PDA

View Full Version : Όταν η καρδιά πάει κόντρα........



Σελίδες : [1] 2

macedonas
09/10/2014, 23:29
Πατήσαμε τα 47...... τα παιδιά σπουδάζουν. τα έξοδα τρέχουν και αντί να βάλουμε το κεφάλι μέσα σκεφτόμαστε την επόμενη....
Γιατρέ είμαι καλά ??:nono:

Λέω η επόμενη να είναι και αυτή που θα γεράσω μαζί της ..... ναι ρε κι'άλλο ..:rotflmao:

Η καρδιά λέει εδώ και αρκετά χρόνια vfr το fi 99 me 2001 μοντέλο.
Καψούρα , το βλέπω και το χαζεύω ειδικά σε κόκκινο είναι :evil:

Απο την άλλη κάθομαι και σκεύτομαι οτι κάποτε πρέπει να σοβαρευτούμε :moutza:

Έτσι κοιτάω και κάτι εντελώς διαφορετικό . CBF 600 κάτι σε 2004 με 5 μοντέλο .
Όσο και να μη το πιστεύετε το δίλημμα μεγάλο.
Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου ?

Πλιζ μη προτείνετε άλλα μοντέλα :sun:

virus
09/10/2014, 23:44
φυσικα βεφα :)


και να μην σοβαρευτεις ποτε σου.

spyrakos35
09/10/2014, 23:46
Απο τη στιγμη που εισαι ενταξει απεναντι στις υποχρεωσεις σου ....






















Μια φορα ζουμε...... Καλοριζικο το vfr :beer:

George_Sp
09/10/2014, 23:54
Εγώ θα γίνω ο συντηρητικός της υπόθεσης. Σε προσωπικό επίπεδο κάνε αυτό που σε ευχαριστεί αλλά επειδή οι ευθύνες του να μεγαλώνεις οικογένεια είναι τεράστιες, πρόσεχε αν είσαι οριακά. Ίσως σε ενδεχόμενη στραβή (φτου κακά) στεναχωρεθείς περισσότερο όταν θα πρέπει να τη ξεφορτωθείς ή να κόψεις άλλες χαρές από τη ζωή σου/σας. Οι καιροί είναι δύσκολοι και οι κάψες αν αποδειχθούν λάθος ή σε κακό timing μπορούν να αποβούν επικίνδυνες για το μέλλον της οικογένειας.
Αυτά και χωρίς να γνωρίζω την οικονομική σου κατάσταση και αν χωράει μια καινούρια αγάπη :)

7Tolis
10/10/2014, 05:05
Αν σε παίρνει οικονομικά πας καθαρά και μόνο για αυτή που σου αρέσει.Υποθέτω για να έχεις οικογένεια θα χρειάστηκε να κάνεις αρκετες υποχωρήσεις στα όποια θέλω σου.Εδώ τώρα λοιπόν είναι η σειρά σου να κάνεις κάτι που εσυ θέλεις χωρίς καμία έννοια.VFR σε φτιάχνει;VFR it is λοιπόν.Απάνω του. :beer:

notakos600
10/10/2014, 05:15
Λογική και συναίσθημα, συναίσθημα και λογική.
Αν, όπως είπε ο Σπυράκος παραπάνω, είσαι εντάξει με τις υποχρεώσεις σου βουρ για τον έρωτα.

toyar
10/10/2014, 05:50
θα σου πω ενα παραδειγμα
κανω μια ανακατασκευη πολυ οικονομικη χωρις εμπλοκη μαστορα οτι μπορω μονος μου
οταν φτανει η ωρα της σελας αναγκαστικα πρεπει να δωσω τα πρωτα λεφτα εξω και το προχωραω με βαρια καρδια γιατι σκεφτομαι τις οικογενειακες υποχρεωσεις
και ξαφνικα μεσα σε μια βδομαδα μου σκανε απο το πουθενα κατι κονδυλια τα οποια ισοδυναμουν με 4 σελες μεσα σε ενα δεκαπενθημερο
και τοτε αντιλαμβανομαι ποσο πιεσμενοι ειμαστε και πως μας εχουν ζεψει να τραβαμε το καρο ασταματητα
γι αυτο κανε αυτο που γουσταρεις απλα με προσοχη ωστε να μη φτασεις ποτε στο σημειο να σιχτιριζεις για την επιλογη σου:beer:

foogr01
10/10/2014, 07:36
Απο τη στιγμη που εισαι ενταξει απεναντι στις υποχρεωσεις σου ....


Μια φορα ζουμε...... Καλοριζικο το vfr :beer:


Αν σε παίρνει οικονομικά πας καθαρά και μόνο για αυτή που σου αρέσει.Υποθέτω για να έχεις οικογένεια θα χρειάστηκε να κάνεις αρκετες υποχωρήσεις στα όποια θέλω σου.Εδώ τώρα λοιπόν είναι η σειρά σου να κάνεις κάτι που εσυ θέλεις χωρίς καμία έννοια.VFR σε φτιάχνει;VFR it is λοιπόν.Απάνω του. :beer:


Λογική και συναίσθημα, συναίσθημα και λογική.
Αν, όπως είπε ο Σπυράκος παραπάνω, είσαι εντάξει με τις υποχρεώσεις σου βουρ για τον έρωτα.

Ό,τι γράφουν τα παιδιά :beer:

vaska
10/10/2014, 07:37
Είμαι στην ηλικία σου, σπουδάζω ένα παιδί κι έχω και μία μικρότερη κόρη 10 χρονών, είμαι όλη την ημέρα στην πίεση με την δουλειά και κοιτάζω κι εγώ την επόμενη με την διαφορά ότι δεν πρόκειται να δώσω καμία προηγούμενη.
Επίσης κοιτάζω και την επόμενη γυναίκα με την διαφορά ότι θα απαλλάξω την προηγούμενη από τις υποχρεώσεις της για μένα.

Αν εσύ αναρωτιέσαι αν είσαι καλά εγώ πρέπει σίγουρα να μην είμαι αλλά όπως είπαν και παραπάνω, επειδή μια φορά ζούμε και για μεγάλο χρονικό διάστημα ζούμε ζεμένοι στο κάρο, θα σου έλεγα κάνε ότι γουστάρει η καρδιά σου.

Εγώ πάντως αυτό θα κάνω, από μεριάς μου είναι ήδη δρομολογημένα όλα.

:wave2:

Eversman
10/10/2014, 08:02
Δέν είναι καλό να έχουμε απωθημένα συγκεντρωμένα μέσα μας, για μεγάλο διάστημα. Πρέπει να βρίσκουμε τρόπους, κάποια από αυτά να τα κάνουμε -στο μέτρο του εφικτού- πραγματικότητα, έτσι ώστε να υπάρχει εκτόνωση.

Για να βρίσκεσαι μεταξύ 2 μοτοσυκλετών, σημαίνει ότι κατά κάποιο τρόπο, το έχεις ήδη δρομολογήσει στο μυαλό σου. Ακολούθησε λοιπόν και αυτό που θέλει η ψυχούλα σου. Πάρε το VFR και ζήσε αυτό που ήθελες να ζήσεις τόσα χρόνια.

Με τα "αν?" και τα "μήπως?" δεν πραγματοποιούνται όνειρα :wave2:

Pan (dvs)
10/10/2014, 08:08
Δεν μπορω να σε καταλαβω ειλικρινα.
Η οικογενεια,οικογενεια και η μηχανη,μηχανη.

Δεν γινεται να μεγαλωσεις οικογενεια ,αν στερηθεις αυτο που αγαπας.Εμενα,αυτο θα με χαλαγε σαν ανθρωπο.

CBF ομως.Απο τη πιο ξεκουραστη και απο την αλλη δεν σου μπαινουνε και ιδεες.

amyroukai
10/10/2014, 08:20
Μιά που στην πράξη το CBF είναι φτηνότερο μόνο στον έλεγχο βαλβίδων, τα λοιπά έξοδα λάδια-ξύδια-αλατοπίπερα-λάστιχα κλπ δεν διαφέρουν, το ερώτημα είναι μάλλον ανούσιο.

Παίρνεις το VFR και τέλος.

bulmont
10/10/2014, 08:35
Επίσης κοιτάζω και την επόμενη γυναίκα με την διαφορά ότι θα απαλλάξω την προηγούμενη από τις υποχρεώσεις της για μένα.



:hmm::hmm:

gior-gos
10/10/2014, 08:40
Μιά που στην πράξη το CBF είναι φτηνότερο μόνο στον έλεγχο βαλβίδων, τα λοιπά έξοδα λάδια-ξύδια-αλατοπίπερα-λάστιχα κλπ δεν διαφέρουν, το ερώτημα είναι μάλλον ανούσιο.

Παίρνεις το VFR και τέλος.

Ουτε το fi ειναι ακριβο στον ελεγχο των βαλβιδων γιατι δεν εχει vtec. Επισης δε θα ζητησει ποτε τεντωτηρα καδενας.

SONone
10/10/2014, 08:45
ξεκολλάτε ρε.. αφήστε τον άνθρωπο. εχει οικογενεια, τοσο καιρο τους φροντίζει , καταπιέζει τον εαυτο του για τους αλους, οτι εκανε μεχρι τώρα το εκανε με γνώμονα την οικογενεια. παρε το CBF για την οικογενεια σου... :p
φυσικά και κανω πλάκα. ;)
VFR ΤΩΡΑ!!!! επέτρεψε στον ευατο σου αυτο το δωρο! :beer:
μεγιες και παντα ορθιος.

tsompanis
10/10/2014, 09:04
Είμαι στην ηλικία σου, σπουδάζω ένα παιδί κι έχω και μία μικρότερη κόρη 10 χρονών, είμαι όλη την ημέρα στην πίεση με την δουλειά και κοιτάζω κι εγώ την επόμενη με την διαφορά ότι δεν πρόκειται να δώσω καμία προηγούμενη.
Επίσης κοιτάζω και την επόμενη γυναίκα με την διαφορά ότι θα απαλλάξω την προηγούμενη από τις υποχρεώσεις της για μένα.

Αν εσύ αναρωτιέσαι αν είσαι καλά εγώ πρέπει σίγουρα να μην είμαι αλλά όπως είπαν και παραπάνω, επειδή μια φορά ζούμε και για μεγάλο χρονικό διάστημα ζούμε ζεμένοι στο κάρο, θα σου έλεγα κάνε ότι γουστάρει η καρδιά σου.

Εγώ πάντως αυτό θα κάνω, από μεριάς μου είναι ήδη δρομολογημένα όλα.

:wave2:

Αυτη την γ@μημενη μπυρα πρεπει να την πιουμε...και ας μην πινω!!!

vardis
10/10/2014, 09:16
Γουστάρω, καλό θεματάκι με προεκτάσεις.
Κι εγώ πατημένα 50, "δίνω" πανελλήνιες αυτή τη χρονιά και ο δεύτερος τρίτη γυμνασίου και δε λέω να βάλω μυαλό.
Σκέφτομαι την επόμενη (crosstourer :a8:) μετά από κάποια χρόνια βέβαια γιατί η παρούσα με καλύπτει για τα ταξίδια μου με το παραπάνω.
Να σκέφτεσαι ότι η οικογένεια θέλει ευτυχισμένο πατέρα και προχώρα!

SHOOTER045
10/10/2014, 09:40
εχω μοτο απο το 91
οδηγαω επαγγελματικα απο το 95
κυριως χωματινα περασαν απο τα χερια μου
και λιγα ασφαλτινα για ξεκαρφωμα
παντρευτηκα,στο πρωτο παιδι(2004) η ΣΟΦΑΡΑ μου εδωσε το οκ να παρω οτι θελω
πηρα το SUPER TENNERE 750
πηγα βολτες ταξιδακια,ενταξει περασα καλα
παραλληλα ειχα και χωματινο
το 2008 παλι με αρωγο και βοηθο την ΣΟΦΑΡΑ πηρα R1
πλεον ειχα 3 παιδια
καπου οι βολτες περιοριστηκαν
οχι λογω κρισης
δεν υπηρχε ακομα,αλλα υποχρεωσεις,
ειχα παραλληλα και χωματινο
οποτε μπηκαν διληματα
χωμα η ασφαλτος?
προτιμησα χωμα.
ο ελευθερος χρονος περιορισμενος
και δεν μπορουσα να χανομαι με 3 παιδια
αντε μια εντουραδα αραια και που μια κυριακη
ευτυχως εχω-ειχα τα υπηρεσιακα
πλεον με 4 κουταβια απο πισω
τα εδωσα ολα
για λιγους μηνες δεν ειχα τιποτα(το παπι δεν μετραει)
πηρα ενα bandit 400-απωθημενο και το μαστορευω
πηρα και ενα RMX250 για καμμια ψιλη οταν θα εχω χρονο
με την ανοχη και το οκ της οικογενειας
δεν μπηκα σε τρελλα εξοδα
δεν επιβαρυνα τον οικογενειακο προυπολογισμο
οσο μπορω τα φτιαχνω
οταν περισευουν φραγκα,παιρνω πραγματα απο την λιστα(και ειναι μεγαλη)
διορθωνω-μαστορευω,θα περπατησουν καποια μερα
ειμαι οκ
οπως γραφει και ο vardis ποιο πανω<η οικογενεια θελει ευτυχισμενο πατερα>
και εγω ειμαι
αν δεν στερεις τιποτα απο την οικογενεια
go for it...:wave2:

spyrakos35
10/10/2014, 10:33
Αυτη την γ@μημενη μπυρα πρεπει να την πιουμε...και ας μην πινω!!!
Θες να αλλαξεις και συ γυνη; ή θες την μιλφ;

:lol:

teogtp
10/10/2014, 11:07
Θες να αλλαξεις και συ γυνη; ή θες την μιλφ;

:lol:

Γιατι ρε ....................
Την περιπτωση ο vaska να ειναι ομορφαντρας δεν την λαμβανεις υπ'οψιν;
:a01:
:p

tsompanis
10/10/2014, 12:16
Θες να αλλαξεις και συ γυνη; ή θες την μιλφ;

:lol:
Μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεται.αλλα και εσυ με βαζεις σε σκεψεις χαχα α

MG-KTiNoS
10/10/2014, 12:18
Πατήσαμε τα 47...... τα παιδιά σπουδάζουν. τα έξοδα τρέχουν και αντί να βάλουμε το κεφάλι μέσα σκεφτόμαστε την επόμενη....
Γιατρέ είμαι καλά ??:nono:

Λέω η επόμενη να είναι και αυτή που θα γεράσω μαζί της ..... ναι ρε κι'άλλο ..:rotflmao:

Η καρδιά λέει εδώ και αρκετά χρόνια vfr το fi 99 me 2001 μοντέλο.
Καψούρα , το βλέπω και το χαζεύω ειδικά σε κόκκινο είναι :evil:

Απο την άλλη κάθομαι και σκεύτομαι οτι κάποτε πρέπει να σοβαρευτούμε :moutza:

Έτσι κοιτάω και κάτι εντελώς διαφορετικό . CBF 600 κάτι σε 2004 με 5 μοντέλο .
Όσο και να μη το πιστεύετε το δίλημμα μεγάλο.
Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου ?

Πλιζ μη προτείνετε άλλα μοντέλα :sun:

Κοίτα άμα είναι αν σοβαρευτείς πάρε ΚΤΜ σούπερ ντιούκ

spyrakos35
10/10/2014, 12:24
Γιατι ρε ....................
Την περιπτωση ο vaska να ειναι ομορφαντρας δεν την λαμβανεις υπ'οψιν;
:a01:
:p
Ναι.....

































Την απερριψα αμεσως......:lol:

vaska
10/10/2014, 13:06
Αυτη την γ@μημενη μπυρα πρεπει να την πιουμε...και ας μην πινω!!!

εεεε ναι χρωστάει από κανα δυό ο ένας στον άλλον

όποτε θες και μετά το τέλος Οκτώβρη που όλα θα έχουν πάρει τον δρόμο τους, έρχομαι χαλαρά στα λημέρια σου να τις πιούμε.

:beer:

vaska
10/10/2014, 13:10
Ναι.....

Την απερριψα αμεσως......:lol:


Σπυράκο έχω site σοβαρό για σένα

www.syregamisou.com :bawl:Παίζει και σε gr στην ανάγκη. Όπως αγαπάς! :moutza:

Αλλά τι να περιμένει κανείς από φίλους σαν κι εσένα???

Pan (dvs)
10/10/2014, 13:43
εεεε ναι χρωστάει από κανα δυό ο ένας στον άλλον

όποτε θες και μετά το τέλος Οκτώβρη που όλα θα έχουν πάρει τον δρόμο τους, έρχομαι χαλαρά στα λημέρια σου να τις πιούμε.

:beer:

Τελη Οκτωβρη στα λημερια του,μονο τσιπουρα πινουνε.

vaska
10/10/2014, 14:40
Τελη Οκτωβρη στα λημερια του,μονο τσιπουρα πινουνε.

Δεν είναι κακό!!
:wave2:

spyrakos35
10/10/2014, 14:42
Σπυράκο έχω site σοβαρό για σένα

www.syregamisou.com :bawl:Παίζει και σε gr στην ανάγκη. Όπως αγαπάς! :moutza:

Αλλά τι να περιμένει κανείς από φίλους σαν κι εσένα???


:bawl:

tsompanis
10/10/2014, 15:31
:bawl::bawl::bawl:

KAWAMANRIDER
10/10/2014, 15:50
τα αληθινα ονειρα δεν μπορει να τα κανει πραγματικοτητα η hon:lipssealed: :yuck:




παρε kawa να γουσταρεις πραγματικα :smokin: , η "πρασινιλα" θα σε κανει σουπερ μπαμπα και δεν θα μασας πουθενα :D

irinia
10/10/2014, 15:57
ΟΤΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ..............Η ΓΚΑΥΛΑ ΕΠΕΤΑΙ







Άλλιώς μένουμε μόνοι καί γερνάμε κοιτώντας τούς τοίχους...!!!

nicksior
10/10/2014, 18:43
Όπως τα λέει ο μπάρμπα Τέρενς..
Όλα είναι θέμα αξιών και προτεραιοτήτων.
Το «καραπούτσι» το αφήσαμε στην πύλη βγαίνοντας με το απολυτήριο .

amyroukai
10/10/2014, 18:59
Το «καραπούτσι» το αφήσαμε στην πύλη βγαίνοντας με το απολυτήριο .

Της εκκλησιάς την πύλη;


Για την ταμπακιέρα, μικρά μου, κανείς δεν λέει κουβέντα. Οτι δηλαδή το VFR και το CBF σαν κόστος χρήσης δεν διαφέρουν παρά ελάχιστα ή και καθόλου, άρα δεν έχει κανέναν λόγο ο άνθρωπΑς να πάρει το άχρουν άοσμο άγευστο 'ξακοσάρι.

Pan (dvs)
10/10/2014, 19:24
ΟΤΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ..............Η ΓΚΑΥΛΑ ΕΠΕΤΑΙ







Άλλιώς μένουμε μόνοι καί γερνάμε κοιτώντας τούς τοίχους...!!!


Όπως τα λέει ο μπάρμπα Τέρενς..
Όλα είναι θέμα αξιών και προτεραιοτήτων.
Το «καραπούτσι» το αφήσαμε στην πύλη βγαίνοντας με το απολυτήριο .

Δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο.Ολα μπορουνε να γινουνε,αν υπαρχει μετρο.

tai
10/10/2014, 19:31
ΟΤΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ..............Η ΓΚΑΥΛΑ ΕΠΕΤΑΙ
Άλλιώς μένουμε μόνοι καί γερνάμε κοιτώντας τούς τοίχους...!!!

:a18:
μόλις προσγειώθηκε το θέμα.
γιατι μην ξεχνάμε οτι η μηχανή ειναι καύλα και οχι αυτοπροσδιορισμος:smokin:

ggs
10/10/2014, 20:01
Ναι... Ενω ολοι οι υπολοιποι που εχουν μηχανες,εχουν εξασφαλισει πρωτα και τα εγγονια τους και μετα τις αγορασαν.
Ενα VFR του 99 θελει να παρει ο ανθρωπος ,δεν θα δωσει και τα παιδια του στην προνοια...

Υποχρεωση , εκτος απο την οικογενεια σου,εχεις και στον εαυτο σου.

Αλλα αστο αδερφε. Μηχανη παρε μονο οταν θα εισαι σιγουρος οτι θα εχεις καλυψει ολες τις αναγκες της οικογενειας για τα επομενα 30 χρονια...

Billymuse
10/10/2014, 20:22
Ναι... Ενω ολοι οι υπολοιποι που εχουν μηχανες,εχουν εξασφαλισει πρωτα και τα εγγονια τους και μετα τις αγορασαν.
Ενα VFR του 99 θελει να παρει ο ανθρωπος ,δεν θα δωσει και τα παιδια του στην προνοια...

Υποχρεωση , εκτος απο την οικογενεια σου,εχεις και στον εαυτο σου.

Αλλα αστο αδερφε. Μηχανη παρε μονο οταν θα εισαι σιγουρος οτι θα εχεις καλυψει ολες τις αναγκες της οικογενειας για τα επομενα 30 χρονια...

Ετσι άκου τον εφοπλιστή, έκλεισε συμβόλαιο με τον μικρό στην Juve και τσίμπησε τα μύρια :p
VFR φυσικάααα καλορίζικο απο τώρα :beer:

tai
10/10/2014, 20:26
Υποχρεωση , εκτος απο την οικογενεια σου,εχεις και στον εαυτο σου.


θεωρείται οτι η οικογενεια δεν είναι κάτι που ευχαριστιόμαστε όσοι έχουμε?
τι νομίζεται οτι υπηρετούμε θητεία?:lol:
Tο να μοιράζεσαι την ζωή σου ΠΡΕΠΕΙ να το έχεις αποφασίσει σαν πρώτη προτεραιότητα. Αλλιώς κάτι έκανες λάθος!
Απλά, πέρα από της προτεραιότητες στο αν θα πιούμε καφέ ή μπύρα η θα κάψουμε βενζίνα ( τι μου αρέσει δλδ να κανω σήμερα) υπάρχει και η υπόσχεση που έδωσες στον εαυτό σου. Να μπορείς να το κρατήσεις το 'οικοδόμημα' και να μην το 'γράψεις'.
Μετά απο τις σοβαρές αιτίες που κάνουν την ζωή ωραία προχωράμε και σε απολαύσεις που ενίοτε δεν μπορείς να μοιραστείς.
Εδω λοιπόν ειναι η μηχανή.
είναι ωραίο να είσαι ένας άνθρωπος με ομορφιές στην ζωή σου και μια απο αυτές να είναι η μηχανή.
Αρκει να είναι honda:smokin:

ggs
10/10/2014, 20:28
Ετσι άκου τον εφοπλιστή, έκλεισε συμβόλαιο με τον μικρό στην Juve και τσίμπησε τα μύρια :p
VFR φυσικάααα καλορίζικο απο τώρα :beer:

εσενα η baNcelona πως σου φαινεται :p

Billymuse
10/10/2014, 20:35
εσενα η baNcelona πως σου φαινεται :p

Με έχει προσεγγίσει 2-3 φορές αλλα έχω καλο μάνατζερ :a13:

ggs
10/10/2014, 20:37
θεωρείται οτι η οικογενεια δεν είναι κάτι που ευχαριστιόμαστε όσοι έχουμε?
τι νομίζεται οτι υπηρετούμε θητεία?:lol:
Tο να μοιράζεσαι την ζωή σου ΠΡΕΠΕΙ να το έχεις αποφασίσει σαν πρώτη προτεραιότητα. Αλλιώς κάτι έκανες λάθος!
Απλά, πέρα από της προτεραιότητες στο αν θα πιούμε καφέ ή μπύρα η θα κάψουμε βενζίνα ( τι μου αρέσει δλδ να κανω σήμερα) υπάρχει και η υπόσχεση που έδωσες στον εαυτό σου. Να μπορείς να το κρατήσεις το 'οικοδόμημα' και να μην το 'γράψεις'.
Μετά απο τις σοβαρές αιτίες που κάνουν την ζωή ωραία προχωράμε και σε απολαύσεις που ενίοτε δεν μπορείς να μοιραστείς.
Εδω λοιπόν ειναι η μηχανή.
είναι ωραίο να είσαι ένας άνθρωπος με ομορφιές στην ζωή σου και μια απο αυτές να είναι η μηχανή.
Αρκει να είναι honda:smokin:

ναι βρε Χρησταρα. μαζι σου... αλλλα εδω δεν λεμε να αφησει την οικογενεια του στους 5 δρομους για το vfr... οπως θα χαρει η συζυγος απο ενα ωραιο φορεμα, το παιδι απο ενα ωραιο παιχνιδι ετσι ειναι ωραιο να χαρει και ο πατερ φαμιλιας απο το παιχνιδι του. το αν τον παιρνει οικονομικα ειναι δικο του θεμα και δεν μας πεφτει λογος.

στο μονο που μας πεφτει λογος ειναι το ΤΙ θα παρει..:lol:

spyrakos35
10/10/2014, 20:40
εγώ αν "αργήσω" να βγω βόλτα αρχίζω και τρελαίνομαι.... και αυτό δεν είναι καλό για τη φαμίλια....

πολλά βράδυα αφου κοιμηθεί η μικρή και δεδομένης της αδυναμίας να πάω σύντομα μονοήμερη, βγαίνω και γράφω χιλιόμετρα....

χρειάζεται η βαλβίδα αποσυμπίεσης....

irinia
10/10/2014, 21:59
ΠΟΛΛΑ ΓΕΡΟΝΤΟΠΑΛΙΚΑΡΑ........ΚΑΙ ΖΩΝΤΟΧΗΡΟΥΣ








Έχει στό φόρουμ ρέ παιδιά.......ά πα.........πα........πα..........πα.........πα

macedonas
10/10/2014, 23:28
Καταρχήν ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις :beer:
Στο δια ταύτα τώρα . Το οτι δεν παραμελούνται οι υποχρεώσεις της οικογένειας , δεν χρειάζεται καν να το συζητήσουμε.............
Το δίλημμα δεν είναι ΑΝ θα πάρω μηχανή αλλά ποια απο τις δυο προτείνετε .
Λόγω του οτι με τα ίδια λεφτά που βρίσκω το vfr του 99 για παράδειγμα , βρίσκω cbf 5 χρόνια νεότερο .
Κατά τα άλλα θα δώσω αυτή που έχω τώρα ( έχει βρεθεί ήδη αγοραστής ) και με τα ίδια λεφτά θα αγοράσω την επόμενη.
Δόξα το θεό είμαστε απο τους τυχερούς που δουλεύουν και οι δυο και τα φέρνουμε βόλτα.
Η σύζυγος έχει το τουτου για να πηγαίνει στη δουλειά και να κουβαλάει τα παιδιά , και μένα η μηχανή είναι το μέσο μετακίνησης ,αλλά και το αγχολυτικό μου .

George_Sp
11/10/2014, 01:01
όλα καλά και βούρ στο βι εφ αρ :beer:

stefanos
11/10/2014, 07:25
To 99 είναι 15 χρόνια πρίν.
Εγώ για καθημερινό δεν θα το έπαιρνα.
Θα θέλει από μαζέματα έως επισκευές που στοιχίζουν και σε χρόνο και σε χρήμα.

spyrakos35
11/10/2014, 07:49
Εχεις δει τις 15χρονες;

SHOOTER045
11/10/2014, 08:01
Ολοταχώς για την βεφα τότε

stefanos
11/10/2014, 08:52
Εχεις δει τις 15χρονες;

Οι 15χρονες είναι για γκαβλιάρηδες 17χρονους που δεν θα ασχοληθούν με το ρουλεμάν του ψαλιδιού,
τον τζόγο στο proling, τα ρουλεμάν του πηρουνιού, τα σέρβις των αναρτήσεων, και τα μυρια άλλα,
που δεν ασχολήθηκε ποτέ κανένας μάστορας και χαλάνε το χαρακτήρα της μοτοσυκλέτας
αλλά θα την καβαλήσουν έτσι, γιατί είναι η πρώτη τους και αυτό τους αρκεί.
Ο πενηντάρης θα ξενερώσει και είναι κρίμα γιατί δεν μένει και πολύς χρόνος για καινούργιες καψούρες.:lol:

devil's animal
11/10/2014, 09:21
παρε το vfr αφου το γουσταρεις τοσο...
ακομα και προβληματα να σου βγαλει, ξεκινας να μαστορευεις για να το μαθεις και να σε μαθει απο την καλη και την αναποδη...
αφου οπως λες θες να γερασεις μαζι της...πρεπει να ξερεις και να την γιατρευεις...


καλα ψωνια...
:beer::beer:

spyrakos35
11/10/2014, 09:56
Οι 15χρονες είναι για γκαβλιάρηδες 17χρονους που δεν θα ασχοληθούν με το ρουλεμάν του ψαλιδιού,
τον τζόγο στο proling, τα ρουλεμάν του πηρουνιού, τα σέρβις των αναρτήσεων, και τα μυρια άλλα,
που δεν ασχολήθηκε ποτέ κανένας μάστορας και χαλάνε το χαρακτήρα της μοτοσυκλέτας
αλλά θα την καβαλήσουν έτσι, γιατί είναι η πρώτη τους και αυτό τους αρκεί.
Ο πενηντάρης θα ξενερώσει και είναι κρίμα γιατί δεν μένει και πολύς χρόνος για καινούργιες καψούρες.:lol:
Ξερεις εξ αρχης τα + & τα - του 15χρονου....
Οποτε σαν ωριμος ανρας που εισαι στα 50 σου (χα) αποφασιζεις.......

amyroukai
11/10/2014, 10:40
τα proling είναι το pro-link? το πηρούνι έχει ρουλεμάν;

Για τα σέρβις των αναρτήσεων θα γελάσω ρε Στέφανε, σε μιά ωρίτσα πες δύο με καφέ και τσιγάρο (γιά όσους καπνίζουν και σπαμάρουν όσο δουλεύουν) έχεις τελειώσει με τα εμπρός και έχεις βγάλει το πίσω για να πάει συνεργείο...
Όλα τα πράγματα πλην κινητήρα είναι αρκετά εύκολο να τα κάνεις σπίτι. Παίζω και μαθαίνω. Χμ, θυμήθηκα κάτι ρουλεμάν ρόδας στο ψυγείο που θέλουν πέρασμα... Να 'στε καλά :)

pipe_smoker
11/10/2014, 10:57
ΟΤΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ..............Η ΓΚΑΥΛΑ ΕΠΕΤΑΙ


Άλλιώς μένουμε μόνοι καί γερνάμε κοιτώντας τούς τοίχους...!!!


ΠΟΛΛΑ ΓΕΡΟΝΤΟΠΑΛΙΚΑΡΑ........ΚΑΙ ΖΩΝΤΟΧΗΡΟΥΣ


Έχει στό φόρουμ ρέ παιδιά.......ά πα.........πα........πα..........πα.........πα


Παλιοτερα οταν σε ειχα πει γερο ειχες παρεξηγηθει, κι εσυ μετρας μερες αντιστροφα.


Σιγα ρε μαστορες μην κοψει και το καπνισμα οποιος εκανε φαμιλια.
Εννοειται οτι πρεπει να ειναι σωστος απεναντι στην οικογενεια του.
Αν παιζει και η πεινα σαν ενδεχομενο, πρεπει να πεινασει αυτος για να ταΐσει τη φαμιλια. Δε λεει κανεις το αντιθετο.

Αλλα οπως ειπε κι ο ggs αν καποιος δεν ειναι καλα γενικως, δεν εχει τις στιγμες του, δεν εχει τα δικα του πραγματα (οχι υλικα απαραιτητα) να τον ευχαριστουν, δεν προκειται ποτε να ειναι καλα με την οικογενεια του.

Πρωτα πρεπει να ειμαστε ενταξει με τον εαυτο μας, ωστε να μπορουμε να ειμαστε καλα με τους γυρω μας.
Η αυτοθυσια επι μακρον δεν οφελησε κανεναν. Ουτε αυτον που θυσιαστηκε ουτε αυτον για τον οποιο εγινε η θυσια.

Να παρεις τη βεφα φιλος.
Ακομα κι αν σου κανει καμια τσιριτσαντζουλα μπορει να σε μπριζωσει να πιασεις τα λυνε-δενε και να κονομησεις και καινουριο χομπι απο το πουθενα:beer:

stefanos
11/10/2014, 12:13
τα proling είναι το pro-link? το πηρούνι έχει ρουλεμάν;

Για τα σέρβις των αναρτήσεων θα γελάσω ρε Στέφανε, σε μιά ωρίτσα πες δύο με καφέ και τσιγάρο (γιά όσους καπνίζουν και σπαμάρουν όσο δουλεύουν) έχεις τελειώσει με τα εμπρός και έχεις βγάλει το πίσω για να πάει συνεργείο...
Όλα τα πράγματα πλην κινητήρα είναι αρκετά εύκολο να τα κάνεις σπίτι. Παίζω και μαθαίνω. Χμ, θυμήθηκα κάτι ρουλεμάν ρόδας στο ψυγείο που θέλουν πέρασμα... Να 'στε καλά :)


Λαιμού εννοώ:).

Ολα μπορείς να τα φτιάξεις αρκετά εύκολα στο σπίτι ακόμα και τον κινητήρα.
Θέλει μόνο χρόνο χρήμα διάθεση και ένα μουλάρι για να κάνεις τη δουλειά σου.

irinia
11/10/2014, 12:45
Παλιοτερα οταν σε ειχα πει γερο ειχες παρεξηγηθει, κι εσυ μετρας μερες αντιστροφα.


Σιγα ρε μαστορες μην κοψει και το καπνισμα οποιος εκανε φαμιλια.
Εννοειται οτι πρεπει να ειναι σωστος απεναντι στην οικογενεια του.
Αν παιζει και η πεινα σαν ενδεχομενο, πρεπει να πεινασει αυτος για να ταΐσει τη φαμιλια. Δε λεει κανεις το αντιθετο.

Αλλα οπως ειπε κι ο ggs αν καποιος δεν ειναι καλα γενικως, δεν εχει τις στιγμες του, δεν εχει τα δικα του πραγματα (οχι υλικα απαραιτητα) να τον ευχαριστουν, δεν προκειται ποτε να ειναι καλα με την οικογενεια του.

Πρωτα πρεπει να ειμαστε ενταξει με τον εαυτο μας, ωστε να μπορουμε να ειμαστε καλα με τους γυρω μας.
Η αυτοθυσια επι μακρον δεν οφελησε κανεναν. Ουτε αυτον που θυσιαστηκε ουτε αυτον για τον οποιο εγινε η θυσια.

Να παρεις τη βεφα φιλος.
Ακομα κι αν σου κανει καμια τσιριτσαντζουλα μπορει να σε μπριζωσει να πιασεις τα λυνε-δενε και να κονομησεις και καινουριο χομπι απο το πουθενα:beer:








ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΙΠΕΣ ΓΕΡΟ...??






Μάλλον μέ άλλον μιλούσες,ή σού έκανα πλάκα...!!
Έχω δηλώσει 100 φορές τήν ήλικία μου έδώ μέσα,
κάποιοι πού μέ γνώρισαν είδαν ότι φαίνομαι άρκετά μικρότερος,
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.......λάθος άντίληψη έχεις.
Δέν ξέρω άν έχεις οίκογένεια ή πόσο μόνος είσαι ΑΛΛΑ......
ή λέξη ΑΥΤΟΘΥΣΙΑ έστω καί γιά ύπερβολή άν τή χρησιμοποιείς
είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ...!!
Οί σχέσεις τών άνθρώπων βασίζονται στήν ίσότητα καί τόν άλληλοσεβασμό.
Όταν λοιπόν κάποιος έξισώνει τό μπλουζάκι πού θά άγοράσει ή γυναίκα του
μέ τό δεκαχίλιαρο πού κάνει μιά μέση μοτό....τότε ΙΣΟΤΗΤΑ δέν ύπάρχει..!!
Οί άπόψεις πολλών έδώ μέσα παραπέμπουν στήν άρχαία Ρώμη σέ ότι άφορά
τίς σχέσεις τών δύο φύλλων καί τής οίκογένειας...!!!
Έπίσης δέν μπορούμε νά συγκρίνουμε μέ τίποτε τή λέξη ΓΕΡΟΣ,πού δέν είναι άλλο
παρά ή έξέλιξη τής φύσης μέ τίς λέξεις ΓΕΡΟΝΤΟΠΑΛΙΚΑΡΟ ή ΖΩΝΤΟΧΗΡΟΣ
πού είναι στάση ζωής καί έπιλογή έπειδή είναι πάνω άπ'όλα τό ΕΓΩ,
άντε στό ζωντόχηρος νά πούμε ότι στή ζωή ύπάρχουν καί κακές στιγμές καί όλοι
οί γάμοι δέν πάνε καλά.
Όσο γιά τό πρώτα πρέπει νά τάχουμε καλά μέ τόν έαυτό μας γιά νάμαστε καί μέ τούς άλλους,
τό θέμα είναι τό πώς θά τά έχουμε πρώτα καλά μέ τόν έαυτό μας.
Έάν γιά νά τάχουμε καλά θέλουμε 5 γυναίκες,τό πορτοφόλι δικό μας,νά φεύγουμε έκδρομή
όπότε γουστάρουμε άφήνοντας γυναίκα καί παιδιά Σαββατοκύριακο μόνα τους,ή ξοδεύουμε
όπου καί όπως γουστάροντας βάζοντας πρώτα τό ΕΓΩ μας θεωρώντας τήν ίσότητα στήν οίκογένεια
ΑΥΤΟΘΥΣΙΑ.......τότε μάλλον κάναμε λάθος πού φτιάξαμε σπίτι.
Μαγκούφηδες καί γεροντοπαλίκαρα έπρεπε νά μείνουμε.......
:beer:



υγ. ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΡΟΝΤΟΠΑΛΙΚΑΡΑ......ώρες ώρες σάς ζηλεύω,
ώρες-ώρες σάς λυπάμαι...!!!

peterTHErider
11/10/2014, 13:04
Τερενς για την οικονομια της κουβεντας να σου πω πως δεν εξισωθηκε μια μπλουζα με κανενα 10χιλιαρο...ο ανθρωπος θα πουλησει αυτη που εχει και χωρις να δωσει παραπανω χρηματα θα παρει την αλλη...συνολικα το χρονο ισως δωσει παραπανω χρηματα τα οποια ισως να οσα αξιζει ενα καλο φορεμα της συζυγου...

nicksior
11/10/2014, 18:14
Της εκκλησιάς την πύλη;


Ποιά εκκλησιά ρε μάστορα?
Φαντάρος δεν πήγες? Η πιο ανέμελη περίοδος .

Τον φίλο μακεδόνα δεν τον γνωρίζω, ούτε τα οικονομικά, του ούτε θα ήταν ντροπή να έχει ή να μην έχει...
Αφου δεν θα στερήσει απο την φαμίλια του σαφώς να πάρει δυό και τρείς VFR ἠ ότι γουστάρει ..
Αλλο πράγμα έγραψε ο Τερενς και συμφώνησα.

Μάλλον έγινε παρεξήγηση.

tai
11/10/2014, 21:22
αφου ψιλοαναλύσαμε το θέμα:) μηχανή vs οικογένεια , θα σου πρότεινα, να πάρεις αυτήν που σου αρέσει περισσότερο σβήνοντας από το μυαλό σου τα πρέπει και το σωστό.
1ον δεν ξέρεις για πόσο θα την έχεις (ποτε θα σου φυγει η καυλα με την συγκεκριμένη ή γενικά) οπότε το θέμα αντοχή στον χρόνο φθορά κλπ δεν ξέρεις πόσο σοβαρά θα μετράει σε 2-3 χρόνια
2ον στην ηλικία αυτή δεν έχουμε και πολλά περιθώρια λάθους για το πόση και για πόσο, θα έχουμε την καύλα για κατι, οπότε κανε την καυλα σου χωρίς λογική.
3ον Πάντα λεω οτι το καλύτερο πήδημα το κάνεις με την γκόμενα που γουστάρεις και οχι με αυτήν που κάνει καλό μουσακά.

μετα απο αυτα η συμβουλή μου ειναι
Μην πάρεις την "λογική" μηχανή:a024:

nicksior
12/10/2014, 17:31
....
3ον Πάντα λεω οτι το καλύτερο πήδημα το κάνεις με την γκόμενα που γουστάρεις και οχι με αυτήν που κάνει καλό μουσακά.:

Και ευτυχώς είναι έτσι .


Διαφορετικά θα τρέχαμε όλοι να πηδήσουμε τον .....


Σκαρμούτσο!!

notakos600
12/10/2014, 18:04
Και ευτυχώς είναι έτσι .


Διαφορετικά θα τρέχαμε όλοι να πηδήσουμε τον .....


Σκαρμούτσο!!


:yuck: :lol:

toyar
12/10/2014, 18:43
μην τα ισοπεδωνουμε ολα
καποιες φορες οικογενεια μπορει να σημαινει και αυτοθυσια και μακαρι να μη χρειαζεται ναφτανει κανεις σε τετοιο σημειο
απο την αλλη αν τα δει κανεις τα πραγματα ψυχρα θα δει οτι η ιοκογενεια οπως ειναι δομημενη σημερα ειναι στημενη απολυτα γυρω απο τα αρχεγονα θελω της γυναικας που αφορουν τη στεγη (μεζονετα με ολες τις ανεσεις) επιπλα (μοδατα κι ας ειναι αχρηστα) δραστηριοτητες των παιδιων (οσο περισσοτερες τοσο το καλυτερο) ανυπαρκτη προσωπικη ζωη και χρονος για τον ανδρα (γκρινια και δημιουργια ενοχων) και ενα σωρο αλλα τα οποια για εναν αντρα ειναι ανουσια και αχρηστα
και τα οποια χρειαζονται καποιον να παιζει το ρολο του μουλαριου (ανδρας) για να πετυχει στοχους αλλλου (γυναικας) χωρις φυσικα οι απαιτησεις να τελειωνουν ποτε
επειδη ομως καλος υπαλληλος ειναι ο ευχαριστημενος υπαλληλος...........

να παρεις φιλε μου οτι γουσταρεις:beer:

nicksior
12/10/2014, 22:38
μην τα ισοπεδωνουμε ολα ......:

Μπράβο βρε!
Τίποτα δεν ισοπέδωσες..
:bawl:

Μας ξέσκισες λέμε.

vardis
13/10/2014, 07:25
Βγάλτε πόνοοο!

tai
13/10/2014, 15:34
μην τα ισοπεδωνουμε ολα
καποιες φορες οικογενεια μπορει να σημαινει και αυτοθυσια και μακαρι να μη χρειαζεται ναφτανει κανεις σε τετοιο σημειο
απο την αλλη αν τα δει κανεις τα πραγματα ψυχρα θα δει οτι η ιοκογενεια οπως ειναι δομημενη σημερα ειναι στημενη απολυτα γυρω απο τα αρχεγονα θελω της γυναικας που αφορουν τη στεγη (μεζονετα με ολες τις ανεσεις) επιπλα (μοδατα κι ας ειναι αχρηστα) δραστηριοτητες των παιδιων (οσο περισσοτερες τοσο το καλυτερο) ανυπαρκτη προσωπικη ζωη και χρονος για τον ανδρα (γκρινια και δημιουργια ενοχων) και ενα σωρο αλλα τα οποια για εναν αντρα ειναι ανουσια και αχρηστα
και τα οποια χρειαζονται καποιον να παιζει το ρολο του μουλαριου (ανδρας) για να πετυχει στοχους αλλλου (γυναικας) χωρις φυσικα οι απαιτησεις να τελειωνουν ποτε
επειδη ομως καλος υπαλληλος ειναι ο ευχαριστημενος υπαλληλος...........

να παρεις φιλε μου οτι γουσταρεις:beer:


δάκρυσα μιλάμε:bigcry:







:)

tsompanis
13/10/2014, 20:32
Μπράβο βρε!
Τίποτα δεν ισοπέδωσες..
:bawl:

Μας ξέσκισες λέμε.

το αυτό :bawl:

macedonas
13/10/2014, 20:47
μην τα ισοπεδωνουμε ολα
καποιες φορες οικογενεια μπορει να σημαινει και αυτοθυσια και μακαρι να μη χρειαζεται ναφτανει κανεις σε τετοιο σημειο
απο την αλλη αν τα δει κανεις τα πραγματα ψυχρα θα δει οτι η ιοκογενεια οπως ειναι δομημενη σημερα ειναι στημενη απολυτα γυρω απο τα αρχεγονα θελω της γυναικας που αφορουν τη στεγη (μεζονετα με ολες τις ανεσεις) επιπλα (μοδατα κι ας ειναι αχρηστα) δραστηριοτητες των παιδιων (οσο περισσοτερες τοσο το καλυτερο) ανυπαρκτη προσωπικη ζωη και χρονος για τον ανδρα (γκρινια και δημιουργια ενοχων) και ενα σωρο αλλα τα οποια για εναν αντρα ειναι ανουσια και αχρηστα
και τα οποια χρειαζονται καποιον να παιζει το ρολο του μουλαριου (ανδρας) για να πετυχει στοχους αλλλου (γυναικας) χωρις φυσικα οι απαιτησεις να τελειωνουν ποτε
επειδη ομως καλος υπαλληλος ειναι ο ευχαριστημενος υπαλληλος...........

να παρεις φιλε μου οτι γουσταρεις:beer:

Πρέπει να πέφτει πολύ παντόφλα έ καρντάσι :look:

vaska
13/10/2014, 20:49
δάκρυσα μιλάμε:bigcry:




:)

Τι μλκ είναι :bawl:

vaska
13/10/2014, 20:53
Και ευτυχώς είναι έτσι .


Διαφορετικά θα τρέχαμε όλοι να πηδήσουμε τον .....


Σκαρμούτσο!!

Τον απάλευτο έχετε σήμερα, ναι???

:bawl::bawl:

toyar
14/10/2014, 06:20
Πρέπει να πέφτει πολύ παντόφλα έ καρντάσι :look:
ειτε πεφτει ειτε δεν πεφτει ειτε το παιρνεις χαμπαρι ειτε οχι το αποτελεσμα ειναι το ιδιο
εχουν απειρους τροπους να μας κανουν γιο-γιο
κι αλιμονο σε αυτους που πιστευουν πως εχουν το πανω χερι;)

irinia
14/10/2014, 07:38
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΕΜΕΝΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..............







Τί νά πώ...............

Pan (dvs)
14/10/2014, 08:09
Οταν καποιος ξερει να κραταει τις ισοροπιες στην οικογενεια,ολα γινονται.Ξεχνατε οτι οι γυναικες μας μας επιλεξανε γι'αυτο που ειμασταν.Ψιλοατητοβιοι,ψιλομηχανοβοιοι,ψιλοπερα βρεχει και παει λεγοντας.
Παντα θα προσπαθουν να μας αλλαξουν και παντα θα ειναι χαρουμενες που δεν το καταφερνουνε.Συνεχιστε να ειστε αυτοι που εισασταν για να συνεχισουν να σας εκτιμουν.

Παρε νεαρε μου το cbf και ασε τα αλλα ρεμαλια νε λενε.Καλο ειναι το "φολοου γιορ χαρτ",αλλα πρεπει να κρατησεις και καποιες ισοροπιες.

nicksior
14/10/2014, 09:07
Πάρτε και μία «σοφία» όχι δική μου αλλά του μακαρίτη του Γιάννη Καλαμίτση.
Οι γυναίκες παντρεύονται πιστεύοντας ότι «θα τον αλλάξουν»
Οι άντρες παντρεύονται πιστεύοντας ότι η γυναίκα τους «δεν θ’αλλάξει»
Ούτε το πρώτο , ούτε το δεύτερο ισχύει.. Αντιθέτως!
Γι αυτό μην προσπερνάτε αβασάνιστα , οι ανύπαντρες, τα χούγια του καλού σας και πάρτε μια ιδέα για το μέλλον ,οι ανύπαντροι , από τα καπούλια της μάνας της..
Η πεθερούλα μου υπήρξε αεροσυνοδός .. Να γράψω ότι τη λιγουρεύομαι ή θα το κόψει η λογοκρισία ?

vardis
14/10/2014, 12:19
Πάρτε και μία «σοφία» όχι δική μου αλλά του μακαρίτη του Γιάννη Καλαμίτση.
Οι γυναίκες παντρεύονται πιστεύοντας ότι «θα τον αλλάξουν»
Οι άντρες παντρεύονται πιστεύοντας ότι η γυναίκα τους «δεν θ’αλλάξει»
Ούτε το πρώτο , ούτε το δεύτερο ισχύει.. Αντιθέτως!
Γι αυτό μην προσπερνάτε αβασάνιστα , οι ανύπαντρες, τα χούγια του καλού σας και πάρτε μια ιδέα για το μέλλον ,οι ανύπαντροι , από τα καπούλια της μάνας της..
Η πεθερούλα μου υπήρξε αεροσυνοδός .. Να γράψω ότι τη λιγουρεύομαι ή θα το κόψει η λογοκρισία ?
Το γέλιο θα πέσει αν μπαίνει η γυναίκα σου εδώ μέσα. Τότε βλέπω ..... :pantofla:

antsoar
14/10/2014, 12:38
Ρε τι διαμάντι θέμα είναι αυτό :a014: δώστε πόνο λέμε

nicksior
14/10/2014, 13:37
Λοιπόν ..
Φίλε Μακεδόνα (sorry που σε πεθάναμε στο spam) η γνώμη μου είναι να το πάρεις!
Το vfr ! Όχι το άλλο (σου πέφτει λίγο) .
Θα βρεις με σχετικά λίγα χρήματα και θα έχεις όλο τον χρόνο να το φέρεις σε κατάσταση «κούτας» . Το vfr είναι διαχρονικό μηχανάκι που δηλώνει άποψη .
Απ’ ότι κατάλαβα ούτε το γάλα των παιδιών θα λείψει ούτε η έξοδος της κυράς … Άρα πάρτο ! Μετά καμιά +50ριά χρόνια θα σε σχωρνάνε κι οι κληρονόμοι για την επιλογή σου.
Το vfr δεν ξαναβγαίνει , ειδικά αυτό που ψάχνεις , πάρτο , φροντισέ το και ανέβασε καμιά φωτό να γουστάρουμε κι εμείς.
Και σιγά την υπέρβαση ρε φίλε .
:wave2:

macedonas
16/04/2015, 23:16
Επειδή δεν μου αρέσει να μένουν μισοτελειωμένα post ήρθε η ώρα για τη συνέχεια !!

Τελικά όσα vfr fi είδα είχαν τα μαύρα τους τα χάλια :(
Αλλά μόλις είδα αυτό ..........είπα εδώ είμαστε :D
Ο ιδιοκτήτης μερακλής το μηχανάκι στην πένα , δε το σκέφτηκα και πολύ................

Έτσι σήμερα ήρθε σπίτι .

Το χαμόγελο τεράστιο ..........
334050

Bob_o_mastoras
16/04/2015, 23:29
Yπερ κ@υλα αυτο το μηχανακι!!!
Μπραβο!!! Καλοριζικο, καλοταξιδο καλοστριφτο, καλοστροφαριστο στο vtec!!! :beer::beer:

Πολυ το γουσταρω! Παντα μου βγαζε μια αισθηση οτι ειναι project της Honda για show off αλλα με μπολικη ουσια.

υ.γ. Μην αρχισετε να λετε για μεγαλη καταναλωση και λοιπα ξενερωτα... :evil:

foogr01
17/04/2015, 00:27
Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος :beer:

George_Sp
17/04/2015, 01:45
:beer:

taisteal
17/04/2015, 01:54
:)


:beer::beer::beer:

amyroukai
17/04/2015, 03:07
Καλοταξιδο :)

spyrakos35
17/04/2015, 04:25
:beer:

7Tolis
17/04/2015, 05:47
Ομορφιές! Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος. :beer:

McGyver
17/04/2015, 06:33
:beer::beer::beer::beer::beer::beer:

bulmont
17/04/2015, 07:59
Στην γυναίκα σου το εμφάνισες;;;;;;;;;;:bawl::bawl:


Να το χαρείς όσο γίνεται περισσότερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer::beer::beer:

Sapadak
17/04/2015, 08:00
:beer:

Πολύ καλή επιλογή :D

Pan (dvs)
17/04/2015, 08:12
Καλοταξιδο ρε φιλε.........αλλα ειναι σελα αυτη για μεσηλικες?

spyrakos35
17/04/2015, 08:19
Καλοταξιδο ρε φιλε.........αλλα ειναι σελα αυτη για μεσηλικες?

είναι απίστευτα ανετη παναή....

τα ράσσα δεν κάνουν τον παππά...

Eversman
17/04/2015, 08:23
Καλοτάξιδο :beer:

Pan (dvs)
17/04/2015, 08:23
είναι απίστευτα ανετη παναή....

τα ράσσα δεν κάνουν τον παππά...

Εισαι ακομη νεο παιδι ρε ατιμε και δεν μας καταλαβαινεις.:D

spyrakos35
17/04/2015, 08:28
Εισαι ακομη νεο παιδι ρε ατιμε και δεν μας καταλαβαινεις.:D

όχι ρε, έχω καταλάβει (και πολύ καλά μάλιστα) πριν από σας για σας (πάλι μπροστά είμαι ο Μπούστης)....

έχω ακράπες στην μέση (μόνιμες λάμες, βίδες - σπονδυλοδεσία κιέτς )...

gior-gos
17/04/2015, 08:32
Πανεμορφο! Καλοταξιδο! :beer:

Ζεύκας
17/04/2015, 08:37
:beer::beer:

nicksior
17/04/2015, 08:50
Επειδή δεν μου αρέσει να μένουν μισοτελειωμένα post ήρθε η ώρα για τη συνέχεια !!

Τελικά όσα vfr fi είδα είχαν τα μαύρα τους τα χάλια :(
Αλλά μόλις είδα αυτό ..........είπα εδώ είμαστε :D
Ο ιδιοκτήτης μερακλής το μηχανάκι στην πένα , δε το σκέφτηκα και πολύ................

Έτσι σήμερα ήρθε σπίτι .

Το χαμόγελο τεράστιο ..........
334050

Α γεια σου! (δεν μου βγαινουν οι τονοι στο πληκτρολογιο)
Και στο σωστο χρωμα !
Καλοριζικο!

leftos
17/04/2015, 09:27
Μηχανη ονειρο!! Να την χαρεις οσο δεν παει!:lol:
Βρε λες στα 50 μου να την παρω...:rolleyes:

harris_x
17/04/2015, 09:38
Επειδή δεν μου αρέσει να μένουν μισοτελειωμένα post ήρθε η ώρα για τη συνέχεια !!

Τελικά όσα vfr fi είδα είχαν τα μαύρα τους τα χάλια :(
Αλλά μόλις είδα αυτό ..........είπα εδώ είμαστε :D
Ο ιδιοκτήτης μερακλής το μηχανάκι στην πένα , δε το σκέφτηκα και πολύ................

Έτσι σήμερα ήρθε σπίτι .

Το χαμόγελο τεράστιο ..........
334050

Αυτά είναι!!!!

Καλές βόλτες, καλά ταξίδια και πάντα όρθιος!!

:beer::beer::beer:

sapila racing
17/04/2015, 09:40
Επειδή δεν μου αρέσει να μένουν μισοτελειωμένα post ήρθε η ώρα για τη συνέχεια !!

Τελικά όσα vfr fi είδα είχαν τα μαύρα τους τα χάλια :(
Αλλά μόλις είδα αυτό ..........είπα εδώ είμαστε :D
Ο ιδιοκτήτης μερακλής το μηχανάκι στην πένα , δε το σκέφτηκα και πολύ................

Έτσι σήμερα ήρθε σπίτι .

Το χαμόγελο τεράστιο ..........
334050

Tζάμι είναι!
Καλά χιλιόμετρα. :beer:

H.A.Balafoutre
17/04/2015, 10:03
Καλοτάξιδο και πάντα με υγεία.:beer:

macedonas
18/04/2015, 19:55
Ευχαριστώ παιδιά ΟΛΟΥΣ για τις ευχές σας !! :beer:

ΝIKOLTSOS
18/04/2015, 20:32
Επειδή δεν μου αρέσει να μένουν μισοτελειωμένα post ήρθε η ώρα για τη συνέχεια !!

Τελικά όσα vfr fi είδα είχαν τα μαύρα τους τα χάλια :(
Αλλά μόλις είδα αυτό ..........είπα εδώ είμαστε :D
Ο ιδιοκτήτης μερακλής το μηχανάκι στην πένα , δε το σκέφτηκα και πολύ................

Έτσι σήμερα ήρθε σπίτι .

Το χαμόγελο τεράστιο ..........
334050

Μο@@@@ν@@@ρ@@@ς!!!!!
Τα καλύτερα και σε εσένα και σε αυτήν και στην οικογενειά σου!!!!

Πραγματικά πολύ την γουστάρω ... είναι και γαμώ και στο ωραιότερο χρώμα!!!!
Φτου φτού και πάλι φτου!!!