PDA

View Full Version : δεν ξερω τι να κανω



μοτορας
22/10/2005, 12:05
θελω να αγορασω τη R1 με την οποια ειμαι ερωτευμενος αλλα επισης τρελαινομαι και για εντουρο!με το εντουρο θα μπορω να παιξω παντου και κυρως στο χωμα αλλα δε μπορω να παω κανα ταξιδακι.ενω με τη R1 μπορω να τρεχω αλλα μονο σε ασφαλτο στην οποια δε θα πρεπει να εχει πολλα αυτοκινητα,σχεδον καθολου δηλαδη.βεβαια θα μπορω να παω οπου θελω σε θεμα ταξιδιου.ειμαι σε ενα διλλημα.βοηθηστε με!!!!!!!!!!!οι περισσοτερες ψηφοι αναμεσα σε μια απο τις δυο αυτες μηχανες θα επηρεασουν και την αποφαση μου! :confused:

tifoefs
22/10/2005, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από μοτορας
θελω να αγορασω τη R1 με την οποια ειμαι ερωτευμενος αλλα επισης τρελαινομαι και για εντουρο!με το εντουρο θα μπορω να παιξω παντου και κυρως στο χωμα αλλα δε μπορω να παω κανα ταξιδακι.ενω με τη R1 μπορω να τρεχω αλλα μονο σε ασφαλτο στην οποια δε θα πρεπει να εχει πολλα αυτοκινητα,σχεδον καθολου δηλαδη.βεβαια θα μπορω να παω οπου θελω σε θεμα ταξιδιου.ειμαι σε ενα διλλημα.βοηθηστε με!!!!!!!!!!!οι περισσοτερες ψηφοι αναμεσα σε μια απο τις δυο αυτες μηχανες θα επηρεασουν και την αποφαση μου! :confused:

Παρτα και τα δυο .....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
22/10/2005, 12:59
Άμα έχεις 15000 (για r1) πάρ'το μεταχείρισμένο και με τα ρέστα, πάρε enduro.

Αν δεν τα έχεις μην μας ζαλίζεις γιατί ούτε και μεις έχουμε!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gdevelek
22/10/2005, 14:38
+1

Ρίξε τις απαιτήσεις σου στο R1 (πάρε παλιότερο μεταχειρισμένο) και με όσα σου μείνουν πάρε κι ένα εντούρο.

Ή ακόμη πάρε R6 αντί για R1.

Multi-Duc
22/10/2005, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
+1

Ρίξε τις απαιτήσεις σου στο R1 (πάρε παλιότερο μεταχειρισμένο) και με όσα σου μείνουν πάρε κι ένα εντούρο.

Ή ακόμη πάρε R6 αντί για R1.

+1 ki apo emena ...dystyxws den yparxei allh lysh

KaTaNaS
22/10/2005, 18:16
eimai sta idia file moy, exeis to ena sou leipei to allo!



h lysh einai mia
































ΠΑΡΕ AFRICA


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tsoukas77
22/10/2005, 18:25
Παρε ενα ποδηλατο να καλυψεις το παθος σου για το χωμα.
Για να καλυψεις το παθος σου για την ασφαλτο,παρε μια Duc...

sotpag
22/10/2005, 18:36
ξεκίνα με ένα εντουράκι να μάθεις να οδηγείς καλά και σίγουρα και μετά πας σε κάτι γρήγορο. Αν πάρεις R1 από τα 20 τι θα κάνεις μετά και με τι εμπειρία θα το οδηγήσεις;;;; και μετά τι θα πάρεις …..
καλό είναι να μην τρελαίνεστε με τα νούμερα και τα κυβικά απολαύστε την οδήγηση και σιγά σιγά ανεβαίνεις και σε κυβικά…..

να είσαι καλά

adam_tsouk
22/10/2005, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
ξεκίνα με ένα εντουράκι να μάθεις να οδηγείς καλά και σίγουρα και μετά πας σε κάτι γρήγορο. Αν πάρεις R1 από τα 20 τι θα κάνεις μετά και με τι εμπειρία θα το οδηγήσεις;;;; και μετά τι θα πάρεις …..
καλό είναι να μην τρελαίνεστε με τα νούμερα και τα κυβικά απολαύστε την οδήγηση και σιγά σιγά ανεβαίνεις και σε κυβικά…..

να είσαι καλά



:uplate: :uplate: 20???????

αααα... καλά... αυτός έχει όρεξη για κουβέντα!!!


Ρε φίλε, χαλάρωσε! και το r6 πολύ σου είναι!


Πρέπει και να μάθεις (ή μήπως τα ξερεις ήδη όλα; )

gdevelek
22/10/2005, 19:57
Μόλις είδα κι εγώ πως τον Ιούλιο έκλεισε τα 19 ο άνθρωπος...

Τι να συζητάμε τώρα πάλι... Κάθε τόσο τα ίδια... Τρελλαμένος κάτω των 20 θέλει να απογειωθεί με supersport 150+ αλόγων...

Φιλαράκι άκυρο ό,τι έγραψα για R1 και R6.
Πάρε ένα CBF250 να μάθεις.

idi
22/10/2005, 20:17
Τι εννοείς "εχω ερωτευθεί"?

σ'αρεσει που το βλεπεις παρκαρισμένο?

Το οδήγησες και σου εκατσε "γάντι"?

Καβάλησες κανα fazer και σου φάνηκε "λιγο"?

ξερεις τι ειναι 150+ αλογα σε μια ροδα? (playstation ... και ετσι???μπααα απο "κανονακια" μονο ενα εχεις)

βασικά μη πολυλογω...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ R 1 ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ... SORRY ...!!!! ΟΥΤΕ ΔΙΠΛΩΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ!!!

Παρε παπι

Φιλικα...

McGyver
22/10/2005, 20:34
Άσε τους από πάνω να λένε τα δικά τους...
Θα σου πω εγώ τι να κάνεις...

Υπομονή μέχρι να πήξει το μυαλό σου!

sniper
22/10/2005, 20:46
Αφού μάλλον δεν έχεις την εμπειρία που χρειάζεται ένα R1 ή αντίστοιχο.....

πάρε κανένα εντουράκι μικρό και μάθε πρώτα...


μετά έλα και προβληματίσου όσο θες....

μέχρι τότε καλά χλμ...

downhill
22/10/2005, 20:50
Πάρε FMX



Καλά για πλάκα το είπα μην αρχίσετε κι εδώ τα ίδια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ψάξε να πάρεις μεταχειρισμένo ZXR 250 μοντέλο 1994 και μετά.Είναι ότι πρέπει για να μάθεις.Με 40 αλογάκια απο το Ακάσι...Εκπληκτικό μηχάνημα.Δεν ξέρω πόσο εύκολα θα βρεις.Αλλά αν βρειςκαι είναι σε καλή κατάσταση,παρτο και ξέχνα τα R1 και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις.Δεν είναι για σένα-ούτε και για εμένα,δυστυχώς...-μην παίζεις με τη ζωή σου.Ακόμα και αν έχεις τα χρήματα να την αγοράσεις,δεν αγοράζεις ζωές-κανονάκια όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω.

johnpan
22/10/2005, 22:34
που πας ρε Καραμήτροοοο?:nono: :nono: :nono:

el_hymador
23/10/2005, 00:48
Ρε το αποπηρατε το παιδι....δηλαδη στα εικοσι σας ειχατε ολοι τοσο ωριμη σκεψη?...

φιλε μου το R1 για να το οδηγησεις με ασφαλεια , θελει εμπειρια ...προσεχε!! οχι ικανοτητες (που μπορει και να εχεις δεν ξερω...) αλλα εμπειρια , την οποια την αποκτας μονο με χιλιομετρα και χρονια οδηγησης.Στα εικοσι χρονια σου ειναι λιγο δυσκολο να την εχεις αποκτησει .... παρε λοιπον ενα πολιτικο εντουρακι , κανα XR , κανα DRZ και πηγαινε στο χωμα οπου ειναι μεγαλο σχολειο και θα σε μαθει πολλα.Παντα ντυμενος με εξοπλισμο θωρακες-μποτες -κτ.λ. και παντα με παρεα.Ταξιδια πας και με τα εντουρακια...τι διαολο? εικοσι εισαι βρε!!! αντεχει ο κ***ς σου....ασε που θα φτιαξεις και μοτοσυκλετιστικο χαρακτηρα.... τσ, τσ αυτη η νεα γενια ολο ανεσεις μου ειναι ...Bye καλες εντουροβολτες...

johnpan
23/10/2005, 02:17
σόρυ αν σε αποπήρα λοιπόν. Πάμε από την αρχή.

Το R1 έχει τα 150 χαω στη μισή δευτέρα. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό για μένα? Ότι όταν πέσεις, έχεις πάρα πολλές πιθανότητες να πέσεις με πολλάαα χλμ. Φαντάσου έξοδο σε μπαριέρες με 150 χαω. Γιατί αν πας ένα ταξιδάκι Αθήνα - Λεωνίδιο π.χ. τα 150 είμαι σίγουρος ότι θα τα πιάσεις, και θα τα κρατήσεις κιόλας αρκετά.

Σκεψου τώρα μια πτώση στο χώμα, με ένα εντουράκι 250. Σκέψου αν θες και 100 πτώσεις στο χώμα... Με πιάνεις?

Αν θες να πας σόνυ και καλά σε άσφαλτο, μάθε πρώτα να μπαίνεις και να στρίβεις με cbf250, άντε 500 αν θεωρείς λίγο το 250, και μετά τα λέμε για τετρακύλινδρο....

:wave2:

Kostas NL
23/10/2005, 11:11
Φίλε μου, η γνώμη του 'κοινού' είναι ξεκάθαρη και σαφέστατη.

Θα σε συμβούλευα και εγώ να ξεχάσεις προς στιγμήν το μεγάλο street.

Κανείς δεν θέλει να μειώσει τις ικανότητες σου ή τον ενθουσιασμό σου, οι συνάδελφοι παραπάνω προσπαθούν να σε γλιτώσουν από εξερευνήσεις τύπου 'Πόσο σκληρή είναι η άσφαλτος και οι μπαριέρες', αφού εκ των πραγμάτων σου λείπει η εμπειρία.

Ταξίδι πας με πολλές μηχανές και δεν χρειάζεσαι απαραίτητα R1. Το ταξίδι δεν γίνεται γρήγορο μόνο με το να πιάσεις 200 χμ / ω για μερικά δευτερόλεπτα, τα χιλιόμετρα διανύονται μαθαίνοντας να αντέχει ο κόλος σου πάνω στη σέλα για ώρες, μαθαίνοντας να υπομένεις τις διάφορες καιρικές συνθήκες και τους λογείς πόνους που εμφανίζονται μετά από μερικές ώρες και τελικά μαθαινοντας να συνδιάζεις τα παραπάνω με τα συναισθήματα που δημιουργούνται από την όλη ατμόσφαιρα.

Με άλλα λόγια σου λείπει το μεταβατικό στάδιο, η εμπειρία, και αυτό δεν είναι κακό, είναι το ωραιότερο κομμάτι της υπόθεσης!

Λοιπόν, μικρή έως μεσαία μηχανή για την ώρα, πολλά χιλιόμετρα και ξαναβάλε ανάλογο thread μετά από λίγο.


:beer: :beer:

sotpag
23/10/2005, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kostas NL
Φίλε μου, η γνώμη του 'κοινού' είναι ξεκάθαρη και σαφέστατη.

................Ταξίδι πας με πολλές μηχανές και δεν χρειάζεσαι απαραίτητα R1. Το ταξίδι δεν γίνεται γρήγορο μόνο με το να πιάσεις 200 χμ / ω για μερικά δευτερόλεπτα, τα χιλιόμετρα διανύονται μαθαίνοντας να αντέχει ο κόλος σου πάνω στη σέλα για ώρες, μαθαίνοντας να υπομένεις τις διάφορες καιρικές συνθήκες και τους λογείς πόνους που εμφανίζονται μετά από μερικές ώρες και τελικά μαθαινοντας να συνδιάζεις τα παραπάνω με τα συναισθήματα που δημιουργούνται από την όλη ατμόσφαιρα...............................
:beer: :beer:



:a46: :a46: :a46: :a46: :a46: :a46:

nemethon
23/10/2005, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kostas NL


Θα σε συμβούλευα και εγώ να ξεχάσεις προς στιγμήν το μεγάλο street.

Κανείς δεν θέλει να μειώσει τις ικανότητες σου ή τον ενθουσιασμό σου, οι συνάδελφοι παραπάνω προσπαθούν να σε γλιτώσουν από εξερευνήσεις τύπου 'Πόσο σκληρή είναι η άσφαλτος και οι μπαριέρες', αφού εκ των πραγμάτων σου λείπει η εμπειρία.


Λοιπόν, μικρή έως μεσαία μηχανή για την ώρα, πολλά χιλιόμετρα και ξαναβάλε ανάλογο thread μετά από λίγο.


:beer: :beer:


+1

η συγκεκριμένη μηχανή εχει πολυυυυυύ δύναμη και πέρα απο την εμπειρία απαιτεί σύνεση και προσοχή.

Δεν είναι παιχνίδια αυτες οι μηχανές, αν ποτέ αποκτήσεις δείξε της μέγάλο σεβασμό


:beer:

akaposto
23/10/2005, 23:24
εγώ γιατί όταν σκέφτομαι 150 αλόγατα
(σε 2 ρόδες πάντα) ψιλοφοβάμαι???

γιατρέ μου έχω πρόβλημα????

και για μην πείτε ότι χαλάω το thread συμφωνώ με όλους τους προηγούμενους

και βάζω:
+10 στον idi :)
+100 Kostas NL :D


(δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκε κανένας; ;) )

tifoefs
23/10/2005, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
εγώ γιατί όταν σκέφτομαι 150 αλόγατα
(σε 2 ρόδες πάντα) ψιλοφοβάμαι???

γιατρέ μου έχω πρόβλημα????

και για μην πείτε ότι χαλάω το thread συμφωνώ με όλους τους προηγούμενους

και βάζω:
+10 στον idi :)
+100 Kostas NL :D


(δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκε κανένας; ;) )

Καλα κανεις και φοβασαι....

πες μου καποιον που δε φοβαται ....

:beer:

el_hymador
24/10/2005, 01:07
Παντως εντελως πληροφοριακα αν ο οποιοσδηποτε ανθρωπος ειναι μαλακας ακομα και με skateboard μπορει να το φαει το κεφαλι του.....δεν εχει αναγκη τα 150ps του R1....

nimbus
24/10/2005, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αφού μάλλον δεν έχεις την εμπειρία που χρειάζεται ένα R1 ή αντίστοιχο.....

πάρε κανένα εντουράκι μικρό και μάθε πρώτα...


μετά έλα και προβληματίσου όσο θες....

μέχρι τότε καλά χλμ...



:winka: :wave2:

crs-k
24/10/2005, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
eimai sta idia file moy, exeis to ena sou leipei to allo!

h lysh einai mia

ΠΑΡΕ AFRICA

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

+1 Σταυρακη ... :D

afrotwin
24/10/2005, 09:01
ka8este re ke apantate se ena 19 xrono pou den prokite na pari tipota giati den exi fragko ke i mama mpampas den dinoun mia gia mixani
ka8ete stin kafeteria ke leei ta diafora gia na kani entiposi ke fenete oti to mixanaki pou goustari i kafeteria ine r1 ke afto pou goustari aftos ine kana eduro 50cc:rotflmao:
ke mpike edo giati ema8e gia mas ke 8eli na kani ke edo entiposi nomizi oti imaste kafeteria ke edo

profanos den exi diploma akoma
ke ek ton tramaton an ixe diploma ke merika fragka 8a eperne kana metaxirismeno zitaki 50 cc

ke ka8este ke masate ke tou lete ti na pari:rotflmao: :rotflmao:

les ke otan er8i o ka8e enas na pari mixani den kseri me ti ine trelamenos

ke edo i diafora ine gia ta sidera profanos gia na ine prototipi

dixasmos anamesa se 300 stin asfalto ke 80 sto xoma...
:lol: :lol: :lol:


kali lalakes iste ke esis:lol: :lol:

skous
24/10/2005, 09:19
afou oloi kafenedes eimaste... gi' ayto nomize oti eimaste kafeteria

adam_tsouk
24/10/2005, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ka8este re ke apantate se ena 19 xrono pou den prokite na pari tipota giati den exi fragko ke i mama mpampas den dinoun mia gia mixani



Αυτό θα έγραφα και εγώ!!!!!!!

Alx 84
27/10/2005, 00:19
Δύσκολη φάση αυτός ο διχασμός. Χώμα και δρόμο. Μήπως τελικά ένα on off είναι καλύτερο για εσένα; Σχετικά με τα άλλα, κανείς μας δε γνωρίζει τι εμπειρία έχεις (μπορεί απο τα 15 σου να τρέχεις σε πίστα). Βγάλε όμως το διπλωματάκι και μετα πήγαινε σε ένα 400άρι ή 500άρι. Κράτα το λίγο καιρό να μάθεις και βλέπεις μετά. Αν γουστάρεις, πάρε το εντουράκι που θές και όταν μάθεις πάς και σε κάτι πιο γρήγορο. Κι εγώ ήθελα να πάρω της παναγιάς τα μάτια, μέχρι που καβάλησα τα 400cc και είδα πως ούτε να το στρίψω δε μπορούσα(ούτε μπορώ ακόμα...)
Χαλάρωσε λίγο και μη βιάζεσαι. Βασικότερο απο όλα είναι να δώσεις και αρκετή βάση στον εξοπλισμό. η πτώση δε θα κάνει διάκριση αν καβαλάς παπί ή SS 1000. Άντε καλή αναζήτηση και καλώς ήρθες!!

Υ.Γ. αλήθεια τα χρήματα για R1 που τα βρήκες; Πές μου κι εμένα γιατί θέλω κανένα 3000αρο!!!!!
:winka: :wave2:

ela ela
28/10/2005, 16:39
Ρε φιλε 20 χρονων πλακα μας κανεις??nono: :nono:
Εγω στα 20 μου vespa ειχα!
Ξερεις απο vespa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:


27004

620
29/10/2005, 09:17
Allaksan oi kairoi paidia.Eimoun se fanari kai dipla mou htan CBR600RR kitrinaki (wraio parepimptontos to kitrinaki:) ) kai to kabalage enas zhtama na htan 20xronon o opoios patage me thn akri tou podiou tou katw (1 metro kai ena milko pou leme).Anathema an exei exei plhrwsei pote tou diodia ayto to cbr :mad:

manos426f
29/10/2005, 14:58
Στα 20 ειναι ασφαλως καλυτερα να ξεκινησεις με εντουρακι ωστε να μαθεις και μετα εχεις ολα τα χρονια για να ανεβεις μηχανες και κυβικα,οπως σου προ-ειπαν ολα τα παιδια.

R1 στα 20=κινδυνος θανατος!

Αλλα μηπως ο afrotwin εχει δικιο και απλα ρωτας για να ρωτας?

Alx 84
29/10/2005, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Allaksan oi kairoi paidia.Eimoun se fanari kai dipla mou htan CBR600RR kitrinaki (wraio parepimptontos to kitrinaki:) ) kai to kabalage enas zhtama na htan 20xronon o opoios patage me thn akri tou podiou tou katw (1 metro kai ena milko pou leme).Anathema an exei exei plhrwsei pote tou diodia ayto to cbr :mad:

το κακό με εμάς τους νέους είναι ότι τα θέλουμε όλα ΤΩΡΑ!!!! και το σύνηθες φαινόμενο, να βλέπεις παλικάρια που δουλεύουν να αγοράσουν ένα σπορ αυτοκίνητο ή μοτοσυκλέτα(μεταχειρισμένα) και με την πρώτη βλάβη να μένει μήνες στο γκαράζ λόγω χρημάτων!!!! Μπορεί βέβαια το παλικάρι να είχε τις πλάτες του μπαμπά και να πήρε το CBR.

by the way, ανώτερο το μαύρο!!!:wave2:

stavrogin
29/10/2005, 17:25
Η να περνουν μηχανακια που δεν μπορουν η δεν θελουν να τα συντηρισουν και να τα εχουν με φθαρμενα λαστιχα και τελειωμενες αναρτησεις....

...απαραδεκτο

το εκανα επι 8 χρονια μεχρι που μια ωραια μερα το μηχανακι με εριξε με 160 λογο σαμαρακιου και κακης αναρτησης και με εστειλε, αλλα ευτηχως το κρανος εκανε την δουλεια του.

Alx 84
29/10/2005, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Η να περνουν μηχανακια που δεν μπορουν η δεν θελουν να τα συντηρισουν και να τα εχουν με φθαρμενα λαστιχα και τελειωμενες αναρτησεις....

...απαραδεκτο

το εκανα επι 8 χρονια μεχρι που μια ωραια μερα το μηχανακι με εριξε με 160 λογο σαμαρακιου και κακης αναρτησης και με εστειλε, αλλα ευτηχως το κρανος εκανε την δουλεια του.

Όπως πάρα πολύ σωστά μου είπε κάποια στιγμή ο πατέρας μου, "ένα κακοσυντηρημένο αυτοκίνητο, θα σε αφήσει κάπου. Μια κακοσυντηρημένη μοτοσυκλέτα είναι επικίνδυνη!!!"

8 χρόνια κι εσύ ωρέ παλικάρι???????????

gtsiros
30/10/2005, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
R1 στα 20=κινδυνος θανατος!

στα 25;:blush:

manos426f
30/10/2005, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
στα 25;:blush:


Aν και η μαλ....... δεν εχει ηλικια,(δε παει για σενα αυτο φυσικα),νομιζω,μαλλον ειμαι σιγουρος,οτι ειναι πολυ καλυτερα......

skous
30/10/2005, 15:15
pantws kai 8a proteina ena entouraki i kati pio ypio apo to R1.

Pantws tin katanow tin trela me ta R1 ktl alla den prepei na pigaineis ekei pou leei i kardia sou.
Egw p.x. exw to multi 620 edw kai miso xrono. To pira ystera apo polli skepsi ktl ktl. To gegonos oti einai i prwti mou me exei kanei na odigw me sinesi ktl. Isos einai polla ta aloga gia prwti (siga ta polla ta 62 ps) alla emena etsi mou fainete. Kyrios paragontas stin agora, ektos tou kolimatos me tin marka, to design ktl einai i mikri ipodinami se sxesi me alla mixanakia pou sta idia kivika eixan 30 aloga perissotera. O kairos pernaei, ma8ainw kalitera tin mixani siga siga kai bgainw e8niki. Ekei me pernane ta cbr, vfr, kai ta loipa pou ligoun se "r"kai exw pa8ei plaka. Pisw a8ina, kavalaw mia 749 gia 2 xiliometra kai pa8ainw egkefaliko! 8elw 749 kai tin 8elw TWRA.

Telika pritaneyse i logiki kai apofasisa na min tin parw. Oxi dioti 8a talaipwroumai mesa stin poli, oxi giati 8a psilopeinasw ean tin parw, oxi giati 8a exw mia mixani pou den 8a bgazw oute to 30% apo ayta poy 8a borei na mou prosferei ALLA giati den exw tin empeiria gia kati tetoio! Den lew, porwsi, trela kai ola ta alla pou sinodeyoun tetoia mixanimata, alla ean den exeis tin empeiria (kai oxi to mialo, dioti pisteyo oti mialo exw stin ilikia mou) den axizei na to riskareis. Kai ola ayta ta leo exontas tin skepsi oti ean den eperna street twra, den 8a parw pote sto mellon dioti den 8a borw na zisw me aytin sto mellon gia pollous kai diaforous logous.

Ayta
Pare ena endouro i kanena mikro street gia arxi.

zzr2005
31/10/2005, 19:50
Παιδιά μην είστε υπερβολικOί υπάρχει κάποιος που στα 19 του καβαλούσε r1 και του έπινε το αίμα και ήθελε και άλλο...
.......THE DOCTOR!!!!!!!!!:D :D :D
που ξέρετε το παιδί μπορεί να είναι ο νέο DOCTOR ..και αυτός έπερνε πρωταθλήματα χωρίς να έχει πολιτικό δίπλωμα για μοτοσυκλέτα....:D :D

tsoukas77
31/10/2005, 19:56
Πιστευω οτι το ζητουμενο ειναι η ωριμοτητα και οχι η ηλικια ή η εμπειρια.Η εμπειρια χρειαζεται οταν οδηγησεις την μοτοσυκλετα κοντα στα ορια της και γενικοτερα κατω απο δυσκολες συνθηκες.
Το θεμα ειναι η ωριμοτητα.Αν την εχεις,τοτε προσαρμοζεις την οδηγηση σου στις εκαστοτε συνθηκες.
Υπαρχει διαφορα μεταξυ ωριμοτητας και εμπειριας.Μπορει στα 25 μου,να οδηγω ηδη 12-13 χρονια.Αν ομως παραμενω ανωριμος,θα την κανω την υπερβολη,θα ξεπερασω τα ορια.
Αν ειμαι ωριμος αλλα ανεβαινω πρωτη φορα σε μοτοσυκλετα,με μηδενικη εμπειρια δηλαδη,θα προσαρμοσω την οδηγηση μου σε αυτη την μηδενικη εμπειρια.
Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος!

devil's animal
01/11/2005, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Πιστευω οτι το ζητουμενο ειναι η ωριμοτητα και οχι η ηλικια ή η εμπειρια.Η εμπειρια χρειαζεται οταν οδηγησεις την μοτοσυκλετα κοντα στα ορια της και γενικοτερα κατω απο δυσκολες συνθηκες.
Το θεμα ειναι η ωριμοτητα.Αν την εχεις,τοτε προσαρμοζεις την οδηγηση σου στις εκαστοτε συνθηκες.
Υπαρχει διαφορα μεταξυ ωριμοτητας και εμπειριας.Μπορει στα 25 μου,να οδηγω ηδη 12-13 χρονια.Αν ομως παραμενω ανωριμος,θα την κανω την υπερβολη,θα ξεπερασω τα ορια.
Αν ειμαι ωριμος αλλα ανεβαινω πρωτη φορα σε μοτοσυκλετα,με μηδενικη εμπειρια δηλαδη,θα προσαρμοσω την οδηγηση μου σε αυτη την μηδενικη εμπειρια.
Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος!



+10000
:wave2: