PDA

View Full Version : Ρε δώστε στους ανθρώπους τα αναδρομικά τους



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

AristidisZ
18/11/2014, 20:38
δε βλέπετε, λεφτά να πάρουν ένα νεράκι δεν έχουν... (https://www.youtube.com/watch?v=GVSR_wFl2m0)

nic mor
18/11/2014, 20:42
θα γυρισει ο τροχος καποια μερα.. :a021:

Joyrider
18/11/2014, 20:42
Prestige όχι αστεία.

Bradipous
18/11/2014, 21:03
https://www.youtube.com/watch?v=VtiyHhcQXwk :a016:



:a13:

kostaskk
18/11/2014, 21:11
να μου κλεβαν το περιπτερο οι μπάτσοι? ποποοο

πούλημα ολα την επομενη μερα σε χαμηλή τιμη και αγορα οπλων για την εκδίκηση μου

o_gavros
18/11/2014, 21:24
να μου κλεβαν το περιπτερο οι μπάτσοι? ποποοο

πούλημα ολα την επομενη μερα σε χαμηλή τιμη και αγορα οπλων για την εκδίκηση μου

Και πόσους νομίζεις θα φας ρε φίλε;
7000 σκυλιά ήταν αμολημενα εχθές.
(να με συμπαθανε τα τετραποδα για την προσβολή)

Δεν έχει πάτο το βαρέλι μας δυστυχώς.

SHOOTER045
18/11/2014, 21:37
Γαβ

Billymuse
18/11/2014, 22:12
Kαλως τα παιδιά της Ελλάδος παιδιά... δε πειράζει θα γυρίσει ο τροχός για την ώρα φυλάνε
αυτους που τους κόβουν τους μισθούς γιατι τοσο τους κόβει και σε αυτους

Billymuse
18/11/2014, 22:17
Είδα ενα comment που γράφει..

H αληθεια ειναι οτι ο αστυνομικος πηγε να του χαρισει ενα κατοσταευρω γιατι τον λυπηθηκε που εξαιτιας των περιστατικων
επεσε ο τζιρος.Αλλα αυτος επειδη ηταν αναρχικος δεν ηθελε και ο αστυνομικος αναγκαστηκε να τον δειρει γιατι λεει
πρεπει να φερουμε αναπτυξη,πως θα φερουμε αναπτυξη αν οι πολιτες δεν δεχονται την βοηθεια μας?
Για αυτο ειμαστε εδω εμεις οι αστυνομικοι,για να βοηθαμε.
Μου χει τυχει και μενα προσωπικα να βλεπω να θελουν να δωσουν λεφτα και αγαπη στους διαδηλωτες
αλλα αυτοι λενε οτι θελουν το κακο της χωρας και πηγαινουν και πεφτουν πανω στα γκλομπ τους με ολη τους την δυναμη.
Τι να πω,μονο οι αστυνομικοι εχουν μεινει σ'αυτη την χωρα να κραταν την αξιοπρεπεια μας ψηλα.

:lol:

Dbnn
18/11/2014, 22:17
Γαβ
Αζορ;;; εσυ;;;; :lol:

el_hymador
18/11/2014, 22:18
Χωρίς θόρυβο το video και με ρηχό βάθος πεδίου, σταντέ με dslr τράβαγε ο τύπος και βγήκε ωραία αισθητική, σαν indy film noir ή σαν προχώ προεκλογικό video από το ποτάμι.

Dbnn
18/11/2014, 22:26
Εμενα μου θυμιζει μπαχαλακηδες που μονο ματ δεν ηταν...... κατι χρονια πισω για οσους θυμονται....
Αλλα για νερο; πολυ τραβηγμενο.

skylaros
18/11/2014, 22:31
Τι σας εντυπωσιάζει (τα έχουμε δει και ζήσει χιλιάδες φορές άλλωστε) ? Εγώ από τότε που είδα τον Άδωνη στο υπουργείο δεν εντυπωσιάζομαι με τίποτα._

Billymuse
18/11/2014, 22:32
Εμενα μου θυμιζει μπαχαλακηδες που μονο ματ δεν ηταν...... κατι χρονια πισω για οσους θυμονται....
Αλλα για νερο; πολυ τραβηγμενο.

Ε μπορεί να το πήρε να το ρίξει σε κανέναν άστεγο παλι https://www.youtube.com/watch?v=frF2yIXBggc

SHOOTER045
18/11/2014, 22:42
Kαλως τα παιδιά της Ελλάδος παιδιά... δε πειράζει θα γυρίσει ο τροχός για την ώρα φυλάνε
αυτους που τους κόβουν τους μισθούς γιατι τοσο τους κόβει και σε αυτους

Φυλάμε οποιον ψηφίζεται εσεις

Υπάρχει και η εκδοχή ότι έδωσαν χρήματα, αλλά αυτος( περιπτεράς ) όταν είδε την κάμερα< δημιούργησε > το σκηνικό
Κατ εμε κακώς επενέβησαν, έπρεπε να αφήσουν τα< παιδιά > να δημιουργησουν, να γράψουν όπου δεν έγραψαν ,να κάψουν ότι δεν έκαψαν, να ρημαξουν ότι δεν ρήμαξαν
Μόνο τότε αν παθαινατε κάτι απ αυτά θα είχατε διαφορετική άποψη.
Αφήστε τους χύμα να τα κάνουν μπουρδέλο, να αντικαθιστούν πρυτάνεις, να κάνουν ότι γουστάρουν και να πιστεύετε ότι θέλετε.


Στο Όσλο που έχω γνωστό, η πόλη λάμπει, το μοναδικό κτίριο με αφίσες και σπρέι είναι η ελληνική πρεσβεία, αυτοί είμαστε,παντου να δείξουμε την βλακεία μας.
Γιατί κάποιοι είναι σκύλοι, αλλά έξω υπάρχουν και άλλα ζώα...

mikes
18/11/2014, 22:43
327234

Billymuse
18/11/2014, 22:46
Φυλάμε οποιον ψηφίζεται εσεις

Υπάρχει και η εκδοχή ότι έδωσαν χρήματα, αλλά αυτος( περιπτεράς ) όταν είδε την κάμερα< δημιούργησε > το σκηνικό
Κατ εμε κακώς επενέβησαν, έπρεπε να αφήσουν τα< παιδιά > να δημιουργησουν, να γράψουν όπου δεν έγραψαν ,να κάψουν ότι δεν έκαψαν, να ρημαξουν ότι δεν ρήμαξαν
Μόνο τότε αν παθαινατε κάτι απ αυτά θα είχατε διαφορετική άποψη.
Αφήστε τους χύμα να τα κάνουν μπουρδέλο, να αντικαθιστούν πρυτάνεις, να κάνουν ότι γουστάρουν και να πιστεύετε ότι θέλετε.


Στο Όσλο που έχω γνωστό, η πόλη λάμπει, το μοναδικό κτίριο με αφίσες και σπρέι είναι η ελληνική πρεσβεία, αυτοί είμαστε,παντου να δείξουμε την βλακεία μας.
Γιατί κάποιοι είναι σκύλοι, αλλά έξω υπάρχουν και άλλα ζώα...

Αυτη την εκδοχή απο τον Πρετεντέρη την έμαθες η την υπέθεσες απο 500 χιλιόμετρα μακρια?

giannis21
18/11/2014, 22:52
Φυλάμε οποιον ψηφίζεται εσεις

Υπάρχει και η εκδοχή ότι έδωσαν χρήματα, αλλά αυτος( περιπτεράς ) όταν είδε την κάμερα< δημιούργησε > το σκηνικό
Κατ εμε κακώς επενέβησαν, έπρεπε να αφήσουν τα< παιδιά > να δημιουργησουν, να γράψουν όπου δεν έγραψαν ,να κάψουν ότι δεν έκαψαν, να ρημαξουν ότι δεν ρήμαξαν
Μόνο τότε αν παθαινατε κάτι απ αυτά θα είχατε διαφορετική άποψη.
Αφήστε τους χύμα να τα κάνουν μπουρδέλο, να αντικαθιστούν πρυτάνεις, να κάνουν ότι γουστάρουν και να πιστεύετε ότι θέλετε.


Στο Όσλο που έχω γνωστό, η πόλη λάμπει, το μοναδικό κτίριο με αφίσες και σπρέι είναι η ελληνική πρεσβεία, αυτοί είμαστε,παντου να δείξουμε την βλακεία μας.
Γιατί κάποιοι είναι σκύλοι, αλλά έξω υπάρχουν και άλλα ζώα...
Αρα ειστε τα σκυλια των αφεντικων..μην παρεξηγιεστε οταν σας το λενε..;)

Μικe777
18/11/2014, 23:00
http://youtu.be/zuuObGsB0No

SHOOTER045
18/11/2014, 23:19
Αρα ειστε τα σκυλια των αφεντικων..μην παρεξηγιεστε οταν σας το λενε..;)

Τα σκυλιά έχουν και αναγνωρίζουν ένα αφεντικό,αν το ξέρεις.
Αυτοί ( οι κυβερνώντες )αλλάζουν,αρα η δεν είναι αφεντικά μας, η δεν είμαστε σκυλιά.
Αντίθετα κοπρόσκυλα υπάρχουν πολλά εκεί έξω.
Billymuse Τον πρετεντερη τον πήρα τηλέφωνο, αφού σου ζήτησα το νούμερο του το ξέχασες?

devil's animal
18/11/2014, 23:27
πραγματικα δεν βαριεστε both parties να παιζετε την ιδια κασετα?:rolleyes:
:a12::a019::a56:

pektis
18/11/2014, 23:39
:cry:Παλι τα ιδια......:look::a019:

ΝIKOLTSOS
18/11/2014, 23:40
Τα σκυλιά, αδέσποτα ή μη, μια χαρά ζώα είναι...
Ας βρούμε κάτι πιο αντιπροσωπευτικό...

tzimidis
18/11/2014, 23:44
θα γυρισει ο τροχος καποια μερα.. :a021:

.. δε πειράζει θα γυρίσει ο τροχός .......

Λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω .................................................

αλλά στην ελλάδα ο τροχός.............................





























ΔΕ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

TROOPER
18/11/2014, 23:49
-εχουμε φωτογραφιες με ενστολους με διακριτικα φασιστων αλλα αυτο ειναι τυχαιο.
-εχουμε φωτογραφιες με ασφαλιτες με σακιδια με μολοτοφ αλλα μας γελανε τα ματια μας.
-εχουμε βιντεο και φωτο με ενστολους που παρασερνουνε με τα μηχανακια τους ειρηνικους διαδηλωτες αλλα δεν ειναι αυτο που νομιζουμε.
-εχουμε φακελωμενους μπατσους σε αγαστη συνεργασια με φασιστικες, ακροδεξιες, παρακρατικες οργανωσεις αλλα δημοκρατια εχουμε.
-εχουμε μπατσους να πουλανε προστασια,ναρκωτικα,νταβατζιλικια αλλα πως να τα βγαλεις περα με εναν μισθο.
-εχουμε πεσιματα σε ειρηνικες πορειες αλλα ειναι προληπτικα μετρα.
-εχουμε πεσιματα απο χρυσαυγιτες σε ματατζηδες αλλα ο ομοιος στον ομοιο και η κοπρια στα λαχανα, κορακακας κορακου ματι δεν βγαζι κ.ο.κ. οποτε δεν ανοιγει ρουθουνι.
-εχουμε την εικονα του μουλου ζητα που ενω εχουνε συλλαβει εναν πιτσιρικα που εκανε το θανασιμο αμαρτημα να καψει την σημαια, παει απο πισω και του συνθλιβει τα @@ αλλα αυτο ειναι τροπος διαπαιδαγωγησης
-εχουμε αντιφασιστικη μοτοπορεια να την χτυπανε τα μπασταρδα της δελτα χωρις να εχει γινει το παραμικρο και να τρομοκρατουνται 30 συλληφθεντες στην γαδα οτι θα δωθουνε τα ονοματα στις τ.ο. της χ.α. αλλα αυτο ειναι ελλειψη της δυναμης των μπατσων που καπου πρεπει να αποτανθουνε για βοηθεια.
-εχουμε ζαρτηνιερες να κοπανανε φοιτητες. αλλα μαλλον ηταν της γεωπονικης και το πειραμα επλασε φυτο που δερνει.
-εχουμε εναν γερμανο φοιτητη που νομιζε οτι τον δειρανε. τελικα επεσε γλαστρα απο τον 2ο οροφο.
-εχουμε και 10 μαλακες που κλεψανε τα νερα απο το περιπτερο και το σπασανε και κατι τρεχει στα γυφτικα.

κατσε να δεις τι αλλο εχουμε.....Α! ΝΑΙ!

ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΒΡΗΚΑ!!!

http://www.amnesty.org.gr/wp-content/uploads/2014/04/2014-0403-A-law-into-themselves_report.pdf

δεν χρειαζεται να γραψω τις ευχες μου. τις αντιλαμβανεστε. εχουν να κανουν με ασθενειες.

xristos x
18/11/2014, 23:52
shooter μη μπαινεις στο τριπακι να τους υπερασπιστεις ολους, δεν μιλαμε για το συνολο της αστυνομιας μιλαμε για τα ματ.... εχουν δειρει τους παντες κατα καιρους (αντρες και γυναικες,νεους και γερους, ελληνες και ξενους,εργαζομενους,ανεργους και συνταξιουχους) και ας μην κρυβομαστε ο ζηλος τους δειχνει οτι δεν ειναι μονο δουλεια....

andreaspetr
18/11/2014, 23:55
Υπαρχουν οι αστυνομικοι αλλα υπαρχουν και οι "μπατσοι"
υπαρχουν οι γιατροι αλλα υπαρχουν και οι "φακελακηδες"
υπαρχουν ταξιτζηδες αλλα υπαρχουν και οι "ταριφες"
υπαρχουν οι μοτοσυκλετιστες αλλα υπαρχουν και οι "μηχανοβιοι"
μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.

Μικe777
18/11/2014, 23:58
Λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω .................................................

αλλά στην ελλάδα ο τροχός.............................





























ΔΕ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

:nono:θα γυρισει καποια στιγμη!
απλα αυτη η καταραμενη σημερινη νεολαια
ειναι κατεστραμενη!ολη μερα youtube φατσαμπουκ σχολια και παμε στη πορεια
να βλεπουμε μπαχαλακηδες να τα σπανε την περουσια του κοσμακη δηλ το παρακρατος..
η πλακα ειναι οτι το παιζουμε ολοι κι αναρχικοι!:cry:
αλλα καποια μερα ο κοσμος ο απλος κοσμακης αυτου που του εχουν διαλυσει 100 φορες το μαγαζι
θα τους παρει ολους με τις πετρες θα το δεις και τοτε θα ειναι και η αστυνομια μαζι τους..
παιχτηκε μια φορα το εργο 1973!:



μεχρι τοτε!ας εκτονωθουμε ολοι στο ιντερνετ μπας και παρουμε καμια θετικη ψηφο!
κανε add suscribe follow tweet..
βασιλιαδες του πληκτρολογιου..
ας κοιμηθουμε ολοι ησυχοι..:ZZZ:
a3:

skylaros
19/11/2014, 00:15
:nono:θα γυρισει καποια στιγμη!
απλα αυτη η καταραμενη σημερινη νεολαια
ειναι κατεστραμενη!ολη μερα youtube φατσαμπουκ σχολια και παμε στη πορεια
να βλεπουμε μπαχαλακηδες να τα σπανε την περουσια του κοσμακη δηλ το παρακρατος..
η πλακα ειναι οτι το παιζουμε ολοι κι αναρχικοι!:cry:
αλλα καποια μερα ο κοσμος ο απλος κοσμακης αυτου που του εχουν διαλυσει 100 φορες το μαγαζι
θα τους παρει ολους με τις πετρες θα το δεις και τοτε θα ειναι και η αστυνομια μαζι τους..
παιχτηκε μια φορα το εργο 1973!:



μεχρι τοτε!ας εκτονωθουμε ολοι στο ιντερνετ μπας και παρουμε καμια θετικη ψηφο!
κανε add suscribe follow tweet..
βασιλιαδες του πληκτρολογιου..
ας κοιμηθουμε ολοι ησυχοι..:ZZZ:
a3:

WTF ! :uplate: Αν δε κάνεις λάθος σε σύνταξη και αν δε νυστάζω πολύ, είναι πολύ μπερδεμένο αυτό που έγραψες, λογικά ή κάπου μπερδεύομαι ή κάπου μπερδεύεσαι :beer:

taisteal
19/11/2014, 00:17
Αντε,παμε μεχρι να κλειδωθει...



:rolleyes:

Μικe777
19/11/2014, 00:26
WTF ! :uplate: Αν δε κάνεις λάθος σε σύνταξη και αν δε νυστάζω πολύ, είναι πολύ μπερδεμένο αυτό που έγραψες, λογικά ή κάπου μπερδεύομαι ή κάπου μπερδεύεσαι :beer:
βασικα και εγω δεν καταλαβα τι εγραψα!:rotflmao:
ειμαι μπερδεμενος κι εχω κουραστει με αυτη την ιστορια..
υποστηριζεις τους μπατσους εισαι φασιστας..υποστηριζεις την αλλη πλευρα
εισαι αναρχοαπλυτος..ε!δεν ξερω κουραστηκα..υποστηριζω την λυση να ενωθουμε
ολοι οσοι υποφερουμε και να τους πλακωσουμε ολους να τελειωσει το θεμα!!
(τους πολιτικους)ανεξαρτητα!τι εισαι αριστερος-δεξιος και η αστυνομια μαζι..
γινεται?:rolleyes:
νομιζω το εχει πει κι ο Παυλαρας..
http://youtu.be/pHJDmG9ncxg
φωλια η βουλη για πουλια..;)

Ζεύκας
19/11/2014, 00:33
Εξουσία. Επειδή γουστάρω σου κλέβω το εμπορευμά σου κι άμα αντισταθείς σε βαράω και στο ξύλο. Άθλιοι

xristos x
19/11/2014, 00:37
Ματατζης.... ισως η μονη αποστομοτικη απαντηση στη φραση "καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη"

Ζεύκας
19/11/2014, 00:42
Δέκα ματατζίδες οπλισμένοι σαν αστακοί εναντίον ενός μεροκαματιάρη ανθρώπου.

Γαμώ το κερατό μου γαμώ

SHOOTER045
19/11/2014, 00:45
-εχουμε φωτογραφιες με ενστολους με διακριτικα φασιστων αλλα αυτο ειναι τυχαιο.
-εχουμε φωτογραφιες με ασφαλιτες με σακιδια με μολοτοφ αλλα μας γελανε τα ματια μας.
-εχουμε βιντεο και φωτο με ενστολους που παρασερνουνε με τα μηχανακια τους ειρηνικους διαδηλωτες αλλα δεν ειναι αυτο που νομιζουμε.
-εχουμε φακελωμενους μπατσους σε αγαστη συνεργασια με φασιστικες, ακροδεξιες, παρακρατικες οργανωσεις αλλα δημοκρατια εχουμε.
-εχουμε μπατσους να πουλανε προστασια,ναρκωτικα,νταβατζιλικια αλλα πως να τα βγαλεις περα με εναν μισθο.
-εχουμε πεσιματα σε ειρηνικες πορειες αλλα ειναι προληπτικα μετρα.
-εχουμε πεσιματα απο χρυσαυγιτες σε ματατζηδες αλλα ο ομοιος στον ομοιο και η κοπρια στα λαχανα, κορακακας κορακου ματι δεν βγαζι κ.ο.κ. οποτε δεν ανοιγει ρουθουνι.
-εχουμε την εικονα του μουλου ζητα που ενω εχουνε συλλαβει εναν πιτσιρικα που εκανε το θανασιμο αμαρτημα να καψει την σημαια, παει απο πισω και του συνθλιβει τα @@ αλλα αυτο ειναι τροπος διαπαιδαγωγησης
-εχουμε αντιφασιστικη μοτοπορεια να την χτυπανε τα μπασταρδα της δελτα χωρις να εχει γινει το παραμικρο και να τρομοκρατουνται 30 συλληφθεντες στην γαδα οτι θα δωθουνε τα ονοματα στις τ.ο. της χ.α. αλλα αυτο ειναι ελλειψη της δυναμης των μπατσων που καπου πρεπει να αποτανθουνε για βοηθεια.
-εχουμε ζαρτηνιερες να κοπανανε φοιτητες. αλλα μαλλον ηταν της γεωπονικης και το πειραμα επλασε φυτο που δερνει.
-εχουμε εναν γερμανο φοιτητη που νομιζε οτι τον δειρανε. τελικα επεσε γλαστρα απο τον 2ο οροφο.
-εχουμε και 10 μαλακες που κλεψανε τα νερα απο το περιπτερο και το σπασανε και κατι τρεχει στα γυφτικα.

κατσε να δεις τι αλλο εχουμε.....Α! ΝΑΙ!

ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΒΡΗΚΑ!!!

http://www.amnesty.org.gr/wp-content/uploads/2014/04/2014-0403-A-law-into-themselves_report.pdf

δεν χρειαζεται να γραψω τις ευχες μου. τις αντιλαμβανεστε. εχουν να κανουν με ασθενειες.
Ορισμένες φορές νομίζω ότι είμαι στο indymedia όχι στο ΜΟΤΟ.Τελος πάντων
Είπες την μαγική λέξη
< κόρακας κορακου ματι δεν βγάζει >
Φωτογραφίες και βίντεο καταστροφών και βανδαλισμων ?
Και αν υπάρχουν είναι ελάχιστα και είναι λέτε - λένε χαλκευμενα
Βίντεο που καηκανε αθώοι στην ΜΑΡΦΙΝ γιατί δεν υπάρχει? Ήταν μπασταρδα ε? Υπηρέτες του κεφαλαίου και των αφεντικών. Οι νεκροί αστυνομικοί και οι τραυματίες? Καλά να πάθουν ε?
Στην πυρά και αυτοί. Δεν μπαίνω στον κόπο να ψάξω σχόλια για αυτά που κάνουν σε αστυνομικόυς. Υπάρχουν δεκάδες και το ξέρεις και εσύ και όλοι.
Όσο για τις ευχές για αρρώστιες έχω πάρει δεκάδες αν σε ευχαριστεί, τα πραγματικά ευχαριστώ ήταν περισοτερα.
Και τους καρκίνους και λοιπές ευχές, τα αφηνω για τους μπαχαλακηδες.
Δεν αντέχεις και δεν αντέχετε την άλλη άποψη, η καλοσχηματισμένη δική σας γνώμη δεν επιδέχεται κριτικής.
Δεν υποστηρίζω, εγώ πρώτος κατακρίνω αλλά αυτό το μονόπλευρο γαμώτο ε είναι πολύ.
Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να μου κάνεις αναφορά, τιμωρία, βαθμό ποινής, μπαν.
Όπως την άλλη φορά ( θυμάσαι ) γιατί όμως να μην τιμωρείται η προσωπική επίθεση ενός Μοντ σε ένα μέλος, ενώ το αντίθετο τιμωρείται?
Μπαχαλακηδες υπάρχουν παντού. Σούταρε με ρε δημοκράτη και εμένα και κάθε αντίθετη φωνή, μόνο και μόνο για να επιβεβαιώσεις την δική σου φασιστική αντίληψη περί έκφρασης ιδεών.
Το καλύτερο θα ήταν να ξυπνησεις και να δεις ότι δεν υπάρχει μόνο άσπρο μαύρο. Αντέχεις?

xristos x
19/11/2014, 00:55
shooter μπαινεις σε θεση αμυνας χωρις να χρειαζεται!
η μαρφιν που κολλαει καθε φορα δεν το εχω καταλαβει;;

Ζεύκας
19/11/2014, 00:56
Οι νεκροί αστυνομικοί και οι τραυματίες?

Θυμισέ μου, πότε έχει δολοφονηθεί αστυνομικός από διαδηλωτές;

pipe_smoker
19/11/2014, 00:57
......

Και βίντεο να είχαμε που να αρπάζουν και να αποκεφαλίζουνε περιπτεράδες, ψιλικατζήδες, μπακάληδες κλπ σαν άλλοι Τζιχαντιστές, και πάλι θα είχαμε κάποιους να έχουν κολλήσει τη βελόνα στο ποίημα με τον ταξιτζή και τον ταρίφα, στον αστυνομικό και τον μπάτσο, στο ότι δεν είδαμε τί τους έκανε ο περιπτερομπακαλοψιλικατζής πριν το βίντεο του αποκεφαλισμού και τους οδήγησε σε αυτή την πράξη.

Ακόμα και σήμερα υπάρχει κόσμος που κάνει διαχωρισμό στους μπάτσους και στους αστυνομικούς.

Μάλλον η παιδεία φταίει.
Δεν ξεκινήσαμε από τα βασικά.

Το πρώτο βήμα πήγε να το κάνει ο Πανούσης θέλοντας να φέρει 3 ξεχωριστές κλούβες δίπλα δίπλα, με τα 3 είδη ζώων μπας και καταλάβει ο κόσμος επιτέλους ότι είναι άλλο ο μπάτσος, άλλο το γουρούνι, άλλο ο δολοφόνος.

Δεν έπιασε ούτε αυτό.

YianPep
19/11/2014, 01:01
sygnomi gia ta greeeklish den 'paizei' to alt swift
me olo to sebasmo stin apopsi tou kathe symforoumiti....ftanei re palikaria
eleos me tis of topic antiparatheseis ..galatiko xorio re gamoto
metaksy tou asprou kai tou maurou exei pollous tonous tou gkri .o kathenas krinei me ta biomata kai tis prokatalipseis tou .
ena komati na xalarosoume..http://youtu.be/sKsTE9v5HVc
rempetiko me blues,ola mporoun na tairiaksoun

pipe_smoker
19/11/2014, 01:14
Ορισμένες φορές νομίζω ότι είμαι στο indymedia όχι στο ΜΟΤΟ.Τελος πάντων

Κάλλιο να νομίζεις εσύ ότι είσαι στο indymedia παρά εμείς οι ρέστοι στο policenet. Με το συμπάθειο κιόλας.


Είπες την μαγική λέξη
< κόρακας κορακου ματι δεν βγάζει >
Φωτογραφίες και βίντεο καταστροφών και βανδαλισμων ?
Και αν υπάρχουν είναι ελάχιστα και είναι λέτε - λένε χαλκευμενα

Υπάρχουν.
Αυτή είναι η "μαλακία".
Ότι ενώ υπάρχουν και φαίνεται το μεγαλύτερο ποσοστό των βανδαλισμών από πού προέρχεται όλοι κάνουν τους τυφλούς.



Βίντεο που καηκανε αθώοι στην ΜΑΡΦΙΝ γιατί δεν υπάρχει? Ήταν μπασταρδα ε? Υπηρέτες του κεφαλαίου και των αφεντικών.


Γιατί δεν υπάρχει βίντεο της Μαρφίν μάλλον πρέπει να ρωτήσεις προς άλλη κατεύθυνση. ΥπΕρεσιακιά.
Εκτός κι αν έχει μείνει κανένα DVD ξεχασμένο σε κανένα Α.Τ. για να το βλέπουν και να καμαρώνουν τα κατορθώματά τους.




Οι νεκροί αστυνομικοί και οι τραυματίες? Καλά να πάθουν ε?

Οι ποιοί?


Στην πυρά και αυτοί. Δεν μπαίνω στον κόπο να ψάξω σχόλια για αυτά που κάνουν σε αστυνομικόυς.

Ναι όντως.
Μην μπεις καλύτερα γιατί δεν έχουμε και χαρτομάντηλα.

Για όλα τα υπόλοιπα δακρύβρεχτα για τις ευχές και τις κατάρες και τα "ανοίχτε τα μάτια σας και τα μυαλά σας, είπε το όργανο κι έπιασε το γκλοπ για να τους τα ανοίξει ο ίδιος", ουδέν σχόλιο.

Α, και πού'σαι.
Άμα θες τράβα μου μια αναφορά.
Ποτέ δεν ξέρεις. Πολλούς τους έχει φάει η σιγουριά τους εδώ μέσα.

SHOOTER045
19/11/2014, 01:21
shooter μπαινεις σε θεση αμυνας χωρις να χρειαζεται!
η μαρφιν που κολλαει καθε φορα δεν το εχω καταλαβει;;

Ούτε οι ζαρτινιερες κολλάνε στο σήμερα, αλλά κουβέντα να γίνεται

xristos x
19/11/2014, 01:23
Ούτε οι ζαρτινιερες κολλάνε στο σήμερα, αλλά κουβέντα να γίνεται

πως δεν κολλανε, τοτε "χτυπησε πεφτοντας πανω τους" ο αληταμπουρας ενω σημερα "αφησαν ενα 20ευρω τα παιδια" αλλα ο περιπτερας δεν το ηθελε.... ειναι και τα δυο το λιγοτερο γελοιες δικαιολογιες.

edit:και αν θες μ ακους, μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα, μην αποδεικνυεις οτι κορακας κορακου ματι δεν βγαζει. Για την μαρφιν καταλαβαινω που το πας αλλα ειναι η κλασσικη μπαλα στην εξεδρα για να ξεφυγει η συζητηση απο το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σχετικο με αστυνομικη βια....

SHOOTER045
19/11/2014, 01:33
Κάλλιο να νομίζεις εσύ ότι είσαι στο indymedia παρά εμείς οι ρέστοι στο policenet. Με το συμπάθειο κιόλας.



Υπάρχουν.
Αυτή είναι η "μαλακία".
Ότι ενώ υπάρχουν και φαίνεται το μεγαλύτερο ποσοστό των βανδαλισμών από πού προέρχεται όλοι κάνουν τους τυφλούς.





Γιατί δεν υπάρχει βίντεο της Μαρφίν μάλλον πρέπει να ρωτήσεις προς άλλη κατεύθυνση. ΥπΕρεσιακιά.
Εκτός κι αν έχει μείνει κανένα DVD ξεχασμένο σε κανένα Α.Τ. για να το βλέπουν και να καμαρώνουν τα κατορθώματά τους.





Οι ποιοί?



Ναι όντως.
Μην μπεις καλύτερα γιατί δεν έχουμε και χαρτομάντηλα.

Για όλα τα υπόλοιπα δακρύβρεχτα για τις ευχές και τις κατάρες και τα "ανοίχτε τα μάτια σας και τα μυαλά σας, είπε το όργανο κι έπιασε το γκλοπ για να τους τα ανοίξει ο ίδιος", ουδέν σχόλιο.

Α, και πού'σαι.
Άμα θες τράβα μου μια αναφορά.
Ποτέ δεν ξέρεις. Πολλούς τους έχει φάει η σιγουριά τους εδώ μέσα.

Νεκροί υπάρχουν από στοχευμενες επιθέσεις,μπορει να μην ήταν σε πορείες αλλά υπάρχουν,τραυματιες ένα σωρό. Αλλά εμείς είμαστε αναλώσιμοι ε? Δεν έγινε τίποτα.
Συσχετισμός του Μοτο με το policenet δεν παίζει, πόσα φίλια ποστ υπάρχουν για την μια πλευρά και πόσα για την άλλη
Πάμε στο επόμενο
Απάντησα επί τού συγκεκριμένου για κατάρες για κατάρες και ανταπέδωσα, δεν το είπα για να συγκινηθεί ούτε για να κλάψει κανένας, και δεν κρατάω μαγνητοφωνακι για να κρατάω κατάρες και ευχαριστώ.
Αναφορές και τέτοια δεν κάνω, δεν έχω λόγο ούτε μαζεύω μπόνους.

TROOPER
19/11/2014, 01:43
Ορισμένες φορές νομίζω ότι είμαι στο indymedia όχι στο ΜΟΤΟ.Τελος πάντων
Είπες την μαγική λέξη
< κόρακας κορακου ματι δεν βγάζει >
Φωτογραφίες και βίντεο καταστροφών και βανδαλισμων ?
Και αν υπάρχουν είναι ελάχιστα και είναι λέτε - λένε χαλκευμενα
Βίντεο που καηκανε αθώοι στην ΜΑΡΦΙΝ γιατί δεν υπάρχει? Ήταν μπασταρδα ε? Υπηρέτες του κεφαλαίου και των αφεντικών. Οι νεκροί αστυνομικοί και οι τραυματίες? Καλά να πάθουν ε?
Στην πυρά και αυτοί. Δεν μπαίνω στον κόπο να ψάξω σχόλια για αυτά που κάνουν σε αστυνομικόυς. Υπάρχουν δεκάδες και το ξέρεις και εσύ και όλοι.
Όσο για τις ευχές για αρρώστιες έχω πάρει δεκάδες αν σε ευχαριστεί, τα πραγματικά ευχαριστώ ήταν περισοτερα.
Και τους καρκίνους και λοιπές ευχές, τα αφηνω για τους μπαχαλακηδες.
Δεν αντέχεις και δεν αντέχετε την άλλη άποψη, η καλοσχηματισμένη δική σας γνώμη δεν επιδέχεται κριτικής.
Δεν υποστηρίζω, εγώ πρώτος κατακρίνω αλλά αυτό το μονόπλευρο γαμώτο ε είναι πολύ.
Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να μου κάνεις αναφορά, τιμωρία, βαθμό ποινής, μπαν.
Όπως την άλλη φορά ( θυμάσαι ) γιατί όμως να μην τιμωρείται η προσωπική επίθεση ενός Μοντ σε ένα μέλος, ενώ το αντίθετο τιμωρείται?
Μπαχαλακηδες υπάρχουν παντού. Σούταρε με ρε δημοκράτη και εμένα και κάθε αντίθετη φωνή, μόνο και μόνο για να επιβεβαιώσεις την δική σου φασιστική αντίληψη περί έκφρασης ιδεών.
Το καλύτερο θα ήταν να ξυπνησεις και να δεις ότι δεν υπάρχει μόνο άσπρο μαύρο. Αντέχεις?

για την μαρφιν...γιατι να μην ηταν αυτοι? ------>https://twitter.com/Fidi_ass/status/534842602856939522?utm_source=fb&utm_medium=fb&utm_campaign=GMitakides&utm_content=534853943197958144

*****edited by ggs*************

για την προσωπικη επιθεση σε σχεση με τους ειρωνικους χαρακτηρισμους περι ντεμεκ δημοκρατη και φασιστικης αντιληψης, και την καρτα που ειχες φαει οταν ημουνα μοντ τον λογο εχουνε οι νυν μοντς συμφωνα με τους κανονες του φορουμ.

fkol k4
19/11/2014, 01:55
Καλέ μου φίλε SHOOTER045, θα ήθελα να σου πω δυο τρία πραγματάκια και σε παρακαλώ να πιστέψεις πως δεν σου τα λέω με κακή πρόθεση.

Προφανώς όταν κάποιος κατηγορεί ομαδικά συναδέλφους, νοιώθεις το καθήκον να τους υπερασπιστείς δίνοντας και την οπτική γωνία της «άλλης πλευράς» παρουσιάζοντας τις δυσκολίες και αυτού του επαγγέλματος. Κατά μια άποψη είναι αναμενόμενο, γιατί έχεις κοινές εμπειρίες και βιώματα με αυτούς. Ίσως κάποιος να τους ξέρεις και προσωπικά και να τους εκτιμάς κιόλας. Κάποτε το έκανα κι εγώ, μετά κατάλαβα πως τις περισσότερες φορές οι «απέξω» παίζει πολύ σοβαρά να είχαν δίκιο.

Επίσης προφανώς, θα ήταν εντελώς ανόητος όποιος ισχυριζόταν πως το επάγγελμα του αστυνομικού (τουλάχιστον αυτού που δεν αράζει όλη μέρα σε ένα γραφείο) είναι ένα εύκολο επάγγελμα.
Υπάρχουν περιπτώσεις όμως. που κάποιος δεν αξίζει δικαιολόγησης και ελαφρυντικών. Και αυτή (μεταξύ και άλλων) είναι μια τέτοια περίπτωση.

Στέκομαι στη 1η φράση σου, «Φυλάμε οποιον ψηφίζεται εσεις». Καταλαβαίνω το ευρύτερο νόημα της φράσης, αλλά και μόνο από αυτές τις τέσσερις λέξεις φαίνονται τα εξής:

«Εμείς» είμαστε κάτι άλλο από αυτό που είσαστε «εσείς». Μπορεί να μη γίνεται επίτηδες, αλλά είναι αλήθεια πως ο κόσμος χωρίζεται σε φράξιες έτσι αυτόματα. Εμείς οι δημόσιοι υπάλληλοι, εμείς οι ολυμπιακοί, εμείς οι στρατιωτικοί, εμείς οι αριστεροί κτλ. Αυτό συνήθως δεν είναι και πολύ σοβαρό πρόβλημα. Σοβαρό αρχίζει να γίνεται όταν συμβαίνει σε συγκεκριμένες φράξιες και αυτή των αστυνομικών είναι μία από αυτές. Μπορεί να φαίνεται άδικο, αλλά για κάποιους κάποια λάθη απλά απαγορεύονται. Και αυτό γιατί τότε ξεχνάτε πως η δουλειά δεν είναι «να φυλάτε όποιον ψηφίζουμε εμείς», αλλά
«να φυλάτε εμάς ακόμα και από αυτούς που ψηφίσαμε», κάτι που μάλλον κανείς δεν θυμάται πια.

Θα γίνω λίγο ακόμα σκληρότερος λέγοντας πως δεν είναι τυχαίο αυτό το φαινόμενο. Μιλάμε για μια δουλειά συνήθως επικίνδυνη, με χάλια ωράρια, μηδενική πια κοινωνική αποδοχή και με μόνο καλό το σταθερό (αλλά χαμηλό) μισθολόγιο. Πόσοι νομίζεις πως μπαίνουν σε αυτή τη δουλειά από μεράκι; Ένας στους είκοσι; Στους τριάντα; Οι άλλοι σίγουρα γιατί έχουν κάποιο μέσο ή γιατί δεν έχουν τη δυνατότητα να κάνουν κάτι καλύτερο.
Χαμηλό επίπεδο εργαζομένων=χαμηλό επίπεδο υπηρεσιών, το ξέρεις. Και δεν το πάω στο θέμα «εκπαίδευση», το πάω στο τι ήταν ο καθένας πριν μπει στη σχολή.

Επίσης είναι και η δουλειά. Η δουλειά σε σκληραίνει, το ξέρεις αυτό. Ο γιατρός μπορεί να βλέπει πληγές που να κάνουν τους γύρω να πέφτουν κάτω σαν τις κότες και να είναι απόλυτα ψύχραιμος. Είναι οι δουλειά του, έχει δει και χειρότερα. Έτσι και μερικοί άλλοι, δεν το θεωρούν και τίποτα να ρίξουν και καμία ψιλή στη δουλειά. Και αυτοί έχουν δει και χειρότερα.
Αυτό όμως δεν μπορεί να είναι δικαιολογία. Το ότι πρέπει να γίνεις ζώο για να σταματήσεις το ζώο ισχύει, αλλά πληρώνεσαι για να μπορείς να το κάνεις μόνο τότε.

Και γιατί στην καθημερινότητά τους οι περισσότεροι είναι μια χαρά παιδιά; Θα σου πω και γι αυτό. Γιατί ο πραγματικός χαρακτήρας του ανθρώπου φαίνεται μόνο σε δύο περιπτώσεις:

Όταν χρωστάει λεφτά ή του χρωστάνε λεφτά
Όταν ασκεί εξουσία

Ο οποιοσδήποτε από εμάς όταν δεν είναι σε μια από τις δύο παραπάνω καταστάσεις, είναι μια χαρά άτομο (εκτός αν είναι ψυχοπαθής).

Θα ολοκληρώσω με άλλη μια δική σου φράση, την «Τα σκυλιά έχουν και αναγνωρίζουν ένα αφεντικό,αν το ξέρεις». Επειδή ξέρω πως αυτό που θα πω εσύ θα το καταλάβεις, κάποιος παλιά είπε πως κανείς δεν μπορεί να έχει δυο αφέντες. Ή τη δουλειά του ενός θα κάνει ή του άλλου. Η επιλογή είναι δικαίωμα του καθενός μας φυσικά, αλλά ότι σπέρνει ο καθένας θερίζει.

sotostzav
19/11/2014, 02:51
Νεκροί υπάρχουν από στοχευμενες επιθέσεις,μπορει να μην ήταν σε πορείες αλλά υπάρχουν,τραυματιες ένα σωρό. Αλλά εμείς είμαστε αναλώσιμοι ε? Δεν έγινε τίποτα.

Θες να μου εξηγησεις λιγο τις στοχευμενες επιθεσεις?Δηλαδη τι,συγκρινεις τον οποιοδηποτε που θα κατεβει στον δρομο για να διαδηλωσει-διαμαρτυθει με εγκληματιες που σκοτωσαν συναδελφους σου?Κανενας ανθρωπος δεν ειναι και δεν πρεπει να θεωρειται αναλωσιμος..Αλλα απο τη στιγμη που εχεις αναλαβει αυτη την δουλεια,ξερεις πως ειναι μεσα στους κινδυνους που κρυβονται σ'αυτην το να ερθεις αντιμετωπος με καποιον που οπλοφορει και δεν θα διστασει να χρησιμοποιησει το οπλο του εναντιον σου.Αυτος ο καποιος ομως σιγουρα δεν θα βρεθει σε μια διαδηλωση η σε μια πορεια.Οποτε προσεχε λιγο το πως εξισωνεις τα λεγομενα σου..

xristos x
19/11/2014, 03:11
Είδα ενα comment που γράφει..

H αληθεια ειναι οτι ο αστυνομικος πηγε να του χαρισει ενα κατοσταευρω γιατι τον λυπηθηκε που εξαιτιας των περιστατικων
επεσε ο τζιρος.Αλλα αυτος επειδη ηταν αναρχικος δεν ηθελε και ο αστυνομικος αναγκαστηκε να τον δειρει γιατι λεει
πρεπει να φερουμε αναπτυξη,πως θα φερουμε αναπτυξη αν οι πολιτες δεν δεχονται την βοηθεια μας?
Για αυτο ειμαστε εδω εμεις οι αστυνομικοι,για να βοηθαμε.
Μου χει τυχει και μενα προσωπικα να βλεπω να θελουν να δωσουν λεφτα και αγαπη στους διαδηλωτες
αλλα αυτοι λενε οτι θελουν το κακο της χωρας και πηγαινουν και πεφτουν πανω στα γκλομπ τους με ολη τους την δυναμη.
Τι να πω,μονο οι αστυνομικοι εχουν μεινει σ'αυτη την χωρα να κραταν την αξιοπρεπεια μας ψηλα.

:lol:

http://www.megatv.com/megagegonota/article.asp?catid=27369&subid=2&pubid=34161004 Προφητης!!Και ομως η εξηγηση δεν απεχει και πολυ,μονο που αντι για κατοσταευρω ειπαν οτι αφησαν στον παγκο εικοσαευρω.... τα υπολοιπα ....ως ανω :plaf::plaf:
το τραγικο ειναι οτι οτι οι μπαλουρδοι δεν καταλαβαν οτι η εκταση δεν δοθηκε γιατι..... εκλεψαν τα νερα αλλα ξηλοφορτωσαν τους παρευρισκομενους αδικως και εκαναν ανω κατω την περιουσια του ανθρωπου

SHOOTER045
19/11/2014, 03:31
Και οι μολότοφ όπλα είναι δεν χτυπάνε στοχευμενα αλλά είναι όπλα, όταν θα φας καμιά έλα να μιλήσουμε.
Αλλά έχεις δίκιο τζάμπα μιλάω πείτε μόνοι σάς .
5 βαθμοί ποινής!!!!
Για εξύβριση μελών!!!!
Έλα ρε μπορείτε και καλύτερα,σιγουρα όμως δεν είπα περισοτερα από όσα εισέπραξα και απευθυνοντουσαν προς εμένα.ελαμψε πάλι η αντικειμενικότητα.
Βρήκα το ΜΟΤΟ ψάχνοντας ιδέες για το Bandit μου,ποτε σοβαρά, ποτε αστεία, ππερνούσε ο καιρός,αλλα σε κάποια το πράγμα βρωμουσε και βρωμάει.Και εγώ δεν μπορώ να μένω αμέτοχος και να τα τρώω στην μάπα.Ευχαριστω που μου δώσατε τον επίλογο κακόμοιροι μάγκες τού πληκτρολογίου

gcrook
19/11/2014, 05:01
Πιστευα οτι μπορω να αντεξω σχεδον τα παντα,αλλα την στιγμη που διαβασα οτι το μοτο θυμιζει indymedia,αποφασισα οτι η κακη συνηθεια μου να μπαινω μια φορα στο τοσο πρεπει να κοπει μαχαιρι.

kerasaki
19/11/2014, 05:23
Για το πως η σημερινή σύνθεση του δικαστηρίου αποφάσισε από ένα βίντεο (για άλλη μία φορά) ότι οι μπάτσοι κλέβουν νερά και ξυλοφορτώνουν τον περιπτερά μας δείχνει πόσο εύκολα κατευθύνεται η κοινή γνώμη. Εγώ βλέπω έναν άνθρωπο να φωνάζει προσπαθώντας να δημιουργήσει εντυπώσεις και εκτοξεύει κατηγορίες που ως συνήθως προηγήθηκαν του κουμπιού start rec

spyrakos35
19/11/2014, 05:55
Quiz

Τι διαφορα εχει το παρον thread απο αυτο με τον ροσσι που χαλασε τα μοτοτζιπι;

KAWAMANRIDER
19/11/2014, 06:19
:lol: :lol: καλα ενταξει το συγκεκριμενο βιντεο ειναι λιγο ................ ε .......... πως να το πω .......... τους τσιγκλισαμε λιγο , εγινε η μανουρα και τσουπ παρε και την κατηγορια για κλεμενα νερα και βανδαλισμους απο τα ματ στο περιπτερο :lol: οκ , δεν ξερω τι παιχτηκε αλλα μαλλον τα ματ ηταν η "ευκολη λεια" αυτη την φορα :lol:, για να μην παρεξηγηθω μπορει οντως να ειναι αληθινο αλλα κατι δεν μου κολλαει :lol:

καλα για αστυνομικη βια δεν χρειαζονται βιντεο , οποιος την εχει ζησει καταλαβαινει και γνωριζει πολλα , οπως επισης και οτι η ιδια η ελληνικη κοινωνια επιθυμει να ειναι μαντρομενη και οι "νοικοκυραιοι" να προστατευονται με χιλιαδες αστυνομικους - εφορμιστες - "προστατες" , αν ηταν διαφορετικα τα πραγματα θα ειχαμε κυβερνηση με συνασπισμο της αντιεξουσιαστικης παλης και των λυκων των εξαρχειων με κυβερνητικη εδρα την βιλα ;)

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω στο φορουμ ειναι γιατι καθε φορα να φτανει μια συζητηση σε τετοιο σημειο ,

ο σουτερ να πρεπει να υπερασπιζεται καθε ανεγκεφαλο που υπηρετει στο ιδιο σωμα με αυτον αλλα ειμαι σιγουρος οτι τιποτα παραπανω δεν τον συνδεει και να του την πεφτουν μελη ενω γνωριζουν τη δουλεια κανει λες και θελουν να εκτονωσουν ολη τα αντιεξουσιαστικα τους αποθημενα σε ενα μελος του φορουμ που τυγχανει να ειναι αστυνομικος

ναι οκ παιδια δικιο εχετε , αλλα κι ο σουτερ δεν ειναι ο στοχος και ενταξει αν υπερασπιστει και σε καποια θεματα το σωμα που υπηρετει δεν ειναι εντελως παραλογο , δειχτε και οι υπολοιποι λιγη ανοχη , εχουμε και αστυνομικους μελη στο φορουμ οκ τι να κανουμε και τελος παντων εφοσον καποιοι ειναι κατα της αστυνομικης βιας υποτιθεται οτι εχουν και καποιες περαιτερω ευαισθησιες που θα επρεπε να βοηθουν να εξελιχθει η συζητηση ομαλα , ανθρωπινα και πολιτισμενα

teo_g7
19/11/2014, 06:29
:lol: :lol: καλα ενταξει το συγκεκριμενο βιντεο ειναι λιγο ................ ε .......... πως να το πω .......... τους τσιγκλισαμε λιγο , εγινε η μανουρα και τσουπ παρε και την κατηγορια για κλεμενα νερα και βανδαλισμους απο τα ματ στο περιπτερο :lol: οκ , δεν ξερω τι παιχτηκε αλλα μαλλον τα ματ ηταν η "ευκολη λεια" αυτη την φορα :lol:, για να μην παρεξηγηθω μπορει οντως να ειναι αληθινο αλλα κατι δεν μου κολλαει :lol:

καλα για αστυνομικη βια δεν χρειαζονται βιντεο , οποιος την εχει ζησει καταλαβαινει και γνωριζει πολλα , οπως επισης και οτι η ιδια η ελληνικη κοινωνια επιθυμει να ειναι μαντρομενη και οι "νοικοκυραιοι" να προστατευονται με χιλιαδες αστυνομικους - εφορμιστες - "προστατες" , αν ηταν διαφορετικα τα πραγματα θα ειχαμε κυβερνηση με συνασπισμο της αντιεξουσιαστικης παλης και των λυκων των εξαρχειων με κυβερνητικη εδρα την βιλα ;)

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω στο φορουμ ειναι γιατι καθε φορα να φτανει μια συζητηση σε τετοιο σημειο ,

ο σουτερ να πρεπει να υπερασπιζεται καθε ανεγκεφαλο που υπηρετει στο ιδιο σωμα με αυτον αλλα ειμαι σιγουρος οτι τιποτα παραπανω δεν τον συνδεει και να του την πεφτουν μελη ενω γνωριζουν τη δουλεια κανει λες και θελουν να εκτονωσουν ολη τα αντιεξουσιαστικα τους αποθημενα σε ενα μελος του φορουμ που τυγχανει να ειναι αστυνομικος

ναι οκ παιδια δικιο εχετε , αλλα κι ο σουτερ δεν ειναι ο στοχος και ενταξει αν υπερασπιστει και σε καποια θεματα το σωμα που υπηρετει δεν ειναι εντελως παραλογο , δειχτε και οι υπολοιποι λιγη ανοχη , εχουμε και αστυνομικους μελη στο φορουμ οκ τι να κανουμε και τελος παντων εφοσον καποιοι ειναι κατα της αστυνομικης βιας υποτιθεται οτι εχουν και καποιες περαιτερω ευαισθησιες που θα επρεπε να βοηθουν να εξελιχθει η συζητηση ομαλα , ανθρωπινα και πολιτισμενα

Η πιο λογική φωνη που ακούστηκε ως τώρα. Η αλήθεια είναι οτι είναι όλοι τεταμενοι και η κατάσταση στην κοινωνία είναι οριακή. Λύση (πραγματική) δεν ξέρω αν υπαρχει...

AristidisZ
19/11/2014, 06:40
Για το πως η σημερινή σύνθεση του δικαστηρίου αποφάσισε από ένα βίντεο (για άλλη μία φορά) ότι οι μπάτσοι κλέβουν νερά και ξυλοφορτώνουν τον περιπτερά μας δείχνει πόσο εύκολα κατευθύνεται η κοινή γνώμη. Εγώ βλέπω έναν άνθρωπο να φωνάζει προσπαθώντας να δημιουργήσει εντυπώσεις και εκτοξεύει κατηγορίες που ως συνήθως προηγήθηκαν του κουμπιού start rec
Να φανταστώ επίσης ότι ο Δελτας που στέκεται έξω από το μαγαζί και βρίζει κάποιον ενώ στη συνέχεια πετάει κροτου λάμψης είναι μεταμφιεσμενος παπάς, λέει το Χριστός Ανέστη και πετάει βεγγαλικά για να γιορτάσει την ανάσταση του θεανθρωπου?

mikes
19/11/2014, 07:03
καθε μα καθε φορα που γινεται μια διαδηλωση, αν αυτη παραειναι ειρηνικη για τα γουστα του κρατους, αμολαει τα ΜΑΤ να την χαλασουνε κανοντας ενα σκασμο τραμπουκισμους!
υπαρχουν ενα σωρο βιντεο και φωτο γι αυτο καθως και κατα καιρους εχει αποδειχθει περιτρανα η γκαφα της αστυνομιας σε πολλες περιπτωσεις!

κατα συνεπεια φιλε σουτερ θα ηταν πιο αντρικιο να παραδεχτεις οτι "ναι ρε παιδια τα ΜΑΤ ειναι τραμπουκοι και κομπλεξικες αδερφαρες, τι να κανουμε, δεν ειναι ομως ολα τα σωματα ετσι" παρα να προσπαθεις γυναικουλιστικα να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα.. κριμα και ειχα καλη εικονα για σενα... με απογοητευσες...

Bowleno
19/11/2014, 07:31
Να φανταστώ επίσης ότι ο Δελτας που στέκεται έξω από το μαγαζί και βρίζει κάποιον ενώ στη συνέχεια πετάει κροτου λάμψης είναι μεταμφιεσμενος παπάς, λέει το Χριστός Ανέστη και πετάει βεγγαλικά για να γιορτάσει την ανάσταση του θεανθρωπου?


Εσένα πρέπει να σε πάρουν στις δημόσιες σχέσεις της αστυνομίας, έχεις την απαραίτητη φαντασιοπληξία :bawl:



Επίσης, παίδες, μην τα κάνουμε όλα ίσωμα, ναι; όλοι ξέρουμε ότι σε ΟΛΑ τα επίπεδα υπάρχουν σωστοί και μ@λ@κες, δεν χρειάζεται να τα ξαναλέμε εδώ ούτε να την πέφτουμε σε άλλα μέλη που και έχουν βοηθήσει και δεν έχουν σχέση με την υπόθεση που συζητείται εδώ.....

o_gavros
19/11/2014, 07:39
Μερικές απορίες γιατί γράφηκαν τέρατα.
Από πότε ισχύει το "βίντεο στο γιουτουμπ ορ νεβερ χαπενντ" ;
Οι προσωπικές μας μαρτυρίες και βιώματα τόσα χρόνια δηλαδή ακυρώνονται; πως μπορώ ξεχάσω (μιας και δεντο εχω σε βίντεο) το ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ που είδα με τα μάτια μου να ανεφοδιαζει διμοιρία ΜΑΤ στο Σύνταγμα με δακρυγόνα/κρότου/κιοτιαλλοκερατομαςπεταγαν εκείνο το διήμερο του Ιούνη πριν δύο χρόνια;

Επίσης,όρισε κάποιος τον σουτερ δικηγόρο της αστυνομίας και δεν το καταλάβαμε;
Αυτή η συνεχής προσπάθεια να μας πει ότι δεν είδαμε δεν ξέρουμε καταλάβαμε λάθος,προσωπικα υποτιμά τη νοημοσύνη μου.
Οποιος δεν αντέχει την κοινή γνώμη,ας μην εκθέτει εαυτόν σε αυτή.
Για όσο τουλαχιστον μας επιτρέπεται να έχουμε γνώμη...

Είναι λυπηρό-στα μάτια μου- που πολύς κόσμος ακόμα δίνει δίκαια και άλλοθι στους αλήτες.
Ειλικρινά τι άλλο πρέπει να συμβεί για να πάρετε τα χαμπαρια σας κάποιοι;

Takata Dome
19/11/2014, 07:43
Το περιστατικό του βίντεο δε θα το σχολιάσω,το να στήνουμε λαικά δικαστήρια στα forum κάθε φορά που προκύπτει κάτι τέτοιο και να ψάχνουμε τον ένοχο,δεν έχει νόημα. Θα σταθώ μόνο στο ότι μερικοί χάνετε την μπάλα με τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Το να λές κάποιον "γουρούνι που μιλάει" επειδή είναι αστυνομικός ας πούμε είναι αντιφασιστική και δημοκρατική στάση; Ή το να αποκαλείς μπαχαλάκια κάποιον επειδή δεν συμφωνεί με την αστυνομική βία; Λίγος σεβασμός στον συνάνθρωπο ρε παιδιά δεν βλάπτει :wave2:

KAWAMANRIDER
19/11/2014, 08:14
ρε παιδια μαλλον το συγκεκριμενο βιντεο ειναι φολα , δεν δικαιολογω τα ματ ή την αστυνομικη βια , αλλα απαντω για να ειμαστε και ον τοπικ , ειχαν την ευκαιρια αυτοι που τραβουσαν βιντεο για μια "καλη" βιντεοσκοπημενη σκηνη και την εκαναν , τα ματ την πατησαν , απλα ;)

προσωπικα δεν χρειαζομαι κανενα βιντεο για να γνωριζω τι σημαινει αστυνομικη βια , το κορμακι μου το τροφαντο το ξερει μια χαρα , δεν επεκτεινομαι γιατι θα με στοχοποιησω χωρις λογο

απο ' κει και περα οπως ειπα και προηγουμενως ζουμε σε μια κοινωνια που εχει επιλεξει να αστυνομευεται , δεν υπαρχει λιγη ή πολλη αστυνομευση , υπαρχει μονο αστυνομευση , υπαρχει σωμα που ειναι επιφορτισμενο με την επιβολη του νομου , την καταστολη και την διαφυλαξη της κρατικης και ιδιωτικης περιουσιας , εφοσον λοιπον δεν ζουμε σε μια ιδεατη αυτοδιοικουμενη ελευθερη απο την κεντρικη εξουσια κοινωνια οπως προτεινουν οι θεωρητικοι του αναρχισμου ή αλλα κοινωνικοπολιτικα συστηματα θα υπαρχουν παντα αστυνομικοι που θα αστυνομευουν τους πολιτες , θα προστατευουν την εξουσια και θα επιβαλουν τον νομο και την ταξη , απλα πραγματα , αν δεν μας αρεσει θα πρεπει μαζικα ολη η κοινωνια αλλα και καθε πολιτης εξατομικευμενα να αποφασισουν οτι θα ζουν σε μια αλλη πραγματικοτητα ,

με βασει λοιπον τα παραπανω ο σουτερ υπηρετει νομιμα σε ενα σωμα αποδεκτο απο την κοινωνια μας και ορισμενο απο τον νομο και διοικουμενο απο τους εκλεγμενους αντιπροσωπους των πολιτων , ειναι ενα σωμα που υπηρετει το συστημα που εχουμε αποδεχτει να ζουμε , αρα το να τον βριζουμε μονο και μονο για το επαγγελμα του ειναι εντελως ατοπο ,

τι περιμενουμε δηλαδη τωρα απο τον σουτερ ? να μπει και να βριζει τους υπολοιπους αστυνομικους , εχει γραψει σε προηγουμενα θεματα οτι καταδικαζει και δεν συμφωνει με τους συναδελφους του που παρανομουν κτλ αλλα δεν φανταζομαι οτι θα εβριζε τις μανες συναδελφων , θα τους ελεγε αδερφες κτλ , προσπαθει να δικαιολογησει καποιες καταστασεις γιατι προφανως αισθανεται οτι οι βρισιες πανε για ολο το σωμα και παιρνει κι αυτον η μπαλα , ενω δεν ειναι τετοιος ανθρωπος ,

οπως σοφα εχει πει και ο κοροβεσης στα νιατα του - σκοτωσε τον μπατσο που ' χεις μεσα σου - με το να "πυροβολουμε" τον σουτερ δεν αλλαζουμε τα πραγματα , δημιουργουμε ενα επι πλεον "θυμα" το οποιο τυγχανει να ειναι μοτοσυκλετιστης και μελος ενος φορουμ που θελω να πιστευω οτι τα μελη του εχουν και πεντε ευαισθησιες παραπανω ως ανθρωποι και δεν ψαχνουν το αιματοκυλησμα με το παραμικρο

GFawkes
19/11/2014, 08:19
Παλια που πηγαινα πορειες με την ομαδα (φουλ φανατιλα, 12ωρο σε πουλμαν κλπ)
σε ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ σταση που ειχε περιπτερο/εστιατοριο/Μινι Μαρκετ
πεφτανε ολοι πανω και το ψειριζανε απο τσιγαρα/παγωτα/αναψυκτικα/τσιγαρα.

Αλλα στο moto.gr ολοι εχουν τελειωσει στις καλογριες και δεν τα ξερουν αυτα...

Πρωτοφανες, ανηκουστο, κλπ...κλπ...κλπ..

Αντε παιδια, και του χρονου ....

:bawl:

Zid
19/11/2014, 08:37
Guys απλά τα πράγματα... δε χρειάζεται να είσαι ο Σερλοκ Χολμς για να καταλάβεις τι έγινε.

Οι μπάτσοι κάναν ντου στα εξάρχεια όπως έκαναν και στη πορεία ,αφου έπνιξαν τη πλατεια στο χημικο δλδ και το περίπτερο επι αρκετές ώρες.Οταν χαλάρωσαν καπως τα πράγματα πήγαν να πάρουν νερά...

Ο περιπτεράς που βιώνει τη συγκεκριμένη κατάσταση και εκτός του οτι ρουφηξε το χημικο που έριχναν τόση ώρα.. και το ταμειο του ειναι άδειο λογω του οτι η πλατεια ειναι πεδιο μάχης... αγανακτισμένος τους ειπε οτι δεν θελει να τους δώσει νερά.

Οι Μπάτσοι βέβαια ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΤΣΟΙ του πεταξαν 2-3 σταντ με πραγματα.. του ριξαν 2-3 φάπες..

Αυτή ειναι η πραγματικότητα.... αν και εφόσον θελαν να λεγονται ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ.. θα έπρεπε να κανουν καταγραφη του γεγονοτος και να αποχωρησουν και στη συνεχεια μυνηση κτλ..

Pan (dvs)
19/11/2014, 08:39
Επειδη τα παντα εχουν τουλαχιστον δυο οψεις,καλο ειναι να περιμενουμε λιγο ,πριν βγαλουμε τελικα συμπερασματα.Δεν υπονοω τιποτε,ουτε υποστηριζω καποια απο τις δυο πλευρες.


Να σας θυμισω κατι προσφατο, που οδηγησε πολλους απο εμας σε λαθος συμπερασματα.

Σκηνοθετημένο το βίντεο με τον «μικρό ήρωα της Συρίας», ...

Διαβάστε όλο το άρθρο: www.mixanitouxronou.gr/skinothetimeno-vinteo-ton-mikro-iroa-tis-sirias-alla-gia-kalo-skopo-lene-norvigi-kinimatografistes/

Bladerunner
19/11/2014, 09:01
τι περιμενουμε δηλαδη τωρα απο τον σουτερ ?

Όταν συλλαμβάνεται λογιστής που τα έχει κάνει πλακάκια με εφοριακό και γδύνουν τον επιχειρηματία, θα είμαι απέναντί του και ΔΕΝ θα τον υπερασπιστώ. Όταν λογιστής καταχράται τα χρήματα για ΦΠΑ-ΙΚΑ του πελάτη του, θα είμαι απέναντί του και ΔΕΝ θα τον υπερασπιστώ. Όταν λογιστής χρεώνει 20 ευρώ την απλή εκτύπωση, δεν θα τον βρίσω μεν αλλά ΔΕΝ θα τον υπερασπιστώ όταν τον βρίζει ο κόσμος. Φυσικά δεν είναι όλοι οι λογιστές λαμόγια. Αυτό το γνωρίζω και γι αυτό δεν αισθάνομαι την ανάγκη να υπερασπιστώ έναν ολόκληρο κλάδο.

Αν από την άλλη μεριά είχα κι εγώ ορκιστεί να εκτελώ τις διαταγές των ανωτέρω μου ακόμα κι αν είναι παράνομες, (οκ, έχοντας το δικαίωμα γραπτής υποβολής της αντίθετης γνώμης μου αλλά όχι και της μη εκτέλεσης), τουλάχιστον ΔΕΝ θα μιλούσα.

Δεν τον ξέρω προσωπικά τον Shooter. Μπορεί να είναι και γαμώ τα παιδιά. Μπορεί και όχι. Όπως όλοι μας άλλωστε. Η σιωπή του ή έστω ένα "δεν είμαστε όλοι το ίδιο" θα μου αρκούσε. Η παρουσίαση όμως του μαύρου για άσπρο ή έστω γκρι, προκαλεί.

ggs
19/11/2014, 09:26
.........


+1000 στον blade.

Όσοι θεωρούν τους εαυτούς τους «αστυνομικούς» και όχι «μπάτσους» και εξανίστανται όταν τους «τσουβαλιάζουμε όλους» το μόνο που πρέπει να κάνουν είναι να στρέψουν την αγανάκτηση τους προς εκείνα τα τμήματα της ΕΛΑΣ που είναι «έκτος έλεγχου» και που ασυδοτουν ως άλλα ΤΑΥ εν έτη 2014 στην Ελλάδα.
Οσο δεν το κάνουν αυτό (είτε από συντεχνιακή κάλυψη , είτε από θαυμασμό και επικρότηση αυτών των πρακτικών) δίνουν το δικαίωμα για «τσουβάλιασμα» και όχι άδικα.

Οσο αφορα τα του θρεντ , έχουν πέσει οι πρώτες προειδοποιήσεις για τις προσωπικές επιθέσεις μεταξύ μελλών.
Στο επόμενο κρούσμα , δεν θα υπάρξει προειδοποίηση .

KAWAMANRIDER
19/11/2014, 09:31
Όταν συλλαμβάνεται λογιστής που τα έχει κάνει πλακάκια με εφοριακό και γδύνουν τον επιχειρηματία, θα είμαι απέναντί του και ΔΕΝ θα τον υπερασπιστώ. Όταν λογιστής καταχράται τα χρήματα για ΦΠΑ-ΙΚΑ του πελάτη του, θα είμαι απέναντί του και ΔΕΝ θα τον υπερασπιστώ. Όταν λογιστής χρεώνει 20 ευρώ την απλή εκτύπωση, δεν θα τον βρίσω μεν αλλά ΔΕΝ θα τον υπερασπιστώ όταν τον βρίζει ο κόσμος. Φυσικά δεν είναι όλοι οι λογιστές λαμόγια. Αυτό το γνωρίζω και γι αυτό δεν αισθάνομαι την ανάγκη να υπερασπιστώ έναν ολόκληρο κλάδο.

Αν από την άλλη μεριά είχα κι εγώ ορκιστεί να εκτελώ τις διαταγές των ανωτέρω μου ακόμα κι αν είναι παράνομες, (οκ, έχοντας το δικαίωμα γραπτής υποβολής της αντίθετης γνώμης μου αλλά όχι και της μη εκτέλεσης), τουλάχιστον ΔΕΝ θα μιλούσα.

Δεν τον ξέρω προσωπικά τον Shooter. Μπορεί να είναι και γαμώ τα παιδιά. Μπορεί και όχι. Όπως όλοι μας άλλωστε. Η σιωπή του ή έστω ένα "δεν είμαστε όλοι το ίδιο" θα μου αρκούσε. Η παρουσίαση όμως του μαύρου για άσπρο ή έστω γκρι, προκαλεί.



ετσι οπως το θετεις συμφωνω , τον σουτερ ουτε εγω τον ξερω προσωπικα , απο οτι εχει γραψει εδω μεσα εχω βγαλει καποια συμπερασματα , μπορει εσφαλμενα , αυτο που βλεπω ομως ειναι οτι δεν του αφηνει κανενας περιθωριο οταν ανοιγεται ενα τετοιο θεμα να πει αυτα που εχει να πει και να εξελιχθει η συζητηση με πολιτισμενο τροπο και να βγει ενα συμπερασμα , με το που γραψει κατι εστω υπερασπιζομενος τους λαθος ανθρωπους , του την πεφτουν ολοι γραμμη αβιαστα , δεν νομιζω οτι ο ανθρωπος θελει να προκαλεσει ουτε να επιβαλει μια γνωμη με το στανιο , νομιζω ομως ετσι οπως του την πεφτουν ολοι με ακραιες εκφρασεις μετα το πρωτο ποσταρισμα του , σε τετοιο θεμα αυτος το μονο που κανει ειναι να "αμυνεται" και μετα παει βολτα ο διαλογος , στην τελικη δεν νομιζω οτι κι αυτοι που εχουν αντιθετη αποψη απο τον σουτερ , εχουν πολλη ορεξη να καταληξει καπου η κουβεντα και να βγει καποιο νοημα , πιο πολλη για γηπεδικο τσαμπουκα μοιαζει παρα με συζητηση

el_hymador
19/11/2014, 09:39
Μπλα - μπλά και για την ταμπακιέρα τίποτα. Άλλη μια επέτειος του πολυτεχνείου πέρασε και το μόνο που άφησε ήταν κάποια κλεμμένα μπουκάλια νερό...

Είπα να το πάρω στην πλάκα αλλα μερικοί δεν παλεύεστε ρε πούστη μου... καθόμαστε και συζητάμε κάτι (αστυνομική βία και "υπέρμετρος επαγγελματικός ζήλος" από τις δυνάμεις καταστολής) που είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ. Δυστυχώς επίσης, δεδομένο είναι και όλο το "πανηγύρι" που στήνεται κάθε χρόνο τέτοια εποχή... τετριμμένες και κοινότυπες δηλώσεις των πολιτικών στα κανάλια, "καθιερωμένες" πορείες που τείνουν να γίνουν σαν event κλασσικού μαραθωνίου, αριστεριστές φοιτητές που πλακώνονται με τους πρυτάνεις για το θέμα του ασύλου, φιντανάκια και δελφίνοι της πολιτικής που προσπαθούν να αναρριχηθούν στο rank των ενώσεων / παρατάξεων τους πατώντας σαν το άρμα τις μνήμες των νεκρών, "αναρχικοί" που τα σπάνε, "μπαχαλάκιδες" που τα καίνε, προβοκάτορες και μπάτσοι που "απλά κάνουν τη δουλειά τους" και άλλα τέτοια ωραία... μια καλοστημένη και προβλέψιμη παράσταση με το ίδιο και απαράλλαχτο τέμπο επί δεκαετίες, με λίγα λόγια, το έργο το έχουμε δει δεκάδες φορές. Οι μόνοι που προσδίδουν κάποιο ενδιαφέρον πλέον, λόγω IQ αμοιβάδας, είναι οι φασίστες με τους ισχυρισμούς του ότι δεν υπήρξαν νεκροί... και πόσο ειρωνικό είναι το ότι αυτές ακριβώς οι δηλώσεις είναι οι μόνες που μπορούν να πυροδοτήσουν μια διαδικασία σκέψης για τα γεγονότα που συνέβησαν τότε. Όλοι οι υπόλοιποι, με εξέχοντες τους "τιμητές" δεν κάνουν τίπτα άλλο παρά να ευτελίζουν κάθε χρόνο το Πολυτεχνείο.

Πραγματικά το έχω απορία, αν υπήρχε η δυνατότητα να δείξουν στους ανθρώπους που θυσιάστηκαν το τι καπήλευση / βανδαλισμό και ευτελισμό έχει υποστεί η μνήμη τους, θα καθόντουσαν εκεί στα κάγκελα και στη πύλη ή θα τους έστελναν όλους μαζί να πάνε να γαμηθούν; Μιλάω για τους νεκρούς και τους αφανείς ήρωες,γιατί κάποιοι άλλοι εξαργύρωσαν τα αγωνιστικά τους credits με πολύ καλά deals.

Μετά κάθεστε και ασχολείστε στο forum με το αν οι ματατζήδες χτυπάνε αναίτια τον κόσμο... σαν να λέμε μας πηδάνε από τον κώλο επί χρόνια και η μόνη έννοια μας είναι γιατί δεν χρησιμοποιούν καπότες με γεύση φρούτα του δάσους.

VANDA
19/11/2014, 09:41
Τι συζητάμε πάλι; Το βίντεο και το βίντεο και πότε πατήθηκε το REC..
Δεν είναι μακρυά όλα αυτά, εδω δίπλα είναι και το Χίλτον και τα Εξάρχεια. Και όσοι θέλουν να δουν, τα βλέπουν και live.
Πότε ξεκινάνε το βρισίδι μπας και νευριάσει κανείς, πότε έρχεται η εντολή να κόψουμε στα δύο τον κόσμο που κάνει το έγκλημα να ΣΤΕΚΕΤΑΙ με χημεία και ξύλο.. και μετά να βολτάρουμε και μια στη γειτονιά να ξεκαυλώσουμε με κανέναν πιο ψημένο γιατί οι της πορείας παραήταν φλώροι.

Really? Το θέλετε το θρεντ;

GFawkes
19/11/2014, 09:52
Μπλα - μπλά και για την ταμπακιέρα τίποτα. Άλλη μια επέτειος του πολυτεχνείου πέρασε και το μόνο που άφησε ήταν κάποια κλεμμένα μπουκάλια νερό...

Είπα να το πάρω στην πλάκα αλλα μερικοί δεν παλεύεστε ρε πούστη μου... καθόμαστε και συζητάμε κάτι (αστυνομική βία και "υπέρμετρος επαγγελματικός ζήλος" από τις δυνάμεις καταστολής) που είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ. Δυστυχώς επίσης, δεδομένο είναι και όλο το "πανηγύρι" που στήνεται κάθε χρόνο τέτοια εποχή... τετριμμένες και κοινότυπες δηλώσεις των πολιτικών στα κανάλια, "καθιερωμένες" πορείες που τείνουν να γίνουν σαν event κλασσικού μαραθωνίου, αριστεριστές φοιτητές που πλακώνονται με τους πρυτάνεις για το θέμα του ασύλου, φιντανάκια και δελφίνοι της πολιτικής που προσπαθούν να αναρριχηθούν στο rank των ενώσεων / παρατάξεων τους πατώντας σαν το άρμα τις μνήμες των νεκρών, "αναρχικοί" που τα σπάνε, "μπαχαλάκιδες" που τα καίνε, προβοκάτορες και μπάτσοι που "απλά κάνουν τη δουλειά τους" και άλλα τέτοια ωραία... μια καλοστημένη και προβλέψιμη παράσταση με το ίδιο και απαράλλαχτο τέμπο επί δεκαετίες, με λίγα λόγια, το έργο το έχουμε δει δεκάδες φορές. Οι μόνοι που προσδίδουν κάποιο ενδιαφέρον πλέον, λόγω IQ αμοιβάδας, είναι οι φασίστες με τους ισχυρισμούς του ότι δεν υπήρξαν νεκροί... και πόσο ειρωνικό είναι το ότι αυτές ακριβώς οι δηλώσεις είναι οι μόνες που μπορούν να πυροδοτήσουν μια διαδικασία σκέψης για τα γεγονότα που συνέβησαν τότε. Όλοι οι υπόλοιποι, με εξέχοντες τους "τιμητές" δεν κάνουν τίπτα άλλο παρά να ευτελίζουν κάθε χρόνο το Πολυτεχνείο.

Πραγματικά το έχω απορία, αν υπήρχε η δυνατότητα να δείξουν στους ανθρώπους που θυσιάστηκαν το τι καπήλευση / βανδαλισμό και ευτελισμό έχει υποστεί η μνήμη τους, θα καθόντουσαν εκεί στα κάγκελα και στη πύλη ή θα τους έστελναν όλους μαζί να πάνε να γαμηθούν; Μιλάω για τους νεκρούς και τους αφανείς ήρωες,γιατί κάποιοι άλλοι εξαργύρωσαν τα αγωνιστικά τους credits με πολύ καλά deals.

Μετά κάθεστε και ασχολείστε στο forum με το αν οι ματατζήδες χτυπάνε αναίτια τον κόσμο... σαν να λέμε μας πηδάνε από τον κώλο επί χρόνια και η μόνη έννοια μας είναι γιατί δεν χρησιμοποιούν καπότες με γεύση φρούτα του δάσους.

+1000

Mεστο το κειμενο σου, ακτινογραφει την πραγματικοτητα...


ποιο γραφικη επαναληψη ΔΕΝ γινεται.!!!

Πιο καλα να βλεπω Πρετεντερη.....ωπα...ωπα...

Οχι δεν ειναι πιο καλα.

Billymuse
19/11/2014, 09:52
Τι συζητάμε πάλι; Το βίντεο και το βίντεο και πότε πατήθηκε το REC..
Δεν είναι μακρυά όλα αυτά, εδω δίπλα είναι και το Χίλτον και τα Εξάρχεια. Και όσοι θέλουν να δουν, τα βλέπουν και live.
Πότε ξεκινάνε το βρισίδι μπας και νευριάσει κανείς, πότε έρχεται η εντολή να κόψουμε στα δύο τον κόσμο που κάνει το έγκλημα να ΣΤΕΚΕΤΑΙ με χημεία και ξύλο.. και μετά να βολτάρουμε και μια στη γειτονιά να ξεκαυλώσουμε με κανέναν πιο ψημένο γιατί οι της πορείας παραήταν φλώροι.

Really? Το θέλετε το θρεντ;

Όσοι πάμε σε πορείες τα ξέρουμε αυτα τα πράγματα. Όπως και τη Παρασκεύη τους χάλασε η πορεία
μέχρι τη Στουρνάρη που δεν είχε κανένα παρατράγουδο και αρχίσανε να βαράνε με τα γκλοπ και γυναίκες
αναρωτιέμαι τους δικούς τους πως τους αναγνωρίζουν και δεν τους βαράνε. Και έτσι αυτο θα παει στον κάθε
Πρετεντέρη για να περάσει η γραμμή οτι γίνεται πανικός απο τους ''ταραξίες' σπάνε,καίνε και όλα τα συναφή
οπότε αυτος που σιγα σιγά θα ξυπνήσει απο τον λήθαργο του καναπέ και θα θέλει να συμμετάσχει σε μια πορεία
έστω χωρίς να είναι πίσω απο καποιο μπλοκ θα τρομοκρατηθεί οτι θα κινδυνέψει η σωματική του ακαιρεότητα..

Zid
19/11/2014, 09:55
Όσοι πάμε σε πορείες τα ξέρουμε αυτα τα πράγματα. Όπως και τη Παρασκεύη τους χάλασε η πορεία
μέχρι τη Στουρνάρη που δεν είχε κανένα παρατράγουδο και αρχίσανε να βαράνε με τα γκλοπ και γυναίκες
αναρωτιέμαι τους δικούς τους πως τους αναγνωρίζουν και δεν τους βαράνε. Και έτσι αυτο θα παει στον κάθε
Πρετεντέρη για να περάσει η γραμμή οτι γίνεται πανικός απο τους ''ταραξίες' σπάνε,καίνε και όλα τα συναφή
οπότε αυτος που σιγα σιγά θα ξυπνήσει απο τον λήθαργο του καναπέ και θα θέλει να συμμετάσχει σε μια πορεία
έστω χωρίς να είναι πίσω απο καποιο μπλοκ θα τρομοκρατηθεί οτι θα κινδυνέψει η σωματική του ακαιρεότητα..

https://www.youtube.com/watch?v=vROqyqfWB9Y

fkol k4
19/11/2014, 10:18
Μπλα - μπλά και για την ταμπακιέρα τίποτα. Άλλη μια επέτειος του πολυτεχνείου πέρασε και το μόνο που άφησε ήταν κάποια κλεμμένα μπουκάλια νερό...

Μην είσαι τόσο αρνητικός μωρέ. Ποια είναι η ταμπακιέρα, ότι ο κόσμος γενικά είναι ένα μάτσο χάλια;
Οκ, είναι, αλλά σε πολύ περισσότερα επίπεδα από αυτό με τα οποίο ασχολείται αυτό το θέμα.
Το να δείχνουμε με το δάχτυλο και να λέμε «μα καλά ρε πστ μου, με τι ασχολείστε, δεν βλέπετε γύρω σας;» δεν αποτελεί λύση (κατά μια έννοια, είναι μέρος του ίδιου του προβλήματος).

Το πιθανότερο είναι πως όλοι μας έστω και λίγο και έστω και εν αγνοία μας είμαστε μέρος ενός από τα προβλήματα που γενικότερα υπάρχουν γύρω μας, ακόμα και αν δεν θεωρείται το πιο σοβαρό (ή αυτό που μας επηρεάζει πιο άμεσα) πρόβλημα και την ίδια φράση πιθανώς τη λέει για εμάς κάποιος που ως προτεραιότητα έχει κάποιο άλλο πρόβλημα (είτε γιατί είναι πιο κοντά στην καθημερινότητά του, γιατί απλά μπορεί να το δει λίγο καλύτερα από άλλους, είτε γιατί σκέφτεται διαφορετικά). Και πιθανότατα έχει δίκιο, αλλά δεν έχει καμία σημασία ακόμα και αν έχει όλο το δίκιο του κόσμου. Δεν δίνει λύση, απλά μια μομφή.

Αν θες τη δική μου γνώμη, το πρόβλημα δεν είναι πως μας πηδάνε από τον κώλο όπως γράφεις. Το πρόβλημα είναι πως μάλλον το ίδιο θα κάναμε κι εμείς στη θέση τους. Το ποσοστό των ανθρώπων που θα αντιστεκόταν στον πειρασμό του να κάνει κατάχρηση (όποιας) εξουσίας δεν είναι και τόσο μεγάλο. Και αυτό δεν πάει στην πολιτική ή αν θέλεις στους εκφραστές των επισήμων εξουσιών, πάρε αν θέλεις παράδειγμα τον τι μπορείς να τραβήξεις ακόμα και στο τελευταίο γκισέ της τελευταίας υπο-υπηρεσίας αν χρειαστείς ένα τόσο δα χαρτάκι, ή την τελευταία φορά που σκέφτηκες «α, ρε πστη να είχα ένα μπλοκάκι τώρα, να μοίραζα 5 εκατομμύρια ευρώ κλήσεις» κάτι παρόμοιο.

kostaskk
19/11/2014, 10:27
Για το πως η σημερινή σύνθεση του δικαστηρίου αποφάσισε από ένα βίντεο (για άλλη μία φορά) ότι οι μπάτσοι κλέβουν νερά και ξυλοφορτώνουν τον περιπτερά μας δείχνει πόσο εύκολα κατευθύνεται η κοινή γνώμη. Εγώ βλέπω έναν άνθρωπο να φωνάζει προσπαθώντας να δημιουργήσει εντυπώσεις και εκτοξεύει κατηγορίες που ως συνήθως προηγήθηκαν του κουμπιού start rec

δες ξανα ολο το βιντεο. απο ανθρωπινη μπατσικη συμπεριφορα ξερεις?

αν οι μπατσοι εβλεπαν τον περιπτερα να τους φωνάζει οτι του κλεβουν τα νερα ενω αυτοι δεν ειχαν κανει τιποτα δεν θα τον κοίταγαν αμίλητοι
θα φώναζαν. εμεις σου κλεψαμε τα νερα ρε μουνοπανοοο?
τι λες ρε μαλακα? γαμο το σπιτι σου? για την καμερα τα λες αυτα? θα στην βαλουμε στον κολο σου
θα τον εσπαγαν στο ξυλο και κατευθειαν στο τμημα για ψευδης κατηγοριες και εμποδιση του εργου τους

αφου δεν εκαναν κατι τετειο και κανενας απο τους μπατσους δεν φοναζει οτι πληρωσαν και απλα τον κοιτανε οταν τους το λεει σημαινει οτι οντος τα εχουν κλέψει

εκτος και αν πηγαν για νερα και ο περιπτερας αρνήθηκε να τους δωσει και τα πηραν με το ζόρι, και μετα ο αλλος ανοιξε καμερα και ελεγε να πληρωσουν
που και ξανα ειναι κλοπη

menelaos46
19/11/2014, 10:44
-εχουμε φωτογραφιες με ενστολους με διακριτικα φασιστων αλλα αυτο ειναι τυχαιο.
-εχουμε φωτογραφιες με ασφαλιτες με σακιδια με μολοτοφ αλλα μας γελανε τα ματια μας.
-εχουμε βιντεο και φωτο με ενστολους που παρασερνουνε με τα μηχανακια τους ειρηνικους διαδηλωτες αλλα δεν ειναι αυτο που νομιζουμε.
-εχουμε φακελωμενους μπατσους σε αγαστη συνεργασια με φασιστικες, ακροδεξιες, παρακρατικες οργανωσεις αλλα δημοκρατια εχουμε.
-εχουμε μπατσους να πουλανε προστασια,ναρκωτικα,νταβατζιλικια αλλα πως να τα βγαλεις περα με εναν μισθο.
-εχουμε πεσιματα σε ειρηνικες πορειες αλλα ειναι προληπτικα μετρα.
-εχουμε πεσιματα απο χρυσαυγιτες σε ματατζηδες αλλα ο ομοιος στον ομοιο και η κοπρια στα λαχανα, κορακακας κορακου ματι δεν βγαζι κ.ο.κ. οποτε δεν ανοιγει ρουθουνι.
-εχουμε την εικονα του μουλου ζητα που ενω εχουνε συλλαβει εναν πιτσιρικα που εκανε το θανασιμο αμαρτημα να καψει την σημαια, παει απο πισω και του συνθλιβει τα @@ αλλα αυτο ειναι τροπος διαπαιδαγωγησης
-εχουμε αντιφασιστικη μοτοπορεια να την χτυπανε τα μπασταρδα της δελτα χωρις να εχει γινει το παραμικρο και να τρομοκρατουνται 30 συλληφθεντες στην γαδα οτι θα δωθουνε τα ονοματα στις τ.ο. της χ.α. αλλα αυτο ειναι ελλειψη της δυναμης των μπατσων που καπου πρεπει να αποτανθουνε για βοηθεια.
-εχουμε ζαρτηνιερες να κοπανανε φοιτητες. αλλα μαλλον ηταν της γεωπονικης και το πειραμα επλασε φυτο που δερνει.
-εχουμε εναν γερμανο φοιτητη που νομιζε οτι τον δειρανε. τελικα επεσε γλαστρα απο τον 2ο οροφο.
-εχουμε και 10 μαλακες που κλεψανε τα νερα απο το περιπτερο και το σπασανε και κατι τρεχει στα γυφτικα.

κατσε να δεις τι αλλο εχουμε.....Α! ΝΑΙ!

ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΒΡΗΚΑ!!!

http://www.amnesty.org.gr/wp-content/uploads/2014/04/2014-0403-A-law-into-themselves_report.pdf

δεν χρειαζεται να γραψω τις ευχες μου. τις αντιλαμβανεστε. εχουν να κανουν με ασθενειες.


Και που θες να καταλήξεις ρε επιστήμονα???

kostaspetrou
19/11/2014, 10:55
Κλοπή στο βίντεο δεν φαίνεται πουθενά.

Επίσης θεωρώ απίθανο σε μια εποχή που όλοι καταγράφουν με κινητά να επιλέξουν κάποιοι να εκτεθούν για κάποια μπουκαλάκια με νερό, απλά δεν κολλάει.

Απ'τη στιγμή που ούτε το βίντεο ολόκληρο είδατε ούτε είσαστε παρόντες, ούτε ξέρετε τί ρόλο παίζει ο καθένας απ'τους πρωταγωνιστές του βίντεο,πώς δικάσατε και καταδικάσατε;

Εκτός και αν ασπάζεστε πρωκτεντέρειες τακτικές.

pektis
19/11/2014, 10:57
http://news247.gr/eidiseis/koinonia/ekproswpos_elas_eprepe_na_syllavoyn_ton_periptera_giati_den_phre_xrhmata_gia_ta_nera.3150069.html

Και το αποκορύφωμα του θεματος, ο κλασικος Γεωργιαδης..................................
ρε τι ακουμεε ρεεε????:confused::moutza:

pipe_smoker
19/11/2014, 11:03
Κλοπή στο βίντεο δεν φαίνεται πουθενά.

Επίσης θεωρώ απίθανο σε μια εποχή που όλοι καταγράφουν με κινητά να επιλέξουν κάποιοι να εκτεθούν για κάποια μπουκαλάκια με νερό, απλά δεν κολλάει.

Απ'τη στιγμή που ούτε το βίντεο ολόκληρο είδατε ούτε είσαστε παρόντες, ούτε ξέρετε τί ρόλο παίζει ο καθένας απ'τους πρωταγωνιστές του βίντεο,πώς δικάσατε και καταδικάσατε;

Εκτός και αν ασπάζεστε πρωκτεντέρειες τακτικές.

Βρε καλώς τον και μας έλειψες:lol:

pektis
19/11/2014, 11:07
:bawl:

pipe_smoker
19/11/2014, 11:25
Κλοπή στο βίντεο δεν φαίνεται πουθενά.

Σωστό.
Άρα αυτό πρέπει να μας βάλει σε υποψίες.


Επίσης θεωρώ απίθανο σε μια εποχή που όλοι καταγράφουν με κινητά να επιλέξουν κάποιοι να εκτεθούν για κάποια μπουκαλάκια με νερό, απλά δεν κολλάει.

Κατά την άποψη πολλών και οι αστυνομικοί είναι άνθρωποι.
Κοινώς ζωντανοί οργανισμοί που για να ζήσουν χρειάζονται το νερό.
Εσυ αν πέθαινες από τη δίψα μέχρι πού θα έφτανες για μια γουλιά νερό? Χμμ?
Θα σκεφτόσουν τις κάμερες?


Απ'τη στιγμή που ούτε το βίντεο ολόκληρο είδατε ούτε είσαστε παρόντες, ούτε ξέρετε τί ρόλο παίζει ο καθένας απ'τους πρωταγωνιστές του βίντεο,πώς δικάσατε και καταδικάσατε;

Γιατί χρησιμοποιείς Β' πληθυντικό? Είδες μήπως εσύ κάτι παραπάνω από εμάς? Ξέρεις κάτι παραπάνω από εμάς? Γιατί δεν το έχεις καταθέσει στις αρχές?

Το βίντεο το είδαμε ολόκληρο.
Και τί ρόλο παίζει ο καθένας ξέρουμε.
Το περιστατικό δεν είδαμε ολόκληρο.
Όπως δεν είδαμε ολόκληρη και την πορεία του καθενός από τους εμπλεκομένους από τη στιγμή της γέννησής τους μέχρι τη στιγμή που συνέβη το τραγικό αυτό συμβάν.

Συνεπώς, αν δεν έχουμε πλήρη στοιχεία, καλό είναι να μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα.
Μπορεί οι αστυνομικοί να ήθελαν τσίχλες και να τους έδωσε νερό και να έγινε παρεξήγηση. Μπορείς να το αποκλείσεις? Όχι.
Μπορεί να τους πρότεινε να πιουν καμιά μπύρα εν ώρα υπηρεσίας και να τους έθιξε. Μπορείς να το αποκλείσεις? Όχι.
Μπορεί να τους τη βίδωσε απλά, να ξεκινήσανε να τον σπάνε στο ξύλο με σκοπό να μην τον γνωρίσει ούτε η μάνα του όταν θα είχαν τελειώσει μαζί του, αλλά όταν είδαν τις κάμερες να φρέναραν. Μπορείς να το αποκλείσεις? Όχι.

Ουδείς δίκασε και καταδίκασε.
Απ'όσο γνωρίζω ελεύθεροι κυκλοφορούν.


Εκτός και αν ασπάζεστε πρωκτεντέρειες τακτικές.

Μη μιλάς άσχημα για τους φίλους σου γιατί καμιά μέρα δε θα σου σηκώνουν το τηλέφωνο και θα παρεξηγηθείτε:)


ΥΓ. Σου το είχα πει και την προηγούμενη φορά.
Χρησιμοποιείς τα ίδια 3-4 fallacies συνέχεια. Καταντάει βαρετό.
Τόσο καιρός έχει περάσει, πάλι με τα ίδια επέστρεψες? Απαράδεκτο σε βρίσκω:nono:

ggs
19/11/2014, 11:31
Και που θες να καταλήξεις ρε επιστήμονα???


Δεν καταλαβαίνεις τι γράφει ούτε αυτός ούτε η διεθνής αμνηστία ή απλώς θέλεις να ρήξεις λάδι στην φωτιά ?.... «επιστήμονα»

Eversman
19/11/2014, 11:38
Να γράψω και εγώ ο άσχετος ...

Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν διαφορετικές απόψεις για συγκεκριμένα ιδεολογικά θέματα, αλλά άς δούμε τί μας ενώνει και όχι τί μας χωρίζει. Και στο συγκεκριμένο forum μας ενώνει η αγάπη και το πάθος μας (ο καθένας με διαφορετικό τρόπο) για τις μοτοσυκλέτες. Άς ασχοληθούμε περισσότερο με αυτές, παρά με το να την πέφτουμε ο ένας στον άλλο.

Οπότε ηρεμία, βαθιές ανάσες και τα σκοπευτικά στην ευθεία με τα μάτια ... ούπς... αυτό είναι για άλλο forum :D

Joyrider
19/11/2014, 11:57
Χρειαζόμαστε ένα ταμείο στήριξης επιχειρηματολογούντων έναντι ανοήτων. Δεν μπορώ να βλέπω τέτοια μάταιη ταλαιπωρία. Μπορεί να είναι και ο μηδενισμός που με έχει καταβάλει τελευταία, αλλά τα κολλημένα μυαλά δεν :(

GFawkes
19/11/2014, 12:02
Περιμενω απαντηση και απο τους λοιπους mods....

pipe_smoker
19/11/2014, 12:07
Περιμενω απαντηση και απο τους λοιπους mods....

Τί ακριβώς ρώτησες και περιμένεις και απάντηση?

sniper
19/11/2014, 12:07
Περιμενω απαντηση και απο τους λοιπους mods....

Πάνω σε τι;

VANDA
19/11/2014, 12:08
Τί ακριβώς ρώτησες και περιμένεις και απάντηση?

Κι εγώ αυτό έψαχνα τώρα.. μήπως αν τελειώσαμε στις καλόγριες;

Bowleno
19/11/2014, 12:09
Μάλιστα..... (https://gr.news.yahoo.com/%CE%B5%CE%BA%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CF%89%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BF-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%80%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%AC%CF%82-%CE%B8%CE%B1-%CE%AD%CF%80%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%86%CE%B8%CE%B5%CE%AF-094856876.html)

Ας δούμε τώρα ποιός έχει δίκιο. κοινώς, πάρε το αυγό και κούρεψτο.... :rolleyes:

pipe_smoker
19/11/2014, 12:09
Ααααα κάτσε γιατί πάει το μυαλουδάκι μου...

Για τα ριπορτάκια σου μιλάς παλικάρι μου?

Bowleno
19/11/2014, 12:18
Ααααα κάτσε γιατί πάει το μυαλουδάκι μου...

Για τα ριπορτάκια σου μιλάς παλικάρι μου?

Δεν κατάλαβα τι εννοείς.... εγώ έβαλα το άρθρο που διάβασα, τίποτα περισσότερο. Ούτε εκεί ήμουν, ούτε είδα τι έγινε.

Δεν θέλω να εκφέρω/ουμε τελεσίδικες απόψεις για το τι έγινε και πως, όχι μόνο για το παρόν θέμα αλλά και όσα άλλα έχουν και θα γίνουν.... ( βλέπε περίπτωση νταλίκας στην Εγνατία....)

manhunter
19/11/2014, 12:19
Παρακαλώ πολύ να λείπουν οι ειρωνικοί χαρακτηρισμοί.

Εκ εμού του ιδίου.


πάντα ήθελα να το πω

sniper
19/11/2014, 12:21
Παρακαλώ πολύ να λείπουν οι ειρωνικοί χαρακτηρισμοί.

Εκ εμού του ιδίου.


πάντα ήθελα να το πω

Εξ εμού είναι :bawl:

Joyrider
19/11/2014, 12:24
Μάλιστα..... (https://gr.news.yahoo.com/%CE%B5%CE%BA%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CF%89%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BF-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%80%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%AC%CF%82-%CE%B8%CE%B1-%CE%AD%CF%80%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%86%CE%B8%CE%B5%CE%AF-094856876.html)

Ας δούμε τώρα ποιός έχει δίκιο. κοινώς, πάρε το αυγό και κούρεψτο.... :rolleyes:

Τηλέφωνο στο 1520 και καταγγελία για άρνηση πώλησης αγαθού.
Ούτε κλοπή, ούτε βανδαλισμός, ούτε ξύλο.

Το σχόλιο του πάιπ δεν πήγαινε σε σένα :lol:

manhunter
19/11/2014, 12:24
Εξ εμού είναι :bawl:

Εκ παραδρομής. Είδες, για αυτό δεν το έλεγα :lol:

kostaspetrou
19/11/2014, 12:30
Σωστό.
Άρα αυτό πρέπει να μας βάλει σε υποψίες.



Κατά την άποψη πολλών και οι αστυνομικοί είναι άνθρωποι.
Κοινώς ζωντανοί οργανισμοί που για να ζήσουν χρειάζονται το νερό.
Εσυ αν πέθαινες από τη δίψα μέχρι πού θα έφτανες για μια γουλιά νερό? Χμμ?
Θα σκεφτόσουν τις κάμερες?



Γιατί χρησιμοποιείς Β' πληθυντικό? Είδες μήπως εσύ κάτι παραπάνω από εμάς? Ξέρεις κάτι παραπάνω από εμάς? Γιατί δεν το έχεις καταθέσει στις αρχές?

Το βίντεο το είδαμε ολόκληρο.
Και τί ρόλο παίζει ο καθένας ξέρουμε.
Το περιστατικό δεν είδαμε ολόκληρο.
Όπως δεν είδαμε ολόκληρη και την πορεία του καθενός από τους εμπλεκομένους από τη στιγμή της γέννησής τους μέχρι τη στιγμή που συνέβη το τραγικό αυτό συμβάν.

Συνεπώς, αν δεν έχουμε πλήρη στοιχεία, καλό είναι να μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα.
Μπορεί οι αστυνομικοί να ήθελαν τσίχλες και να τους έδωσε νερό και να έγινε παρεξήγηση. Μπορείς να το αποκλείσεις? Όχι.
Μπορεί να τους πρότεινε να πιουν καμιά μπύρα εν ώρα υπηρεσίας και να τους έθιξε. Μπορείς να το αποκλείσεις? Όχι.
Μπορεί να τους τη βίδωσε απλά, να ξεκινήσανε να τον σπάνε στο ξύλο με σκοπό να μην τον γνωρίσει ούτε η μάνα του όταν θα είχαν τελειώσει μαζί του, αλλά όταν είδαν τις κάμερες να φρέναραν. Μπορείς να το αποκλείσεις? Όχι.

Ουδείς δίκασε και καταδίκασε.
Απ'όσο γνωρίζω ελεύθεροι κυκλοφορούν.



Μη μιλάς άσχημα για τους φίλους σου γιατί καμιά μέρα δε θα σου σηκώνουν το τηλέφωνο και θα παρεξηγηθείτε:)


ΥΓ. Σου το είχα πει και την προηγούμενη φορά.
Χρησιμοποιείς τα ίδια 3-4 fallacies συνέχεια. Καταντάει βαρετό.
Τόσο καιρός έχει περάσει, πάλι με τα ίδια επέστρεψες? Απαράδεκτο σε βρίσκω:nono:
Το βίντεο δεν το είδε κανείς ολόκληρο και δεν προσωπικά δεν αποκλείω τίποτα.

Κάποιοι όμως αμέσως τους καταδίκασαν δες τα μηνύματα απ'την αρχή.

Φίλος μου δεν είναι ούτε ο πρωκτεντέρης ούτε τα ΜΑΤ.

Εσύ μάλλον δεν είσαι φίλος με τη λογική.

Viking
19/11/2014, 12:43
Ένα λεπτό.. (https://www.youtube.com/watch?v=PoNk3H04tls)

Μικe777
19/11/2014, 12:52
https://www.youtube.com/watch?v=vROqyqfWB9Y

μλκ!τι θυμηθηκες ρε φιλε!!
που ρε πουστη μου του λεω..
http://youtu.be/CD-Z7y3YevA
:bawl::bawl::bawl::bawl:

spyrakos35
19/11/2014, 12:54
Το δικο μου τοπικ για τον πληρη εξοπλισμο κλειδωσε πιο γρηγορα

Παντα ηθελα να το πω vol 2

:lol:

toyar
19/11/2014, 13:04
εχω φιλους αστυνομικους οικογενειαρχες και ξερω οτι ειναι ενα πολυ δυσκολο και κοκαπληρωμενο επαγγελμα που δεν θα επιθυμουσα να κανω για πολλους λογους
οι ματατζηδες ομως ειναι αλλη ιστορια
μαλλον οι επιλογη ανθρωπων με παραξενο ψυχολογικο υποβαθρο σε συνδυασμο με στοχευμενη εκπαιδευση δημιουργει αυτο το ειδος <<αντρα>> που αρματωμενος με κρανος ασπιδα γκλοπ δακρυγονα κλπ ορμαει να σαπισει στο ξυλο γεροντακια με μπαστουνι, κοπελιτσες με ανταυγειες και γενικοτερα ανθρωπους πιο αδυναμους και ελαφρυτερα οπλισμενους
μπορεις να φραξεις τον δρομο να εμποδισεις να απαγορευσεις και ακομα να συλλαβεις χωρις να χτυπησεις
το αντρικο ενστικτο που λεει οτι δεν χτυπαμε πιο αδυναμους απο εμας σε αυτους εχει γινει delete

Μικe777
19/11/2014, 13:23
δες ξανα ολο το βιντεο. απο ανθρωπινη μπατσικη συμπεριφορα ξερεις?
1ο στο βιντεο πραγματικα αν το παρατηρησετε θα δεις καποιος Ματας εχει μια φατσα σαν να του πηραν το γλειφιτζουρι..
ειναι σαν να σκεφτεται μα καλα για ενα νερακι
αν οι μπατσοι εβλεπαν τον περιπτερα να τους φωνάζει οτι του κλεβουν τα νερα ενω αυτοι δεν ειχαν κανει τιποτα δεν θα τον κοίταγαν αμίλητοι
θα φώναζαν. εμεις σου κλεψαμε τα νερα ρε μουνοπανοοο?
αντιστοιχως αυτον τον βλακα που φαινεται και μαστουρωμενος..φωναζει φερτε πισω τα νερα θα σας μαμησω κ.λ.π οχι εγω ετσι θα εκανα!!
η θα το βουλωνα..φωναζει και λεει ρε πατε να κλεψετε τα νερα..
θα τον εσπαγαν στο ξυλο και κατευθειαν στο τμημα για ψευδης κατηγοριες και εμποδιση του εργου τους
τον κοπανησαν αφου δεν τους εδωσε ουτε ενα νερο
αφου δεν εκαναν κατι τετειο και κανενας απο τους μπατσους δεν φοναζει οτι πληρωσαν και απλα τον κοιτανε οταν τους το λεει σημαινει οτι οντος τα εχουν κλέψει
εδω ειναι το θεμα οτι αυτος το λεει σαν να φωναζει ψευτικακαι δεν τον κοιτανε του ορμανε!!
εκτος και αν πηγαν για νερα και ο περιπτερας αρνήθηκε να τους δωσει και τα πηραν με το ζόρι, και μετα ο αλλος ανοιξε καμερα και ελεγε να πληρωσουν
που και ξανα ειναι κλοπη..εδω ισως ειναι και το ολο μυστικο οτι ο αλλος αρνηθηκε..φαινεται οτι υποκρινετε!!γραφει η καμερα και κανουν ντου
και πανω στο ντου παιρνουν και καποια νερακια

ετσι το ερμηνευω..για ενα μπουκαλι ευρω ετσι!0.50λ
και εχει γινει θεμα συζητησης Ε.Δ.Ε..Αντιπαραθεσεις..
στο youtube να δεις ψοφα!καρκινο στους μπατσους..
για 0.50λ..τραγικο!

Μικe777
19/11/2014, 13:31
Guys απλά τα πράγματα... δε χρειάζεται να είσαι ο Σερλοκ Χολμς για να καταλάβεις τι έγινε.

Οι μπάτσοι κάναν ντου στα εξάρχεια όπως έκαναν και στη πορεία ,αφου έπνιξαν τη πλατεια στο χημικο δλδ και το περίπτερο επι αρκετές ώρες.Οταν χαλάρωσαν καπως τα πράγματα πήγαν να πάρουν νερά...

Ο περιπτεράς που βιώνει τη συγκεκριμένη κατάσταση και εκτός του οτι ρουφηξε το χημικο που έριχναν τόση ώρα.. και το ταμειο του ειναι άδειο λογω του οτι η πλατεια ειναι πεδιο μάχης... αγανακτισμένος τους ειπε οτι δεν θελει να τους δώσει νερά.

Οι Μπάτσοι βέβαια ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΤΣΟΙ του πεταξαν 2-3 σταντ με πραγματα.. του ριξαν 2-3 φάπες..

Αυτή ειναι η πραγματικότητα.... αν και εφόσον θελαν να λεγονται ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ.. θα έπρεπε να κανουν καταγραφη του γεγονοτος και να αποχωρησουν και στη συνεχεια μυνηση κτλ..

το πιο σωστο!ειναι αυτο κι αφου αυτοι καποια μπινια πηγαν να κανουν
και δεν εκαναν καταγραφη και μυνηση ας χασουν και την δουλεια τους
να μαθουν αλλη φορα να ειναι πιο προσεκτικοι..0.50λ μια ζωη ολοκληρη..
και δεν κανω πλακα γιατι κι αυτοι αν τυχον ειχες βουτηξει ενα νερακι..
και πιθανον και να σου εκανε μυνηση ο περιπτερας..ελατε κυριε..:)

The_Scientist
19/11/2014, 13:47
Καλά είστε σοβαροί ? Ασχολείστε με το αν πλήρωσαν οι μπάτσοι ή όχι ?

Μάγκες τα πράγματα είναι πολύ απλά μη μπερδεύεστε...

1. Η απρόκλητη αστυνομική βία στις πορείες / διαδηλώσεις έχει παραγίνει... Εικόνες ΜΑΤατζήδων να βαράνε αλύπητα κοπέλες, παππούδες και λοιπό κόσμο έχουμε δει πολλές φορές δυστυχώς...

2. Εν έτει 2014 αποδεχόμαστε ως κοινωνία τους βασανισμούς κρατουμένων... Ασχέτως του αδικήματος, κάθε κρατούμενος είναι άνθρωπος και έχει δικαιώματα.

3. Φυσικά μην ξεχνάμε και τις εν ψυχρώ δολοφονίες από μπάτσους που δυστυχώς είδαμε πρόσφατα...

Όλα αυτά γίνονται με άνωθεν εντολές, αλλά μην έχουμε αυταπάτες...
Ο μπάτσος δεν είναι άμοιρος ευθυνών, ούτε είναι το λαικό παιδί που δουλεύει για το μεροκάματο...

Όποιος επίσης τρέφει αισθήματα "συναδελφικής" ή οποιασδήποτε άλλης αλληλεγγύης για αυτά τα ζώα ας κάνει την αυτοκριτική του και μη μας ζαλίζει τα @@.