PDA

View Full Version : need some help



fox247
26/10/2014, 15:26
καλησπερα στην ομορφη παρεα,συγνωμη για τα ορθογραφικα μου λαθη ,χρειαζομαι την βοηθεια σας και γνωμη σας πανω στο εξεις μηχανακι mz baghira 660 του 04. βασικα συγνωμη ειμαι ο νικος, ειμαι σε αναζητηση για καποιο motard κοιταω διαφορα διαθετω 3000 περιπου ,στην ερευνα που εκανα επεσε το ματι μου πανω το εξεις μηχανακι και ειπα να το κοιταξω λιγο γιατι οχι .μοτερ 660 yamaha αναρτησεις wp και τα σχετικα μεχρι εκει ξερω ..θα ηθελα τη γνωμη σας αν αξιζει σαν μηχανακι γιατι ανειναι καλο μπορω να γλυτωσω αρκετα χρηματα σε σχεση με το να παω να παρω το yamaha 660 ξερω οτι εχει εκλεισε ρο εργοστασιο και δεν υπαρχουν πια..θα ηθελα τα φωτα σας υπερ και κατα..ευχαριστω πολυ:p

taisteal
26/10/2014, 15:30
Το ειχα το baghira..ολο προβληματα,και στο τελος πηρα και τον στροφαλο στο χερι.
Παρε το YAMAHA.

Bob_o_mastoras
26/10/2014, 15:32
Καλυτερα το XTX θα ελεγα και 'γω. Με 3000 παιρνεις ενα αρκετα καλο.
Πες ομως και για τη χρηση το προοριζεις το μοτορι.

fox247
26/10/2014, 15:40
μετα απο πολλα μηχανακια που αλαξα καταεληξα ναλεω οτι για εδω αθηνα που το θελω γυρω γυρω το motard μου κανει..ειχα και το 675 triumph to tdm με κουρασαν ασε που το tdm δεν το γουσταρα μια ξενερωσα με αυτο το μηχανακι...τπ. η χρηση θα ειναι για αθηνα πειραια αντε και καμια βολτα το καλοκαιρακι βαρη απο κει και το πολυ κανενα λουτρακι τουκου τσουκου ξερω δεν ειναι ιδανικο για ταξιδακια αλλα δεν θα πηγαινω και καθε μερα κυριως εδω αθηνα μεσα θα ειμαι

Λευκάδιος
26/10/2014, 15:41
Το ειχα το baghira..ολο προβληματα,και στο τελος πηρα και τον στροφαλο στο χερι.
Παρε το YAMAHA.
.Το είχες από καινουργιο?Αν μπορείς δώσε περισσότερες πληροφορίες για τα προβλήματα του

notakos600
26/10/2014, 15:45
Το ειχα το baghira..ολο προβληματα,και στο τελος πηρα και τον στροφαλο στο χερι.
Παρε το YAMAHA.

Yamaha μοτέρ και πήρες τον στρόφαλο στο χέρι...
Λάδια κοίταζες καθόλου;

taisteal
26/10/2014, 15:50
Το ειχα μεταχειρισμενο με πολυ λιγα χλμ.
Με τα ρευματα ολο προβληματα,κακη ποιοτητα στα πλαστικα και ετριζε,φυσικα στα σερβις και στα λαδια ημουν τυπικοτατος και καποια στιγμη αρχισε
να κανει κατι περιεργους θορυβους μεσα στο μοτερ...
Και μετα απο λιγο καιρο το πηρα στο χερι το μοτερ στην εθνικη οδο Αθηνων Λαμιας κοντα στη Θηβα.

Bob_o_mastoras
26/10/2014, 16:25
ΧΤ τοτε. Αλλα προσοχη στα γνωστα προβληματα που παρουσιαζε. tps κλπ. Και καποιο με after εξατμισεις μπας και γλιτωσεις το εξτρα αχρηστο βαρος.