PDA

View Full Version : .....Mέρααααα!



Bowleno
13/10/2014, 08:27
καλή, κακή, ότι προκύψει στον καθένα! :D:wave2:

soter3gm
13/10/2014, 08:44
Καλημέρα ο Θεός να δώσει να πάνε όλα καλά σήμερα και να χαμογελάσω λίγο

teogtp
13/10/2014, 08:48
Καλημερα.
Απο το πρωι ολο ναρες μπαινουν στο μαγαζι!
Μεχρι στιγμης καλη ειναι.:D

amyroukai
13/10/2014, 08:55
Μιά χαρά μέρα...

Εύχομαι και στους υπόλοιποι το ίδιο.

SHOOTER045
13/10/2014, 09:59
Σπίτι,συννεφια,καφες,αυτα
Καλημέρα

7Tolis
13/10/2014, 10:28
Πειραιάς, ήλιος, όλα καλά εδώ. Καλημέρα.

Eversman
13/10/2014, 11:13
Καλησπέρα! Ότι πρέπει η μέρα, για απογευματινό ποδήλατο (μπάς και πέσουν τα τριγλυκερίδια).

Bob_o_mastoras
13/10/2014, 11:29
Kαλημερα!! :)
Τελειος καιρος σημερα υστερα απο σερι μερες με κρυο και μπολικο αερα! Θα το ταραξω στη βολτα το μοτορι!

Hayate
13/10/2014, 11:57
Yo,καλημέρα όλη μέρα και καλή εβδομάδα σε όλους

zannisvel
13/10/2014, 11:57
Καλημέρα σε ολους!!!!!! :wave2:

Billymuse
13/10/2014, 12:06
Καλημερααα αδεια ξυσιμο καφες και κλαρινογαμπρικικια στο κεντρο

amyroukai
13/10/2014, 12:13
Καλημερααα αδεια ξυσιμο καφες και κλαρινογαμπρικικια στο κεντρο

φωτογραφίες από τα ξυσμένα να ανεβάσεις.

Lioulios
13/10/2014, 13:35
Mεσημεριασε .....

Bob_o_mastoras
13/10/2014, 13:51
Αααα! :panic: Εχασα τη μιση μερα να κανω μλκς. Εφτιαξα ομως το pc στο γραφειο που 'χε χαλασει (κατα λαθος εσπασα ενα δοντακι της cpu, πηρα καινουργια και ηρθε σημερα και την περασα πανω, μια χαρα δουλευει), εριξα και κατι συμμαζεματα και κατι καθαρισματα σε κηπο και σπιτι, μαγειρεψα κλπ κλπ.
Παω για βολτα ΑΜΕΣΑ!!!!
:vroum:

SHOOTER045
13/10/2014, 13:54
Αααα! :panic: Εχασα τη μιση μερα να κανω μλκς. Εφτιαξα ομως το pc στο γραφειο που 'χε χαλασει (κατα λαθος εσπασα ενα δοντακι της cpu, πηρα καινουργια και ηρθε σημερα και την περασα πανω, μια χαρα δουλευει), εριξα και κατι συμμαζεματα και κατι καθαρισματα σε κηπο και σπιτι, μαγειρεψα κλπ κλπ.
Παω για βολτα ΑΜΕΣΑ!!!!
:vroum:

Αφού δεν...........
Δεν πας για ψάρεμα πού το έχεις και δίπλα σου

zannisvel
13/10/2014, 13:55
Αααα! :panic: Εχασα τη μιση μερα να κανω μλκς. Εφτιαξα ομως το pc στο γραφειο που 'χε χαλασει (κατα λαθος εσπασα ενα δοντακι της cpu, πηρα καινουργια και ηρθε σημερα και την περασα πανω, μια χαρα δουλευει), εριξα και κατι συμμαζεματα και κατι καθαρισματα σε κηπο και σπιτι, μαγειρεψα κλπ κλπ.
Παω για βολτα ΑΜΕΣΑ!!!!
:vroum:

Καλες Βολτες!!!! Σε ζηλευουμε.....
Εγω πηρα τη δοση μου χθες με μια 150αρα βολτα στα μεσογεια!!!

7Tolis
13/10/2014, 14:57
Ωραία μέρα σήμερα.
Αν είσαι φωτοβολταϊκό δλδ..

Bob_o_mastoras
13/10/2014, 19:51
Oυφ! Λιγο πριν γυρισα απο τη βολτα, η οποια τα εσπασε και ειχε τελειο καιρο. Πηρα και καποιες προμηθειες. :a01:

Και χρειαζομαι τη βοηθεια σας παιδια!!! :a42::a42:









Τι να φτιαξω να φαω;;; Χοιρηνη ντοπια ελευθερας βοσκης σπαλομπριζολα; Παντσετα απο το ιδιο γουρουνακι;; Ή μηπως να φτιαξω ενα πατσα με κοιλιες και ποδαρακια απο ντοπιο αγριοκατσικο απο κυνηγι;;; :confused::confused:

324799
324800

:p:p:p :lol::lol::lol::smokin::smokin::smokin:
Ρε τι καλα περναμε στην εξοχη!!!! :)

Bradipous
13/10/2014, 20:06
Oυφ! Λιγο πριν γυρισα απο τη βολτα, η οποια τα εσπασε και ειχε τελειο καιρο. Πηρα και καποιες προμηθειες.
Και χρειαζομαι τη βοηθεια σας παιδια!!!









Τι να φτιαξω να φαω;;; Χοιρηνη ντοπια ελευθερας βοσκης σπαλομπριζολα; Παντσετα απο το ιδιο γουρουνακι;; Ή μηπως να φτιαξω ενα πατσα με κοιλιες και ποδαρακια απο ντοπιο αγριοκατσικο απο κυνηγι;;; :confused::confused:

324799
324800

:p:p:p :lol::lol::lol::smokin::smokin::smokin:
Ρε τι καλα περναμε στην εξοχη!!!! :)

ξεκινησες διατροφη ή συνηθιζεις να τρως ελαφρια τα βραδια; :p

Υ.γ. μετα απο αυτα προβλεπω ο στομαχος να γινεται στομαχο-κρουζ :cry: :lol:

Bob_o_mastoras
13/10/2014, 20:35
Ξεκινησα διατροφη για σουμο! :lol:
Οχι ρε τελικα τις πανσετουλες εκανα ψητες. Καθαρισα και τις κοιλιες και τα ποδαρακια και τα εβαλα στο ξυδι για να φτιαξω τον πατσα αυριο.
Μακαβρια δουλεια. Βλεπεις τι ειχε φαει το κατσικι. Το συγκεκριμενο μπολικο θυμαρι, κατι αγριοχορτα, φασκομηλο και κατι πρασσινους και κοκκινους σπορους απο απροσδιοριστο φυτο. Ανοιξα το στομαχι παντως και μυρισε θυμαρι ολη η κουζινα.
Αγριοκατσικο! Ουτε μπαμπακοπιτες ουτε τιποτα! Οτι βρισκει στο βουνο μονο του. Αλλα εχουν πολυ σκληρο κρεας που θελει ωρα πολυ να το ψηνεις γιατι ειναι φουλ γυμνασμενα και δεν εχουν λιπος.

vaska
13/10/2014, 21:01
Αααα! :panic: Εχασα τη μιση μερα να κανω μλκς. Εφτιαξα ομως το pc στο γραφειο που 'χε χαλασει (κατα λαθος εσπασα ενα δοντακι της cpu, πηρα καινουργια και ηρθε σημερα και την περασα πανω, μια χαρα δουλευει), εριξα και κατι συμμαζεματα και κατι καθαρισματα σε κηπο και σπιτι, μαγειρεψα κλπ κλπ.
Παω για βολτα ΑΜΕΣΑ!!!!
:vroum:

Ένα κακό ρπμ να μην δουλεύουν αυτές οι γ@μημένες οι cpu ξεδοντιασμένες. κάτι πρέπει να γίνει γι' αυτό.
:bawl::bawl:

Πάντως εγώ να ξέρεις σε ζηλεύω, όχι γιατί ξεδοντιάζεις cpu αλλά γιατί περνάς τέλεια.

:wave2:

Bob_o_mastoras
13/10/2014, 21:28
Nαι ρε γμτ με αυτα τα μηχανηματα του διαολου! :mad:
Ξερεις τι εγινε;; Πηγα να αφαιρεσω την ψυκτρα του για να την καθαρισω διοτι ειχε μαζεψει μπολικη μακα απο ολο το καλοκαιρι που δουλευε full on γιατι ειχε χαλασει ο θερμοστατης της και δουλευε το ανεμηστιρακι κοφτες μονο, ολημερης με αποτελεσμα να ακουγεται πιο πολυ και απο πλυντηριο. :lol:
Αλλα στην προσπαθεια μου να αφαιρεσω την ψυκτρα αφαιρεσα και τον επεξεργαστη ο οποιος ηταν κολλημενος επανω, επεσε απο τα χερια μου, δεν εδωσα και πολυ σημασια και πηγα να το συνδεσω ξανα με κλειδωμενο το socket για να μην ξεκολλαω την ψυκτρα μιας και δεν ειχα κολλα και δεν γινοταν να ξεκλειδωσω το socket με την ψυκτρα επανω στη cpu. Και στην προσπαθεια μου αυτη, παροτι το εκανα οσο προσεκτικοτερα μπορουσα, καποια δοντακια παρεδωσαν πνευμα μαλλον διοτι ειχαν στραβωσει ηδη απο την πτωση.
Οποτε πλεον μονο για χτενα εκανε η cpu! :cry:
Mετα εμαθα το μαθημα μου!

teogtp
13/10/2014, 21:30
Και αυριο θα μας γραψει οτι για να τα χωνεψει ολα αυτα ηπιε την μιση παραγωγη της Κευλανης σε βοτανα, και εκανε κλυσμα απο εκχυλισμα θεραπευτικης μεντας ανακατεμενο με αλατι Ιμαλαιων..........:D
Τετοιες προστυχες εικονες,δεν της βαζουνε βραδιατικα!

Bob_o_mastoras
13/10/2014, 21:52
"speak of the devil" που λενε! Ενα αφεψημα πινω με: δυοσμο, τηλιο, χαμομηλι, μελισσοχορτο, μολοχα και τσουκνιδα!
καλα ρε! Καμερα μου εχεις βαλει;;;; :lol::lol:

vaska
13/10/2014, 21:54
Nαι ρε γμτ με αυτα τα μηχανηματα του διαολου! :mad:
Ξερεις τι εγινε;; Πηγα να αφαιρεσω την ψυκτρα του για να την καθαρισω διοτι ειχε μαζεψει μπολικη μακα απο ολο το καλοκαιρι που δουλευε full on γιατι ειχε χαλασει ο θερμοστατης της και δουλευε το ανεμηστιρακι κοφτες μονο, ολημερης με αποτελεσμα να ακουγεται πιο πολυ και απο πλυντηριο. :lol:
Αλλα στην προσπαθεια μου να αφαιρεσω την ψυκτρα αφαιρεσα και τον επεξεργαστη ο οποιος ηταν κολλημενος επανω, επεσε απο τα χερια μου, δεν εδωσα και πολυ σημασια και πηγα να το συνδεσω ξανα με κλειδωμενο το socket για να μην ξεκολλαω την ψυκτρα μιας και δεν ειχα κολλα και δεν γινοταν να ξεκλειδωσω το socket με την ψυκτρα επανω στη cpu. Και στην προσπαθεια μου αυτη, παροτι το εκανα οσο προσεκτικοτερα μπορουσα, καποια δοντακια παρεδωσαν πνευμα μαλλον διοτι ειχαν στραβωσει ηδη απο την πτωση.
Οποτε πλεον μονο για χτενα εκανε η cpu! :cry:
Mετα εμαθα το μαθημα μου!

Να μου θυμίσεις την κουβέντα αυτή όταν βρεθούμε αλλά να είσαι και σε απόσταση ασφαλείας μη σε φτάνει το χέρι μου. Επίσης στο προφίλ μου στο φ/β πρόσφατα είχα αναρτήσει κουβέντα που είχα με τεχνικό επιχείρησης που πουλάει πισιά και μοντάρει με τον δικό σου τρόπο.
Ρε μπας και είσαι μαθητής του??
:moutza:

vaska
13/10/2014, 21:57
"speak of the devil" που λενε! Ενα αφεψημα πινω με: δυοσμο, τηλιο, χαμομηλι, μελισσοχορτο, μολοχα και τσουκνιδα!
καλα ρε! Καμερα μου εχεις βαλει;;;; :lol::lol:

Ναι αλλά μάλλον είναι τσίπικη κινεζιά και πιξελιάζει αφού δεν μπορεί να ξεχωρίσει τον δυόσμο από το τσάι

Ρε άντε από 'δω, πολύ ασχοληθήκαμε με τα πατσοπόδαρα και τις σπαλομπριζόλοπαντσέτες.

Bob_o_mastoras
13/10/2014, 22:08
Να μου θυμίσεις την κουβέντα αυτή όταν βρεθούμε αλλά να είσαι και σε απόσταση ασφαλείας μη σε φτάνει το χέρι μου. Επίσης στο προφίλ μου στο φ/β πρόσφατα είχα αναρτήσει κουβέντα που είχα με τεχνικό επιχείρησης που πουλάει πισιά και μοντάρει με τον δικό σου τρόπο.
Ρε μπας και είσαι μαθητής του??
:moutza:

Αυτος αδικαιολογητος αφου ειναι και τεχνικος! Εγω δεν σκαμπαζω και πολυ απο pc και τεχνολογια οποτε εχω ενα αλλωθι! :look:
Απο τα λαθη μας μαθαινουμε αλλωστε!

7Tolis
13/10/2014, 23:57
ξεκινησες διατροφη ή συνηθιζεις να τρως ελαφρια τα βραδια; :p

Υ.γ. μετα απο αυτα προβλεπω ο στομαχος να γινεται στομαχο-κρουζ :cry: :lol:

a.k.a Στόμαχοκ.

Bob_o_mastoras
14/10/2014, 00:25
Επειδη ειχα προβλημα με το στομαχι μου και το ειχα ψαξει αρκετα, προς ενημερωση και δικη σας να σας πω τι πειραζει περισσοτερο το στομαχι και προκαλει δυσπεψια.
Ωμα λαχανικα (λαχανο, μαρουλι, ροκα, κολοκυθακια κλπ κλπ).
Καποια βραστα λαχανικα (κουνουπιδι, χορτα κλπ)
Οσπρια (φασολια-το χειροτερο!!, ρεβυθια κλπ)
Καυτερα φαγητα
Γαλα και ειδικα κοντα ή κατα τη διαρκεια των γευματων.
Πολλα λιπαρα (τηγανητα λαχανικα και κρεατα, βουτηρο κλπ)
Βαρια γλυκα με πολλες κρεμες και σιριοπιαστα γλυκα (δεν χωνευεται ευκολα το φυλλο τους)
Πιτες (για το λογω του φυλου)
Καφες
Αλκοολ
Καπνισμα

Τα ψητα ή βραστα κρεατα χωνευονται ευκολα και δεν πειραζουν καθολου το στομαχι. Επισης το ρυζι και τα μακαρονια και τα βραστα λαχανικα.
Ευκολακι σαν διαιτα δηλαδη!!! :D:D