PDA

View Full Version : Μαραθώνιος Αθήνας 2014



7Tolis
06/11/2014, 13:43
Τρέχει κανεις σας φέτος;Την Κυριακή είναι και οι συμμετοχές ειναι 35 000 .Εκει τριγύρω θα είμαστε και εμεις με τις μοτοσυκλέτες για πρώτες βοήθειες και φέτος θα έχουμε και κάμερες μετάδοσης ορισμένοι.

http://www.athensauthenticmarathon.gr/

stam2
06/11/2014, 13:53
Δεν τρέχω, αλλά το κομφούζιο που προκαλείται για αυτούς τους μαραθώνιους κάθε τρεις και λίγο είναι καταδίκη για εμάς που κατοικούμε στην περιοχή... πριν κανα δυο μήνες είχε οργανώσει αγώνα η cyta, μετά η adidas και δεν ξέρω γω ποιος άλλος... και ο μάλαξ ο δήμαρχος, τους δίνει άδεια και καθε τρεις και λίγο κλείνουν το κέντρο και πήζουμε...!!!

amyroukai
06/11/2014, 13:53
Αν έχει καμμιά "συμβολική" διαδρομή για Ανθρώπους Με Εκγυμναστική Ανεπάρκεια να το σκεφτούμε ρε παιδί μου...

7Tolis
06/11/2014, 13:58
Ειναι σαν γιορτή πάντως.Βλέπεις μεταμφιέσεις με δόρυ,ασπίδα κτλ ξυπόλητοι να τρέχουν.Περυσι ένας Ιάπωνας έτρχε με κοστουμι και prada παπουτσι και δεν το έβαζε κάτω.Τον παρακολουθουσα γιατι ήταν στο γκρουπ μου.Είναι μια ωραία γιορτή την οποια θαυμάζω και μακάρι να σήκωνα τον κώλο μου να έκανα κάτι αντιστοιχο χωρις να πεθάνω.

amyroukai
06/11/2014, 14:02
Σήμερα ξεκίνησαν και οι εγγραφές. Θα το συζητήσω με το έτερον ήμισυ που γυμνάζεται.

Bladerunner
06/11/2014, 14:08
Δεν τρέχω, αλλά το κομφούζιο που προκαλείται για αυτούς τους μαραθώνιους κάθε τρεις και λίγο είναι καταδίκη για εμάς που κατοικούμε στην περιοχή...

Το καταλαβαίνω, αλλά για να είμαστε ακριβείς, ο Μαραθώνιος της Αθήνας γίνεται μια φορά το χρόνο κάθε τέτοια εποχή.



Σήμερα ξεκίνησαν και οι εγγραφές.

Οι εγγραφές έχουν κλείσει. Για το 5άρι και 10άρι δε, εδώ και πολύ καιρό!

est
06/11/2014, 14:13
Τόλη μπορεί και να σε δω, όχι πως θα σε γνωρίσω όμως μιας και δεν σε ξέρω!!:p
"Τρέχω με λόγο" στη διαδρομή των 10 χιλιομέτρων με τη φανέλα της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας Αυτιστικών Ατόμων. :wave2:

7Tolis
06/11/2014, 14:16
Τόλη μπορεί και να σε δω, όχι πως θα σε γνωρίσω όμως μιας και δεν σε ξέρω!!:p
"Τρέχω με λόγο" στη διαδρομή των 10 χιλιομέτρων με τη φανέλα της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας Αυτιστικών Ατόμων. :wave2:

Αν δεις κίτρινο tdm με το 7 επάνω εγώ θα είμαι.Αρκετά σοβαρός λόγος και μπράβο σου. :beer:

Billymuse
06/11/2014, 14:19
Mέχρι τα 10khm τα έχω ακομα άνετα παραπάνω δεν...

sniper
06/11/2014, 14:20
Το καταλαβαίνω, αλλά για να είμαστε ακριβείς, ο Μαραθώνιος της Αθήνας γίνεται μια φορά το χρόνο κάθε τέτοια εποχή.



....

Το καταλαβαίνω αλλά εμείς που ζούμε στο κέντρο σε διαβεβαιώ ότι το κλείνουν κάθε τρεις και λίγο για αγώνες σε δημόσιο δρόμο.

Ας σταματήσουν τους υπόλοιπους να κρατήσουν τον κλασσικό, θα είναι κατανοητό τότε.

amyroukai
06/11/2014, 14:23
Το καταλαβαίνω, αλλά για να είμαστε ακριβείς, ο Μαραθώνιος της Αθήνας γίνεται μια φορά το χρόνο κάθε τέτοια εποχή.




Οι εγγραφές έχουν κλείσει. Για το 5άρι και 10άρι δε, εδώ και πολύ καιρό!

σόρι παραπληροφόρηση του φέσιμπουκ τότε, που έγραφαν χτες ότι "αύριο ανοίγουν οι εγγραφές στο ΣΕΦ"... ΛΟΛ

Bladerunner
06/11/2014, 14:25
Το καταλαβαίνω αλλά εμείς που ζούμε στο κέντρο σε διαβεβαιώ ότι το κλείνουν κάθε τρεις και λίγο για αγώνες σε δημόσιο δρόμο.

To ξέρω και φαντάζομαι τα προβλήματα που δημιουργούνται. Η διευκρίνηση αφορούσε τον Μαραθώνιο (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B8%CF%8E%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%82).

Billymuse
06/11/2014, 14:25
σόρι παραπληροφόρηση του φέσιμπουκ τότε, που έγραφαν χτες ότι "αύριο ανοίγουν οι εγγραφές στο ΣΕΦ"... ΛΟΛ

Ναι γιατί ήδη 30 μέλη απο δώ ήταν έτοιμα να δηλώσουν για καμια σιδερόκωλη με τα πόδια στην Αθήνα :bawl:

sniper
06/11/2014, 14:26
To ξέρω και φαντάζομαι τα προβλήματα που δημιουργούνται. Η διευκρίνηση αφορούσε τον Μαραθώνιο (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B8%CF%8E%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%82).

Ναι ρε συ, το κατάλαβα. :beer:

stam2
06/11/2014, 14:30
Το καταλαβαίνω, αλλά για να είμαστε ακριβείς, ο Μαραθώνιος της Αθήνας γίνεται μια φορά το χρόνο κάθε τέτοια εποχή.

Δυστυχώς εκτός από το μαραθώνιο, έχει κάτι γύρους της Αθηνας, φιλανθρωπικό γύρο της τάδε εταιρίας, γύρο για τα αδέσποτα, γύρο με πίτα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς... και κομφούζιο τριγύρω....
Τεσπα, δεν θέλω να είμαι ο γκρινιάρης του θέματος.

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά, να περάσει καλά ο κόσμος, και πέραν των προβλημάτων χαίρομαι πραγματικά για την ιστορικότητα και διαχρονικότητα αυτού του διαγωνίσματος που ακόμα κρατιέται αξιοπρεπώς και ευγενώς...

edit: τώρα είδα ότι υπάρχει και συμπάσχων...

gior-gos
06/11/2014, 17:07
Συμπάσχων κι εγω (πλατεια Βαρνάβα)

LOUKILOUK
06/11/2014, 18:07
Καλό τερματισμό σε όσους τρέξουν.
Τόλις αχρειάστος σου εύχομαι...
Από το 2002 μέχρι το 2010 έτρεχα ανελιπώς...τώρα τρέχουμε στα εξωτερικά...
Για τα παράπονα τι να πω...υπάρχουν λύσεις παιδιά, μην γκρινιάζουμε για τα πάντα...

amyroukai
06/11/2014, 18:14
Έρχεται ένας γνωστός μου από Αμερική για να τρέξει... Και μάλλον δεν είναι ο μόνος.

Το κέντρο πάντως πιο συχνά κλείνει από τον κάθε μπικραμένο διαμαρτυρόμενο παρά από αγώνες.

Julius
07/11/2014, 09:21
Συμπάσχων κι εγω

Από τι πάσχετε ρε παιδία??? Από καναπεδίτιδα??? :a21:

Ήμαρτον δηλαδή να γκρινιάζουμε που κλείνουν 3-4 ώρες τον μήνα έναν κεντρικό δρόμο Κυριακή πρωί για να αθληθεί ο κόσμος και να ξεδώσει??.
ΗΜΑΡΤΟΝ λέμε, η πάρτη μας μονό?? ΜΟΝΟ???. :a02:

Την επόμενη φορά που θα αποκλειστείς στο σπίτι και δεν θα μπορείς να πάς για καφέ (γιατί για επείγοντα περιστατικά υπάρχουν έλεγχοι στις διαβάσεις για να σε αφήσουν να περάσεις ΑΕΡΑ) , κατέβα κάτω να ΠΕΡΠΑΤΙΣΕΙΣ, να επικροτήσεις την προσπάθεια τους και να χαρείς με την χαρά τους (θα ανακαλύψεις ότι είναι μεταδοτική η καλή διάθεση).


:eek:

sniper
07/11/2014, 09:42
Από τι πάσχετε ρε παιδία??? Από καναπεδίτιδα??? :a21:

Ήμαρτον δηλαδή να γκρινιάζουμε που κλείνουν 3-4 ώρες τον μήνα έναν κεντρικό δρόμο Κυριακή πρωί για να αθληθεί ο κόσμος και να ξεδώσει??.
ΗΜΑΡΤΟΝ λέμε, η πάρτη μας μονό?? ΜΟΝΟ???. :a02:

Την επόμενη φορά που θα αποκλειστείς στο σπίτι και δεν θα μπορείς να πάς για καφέ (γιατί για επείγοντα περιστατικά υπάρχουν έλεγχοι στις διαβάσεις για να σε αφήσουν να περάσεις ΑΕΡΑ) , κατέβα κάτω να ΠΕΡΠΑΤΙΣΕΙΣ, να επικροτήσεις την προσπάθεια τους και να χαρείς με την χαρά τους (θα ανακαλύψεις ότι είναι μεταδοτική η καλή διάθεση).


:eek:


Ξεκόλλα λίγο. Αν ζουσες στο κέντρο θα ήξερες ότι για εναν μαραθώνιο δεν κλείνουν οι δρόμοι πέριξ του Παναθηναϊκού σταδίου 3-4 ώρες αλλά πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να γίνεται μύλος, ειδικά μέρες που έχει καλό καιρό και βγαίνουν όλοι έξω.

Και δεν είναι μόνο ο κλασσικός μαραθώνιος. Είναι και ο κλασσικός αλλά και αρκετοί άλλοι αγώνες.

Βάλε τώρα και κάτι δαδηλώσεις, το 6μηνο της προεδρίας της Ελλάδας στην ΕΕ (που είχαν μετατρέψει το μουσείο της ακρόπολης σε εστιατόριο) κι εκλεινε το συμπαν, ε δεν θέλει πολύ για να μας γίνουν τα νευρα κρόσια όταν θες να πας κάπου (ΟΚ με το αυτοκίνητο, με τη μηχανή δεν έχεις προβλημα) και να πρέπει να κάνεις το γυρο της Αθήνας και να κάνεις 3-4πλασιο χρόνο.

Julius
07/11/2014, 09:57
Ξεκόλλα λίγο. Αν ζουσες στο κέντρο θα ήξερες ότι για εναν μαραθώνιο δεν κλείνουν οι δρόμοι πέριξ του Παναθηναϊκού σταδίου 3-4 ώρες αλλά πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να γίνεται μύλος, ειδικά μέρες που έχει καλό καιρό και βγαίνουν όλοι έξω.

Και δεν είναι μόνο ο κλασσικός μαραθώνιος. Είναι και ο κλασσικός αλλά και αρκετοί άλλοι αγώνες.

Βάλε τώρα και κάτι δαδηλώσεις, το 6μηνο της προεδρίας της Ελλάδας στην ΕΕ (που είχαν μετατρέψει το μουσείο της ακρόπολης σε εστιατόριο) κι εκλεινε το συμπαν, ε δεν θέλει πολύ για να μας γίνουν τα νευρα κρόσια όταν θες να πας κάπου (ΟΚ με το αυτοκίνητο, με τη μηχανή δεν έχεις προβλημα) και να πρέπει να κάνεις το γυρο της Αθήνας και να κάνεις 3-4πλασιο χρόνο.

Φίλε εγώ ξεκολλημένος είμαι και βλέπω και πιο έξω από το ξεβόλεμα μου)

Θα μπορούσα να σου γράψω ένα σεντόνι με επιχειρήματα ότι εισαι 100% ΛΑΘΟΣ.

Μου φτάνει όμως το ότι τσουβαλίαζεις τον δρόμο που κλείνει ο διαμαρτυρόμενος, με τον δρόμο που κλείνει ο σαπιος πολιτικός για να περνάει και να μην βρίσκει κίνηση, με τους λαϊκούς αγώνες που διοργανώνουν οι δήμοι κάποιες Κυριακές.

Για να έχουμε και μια ιδέα για την έκταση του «προβλήματος»……
Συγκεκριμένα ο δήμος της Αθήνας κλείνει το κέντρο 2 φορές τον χρόνο για τον μητροπολιτικό ημημαραθώνιο και τον αυθεντικό μαραθώνιο. Εφέτος έκλεισε μια Τρίτη για 5κμ και τον καρκίνο του μαστού( όχι τελείως) . Και πέρυσι ένα βράδυ για το energizer night run.
ΠΑΝΤΑ για μερικές ώρες (2-3).

stam2
07/11/2014, 10:02
Ξεκόλλα λίγο. Αν ζουσες στο κέντρο θα ήξερες ότι για εναν μαραθώνιο δεν κλείνουν οι δρόμοι πέριξ του Παναθηναϊκού σταδίου 3-4 ώρες αλλά πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να γίνεται μύλος, ειδικά μέρες που έχει καλό καιρό και βγαίνουν όλοι έξω.

Και δεν είναι μόνο ο κλασσικός μαραθώνιος. Είναι και ο κλασσικός αλλά και αρκετοί άλλοι αγώνες.

Βάλε τώρα και κάτι δαδηλώσεις, το 6μηνο της προεδρίας της Ελλάδας στην ΕΕ (που είχαν μετατρέψει το μουσείο της ακρόπολης σε εστιατόριο) κι εκλεινε το συμπαν, ε δεν θέλει πολύ για να μας γίνουν τα νευρα κρόσια όταν θες να πας κάπου (ΟΚ με το αυτοκίνητο, με τη μηχανή δεν έχεις προβλημα) και να πρέπει να κάνεις το γυρο της Αθήνας και να κάνεις 3-4πλασιο χρόνο.

ΚΟΥΡΕΛΙΑ!!!!
Τα νεύρα μας......

βάλε και την ανάληψη της προεδρίας πιο πριν, βάλε και την επίσκεψη της Μέρκελ, βάλε και τον απογευματινό αγώνα "παναθήναια" πριν ένα μήνα, βάλε το Ζάππειο, βάλε, βάλε, βάλε...

κλείνουν τους δρομους από τις 8-9 το πρωί και ξανανοίγουν 6 το απόγευμα... και έχουμε ζήσει μέσα σε λίγες ώρες το κομφούζιο μιας βδομάδας...
αυτός ο γ@μιόλης ο δήμαρχος για να κάνει δημόσιες σχέσεις μας έχει σκίσει... και δεν μιλάμε να κλείσεις το δήμο Ψυχικού ή το δήμο Καματερού...
μιλάμε για το ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ!!!! οπότε μην ξύνουμε πληγές...

είπαμε, καλά να περάσετε όσοι πάτε, και συγχαρητήρια για την διοργάνωση.. μακάρι απλά να είναι λιγότερες οι διοργανώσεις, πιο ουσιαστικές (όχι για διαφημιστικούς σκοπούς κλπ πολυεθνικών, και τραπεζών), γιατί λιγότερες και ουσιαστικότερες σημαίνει μεγαλύτερη συμμετοχή, και σαφώς ΟΧΙ άλλα κλεισίματα για τα δείπνα των αργόμισθων πολιτικών μας ευρωπέων και μη....

VANDA
07/11/2014, 10:03
Μου φτάνει όμως το ότι τσουβαλίαζεις τον δρόμο που κλείνει ο διαμαρτυρόμενος, με τον δρόμο που κλείνει ο σαπιος πολιτικός για να περνάει και να μην βρίσκει κίνηση, με τους λαϊκούς αγώνες που διοργανώνουν οι δήμοι κάποιες Κυριακές.


+1
Οι μούτζες και τα νεύρα εκεί που πρέπει..

7Tolis
07/11/2014, 10:09
Οι δρόμοι κλείνουν συχνοτατα εκεί γύρω. Πλέον όμως για κάποια πορεία διασχιζεται η Ερμού και καταλήγουν που αλλού, στη Βουλή. Το βλέπω συχνά γιατί είμαι συχνά εκεί εργαζόμενος.

stam2
07/11/2014, 10:10
λοιπον η συζήτηση έτσι όπως πάει μου θυμίζει την κουβέντα με το παπάκι που κάνει θόρυβο η εξάτμιση... όσοι ξυπνάνε 2-3 φορές το βράδυ εξαιτίας του συμπάσχουν... οι υπολοιποι το βλέπουν ως απλά μία ακόμα χαριτωμένη καλτ γραφική ψηφίδα στο μωσαϊκό της αστικής καθημερινότητας μας...

STOYBI
07/11/2014, 10:10
Φίλε εγώ ξεκολλημένος είμαι και βλέπω και πιο έξω από το ξεβόλεμα μου)

Θα μπορούσα να σου γράψω ένα σεντόνι με επιχειρήματα ότι εισαι 100% ΛΑΘΟΣ.

Μου φτάνει όμως το ότι τσουβαλίαζεις τον δρόμο που κλείνει ο διαμαρτυρόμενος, με τον δρόμο που κλείνει ο σαπιος πολιτικός για να περνάει και να μην βρίσκει κίνηση, με τους λαϊκούς αγώνες που διοργανώνουν οι δήμοι κάποιες Κυριακές.

Για να έχουμε και μια ιδέα για την έκταση του «προβλήματος»……
Συγκεκριμένα ο δήμος της Αθήνας κλείνει το κέντρο 2 φορές τον χρόνο για τον μητροπολιτικό ημημαραθώνιο και τον αυθεντικό μαραθώνιο. Εφέτος έκλεισε μια Τρίτη για 5κμ και τον καρκίνο του μαστού( όχι τελείως) . Και πέρυσι ένα βράδυ για το energizer night run.
ΠΑΝΤΑ για μερικές ώρες (2-3).


O Καθε δημος να διωργανωνει τις εκδηλωσεις του εκει που πρεπει......

Και χωρους εχουμε.... Και η υπαιθρος διπλα μας ειναι.....

Εχουν καταντησει τους δρομους καθε λιγο και λιγακι .... Απο ταρταν στιβου , ποδηλατοδρομια , πιστες χορου , και δεν ξερω και εγω τι αλλο.......

Για να βγαινει ο καθε καναπεδατος να κανει το χομπυ του ακριββς εξω απο το σπιτι του.....


Αιντε πια.....:evil:

Julius
07/11/2014, 10:12
ΚΟΥΡΕΛΙΑ!!!!
Τα νεύρα μας......

βάλε και την ανάληψη της προεδρίας πιο πριν, βάλε και την επίσκεψη της Μέρκελ, βάλε και τον απογευματινό αγώνα "παναθήναια" πριν ένα μήνα, βάλε το Ζάππειο, βάλε, βάλε, βάλε...

κλείνουν τους δρομους από τις 8-9 το πρωί και ξανανοίγουν 6 το απόγευμα... και έχουμε ζήσει μέσα σε λίγες ώρες το κομφούζιο μιας βδομάδας...
αυτός ο γ@μιόλης ο δήμαρχος για να κάνει δημόσιες σχέσεις μας έχει σκίσει... και δεν μιλάμε να κλείσεις το δήμο Ψυχικού ή το δήμο Καματερού...
μιλάμε για το ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ!!!! οπότε μην ξύνουμε πληγές...
είπαμε, καλά να περάσετε όσοι πάτε και συγχαρητήρια για την διοργάνωση.. μακάρι απλά να είναι λιγότερες οι διοργανώσεις, πιο ουσιαστικές (όχι για διαφημιστικούς σκοπούς κλπ πολυεθνικών, και τραπεζών) και σαφώς ΟΧΙ άλλα κλεισίματα για τα δείπνα των αργόμισθων πολιτικών μας ευρωπέων και μη....

Και στο ψυχικό και στο καματερό άνθρωποι ζουν.
Πρέπει να εντοπίσεις το πρόβλημα σου, και αυτό δεν είναι ο γείτονας σου που βγαίνει να τρέξει για να ξεδώσει και να χαρεί.

Όλα σε ένα τσουβάλι?

7Tolis
07/11/2014, 10:12
Και πεδίο μάχης να συμπληρώσω.

Julius
07/11/2014, 10:16
λοιπον η συζήτηση έτσι όπως πάει μου θυμίζει την κουβέντα με το παπάκι που κάνει θόρυβο η εξάτμιση... όσοι ξυπνάνε 2-3 φορές το βράδυ εξαιτίας του συμπάσχουν... οι υπολοιποι το βλέπουν ως απλά μία ακόμα χαριτωμένη καλτ γραφική ψηφίδα στο μωσαϊκό της αστικής καθημερινότητας μας...

Και εγώ το σύνολο τις καθημερινότητας μου το περνάω στο Σύνταγμα, απλά δεν σκέπτομαι μόνο την πάρτη μου και επίσης έχω την δυνατότητα να διαχωρίζω κάποια πράγματα μέσα στο μυαλό μου.

sniper
07/11/2014, 10:18
Φίλε εγώ ξεκολλημένος είμαι και βλέπω και πιο έξω από το ξεβόλεμα μου)

Θα μπορούσα να σου γράψω ένα σεντόνι με επιχειρήματα ότι εισαι 100% ΛΑΘΟΣ.

Μου φτάνει όμως το ότι τσουβαλίαζεις τον δρόμο που κλείνει ο διαμαρτυρόμενος, με τον δρόμο που κλείνει ο σαπιος πολιτικός για να περνάει και να μην βρίσκει κίνηση, με τους λαϊκούς αγώνες που διοργανώνουν οι δήμοι κάποιες Κυριακές.

Για να έχουμε και μια ιδέα για την έκταση του «προβλήματος»……
Συγκεκριμένα ο δήμος της Αθήνας κλείνει το κέντρο 2 φορές τον χρόνο για τον μητροπολιτικό ημημαραθώνιο και τον αυθεντικό μαραθώνιο. Εφέτος έκλεισε μια Τρίτη για 5κμ και τον καρκίνο του μαστού( όχι τελείως) . Και πέρυσι ένα βράδυ για το energizer night run.
ΠΑΝΤΑ για μερικές ώρες (2-3).

:bawl::moutza:

Δεν τσουβάλιασα τίποτα. Το αποτέλεσμα είναι ο κλειστός δρόμος.
Και στη Μ. Βρεττανία έχει δρομείς και κουλτουρα δρομέων πολύ πριν την ανακαλύψουμε (ξανά) εμείς αλλά το "κεντρο" του Λονδίνου κλείνει μόνο μια φορά το χρόνο για τον Μαραθώνιο εκεί. Αλλά εδώ, σαν γνησιοι Ελληνες, κάνουμε την τρίχα τριχιά.

Και όντως, προφανώς, αν το συνεχίσουμε θα καταλήξει να γίνει οπαδικό (δρομείς εναντίων αυτοκινήτων, ποδήλατα εναντίων των πάντων κλπ) οπότε δεν το συνεχίζω.

Καλά να περάσετε όσοι θα τρέξετε. Εγώ θα λείπω αυτό το σ/κ :bawl:

Julius
07/11/2014, 10:20
O Καθε δημος να διωργανωνει τις εκδηλωσεις του εκει που πρεπει......

Και χωρους εχουμε.... Και η υπαιθρος διπλα μας ειναι.....

Εχουν καταντησει τους δρομους καθε λιγο και λιγακι .... Απο ταρταν στιβου , ποδηλατοδρομια , πιστες χορου , και δεν ξερω και εγω τι αλλο.......

Για να βγαινει ο καθε καναπεδατος να κανει το χομπυ του ακριββς εξω απο το σπιτι του.....


Αιντε πια.....:evil:

...είπε και συνέχισε να δαγκώνει το σουβλάκι του κοιτώντας την απλωμένη μπουγάδα στην απέναντι πολυκατοικία.

πες μου μαλακα πότε έκλεισε ο δήμος του κορυδαλλού τους δρόμους για ποδηλατοδρομία ή τρέξιμο και θα σκίσω το καλτσόν μου. :beer:

Bladerunner
07/11/2014, 10:22
Το θέμα νομίζω πως ξεκίνησε για τα προβλήματα που δημιουργεί ο Μαραθώνιος και οι λαϊκοί αγώνες δρόμου.

Ναι. Το κλείσιμο δρόμων δημιουργεί από μικροπροβλήματα (τοπικές δημοτικοί οδοί) ως και πολύ μεγαλύτερα (κεντρικές αρτηρίες). Καταλαβαίνω τον κάτοικο του κέντρου που αντιμετωπίζει διαρκώς κυκλοφοριακό κομφούζιο, αλλά όπως έγραψε ο Julius μη τα τσουβαλιάζουμε. Άλλη βαρύτητα και μερίδιο ευθύνης φέρει ένας αγώνας δρόμου που θα γίνει δυο-τρεις φορές το χρόνο, και άλλη π.χ ο πολιτικός που θέλει να διασχίσει την Αθήνα χωρίς κίνηση.

Julius
07/11/2014, 10:24
:bawl::moutza:

Δεν τσουβάλιασα τίποτα. Το αποτέλεσμα είναι ο κλειστός δρόμος.
Και στη Μ. Βρεττανία έχει δρομείς και κουλτουρα δρομέων πολύ πριν την ανακαλύψουμε (ξανά) εμείς αλλά το "κεντρο" του Λονδίνου κλείνει μόνο μια φορά το χρόνο για τον Μαραθώνιο εκεί. Αλλά εδώ, σαν γνησιοι Ελληνες, κάνουμε την τρίχα τριχιά.

Και όντως, προφανώς, αν το συνεχίσουμε θα καταλήξει να γίνει οπαδικό (δρομείς εναντίων αυτοκινήτων, ποδήλατα εναντίων των πάντων κλπ) οπότε δεν το συνεχίζω.

Καλά να περάσετε όσοι θα τρέξετε. Εγώ θα λείπω αυτό το σ/κ :bawl:


τα @@ μου έχουν οι βρετανοί, και επίσης @@ οπαδικό θα γίνει. κάνε μια κουβέντα της προκοπής ρε μονοχνωτε.

Λές κλείνουν οι δρόμοι για την μεργκελ, για το τρέξιμο, για την πορεία των μηχανών κλπ.

σου λέω οτι δέν είναι το ίδιο. μερικά πράγματα ΠΡΕΠΕΙ να τα επικροτούμε εαν θέλουμε να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι και μερικά να τα κράζουμε.

Cpt. Haddock
07/11/2014, 10:24
:bawl::moutza:

Δεν τσουβάλιασα τίποτα. Το αποτέλεσμα είναι ο κλειστός δρόμος.
Και στη Μ. Βρεττανία έχει δρομείς και κουλτουρα δρομέων πολύ πριν την ανακαλύψουμε (ξανά) εμείς αλλά το "κεντρο" του Λονδίνου κλείνει μόνο μια φορά το χρόνο για τον Μαραθώνιο εκεί. Αλλά εδώ, σαν γνησιοι Ελληνες, κάνουμε την τρίχα τριχιά.

12 running events μεσα στο Νοέμβριο μονο στο ευρυτερο Λονδινο. Απο 5κ, 10κ, half marathon μεχρι shitraced :lol:

sniper
07/11/2014, 10:32
τα @@ μου έχουν οι βρετανοί, και επίσης @@ οπαδικό θα γίνει. κάνε μια κουβέντα της προκοπής ρε μονοχνωτε.

Λές κλείνουν οι δρόμοι για την μεργκελ, για το τρέξιμο, για την πορεία των μηχανών κλπ.

σου λέω οτι δέν είναι το ίδιο. μερικά πράγματα ΠΡΕΠΕΙ να τα επικροτούμε εαν θέλουμε να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι και μερικά να τα κράζουμε.

Είπα κάτι διαφορετικό ρε Μονοχνωτε ΙΙ; Είπα, ας κλείνει το κέντρο μια φορά το χρόνο για τον κλασσικο Μαραθώνιο, αλλά εδω εχει γίνει σύστημα να κλείνει το κέντρο με τα πάντα, οπότε ναι ας κλεινει όταν πρέπει.

Με είδες να λέω τίποτα για το '11 που είχε κλεισει το κέντρο για 3 μηνες;

@Καπτεν: Είμαι σίγουρος ότι όλα αυτα τα ηβέντς περνάνε μπροστα απο Trafalgar κι έχουν τερματισμό στο The mall... Τραβα παραπέρα ρε, μιλαμε για το κέντρο :moutza:

Cpt. Haddock
07/11/2014, 10:37
@Καπτεν: Είμαι σίγουρος ότι όλα αυτα τα ηβέντς περνάνε μπροστα απο Trafalgar κι έχουν τερματισμό στο The mall... Τραβα παραπέρα ρε, μιλαμε για το κέντρο :moutza:

Οχι, δεν περνανε όλα, γι' αυτο εγραψα "ευρυτερο λονδινο", αλλα αν μονο μεσα στο Νοεμβριο εχουν 12 αγωνες καταλαβαινεις οτι ολο το χρονο γινονται συνεχεια και αναγκαστικα πολλοι απο αυτους περνανε ΚΑΙ κέντρο.

:moutza: στα μουτρα σου ρε :lol:

STOYBI
07/11/2014, 10:39
...είπε και συνέχισε να δαγκώνει το σουβλάκι του κοιτώντας την απλωμένη μπουγάδα στην απέναντι πολυκατοικία.

πες μου μαλακα πότε έκλεισε ο δήμος του κορυδαλλού τους δρόμους για ποδηλατοδρομία ή τρέξιμο και θα σκίσω το καλτσόν μου. :beer:



Εγω ρε στο σουβλακι day αμα ερθω και δαγκωνω το σουβλακι μου στην μεση του δροκαι εχω στησει κατα μηκος του δρομου την ψησταρια και δεν μπορεις να πας στην δουλεια σου θα σου πω μετα που θα πανε οι διαχωριστικες του μυαλου σου και οι αποψεις σου για τον γειτονα....

Επισεις παλια γινοταν ο μαραθωνιος και ηταν γιορτη.....

Τωρα πια με τα .... running events και γενικα ολα τα αλλα events... ( μην χε....)

Εχει γινει αλλη μια ταλαιπωρια......


Και σταματα να ζηλευεις την μπουγαδα της γειτονισας........

Τι να σου κανω εγω που οι δικες σου ειναι χονροκωλες..... :eek:

sniper
07/11/2014, 10:47
Οχι, δεν περνανε όλα, γι' αυτο εγραψα "ευρυτερο λονδινο", αλλα αν μονο μεσα στο Νοεμβριο εχουν 12 αγωνες καταλαβαινεις οτι ολο το χρονο γινονται συνεχεια και αναγκαστικα πολλοι απο αυτους περνανε ΚΑΙ κέντρο.

:moutza: στα μουτρα σου ρε :lol:

Όχι, δεν περνάνε απο το κέντρο. 2 χρόνια δουλευα εκεί, πιο κέντρο δεν γίνεται, κώλ@ς και βρακί είχαμε γίνει με την Λιζυ, μόνο για τον Μαραθώνιο έκλεινε. Kι άσε που εκεί στα @@ σου, κλεισει δεν κλείσει, δεν κυλοφορείς με κουτί. Tube rules!

Julius
07/11/2014, 10:51
Souvlaki day, ειναι κάθε μέρα ρε κοντέ.



Επισεις παλια γινοταν ο μαραθωνιος και ηταν γιορτη.....

Τωρα πια με τα .... running events και γενικα ολα τα αλλα events... ( μην χε....)

Εχει γινει αλλη μια ταλαιπωρια......


ωωωχ τα ματάκια μου λεμεεεεεεεεε

:whiteflag:

STOYBI
07/11/2014, 10:59
Souvlaki day, ειναι κάθε μέρα ρε κοντέ.





ωωωχ τα ματάκια μου λεμεεεεεεεεε

:whiteflag:


E....Θες να τρεξεις κι ολας.....


( Αστο να παει απο εκει που ηρθε....) :sick:

Cpt. Haddock
07/11/2014, 11:33
Όχι, δεν περνάνε απο το κέντρο. 2 χρόνια δουλευα εκεί, πιο κέντρο δεν γίνεται, κώλ@ς και βρακί είχαμε γίνει με την Λιζυ, μόνο για τον Μαραθώνιο έκλεινε. Kι άσε που εκεί στα @@ σου, κλεισει δεν κλείσει, δεν κυλοφορείς με κουτί. Tube rules!

Οταν δουλευες εσυ εκει ετρεχε ακομα ο Εμιλ Ζατοπεκ ρε κωλο:a024:

Εχουν αλλαξει τα πραγματα πολύ, στο θεμα του τρεξιματος και των ιβεντς. Τοτε ο μαραθωνιος ηταν υποθεση καθαρα για αθλητες.

sniper
07/11/2014, 11:38
Ελα φτάνει μ' αυτό, ας περάσουν τουλάχιστον καλά όσοι πάρουν μέρος.

Bladerunner
07/11/2014, 11:40
Για να ξαναμπούμε στο κλίμα...

Δρομέας τριών ηπείρων ετών 83

"Η χαρά όταν τερματίζεις στο Καλλιμάρμαρο δεν λέγεται. Νομίζεις ότι είσαι θεός", λέει ο κ. Πρασσάς (http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=455661)

LOUKILOUK
07/11/2014, 12:54
[QUOTE=sniper;2528674]:bawl::moutza:

Δεν τσουβάλιασα τίποτα. Το αποτέλεσμα είναι ο κλειστός δρόμος.
Και στη Μ. Βρεττανία έχει δρομείς και κουλτουρα δρομέων πολύ πριν την ανακαλύψουμε (ξανά) εμείς αλλά το "κεντρο" του Λονδίνου κλείνει μόνο μια φορά το χρόνο για τον Μαραθώνιο εκεί. Αλλά εδώ, σαν γνησιοι Ελληνες, κάνουμε την τρίχα τριχιά.

Και όντως, προφανώς, αν το συνεχίσουμε θα καταλήξει να γίνει οπαδικό (δρομείς εναντίων αυτοκινήτων, ποδήλατα εναντίων των πάντων κλπ) οπότε δεν το συνεχίζω.





Οι υγειώς σκεπτόμενοι δρομείς, που είναι και η πλειοψηφία, δεν είναι ευτυχώς οπαδοί...είναι και μηχανόβιοι, και αυτοκινητιστές και ποδηλάτες και πράσινοι και κόκκινοι και τα πάντα...;)
Αυτά για το Λονδίνο, μεγάλη Βρετανία και δυτική Ευρώπη γενικώς μην τα ξαναπείς, εκτίθεσε και αν επιμείνεις θα γελάσουν και οι πέτρες Νίκο...άκου και τους φίλους σου, για να σε προστατευσουν μιλάνε...
Αν δεν καταφέρουμε να ξεχωρίσουμε τον αγώνα δρόμου, από την διαδήλωση και τις επισκέψεις πολιτικών και βλέπουμε μόνο το αποτέλεσμα που έχει αντίκτυπο μόνο στον κώλο μας τότε υπάρχει σοβαρότερο πρόβλημα από αυτο που φανταζόμασταν μερικοί...
Καλά να περάσετε όσοι θα τρέξετε. Εγώ θα λείπω και αυτό το σ/κ:(

sniper
07/11/2014, 13:02
Αν δεν καταφέρουμε να ξεχωρίσουμε τον αγώνα δρόμου, από την διαδήλωση και τις επισκέψεις πολιτικών και βλέπουμε μόνο το αποτέλεσμα που έχει αντίκτυπο μόνο στον κώλο μας τότε υπάρχει σοβαρότερο πρόβλημα από αυτο που φανταζόμασταν μερικοί...
...

Δεν τα τσουβάλιασα, τουλάχιστον εγώ.

Για τα υπολοιπα που λες, μπορεί και να εχεις δίκιο, αλλά 6 χρόνια εκει (ΟΚ, προ 15ετίας), δεν πήρα χαμπάρι τίποτα. And don't patronize me, I don't need it :beer:

7Tolis
07/11/2014, 13:47
Φρονιμα παίδες.Ειναι η μονάδική ισως αθλητική διοργάνωση που είναι ειρηνική και βλέπεις παντώς είδους κόσμο.Πραγματικά τους χαίρομαι και ευχομαι την Κυριακή να είμαι αχρείαστος.Κλασσικά Αιθίοψ θα τερματίσει πρώτος βέβαια.Περυσι ήμουν δίπλα στον τελευταιο, έναν βρετανό μαθουσαλίξ ξεχασμένο απο τον θάνατο και ο κιαρατάς την έβγαλε όλη την διαδρομή οπότε χίλια respect.

Bladerunner
07/11/2014, 14:44
Μαραθώνιος σε cartoon (http://youtu.be/3ItnxJLAOeY) :lol:

Μετά τον Μαραθώνιο... στην πραγματικότητα. (http://nyti.ms/1wYYgGY) :bawl:

Sele
07/11/2014, 15:05
Κι εγώ στο 10άρι θα 'μαι, ελπίζω μέσα στην επόμενη 5ετία να καταφέρω να ξεπεράσω τον εαυτό μου και να κατέβω στον Μαραθώνιο. Το θεωρώ τεράστιο παράσημο θέλησης.

sniper
07/11/2014, 15:35
Μαραθώνιος σε cartoon (http://youtu.be/3ItnxJLAOeY) :lol:

Μετά τον Μαραθώνιο... στην πραγματικότητα. (http://nyti.ms/1wYYgGY) :bawl:

Μήτσε που πας ρε, έχεις παιδί και γυναίκα! :bawl:

Julius
07/11/2014, 15:37
Μαραθώνιος σε cartoon (http://youtu.be/3ItnxJLAOeY) :lol:

Μετά τον Μαραθώνιο... στην πραγματικότητα. (http://nyti.ms/1wYYgGY) :bawl:

΄χα χα χαχα χα αχ το δεύτερο βιντεάκι ειναι Γ@Μ@ΤΟΟΟΟΟΟΟ


Κι εγώ στο 10άρι θα 'μαι, ελπίζω μέσα στην επόμενη 5ετία να καταφέρω να ξεπεράσω τον εαυτό μου και να κατέβω στον Μαραθώνιο. Το θεωρώ τεράστιο παράσημο θέλησης.

Μπράβο μαν, επιμονή και ενα βήμα την φορά και θα έρθει και ο Μαραθώνιος. :beer: (powerade)

amyroukai
07/11/2014, 23:10
Αυτό που είχα δει τελικά ηταν 10χλμ δρόμος υγείας, αλλά είναι στη Γλυφάδα, 23 τουτουνου. Τη γλίτωσε το κέντρο.

buckley
08/11/2014, 10:31
RESPECT

http://news247.gr/eidiseis/weekend-edition/o_marathwnodromos_poy_anesthse_thn_ellada.3129048.html

Bladerunner
08/11/2014, 10:45
Μήτσε που πας ρε, έχεις παιδί και γυναίκα! :bawl:

Η Σούλα με έχει δει και σε πολύ χειρότερη κατάσταση. Η μικρή δεν θα έρθει Καλλιμάρμαρο. Αφενός γιατί μπορεί να μην πάω εγώ :lol:, κι αφετέρου για να μη της δημιουργήσω ψυχολογικά τραύματα.

xtzanos
08/11/2014, 17:29
Θα ειμαι και εγω, καλο μας αγωνα και υπομονη στους υπολοιπους

sapila racing
08/11/2014, 18:26
καλό αγώνα σε όλους τους συμμετέχοντες! :isotonika:

pipe_smoker
08/11/2014, 19:40
Καλό αγώνα και καλά κουράγια ρε αθεόφοβοι:beer:

Dimos35
09/11/2014, 08:47
Καλή επιτυχία σε όλους όσους συμμετέχουν. Ο καιρός φαντάζει ιδανικός πάντως παρά τις αντίθετες προβλέψεις. :)

Viking
09/11/2014, 09:01
Καλό αγώνα παιδιά, συγκινητική η εκκίνηση, μπράβο σε όλους :)

Bladerunner
10/11/2014, 08:43
Απίστευτη εμπειρία. Η πραγματικότητα ήταν πολύ πιο εντυπωσιακή από αυτά που περίμενα βάσει αυτών που είχα ακούσει και διαβάσει.

Το κλίμα στην εκκίνηση με τον κόσμο και τη μουσική εξέπεμπε τόση θετική ενέργεια που τα 42.195 μέτρα μέχρι το Καλλιμάρμαρο φάνταζαν τζόκινγκ γύρω από το τετράγωνο.
Σε κάθε κεντρικό σημείο, Ν.Μάκρη - Ραφήνα - Παλλήνη - Αγ.Παρασκευή - Χολαργός κλπ, οι θεατές με τα επιφωνήματά τους και η δυνατή μουσική σου δίνανε ώθηση να συνεχίσεις λες κι είχες πάρει αναβολικά.

Για μένα τρία ήταν τα χαρακτηριστικότερα σημεία που χαράκτηκαν βαθιά στη μνήμη μου.

Στο 28ο χλμ που πλέον πίστεψα ότι θα τα καταφέρω. Είχα αφήσει πίσω μου τις παρατεταμένες ανηφόρες και ένοιωθα απίστευτα καλά. Μπορεί να είχαν αρχίσει να "τσιμπάνε" γόνατα και τετρακέφαλοι, αλλά δεν είχα λαχανιάσει σχεδόν καθόλου και οι σφυγμοί μου ήταν -απ' όσο μπορώ να κρίνω- ιδιαίτερα χαμηλοί.

Κάτω από τη γέφυρα της Κατεχάκη, από τη μία να βλέπω δρομέα λιπόθυμο με οξυγόνο στο φορείο να μη τα καταφέρνει για ελάχιστα χιλιόμετρα, και από την άλλη να ανατριχιάζω ολόκληρος ακούγοντας και βλέποντας τα παιδιά με τα κρουστά και το απίστευτο κέφι τους.

Τέλος, η Ηρώδου Αττικού. Δεν είμαι τόσο καλός στο λόγο -γραπτό ή προφορικό- για να μπορέσω να περιγράψω τα συναισθήματα που βίωσα. Ο συνδυασμός των επιφωνημάτων του κόσμου με την οπτική επαφή του Παναθηναϊκού σταδίου ήταν κάτι το τελείως πρωτόγνωρο για μένα. Από τη μία ήθελα να πετάξω προς το στάδιο και από την άλλη να καθυστερήσω όσο μπορώ για να χαρώ αυτά τα τελευταία μέτρα. Έπαιρνα όσο πιο βαθιές ανάσες μπορούσα, όχι για να γεμίσω τα πνευμόνια με οξυγόνο, αλλά την καρδιά με συναισθήματα και εικόνες. Το μυαλό βλέπεις, είχε φρακάρει.

Τερμάτισα υγιής και χαρούμενος.

326740

7Tolis
10/11/2014, 08:49
Συγχαρητήρια blade. Όσο για αυτόν με το οξυγόνο, είναι καλά.

sapila racing
10/11/2014, 09:16
Τερμάτισα υγιής και χαρούμενος.


Συγχαρητήρια Δημητρη!!!

Julius
10/11/2014, 09:36
Τερμάτισα υγιής και χαρούμενος.
326740

Συγχαρητήρια ρε Δημήτρη, περάσματα σταθερότατα μέχρι το τέλος!!! Ρομπότ λέμε!!!
Χίλια μπράβο ρε φίλε, άντε και του χρόνου.



Συγχαρητήρια blade. Όσο για αυτόν με το οξυγόνο, είναι καλά.

Ρε Tolis είχα το νούμου αλλά κίτρινο μοτοσακό δεν είδα. Μάλλον είδα φευγαλέα ένα πριν το τύμβο αριστερά.

Julius
10/11/2014, 09:44
Και εγώ λοιπόν όλα καλά, έκανα τα περάσματα του μέχρι τον ημίμαραθώνιο όπως είχα υπολογίσει για τις 3.30 ώρες αλλά μέτα η ζέστη με ξέρανε και το γύρισα στο τουριστικό για να το διασκεδάσω και να μην ξοδευτώ αφού το είχα δεδομένο ότι δεν θα μου έβγαινε.

Πολύ χαβαλές με ξένους, αρκετοί φίλοι στην διαδρομή και κουβέντα, χαι φαιβ με όλα τα πιτσιρίκια στην διαδρομή. Και τερματισμός με τον 5χρονο γιο μου καβάλα (η κόρη μου με περίμενε από την άλλη πλευρά του σταδίου).

Άντε και του χρόνου. :a46:

Bladerunner
10/11/2014, 09:44
Συγχαρητήρια ρε Δημήτρη, περάσματα σταθερότατα μέχρι το τέλος!!! Ρομπότ λέμε!!!

Λόγω πρώτης φοράς κι απειρίας το πήγα συντηρητικά. Σ΄αυτό το ρυθμό αισθανόμουν αρκετά άνετα, οπότε ήταν σχετικά εύκολο να τον κρατήσω μέχρι τέλους.

Για τον επόμενο θα ξεκινήσω προετοιμασία πολύ νωρίτερα κι ευελπιστώ να φανεί στην απόδοσή μου.

:beer:

7Tolis
10/11/2014, 09:45
10 νοματαιοι είμασταν στο πέρα δώθε. Όλα κυλησαν ωραία χωρίς προβλήματα. Η οργάνωση κάθε χρόνο είναι πολύ καλή. Συγχαρητήρια σε όσους έλαβαν μέρος παιδιά. Άμα πάω σπίτι θα βάλω μια δυο φωτό

Bladerunner
10/11/2014, 09:48
(...)έκανα τα περάσματα του μέχρι τον ημίμαραθώνιο όπως είχα υπολογίσει για τις 3.30 ώρες (...)

Στις ανηφόρες 05:12-05:30 ρυθμό???

Αέρας. :beer:

VANDA
10/11/2014, 10:24
Μπράβο ρε σεις! Να είστε καλά να πάτε και στον επόμενο! :beer:

sapila racing
10/11/2014, 10:29
Και εγώ λοιπόν όλα καλά, έκανα τα περάσματα του μέχρι τον ημίμαραθώνιο όπως είχα υπολογίσει για τις 3.30 ώρες αλλά μέτα η ζέστη με ξέρανε και το γύρισα στο τουριστικό για να το διασκεδάσω και να μην ξοδευτώ αφού το είχα δεδομένο ότι δεν θα μου έβγαινε.

Πολύ χαβαλές με ξένους, αρκετοί φίλοι στην διαδρομή και κουβέντα, χαι φαιβ με όλα τα πιτσιρίκια στην διαδρομή. Και τερματισμός με τον 5χρονο γιο μου καβάλα (η κόρη μου με περίμενε από την άλλη πλευρά του σταδίου).

Άντε και του χρόνου. :a46:

Γιώργο, εσύ είσαι το ρομπότ!
Μπράβο!! :beer:

TROOPER
10/11/2014, 10:30
συγχαρητηρια ρε παιδια (blade, jul και οποιος αλλος συμμετειχε) !!!

μακαρι να ειστε παντα γεροι και δυνατοι σε σωμα και ψυχη και να το διασκεδαζετε!!!!!!!!!

:beer::beer:

est
10/11/2014, 12:13
Μπράβο σας ρε παίδες!
Πραγματικά σας έβλεπα εσάς του Μαραθωνίου και σας θαύμαζα!!
Είχαμε τελειώσει με τα δικά μας 10χλμ και καθόμασταν στην αρχή της Ηρ.Αττικού για να σας δίνουμε κουράγιο για τα τελευταία μέτρα. (κοντά στο πλακάτ που έλεγε "ο Τσακ Νόρις δεν έχει τρέξει Μαραθώνιο" :lol:)
Καλά να είμαστε, το έβαλα στόχο για τα επόμενα χρόνια.
:wave2:

sniper
10/11/2014, 12:17
Αν και είμαι γκρινιάρης αυτές τι μέρες, δεν υπάρχει κάποιο αγώνισμα (εκτός απο κάτι τρελά που τρέχει ο Julius) που να πολεμάς τόσο πολύ να τερματίσεις. Οπότε και ένα μεγάλο μπράβο σε όσους τερμάτισαν στον Μαραθώνιο, στα 10 και στα 5Κ :beer:

pipe_smoker
10/11/2014, 14:48
Δημήτρη και Γιώργο μπράβο ρε παίδες!!!!!:beer::beer::beer:

Μπράβο σε όλους όσοι έτρεξαν είτε τερμάτισαν είτε όχι.
Άντε και του χρόνου με το καλό.

Pan (dvs)
10/11/2014, 16:56
Μολις τον ειδα.

Καταπληκτικος αγωνας,το ιδιο και ο νικητης.

Μπραβο σε οσους απο εσας βρεθηκατε εκει.






Το κιτρινο V-Strom που σε ολη τη διαρκεια του αγωνα προσπαθουσε να προσπερασει τους πρωτοπορους,ηρθε τελικα δευτερο.:cry:

7Tolis
10/11/2014, 17:26
Το κίτρινο v-strom ειναι klv :p

Pan (dvs)
10/11/2014, 18:13
Φυσικα ηταν klv (φαναρια):D

Viking
10/11/2014, 19:30
Μπράβο παιδιά, και μπράβο και για τους χρόνους σας!!!