PDA

View Full Version : εξατμιση κατω απο τη σελα



giannis23
13/11/2014, 16:31
Γινεται στο hornet να βαλω την εξατμιση κατω απο τη σελα,που μου αρεσει πολυ? :blush: το εχει κανει καποιος σε αυτο η σε καποιο αλλο γυμνο?

teogtp
13/11/2014, 17:24
Το ξέρεις οτι με την μοντα θα μυρίζουν τα ρούχα σου έτσι;

giannis23
13/11/2014, 17:40
Το ξέρεις οτι με την μοντα θα μυρίζουν τα ρούχα σου έτσι;

ναιιιι το ξερω απο τη cbr φιλου μου... ;)

Neftis
13/11/2014, 17:47
Πηρα τηλ το Ναγκαμουρα, φιλος στη γραμμη παραγωγης της Χοντα. Και του εθεσα το ερωτημα το δικο σου. Ξερεις τι απαντησε?

Μου λεει "Δικε μου" λεει "θα εχει το παληκαρι προβλημα με την ψυξη του κινητηρα, μετα τις 8.257 στρφ/λεπτο. Εγω ειμαι λαμακας που τη βαζω στο πλαϊ?"

Οριστε απαντηση απευθειας απο την πηγη. Δε θα βρεις εγκυροτερη αλλου στο ιντερνετ.

Σε καλυψα?

giannis23
13/11/2014, 18:00
Πηρα τηλ το Ναγκαμουρα, φιλος στη γραμμη παραγωγης της Χοντα. Και του εθεσα το ερωτημα το δικο σου. Ξερεις τι απαντησε?

Μου λεει "Δικε μου" λεει "θα εχει το παληκαρι προβλημα με την ψυξη του κινητηρα, μετα τις 8.257 στρφ/λεπτο. Εγω ειμαι λαμακας που τη βαζω στο πλαϊ?"

Οριστε απαντηση απευθειας απο την πηγη. Δε θα βρεις εγκυροτερη αλλου στο ιντερνετ.

Σε καλυψα?

τυχερο παλικαρι εισαι ,εχεις ακρες μεσα στη χοντααα :winka:

PetranGR
13/11/2014, 23:53
ναιιιι το ξερω απο τη cbr φιλου μου... ;)

κάτω από τον κώλο είναι σε εμένα και κανένας συνεπιβάτης δεν παραπονέθηκε ποτέ ότι μύριζαν τα ρούχα του.

giannis23
14/11/2014, 07:49
κάτω από τον κώλο είναι σε εμένα και κανένας συνεπιβάτης δεν παραπονέθηκε ποτέ ότι μύριζαν τα ρούχα του.

εγω οσες φορες ανεβηκα δεν παρατηρησα κατι τωρα αν μετα απο μεγαλη διαδρομη υπαρχει κατι δεν ξερω και δεν με νοιαζει τοσο αυτο...

τωρα αυτο που ειπε πιο πριν ο φιλος που εχει φιλο ενα ναγκαμουρα (χαχαχαχα)..τηλεφωνησε του ξανα γιατι μαλλον εκανε λαθος και σε 2013 μοντελο εβαλε παλι κατω απο τη σελα ;)

326965

PetranGR
14/11/2014, 12:47
εγω οσες φορες ανεβηκα δεν παρατηρησα κατι τωρα αν μετα απο μεγαλη διαδρομη υπαρχει κατι δεν ξερω και δεν με νοιαζει τοσο αυτο...

τωρα αυτο που ειπε πιο πριν ο φιλος που εχει φιλο ενα ναγκαμουρα (χαχαχαχα)..τηλεφωνησε του ξανα για μαλλον μπερδευτηκεκαι σε 2013 μοντελο εβαλε παλι κατω απο τη σελα ;)



είτε μεγάλη διαδρομή είτε μικρή κάτω από τον κώλο έχω την εξάτμιση είτε ήταν ΟΕΜ είτε τώρα που είναι η Yoshimura κανείς δεν παραπονέθηκε οτι τα ρούχα μυρίζαν.

desklit
14/11/2014, 12:55
πάντως στα fazer βρωμοκοπάς είτε μόνος είτε διπλός, είτε με ΟΕΜ είτε με aftermarket..

giannis23
14/11/2014, 13:56
είτε μεγάλη διαδρομή είτε μικρή κάτω από τον κώλο έχω την εξάτμιση είτε ήταν ΟΕΜ είτε τώρα που είναι η Yoshimura κανείς δεν παραπονέθηκε οτι τα ρούχα μυρίζαν.

ουτε εγω ειχα θεμα οσες φορες ανεβηκα


πάντως στα fazer βρωμοκοπάς είτε μόνος είτε διπλός, είτε με ΟΕΜ είτε με aftermarket..

εσενα ετσι ηταν μαμα η το τροποποιησες?

teogtp
14/11/2014, 14:00
Τα "τελευταια" μοντελα fazer (600)ετσι βγαινουν.
Στο δικο μου το Bking και με τις ΟΕΜ αλλα και με τις after κατεβαινεις μυρωδατος.

giannis23
14/11/2014, 14:20
Τα "τελευταια" μοντελα fazer (600)ετσι βγαινουν.
Στο δικο μου το Bking και με τις ΟΕΜ αλλα και με τις after κατεβαινεις μυρωδατος.

κοιτα επειδη ειναι η πρωτη μου μηχανη,και στον κυκλο μου δεν εχω καποιον να ασχολειται,τωρα κανω παρεα με το παιδι που ειπα με το cbr600.. ακουσα τις πολυτιμες συμβουλες του amyroukai και ειδικα του trooper..γιατι αλλιως δεν εβγαζα ακρη και ετσι για να μαθω ειχα συγκεκριμενο budget μεχρι 2700..οποτε μαλλον τα fazer που ειδα ηταν πιο παλια γι αυτο δεν ειχαν κατω απο τη σελα την εξατμιση.. αυτη η μοντα θελει καλο εξατμισα ε?

καπως ετσι το σκεφτομαι

326974

teogtp
14/11/2014, 14:28
Αν το αγορασες το μηχανακι πας μια βολτα σε αυτον τον raceguns που εχω δει δουλεια του και σου λεει τιμη.

GFawkes
14/11/2014, 14:45
Αν το αγορασες το μηχανακι πας μια βολτα σε αυτον τον raceguns [μαζι με 600+€] που εχω δει δουλεια του και σου λεει τιμη.

Fixed

teogtp
14/11/2014, 14:48
Ααααα!
Και αυτος απο τους κακομαθημενους ειναι που θελουν ευρω για την δουλεια τους ε;

giannis23
14/11/2014, 14:57
Fixed
χαχαχα εγραψες

Ααααα!
Και αυτος απο τους κακομαθημενους ειναι που θελουν ευρω για την δουλεια τους ε;


Αν το αγορασες το μηχανακι πας μια βολτα σε αυτον τον raceguns που εχω δει δουλεια του και σου λεει τιμη.

ναι το εχω 3 μηνες σχεδον..αφου εφαγα το car.gr και τις θεσσαλικες αγγελιες με το κουταλι :lol::lol: ουσιαστικα δεν θα παρει το ηδη υπαρχον τελικο και
θα επιμηκυνει τον αγωγο για να κουμπωσει το τελικο στη θεση που το θελω? :uplate: ηλεω βλακειες?:confused:

akis_trevor
14/11/2014, 15:00
πάντως στα fazer βρωμοκοπάς είτε μόνος είτε διπλός, είτε με ΟΕΜ είτε με aftermarket..

:nono:

Vice
14/11/2014, 15:42
Δεν μυρίζει κανείς τίποτα. Τόσα χρόνια fazer είχα και δεν ετυχε ποτέ κάτι τέτοιο. Το μόνο μειον ήταν οτι ο συνεπιβάτης έτρωγε την ζέστη το καλοκαίρι. Τέλος.

Εκτός αμα μιλάτε για περιπτώσεις πού ήσασταν κολλημένοι στην κυκλοφορία για κανα 2ωρο αλλά και πάλι πιο πολύ ντουμάνι θα ρουφούσες απο ολα τα οχήματα μαζί παρά λόγω της εξάτμισης που θα ήταν στην ουρά.

daz
14/11/2014, 15:47
κάτω από τον κώλο είναι σε εμένα και κανένας συνεπιβάτης δεν παραπονέθηκε ποτέ ότι μύριζαν τα ρούχα του.

Σε εσένα είχαν άλλους λόγους να γκρινιάξουν, σημαντικότερους. :lol:

zannisvel
14/11/2014, 15:50
κάτω από τον κώλο είναι σε εμένα και κανένας συνεπιβάτης δεν παραπονέθηκε ποτέ ότι μύριζαν τα ρούχα του.

Εδω μου το χαλασες λιγο....:lol::lol::lol:

giannis23
14/11/2014, 16:01
Εδω μου το χαλασες λιγο....:lol::lol::lol:

xaxaxaxa :lol:

PetranGR
14/11/2014, 16:04
Σε εσένα είχαν άλλους λόγους να γκρινιάξουν, σημαντικότερους. :lol:

???

Neftis
14/11/2014, 17:00
τωρα αυτο που ειπε πιο πριν ο φιλος που εχει φιλο ενα ναγκαμουρα (χαχαχαχα)..τηλεφωνησε του ξανα γιατι μαλλον εκανε λαθος και σε 2013 μοντελο εβαλε παλι κατω απο τη σελα ;)

326965

Δεν καταλαβαινω ρε παιδια. Για hornet του 13 δε μιλαμε? Το εβγαζε με εξατμισεις κατω απο τη σελα?
Θα τρελαθω εγω, θα με ξεχεσει κι ο Ναγκαμουρα.

Το "τσι-μπι-αρ" που κολαει?

7Tolis
14/11/2014, 17:04
Δεν καταλαβαινω ρε παιδια. Για hornet του 13 δε μιλαμε? Το εβγαζε με εξατμισεις κατω απο τη σελα?
Θα τρελαθω εγω, θα με ξεχεσει κι ο Ναγκαμουρα.

Το "τσι-μπι-αρ" που κολαει?

Το cbr είναι το πρότυπο που θέλει να φτιάξει έτσι και το Hornet o άνθρωπας.

Vice
14/11/2014, 17:32
Εγώ νομίζω ειναι καλυτερο να μην το κάνεις. Πρώτον γιατί είναι πατέντα και οι πατέντες σχεδόν πάντα κάπου "στραβώνουν" και κάτι "χαλάνε" και δεύτερον όταν θα το πουλήσεις θα το βλέπουν οι υποψήφιοι αγοραστές και θα την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια.

daz
15/11/2014, 00:06
???

Σοβαρά τώρα?

Συνεπιβάτης σε ss?

PetranGR
15/11/2014, 00:18
Σοβαρά τώρα?

Συνεπιβάτης σε ss?

Όχι θα αφήσω την κοπελιά με λεωφορείο γιατί έχω ss...

daz
15/11/2014, 01:46
Όχι θα αφήσω την κοπελιά με λεωφορείο γιατί έχω ss...

Τι σχέση έχει αυτό?


Το γ@μήσαμε και ψόφησε! Χέστο να πάει στο δι@λο, αφού δε το έπιασες απ' την αρχή!;)

taisteal
15/11/2014, 01:47
:lol:

giannis23
15/11/2014, 13:28
Εγώ νομίζω ειναι καλυτερο να μην το κάνεις. Πρώτον γιατί είναι πατέντα και οι πατέντες σχεδόν πάντα κάπου "στραβώνουν" και κάτι "χαλάνε" και δεύτερον όταν θα το πουλήσεις θα το βλέπουν οι υποψήφιοι αγοραστές και θα την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια.

αυτο στ αληθεια δεν το ειχα σκεφτει,οτι θα εχω προβλημα να το δωσω μετα :(

Semiaz
15/11/2014, 17:48
αυτο στ αληθεια δεν το ειχα σκεφτει,οτι θα εχω προβλημα να το δωσω μετα :(

Πολύ πιθανό να έχεις πρόβλημα και πιο πριν.

Αν περνάει ο λαιμός κοντά στην ανάρτηση μπορεί να έχεις θέμα. Εκτός αν αλλάξεις και ανάρτηση ή τη μονώσεις.

Ότι και να κάνεις πάντως σε διαβεβαιώνω ότι θα φαίνεται σα μαλακία και θα λυπάσαι τα λεφτά που ξόδεψες, δε θα το ξηλώσεις και θα συνεχίσεις να κυκλοφορείς με ένα σούργελο.

Επίσης (και το χειρότερο) όταν θα αποφασίσεις να την πουλήσεις και θα περιγράφεις το πόσο ζόρικο είναι και ότι είναιι "μονο για γνώστες", θα σε κοροιδεύουμε στο ανάλογο thread σε 3 διαφορετικά μοτοσικλετιστικά site.

Ο μόνος λόγος που δε συμβαίνει από τώρα είναι επειδή δε το έκανες ακόμα πράξη.

giannis23
15/11/2014, 23:24
Πολύ πιθανό να έχεις πρόβλημα και πιο πριν.

Αν περνάει ο λαιμός κοντά στην ανάρτηση μπορεί να έχεις θέμα. Εκτός αν αλλάξεις και ανάρτηση ή τη μονώσεις.

Ότι και να κάνεις πάντως σε διαβεβαιώνω ότι θα φαίνεται σα μαλακία και θα λυπάσαι τα λεφτά που ξόδεψες, δε θα το ξηλώσεις και θα συνεχίσεις να κυκλοφορείς με ένα σούργελο.

Επίσης (και το χειρότερο) όταν θα αποφασίσεις να την πουλήσεις και θα περιγράφεις το πόσο ζόρικο είναι και ότι είναιι "μονο για γνώστες", θα σε κοροιδεύουμε στο ανάλογο thread σε 3 διαφορετικά μοτοσικλετιστικά site.
ωρε απειλες οτι θα μπω στο αστειες αγγελιες :P


Ο μόνος λόγος που δε συμβαίνει από τώρα είναι επειδή δε το έκανες ακόμα πράξη.
κοιτα το σκεφτομαι πολυ γιατι θελω απλα να μαθω οποτε πιστευω το πολυ 2 χρονια να το εχω μετα θα παω σε κατι αλλο και θα το δωσω...και δε θελω να εχω προβληματα με την πωληση... αλλα και παλι σε honda <3

Vice
17/11/2014, 17:31
Πάρε παράδειγμα αυτόν: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5564366/

teogtp
17/11/2014, 19:11
Οτι εχει πανω του πωλητηριο φευγει............
Κανε το γουστο σου παλικαρε και στην τελικη το επαναφερεις "εργοστασιακο"αν θελεις να το πουλησεις.

giannis23
17/11/2014, 21:57
Οτι εχει πανω του πωλητηριο φευγει............
Κανε το γουστο σου παλικαρε και στην τελικη το επαναφερεις "εργοστασιακο"αν θελεις να το πουλησεις.
αγχωνομαι ευκολα και ακουσα οτι θα εχω σοβαρο προβλημα μετα στην πωληση και κολλησα... θα το πουλησω μετα για να βαλω και τα υπολιπα για cbr..το hornet το εχω για να μαθω (και αυτο υπερβολη το βρισκω για το επιπεδο μου) ωστε να παω πιο ευκολα στο cbr <3


Πάρε παράδειγμα αυτόν: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5564366/
αυτο πιστευωδιορθωνεται ευκολα ομως σε εναν φανοποιο και στο επαναφερει,η κανω λαθος? :confused: