PDA

View Full Version : Έκκληση βοήθειας για τον Νταβίντ



VANDA
14/10/2014, 11:37
Δεν ξέρω αν το θυμάστε το τροχαίο αυτό (http://sostegr.wordpress.com/2014/10/13/%CE%AD%CE%BA%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B2%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84/). Μπορείτε αν θέλετε να βοηθήσετε.

324845

Bowleno
14/10/2014, 11:52
να πληρώσει ο "συγκλονισμένος" καριόλης και κυρίως η ασφαλιστική του....:mad:

catmaster
14/10/2014, 11:58
Δεν ξέρω αν το θυμάστε το τροχαίο αυτό (http://sostegr.wordpress.com/2014/10/13/%CE%AD%CE%BA%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B2%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84/). Μπορείτε αν θέλετε να βοηθήσετε.

324845


παραθέτω αυτούσιο από το άρθρο :
"Το ποινικό δικαστήριο στο Ναυτοδικείο στις 30/5/2014 αναβλήθηκε λόγω εκλογών, ενώ το αστικό δεν έχει προσδιοριστεί ακόμα και μπορεί να χρειαστούν χρόνια, ώσπου να τελεσιδικήσει. Η οικογένεια έκανε αίτηση ασφαλιστικών μέτρων στις αρχές του χρόνου, ώστε να της χορηγηθεί ένα ποσό από το Επικουρικό Ταμείο έναντι της τελικής αποζημίωσης και να ξεκινήσει ο Νταβίντ τα χειρουργεία, όμως το δικαστήριο απέρριψε το αίτημα."

εδώ είναι που λέμε δεν υπάρχει τίποτα απολύτως όταν έχεις με το κράτος να κάνεις . Αν ήμουν ο γονιός εγώ στο σκηνικό και έτρεχα για την κόρη μου, μα τη παναγία θα έβρισκα ένα γκάνι και θα το άδειαζα στα μούτρα όποιου καργιόλη ήταν υπεύθυνος για την απόρριψη της κάλυψης για τα ιατρικά έξοδα


μάγκες και μόρτισες οι άνθρωποι έχουν λογαριασμό σε τράπεζα καλό είναι όποιος μπορεί ας βάλει πέντε - δέκα - είκοσι ευρώ

George_Sp
14/10/2014, 12:03
να πληρώσει ο "συγκλονισμένος" καριόλης και κυρίως η ασφαλιστική του....:mad:

Δεν είχε καν δίπλωμα ο συγκλονισμένος καριόλης οπότε και η ασφαλιστική δε καλύπτει τίποτα.


Αντί για επίλογο, θα μπορούσαμε να αναλογιστούμε πως από τη μια μεριά αφήνεται ελεύθερος ο ένστολος οδηγός, που χωρίς δίπλωμα πέρασε με κόκκινο και εγκατέλειψε τραυματισμένα τρία άτομα, ενώ η πολιτεία ή έστω το Ναυτικό δεν αντέχουν να πληρώσουν ούτε τα νοσήλια του παιδιού-θύματος. Εδώ είναι ακριβώς η περίπτωση που λέει ο πολίτης: «Ενας εισαγγελέας δεν υπάρχει;»…

κανονικά σε αυτές τις περιπτώσεις θα έπρεπε να ακολουθείται διαφορετική διαδικασία ταχύτατη και χωρίς γραφειοκρατικά μπερδέματα και καθυστερήσεις για άμεση απονομή δικαιοσύνης και φροντίδας στα θύματα.

sniper
14/10/2014, 14:16
μάγκες και μόρτισες οι άνθρωποι έχουν λογαριασμό σε τράπεζα καλό είναι όποιος μπορεί ας βάλει πέντε - δέκα - είκοσι ευρώ



Για δώστε ό,τι μπορείτε....

Bob_o_mastoras
14/10/2014, 14:26
Συγνωμη ρε παιδες! Ο καφρος εκανε αυτο το εγκλημα και δεν τον στειλαν στο διαολο απο το Πολεμικο Ναυτικο τουλαχιστον;;;
Μπραβο Ελλαδα :a18: :a02:

:yuck::yuck::yuck::yuck:

Θα δω τι μπορω να στειλω.