PDA

View Full Version : Πρόστιμο για μη παρουσία σε δικαστήριο



o_gavros
12/10/2014, 19:15
Θέλω μια γνώμη ρε παιδιά.
Ήρθε λέει στο σπίτι εχθές ένας αστυνομος και αφησε δυο χαρτια.
το ένα είναι για να παραβρεθώ μάρτυρας σε κάποιο δικαστήριο και το άλλο λέει πως έχω φάει πρόστιμο 120€ για κάποιο δικαστήριο στο οποίο έπρεπε να πάω και δεν πήγα.
Η λεπτομέρεια που κάνει την διαφορά,είναι ότι εγώ δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται, ούτε για αυτό που πρέπει να πάω αλλά ούτε και, βασικότερα, για αυτό που έφαγα το πρόστιμο!!!
μιλάμε για κατακέφαλη κεραμίδα...ούτε ο Κούγιας να ήμουνα αϊσιχτίρ βραδιάτικα.

Τι μπορώ να κάνω για αυτό το διάολο;

spyrakos35
12/10/2014, 19:32
Λιγα ως τιποτα........

SHOOTER045
12/10/2014, 19:36
Κατ αρχήν γι αυτό που ήδη εφαγες πρόστιμο θα πρέπει να πας στο δικαστήριο και να αποδείξεις ότι είχες άγνοια,οτι δεν γνώριζες ποτε και γιατί
Θα μάθεις τι υπόθεση ήταν, ποτε έγινε εκείνο το δικαστήριο, και θα βρεις γιατί δεν ειδοποιηθηκες
Στην δεύτερη κλήση, πώς σε βρήκαν?

VASOS
12/10/2014, 19:40
Πολίτης Κέϊν...

o_gavros
12/10/2014, 19:40
Αυτα τα μαθαινω απο το τμήμα ή απο τα δικαστήρια;
και πως αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας ασούμε;

makaros33
12/10/2014, 19:41
μιλά με κάποιον δικηγόρο , για μια απλή ερώτηση - ελέγχω για ποια δίκη είναι τα χαρτιά σου δεν χρεώνουν τοιποτα, και φυσικά τσέκαρε όλα τα στοιχια που αναγραφούν στο χαρτί που σε καλούν στο δικαστήριο να είναι τα πλήρη δικά σου ΑΦΜ ταυτότητα κ.τ.λ.
έχω δεχτή και εγω τέτοια χαρτιά άλλα ηταν του ξαδερφου μου μιας και ειχαμε κοινο ονοματεπωνιμο αλλα διαφορετικα ολα τα αλλα και απλα ο αστυνομικος που τα εφερε σε αναζήτηση στα αρχεία τους βρήκε έμενα πρώτο λόγω διάφορας (αλφαβητικα ) του πατρώνυμου

makaros33
12/10/2014, 19:45
Η λεπτομέρεια που κάνει την διαφορά,είναι ότι εγώ δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται, ούτε για αυτό που πρέπει να πάω αλλά ούτε και, βα

;

το ιδιο το χαρτι αναγραφη ακριβως που και ποτε πρεπει να παραβρεθης (τοπο ημερα ωρα αιθουσα )

SHOOTER045
12/10/2014, 19:45
Όταν επιδίδεται μια κλήση,ο αστυνομικός που κάνει αυτήν την δουλειά, αναφέρει και σημειώνει πού έδωσε το χαρτί - κλήση - αυτοπροσώπως, σε συγγενή, με θυροκόλληση.
Κατάλαβες?

o_gavros
12/10/2014, 19:48
το ιδιο το χαρτι αναγραφη ακριβως που και ποτε πρεπει να παραβρεθης (τοπο ημερα ωρα αιθουσα )

βρε καλά με το μελλοντικό,θα πάω και θα δω.

το πρόστιμο με καίει!
και μιας και δεν είμαι σπίτι να έχω τα χαρτιά μπροστά μου, σκέφτηκα να ρωτησω.
Δεν ξέρω καν αν αφορούν την ίδια υπόθεση!

notakos600
12/10/2014, 19:49
Αν σου πω πως τον ήπιες θα σε στενοχωρήσω;

o_gavros
12/10/2014, 19:50
Όταν επιδίδεται μια κλήση,ο αστυνομικός που κάνει αυτήν την δουλειά, αναφέρει και σημειώνει πού έδωσε το χαρτί - κλήση - αυτοπροσώπως, σε συγγενή, με θυροκόλληση.
Κατάλαβες?

χμμμ...υπάρχει περίπτωση δηλαδή να έχει παραδοθεί σε κάποιον άλλον;
αυτό αν έχει συμβεί, κρατάνε κάποιου είδους αρχείο που να είναι προσβάσιμο, που να μπορώ να το διαπιστώσω;
Δεν μπορώ να το χωνέψω ότι θα πρέπει να στάξω 120€ απο το πουθενά.

SHOOTER045
12/10/2014, 19:54
Ναι υπάρχει αρχείο
Στην αστυνομία σίγουρα,οποτε πάνε ψαξτο και ξαναμιλάμε

o_gavros
12/10/2014, 19:58
Αν σου πω πως τον ήπιες θα σε στενοχωρήσω;

δε θα πέσω κι απο τα σύννεφα...

κάτσε,θα κάνω αυτό που λέει ο σούτερ μπας και καταφέρω να σώσω τίποτα.
Αλλά ρε γαμώτο,μου κάνει εντύπωση.
Είσαι μπλεγμένος σε κάποιο δικαστήριο και δίνουν το χαρτί σε άλλο πρόσωπο;;;
Μου έχει τύχει να με φωνάξουν στο τμήμα,επειδή δεν με βρηκαν στο σπίτι, για να μου δώσουνε διάφορα έγγραφα.
το πιο γελοίο απο ολα, 1-1,5 χρόνο αφού εχω απολυθεί απο φαντάρος, ήρθαν σπίτι δε με βρήκαν,πήραν τηλ. μου λένε γκελ μπουρντάν.
παω,ρωτάω ήντα κάμουν και μου λένε τσίμπα αυτό.Απο τη στρατολογία, μου ζήταγαν να πληρώσω (το έχει η μοιρα μου τώρα που το σκέφτομαι) πρόστιμο 150-200€ για κάποιο γελοίο λόγο που τελικά κατέπεσε όταν τους πήγα τα δέοντα.
όταν τους ρώτησα στο τμήμα,ρε παιδιά εγώ πήγα έκανα τη μαλακία που έπρεπε για όσο έπρεπε και τελείωσα, μου απάντησαν "τι να σου πούμε ρε φίλε,κι εμείς επι της ουσίας μεσάζοντες είμαστε".

δε βγάζεις άκρη με το δημόσιο το μπελά μου,δε βγάζεις.

SHOOTER045
12/10/2014, 20:08
Βρες εσύ πότε ήταν εκείνο το δικαστήριο, για τι πράγμα ήταν ( κατηγορούμενος ή μάρτυρας ) και βλέπουμε

o_gavros
12/10/2014, 20:13
όχι ρε συ,τι κατηγορούμενος;
θα ήμουν κατηγορούμενος για κάτι και δε θα το ήξερα;

διαβάζω και ξαναδιαβάζω το προηγουμενο σου μήνυμα, και για κάποιο λόγο σκαλώνω στο θυροκόλληση...
Ετσι και έχουν κάνει τέτοια μαλακία, και λέω μαλακία γιατί στην πολυκατοικία μου έχουν το χούι να σχίζουν αβλεπί ότι θυροκολλείται κι ας είναι κι απο τα ΕΛΤΑ πχ (όπως επίσης να ανοίγουν φάκελους απο το γραμματοκιβώτιο!!!), τότε μάλλον εκεί έγινε η όλη ιστορία.
τέσπα, τώρα την ξενέρα την πήρα.
θα πρέπει να πάω να δω τι άκρη θα βγει.

Bowleno
12/10/2014, 20:18
θα ήμουν κατηγορούμενος για κάτι και δε θα το ήξερα;
.


Μην το δένεις και κόμπο αυτό.....

SHOOTER045
12/10/2014, 20:20
Ότι χρειαστείς εδώ είμαι

o_gavros
12/10/2014, 20:21
Μην το δένεις και κόμπο αυτό.....

για σπάστο μία και ξαναρίχτο γιατί δεν το πιάνω πωτς γκένεν αυτο

spyrakos35
12/10/2014, 20:21
Ότι χρειαστείς εδώ είμαι

120 euros

o_gavros
12/10/2014, 20:22
120 euros

χαχαχα τι μαλακα είναι τι μαλακα είναι

SHOOTER045
12/10/2014, 20:22
120 euros

Αν σωζεσαι με τόσα
Κάτι θα κάνω

o_gavros
12/10/2014, 20:23
Αν σωζεσαι με τόσα
Κάτι θα κάνω

όχι ρε συ, το θέμαείναι να βρω λύση.
ποιος σώνεται με 120€;

SHOOTER045
12/10/2014, 20:27
όχι ρε συ, το θέμαείναι να βρω λύση.
ποιος σώνεται με 120€;

Για τον Σπύρο πήγαινε
Εξ ου και η παράθεση

spyrakos35
12/10/2014, 20:35
Για τον Σπύρο πήγαινε
Εξ ου και η παράθεση

πάσα προσφορά δεκτή....

βγάζω δύο βολτίτσες (my way)

:D

SHOOTER045
12/10/2014, 20:37
πάσα προσφορά δεκτή....

βγάζω δύο βολτίτσες (my way)

:D

Αν είναι να έρθεις εδώ
Μέσα...
Και το ξενοδοχείο δικό μου...

mikepap
12/10/2014, 20:40
http://nomikisimvouli.blogspot.gr/2013/01/blog-post_3980.html

SHOOTER045
12/10/2014, 20:45
http://nomikisimvouli.blogspot.gr/2013/01/blog-post_3980.html

Το αυτό.

teogtp
12/10/2014, 20:51
πάσα προσφορά δεκτή....

βγάζω δύο βολτίτσες (my way)

:D


Αν είναι να έρθεις εδώ
Μέσα...
Και το ξενοδοχείο δικό μου...
Σιγα την γκομενα ρε συ!
:D

spyrakos35
12/10/2014, 20:53
Σιγα την γκομενα ρε συ!
:D

:moutza:

:lol:

SHOOTER045
12/10/2014, 20:54
Σιγα την γκομενα ρε συ!
:D

Δηλαδή σκέψου
Τι θα κάνω για σένα....

Bowleno
12/10/2014, 21:12
για σπάστο μία και ξαναρίχτο γιατί δεν το πιάνω πωτς γκένεν αυτο


Εύκολα... πολλές από τις λεγόμενες "ερήμην" δίκες γίνονται ακριβώς επειδή κάποιος "συνεπής" κλητήρας δεν επέδωσε σωστά το μπουγιουρντί.... φυσικά αφορούν πταίσματα και πλημμελήματα.

Σε μια τέτοια περίπτωση δικάστηκα εγώ (χωρίς βεβαίως να το ξέρω....) ότι και καλά είχα περάσει κόκκινο φανάρι, με είχε δει (και καλά) ο τροχονόμος και σημείωσε (και καλά) την πινακίδα μου. Όμως ποτέ δεν έφτασε στο σπίτι μου κλήση η οτιδήποτε σχετικό με αυτό. αυτό έγινε το 1999.

Το 2008 ήρθαν 2 από την αστυνομία και με πήγαν σηκωτό από το σπίτι ότι και καλά με έψαχναν 8 χρόνια (!) :uplate: (μένω εκεί που μένω, πάνω από 24.....) μεπάνε στην ευελπίδων, στα δικαστήρια να πλΕρώσω το πρόστιμο που καταδικάστηκα, 800 ευράκια + τις όποες προσαυξήσεις κ.λ.π πάνω από 1000ρικο :cry:

Εκεί στο αρχείο των υποθέσεων μου δινουν ένα χαρτί που έλεγε ότι παραγράφηκε λόγω παρέλευσης 5ετίας και πλΕρωσα στο ταμείο 1 ευρώ χαρτόσημο.....

Ελλάς, το μεγαλείο σου τελειωμό δεν έχει....με ψάχνανε λέει, 8 χρόνια.... (και καλά....):bawl::moutza:

devil's animal
12/10/2014, 21:41
Εύκολα... πολλές από τις λεγόμενες "ερήμην" δίκες γίνονται ακριβώς επειδή κάποιος "συνεπής" κλητήρας δεν επέδωσε σωστά το μπουγιουρντί.... φυσικά αφορούν πταίσματα και πλημμελήματα.

Σε μια τέτοια περίπτωση δικάστηκα εγώ (χωρίς βεβαίως να το ξέρω....) ότι και καλά είχα περάσει κόκκινο φανάρι, με είχε δει (και καλά) ο τροχονόμος και σημείωσε (και καλά) την πινακίδα μου. Όμως ποτέ δεν έφτασε στο σπίτι μου κλήση η οτιδήποτε σχετικό με αυτό. αυτό έγινε το 1999.

Το 2008 ήρθαν 2 από την αστυνομία και με πήγαν σηκωτό από το σπίτι ότι και καλά με έψαχναν 8 χρόνια (!) :uplate: (μένω εκεί που μένω, πάνω από 24.....) μεπάνε στην ευελπίδων, στα δικαστήρια να πλΕρώσω το πρόστιμο που καταδικάστηκα, 800 ευράκια + τις όποες προσαυξήσεις κ.λ.π πάνω από 1000ρικο :cry:

Εκεί στο αρχείο των υποθέσεων μου δινουν ένα χαρτί που έλεγε ότι παραγράφηκε λόγω παρέλευσης 5ετίας και πλΕρωσα στο ταμείο 1 ευρώ χαρτόσημο.....

Ελλάς, το μεγαλείο σου τελειωμό δεν έχει....με ψάχνανε λέει, 8 χρόνια.... (και καλά....):bawl::moutza:



καλα οι μπατσοι δεν μπορουν να βρουν σε ποιο ποδι παει το αριστερο παπουτσι και σε ποιο το δεξι...μην το ψαχνεις...:rolleyes::lol:

οσο για την παρελευση της 5ετιας εισαι τυχερος γιατι ξερω οτι πλεον το οποιο προστιμο εφ'οσον δεν πληρωθει περναει αυτοματως στην εφορια μεσω ΑΦΜ και δεν υπαρχει δικαστηριο κλπ...τις οποιες προσαυξησεις τις βαζει μετα η εφορια...


@o_gayros
παιζει να ησουν και κατηγορουμενος γιατι για να ησουν μαρτυρας και να σου βαζουν προστιμο για μη παρουσια, πρεπει να ηταν πολυ μ@λακας ο προεδρος...αλλα παιζει και αυτο σαν σεναριο...
γενικως αμα ψαχτεις θα την βρεις την ακρη...
δυστυχως ομως δεν νομιζω να γλιτωσεις το χρημα που θα φυγει απο την τσεπη σου...:(

spyrakos35
12/10/2014, 21:58
.............. γιατι για να ησουν μαρτυρας και να σου βαζουν προστιμο για μη παρουσια, πρεπει να ηταν πολυ μ@λακας ο προεδρος...αλλα παιζει και αυτο σαν σεναριο.....:(

μιά χαρά νορμάλ ήταν ο προεδρος, έτσι γίνεται....

το έχω δει να συμβαίνει όταν σε δίκη που είχα πάει ως μάρτυρας δεν παρουσιάστηκαν άλλοι και την φάγανε κανονικότατα....

devil's animal
12/10/2014, 22:05
μιά χαρά νορμάλ ήταν ο προεδρος, έτσι γίνεται....

το έχω δει να συμβαίνει όταν σε δίκη που είχα πάει ως μάρτυρας δεν παρουσιάστηκαν άλλοι και την φάγανε κανονικότατα....



αν πας by the book, ναι ετσι γινεται...
αλλα ειναι τραβηγμενο...

KRS
12/10/2014, 23:43
Xαρτί από γιατρό - ιδιωτικός δεν υπάρχει πρόβλημα - στην μετ' αναβολή δικάσιμο και όλα οκ.
Πρέπει να πέσεις σε πολύ μλκ πρόεδρο για να μη γίνει δεκτό.

GFawkes
13/10/2014, 09:27
Πρόστιμο για μη παρουσία σε δικαστήριο
....
Τι μπορώ να κάνω για αυτό το διάολο;

:a021:

http://www.youtube.com/watch?v=FUg6Oc-4R80

o_gavros
13/10/2014, 09:52
Γκαη μεγάλη αλήθεια.
Εγώ τουλάχιστο θέλω να'χει και λίγο αίστημα η φτιάξη.
Ρε τι λέμε και δεν κλαίμε το φελεκι μου

THEOD
13/10/2014, 10:19
Ρίξε μια ματιά
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=109248&highlight=%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF+%CE%B1%CF%80%CF%8C+%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE% B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF

Σαν επίλογος...Στο τελευταίο δικαστήριο πήγα στην Κατερίνη και παρουσιάστηκα. Κλαψομούνιασα λίγο στην πρόεδρο, βοήθησε και το ότι η δίκη έγινε "κατ'εξαίρεση" και κυριολεκτικά "στό πόδι" εν μέσω στάσης εργασίας (βιαζόντουσαν όλοι να φύγουν και προκειμένου να κάτσουν να ακούν διάφορες δικαιολογίες έκαναν ότι πίστευαν τα πάντα για να ξεμπερδέψουν γρήγορα...), και τελικά βγήκε και η κυρίως απόφαση αλλά και (και αυτό με ένοιαζε εκείνη την στιγμή) σβήστηκε το πρόστιμο και οι όποιες συνέπεις της λιπομαρτυρίας...
Τέλος καλό - όλα καλά (αν και το ταξίδι μέχρι την Κατερίνη δεν το γλύτωσα...) :wave2:

George20vt
13/10/2014, 12:01
...και το άλλο λέει πως έχω φάει πρόστιμο 120€ για κάποιο δικαστήριο στο οποίο έπρεπε να πάω και δεν πήγα.

Κατά πάσα πιθανότητα μιλάμε για 2 εκδικάσεις που δεν παρουσιάστηκες (το πρόστιμο είναι 60 ευρώ)

vaska
13/10/2014, 12:27
χαχαχα τι μαλακα είναι τι μαλακα είναι

Ναι και η δικιά μου άποψη για το συγκεκριμένο άτομο είναι ίδια με την δικιά σου

:bawl:

THEOD
13/10/2014, 12:54
Κατά πάσα πιθανότητα μιλάμε για 2 εκδικάσεις που δεν παρουσιάστηκες (το πρόστιμο είναι 60 ευρώ)

100,00 ήταν στην δική μου περίπτωση το 2010 που αναφέρω στο λινκ παραπάνω... Καθόλου απίθανο να έχει αυξηθεί από τότε για να τσιμπήσει κάτι παραπάνω και ο κρατικός κορβανάς... Εκτός αν παίζει να μην υπάρχει στάνταρ πρόστιμο και ο κάθε δικαστής χρεώνει ανάλογα με το πως ξύπνησε...

spyrakos35
13/10/2014, 13:08
Ναι και η δικιά μου άποψη για το συγκεκριμένο άτομο είναι ίδια με την δικιά σου

:bawl:

:moutza:

:lol:

o_gavros
13/10/2014, 13:49
Για πρώτη φορά στα χρονικα (μου), δικαιώθηκα απέναντι στο δημόσιο!!!Δεν ξέρω τι άλλο μου επιφυλάσσει η μοίρα :p
Το στορυ.
Αστ.τμήμα => μουμπλε μουμπλε, αναρμόδιοι => δικαστήρια => μουμπλε μουμπλε => γραμματεία => μουμπλε μουμπλε εύρεση πως επιδόθηκε η κλήτευση => εισαγγελέας => μουμπλε μουμπλε νο προμπλεμ.θα παρουσιαστεις στην επόμενη δικάσιμο (από ότι προκύπτει τα δύο χαρτιά ήταν για την ίδια υπόθεση) και θα πεις το και το,και θα σου παραγραψουμε το πρόστιμο για λιπομαρτυρια.

Μπήκα βγήκα σε ένα μόλις τέταρτο.Δεν έχει ξαναγίνει!
Τι άλλο να περιμένω πχια;
Να μου παραχωρήσει ταρίφας προτεραιότητα; :p

o_gavros
13/10/2014, 13:50
Α,ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές!

SHOOTER045
13/10/2014, 14:00
Με έναν καφέ κάτι θα κάνουμε

o_gavros
13/10/2014, 14:11
Εννοειτω.
Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω το πόσο εύκολα ξεμπερδεψα με το θέμα!
τόσο που σκιαζομαι ότι μπορεί να μου κάνουν πλάκα

foogr01
13/10/2014, 15:00
Εννοειτω.
Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω το πόσο εύκολα ξεμπερδεψα με το θέμα!
τόσο που σκιαζομαι ότι μπορεί να μου κάνουν πλάκα

Ποτέ δεν ξέρεις...

Κράτα μια πισινή μέχρι "να γίνει η δίκη και πεις το και το και σου παραγράψουνε το πρόστιμο"

Εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν βέβαια !!!

spyrakos35
13/10/2014, 15:05
ΠΑΙΞΕ ΛΟΤΤΟ

SHOOTER045
13/10/2014, 16:29
Επειδή πηγαίνω συχνά σε δικαστήρια, λόγω δουλειάς,επικρατει απίστευτο μπάχαλο με τις υποθέσεις, αλλά αφού βρέθηκε άκρη τόσο σύντομα πάλι καλά, δεν νομίζω να στα γυρίσουν εκεί, αυτό πού σού είπαν θα γίνει

Pan (dvs)
13/10/2014, 21:07
Για πρώτη φορά στα χρονικα (μου), δικαιώθηκα απέναντι στο δημόσιο!!!Δεν ξέρω τι άλλο μου επιφυλάσσει η μοίρα :p
Το στορυ.
Αστ.τμήμα => μουμπλε μουμπλε, αναρμόδιοι => δικαστήρια => μουμπλε μουμπλε => γραμματεία => μουμπλε μουμπλε εύρεση πως επιδόθηκε η κλήτευση => εισαγγελέας => μουμπλε μουμπλε νο προμπλεμ.θα παρουσιαστεις στην επόμενη δικάσιμο (από ότι προκύπτει τα δύο χαρτιά ήταν για την ίδια υπόθεση) και θα πεις το και το,και θα σου παραγραψουμε το πρόστιμο για λιπομαρτυρια.

Μπήκα βγήκα σε ένα μόλις τέταρτο.Δεν έχει ξαναγίνει!
Τι άλλο να περιμένω πχια;
Να μου παραχωρήσει ταρίφας προτεραιότητα; :p

Πηγα να στο γραψω απο την πρωτη στιγμη οτι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα,αλλα θα με περνανε στο ψιλο.Ετσι ειναι.Τελος καλο ολα καλα.

TROOPER
15/10/2014, 17:08
Για πρώτη φορά στα χρονικα (μου), δικαιώθηκα απέναντι στο δημόσιο!!!Δεν ξέρω τι άλλο μου επιφυλάσσει η μοίρα :p
Το στορυ.
Αστ.τμήμα => μουμπλε μουμπλε, αναρμόδιοι => δικαστήρια => μουμπλε μουμπλε => γραμματεία => μουμπλε μουμπλε εύρεση πως επιδόθηκε η κλήτευση => εισαγγελέας => μουμπλε μουμπλε νο προμπλεμ.θα παρουσιαστεις στην επόμενη δικάσιμο (από ότι προκύπτει τα δύο χαρτιά ήταν για την ίδια υπόθεση) και θα πεις το και το,και θα σου παραγραψουμε το πρόστιμο για λιπομαρτυρια.

Μπήκα βγήκα σε ένα μόλις τέταρτο.Δεν έχει ξαναγίνει!
Τι άλλο να περιμένω πχια;
Να μου παραχωρήσει ταρίφας προτεραιότητα; :p

γαμησε ο εισαγγελεας το προηγουμενο βραδυ :lol:

o_gavros
15/10/2014, 21:14
γαμησε ο εισαγγελεας το προηγουμενο βραδυ :lol:

Η εισαγγελέας :lol:

Bowleno
15/10/2014, 21:33
Για πρώτη φορά στα χρονικα (μου), δικαιώθηκα απέναντι στο δημόσιο!!!Δεν ξέρω τι άλλο μου επιφυλάσσει η μοίρα :p
Το στορυ.
Αστ.τμήμα => μουμπλε μουμπλε, αναρμόδιοι => δικαστήρια => μουμπλε μουμπλε => γραμματεία => μουμπλε μουμπλε εύρεση πως επιδόθηκε η κλήτευση => εισαγγελέας => μουμπλε μουμπλε νο προμπλεμ.θα παρουσιαστεις στην επόμενη δικάσιμο (από ότι προκύπτει τα δύο χαρτιά ήταν για την ίδια υπόθεση) και θα πεις το και το,και θα σου παραγραψουμε το πρόστιμο για λιπομαρτυρια.

Μπήκα βγήκα σε ένα μόλις τέταρτο.Δεν έχει ξαναγίνει!
Τι άλλο να περιμένω πχια;
Να μου παραχωρήσει ταρίφας προτεραιότητα; :p


Ααααα πολλά ζητάς εσύ.....:D

notakos600
16/10/2014, 07:15
γαμησε ο εισαγγελεας το προηγουμενο βραδυ :lol:

Ή τον πήρε από πίσω, να εξετάζουμε όλα τα ενδεχόμενα. :lol:

TROOPER
16/10/2014, 12:32
Η εισαγγελέας :lol:


Ή τον πήρε από πίσω, να εξετάζουμε όλα τα ενδεχόμενα. :lol:

σωστοοοοος :lol:

o_gavros
16/10/2014, 15:20
Για να μην τον παίρνετε απο πίσω (http://www.youtube.com/watch?v=WUSTxTO5zqQ)

ggs
16/10/2014, 15:27
Καλά ρε συ Γιάννη… παρουσιάστηκες σε εισαγγελέα και αντί να σε βουτήξει κατευθείαν , σου έσβησε το πρόστιμο???:lol::lol::lol:

Ρε συ , πες αληθεια … επαιξε ρολο που ήταν γυναικα???:bawl:

faraway
16/10/2014, 16:14
To πρόστιμο αν δεν σβηστεί και αν δεν πληρωθεί και ποτέ ,
γνωρίζει κάποιος ( 100% ) αν πηγαίνει στην εφορία ?

o_gavros
16/10/2014, 16:47
Καλά ρε συ Γιάννη… παρουσιάστηκες σε εισαγγελέα και αντί να σε βουτήξει κατευθείαν , σου έσβησε το πρόστιμο???:lol::lol::lol:

Ρε συ , πες αληθεια … επαιξε ρολο που ήταν γυναικα???:bawl:

μυστήρια πλάσματα αι γυναίκαι ρε φίλε :bawl:

SHOOTER045
16/10/2014, 17:52
To πρόστιμο αν δεν σβηστεί και αν δεν πληρωθεί και ποτέ ,
γνωρίζει κάποιος ( 100% ) αν πηγαίνει στην εφορία ?
εξαρταται τι προστιμο και για ποιο λογο
μεχρι δικαστικη αποφαση μπορει να βγει στο ονομα σου
και σε εναν γενικο αστυνομικο ελεγχο
να χτυπησει κοκκινο
να συλληφθεις και να περασεις μια μερα στο μπουντρουμ(οχι στο club)

o_gavros
11/05/2015, 22:02
Κράτα μια πισινή μέχρι "να γίνει η δίκη και πεις το και το και σου παραγράψουνε το πρόστιμο"

Εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν βέβαια !!!
το ξεθάβω μόνο και μόνο για να δώσω σε κάνα φουκαρά που τραβιέται όπως τραβήχτηκα κι εγώ, λίγη ελπίδα.
Έγινε σήμερα με τα πολλά η δίκη, σόου οσκαρικό απο τους κατηγορούμενους,ο αστυφύλαξ που φύλαγε την αίθουσα καθόταν δίπλα μου κι έκανε αγώνα να μη λυθεί απο τα γέλια με τις μαλακίες που λέγονταν, και τέλος παντων αφού τελείωσε το εργο πλησιαζω τους δικαστες και τους δείχνω τα χαρτιά περί πρόσκλησης και πρόστιμου.
Εξηγώ "το και το" όπως αναμενόταν και, αφού μου ζητήθηκε να πληρώσω ένα μεγαρόσημο(!!!!, όπως τ'ακούσατε,μεγαρόσημο) των 2€ (το οποίο πλήρωσα με καπέλο 2,20€) και η κυρία εισαγγελέας έδωκε φιρμάνι να σβηστούν τα πάντα όλα.

Οπότε, όσοι λάχει να φάτε τέτοιο πακέτο, μην μασήσετε.
Παίζει και να βγει άκρη, με μόλις 2 ευρώ και 20 λεπτά...

devil's animal
11/05/2015, 22:20
Οπότε, όσοι λάχει να φάτε τέτοιο πακέτο, μην μασήσετε.
Παίζει και να βγει άκρη, με μόλις 2 ευρώ και 20 λεπτά...



τσαμπα πραμα, χαριζει η ομαδα ενα πραγμα...:lol:

μια χαρα...
και ποτε ξανα..
:beer::beer::beer:

foogr01
11/05/2015, 23:51
το ξεθάβω μόνο και μόνο για να δώσω σε κάνα φουκαρά που τραβιέται όπως τραβήχτηκα κι εγώ, λίγη ελπίδα.
Έγινε σήμερα με τα πολλά η δίκη, σόου οσκαρικό απο τους κατηγορούμενους,ο αστυφύλαξ που φύλαγε την αίθουσα καθόταν δίπλα μου κι έκανε αγώνα να μη λυθεί απο τα γέλια με τις μαλακίες που λέγονταν, και τέλος παντων αφού τελείωσε το εργο πλησιαζω τους δικαστες και τους δείχνω τα χαρτιά περί πρόσκλησης και πρόστιμου.
Εξηγώ "το και το" όπως αναμενόταν και, αφού μου ζητήθηκε να πληρώσω ένα μεγαρόσημο(!!!!, όπως τ'ακούσατε,μεγαρόσημο) των 2€ (το οποίο πλήρωσα με καπέλο 2,20€) και η κυρία εισαγγελέας έδωκε φιρμάνι να σβηστούν τα πάντα όλα.

Οπότε, όσοι λάχει να φάτε τέτοιο πακέτο, μην μασήσετε.
Παίζει και να βγει άκρη, με μόλις 2 ευρώ και 20 λεπτά...

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά για σένα :beer:

Πάντα καλά !

Eversman
12/05/2015, 20:53
Αυτά είναι πολύ καλά νέα! Αυτό σημαίνει πως τα ρέστα, θα τα φάμε σε βόλτες :beer:

spyrakos35
12/05/2015, 21:00
Αυτά είναι πολύ καλά νέα! Αυτό σημαίνει πως τα ρέστα, θα τα φάμε σε βόλτες :beer:

Μαζι θα τα φατε; θασε κερασει;

Eversman
13/05/2015, 08:01
Μαζι θα τα φατε; θασε κερασει;

Κοίτα ... αν βρεθούμε δίπλα-δίπλα στη ταβέρνα, όλο και κάποιο παΐδι θα του αρπάξω :)

spyrakos35
13/05/2015, 20:38
Κοίτα ... αν βρεθούμε δίπλα-δίπλα στη ταβέρνα, όλο και κάποιο παΐδι θα του αρπάξω :)

Μπα.....

Πιο πιθανο το κοβω να σε καρφωσει με το πηρουνι την ωρα που θα σκεφτεσαι να απλωσεις χερι.....

o_gavros
17/05/2015, 11:35
κακοήθειες.
Μπαναώτη πες που θες να πα να τηρήσουμε το αυστηρά πρωτεϊνικό διαιτητικό μας πλάνο ρε φίλε :lol:

Eversman
17/05/2015, 18:31
κακοήθειες.
Μπαναώτη πες που θες να πα να τηρήσουμε το αυστηρά πρωτεϊνικό διαιτητικό μας πλάνο ρε φίλε :lol:

Ο λόγος σου με χόρτασε κι ας τα φας όλα μονάχος :beer:

(Για επιδόρπιο το συζητάμε βέβαια :D)