PDA

View Full Version : Είναι κάποιες μέρες...



vkats
10/10/2014, 08:03
Ειναι κάποιες μέρες ... Που οδηγώ σαν μπούφος !!!!

Οι αλλαγές μου είναι άτσαλες...
Οι γραμμές μου είναι χάλια...
Οι στροφές μου είτε με πιο πολλά έιτε με πολύ πιο λίγα από οτι πρέπει σαν κότα...
Και γενικά παλεύω με τη μηχανή.

Και είναι άλλες μέρες που λες και πάει μόνη της!!!
Όλα γίνονται τόσο ομαλά και κυλάει, κυλάει, κυλάει!!!

Το έχετε παρατηρήσει κι εσείς ή είμαι ο μοναδικός μπούφος;;;

Pan (dvs)
10/10/2014, 08:12
Μπα ....ο μοναδικος εισαι.







Καλως μας ηρθες.:beer:

amyroukai
10/10/2014, 08:21
Μα τι γράφεις τώρα, εννοείται πως οι άλλοι οδηγούμε τέλεια κάθε φορά που ανεβαίνουμε. :bawl:

Καλώς τον.

SHOOTER045
10/10/2014, 08:24
Φυσικά
Υπάρχουν φορές πού λες θα με πάρει ο ύπνος
Καλώς όρισες

Bowleno
10/10/2014, 08:26
εδώ που ήρθες, ενδημούν όλα τα είδη, να ξέρεις, μπούφος, γκιώνης, νανόμπουφος, ιερακογλαύξ, χουχουριστής, τυτώ, αιγωλιός....:D

Καλώς ήρθες και μην μασάς :beer:

vaska
10/10/2014, 08:29
Είναι που 'σαι Σαλλονικιός καρντάσι, εσείς πάτε χαλλλαρά οπότε μην έχεις απορίες. Φυσιολογικό είναι!

:wave2:

SHOOTER045
10/10/2014, 08:32
Έχω όχι όλοι
Και όχι πάντα

Eversman
10/10/2014, 08:33
Μα τι γράφεις τώρα, εννοείται πως οι άλλοι οδηγούμε τέλεια κάθε φορά που ανεβαίνουμε. :bawl:

Καλώς τον.

Εδώ βγαίνει ο κόσμος στα μπαλκόνια να μας χειροκροτήσει ... τί λέμε τώρα!!

Υπογραφή:
Ο Κουλός .. (ο αρχικουλός είναι άλλος :D )

Welcome bro :wave2:

teogtp
10/10/2014, 08:50
Με εχεις δει σε εντουραδα;
Κενταω!
:tooth:

7Tolis
10/10/2014, 12:43
Είναι λόγω του ότι δεν έχεις την ίδια ψυχολογία κάθε μέρα. Συμβαίνει και σε άλλους. Μπαγκοζμιους κιόλας. Πιο παλιά ο μηχανικός του Doohan νομίζω, είχε πει πως αν εμένα μου έρθει και μου πει ότι αισθάνομαι καλύτερα με τον πίσω τροχό μπροστά, θα βάλω τον πίσω τρόχο μπροστά.

antsoar
10/10/2014, 12:45
Λέγετε ψυχολογία, και μας επηρεάζει 24/7 έχει να κάνει με self awareness ή πόσο "συνδεδεμένος" είσαι την στιγμή που καβαλάς




μαζί απαντήσαμε με τον απο πάνω

Bob_o_mastoras
10/10/2014, 18:12
Σιγουρα υπαρχουν μερες που η οδηγηση μου ειναι για μουντζες και αλλες που νιωθω το παιδι του Σουμαχερ με τον Ροσσι. (μη με ρωτησετε πως γινεται, αφου ξερουμε ολοι περι του Ροσσι..:tooth:)
Ειναι θεμα διαθεσης, συγκεντρωσης, ορεξης κλπ κλπ.

Πχ προχθες εκανα βλακιες ολη μερα λογω κακης διαθεσης και νευρων. Οι δυο χειροτερες:
Σε περιπου ευθεια αναμεσα απο δυο πεταλα με μηκος καπου στα 250 μετρα με μια στενη λωριδα ανα κατευθυνση, αποφασισα να προσπερασω αμαξι που κινουνταν φυσιολογικα, οχι αργα, ενω ειχα δει οτι απο απεναντι κατεβαιναν δυο αυτοκινητα.
Τον περναω στο τσαφ, ακουω τα μπινελικια και τις κορνες απο τους απεναντι που ερχονταν και ησυχαζω. Μεγαλη μαλακια μου.
Συγνωμη απο τους ανθρωπους. :(
Σε στροφη περιπου 70 μοιρων δεξια βλεπω οτι υπαρχουν χωματα και χαλικια ακριβως επανω της. Παρ'ολα αυτα συνεχιζω ακαθεκτος ηλιθιωδως την πορεια μου με την ταχυτητα που ειχα, πλαγιαζω κανονικα σαν να ημουν σε γερμανικη ασφαλτο και μοιραια χανω τον πισω, τρωω και ενα tank slaping εν συνεχεια αλλα τελικα ενταξει το σωσα και δεν επεσα. Απο βλακεια καθαρα θα την παθαινα...
Ηταν η μερα της :a31:

antsoar
10/10/2014, 18:57
Επίσης η κούραση είναι ένας πολύ σημαντικός παράγοντας.

PetranGR
10/10/2014, 21:22
Φυσικά ,και παίζει ...

Παράδειγμα να σου φέρω...

Πήγαινα για συνέντευξη για δουλειά το καλοκαίρι σε εταιρεία υπολογιστών κτλ. πήγα σαν κότα,μην τσαλακωθώ μην πάθω κάτι ,γενικά πολύ χαλαρά και ομαλά όλα...

Έφαγα άκυρο,και καλά λόγω περικοπών,έφυγα από εκεί,και το αποτέλεσμα να ξεχνάω ταχύτητες που λεέει ολόγος και να είμαι άτσαλος (2 φορές πήγα να πέσω μέσα σε διάστημα 10 λεπτών)...

TROOPER
11/10/2014, 01:11
συνηθως τις ζυγες παρατηρειται το φαινομενο! :plaf:

bruno
11/10/2014, 07:52
συνηθως τις ζυγες παρατηρειται το φαινομενο! :plaf:

Καλα..λαβε υποψην την Σεληνη:p

Bob_o_mastoras
11/10/2014, 10:59
Καλα..λαβε υποψην την Σεληνη:p

Μη το γελας!! Ειχε πανσεληνο τη μερα που λεω παραπανω που εκανα τις μλκς. :uplate:

Bowleno
11/10/2014, 12:58
Μη το γελας!! Ειχε πανσεληνο τη μερα που λεω παραπανω που εκανα τις μλκς. :uplate:


Άρα, Ηθικόν δίδαγμα. δεν βγαίνουμε όταν έχει πανσέληνο :D

SHOOTER045
12/10/2014, 14:40
Σεληνιαση η
Σεληνιασμός,λεγεται
Σεληνιασμενος = αυτός πού τον< πιάνει > η Σελήνη ( όχι η μουγκή τής λάμψης )

notakos600
12/10/2014, 19:53
Είναι κάποιες μέρες πάντως που βγάζω τη μηχανή από το γκαράζ και με ''παίρνει'' το βάρος της.
Την ξαναβάζω μέσα και πάω με το αυτοκίνητο.
Είναι οι μέρες που είμαστε κουρασμένοι αλλά κατά έναν περίεργο λόγο δεν το καταλαβαίνουμε.
Φυσικά ούτε λόγος για οδήγηση, σε ότι αφορά εμένα τουλάχιστον.

Z-rider
16/10/2014, 20:56
άτσαλες αλλαγές, απότομα φρένα, σκορτσαρίσματα και λάθος σχέσεις τα χούμε δει όλοι αυτά.
είναι θέμα μυαλού
άλλες φορες κουμπώνεις στην μηχανή και γίνεσαι ένα

yianyian
17/10/2014, 00:16
Είναι μέρες που έχω σταματήσει σε βενζινάδικο να τσεκάρω πίεση ελαστικών γιατί "εεεε, αυτό θα φταίει". Αλλά η πίεση είναι απολύτως ok :bawl: