PDA

View Full Version : τιμονι σε yamaha xt 02'



ironcross
14/10/2014, 00:38
γεια σας μαγκες..μπαινω κατευθειαν στο ψητο..θελω να αλαξω τιμονακι στο χτακι μου..!!
σκεφτομαι για renthal fatbar ποια η γνωμη σας?το εχω δει σε αρκετα...προσωπικα εμφανησιακα να ομορφηνει λιγακι και μπας και δωσει καλυτερο
πιασιμο-ελεγχο στη μηχανη..!!παρακληση..εαν ξερετε ποσο θα παρει(λεφτα) να το βαλω..και που θα βρω.
ευχαριστω για τον χρονο σας..:wave2::beer:

OldMan
14/10/2014, 15:21
..μπαινω κατευθειαν στο ψητο..
Χωρίς προκαταρκτικα φιλαρακι μην περιμενεις και μεγαλη ανταπόκριση...

lyberakos
14/10/2014, 19:20
Όντως δίνει καλύτερη αίσθηση, ενδεχομένως να είναι λίιιγο πιο κουραστικό όμως μιας και είναι πιο χαμηλό. Εκτός από τιμόνι λογικά θα χρειαστείς και καβαλέτα μιας και το fatbar έχει μεγαλύτερη διατομή από αυτό που φοράς τώρα. Υπολόγισε γύρω στα 150 ευρώ όλα μαζί και θα τα βρεις στα περισσότερα γνωστά μοτομαγαζιά.

fosbabis
15/10/2014, 00:19
Αδερφέ και εγώ ένα xtακι εχω και θα σου ελεγα πως δεν είναι απαραιτητο να παρεις renthal γιατι οντως είναι λιγο τσιμπιμενη η τιμή τους. Εχω αλλαξει μερικα τιμονακια μεταξυ των οποιων και renthal. Πηγαινε σε κανενα μαγαζακι με διαφορα τιμονακια και παρε μια γευση και μετα αποφασίζεις. Γενικα παντως το θεμα τιμονι είναι από 70+ euros. Θα σου πω όμως και ένα πολύ γνωστο ρητο που λεει πως ότι πληρωσεις παιρνεις.....

ironcross
16/10/2014, 11:47
Θα σου πω όμως και ένα πολύ γνωστο ρητο που λεει πως ότι πληρωσεις παιρνεις.....

Μαλλον γι αυτο το ρητο τη ''παταμε'' ολοι..:D:beer:
anyway...δε ειναι και κατι αναγκαιο απλα τα ψαχνω λιγακι..απο ολες τις αποψεις..
απο ολα τα τιμονια που αλλαξες ειχε καποιο καποια διαφορα..παρατηρησες κατι???διαφορες με το μαμα??

fosbabis
19/10/2014, 20:14
Καλησπέρα και πάλι και σορυ που δεν εγραψα κατι εδώ και μέρες αλλα λογο φορρτου εργασιας δεν μπηκα καθολου.
Τεράστια η διαφορά με το μαμά όποιο aftermarket και αν πάρεις. Το αισθάνεσαι πιο καλα το μηχανακι γενικα μιας και σχεδόν όλα είναι πιο ανοιχτα από το μαμα.
Τωρα εχω ένα shark επανω, δυο φορες μου επεσε κατω (από λαλακία σταματημένος) και δεν εχει παθει τιποτα. Το fatbar που ειχα παλιοτερα μια φορα επεσε η μηχανη κατω (εκανε καποιος οπισθεν με το κουτι και πηρε παραμάζωμα και το XT παρκαρισμενο) και βγηκε το τιμονι off. Δεν σε προϊδεάζω για τιποτα μιας και το 90% των μηχανών με aftermarket τιμονια εχουν επάνω fatbar....

ironcross
22/10/2014, 12:16
καλησπερα..δε πειραζει fosbabis κανενα προβλημα ποσο μαλλον οταν ειναι και για δουλεια ειδικα στις μερες μας..!!
καταλαβα τι εννοεις..εφερες ενα παραδειγμα που σου τυχε με 2 τιμονακια αφτερμαρκετ..κυριλε!!δε με προιδεασες για κατι...
να σε πω την αληθεια επειδη εχω δει πολλα χτ,ττρ με αλλα τιμονακια απανω γι αυτο και με εχει μπει η ιδεα..
τωρα θα παιξουμε μπαλα και αναλογα τα οικονομικα θα ενεργησουμε... ;)
οπως και να εχει σε ευχαριστω..και καλες βολτες..:beer: