PDA

View Full Version : Τιμονι CBF500 και βαθούλωμα στο ντεπόζιτο



nim
02/11/2014, 09:00
Γυρνώντας απο διακοπεσ φετος, οταν βγήκα απο το καράβι δεν ενιωθα καλα την μηχανή, αλλα δεν εδωσα πολύ σημασία και το απεδωσα στην κουραση και την ταλαιπωρία του πλοίου. Φτάνοντας σπίτι παρατηρώ ότι το bugster είναι ελαφρός σκισμένο σε ενα σημείο. να μην τα πολυλογό πιστεύω πως η μηχανή έπεσε οταν ήταν μέσα στο πλοίο.
το αποτέλεσμα?

βαθούλωμα στο ντεποζιτο, στραβωμένο τιμόνι

ξέρει κανεις τι τύπο τιμονιού πρεπει να ψάξω για το cbf500 μου??
επείσης γνωρίζει κανείς το κόστο επισκευής του βαθουλώματος???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Pan (dvs)
02/11/2014, 09:16
Για αρχη.

Το τιμονι αν δεν εχει μεγαλη ζημια φτιαχνει.

Οσο για το τεποζιτι.ρωτα σε εναν καλο λαμαρινα αυτοκινητων.Αν δεν εχει μεγαλη ζημια επισκευαζεται ευκολα και φθηνα.

theofilos888
02/11/2014, 09:18
Τιμόνι αν ψάξεις θα βρείς και με 30 ευρώ. Δε θα στο συνιστούσα. Από τη στιγμή που θα αλλάξεις τιμόνι, καλό θα ήταν να βρείς ένα που να σε βολέυει καλύτερα. Μπορεί να θές πιό ανοιχτό κλπ.
το βαθούλωμα τελευταία φορά που το πλήρωσα, μου είχαν πάρει ενα 30άρι. Άλλα το πήγα στο χέρι.

Pan (dvs)
02/11/2014, 09:23
Τιμόνι αν ψάξεις θα βρείς και με 30 ευρώ. Δε θα στο συνιστούσα. Από τη στιγμή που θα αλλάξεις τιμόνι, καλό θα ήταν να βρείς ένα που να σε βολέυει καλύτερα. Μπορεί να θές πιό ανοιχτό κλπ.
το βαθούλωμα τελευταία φορά που το πλήρωσα, μου είχαν πάρει ενα 30άρι. Άλλα το πήγα στο χέρι.

Τι πηρες στο χερι?

McGyver
02/11/2014, 09:33
Τι πηρες στο χερι?

Το πήΓε στο χέρι ρε Έλμερ Φαντ...

:lol::lol::lol::lol::lol:

theofilos888
02/11/2014, 09:38
Τι πηρες στο χερι?

Το τεπόζιτο αλλα μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!!!!!! :p

Pan (dvs)
02/11/2014, 10:50
Κ@λοπαιδα.

lykourgi
02/11/2014, 16:27
Το τιμόνι είναι σίγουρα στραβό;

Μήπως έχει ελαστικές βάσεις και έρχεται στη θέση του με λίγο τράβηγμα;

dimitrisag
16/12/2014, 09:55
Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, στο ίδιο μηχανάκι :P, αξίζει ρε παιδιά να το ισιώσεις ή μήπως θέλει αλλαγή...; Το λέω γιατί προσπάθησα να το τραβήξω αλλά δεν είδα αλλαγή. Δεν ξέρω αν πάω σε καναν μάστορα έχει κανά εργαλείο να το κάνει... Και όντως είναι σπαστικό ακόμα και αν το στράβωμα είναι μικρό. Μετά από ώρες οδήγησης το καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά...

Tycho Moon
16/12/2014, 10:02
Βάλε ένα καλύτερης ποιότητας τιμόνι, πιο στιβαρό που θα σου γλιτώσει το τεπόζιτο σε μια ενδεχόμενη 2η ψιλοπτώση. Ενδεχομένως να χρειαστεί να αλλάξεις και καβαλέτα.

dimitrisag
16/12/2014, 10:14
fatbar κ έτσι; Μωρέ το θέμα είναι πως τα περισσότερα είναι αρκετά κοντά. Αν δείτε το τιμόνι του cbf έχει ύψος αρκετά μεγάλο... Αν το άλλαζα θα έπαιρνα ένα σε ίδιο ύψος αλλά λίγο πιο ανοιχτό. Αλλά που να το βρεις;;;

Tycho Moon
16/12/2014, 10:34
Τα καβαλέτα θα σου σηκώσουν το τιμόνι 2-3 πόντους..