PDA

View Full Version : MTG 50CC καινουργιο



phainomenoN
18/11/2014, 03:45
Πηρα ενα καινουργιο παπακι ( το πρωτο μου) mtg 50cc και με τον καιρο θα το ανεβασω κυβικα
Τι αλλαγες προτεινετε να κανω?

Sapadak
18/11/2014, 07:28
Οταν με το καλό ερθει ο καιρός να το ανεβάσεις κάνε την ερώτηση σου, γιατι μέχρι τότε μπορεί να κυκλοφορούν καλύτερες λυσεις

phainomenoN
18/11/2014, 12:00
Το οτιδηποτε οχι μονο για τα κυβικα
Απο μηχανικα να μου πειτε μεχρι τα φωτα για να γινει πιο ομορφο λεω
Τι εξατμιση ας πουμε αξιζει?

alex14
18/11/2014, 12:40
Θα σου πω κατι χωρις παρεξηγηση. Αγορασες ενα φθηνο παπι, απο οτι ειδα κανει 800-850 Ευρο.
Επομενως μην περιμενεις και πολλα απο ποιοτητα κατασκευης και αξιοπιστια.
Κοιτα να το προσεχεις οσο μπορεις μπας και την βγαλει λιγα χρονια πριν διαλυθει και μην ριχνεις
λεφτα τσαμπα. Φυλαξε τα και παρε κατι καλυτερο/δυνατοτερο αργοτερα.

:wave2:

teogtp
18/11/2014, 13:04
Ααααα! για κινεζο μιλαμε;
Πηγαινε τον με το χαλαρο γιατι σε μαγκιες μπορει να "παρεξηγηθει"ασχημα ............

phainomenoN
18/11/2014, 13:46
Δεν εχω σκοπο να το κρατησω πολυ καιρο δηλαδη πανω απο χρονο απλα ξεκινησα για πρωτο μου με ενα 50αρακι φθηνο που στην πορεια θα το κανω 125 και μετα θα περασω σε κατι μεγαλυτερο

Απλα αν ξερετε τιποτα απο αλλαγες για να γινει καλυτερο και πιο ωραιο...μηπως ειχε κανενας κανενα mtg να με καθοδηγησει

sapila racing
18/11/2014, 13:55
Δεν εχω σκοπο να το κρατησω πολυ καιρο δηλαδη πανω απο χρονο απλα ξεκινησα για πρωτο μου με ενα 50αρακι φθηνο που στην πορεια θα το κανω 125 και μετα θα περασω σε κατι μεγαλυτερο

Απλα αν ξερετε τιποτα απο αλλαγες για να γινει καλυτερο και πιο ωραιο...μηπως ειχε κανενας κανενα mtg να με καθοδηγησει

Kαλό θα ήταν να το σκεφτόσουν αλλιώς.
Δηλαδή ετσι:
'Δεν εχω σκοπο να το κρατησω πολυ καιρο δηλαδη πανω απο χρονο απλα ξεκινησα για πρωτο μου με ενα 50αρακι φθηνο και μετα θα περασω σε κατι μεγαλυτερο'.

Βεβαια δική σου ειναι η τσεπη.

Bladerunner
18/11/2014, 14:04
Απλα αν ξερετε τιποτα απο αλλαγες για να γινει καλυτερο και πιο ωραιο...

Όσα περισσότερα χιλιόμετρα κάνεις τόσο καλύτερα θα πηγαίνει. Πιο στρωτά, με μεγαλύτερη ασφάλεια (και πιο σβέλτα ;) ) Φρόντισε να βελτιώνεσαι εσύ ως αναβάτης και θα μπορέσεις να πάρεις το 100% από ότι έχει να σου δώσει το μηχανάκι.

Για την αισθητική πλευρά του θέματος δεν έχω ιδέα. Εφόσον όμως δεν θα το κρατήσεις πολύ, θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες να κρατήσεις τα χρήματά σου για την επόμενη αγορά.

Καλώς ήρθες στο moto.gr και στη μοτοσυκλέτα! :)

GFawkes
18/11/2014, 14:15
To καλυτερο που εχεις να κανεις για το παπι σου ειναι,

να μην το σκιζεις στα γκαζια,
και να του αλλαξεις τα λαδακια του στην ωρα τους.
Πιστεψε με αυτα τα δυο και μονο θα σε γλιτωσουν πολλα λεφτα.

Οταν με το καλο πιασεις το οριο ηλικιας, μην το πειραξεις αλλα παρε ενα πιο μεγαλο...διοτι οτι και να κανεις σε ενα 50αρι παπι....




50αρι παπι θα παραμεινει....και μαλιστα κινεζικο...

pipe_smoker
18/11/2014, 14:19
Ό,τι σου είπαν οι απο πάνω.

Γράψε τα χιλιομετρά σου με το μηχανάκι που έχεις, να το μάθεις, να μάθεις γενικότερα κι όταν είναι η ώρα πας σε κάτι καλύτερο μεγαλύτερο κλπ.

Ουσιαστικές βελτιώσεις άσ'τες καλύτερα γιατί ούτε ουσιαστικές θα είναι, ούτε βελτιώσεις ;)
Αισθητικά, όταν μια μέρα το δεις και νοιώσεις ότι θες να αλλάξεις κάτι, άλλαξε κάτι πολύ light ίσα ίσα για να δεις κάτι διαφορετικό στο μηχανάκι σου.

Welcome:beer:

phainomenoN
18/11/2014, 14:27
Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση ανταποκριση..
Θα ακολουθησω τις συμβουλες σας και απλα θα μαθω καλα να το πηγαινω και θα μαζεψω λεφτα για κατι καλυτερο πραγμα που θα αργησει οχι για θεμα τοσο οικονομικο οσο για να μαθω καλυτερα να οδηγαω


Κατι τελευταιο παρολο που ειπατε να μην ριξω λεφτα και το δεχομαι...
Καμια εξατμιση της προκοπης για το 50αρακι ξερετε?Μεχρι 90-100 ευρω δινω

pipe_smoker
18/11/2014, 15:52
Κατι τελευταιο παρολο που ειπατε να μην ριξω λεφτα και το δεχομαι...
Καμια εξατμιση της προκοπης για το 50αρακι ξερετε?Μεχρι 90-100 ευρω δινω

Εξάτμιση δεν ξέρω. Κάποιος που μπορεί να ξέρει ίσως βοηθήσει.

Εγώ πάντως στη θέση σου θα τα έδινα για λάστιχα:)

mreza
18/11/2014, 16:02
Να υποθέσω ότι ήδη έχεις επενδύσει σε κράνος. Αν όχι, ξεκίνα από κει τα άλλα έρχονται.
Καλορίζικο :wave2:

toyar
18/11/2014, 16:06
το πηρες 800
αν αρχισεις να το πειραζεις θα του βαλεις κανα 200αρι ακομα συνολο 1000
αν πας σε ενα χρονο να το πουλησεις θα δυσκολευτεις γιατι κανεις δεν θελει κατι πειραγμενο
αν το αφησεις οπως ειναι σε ενα χρονο θα παρεις ευκολα 400-500 να τα βαλεις για το επομενο
+1 για τα λαστιχα

CustomBoy
18/11/2014, 16:41
εξατμιση αν σε καίει τοσο,βάλε μια APIDO ,που ειναι και ομορφες ,και εχουν ωραίο ηχο

καλορίζικο το παπι,και κάνε οτι σου είπαν οι παραπάνω..μονο κερδισμένος θα βγείς

phainomenoN
18/11/2014, 23:10
Ενταξει παιδια ευχαριστω πολυ...Θα το αφησω λοιπον ετσι για να μην εχουμε θεματα...
Κανα συγκεκριμενο λινκ για εξατμιση?

AntonisZx
19/11/2014, 23:10
Για εξάτμιση κοιτα και την hrc/ride it κάπως έτσι την έλεγαν νομίζω για glx.. εμένα πάνω σε ένα κινέζικο απομίμηση innova ήταν ότι πρέπει.. και τιμή 46 ευρώ.. http://mototrade.gr/store/εξατμιση-honda-astrea-supra-c90-hrc-ride-it-ασημι.html