PDA

View Full Version : problhma XT 600e Me sumplekti



Opelcorsaopc
08/11/2014, 00:05
Kalispera !!!!! exo ena xt 600 E tou 2 montelo kai tora teleutaia prosexa enan Hxo, otan patao sumplekti ekei p trabaei to leugedaki h ntiza panw sto moter..... tou touk touk... ! otan bazo proti stamataei..... xerei kaneis ti mporei na einai ? euxaristw!

Neftis
08/11/2014, 00:23
Ετσι κανουν και τα ντουκατι. Μονο που μοιαζει ο ηχος με μεταλλικες σφυριες. Ειδες ποτε κανενα να παραπονιεται?
Μην εισαι αχαριστος. Δωρεαν μετατροπη σε ξεροκαμπανο.

Περα απο την πλακα τωρα, ο ηχος σταματαει γιατι ασκειται πιεση στους δισκους/σασμαν. Τσεκαρε ρουλεμαν καμπανας και την ιδια την καμπανα για φθορα εκει που ακουμπουν οι δισκοι. Ειναι ευκολο σχετικα (αν σκεφτεις οτι δε χρειαζεται να ανοιξεις καρτερ).

Αλλα ας μιλησει κανενας αλλος καλυτερα. Καποιος με προηγουμενη εμπειρια και γνωση. Εγω παντως την ειπα τη μαλ@κια μου.

Μπορει να βρεθει καποιος και να πει
Χτυπανε οι "κλακετες του θανατου". Ειναι ωρα να το αποχωριστεις.
Μη σου φανει ασχημη σαν ιδεα. Γιατι μπορει τωρα να κουδουνιζει το ενα. Αλλα αυριο το αλλο. Μεθαυριο το παραλλο. Και σε λιγο καιρο να ακουγεται σα κουμπαρας με ροδες. Τα εκανε τα χιλιομετρακια του, ετσι?

Opelcorsaopc
08/11/2014, 00:36
Ετσι κανουν και τα ντουκατι. Μονο που μοιαζει ο ηχος με μεταλλικες σφυριες. Ειδες ποτε κανενα να παραπονιεται?
Μην εισαι αχαριστος. Δωρεαν μετατροπη σε ξεροκαμπανο.

Περα απο την πλακα τωρα, ο ηχος σταματαει γιατι ασκειται πιεση στους δισκους/σασμαν. Τσεκαρε ρουλεμαν καμπανας και την ιδια την καμπανα για φθορα εκει που ακουμπουν οι δισκοι. Ειναι ευκολο σχετικα (αν σκεφτεις οτι δε χρειαζεται να ανοιξεις καρτερ).

Αλλα ας μιλησει κανενας αλλος καλυτερα. Καποιος με προηγουμενη εμπειρια και γνωση. Εγω παντως την ειπα τη μαλ@κια μου.

Μπορει να βρεθει καποιος και να πει
Χτυπανε οι "κλακετες του θανατου". Ειναι ωρα να το αποχωριστεις.
Μη σου φανει ασχημη σαν ιδεα. Γιατι μπορει τωρα να κουδουνιζει το ενα. Αλλα αυριο το αλλο. Μεθαυριο το παραλλο. Και σε λιγο καιρο να ακουγεται σα κουμπαρας με ροδες. Τα εκανε τα χιλιομετρακια του, ετσι?

53.000 kai

Opelcorsaopc
08/11/2014, 00:37
Ετσι κανουν και τα ντουκατι. Μονο που μοιαζει ο ηχος με μεταλλικες σφυριες. Ειδες ποτε κανενα να παραπονιεται?
Μην εισαι αχαριστος. Δωρεαν μετατροπη σε ξεροκαμπανο.

Περα απο την πλακα τωρα, ο ηχος σταματαει γιατι ασκειται πιεση στους δισκους/σασμαν. Τσεκαρε ρουλεμαν καμπανας και την ιδια την καμπανα για φθορα εκει που ακουμπουν οι δισκοι. Ειναι ευκολο σχετικα (αν σκεφτεις οτι δε χρειαζεται να ανοιξεις καρτερ).

Αλλα ας μιλησει κανενας αλλος καλυτερα. Καποιος με προηγουμενη εμπειρια και γνωση. Εγω παντως την ειπα τη μαλ@κια μου.

Μπορει να βρεθει καποιος και να πει
Χτυπανε οι "κλακετες του θανατου". Ειναι ωρα να το αποχωριστεις.
Μη σου φανει ασχημη σαν ιδεα. Γιατι μπορει τωρα να κουδουνιζει το ενα. Αλλα αυριο το αλλο. Μεθαυριο το παραλλο. Και σε λιγο καιρο να ακουγεται σα κουμπαρας με ροδες. Τα εκανε τα χιλιομετρακια του, ετσι?
alla einai pena.... prosegmeno......

Neftis
08/11/2014, 00:45
Ε, τοτε να το φτιαξεις το εργαλειο και να το κρατησεις. Γιατι ειναι παπι με πολλα κυβικα, σε αξιοπιστια.

Κατσε μονο να δουμε καμια απαντηση απο κανενα Πολυξεριδη.

Opelcorsaopc
08/11/2014, 00:47
oki ! thanks :) pare k mia foto gia ti periergia :P 326590

Neftis
08/11/2014, 00:56
Που ειναι η φωτο? Ωραιο και το μηχανακι. Αλλα κατι του λειπει. Οι αναποδεςμπουκαλες μπροστα θα ελεγα.

Αλλα πρωτα το φτιαχνεις μηχανικα να ειναι πενα. Μετα βαζεις τις μπουκαλες. Με αυτη τη σειρα ακριβως.
Αν θες πουλαω τις δικες μου (πεταξα στη θαλασσα το υπολοιπο μηχανακι) ειτε τις παιρνεις απο αλλον. Στειλε πμ οοοταν ερθει η ωρα.

taisteal
08/11/2014, 00:58
Που ειναι η φωτο? Ωραιο και το μηχανακι. Αλλα κατι του λειπει. Οι αναποδεςμπουκαλες μπροστα θα ελεγα.

Αλλα πρωτα το φτιαχνεις μηχανικα να ειναι πενα. Μετα βαζεις τις μπουκαλες. Με αυτη τη σειρα ακριβως.
Αν θες πουλαω τις δικες μου (πεταξα στη θαλασσα το υπολοιπο μηχανακι) ειτε τις παιρνεις απο αλλον. Στειλε πμ οοοταν ερθει η ωρα.


Η θαλασσα τι σου εκανε φιλε;;;
Εκτος κι αν το λες μεταφορικα.

Neftis
08/11/2014, 01:04
Ειπα να φτιαξω τεχνητο υφαλο. Να μαζεφτει κανενα ψαρι στα μερη τα δικα μου.

Φυσικα και μεταφορικα το λεω. Πεταξα το μηχανακι ΟΛΟ και κρατησα μπουκαλες, καρμπυρατερ, εγκεφαλο.

notakos600
08/11/2014, 04:12
53.000 kai

Μια χαρά το βρίσκω το ΧΤ σου, motard το είχα πάρει κι εγώ το 07.
Ένα μεγάλο παπί, όπως γράφτηκε και παραπάνω.
Ρεγουλάρισε την ντίζα του συμπλέκτη και όταν το ζεσταίνεις πάτα 2-3 φορές τον συμπλέκτη να ξεκολλάνε οι δίσκοι, για 3-4 δευτερόλεπτα την κάθε φορά.
Αν ήταν καμπάνα θα ακουγόταν συνέχεια, μην το φοβάσαι είναι πολύ αξιόπιστο μοτέρ.

zannisvel
08/11/2014, 10:03
Μου το εχει κανει και μενα κανα δυο φορες και οχι μονο το XT. Κανεις οτι σου ειπε ο Νοτακος και σταματαει. Αν στο κανει συνεχεια τοτε ειναι που θα πρεπει να το κοιταξεις. Απο λαδια πως πας; Ποτε ηταν η τελευταια φορα που τα αλλαξες;

o_gavros
08/11/2014, 10:06
νομιζω δεν εχει υπαρξει ΧΤ σε τουτη την πλάση που να μην κανει αυτο το θόρυβο.
Καλό ζέσταμα και μη φοβάσαι πράμα.

Opelcorsaopc
08/11/2014, 12:03
Μου το εχει κανει και μενα κανα δυο φορες και οχι μονο το XT. Κανεις οτι σου ειπε ο Νοτακος και σταματαει. Αν στο κανει συνεχεια τοτε ειναι που θα πρεπει να το κοιταξεις. Απο λαδια πως πας; Ποτε ηταν η τελευταια φορα που τα αλλαξες;

to ekana auto p mou eipe... kai otan zestathei apla den m to kanei toso dunata.......kala min fantasteis trelo thorubo ...alla eimai psiras kai ithela na xero ti einai....... ladia allaxa prin oute 650 xiliometra..... basika ekana geniko service..... ladia : yamalube ebala

Opelcorsaopc
08/11/2014, 12:03
νομιζω δεν εχει υπαρξει ΧΤ σε τουτη την πλάση που να μην κανει αυτο το θόρυβο.
Καλό ζέσταμα και μη φοβάσαι πράμα.

upotithete oti stamataei otan zestathei ?? emena den stamataei ..apla xamilonei !

Opelcorsaopc
08/11/2014, 12:06
Που ειναι η φωτο? Ωραιο και το μηχανακι. Αλλα κατι του λειπει. Οι αναποδεςμπουκαλες μπροστα θα ελεγα.

Αλλα πρωτα το φτιαχνεις μηχανικα να ειναι πενα. Μετα βαζεις τις μπουκαλες. Με αυτη τη σειρα ακριβως.
Αν θες πουλαω τις δικες μου (πεταξα στη θαλασσα το υπολοιπο μηχανακι) ειτε τις παιρνεις απο αλλον. Στειλε πμ οοοταν ερθει η ωρα.

h foto einai euboia!

Opelcorsaopc
10/11/2014, 14:28
euxaristw olous osous apantisan se auto to thema kai boithisan arketa ! panta orthioi

nikxtdark
16/11/2014, 20:55
καλησπερα κ απο μενα πρωτον τι λαδια του βαζεις?και καθε ποσο τα αλλαζεις?και δευτερον πιο πιθανο ειναι να μην εχεις καθολου δισκους συμπλεκτη ασχετο αν πατιναρει η οχι!9 χρονια με χτ το ξερω καλα χαχαχαχα μην το φοβασαι παντως

Opelcorsaopc
17/11/2014, 22:29
καλησπερα κ απο μενα πρωτον τι λαδια του βαζεις?και καθε ποσο τα αλλαζεις?και δευτερον πιο πιθανο ειναι να μην εχεις καθολου δισκους συμπλεκτη ασχετο αν πατιναρει η οχι!9 χρονια με χτ το ξερω καλα χαχαχαχα μην το φοβασαι παντως

yamalube ladia ... kathe 3-4000 . den patinarei... auto p xtupaei den einai tpt... klasikos eixos XT :P ... ! thanks