PDA

View Full Version : The distinguished gentleman's ride 2014



Σελίδες : [1] 2

Corvo
20/10/2014, 09:02
Η αληθεια ειναι οτι δεν το ειδα να παιζει καπου εδω και ειναι κριμα...
Το event εχει ως εξης: Ξεκινησε πριν λιγα χρονια στην Αυστραλια, απο μια παρεουλα βλεποντας τον πρωταγωνιστη απο μια σειρα πανω σε μια κλασσικη μοτοσυκλετα, φορωντας κουστουμι. Τους αρεσε σαν ιδεα και λενε γιατι να μην το κανουμε σαν βολτα αρκετα ατομα να δειχνουμε οπως παλια...εγινε την πρωτη χρονια με τεραστια απηχηση.
Την δευτερη χρονια αποφασισαν να το κανουν και για φιλανθρωπικο σκοπο και αφου ηταν πιο πολυ για τους αντρες τα λεφταν πανε σε ιδρυματα για τον καρκινο του προστατη.

2 χρονια μετα στην Ελλαδα γινεται σε 4 πολεις, Αθηνα, Θεσσαλονικη, Πατρα και Καλαματα καθως επισης και σε 216 αλλες πολεις σε ολο το κοσμο. Μαλλον πανω απο 20.000 μοτοσυκλετες και οι αναβατες τους μαζευτηκαν για αυτο το λογο την ιδια μερα. Φετος μαζευτηκε λιγο πανω απο 1 μυριο...

325242
325243
325244

Corvo
20/10/2014, 09:04
325245
325246
325247

Corvo
20/10/2014, 09:09
325253

325252

325251

Corvo
20/10/2014, 09:22
325254
325255
325256

Corvo
20/10/2014, 09:24
γενικα ηταν μια πολυ ομορφη εκδηλωση με πολυ ωραια ατμοσφαιρα...
πανω απο 100 μηχανακια μαζευτηκαν και αν ειχαμε καλο καιρο απο την αρχη θα ηταν πιο πολλα πιστευω...

amyroukai
20/10/2014, 10:45
Τζιφώκς το θέμα δεν είναι ακριβώς η σεξουαλική ταυτότητα των τετραγωνόμουσων η οποία ουδόλως ενδιαφέρει και απασχολεί. Το θέμα είναι πως έχει από την αρχή του πλασαριστεί σαν η γιορτή των ρετρο-τρεντι-μπακ-του-δε-σίξτις-καφερεϊσερ-ο-ποζεράδων και "κανονικές" μοτοσικλέτες δεν βλέπεις πουθενά σε φωτογραφίες. Οπότε λες ΟΚ, απλά δεν κολλάω στο ιβέντ και πας μιά "κανονική" βόλτα με το "κανονικό" σου μηχανάκι, ντυμένος με τα "κανονικά" σου ρούχα.

sniper
20/10/2014, 10:53
Aυτό το χρυσό κράνος, για κάποιο παράξενο λόγο (που σίγουρα θα βρω και θα θεραπεύσω), μ' αρέσει πολύ.... :rolleyes:

Bob_o_mastoras
20/10/2014, 11:04
Aυτό το χρυσό κράνος, για κάποιο παράξενο λόγο (που σίγουρα θα βρω και θα θεραπεύσω), μ' αρέσει πολύ.... :rolleyes:

Φλωρινιωτη!!! Εριξες χακαρισμα στο account του sniper;;;; :eek::eek:
:lol::lol:

2stroker
20/10/2014, 12:10
Πολυ ωραια μηχανακια!!Αλλα και πολυ χιπστεριλα!!

sniper
20/10/2014, 12:17
Φλωρινιωτη!!! Εριξες χακαρισμα στο account του sniper;;;; :eek::eek:
:lol::lol:


Πολυ ωραια μηχανακια!!Αλλα και πολυ χιπστεριλα!!

Χρυσά κράνη, μουσια, κόκκινα παντελόνια, τουίντ σακάκια με κασκόλ...

Και μηχανάκια ετοιμα για σκραπ....

Περιμενω φωτό byron, Julius, Sapila κλπ

sapila racing
20/10/2014, 12:20
Χρυσά κράνη, μουσια, κόκκινα παντελόνια, τουίντ σακάκια με κασκόλ...

Και μηχανάκια ετοιμα για σκραπ....

Περιμενω φωτό byron, Julius, Sapila κλπ

Απ τους 3 μόνο ο byron φοράει γραβάτα. :D

buckley
20/10/2014, 12:28
Απ τους 3 μόνο ο byron φοράει γραβάτα. :D

Και καλά είχε πάει στας Σέρρας ,έχεις ρε και φωτό για στείλε...

sapila racing
20/10/2014, 12:54
Και καλά είχε πάει στας Σέρρας ,έχεις ρε και φωτό για στείλε...

Eπειδή φοράει γραβατα δεν παει να πει οτι είναι και distinguished gentleman.

Ζεύκας
20/10/2014, 13:36
Χιπστεράδες fashion victims μέχρι αηδίας. τους είχα πετύχει στην παραλιακή.

Ανοιχτό κράνος, ούτε γάντια πολλοί ούτε κατάλληλο μπουφάν. Τίποτα.

Τους έπιασε ο πόνος για τον καρκίνο του προστάτη...Να μας πει ο δημιουργός του θρεντ: το ελληνικό παράρτημα πόσα ευρώ μάζεψε;

Είχαμε τα φρόκαλα τα μοντέλα και τους κομμωτές να επιδεικνύονται για τον καρκίνο του μαστού
έχουμε και τα χιπστέρια να νοιάζονται για τον προστάτη.

Φιλάκια -> http://hipsterbikevideos.com/

Pan (dvs)
20/10/2014, 14:28
H μονωτικη ταινια (χιαστη)στο φαναρι,εξυπηρετει κατι?

sniper
20/10/2014, 14:30
H μονωτικη ταινια (χιαστη)στο φαναρι,εξυπηρετει κατι?

racing look κιέτς.... (ή απομεινάρι από την κατοχή....)

Edit : Τωρα είδα μιλας για Ducati, μπορεί να κρατάει το φανάρι να μην σκορπίσει... Σορρυ MG-Ktinos...

7Tolis
20/10/2014, 14:32
H μονωτικη ταινια (χιαστη)στο φαναρι,εξυπηρετει κατι?
Στη τούμπα δεν σκορπάνε τα γυαλιά.

Pan (dvs)
20/10/2014, 14:34
racing look κιέτς.... (ή απομεινάρι από την κατοχή....)

Edit : Τωρα είδα μιλας για Ducati, μπορεί να κρατάει το φανάρι να μην σκορπίσει... Σορρυ MG-Ktinos...


Κατι τετοιο υπεθεσα αλλα δεν ημουν σιγουρος.:beer:

sniper
20/10/2014, 14:36
Στη τούμπα δεν σκορπάνε τα γυαλιά.

:bawl::bawl::bawl:

Allst@rf
20/10/2014, 14:51
Aυτό το χρυσό κράνος, για κάποιο παράξενο λόγο (που σίγουρα θα βρω και θα θεραπεύσω), μ' αρέσει πολύ.... :rolleyes:


Βγαλε ενα poll να δεις σε ποσους αρεσει το κρανος... αν εισαι στη μειοψηφια να αρχισεις να ανησυχεις...

Χωρις πλακα τωρα, αληθεια σ'αρεσει;

sniper
20/10/2014, 15:43
Βγαλε ενα poll να δεις σε ποσους αρεσει το κρανος... αν εισαι στη μειοψηφια να αρχισεις να ανησυχεις...

Χωρις πλακα τωρα, αληθεια σ'αρεσει;

Ναι φυσικά μ αρεσει... όχι το χρώμα, το κράνος και το εσωτερικό του... Αν(Όταν) πάρω χάρλευ θα φοράω ένα τέτοιο...

teogtp
20/10/2014, 15:50
Ναι φυσικά μ αρεσει... όχι το χρώμα, το κράνος και το εσωτερικό του... Αν(Όταν) πάρω χάρλευ θα φοράω ένα τέτοιο...

Εδω κοιτα.......http://www.revzilla.com/bell-custom-500-helmets

Allst@rf
20/10/2014, 15:54
Ναι φυσικά μ αρεσει... όχι το χρώμα, το κράνος και το εσωτερικό του... Αν(Όταν) πάρω χάρλευ θα φοράω ένα τέτοιο...

Ευτυχως γιατι το χρωμα ειναι εμετικο...

Για το χαρλευ που λες, σου κερναω εγω το πρωτο ραντεβου με τον ψυχολογο , σιγουρα εισαι αρρωστος... :tooth:

sniper
20/10/2014, 16:09
Eίστε ανίδεοι...

325279

Bob_o_mastoras
20/10/2014, 16:11
Eίστε ανίδεοι...

325279

:a04::sick:

sniper
20/10/2014, 16:36
Το θέμα καθαρίστηκε για να μείνει. Το νου σας.

Bob_o_mastoras
20/10/2014, 16:51
Roger that! ;)

TROOPER
20/10/2014, 17:00
Στη τούμπα δεν σκορπάνε τα γυαλιά.

δλδ στην καλαμαρια απαγορευεται να σκορπισουν?

TROOPER
20/10/2014, 17:01
Ναι φυσικά μ αρεσει... όχι το χρώμα, το κράνος και το εσωτερικό του... Αν(Όταν) πάρω χάρλευ θα φοράω ένα τέτοιο...

μαλακα τραβα πεθανε!

sniper
20/10/2014, 17:04
μαλακα τραβα πεθανε!

Eγω τουλάχιστον θα εχω παρέα τον Παπ να λεμε γιατα χάρλεη ποσο γ@ματα ειναι... εσένα να δω ρε γΚαμηλιέρη τι θα κάνεις μόνος... τι μόνος δλδ, όχι μονος πλέον... :bawl::moutza:

TROOPER
20/10/2014, 17:07
Eγω τουλάχιστον θα εχω παρέα τον Παπ να λεμε γιατα χάρλεη ποσο γ@ματα ειναι... εσένα να δω ρε γΚαμηλιέρη τι θα κάνεις μόνος... τι μόνος δλδ, όχι μονος πλέον... :bawl::moutza:

επειδη εισαι κουτουτσικο....http://www.circuitlosail.com/index.php?page=track-day :a43:

υ.γ. και μαζι και μονος...ιδιος ειναι ο πονος και το ξερεις ;)

McGyver
20/10/2014, 17:13
Απ τους 3 μόνο ο byron φοράει γραβάτα. :D

Και ο Julius και ο Julius...

Bob_o_mastoras
20/10/2014, 17:14
Ποσο ειναι 350 QR???

pipe_smoker
20/10/2014, 17:14
Ναι φυσικά μ αρεσει... όχι το χρώμα, το κράνος και το εσωτερικό του... Αν(Όταν) πάρω χάρλευ θα φοράω ένα τέτοιο...

Μαζί σου.
Στον Βάντα τον υπέυθυνο του HMGPD να δω τί θα βρεις να πεις.

(Helmet and Motorcycle Gear Police Department)


δλδ στην καλαμαρια απαγορευεται να σκορπισουν?

:lol::lol::lol::lol:


μαλακα τραβα πεθανε!

Άντε ρε.

Χαρλεΐδι ωραίο μεγάλο βαρύ κι ασήκωτο πράμα. Να τρίζουν τα παντζούρια του Αμυρού 30χλμ μακριά, από τις πιστονιές στο ρελαντί όταν θα την βάζω στο γκαράζ μου και να μου ρίχνει κατάρες:tooth:

McGyver
20/10/2014, 17:15
Ποσο ειναι 350 QR???


75 Ευρώ...

sniper
20/10/2014, 17:16
Μαζί σου.
Στον Βάντα τον υπέυθυνο του HMGPD να δω τί θα βρεις να πεις.

(Helmet and Motorcycle Gear Police Department)
...

Ότι φοράω full face αλλά έπαιξε φωτοσοπ. :moutza:

pipe_smoker
20/10/2014, 17:19
Ότι φοράω full face αλλά έπαιξε φωτοσοπ. :moutza:

Και θα τα ακούσεις και για τη χρήση μισού κράνος και για τη χρήση φώτοσοπ:bawl:

amyroukai
20/10/2014, 17:21
Χαρλεΐδι ωραίο μεγάλο βαρύ κι ασήκωτο πράμα. Να τρίζουν τα παντζούρια του Αμυρού 30χλμ μακριά, από τις πιστονιές στο ρελαντί όταν θα την βάζω στο γκαράζ μου και να μου ρίχνει κατάρες:tooth:

Βάλε 45 χιλιόμετρα και είσαι μέσα, είπαμε κάποτε το κάναμε συχνά το δρομολόγιο. Η γειτονιά μου πάντως έχει εκπαιδευτεί σε ατόφιο τετρακύλινδρο ξετάπωτο ήχο, δεν θα μας χαλάσεις εσύ την πιάτσα με τα χιπστεράδικα ποτατο-ποτατο που είναι και τρέιντ μαρκ ήχος εξάτμισης της εν λόγω εταιρίας.
Επίσης ένα XR1200R δεν θα με χάλαγε, στην ανάγκη... Αλλά χρυσό κράνος ποτέΣ.

MG-KTiNoS
20/10/2014, 17:24
H HARLEY είναι πολύ ξεπρερασμένο πράγμα πια....


Χαβ ε λουκ...

325298

amyroukai
20/10/2014, 17:35
άνοιξε και αντιπροσωπεία indian στο Μαρούσι αλλά πέρασα με πολλά από μπροστά και δεν πρόκαμα να σταματήσω...


τι'ν'τούτ' παλικάριμ; δεν είναι κακό!

pipe_smoker
20/10/2014, 17:35
με τα χιπστεράδικα ποτατο-ποτατο που είναι και τρέιντ μαρκ ήχος εξάτμισης της εν λόγω εταιρίας.


Μη βγάλουμε στο τέλος και τα χάρλεϋ χιπστεράδικα γιατί θα το πάθω το εγκεφαλικό νέο παιδί.

Τα χίλια μύρια κακά είναι.
Χιπστερομηχανάκια δεν είναι.

@κτήνος
Τί να το κάμουμε αυτό ρε μάστορα?
Εμείς θέμε πραπρά ξαπλωτό, με καρατιμόνα ΝΑ, φαναρούκλα ζόρικια, και για μαρσπιέ βατραχοπέδιλο.
Αυτό είναι ξαπλωτό αλλά τα μπρούμυτα όχι τ'ανάσκελα.
Λίγο ακόμα και η σέλα θα ήταν πιο ψηλά από το τιμόνι.

Bob_o_mastoras
20/10/2014, 17:36
Τι θα γινει με αυτα τα V των αμερικλανων;;; Καμια αλλη διαταξη σε κινητηρα δεν μπορουν να κανουν;; (οχι!)
Επισης ποιος ανεκδιηγητος, τυφλος εβαλε τον ανορθωτη εκει που ειναι;;; :eek: :lol:

pipe_smoker
20/10/2014, 17:36
άνοιξε και αντιπροσωπεία indian στο Μαρούσι αλλά πέρασα με πολλά από μπροστά και δεν πρόκαμα να σταματήσω...

Ιντερεστινγκ.

Ναι οκ τα ιντιαν δεν είναι πλέον ιντιαν κλπ, αλλά και πάλι ίντερεστινγκ...

Bob_o_mastoras
20/10/2014, 17:38
Μη βγάλουμε στο τέλος και τα χάρλεϋ χιπστεράδικα γιατί θα το πάθω το εγκεφαλικό νέο παιδί.



Για πανε ενα ταξιδι Ισπανια ή Ιταλια και θα αλλαξεις γνωμη. :lol:

amyroukai
20/10/2014, 17:38
Μη βγάλουμε στο τέλος και τα χάρλεϋ χιπστεράδικα γιατί θα το πάθω το εγκεφαλικό νέο παιδί.

Τα χίλια μύρια κακά είναι.
Χιπστερομηχανάκια δεν είναι.
Ναι ου καλά. Φοβάσαι απλά να το πεις γιατί είναι τα κακέκτυπα των σανζ οφ άναρκι στη γειτονιά σου, μην έχεις τρεχάματα και τίποτα drive-by-shootings στη γειτονιά...

pipe_smoker
20/10/2014, 17:50
Ναι ου καλά. Φοβάσαι απλά να το πεις γιατί είναι τα κακέκτυπα των σανζ οφ άναρκι στη γειτονιά σου, μην έχεις τρεχάματα και τίποτα drive-by-shootings στη γειτονιά...

:lol::lol::lol:


Για πανε ενα ταξιδι Ισπανια ή Ιταλια και θα αλλαξεις γνωμη. :lol:

Τί να σας πω ρε παλουκάρια....
Οι βέσπες ναι είναι το νούμερο ένα χιπστερομπιμπλίκι (μηχανάκι δεν το λέω).
Κάτι μπέβερλυ και λοιπές μαλακίες επίσης.
Άντε και κάτι σκράμπλερ, μάμπλερ, μπονεβιλ για τους παραλήδες.

Αλλά χιπστερά πάνω σε χάρλευ, ξαναλέω όχι sportster xr και λοιπά, μιλάω για χάρλευ που να τσοπερίζει, κρού(α)ζερ(οπλοιο) τέτοια φάση δεν έχω δει.
Άμα δω και κανά χιπστερά πάνω σε καμιά victory 2,5 τόνων κι 4ων μέτρων, σε καμιά goldwing, σε fat boy, v rod ή κάτι ανάλογο θα τονε βγάλω φωτογραφία και θα την ποστάρω εγώ ο ίδιος (όχι ο άφρο).

Bob_o_mastoras
20/10/2014, 17:55
Εχεις δικιο τοτε γιατι χρησιμοποιουν αποκλειστικα sportster, μαμα κατα βαση ή boberοειδη. Οχι τσοπεριες.

amyroukai
20/10/2014, 18:27
Εχεις δικιο τοτε γιατι χρησιμοποιουν αποκλειστικα sportster, μαμα κατα βαση ή boberοειδη. Οχι τσοπεριες.

είδες; Ακόμα δεν την ψώνισε, "την ψώνισε". Σαν τους μπεμβεβαίους "ότι δεν είμαι μπόξερ δεν είναι αληθινή μπεμβέ". Α ρε κατακαημένη ρούμελη...



edit: Τιιιιιι λέγαμε για τα καφεχίπστερ; Μου σκάει στο φέσιμπουκ αυτό εδώ το λελούδι, σπορτστερ δεν είναι, έτσι; (http://www.pipeburn.com/home/2014/10/16/65-harley-ironhead-hazan-motorworks.html)

mikes
20/10/2014, 20:34
το χειροτερο ολων: να εισαι χιπστερ, και να μην ξερεις ποδηλατο..... μη σου τυχει... :lol:

sniper
20/10/2014, 21:14
Eίπα το νου σας αλλά το γεμίσατε το θρεντ με ό,τι να 'ναι... Σβήστε τα μόνοι σας.

Bob_o_mastoras
20/10/2014, 21:17
Δεν αντεξαμε! :bigcry::cry:
Ξεκιναω μιας και ειμαι 'δω!

Bradipous
20/10/2014, 21:42
Aυτό το χρυσό κράνος, για κάποιο παράξενο λόγο (που σίγουρα θα βρω και θα θεραπεύσω), μ' αρέσει πολύ.... :rolleyes:

Να κ ο ναος... :look:

http://www.ateliersruby.com/costume?step=next&type=pavillon&style=plain&shell=sunyellow&finish=glitter&interior=rubyred&trim=chrome&snapons=with&hardwarefinish=brass&visage=&visa=&peak=&certification=ece&size=s

edit

760€ ελπιζω να βοηθησα στην θεραπεια. :lol:

7Tolis
20/10/2014, 23:25
760 ευρώ;Αυτό;Ρε πάνε καλά ή κοπανάνε στις γωνίες;Κανα τέτοιο θα βλέπει ο καλουπατζής στην arai και θα κλαιει σε εμβρυική στάση δίπλα σε καμια σουσοκαντίνα.

devil's animal
21/10/2014, 00:53
Να κ ο ναος... :look:

http://www.ateliersruby.com/costume?step=next&type=pavillon&style=plain&shell=sunyellow&finish=glitter&interior=rubyred&trim=chrome&snapons=with&hardwarefinish=brass&visage=&visa=&peak=&certification=ece&size=s

edit

760€ ελπιζω να βοηθησα στην θεραπεια. :lol:

:plaf::plaf::plaf::plaf:

Ζεύκας
21/10/2014, 02:47
Να κ ο ναος... :look:

http://www.ateliersruby.com/costume?step=next&type=pavillon&style=plain&shell=sunyellow&finish=glitter&interior=rubyred&trim=chrome&snapons=with&hardwarefinish=brass&visage=&visa=&peak=&certification=ece&size=s

edit

760€ ελπιζω να βοηθησα στην θεραπεια. :lol:

γάμα τα. εκεί παίζουν και τα χιπστεροδερμάτινα μπουφάν

amyroukai
21/10/2014, 08:03
450 ευρω τα γάντια. Κλάμα...

Δεν ειναι μοδα, είναι ιδέα...

teo_g7
21/10/2014, 08:08
450 ευρω τα γάντια. Κλάμα...

Δεν ειναι μοδα, είναι ιδέα...

Εδώ έχει 90€ το μαντήλι!!!!Μιλάμε για πολύ μοδάτα αγόρια...

GFawkes
21/10/2014, 08:54
Μπρος στα καλη.....


...τι ειναι ο πονος.....

325340

Desperado
21/10/2014, 09:19
Μου σκάει στο φέσιμπουκ αυτό εδώ το λελούδι, σπορτστερ δεν είναι, έτσι; (http://www.pipeburn.com/home/2014/10/16/65-harley-ironhead-hazan-motorworks.html)

Βγαίνεις βόλτα με αυτό το...κατασκεύασμα...και πέφτεις σε μια μεγαλοπρεπέστατη ελληνική λακούβα....:cry::bawl: "Δείτε την σέλα" :bawl::lol:

sniper
21/10/2014, 09:32
Σας ζήτησαν δανεικά για να τα αγοράσουν; Ελεος ρε σεις!

Ελα τελειώστε μ' αυτη την επιθεση σε ότι δεν σας αρέσει...

devil's animal
21/10/2014, 10:42
Σας ζήτησαν δανεικά για να τα αγοράσουν; Ελεος ρε σεις!

Ελα τελειώστε μ' αυτη την επιθεση σε ότι δεν σας αρέσει...



μαλλον δεν καταλαβες που εγκειται το θεμα της διαφωνιας-κραξιματος...
κανεις δεν ειπε κατι για τους λεφταδες που τα παιρνουν και τα μοστραρουν...αλλωστε το 80%-85% των ss που κυκλοφορουν, ειναι μονο μοστρα στα cafe...


το θεμα ειναι οτι θελουν να περασουν σαν αποψη μοτοσυκλετισμου ολο αυτο το πραγμα, το οποιο ειναι ακυρο...

δεν μπορει ενα κρανος (οσο και να κανει..ας δωσουν και 10000€, δεν μ'απασχολει) να ειναι ανοιχτο μπροστα και να πλασσαρεται σαν μοδα, ενω ειναι ακρως επικινδυνο...

το ιδιο κραξιμο τρωνε και οι χαρλεαδες με τον "και καλα" born to be wild τροπο (μοτοσυκλετιστικης) ζωης τους,κλπ...

δεν μπορει να υποστηριζει στα σοβαρα καποιος αυτο το κρανος να φοριεται με μαντηλι μπροστα (λες και ειναι οι dalton..οχι της μπινιας, αλλα της μοστρας) χειμωνα καιρο...:rolleyes:

για τον ιδιο λογο που κοροϊδευω και κραζω τους μπατσους που εχουν το flip up μονιμως ανοιχτο και μου φορανε την μπαλακλαβα λες και ειναι η αντιτρομοκρατικη ενω εχει 0οC, κραζω και τους κυριους ντιστινγκουϊστ...

teogtp
21/10/2014, 10:49
Και καπου εδω θυμηθηκα εκεινο το παλικαρι που ηθελε να ανοιξει το μπαρ καφε του μοτοσυκλετιστη..............

amyroukai
21/10/2014, 10:58
Και καπου εδω θυμηθηκα εκεινο το παλικαρι που ηθελε να ανοιξει το μπαρ καφε του μοτοσυκλετιστη..............

το οποίο σε κάποιον Κρίκο δεν θυμάμαι ποιός είπε ότι λειτουργεί ήδη και το ποστάκι ήταν πιο πολύ για να γίνει ντόρος και διαφήμιση;

sniper
21/10/2014, 11:02
Δεν ήξερα ότι υπάρχει μοτοσυλετιστικό κομιλφό...

Και το πως το φοράει κάποιος ενα τέτοιο κράνος είναι δικαίωμά του... Κάποιοι αντεχουν το κρύο κάποιοι όχι... Κάποιοι αδιαφορουν αν πέσουν και σπάσουν το πρόσωπο τους και τους νοιάζει μόνο να ζήσουν...
Το τι θέλει να περάσει ο καθένας σαν άποψη μοτοσυκλετισμου είναι δικαίωμά του.

Μέχρι να συνέλθει η πρώτη οικουμενική διάσκεψη των μοτοσυκλετιστών όπου και θα καθοριστουν τα σαφή όρια του μοτοσυκλετισμου, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι του αρέσει. Κι η ελευθερία είναι βασική αρχή του μοτοσυλετισμου.

Οι αφορισμοι να λείπουν.

teogtp
21/10/2014, 11:10
το οποίο σε κάποιον Κρίκο δεν θυμάμαι ποιός είπε ότι λειτουργεί ήδη και το ποστάκι ήταν πιο πολύ για να γίνει ντόρος και διαφήμιση;

Ενα πολυχωρο νομιζω.......τεσπα ελπιζω να δουλευει.

Julius
21/10/2014, 11:11
Χρυσά κράνη, μουσια, κόκκινα παντελόνια, τουίντ σακάκια με κασκόλ...

Και μηχανάκια ετοιμα για σκραπ....

Περιμενω φωτό byron, Julius, Sapila κλπ

:moutza:

Julius
21/10/2014, 11:20
Μέχρι να συνέλθει η πρώτη οικουμενική διάσκεψη των μοτοσυκλετιστών όπου και θα καθοριστουν τα σαφή όρια του μοτοσυκλετισμου, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι του αρέσει. Κι η ελευθερία είναι βασική αρχή του μοτοσυλετισμου.

:a012: :a012: :a012: :a012:

:a10:

devil's animal
21/10/2014, 11:28
Μέχρι να συνέλθει η πρώτη οικουμενική διάσκεψη των μοτοσυκλετιστών όπου και θα καθοριστουν τα σαφή όρια του μοτοσυκλετισμου, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι του αρέσει. Κι η ελευθερία είναι βασική αρχή του μοτοσυλετισμου.

Οι αφορισμοι να λείπουν.


οκ, τοτε να διαγραφουν ή τουλαχιστον να εκλειψουν τα σχολια για τους ακρανωτους και αυτους που φορανε σαγοναρες-βερμουδες-κοντομανικα...
it's fine by me...
δεν ειμαστε παπες για να αφοριζουμε...ουτε καν οικουμενικοι πατριαρχες...:lol:

και οπως ελευθερος ειναι ο καθενας για να φοραει οτι θελει και οπως αυτος θελει, αλλο τοσο ελευθερος ειμαι και εγω για να εκφερω την αποψη μου περι αυτου...
παταξον μεν, ακουσον δε και τα ρεστα καλαμποκια...
:wave2:

GFawkes
21/10/2014, 11:39
και οπως ελευθερος ειναι ο καθενας για να φοραει οτι θελει και οπως αυτος θελει, αλλο τοσο ελευθερος ειμαι και εγω για να εκφερω την αποψη μου περι αυτου...
παταξον μεν, ακουσον δε και τα ρεστα καλαμποκια...
:wave2:

:beer:

Righly said!!!

Ζεύκας
21/10/2014, 11:40
Δεν ήξερα ότι υπάρχει μοτοσυλετιστικό κομιλφό...

Και το πως το φοράει κάποιος ενα τέτοιο κράνος είναι δικαίωμά του... Κάποιοι αντεχουν το κρύο κάποιοι όχι... Κάποιοι αδιαφορουν αν πέσουν και σπάσουν το πρόσωπο τους και τους νοιάζει μόνο να ζήσουν...
Το τι θέλει να περάσει ο καθένας σαν άποψη μοτοσυκλετισμου είναι δικαίωμά του.

Μέχρι να συνέλθει η πρώτη οικουμενική διάσκεψη των μοτοσυκλετιστών όπου και θα καθοριστουν τα σαφή όρια του μοτοσυκλετισμου, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι του αρέσει. Κι η ελευθερία είναι βασική αρχή του μοτοσυλετισμου.

Οι αφορισμοι να λείπουν.

Εγώ προσωπικά από τη ζήλεια μου τα λέω αυτά Νίκο μου.
Έχω ένα νερόβραστο κακάσχημα μηχανάκι, μία κατσαρόλα για κράνος και δεν πηγαίνω για ποτάκι
πλατεία Αγίας Ειρήνης με το μηχανάκι μου για να ζήσω το πραγματικό νόημα του μοτοσυκλετισμού.

Συγνώμη χιπστεράκια με τα παπαδόμουσα.
Συγνώμη και που δεν μου καίγεται καρφί για τον καρκίνο του προστάτη.
Εσείς κοιμάστε και αναπνέετε κάθε μέρα με αυτό το πρόβλημα να ταλανίζει το μυαλό σας και είπατε να το κάνετε πράξη.

cosgili
21/10/2014, 11:45
+1190:beer:

ggs
21/10/2014, 11:51
Συγνώμη χιπστεράκια με τα παπαδόμουσα.
Συγνώμη και που δεν μου καίγεται καρφί για τον καρκίνο του προστάτη.
Εσείς κοιμάστε και αναπνέετε κάθε μέρα με αυτό το πρόβλημα να ταλανίζει το μυαλό σας και είπατε να το κάνετε πράξη.


εεε? Μαλλον , κατι έχω χάσει..

ενταξει, το κραξιμο... μηπως τα πρωτα ή τα τελευταία μηχανάκια και αναβάτες είναι που κράζουμε μέσα σε αυτό το φορουμ… εδώ όλοι κράζουν όλους χρόνια τώρα…:lol:

ο καρκίνος του προστάτη τι σχέση έχει?

Ζεύκας
21/10/2014, 11:55
εεε? Μαλλον , κατι έχω χάσει..

ενταξει, το κραξιμο... μηπως τα πρωτα ή τα τελευταία μηχανάκια και αναβάτες είναι που κράζουμε μέσα σε αυτό το φορουμ… εδώ όλοι κράζουν όλους χρόνια τώρα…:lol:

ο καρκίνος του προστάτη τι σχέση έχει?

Μανούλα μου διαβάσες την είδηση; το αρχικό άρθρο του θρεντ;

ggs
21/10/2014, 11:57
Μανούλα μου διαβάσες την είδηση; το αρχικό άρθρο του θρεντ;

α, ναι... δεν την διαβασα... χαζευα τις φωτο ....:lol:


ε, καλος ηταν ο σκοπος...

amyroukai
21/10/2014, 12:23
Ε αυτά κάνετε και μετά δεν θα τολμάμε να πούμε ότι οι ντουκάτι στάζουν λάδια, ότι μπεμβέ και κατέμ χαλάνε, ότι τα τράιουμφ βαράνε πιστόνια-λόγω κακής βενζίνης φυσικά, ότι τα NC29 κάνουν μπινιές με ανορθωτές... Ντάξει. Από εδώ και πέρα όλοι θα είναι σουπερ γουάου! Θετική ενέργεια και μόνο.

Δες Λουίτζι, τι όμορφα που στάζει το ατζίπ, παρατήρησε με πόση ακρίβεια μαζεύεται κάτω από το καπάκι, με τι κομψότητα σχηματίζεται η σταγόνα, πόσο απαλά καi με χάρη πέφτει στο πάτωμα... ΜΑΜΑ ΜΙΑ! Ο λεκές από το λάδι μοιάζει με τη τζοκόντα! Να το κάνουμε σε όλα μας τα μοντέλα, κε μπέλο, μαραβεγιόσο, μανίφικο, πόσο να το χρεώσουμε αυτό το feature δεν ξέρω αλλά ειδοποίησε ΤΩΡΑ τη γραμμή παραγωγής. :lol:

sapila racing
21/10/2014, 13:22
Δες Λουίτζι, τι όμορφα που στάζει το ατζίπ, παρατήρησε με πόση ακρίβεια μαζεύεται κάτω από το καπάκι, με τι κομψότητα σχηματίζεται η σταγόνα, πόσο απαλά καi με χάρη πέφτει στο πάτωμα... ΜΑΜΑ ΜΙΑ! Ο λεκές από το λάδι μοιάζει με τη τζοκόντα! Να το κάνουμε σε όλα μας τα μοντέλα, κε μπέλο, μαραβεγιόσο, μανίφικο, πόσο να το χρεώσουμε αυτό το feature δεν ξέρω αλλά ειδοποίησε ΤΩΡΑ τη γραμμή παραγωγής. :lol:

:lol: Eσύ είσαι για να σε παρει η Ducati στο τμήμα marketing! :D

TROOPER
21/10/2014, 13:25
σωστο το κραξιμο, λαθος ο λογος μου φαινεται εμενα.

δλδ να κραξεις την συνομοταξια των χιπστεραδων για το fake της υποθεσης (της οποιας υποθεσης) το καταλαβαινω. το να τους κραζει κανεις ομως γιατι θεωρει οτι προσπαθουνε λεει να περασουνε τα ιδεωδη του μοτοσυκλετισμου απο ενα δικο τους ηλιθιο φιλτρο και να περασουνε το αποσταγμα σαν και καλα γνησιο μοτοσυκλετισμο στο συνολο των εποχουμενων λες και συγκαλεσαμε το πολιτμπυρο των μοτοσυκλετιστων και η καστα των χιπστεραδων ανελαβε και περασε την γραμμη της, ε μου φαινεται ιδιαιτερα ηλιθιος λογος για να τους κραξει κανεις.
η μαλλον μου φαινεται οτι βρηκαμε μια καλη αφορμη να κραξουμε οσους δεν γουσταρουμε (ο καθενας για τους λογους του).

Bob_o_mastoras
21/10/2014, 14:09
Το θεμα με τους χιπστερς ειναι οτι "κλεβουν" το φαινεσθαι απο διαφορες κουλτουρες με τις οποιες ουδεμια σχεση εχουν απλα γιατι καποιος σκεφτηκε να τις κανει μοδα.
Τρανο παραδειγμα ο τυπας στο Honda με τις Marteens. Που πα' ρε φιλε;; Οταν εγω φορουσα marteens και σωληνες εσυ θα με κοροϊδευες σιγουρα!
Οπως και οταν ενας φιλος μου, παλια στο σχολειο, εσπασε τα γυαλια του και δεν ειχε φραγκα αμεσως για να παρει αλλα και φορουσε παλια κοκκαλινα του πατερα του, παλι δουλεμα επεφτε θυμαμαι.

Τωρα ειναι vintage και hip και ξυσε τα φρυδια σου.

Εεε, it's payback time, I guess! :evil:

o_gavros
21/10/2014, 17:33
Ε αυτά κάνετε και μετά δεν θα τολμάμε να πούμε ότι οι ντουκάτι στάζουν λάδια, ότι μπεμβέ και κατέμ χαλάνε, ότι τα τράιουμφ βαράνε πιστόνια-λόγω κακής βενζίνης φυσικά, ότι τα NC29 κάνουν μπινιές με ανορθωτές... Ντάξει. Από εδώ και πέρα όλοι θα είναι σουπερ γουάου! Θετική ενέργεια και μόνο.

Δες Λουίτζι, τι όμορφα που στάζει το ατζίπ, παρατήρησε με πόση ακρίβεια μαζεύεται κάτω από το καπάκι, με τι κομψότητα σχηματίζεται η σταγόνα, πόσο απαλά καi με χάρη πέφτει στο πάτωμα... ΜΑΜΑ ΜΙΑ! Ο λεκές από το λάδι μοιάζει με τη τζοκόντα! Να το κάνουμε σε όλα μας τα μοντέλα, κε μπέλο, μαραβεγιόσο, μανίφικο, πόσο να το χρεώσουμε αυτό το feature δεν ξέρω αλλά ειδοποίησε ΤΩΡΑ τη γραμμή παραγωγής. :lol:

Τα νεφρα μου παλαιοπουστα με διπλωσες

MG-KTiNoS
21/10/2014, 17:48
το να τους κραζει κανεις ομως γιατι θεωρει οτι προσπαθουνε λεει να περασουνε τα ιδεωδη του μοτοσυκλετισμου απο ενα δικο τους ηλιθιο φιλτρο...

οοοουυυυ γκουχ γκουχ γκουχ

τίποτε άλλο δεν έχουν να παίξουν και έπιασαν τα μηχανάκια...?


325372

Bob_o_mastoras
21/10/2014, 17:54
οοοουυυυ γκουχ γκουχ γκουχ

τίποτε άλλο δεν έχουν να παίξουν και έπιασαν τα μηχανάκια...?


325372

:eek::eek:

TROOPER
21/10/2014, 17:58
οοοουυυυ γκουχ γκουχ γκουχ

τίποτε άλλο δεν έχουν να παίξουν και έπιασαν τα μηχανάκια...?


325372

και δλδ λογαριασμο θα δωσει ο καθενας με το τι παιζει? :eleison:

taisteal
21/10/2014, 17:59
Απαισιο νυχι...

o_gavros
21/10/2014, 18:02
Απαισιο νυχι...

Ναι ρε, δε βλέπεται...

TROOPER
21/10/2014, 18:05
Απαισιο νυχι...

καλα...μην την πιεις την κοκα κολα :lol:

taisteal
21/10/2014, 18:09
:D:D:D:D

bulmont
21/10/2014, 18:41
καλα...μην την πιεις την κοκα κολα :lol:




Captain Morgan και Gitanes σκέτα........

Bob_o_mastoras
21/10/2014, 18:46
Captain Morgan και Gitanes σκέτα........

Σκετο ρουμι ρε πειρατη;;; :sick:
Gitanes τα τσιγαρα λες ή ειναι καποιο ποτο;;;

amyroukai
21/10/2014, 20:26
βρηκαμε μια καλη αφορμη να κραξουμε οσους δεν γουσταρουμεΓια να μην γουστάρεις κάποιον πρέπει να τον ξέρεις. Για να γελάς με την εμφάνιση κάποιου, δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από το να τον δεις. Και το να διακωμωδείς κάτι το οποίο ειναι προφανές ότι είναι επιτηδευμένα εκκεντρικό, όπως είναι όλη αυτή η back to the future κουλτούρα, δεν είναι κράξιμο το οποίο στην αργκό ορίζεται ως "γιουχάϊσμα-αποδοκιμασία". (ναι το γκουγκλάρισα) Το δε "κράξιμο" ως λέξη θεωρείται και υποτιμητική για τον δράστη αυτού διότι αρχικά σήμαινε "ρατσιστικό σχόλιο εναντίον ομοφυλόφυλων". Οι λέξεις, έχουν δύναμη είτε το καταλαβαίνουμε μερικές φορές είτε όχι. Και δεν το λέω αποκλειστικά για εσένα αυτό, τα περί "κραξίματος" είναι η νέα μόδα στα θρεντΖ από ότι φαίνεται.

Για το ποιός και πως κατέχει την απόλυτη μοτοφιλοσοφία... Μάλλον κανείς ένας γιατί είναι καθαρά προσωπική και όντως δεν την έχει ορίσει ούτε το ανώτατο σοβιέτ, ούτε το τέταρτο ράιχ, ούτε η σύγκλητος ούτε η γερουσία ούτε η εκκλησία του δήμου. Έχω αρχίσει (αργά αργά) να αποδέχομαι ότι ο καθ' ένας καυλώνει με το μηχανάκι του για άλλους λόγους και το να καυλώνεις απλά επειδή σε χαζεύουν στην προαναφερθείσα πλατεία (ή και σε όποια άλλη πλατεία) για τα ρούχα σου, το κούρεμα και το όχημά σου είναι πιθανώς το ίδιο με την ευχαρίστηση που θα νιώσω εγώ ας πούμε πατώντας έναν άγνωστο στριφτερό δρόμο στο πουθενά του χάρτη χωρίς να το μάθει ποτέ κανείς. Όπως κανείς χιπστεράς δεν θα νιώσει τι στο καλό ευχαριστιέμαι εγώ στο πουθενά χωρίς να το διατυμπανίσω με/σε κάθε πιθανό μέσο, έτσι δεν θα νιώσω τι ευχαριστιούνται εκείνοι κάνοντας "ride" αστείας απόστασης σε αδιάφορους αστικούς δρόμους ντυμένοι καρναβάλια συνοδεία φωτογράφων και βιντεοκάμερας. Αποδέχομαι όμως ότι κάποια ευχαρίστηση αντλούν από όλο δαύτο, αλλιώς φαντάζομαι θα έκαναν κάτι άλλο γενικότερα στη ζωή τους.
Αυτό σημαίνει ότι δεν έχω δικαίωμα να πω ότι τα χίπστερ μηχανάκια (για εμένα) είναι άχρηστα γιατί δεν μπορείς να τα πάς μιά μεγάλη εκδρομή ή να τα χρησιμποιήσεις για καθημερινή μετακίνηση; Ότι (για εμένα) η ουσία ΔΕΝ κρύβεται στην πλατεία της Αθήνας ή την πλατεία κανενός τρέντι προορισμού στον οποίο θα πας κυρίως εθνικάτος; Και άμα θέλω να γελάσω με τις σοβαροφανείς φατσούλες κακέκτυπα καναδού ξυλοκόπου, άγγλου mod ή ρόκερ ή πάνκ, αμερικανού χαρλεά και το σχετικό ποζάρισμα, με τις σέλφις και την σκηνοθεσία της τρεντιάς και την όλη επίδειξη, μπορώ να το κάνω ελεύθερα χωρίς τον επιχειρούμενο στιγματισμό του ότι "κράζω" κάποιον ή ότι "γκρινιάζω" για οτιδήποτε. Αν έχουμε ξεκινήσει το πολιτικώς ορθόν κίνημα του όλοι αδέρφια-όλοι ωραίοι-όλοι χωράνε, να βγει ένα σχετικό memo να το ξέρουμε. Και μετά... (θένκ γιου Πάιπ για το ταξίδι πίσω στο χρόνο).

Αν όλα τα χιπστεριά της γης
πιάναν γερά τα χέρια
κορίτσια αγόρια στη σειρά
και στήνανε χορό
ο κύκλος θα γινότανε
πολύ πολύ μεγάλος
κι ολόκληρη τη Γη μας
θ' αγκάλιαζε θαρρώ.

Αν όλα τα χιπστεριά της γης
φωνάζαν τα τζαπόνια
κι αφήναν τα τοκίκο τους
και μπαίναν στο χορό
ο κύκλος θα γινότανε
ακόμα πιο μεγάλος
και δυο φορές τη Γη μας
θ' αγκάλιαζε θαρρώ.

Θα 'ρχόνταν τότε τα κατέμ
θα 'ρχόνταν τα ντουκάτι
θα 'ρχότανε κι η μπε-εμ-βε
να μπει μες στο χορό
κι ο κύκλος θα γινότανε
ακόμα πιο μεγάλος
και τρεις φορές τη Γη μας
θ' αγκάλιαζε θαρρώ!

KotsosDR
21/10/2014, 20:58
325379

byron
22/10/2014, 06:23
Απ τους 3 μόνο ο byron φοράει γραβάτα. :D

Μόνο με σταυρωτό σακκάκι, γιατί στο μονόπετο έχει θέμα η γραβάτα στα 200.

stam2
22/10/2014, 08:38
μια λάική σοφία που διάβασα πρόσφατα λέει ότι....





σέξυ μούσι είναι των τριών ημερών...
όχι των Τριών Ιεραρχών....

τελικά μαζεύτηκαν λεφτά από την διοργάνωση...? και αν ναι, που πήγαν...?

επίσης μεταξύ μάζωξης ακράνωτων πιτσιρικάδων με κωλοφτιαγμένα παπιά και τα ρέστα σε ζελέ και arnette alien,
προτιμώ τους χιπστεροτρέντυδες μόνο και μόνο γιατί με διασκεδάζουν....!

TROOPER
22/10/2014, 10:49
Για να μην γουστάρεις κάποιον πρέπει να τον ξέρεις...............

ενα-ενα γιαννη.

οσο για την εκφραση ''κραξιμο'' και τον ορισμο αυτης...δες το πρωτο ποστ αμεσως μετα τα ποστακια του Corvo. ειναι ο ορισμος του κραξιματος. βαλε και οσα πηρε η μαυρη τρυπα...;)

παμε παρακατω. φυσικα και εχει ο καθενας το δικαιωμα να εκφραστει ελευθερα για το ποσο αχρηστα ειναι τα χιπστερ μΕκανακια, και το ποσο μη αποτελεσματικος ο χαζοεξοπλισμος που φορανε οι αναβατες τους, αλλα αυτο αντιλαμβανεσαι οτι απεχει απο το ποιος οριζει τι, ως μοτοσυκλετισμο.

:beer:

pipe_smoker
22/10/2014, 13:43
Και θα κράξουμε και θα σχολιάσουμε και διάφορα θα μας κακοφανούν και τα παπούτσια μέσα.

Ούτε η πρώτη φορά είναι ούτε η τελευταία.

Κάθε φορά όμως είναι διαφορετική από την άλλη (είτε για σημαντικούς είτε για ασήμαντους λόγους) όπως κι ο καθένας μπορεί να κράζει ή να σχολιάζει για τους δικούς του λόγους.

Το "peace και respect να 'ούμ' σε όλα ρε μάγκες γενικώς κι άμα λάχει στο φινάλε ξέρω γω κι έτσ' κι αλλιώς και τα τοιαύτα" δεν πολυπαίζει σα σενάριο στην κουλτούρα μας.

Το λουκ Καναδός ξυλοκόπος (σωστός ο αμυρού:lol:) μπορεί να μ'αρέσει μπορεί να μη μ'αρέσει. Το λουκ emo μπορεί να μ'άρεσε μπορεί να μη μ'άρεσε. Εχέσθημεν!
Ούτε και την είδα σταλινικός και φοβάμαι αντιφρονούντες, ρεφορμιστές, τροτσκιστές κλπ μην τυχόν και αλλοιώσουν το πραγματικό νόημα του μοτοσικλετισμού με τις αιρετικές απόψεις και σέχτες τους.
Η αντικειμενική ουσία της μοτοσικλέτας είναι ότι είναι ένα πράγμα που ανεβαίνεις πάνω και σε πηγαίνει από το σημείο Α στο σημείο Β.
Όλα τα άλλα τα έχουμε προσθέσει εμείς (και πολύ καλά έχουμε κάνει σαφώς).

Συνεπώς, το εάν η μοτό για τον αγωνιάρη είναι μέσο εκτόνωσης και έκκρισης αδρεναλίνης, για τον λασπουδερό μέσο εξερεύνησης της φύσης και του αγριοκούνελου, για τον Χ Ψ Ω μέσο μεταφοράς, αίσθηση ελευθερίας, σκοτώστρα, μόστρα, γκομενοπαγίδα κλπ ποσώς με ενδιαφέρει.
Αντιστοίχως δε με ενδιαφέρει πώς αντιλαμβάνεται τη μοτοσικλέτα κι ο χίπστερ.

Αυτό όμως που με ενδιαφέρει, είναι το ότι έχουμε γεμίσει κουλάδια και χάρους (δεν το παίζω χεράς και γρήγορος μην παρεξηγηθώ) οι οποίοι δεν ξέρουν να οδηγούν, χώνονται όπου τους έρθει, πηγαίνουν με τις βέσπες ο ένας δίπλα στον άλλον όπως οι ποδηλάτες όταν βγαίνουν παγανιά και δε συμμαζεύεται.

Όπως λοιπόν με ενοχλούσε η "μόδα" που ο κάθε κατακαημένος έπαιρνε ένα μηχανάκι γιατί νόμιζε ότι θα κάνει οικονομία κι έβγαινε στους δρόμους (συνεχίζει κι αυτή η μόδα, δεν έχει σταματήσει) έτσι με ενοχλεί κι ο χίπστερ που εκτός από το παντελόνι του, το παπούτσι του, το κούρεμά του (δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτά) θα διαλέξει και το αντίτοιχο πραπρά για να ταιριάζει με τη χιπστεροφιλοσοφία του και θα βγει στο δρόμο (με αυτό έχω πρόβλημα).

Και για τους βιαστικούς...
Όχι, δε θα κάνω κουμάντο σε κανέναν αν θα καβαλήσει ή όχι. Δεν είμαι τροχονόμος ούτε αυτοκράτορας να βγάλω κανά φιρμάνι.
Απλά όπως πολλούς μας ενοχλούν οι εποχικοί καβαλάρηδες και τους θεωρούμε επικίνδυνους, άλλο τόσο μπορεί να μας ενοχλούν οι χιπστεράδες που καβαλάνε νομίζοντας ότι βρίσκονται στη χώρα του ποτέ, άλλο τόσο οι παππούδες που ξεσκουριάσανε το ζούνταπ και βγήκανε στο δρόμο γιατί το αμάξι καίει πολλή βενζίνη και πάει λέγοντας.

Αν αρχίσουμε την σκέτη και στεγνή επιχειρηματολογία θα κερδίσει απλά ο καλύτερος "ρήτορας" κι αυτό είναι γνωστό. Και φασίστες μπορούμε να βγάλουμε όσους θεωρούν επικίνδυνους τους εποχικούς αλλά ακίνδυνους τους χιπστεράδες και παπάδες να κάνουμε.
Σε κάθε λόγο υπάρχει κι αντίλογος.

Η προσωπική μου άποψη επί του θέματος είναι ότι όποιος διαλέγει αν ή τί θα καβαλήσει ανάλογα με την εποχή/τα ρούχα που φοράει/τον καιρό που θα κάνει/το αν ή τί καβαλάνε άλλοι και ποιοί, είναι ένα κακό σημάδι και μου δείχνει έναν αναβάτη που οδηγάει μάλλον για άλλους λόγους παρά για την ίδια την οδήγηση και συνεπώς είναι ένας κατ'εμέ "επικίνδυνος" αναβάτης.

Όσο για το μούσι του ή για τις ψ@#$τριχες του ας διαλέξει όποια κόμμωση του κάνει κέφι:beer:

amyroukai
22/10/2014, 14:26
Με έβαλες και ξαναδιάβασα επτά σελίδες σπαμ, qatarαμένε αμάνικε.

Ο πρώτος που ανέφερε τον "μοτοσικλετισμό" ήταν ο ελεύθερος σκοπευτής. Μετά εσύ δυο φορές. Άλλος κανείς δεν είπε ότι όλοι αυτοί "δεν είναι μοτοσικλετιστές" ή ότι "δεν μετέχουν του μοτοσικλετισμού". Για τα ρούχα και τις τρίχες ελέχθησαν πολλά όντως. Το κράξιμο στο ποστ που λες, το οποίο είναι όντως προσβλητικό και "τσουβαλιάζει" όλους τους χίπστερΖ στο σακί της γκέισας, η μελανή οπή δεν το κατάπιε. Αυτό γιατί έμεινε και τα άλλα που ήταν σπαμ αλλά όχι επί προσωπικού των συμμετεχόντων προσβλητικά έφυγαν, δεν το καταλαβαίνω.

Αν θεωρήσουμε ότι "μοτοσικλετισμός" είναι το όλον της συνύπαρξης οιουδήποτε ενός με το δίτροχό του, τότε πρακτικά στο φόρουμ δια του παρόντος νήματος καθορίζεται τι; Κακώς πειράζουμε τον Ντάλτον για την μπινιά του, κακώς τον Σπυράκο για το παπόρι του, κακώς τον Μικέ για το πόσο τρώει, κακώς τα ΚΤΜ για τις βλάβες, κακώς τα Vstrom για την τελική τους, τα Duc για τα ηλεκτρικά τους, κακώς τα κράνη του Lidl γιατί νομίμως πωλούνται με πιστοποίηση CE, κακώς τον άνθρωπο που η πραγματικότητά του είναι ότι μπαίνεις σε κατηφορικές στροφές συμπλεκταρισμένος και φρεναριστός και η λίστα με τα "κραξίματα" ή πειράγματα ή αντιρρήσεις και κριτικές δεν τελειώνει ποτέ. Κομμένα όλα;

Bladerunner
22/10/2014, 14:31
Ας καβαλήσουν και γυμνοί. Ή ντυμένοι κολομπίνες. Ποσώς με απασχολεί.

Με απασχολεί όμως όταν κινδυνεύω στον δρόμο από τον κάθε μαλάκα που δεν έχει την παραμικρή επαφή, όχι μόνο με το δίκυκλο ειδικά, αλλά με την αυτοκίνηση και τους κανόνες της γενικότερα.

Πάντως, ένα sportster που είχα οδηγήσει κάποτε πολύ το γούσταρα. :)

sniper
22/10/2014, 14:41
.... Αυτό γιατί έμεινε και τα άλλα που ήταν σπαμ αλλά όχι επί προσωπικού των συμμετεχόντων προσβλητικά έφυγαν, δεν το καταλαβαίνω.
... Κομμένα όλα;

Ούτε κι εγώ κατάλαβα πως μου διέφυγε, εφυγε όμως κι αυτό.

Όχι κομμένα όλα, φυσικά και τα Απριλια και τα Ντουκάτι είναι ξεχαρβάλωτοι ντενεκέδες, αλλά για τον χαρακτηρισμό των αναβατών τους είναι η ένσταση.


....
Πάντως, ένα sportster που είχα οδηγήσει κάποτε πολύ το γούσταρα. :)[/IMG]

Είναι ανίδεοι λέμε... :bawl:

amyroukai
22/10/2014, 14:43
Με απασχολεί όμως όταν κινδυνεύω στον δρόμο από τον κάθε μαλάκα που δεν έχει την παραμικρή επαφή, όχι μόνο με το δίκυκλο ειδικά, αλλά με την αυτοκίνηση και τους κανόνες της γενικότερα.

Αυτό δεν έχει σχέση με συγκεκριμένο όχημα/ντύσιμο/μόδα είναι κάτι που αφορά καθολικά την κοινωνία και την οπτική της πλειοψηφίας -ατυχώς- των πολιτών που απαρτίζουν την κοινωνία σε ότι έχει να κάνει με τα μέσα μετακίνησης και τις απορρέουσες της χρήσης αυτών υποχρεώσεις, τον σεβασμό για τους άλλους γυρω τους και για τον εαυτό τους.

Bob_o_mastoras
22/10/2014, 14:48
Το 'χω δηλωσει επανηλειμενα! Sportster θελω και 'γω!! :blush::blush::blush:
Ειναι πολυ ομορφο το ατιμο! :D

Αυτο που δεν θελω ειναι vintage κουστουμι, vintage σκαρπινι, vintage κοκκαλινο γυαλι (ηλιου), vintage τραγιασκα, vintage γαντια, vintage κρανος των 750Ε jet χωρις ζελατινα, vintage ρολοϊ, vintage φωτογραφικη απο τη Σοβιετικη Ενωση, vintage ασπρο σωβρακο Μινερβα (:lol:) κλπ κλπ!

Ενα vintage συγχρονο μηχανακι οπως το Bonneville δεν θα με χαλαγε ομως.

Bladerunner
22/10/2014, 14:50
Αυτό δεν έχει σχέση με συγκεκριμένο όχημα/ντύσιμο/μόδα είναι κάτι που αφορά καθολικά την κοινωνία (...)

Άμεση σχέση όντως δεν έχει. Όπως έγραψε όμως κι ο pipe, όταν κάποιος κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τις τάσεις της μόδας δεν είναι θετικό σημάδι για την οδηγική του παιδεία.