PDA

View Full Version : Πού μπορεί να ψάξει κάποιος για κλεμένο.....



vaska
01/11/2014, 21:49
PC στην πρωτεύουσα??
Κι εξηγούμαι:
Υπάρχει κάποιο μέρος που μαζεύονται τα καλόπαιδα και δίνουν την πραμάτεια τους (όπως πχ στην Φυλής που αλλάζουν χέρια τα κινητά)???

Φίλος γιατρός με τον υπολογιστή του και όλο το ιατρικό αρχείο του ήταν σήμερα στην Αθήνα και του τον φάγανε μέσα από το αυτοκίνητο. Θα εξυπηρετούσε να μπορούσαμε να τον οδηγήσουμε που να πάει να τον αναζητήσει μιας και είναι δουλειά ετών μέσα στο μαραφέτι που έχασε.

Του είπα να πάει Σχιστό μπας και. Ξέρουμε κάπου αλλού να ψάξει??

Red Rider
01/11/2014, 23:43
Σχιστό δεν έχω δει ποτέ κάτι σχετικό.
Νομίζω πως εκεί θα χάσει τον χρόνο του.
Κρίμα πάντως αν δεν έχει ένα backup των αρχείων του...

tzimidis
02/11/2014, 16:01
99% einai idi ston enexyrodaneisti-agorazo xryso tis geitonias

George_Sp
03/11/2014, 09:10
Δυστυχώς ξέχνα το. Είτε σε ενεχυροδανειστήριο είτε στα μαγαζιά που αγοράζουν μεταχειρισμένα κινητά λάπτοπ στο κέντρο μεταξύ Μάρνης-Κάνιγγος-Πανεπιστήμιο.

Όσο για το backup που δεν έχει. Απαράδεκτος :(

2stroker
03/11/2014, 09:26
γερανιου και λοιπα στενα κατωθεν ομονοιας.επισης στο κυριακατικο παζαρι στο θησειο.

notakos600
03/11/2014, 20:40
Όσο για το backup που δεν έχει. Απαράδεκτος :(

:a10:

tzimidis
03/11/2014, 23:12
και μιας και τα αναφέραμε , να θυμηθώ να πάω κι εγώ αύριο μία γρήγορη από τα γνωστά στέκια μπας και βρω τίποτα από αυτά που μου πήραν ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.
Toυς εύχομαι ολόψυχα AIDS στην οικογένειά τους.....................

vaska
03/11/2014, 23:29
Δυστυχώς ξέχνα το. Είτε σε ενεχυροδανειστήριο είτε στα μαγαζιά που αγοράζουν μεταχειρισμένα κινητά λάπτοπ στο κέντρο μεταξύ Μάρνης-Κάνιγγος-Πανεπιστήμιο.

Όσο για το backup που δεν έχει. Απαράδεκτος :(

Ρε Γιώργη τι απαράδεκτος και πράσινα άλογα??? Άμα δεν σε θέλει και γουστάρει να σε ξεσκίσει, θα συμβούν όλα όσα πρέπει να συμβούν για να την γ@μήσεις. Του φάγανε το βασικό μηχάνημα της δουλειάς, μια ψηφιακή ακτινογραφία αξίας 6000 και τους 2 φορητούς δίσκους με τα μπακ απ του. Είπαμε αμα δεν σε θέλει........γμστα.

7Tolis
03/11/2014, 23:33
και μιας και τα αναφέραμε , να θυμηθώ να πάω κι εγώ αύριο μία γρήγορη από τα γνωστά στέκια μπας και βρω τίποτα από αυτά που μου πήραν ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.
Toυς εύχομαι ολόψυχα AIDS στην οικογένειά τους.....................

Φακ.Κρίμα.

George_Sp
04/11/2014, 00:42
Ρε Γιώργη τι απαράδεκτος και πράσινα άλογα??? Άμα δεν σε θέλει και γουστάρει να σε ξεσκίσει, θα συμβούν όλα όσα πρέπει να συμβούν για να την γ@μήσεις. Του φάγανε το βασικό μηχάνημα της δουλειάς, μια ψηφιακή ακτινογραφία αξίας 6000 και τους 2 φορητούς δίσκους με τα μπακ απ του. Είπαμε αμα δεν σε θέλει........γμστα.

backup δεδομένων δουλειάς που είναι καίριας σημασίας και όχι τσόντες τραγούδια και ταινίες από τόρεντ, σημαίνει:
1)έξτρα δίσκο δικτυακό ή
2) σε cloud directory ή
3) σε ένα συρτάρι στο σπίτι

Αν μου λες τώρα οτι αφήνει το βασικό λάπτοπ της δουλειάς εκτεθειμένο σε κάθισμα αυτοκινήτου σε κοινή θέα και οι εξωτερικοί δίσκοι που κάνουν τα μπακαπ είναι στην ίδια τσάντα με το λάπτοπ μέσα στο αυτοκίνητο επίσης, προφανώς καταλαβαίνεις οτι αυτό μόνο επαγγελματικό backup δε λέγεται.

GFawkes
04/11/2014, 10:13
backup δεδομένων δουλειάς που είναι καίριας σημασίας και όχι τσόντες τραγούδια και ταινίες από τόρεντ, σημαίνει:
1)έξτρα δίσκο δικτυακό ή
2) σε cloud directory ή
3) σε ένα συρτάρι στο σπίτι

Αν μου λες τώρα οτι αφήνει το βασικό λάπτοπ της δουλειάς εκτεθειμένο σε κάθισμα αυτοκινήτου σε κοινή θέα και οι εξωτερικοί δίσκοι που κάνουν τα μπακαπ είναι στην ίδια τσάντα με το λάπτοπ μέσα στο αυτοκίνητο επίσης, προφανώς καταλαβαίνεις οτι αυτό μόνο επαγγελματικό backup δε λέγεται.

+1000

notakos600
05/11/2014, 08:39
Φαντάζομαι να ήμουν ασθενής του και να είχα πληρώσει από την τσέπη μου για πανάκριβες εξετάσεις.
Παίζει να τον εγχείριζα χωρίς αναισθησία...

Bowleno
05/11/2014, 15:49
Φαντάζομαι να ήμουν ασθενής του και να είχα πληρώσει από την τσέπη μου για πανάκριβες εξετάσεις.
Παίζει να τον εγχείριζα χωρίς αναισθησία...

Μπα... απλώς τον βάζεις να σου πληρώσει τις εξετάσεις που υποχρεωτικά θα ξανακάνεις, αυτό θα τον πονέσει πιο πολύ......

notakos600
05/11/2014, 16:46
Μπα... απλώς τον βάζεις να σου πληρώσει τις εξετάσεις που υποχρεωτικά θα ξανακάνεις, αυτό θα τον πονέσει πιο πολύ......

Νομίζεις πως οι γιατροί είναι από τους ανθρώπους που βάζουν το χέρι στη τσέπη για να βγάλουν λεφτά;
Μάλλον μόνο για να βάλουν το βάζουν ή να ξύσουν τα @@ τους όταν τους μιλάς.
Υπάρχουν και οι φωτεινές εξαιρέσεις βέβαια.

vaska
05/11/2014, 18:05
Κλασικό moto.gr. Από μια ερώτηση για το που μπορεί να βρει κανείς κλεμμένα καταλήξαμε να μιλάμε για το αν οι Γιατροί είναι φραγκοφονιάδες ή όχι.

Και για την ιστορία μετακίνηση του Ιατρείου έκανε ο άνθρωπος και για να μην πάρει η μεταφορική τα ευαίσθητα μηχανήματα, τα φόρτωσε στο δικό του και τα πήγαινε από το παλιό ιατρείο στο καινούριο.
Και μπακ άπ υπήρχε σε nas server (800 GB) και απ' όλα, αλλά είπαμε αν σου την έχει στημένη δεν την γλυτώνεις.
:wave2:

chester24
05/11/2014, 18:27
Κλασικό moto.gr. Από μια ερώτηση για το που μπορεί να βρει κανείς κλεμμένα καταλήξαμε να μιλάμε για το αν οι Γιατροί είναι φραγκοφονιάδες ή όχι.



Στο μυαλο μου εισαι... Μακαρι να βρει τα πραγματα του ο ανθρωπος..

Sele
07/11/2014, 15:50
Κλασικό moto.gr. Από μια ερώτηση για το που μπορεί να βρει κανείς κλεμμένα καταλήξαμε να μιλάμε για το αν οι Γιατροί είναι φραγκοφονιάδες ή όχι.
Εξυπνακισμός, ξερολισμός και γεροντοκορίστικη μίρλα το αγαπημένο sport εδώ γύρω.
Καλά ξεμπερδέματα στον φίλο σου, έκατσε στην κέντα.

notakos600
07/11/2014, 16:13
Εξυπνακισμός, ξερολισμός και γεροντοκορίστικη μίρλα το αγαπημένο sport εδώ γύρω.
Καλά ξεμπερδέματα στον φίλο σου, έκατσε στην κέντα.

Ήρθατε σίγουρα για την κωλονοσκόπηση κύριε;

Sele
07/11/2014, 16:20
Ναι έχω κλείσει ραντεβού. Δέχεστε ταμεία;

notakos600
07/11/2014, 16:22
Φυσικά και όχι, η μισή απόλαυση δική σας και η υπόλοιπη δική μας.

SHOOTER045
07/11/2014, 17:25
Φυσικά και όχι, η μισή απόλαυση δική σας και η υπόλοιπη δική μας.

Πρέπει να είναι χάλια συναίσθημα

notakos600
07/11/2014, 17:53
Πρέπει να είναι χάλια συναίσθημα

Πονάει κιόλας, για να σοβαρευτούμε λίγο.
Ο oldman πρέπει να έχει κάνει λόγω ηλικίας και θα μας διαφώτιζε αρκούντως. :lol:

theofilos888
07/11/2014, 18:04
Πονάει κιόλας, για να σοβαρευτούμε λίγο.
Ο oldman πρέπει να έχει κάνει λόγω ηλικίας και θα μας διαφώτιζε αρκούντως. :lol:

Δε νομιζω πως το θεμα μας ειναι το αν ποναει η κωλονοσκοπηση. Δεν ποναει, εφοσον σου κανουν μεθη. Ευχαριστο δεν ειναι. Για να σου λυσω την απορια....

Sele
07/11/2014, 18:14
Με σάλιο και υπομονή...!

MG-KTiNoS
07/11/2014, 18:17
Πιο καλά να βάλει αγγελία με αμοιβή σε σελίδες με ηλεκτρονικά και στα γρήγορα...

(αμοιβή πιο μεγάλη από την αξία του υπολογιστή)

vaska
07/11/2014, 19:08
Τωωωωρα πάει αυτός θα είναι κιόλας στα χέρια του νέου "ιδιοκτήτη"

bulmont
08/11/2014, 17:59
PC στην πρωτεύουσα??
Κι εξηγούμαι:
Υπάρχει κάποιο μέρος που μαζεύονται τα καλόπαιδα και δίνουν την πραμάτεια τους (όπως πχ στην Φυλής που αλλάζουν χέρια τα κινητά)??



Ψάχνεις για φτηνό εμπόρευμα ρε λινάτσα;;;;;;


:bawl::bawl::bawl: