PDA

View Full Version : XR650 L, Service-ανταλλακτικά



Εξ-αρχος
29/10/2014, 17:25
Κύριοι τα φώτα σας παρακαλώ,


Ιδιοκτήτης XR650 L 2009(αμέρικα) και θέλω να ρυθμίσω βαλβίδες, ψάχνω λοιπόν κάποια ανταλλακτικά(φλάντζα ψευτοκάπακου,φλάντζα καμπάνας,καδένα).
Λόγο προβλήματος με την άδεια δεν μπορώ να παραγγείλω σε αντιπροσωπεία.Βρήκα όμως ότι το XR μου φοράει το ίδιο μοτέρ με το Dominator αλλά δεν ξέρω ποιο συγκεκριμένο μοντέλο Dominator (χρονιάς δλδ) πρέπει να ψάξω..εάν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει..



Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.


Υ.Γ. Αν γνωρίζει κάποιος μαγαζιά με ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μηχανάκι.....(εκτός του ebay φυσικά:p)

toyar
29/10/2014, 17:30
μηπως βγαινει κατι;

http://www.motosp.gr/subcategories.php?id=6&model=+221+6+&year=2006&cat=engine

Εξ-αρχος
29/10/2014, 20:26
Φίλε μου νομίζω ότι δεν βοηθάει γιατί αναφέρεται στο μοντέλο R αλλά σ'ευχαριστώ για τον κόπο σου.
Ωραίο site φαίνεται αυτό πάντως.

Λευκάδιος
29/10/2014, 21:55
Για κωδικους ριξε μια πρωτη ματια εδω http://www.cmsnl.com/honda-motorcycles_model2/ ,υπαρχει ομως περιπτωση καποιοι να ειναι ελαφρως διαφορετικοι και να ειναι το ιδιο ανταλλακτικο. Αφου η αδεια εχει θεμα γιατι δεν τσεκαρεις τον αριθμο του πλαισιου ή του μοτερ? Μαγαζια με ανταλλακτικα χοντα που ψωνιζω στην Αθηνα ειναι ο Τογελος στις 3γεφυρες και το motomadnes στο Ιλιον.

Bob_o_mastoras
29/10/2014, 22:28
Δεν νομιζω να εχει καποια διαφορα το μοτερ με τα τελευταιας γενιας Dominator σε αυτα που ζητας.
Kαλα, ανταλακτικα γιατι δεν μπορεις να παραγγειλεις απο αντιπροσωπια;; Δεν καταλαβαινω;;
Εναλακτικα υπαρχει αυτη η σελιδα: www.xrsonly.com . Εκει εχει τα παντα για XR και τα παραγγελνεις απο Αμερικα.
Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορεις να βρεις αυτα που ψαχνεις εδω Ελλαδα.

Λευκάδιος
29/10/2014, 23:27
Δεν νομιζω να εχει καποια διαφορα το μοτερ με τα τελευταιας γενιας Dominator σε αυτα που ζητας.
Kαλα, ανταλακτικα γιατι δεν μπορεις να παραγγειλεις απο αντιπροσωπια;; Δεν καταλαβαινω;;
Εναλακτικα υπαρχει αυτη η σελιδα: www.xrsonly.com . Εκει εχει τα παντα για XR και τα παραγγελνεις απο Αμερικα.
Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορεις να βρεις αυτα που ψαχνεις εδω Ελλαδα.
Απ'οτι ξερω τα L εχουν περισσοτερα κοινα μερη με τα ντομι εως '94.Το 95 αλλαξαν οι αντλιες λαδιου,το καπακι των δισκων και ισως τα καρτερ.Επισης L-Nx .εχουν και μια διαφορετικη σχεση στο σασμαν(αυτο βεβαια δεν ειναι του παροντος).
Επισης οταν εψαχνα για καδενα εκκεντροφορου για το δικο μου ειδα διαφορα στους κωδικους.
Σιγουρα τα περισσοτερα ανταλλακτικα ειναι βγαλε βαλε αλλά καλό ειναι να το επιβεβαιωσει με τους αριθμους πλαισιου-μοτερ .

Bob_o_mastoras
29/10/2014, 23:38
Σιγουρα καλυτερα για να ειναι και βεβαιος.
Ασχετο αλλα μιας και σε βρηκα, μεχρι τωρα 1000 κατι χλμ με τα BelRay. Εχουμε ακομα μεχρι το review...:) Μεχρι τωρα ουδεν προβλημα παντως.

Λευκάδιος
29/10/2014, 23:54
Τα thumper τα ηξερα καιρο αλλά ειχα διαβασει οτι ειναι για συγχρονα μονοκυλινδρα και δεν τα χρησιμοποιησα ποτε.Παντως απο την περσινη επισκευη που εκανα βαζω denicol και ειμαι ικανοποιημενος,αλλά μια γνωμη για τα thumper θα την ηθελα(οταν ερθει η ωρα) :beer:

Bob_o_mastoras
29/10/2014, 23:57
Τα thumper τα ηξερα καιρο αλλά ειχα διαβασει οτι ειναι για συγχρονα μονοκυλινδρα και δεν τα χρησιμοποιησα ποτε.Παντως απο την περσινη επισκευη που εκανα βαζω denicol και ειμαι ικανοποιημενος,αλλά μια γνωμη για τα thumper θα την ηθελα(οταν ερθει η ωρα) :beer:

Γιατι ρε;;; Δεν ειναι τα δικα μας συγχρονα;;;; :p

Εξ-αρχος
30/10/2014, 15:28
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις συμβουλές σας.

Όντως υπάρχει ένα θέμα με τους αριθμούς πλαισίου/μοτέρ και δεν μπορώ να κάνω παραγγελία με αυτά.;)

Με αυτά που μου στείλατε όμως θα βρω άκρη .

Να είστε πάντα καλά και να δίνετε τα φώτα σας.:)