PDA

View Full Version : Οδικη με 10-20ευρω



Pan (dvs)
22/10/2014, 20:44
Δεν ξερω αν ειναι μουφα αλλα το βαζω και αν καποιος την εχει κανει ,η γνωριζει κατι απο πρωτο χερι ,ας μας ενημερωσει.

http://www.aplo24.gr/







Αν θεωρηθει διαφημιση εννοειται....την αγουσα.

catmaster
22/10/2014, 22:18
Στο λινκ με τις υπηρεσίες γράφει :

<<Και πιο συγκεκριμένα...


• ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΒΛΑΒΗΣ: Έχετε άμεσα όλες τις παροχές οδικής βοήθειας. Πληρώνετε 35€ στον συνεργάτη οδηγό και παραλαμβάνετε 6μηνο συμβόλαιο που ξεκινάει απο εκείνη τη στιγμή. Ή αν θέλετε 55€ ετήσιο. Έτσι έχετε επιπλέον όφελος (χρήματα/μέρες), σε σχέση με ένα αντίστοιχο προ-πληρωμένο συμβόλαιο. >>

άρα (υποθέτω ) ότι πρέπει να πληρώσεις και έξτρα χρήματα εκτός από το δεκαπεντάρι

akis_trevor
22/10/2014, 22:54
αν θυμαμαι καλα γυρω στο 20φραγκο δινω το εξαμηνο για οδικη στην ασφαλεια μου..

SHOOTER045
22/10/2014, 23:07
αν θυμαμαι καλα γυρω στο 20φραγκο δινω το εξαμηνο για οδικη στην ασφαλεια μου..

ορθθοοοοοοοοοοοον

bruno
22/10/2014, 23:16
Εγω δινω 10ε παραπανω στην ασφαλεια το 6μηνο για οδικη,η μονη μ@@@κια είναι ότι δεν βαζει κανω από 250cc καλυψη.

endopandou
23/10/2014, 06:31
αν θυμαμαι καλα γυρω στο 20φραγκο δινω το εξαμηνο για οδικη στην ασφαλεια μου..

Εγω δινω 10ε παραπανω στην ασφαλεια το 6μηνο για οδικη,η μονη μ@@@κια είναι ότι δεν βαζει κανω από 250cc καλυψη.

Ποια εταιρία;

faraway
23/10/2014, 06:38
Τι εταιρεία είναι αυτή πάλι ? :confused:
Πως ξεφυτρώνουν έτσι ρε σεις , σαν μανιτάρια ... αναρωτιέμαι ποιος την έχει και με τι δίκτυο θα εξυπηρετεί .

Αυτό που προσφέρει πάντως μόνο οδική δεν είναι .
Να μείνεις δλδ και να έρθει εκεί ο συνεργάτης που θα τον πληρώσεις .
Είναι στάνταρ το ποσό που θα πληρώσεις είτε μείνεις στην Αθήνα είτε στα σύνορα ?
Αμφιβάλλω ....

Οδικές στην Ελλάδα , καλές και σοβαρές πλέον ( όσο μπορούν να χαρακτηριστούν έτσι ) λίγες έμειναν .

Η interamerican από τη μία με σοβαρό δίκτυο συνεργατών ,
και ακολουθεί η mondial κατά τη γνώμη μου .

Τώρα οι υπόλοιπες , κάτι hellas service , κάτι elpa , eurosos κάτι Ιντερσαλονικα , κτλ .... καλύτερα μακρυά και αγαπημένοι .

Εναλλακτικά για όσους βγαίνουν εξωτερικό ADAC , με 85 € το χρόνο που ασφαλίζει τον οδηγό και όχι το όχημα . :D

mikes
23/10/2014, 06:47
Εναλλακτικά για όσους βγαίνουν εξωτερικό ADAC , με 85 € το χρόνο που ασφαλίζει τον οδηγό και όχι το όχημα . :D

και ετσι και τολμησεις να μεινεις, σου ερχεται μετα η ανανεωση συμβολαιου με τη σημειωση οτι δεν σε καλυπτουν εκτος γερμανιας..

faraway
23/10/2014, 07:10
Υπάρχει ένα θέμα νομίζω σχετικό με adac , μπες και γράψε μας εκεί την εμπειρία σου να ξέρουμε τι και πως έγινε . ;)

argy_kap
23/10/2014, 08:27
Τι εταιρεία είναι αυτή πάλι ? :confused:


Εναλλακτικά για όσους βγαίνουν εξωτερικό ADAC , με 85 € το χρόνο που ασφαλίζει τον οδηγό και όχι το όχημα . :D

Το 85 έγινε 89,5 απο φέτος για το Plus πρόγραμμα που περιλαμβάνει και την γυναίκα (για τους άτυχους παντρεμένους)

akis_trevor
23/10/2014, 08:30
Ποια εταιρία;

Ατλαντικη ενωση.

sotostzav
23/10/2014, 09:03
Υπαρχει και καλυψη απο ΕΛΠΑ με 20 ευρω το εξαμηνο.Η οποια ειναι ανεξαρτητη απο το ασφαλιστηριο συμβολαιο.Οσο εχει να κανει με το αν εξυπηρετει σωστα,απο προσωπικη εμπειρια δεν με εχει κρεμασει ποτε.

paramedic
23/10/2014, 10:06
Μόνο σε μένα μου φαίνεται οτι πουλάει απλά αέρα για τα 15€ που ζητάει ή και σείς το βλέπετε???

teogtp
23/10/2014, 10:29
Μόνο σε μένα μου φαίνεται οτι πουλάει απλά αέρα για τα 15€ που ζητάει ή και σείς το βλέπετε???
Ειπα και εγω......μονο εμενα "φυσαει";

teogtp
23/10/2014, 10:32
Χθες εκλεισα 49ευρω Suzuki Assistance.

zannisvel
23/10/2014, 10:54
Τη Δευτερα αλλαξα ασφαλιστικη και πηγα απο την anytime στην Interlife και προσθεσα οδικη για 11€ με την Europ Assistance.
Με την anytime ειχα χρεισιμοποιησει την οδικη της Interamerican και ηταν μια χαρα, ελπιζω η Europ να ειναι εξισου καλη.

guzzistas
23/10/2014, 13:19
Πίτσες μπλε μου φαινεται... ολοι προσπαθούν να γίνουν "σύμβουλοι" με αεριτζίδικα μικροποσά...

devil's animal
23/10/2014, 13:48
ρε μαγκες αφου τα εξηγει κανονικα:
"Με μια ματιά...

ΔΕΝ προπληρώνεις συμβόλαιο οδικής βοήθειας(το πληρώνεις ΜΟΝΟ τη στιγμή που θα το χρειαστείς

Με άλλα λόγια...

Αν πληρώνω συμβόλαιο και δεν χρησιμοποιώ οδική βοήθεια χάνω 50€ Αν δεν έχω συμβόλαιο και χρειαστώ οδική θα πληρώσω 100€ Αν είμαι μέλος του aplo24, ΚΕΡΔΙΖΩ........ ΜΑΘΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΞΕΡΕΥΝΩΝΤΑΣ ΤΟ aplo24.gr "


δεν ειναι προπληρωμενο συμβολαιο...
σου το κανει την στιγμη που το χρειαζεσαι με λιγο καλυτερη τιμη απ'οτι θα πληρωνες εναν οποιονδηποτε γερανο ερχοταν και ειχε συνεργασια με Χ εταιρεια...

byron
23/10/2014, 14:39
και ετσι και τολμησεις να μεινεις, σου ερχεται μετα η ανανεωση συμβολαιου με τη σημειωση οτι δεν σε καλυπτουν εκτος γερμανιας..

Δεν ισχύει πάντα, δεν ξέρω τι κριτήρια έχουν. Είμαι μέλος 3 χρόνια, τους έχω χρειαστεί ήδη 2 φορές για το αυτοκίνητο. Μου ήρθε πριν λίγες ημέρες η ανανέωση του συμβολαίου κανονικά.

SONone
26/10/2014, 21:05
Τη Δευτερα αλλαξα ασφαλιστικη και πηγα απο την anytime στην Interlife και προσθεσα οδικη για 11€ με την Europ Assistance.
Με την anytime ειχα χρεισιμοποιησει την οδικη της Interamerican και ηταν μια χαρα, ελπιζω η Europ να ειναι εξισου καλη.

μια χαρα ειναι χρειαστηκε με το αμαξι που ειχα τρακαρισμα πριν 3 χρονια.