PDA

View Full Version : Bmw Rt Υπάρχει κανείς??



RTnick
22/10/2005, 21:13
Καλό ρε παιδιά το GS (και το 1200 GS ακόμα καλύτεροο) αλλά μήπως εκεί έξω υπάρχουν RT-ίδες (RT1100, RT1150, RT1200)?

Άντε μπας και μαζευτούμε μερικοί και λύσουμε κανένα πρόβλημα :beer: .

Boxer
24/10/2005, 07:31
Ελα ρεεεεεεεεεεεε

Τι χαμπαρια ;:wave2:

RTnick
24/10/2005, 07:46
Γειά σου ρε φίλε boxer :wave2:

RT 1100 σωστά ? :cool:

Μάλλον πρέπει να είμαστε οι μόνοι εδώ :bigcry:

ΑΑΑΑ να σου ζήσει ο γίος μεγάλε. και Πρώτος και Όμορφος και Ολυμπιακός. Τι άλλο θες από τη ζωή σου. Αν και εχθές μας τα χάλασε ο γάβρος. :ZZZ: ή τα κολόπαιδα θέλουν να διώξουν και τον Σόλιντ :nono:

Boxer
26/10/2005, 07:39
Thnx man

Ναι μαλλον οι μονοι ειμαστε.

Επαναστατες μεσα στη χουντα του GS.:lol:

Αλλα μη φοβασαι.We will prevail.Death to false metal. ουπς το χασαμε . :rotflmao:

Ειμαστε οι πιο ανετοι:wave2:

ontagkas
26/10/2005, 12:39
Είμαι κι εγώ εδώ παιδιά. Άντε κουράγιο και γίναμε τρεις. Πως πάει το χαίρεστε το μηχανάκι σας; Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος παρόλες τις πωλήσεις του GS. Να μην χαθούμε γειά σας :wave2:

ontagkas
26/10/2005, 12:51
Και μια και σας βρήκα εδώ για πέστε μου αν γνωρίζετε πώς λειτουργή η συγχρονισμένη πέδηση που έχουν οι μηχανές μας (Integral); Σε γενικές γραμμέ;ς βέβαια το γνωρίζω αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεέι όταν πατάμε και την μανέτα του μπροστινού και το πεντάλ του πίσω ταυτόχρονα. Λογικά υποθέτω ότι σε αυτή την περίπτωση δεν πρέπει να λειτουργεί.
Τα ξαναλέμε. Γειάς σας και να είστε καλά.
Οδυσσέας

RTnick
28/10/2005, 09:13
Γεια σου Οδυσσέα,

αν και νέος στο RT, πιστεύω ότι το integral λειτουργεί ανεξαρτήτως ποιό φρένο χρησιμοποιείς, αλλά είναι καλύτερα να μας απαντήσει ένας πιο γνώστης.

Καλορίζικος στο forum.

BOXER: Αν γουστάρετε μπορούμε να πάμε και για ένα κοντινό ταξίδι-καφεδάκι εντός Αττικής τώρα που γίναμε τρείς.

:beer:

ontagkas
28/10/2005, 16:32
Φίλε Νίκο γεια σου
Θα το ήθελα πολύ το "ταξίδι-καφεδάκι" που πρότεινες αλλά ξέρεις που βρίσκομαι; Μένω στο Νομό Θεσπρωτίας και συγκεκριμένα σε μια μικρή κωμόπολη την Παραμυθιά οπότε όταν περάσετε από εδώ οι καφέδες είναι κερασμένοι. Ωστόσο κάνω συχνά ταξιδάκια προς Θεσσαλονίκη. Αύριο μάλιστα ξαναπάω με τον γυιό μου και δεν βλέπω την ώρα να ξεκινήσω, κι έχει μια υπέροχη διαδρομή!!!
Γιάννενα - Μέτσοβο - Μηλιά - Γρεβενά - Βέροια και τσουπ Θεσσαλονίκη. 4 και κάτι ώρες καβάλα στο κοίτος που λέγεται RT. Εσεις εκεί έχετε και μιά λέσχη μοτοσυκλετιστών της BMW, που κάνει συχνές αποδράσεις όπως βλέπω στην σελίδα της. Μάλιστα μια φορά το χρόνο πάνε και στην Διεθνή συνάντηση της BMW που συνήθως γίνεται στι Γκάρμες στα σύνορα Αυστρίας και Γερμανίας. Αν μείνει κανένα ευρώ λέω να πάω κανένα καλοκαίρι.
Ειλικρινά αν περάσετε ποτέ από την Παραμυθιά σφυράτε να γνωριστούμε από κοντά.
Οδυσσέας

dvamv
28/10/2005, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από RTnick
Γεια σου Οδυσσέα,

αν και νέος στο RT, πιστεύω ότι το integral λειτουργεί ανεξαρτήτως ποιό φρένο χρησιμοποιείς, αλλά είναι καλύτερα να μας απαντήσει ένας πιο γνώστης.

Καλορίζικος στο forum.

BOXER: Αν γουστάρετε μπορούμε να πάμε και για ένα κοντινό ταξίδι-καφεδάκι εντός Αττικής τώρα που γίναμε τρείς.

:beer:


Καλησπερα σε ολους

Τωρα γιναμε τεσσερις........Αν και πιο μικρος απο εσας (rt 850)

δημος

RTnick
28/10/2005, 23:51
Γειά σου φίλε Δήμο,

Καλώς ήρθες.

όπως ξέρεις τα κυβικά δεν παίζουν ρόλο, αλλά μόνο η διαδρομή.

novo45
02/11/2005, 17:00
Επιτέλους ήρθε ...Μετά από τόσο καιρό...βρήκανε το ανταλλακτικό.
Άντε ρε παιδιά, πέμπτος στην παρέα κιεγώ.
Από αύριο μάλλον πάλι με τη Ντόλλυ
Να ...οργανωθούμε κάποια στιγμή
Βαγγέλης

RTnick
02/11/2005, 18:44
Άντε καλορίζικος και καλοτάξιδος

Όποτε θέλετε σφυρίξτε και είμαι μέσα.

Ελπίζω να μην λέμε για κανένα μεγάλο ταξίδι (λόγω χρόνου), για καμμιά Χαλκίδα ή κάτι αντίστοιχο όμως ok. Αν και για να πούμε την αλήθεια για μια Παραμυθιά στον φίλο μας το Οδυσσέα θα έκανα σαν τρελός :D

Νίκος

novo45
04/11/2005, 15:54
Τι κάνετε ρε RTάδες?
Θα τα καταφέρουμε κανένα βραδάκι να βρεθούμε για γνωριμία?
Άντε, να πάρουμε καμιά ιδέα πώς θα τις κάνουμε πιο όμορφες τις κούκλες μας
:beer:

RTnick
04/11/2005, 19:26
Εγώ είμαι μέσα.

Θα πρότεινα βέβαια για σαββατοκύριακο :sun: αν δεν έχετε αντίρηση.

Boxer
07/11/2005, 08:19
Ειμαι μεσα αλλα οχι σαββατοκυριακο.

Κανα βραδακι καθημερινης:wave2:

RTnick
07/11/2005, 09:26
ok και εγώ μέσα.

Πείτε πια μέρα και έφτασα.:beer:

novo45
07/11/2005, 22:13
Loipon...
oi apoceis diistantai
na kanonisoyme loipon ena meeting kauhmerinh kai ena sk
Symfwnoume?
Perimenw ...apoceis kai protaseis epi toy 8ematos
:beer:

RTnick
08/11/2005, 08:24
Λοιπόν παίδες,

Νομίζω ότι το σύστημα στο forum είναι λίγο αργό. Μπήκα χθές (Δευτέρα 07/11/05) το βράδυ για να τσεκάρω τα μυνήματα, και δεν κανένα νέο μύνημα. Σήμερα το πρωί (Τρίτη 08/11/05) μπήκα ξανά και είδα το μύνημα σου ρε novo από από χθές το πρωί, το οποίο έπρεπε να το είχα δεί χθές το βράδυ!! Μάλλον τα μυνήματα μας μπαίνουν με μια καθυστέρηση.... :ZZZ:

Έτσι λοιπόν πιστεύω ότι μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσουμε με έναν πιό σύγχρονο τρόπο για να συναντηθούμε..:wacko:.. το κινητό ..:lol: :rotflmao: :lol:

Νίκος: 6942 982000 :beer:

Είμαι οκ και καθημερινή και σαβ/κο. :wave2:

novo45
08/11/2005, 18:28
Σωστά
έχει... delay system...χαχαχαχα
οκ Νικ
θα σε ψάξω σύντομα...να τελειώσω λίγο με κάτι απογευματινές υποχρεώσεις
Πού κοντά μένεις?
Εγώ είμαι στου Γκύζη

RTnick
09/11/2005, 07:31
Είμαι Πεντέλη.

Να στείλουμε ένα PM στον Boxer?

Αναμένω μήνυμα :beer:

novo45
10/11/2005, 16:59
ok Niko
enhmerwse opoion 8eleis gia na organw8oyme
Epi th eykairia...einai kaneis to Sabbato to apogeyma gia thn ek8esh aytokinhtou? (mhn jexname kai thn allh kapsoura mas, e?)

RTnick
10/11/2005, 19:18
Novo σου έστειλα PM

Είμαστε οκ?

novo45
10/11/2005, 21:54
ok nick
soy apanthsa
an exeis icq eimai to 148-279-153
mpainw synh8ws meta tis 11 to brady bebaia

dvamv
17/11/2005, 15:35
καλησπερα σε ολους

θα ηθελα να ρωτήσω τι πιεσεις ελαστικών χρησιμοποιητε??

της bmw ή της κατασκευαστριας εταιρειας ελαστικών

''φοραει κανενας BT-14'' στο rt ?? σε τι πιέσεις?

Ευχαριστώ

Δήμος

novo45
17/11/2005, 17:25
Εγώ χρησιμοποιώ της εταιρείας
και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα
Πιστεύω πως η BMW κάτι θα ξέρει που δίνει αυτές τις πιέσεις.
Εννοείται πως χρησιμνοποιώ τις πιέσεις που δίνει για 2 άτομα, αν και πολύ σπάνια υπάρχει και ...συνοδοιπόρος στη Ντόλυ.
Ένας και καλός...:)

RTnick
17/11/2005, 21:02
Γειά σου φίλε Δήμο,

Εγώ χρησιμοποιώ Metzeler roadtech Z6 και όσο για πιέσεις: 36 μπροστά και 42 πίσω.

Ελπίζω να βοήθησα

Γεια σου Βαγγελάρα μεγάλε. Τι έγινε τι κάνει η Ντόλη σου?

novo45
21/11/2005, 20:02
Καλησπέρα RTάδες
όλα καλα?
Νικ η ντόλυ καλά είναι...εγώ τάχω παίξει λίγο. Αύριο πάω να κάνω μια κορτιζόνη στο αριστερό χέρι μήπως και ησυχάσω λίγο. Το ΣΚ πήγα στον Κόρφο και έκανα 2 στάσεις στο δρόμο λόγω ...χεριού...φτου γμτ γεράματα γμ...
χαχαχα...άντε καλό βράδυ!

Για κανένα ποτό τί λέει η παρέα?:beer:

RTnick
21/11/2005, 21:24
Γεράματα ? :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Άσε ρε Βαγγέλη τη κλάψα :bigcry: έτσι είναι οι γέροι ? :cool:

Όσο για :a33: πείτε ΠΟΥ και ΠΟΤΕ και είμαι ΜΕΣΑ :a54: :a54: :a54:

ontagkas
22/11/2005, 09:31
Ήρθε η ώρα για καινούργια λάστιχα :(
Εσείς τι λέτε; Έχω 16000 km με τα λάστιχα της μαμάς της (Metzeler Z4). Τώρα ποιά να βάλω;
Έχω διαβάσει καλά στοιχεία για τα Pirelli Diablo Strada αλλά τελικά δεν έχω αποφασίσει ακόμη.
Άντε ρε φίλοι ρίχτε τη γνώμη σας να βγω από το αδιέξοδο
Αλήθεια η r 1200 rt τι λάστιχα να έχει από τη μαμά της; Αλλά τι ρωτάω αφού οι μαμάδες (εργοστάσια) λαμβάνουν υπόψη το κόστος. Είδα πάλι τα Metzeler Z6 αλλά δεν διάβασα κάτι καλό για αυτά.
Μακάρι μα ήμουν στην Αθήνα (μένω στην Θεσπρωτία - Παραμυθιά) να πίναμε κανένα καφέ μαζί για εδώ είμαι μόνος κι έρημος. Ευτυχώς που έχω ένα φίλο με Varadero και λέμε τα σχετικά (σχέδια για ταξίδια, τεχνικά και άλλα παρόμοια). Με την ευκαιρία όποιος θέλει service manual για τις κούκλες μας (εγώ την λέω χήνα ;) εξ αιτίας της σχετικής διαφήμισης της BMW) μπορώ να το στείλω με e-mail
Να είστε καλά
Γεια σας

RTnick
23/11/2005, 12:36
Φίλε Οδυσσέα,

Αν καταλαβαίνω καλά έχεις τις εξής επιλογές:

1. Z4
2. Z6
3. 880
4. Diablo

χχχμμμμ. :a018:

Εγώ προσωπικά έχω τα Z6. Είμαι ευχαριστημένος στο στεγνό αλλά δεν έχω άποψη ακόμα για βρεγμένο, αφού έχω μόλις 1200 κμ με αυτά και ελάχιστα από αυτά είναι με βροχή. Πιστεύω, από κάτι ψιλόβροχα :yuck: που έφαγα την προηγούμενη εβδομάδα, ότι είναι αρκετά καλά, αλλά μην πάρεις την γνώμη μου δεδομένη γιατί ακόμα προσπαθώ να τα βαθμολογήσω :a024:

Για τα Z4 δεν θα πώ κάτι αφού σκέφτεσαι να τα αλλάξεις....

Τα diablo από ότι έχω διαβάσει είναι άψογα λάστιχα για το βρεγμένο αλλά "καίγονται" γρήγορα ..:a37:

Μην ξεχνάς τα 880 για τα οποία επίσης έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια.

Μπερδεύτηκες ???? :a9:

και εγώ :a53:



ΩΡΑΙΑΑΑ και τώρα ας κάτσουμε να δούμε τι θα ψηφίσει ο κόσμος .... :a014:

novo45
23/11/2005, 17:06
Καλά ξεμπερδέματα...
μισό λεπτό να κατέβω κάτω να δω τί φοράω εγώ...

novo45
23/11/2005, 17:15
Battlax BT020 Bridgeston
τα έχω 18000 χλμ περίπου...
Δεν με προβληματίσανε μέχρι σήμερα να πω την αλήθεια. Ίσως να μην τα ζόρισα κιεγώ στο βρεγμένο γενικά αλλά οδηγώντας με το...σεβασμό που απαιτεί το βρεγμένο, πάνε καλά. Στο στεγνό βέβαια ουδέν πρόβλημα.
Στην Κ75 που είχα βάλει Pirelli (δεν θυμάμαι τύπο) πριν 7 χρόνια, είχαν πολύ καλό κράτημα αλλά ρε γμτ...πολύ θόρυβο κάνανε. Ακούγεται λίγο χαζό, αλλά όντως ακούγονταν πολύ.:wave2:

novo45
23/11/2005, 17:16
Νικ
να φιάξει λίγο ο σκ...καιρος και θα οργανωθούμε.
Έκανα και την ετησία, οπότε μπορώ να κατεβάσω κανένα ξύδι :rotflmao:
:whiskey:

RTnick
24/11/2005, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από novo45
Νικ
να φιάξει λίγο ο σκ...καιρος και θα οργανωθούμε.
Έκανα και την ετησία, οπότε μπορώ να κατεβάσω κανένα ξύδι :rotflmao:
:whiskey:


ΣΚ ο καιρός φτιάχνει :a2:


αλλά μέχρι τότε ........


:a13: Η ΒΡΟΧΑ ΕΠΕΦΤΕΕΕ :a13: :a06:

zolotas
01/12/2005, 23:02
Καλησπερα RTιδες,φοβερη μηχανη ....ηταν στις επιλογες μου αλλα πολλα φραγκα για μενα...ισως αργοτερα ομως

δυστυχως θυμηθηκα το ταξιδι στην τουρκια οπου το παιδι με την RT εμεινε απο διαφορικο

ευτυχως που σταματησε εγκαιρα γιατι το λαστιχο ειχε γεμισει υγρα και στην πρωτη δεξια δεν ξερω και γω τι θα γινοταν

ευτυχως που ειχαμε μπει μολις πριν ελλαδα,αλλιως ακομα θα ταξιδευαμε

novo45
02/12/2005, 15:57
Καλώς ήρθες φίλε
όλες οι μηχανές καλές είναι μέχρι να αποδειχτεί το αντίθετο. Όλες δεν ''σπάνε'' και όλες κάτι ''βγάζουνε''...
Φίλε η επιλογή μιας μηχανής είναι (...και καλά κάνει δηλαδή), θέμα γούστου και αναγκών του καθένα μας. Αν καταφέρει και συνδυάζει και το τρίτο κριτήριο που είναι ο ...παράς, όλα τότε είναι τέλεια.
Ναι, τότε θα έχεις την τέλεια μηχανή, για σένα όμως.
Καλώς ή κακώς (καλώς πιστεύω) τα 3 κριτήρια διαφέρουν από χρήστη σε χρήστη. Αυτός είναι και ο νόμος του εμπορίου. Καλύπτονται όλες οι ανάγκες και όλα τα γούστα και όσο είναι δυνατόν, όλοι οι...παράδες.
Μην άφήνεις λοιπόν υπονοούμενο για την RT, που στο κάτω κάτω απλά επιλογή μας είναι. Μια μοτο λίγο πιο ξεχωριστή και πιο...χοντροκομένη από τις υπόλοιπες είναι που τυχαίνει να την ακολουθεί και ένα όνομα περί αξιοπιστίας...
Καλά χιλιόμετρα

zolotas
02/12/2005, 16:52
τα υπονοουμενα ειναι για τον μηχανικο ,τοσο δυσκολο ηταν να το ελενξει ?? θα παθαινε μεγαλη ζημια το παιδι επειδη ο αλλος ηταν ζαμανφου αλλα θα πρεπει και μεις να ειμαστε περισσοτερο ψειρες σε τετοια θεματα

ειμαι και γω υπερ του διαφορικου

ναι ετσι οπως τα εγραψα ειναι σαν κραξιμο,απλα ανεφερα το περιστατικο για να την ψαχνουμε λιγο περισσοτερο οταν θα παμε για σερβις
αν και ειμαι σιγουρος οτι BMW κατοχοι ειναι ψαγμενοι

RTnick
02/12/2005, 22:56
:beer: Καλώς ήλθες φίλε Zolota .... :beer:

όχι ρε φίλε :nono: εγω δεν το πήρα ως κράξιμο. θα μπορούσε να συμβεί με οποιαδήποτε μηχανή .....BMW ή άλλη ....

και ΝΑΙ πρέπει να είμαστε ψαγμένοι ακόμα και αν καβαλάμε chally 50 .....

άλλωστε δε γίνεται να αφήσει κάποιος υπονοουμενο για το RT, ένα μηχανάκι που (κατά τη γνώμη μου) έχει δείξει την αξία του από τα τέλη της δεκαετίας 90, και συνεχίζει ..... :D . Μη ξεχνάτε παίδες ότι είναι ένα μηχανάκι με το οποίο μπορείς να πας παντού: εθνική με 180 χλμ ή κηφισίας στο φάρο ανάμεσα στους καθρέπτες των αυτοκινήτων, ακόμα και στο χώμα πιστέψτε με τα καταφέρνει μια χαρά (όχι σαν το GS βέβαια) αλλά εκεί που μένω έχει χρειαστεί και τα έβγαλε πέρα σα κυρία.

Ποιά μοτοσυκλέτα δεν έχει προβλήματα ? Πείτε μου μία ... και όπως σωστά είπε και ο novo όλοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου ......... :cool:


ΑΑΑΑ... παίδες αυτή τη Κυριακή θα ήταν ότι έπρεπε για βόλτα .... θα έχει και γαμώ τους :sun: :sun: :sun:

novo45
04/12/2005, 14:33
Εγώ πάντως τη βόλτα μου την έκανα.
Από Κόρφο μπαίνω τώρα.
Συμφωνώ με το Νικ αλλά για το χώμα...αστο
είναι ιστορία για άγριους η RT sτο χώma.
Καλή βδομάδα φιλαράκια

RTnick
05/12/2005, 08:59
ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ :a18: Πρέπει να το γλέντησες βαγγελάρα εεε ?? ;)
Σε ζηλεύω ρε φίλε ..... εγω ήμουν εγκλοβισμένος σε παιδικό πάρτυ εχθές ..... και έβλεπα από το παράθυρο το καιρό και τρελενόμουνα :a4:




Μην παρεξηγηθώ ... με τη κόρη ήμουνα και γούσταρα ... αλλά κάθε μέρα με τη μηχανή μεσα στο άγχος δουλειά σπίτι ... σπίτι δουλειά ... δε μπορείς να το ευχαριστηθείς. Μια Κυριακή ... περιμένουμε και εμείς.



Βαγγέλη έχω δυο photo (1)σε παραλία Νέα Μάκρη) και (2) σε λάσπες στη Πεντέλη που με δυσκόλεψε αλλά βγήκε αλφαδιά.. Πρέπει να τις σκανάρω. Μη υπότιμάς το εργαλείο. Σε καμμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με το GS (αλίμονο) άλλωστε δεν έχει κατασκευαστεί για τέτοια χρήση το RT μας. Εκεί βέβαια που έχει πραγματικό πρόβλημα είναι οι πέτρες ... εκεί λόγω ελαστικών και αναρτήσεων άστα ...:a06:

novo45
07/12/2005, 21:11
Kala htane Nik
apla me exei g....ei to xeri kai ayrio 8a paw pali gia enesh. An den perasei kai twra, to blepw to xeiroyrgeio na erxetai....
A8roskophsh to lene ayto poy 8a kanw an den piasei h enesh
ftou gmt.:cry:

RTnick
08/12/2005, 12:35
ΗΘΙΚΟΝ ?????

:a06: :a06: :a06: :a06: :a06:

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΒΑΓΓΕΛΑΡΑ ...

ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΜΜΙΑ :beer: :a33: ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ :D

novo45
08/12/2005, 17:55
Ναι, μάλλον χρειαζομαι...καύσιμο
άντε να δούμε πότε θα βρεθούμε ρε νικ
εγώ πάντως το ''έφαγα'' το τρύπημα
Η νεκροψια θα δείξει...
Καλό βράδυ RTάδες:wave2:

850RT
26/01/2006, 21:45
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΧΙΟ

chbmw
26/01/2006, 22:50
re paidia valte kai emas stin parea pou exoume aragmeno to rt sto garage

RTnick
27/01/2006, 23:56
:wave2: ΣΤΗ ΧΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

CHRIS ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΑΓΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΕΙ 20 ΠΟΝΤΟΥΣ ΧΙΟΝΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ (ΠΕΝΤΕΛΗ) ΚΑΙ ΠΑΓΟ :cry: ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ RT ΟΥΤΕ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕΛΑ :confused: :confused:

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (RT ΚΑΙ GS) ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ. ΧΑΛΚΙΔΑ, ΣΟΥΝΙΟ, ΣΧΟΙΝΙΑΣ Η ΧΙΟΣ :D :D ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. Η ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ :winka: :winka: .

:beer: :beer:

novo45
28/01/2006, 22:22
oloi dektoi sthn parea re paidia
exei plakwsei poly douleia kai xa8hkame...gmttttt!!!
ante na piasoun kai oi zestes siga siga, na xalarwsoume ligaki epitelous
mh xaneste vre

RTnick
29/01/2006, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από novo45
oloi dektoi sthn parea re paidia
exei plakwsei poly douleia kai xa8hkame...gmttttt!!!
ante na piasoun kai oi zestes siga siga, na xalarwsoume ligaki epitelous
mh xaneste vre

Γειά σου Βαγγέλη :wave2: καιρός πάει να δω μηνυμά σου :( Ελπίζω όλα καλά.....

Μάλλον η πλειοψηφία θέλει βόλτα .... :D :D

Ποιός είναι μέσα ?

RTnick
29/01/2006, 00:25
ΜΕΣΑ :D :D

novo45
30/01/2006, 14:13
epeija sth doyleia re parea
nick...maresei pou rwtas..poios einai gia bolta...kai apantas kiolas:p :p :)
xaxaxax
an ta breite gia aythn thn kyriakh
kai bebaia...paizw kiegw

850RT
30/01/2006, 20:20
:a55: ΕΔΟ ΣΤΗ ΧΙΟ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΑ ΧΙΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ
ΑΛΛΑ ΕΙΜΟΥΝ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΓΙΡΙΣΑ ΓΡΙΓΟΡΑ
ΜΑΛΟΝ ΠΡΕΠΗ ΝΑ ΚΑΛΟΚΕΡΙΑΣΗ

chbmw
30/01/2006, 20:22
εάν είναι για αυτή την Κυριακή 5/2/06 κατά 99% είμαι και εγω μέσα



:beer:

novo45
30/01/2006, 22:19
loipon
eisaste gia kyriakh prwi?
bolta sthn argolida
faghto ston Korfo Korin8ias
kai epistrofh opote prokycei?
apanthsh mexri paraskeyh brady
ante...perimenw

RTnick
31/01/2006, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από novo45
loipon
eisaste gia kyriakh prwi?
bolta sthn argolida
faghto ston Korfo Korin8ias
kai epistrofh opote prokycei?
apanthsh mexri paraskeyh brady
ante...perimenw

Παιδιά εγώ είμαι μέσα για Κυριακή 5/2/06, αλλά όχι για φαγητό. Δυστυχώς έχω να πάω σε γεννέθλια το μεσσημέρι (τα δικά μου :cool: :cool: και έχω καλεσμένους σπίτι :D :D) . Αν είναι μέσα η παρέα για πρωινή βόλτα κοντά στην Αθήνα και καφεδάκι, είμαι μέσα :cool: :cool: καιρού επιτρέποντος βέβαια. Η Αργολίδα ακούγεται καλή ιδέα, αλλά λόγω τη περίστασης ίσως μια άλλη Κυριακή.

:wave2: :wave2:

ontagkas
01/02/2006, 11:31
Φίλοι γεια σας
Με βασανίζει τελεταία μια υποψία: Μήπως μου κλέψανε την μπαταρία; Το λέω αυτό γιατί στην μηχανή μου στην υπερχείλιση της μπαταρίας δεν υπήρχε το απαραίτητο σωληνάκι που οδηγεί τα υγρά που υπερχυλίζουν να χυθούν χαμηλά ώστε να μην γίνει ζημιά από την οξείδωση. Μήπως λοιπόν το μηχανάκι μου είχε μπαταρία με ξηρά στοιχεία και μου την άλλαξαν πριν την αγορά με άλλη με υγρά στοιχεία;
Έχω το μοντέλο του 2004 αυτό με τα δυο μπουζί σε κάθε κύλιδρο. Όπως βρήκα και στο δίκτυο το μοντέλο αυτό φοράει μπαταρία με ξηρά στοιχεία. Γιατί το δικό μου είχε με υγρά στοιχεία και χωρίς το σωληνάκι υπερχείλισης;
Αχ φοβάμε ότι με κλέψανε οι λεβέντες που εισήγαγαν την μηχανή ή ο αντιπρόσωπος που μου την παρέδωσε.
Που θα μου πάει θα το ανακαλύψω και να είναι πράγματι έτσι μάλλον θα μου πάει η πίεση 30.
Όποιος έχει αυτό το μοντέλο ας ρίξει μια ματιά να δει τι μπαταρία φοράει και ας μου πει και μένα.
Να είστε καλά. Γεια σας

novo45
01/02/2006, 23:25
ektos apo ton chbmw...kaneis allos?
pwpwpw
re paidia...mas epiase o xeimwnas olous?
ante...mexri paraskeyh
opoios einai na dhlwsei parwn
wstw na kanonisoume rantebou
Xronia polla sto filo poy giortazei...pernane ta gmmna ta xronia...ftou gmt

novo45
01/02/2006, 23:26
re nick
esy exeis genneulia?....
pwpwpw
twra to eida
ante vre
polyxronos kai dynatos panta

RTnick
02/02/2006, 08:42
THANKS ΦΙΛΕ :wave2: :wave2:

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΦΑΜΙΛΙΑ :cool: :cool: ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΚΑΙ ΚΕΡΑΚΙΑ :D :D ..... ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΝΟΝΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΡΩΙ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΚΟΝΤΑ ... ΣΦΥΡΙΧΤΕ :a13: :a13: ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΚΑΣΤΟΣ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ...

4NT
04/03/2006, 20:33
RTδες ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΓΝΩΜΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΜΟΥ SERVICE ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ (ΛΟΓΟ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΜΟΥ SERVICE ΣΤΗΝ ΑΓΚΩΝΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.
ΚΑΤ΄ ΑΡΧΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΒΑΛΩ (ΚΑΙ ΕΒΑΖΑΝ) ΛΑΔΙΑ ΑΠΛΑ. Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. BMW ΕΧΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΑΜΙΣΗ RT. ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΔΙΠΛΩΜΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ 1971 ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΑΝΤΟΤΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ;;
ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΒΡΗΚΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ SERVICE ΤΗΣ ΑΓΚΩΝΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΣΒΗΝΕ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ. ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΑΠ…ΡΙΕΣ, ΟΠΩΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΑΠΛΗ ΒΕΝΖΙΝΗ.
ΤΕΛΙΚΑ.
Η ΜΗΧΑΝΗ ΗΘΕΛΕ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΛΑΔΙ, SUPER ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΤΙΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ, ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ SERVICE ΣΑΣ.
ΦΙΛΙΚΑ 4ΝΤ

ontagkas
05/03/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από 4NT
RTδες ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΓΝΩΜΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΜΟΥ SERVICE ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ (ΛΟΓΟ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΜΟΥ SERVICE ΣΤΗΝ ΑΓΚΩΝΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.
ΚΑΤ΄ ΑΡΧΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΒΑΛΩ (ΚΑΙ ΕΒΑΖΑΝ) ΛΑΔΙΑ ΑΠΛΑ. Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. BMW ΕΧΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΑΜΙΣΗ RT. ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΔΙΠΛΩΜΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ 1971 ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΑΝΤΟΤΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ;;
ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΒΡΗΚΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ SERVICE ΤΗΣ ΑΓΚΩΝΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΣΒΗΝΕ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ. ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΑΠ…ΡΙΕΣ, ΟΠΩΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΑΠΛΗ ΒΕΝΖΙΝΗ.
ΤΕΛΙΚΑ.
Η ΜΗΧΑΝΗ ΗΘΕΛΕ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΛΑΔΙ, SUPER ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΤΙΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ, ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ SERVICE ΣΑΣ.
ΦΙΛΙΚΑ 4ΝΤ

Φίλε 4NT καλώς ήρθες στην παρέα.
Τα προβλήματα που αναφέρεις μου τα παρουσιάζει κι εμένα η δική μου RT (Μοντέλο Απρίλιος του 2003) και ιδίως το σβήσιμο στο ρελαντί. Γι΄αυτό μάλιστα το Service στην Πάτρα για το λόγο αυτό μου ανέβασε τις στροφές στις 1100/min.
Με προβλημάτισες με το Service στην Αγκώνα γι αυτό έβαλα κάτω τα manuals και είδα ότι προτείνει βενζίνη "Super lead-free DIN 51607, minimun octane numper 95 (RON) and 85 (MON).
Τι στην ευχή σημαίνει αυτό το minimum 95 (RON); Έτσι αναφέρεται η γνωστή αμόλυβδη 95 οκτανίων ή σημαίνει ότι μπορούμε να βάλουμε και 98 οκτανιών; Έψαξα στο Internet και άκρη δεν βρήκα.
Όσο για τα λάδια εμένα στην Πάτρα μου έβαλαν ημισυνθετικά τα Denicol.
Πάντως για να είμαι ειλικρινής δεν μου αρέσει ο ήχος της και μου τη σπάει όταν σβήνει στο ρελαντί μια μηχανή 16000 ευρώ.
Αυτά να είσαι καλά γεια χαρά
Οδυσσέας

4NT
05/03/2006, 09:43
Υ.Γ. 4ΝΤ

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ 2 ΚΑΠΕΛΟΤΑ ΣΤΙΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΚΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΒΑΛΒΙΔΩΝ. ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΒΑΖΩ ΑΠΛΗ ΒΕΝΖΙΝΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ, ΕΧΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;;;
ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΖΑΡΗ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕΣΑ (ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΞΕΡΥΘΜΙΣΤΗ Ο ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ)
90€ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΕΤΩΝ.
ΤΟ SERVICE ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΕΧΕΙ 200€ (ΧΩΡΙΣ ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ). ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ 330€ ΤΟ ΣΕΤ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ.
ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΑ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΕΝΩ ΕΞΩ ΚΟΒΟΥΝ ΚΕΦΑΛΙΑ.
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ OLYMPIA PALACE ΤΩΝ ΜΙΝΩΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ.

850RT
05/03/2006, 17:08
ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΧΙΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΙΝΗ ΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ARAL20-50 BASIC ENERGY ΝΑ ΣΑΣ ΠΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟ ΠΡΕΠΗ ΝΑ ΕΙΝΕ ΚΑΛΑ, ΒΕΒΕΑ ΕΓΟ ΕΠΑΘΑ ΖΙΜΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 4000 EURO ΑΠΟ ΠΕΡΙ ΛΑΔΙΩΝ ΒΕΒΕΑ ΚΑΠΙΟΣ ΚΑΛΟΘΕΛΙΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΛΑΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΛΑΔΙΩΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΙΓΗ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΧΟΡΑΝΕ ΕΥΚΟΛΑ ΞΕΝΑ ΑΝΤΙΚΙΜΕΝΑ
ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΧΟ ΚΑΝΗ ΚΕΝΟΥΡΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΣΤΗ ΧΙΟ ΤΩΡΑ ΣΤΡΟΝΟ
ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΛΑΔΙΩΝ
ΓΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΧΙΟ ΣΤΑΘΗΣ ,:a55:

RTnick
06/03/2006, 17:51
Γεια σας παίδες :wave2:

Καλως ήρθατε στο forum :beer: συνάδερφοι RTδες ;)

:wave2: 4ΝΤ χρήσιμες πληροφορίες για το RT. Super αμόλυβδη χρησιμοποιώ και εγώ, βέβαια από λάδια εμπιστεύομαι τον Παναγιωτόπουλο με τα ίδια λάδια που βάζει ο φίλος μας ο 850RT (:wave2: ). Η αλήθεια είναι ότι ο ήχος της μηχανής μου είναι λίγο ... πως να το πώ, σκληρός, άτσαλος? πάντως όχι Γιαπωνέζικος !! με τη καλή έννοια. Δεν είμαι παλιός στα BMW, μόλις κλείνω χρόνο σε boxer οπότε μάλλον δέχτηκα το ήχο αυτό σα φυσιολογικό.

Αυτάααααα

τι έγινε που είναι ο Boxer και ο Novo???

B O X E R ΑΚΟΥΣ?

N O V O ΑΚΟΥΣ?

Γίναμε πολλοί ακούτε?

:D :D

RTnick
22/03/2007, 09:18
Χαθήκατε ρεεεεε :D

850RT
22/03/2007, 22:01
ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΓΙΑ ΣΟΥ
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΕ ΒΡΟΧΕΡΟΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΠΗ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΕ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ
ΒΕΒΕΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ

RTnick
22/03/2007, 23:00
Γειά σου φίλε :wave2:

μια φωτό από εμένα


81660

850RT
27/03/2007, 21:09
:beer:ΩΡΕΟ ΜΗΧΑΝΙΜΑ ΤΕΛΕΙΟ

RTnick
28/03/2007, 07:29
:wave2:

Dr 99mTc
02/05/2007, 22:26
Γεια σας συναδελφοι θυριοδαμαστές. Το κτήνος μου των 280 κιλών είναι στα pit μρτά από 15000 γρήγορα χιλιόμετρα. Ιδανικό μηχανάκι για τύπους σαν εμένα (1,90 ύψος 130 κιλά). Αληθινό θηλικό, βιτσιόζικο, ταξιδεύει στο πλάι, δε φρενάρει, δεν επιταχύνει, καιει λάδι σα δίχρονο αλλά μπορεί να ταξιδεύει υπέρβαρο κατα 50 κιλά για 10 + ώρες με σταθερότητα και ασφάλεια σε ανταμείβει. Περίεργο μηχανάκι για περίεργους ανθρώπους. Με μια λέξη: Για εμάς

Boxer
08/05/2007, 12:52
Εδω ειμαι και εγω αλλα εχω μπλεξει και δεν μπαινω πια τοσο συχνα στα "φορα"

Ποτε πατε για καφε οι bmwδακηδες ;

850RT
05/07/2007, 22:29
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΣΤΟ ABS ΜΙΠΟΣ ΓΝΟΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΜΕΤΑΧΙΡΙΣΜΕΝΟ ΜΑΛΩΝ ΚΑΝΗ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΜΠΟΞΕΡ
ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΟ

solpap
11/08/2007, 02:50
Γειά σας παίδες! Δεν έχω BMW, απλά περαστικός ήμουν απο αυτό το thread. Μια απλή παρατήρηση έχω να κάνω, χωρίς καμία διάθεση σαρκασμού ή κακίας. Διαβαζοντας κάποια post, μου βγήκαν τα μάτια απο τα ορθογραφικά λάθη ορισμένων! Εντάξει και εγώ δεν είμαι κανένας φιλόλογος, όμως κάποια βασικά στοιχεία ορθογραφίας καλά είναι να προσπαθούμε να τα τηρούμε!

Καλές βόλτες σε όλους!

850RT
13/08/2007, 14:24
ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΗ

OldMan
13/08/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από 850RT
ΑΝΘΡΩΠΗ
Τον έβαλες στην θέση του τον παλιο-εξυπνάκια ..!! :winka:

sniper
13/08/2007, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από 850RT
ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΗ :a18:

byron
13/08/2007, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr 99mTc
ταξιδεύει στο πλάι, δε φρενάρει, δεν επιταχύνει, καιει λάδι σα δίχρονο



:look: :look: :dizzy: