PDA

View Full Version : Δερματινο - Θελω γνωμες



Boxer
24/10/2005, 10:25
Γουσταρω να παρω αυτο το μπουφαν.

Θα με βολεψει ομως με τα κρυα στη μηχανη;

Οποιος εχει παρομοιο ας πει καμμια κουβεντα.


26734

Boxer
24/10/2005, 10:29
Μια αλλη επιλογη ειναι κατι τετοιο.

Αλλα σκεφτομαι οτι με το καυσαεριο σε δυο εβδομαδες η γουνα θα ειναι μαυρη.


26736

adam_tsouk
24/10/2005, 10:51
Αυτό έχει προστατευτικά;


:look: :look:

gdevelek
24/10/2005, 10:56
To δεύτερο φαίνεται να έρχεται από μια άλλη εποχή... :eek:

Και πιθανότατα δεν έχει κανένα προστατευτικό...

Kαι σίγουρα η γουνίτσα θα μαυρίσει σε dt...

Αλλά ούτε και το πρώτο φαίνεται να είναι μοτο-μπουφάν.

sniper
24/10/2005, 12:56
Ωραία μπουφανάκια (bomber's jackets) αλλά δεν κάνουν για μηχανή... Για το κρύο μια χαρά είναι (αν κρατάνε το κρύο (-40) όπως τα original ) αλλά αν δεν έχουν προστατευτικά άστο καλύτερα....

:smokin:

vlassos
24/10/2005, 20:53
Αυτά τα αεροπορικού τύπου (Α4 κλπ) είναι καλά για βολτά αλλά όχι για μηχανή (κάνουν ίσως για μικρες βόλτες εντός πόλης) το δεύτερο με το γουνικό θα είναι άβολο γιατί με τα μανίκια που έχει δεν θα εφαρμόζουν τα γάντια και μάλλον θα ¨μπάζει¨ και τα δύο ακόμα και με ψιλόβροχο δεν κρατάνε καθόλου και από ασφάλεια αντέχουν σχετικά μόνο στη τριβή:lol:

tai
25/10/2005, 21:34
1
Και τα δύο δεν καλύπτουν το φερμουάρ από αρκετά έως καθόλου. Το κρύο θα το νιώσεις αμέσως.
2
Στα μανίκια θα μπαίνει αέρας που θα σου το φουσκώνει μέχρι και την πλάτη. Έχεις την ψύξη στην πλάτη σίγουρη.
3
Και τα δυο φαίνονται να είναι από μαλακό δέρμα. Άρα, ούτε στο σούρσιμο δεν θα αντέξουν.
4
Και όλα αυτά από τα 50χλμ.την ώρα.

Ούτε για 50αρι σκούτερ δεν κάνουν.
:nono: :nono:

downhill
25/10/2005, 21:47
Το δεύτερο θυμίζει τα μπουφαν που φόραγαν οι πιλότοι στον Α'Παγκόσμιο πόλεμο με τα διπλάνα!!!Όπως είπαν και τα παιδιά αυτά δεν είναι για μοτοσυκλέτες.Πάρε κάτι για αμιγώς μοτοσυκλετιστική χρήση!

mastgeo
25/10/2005, 23:06
Παρε αυτο που πουλαω εγω χιλιες φορες καλυτερο απο αυτα που θες να παρεις


26857

ela ela
26/10/2005, 01:52
Tα μπουφαν που λες παρτα να βγαινεις βολτα με την κοπελια σου για καφε!!!
Για τη μηχανη μην το σκεφτεσε ουτε κατα διανοια....
Κλασσικα μπουφαν αλλα και για μηχανη ειχα βρει στο δικυκλο στοκ,Βουλιαγμενης 324,ριξε μια ματια κατι καλο θα βρεις που να σου αρεσει!!:wave2:

ironbum2
26/10/2005, 09:24
Να συμφωνήσω κι εγώ με τους προλαλήσαντες και να πω οτι το πρώτο θέμα είναι η ασφάλεια και μετά το Image... Αν κάνεις μια έρευνα αγοράς θα διαπιστώσεις οτι υπάρχουν πάρα πολλά ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΑ μπουφάν για όλα τα γούστα, κάποιο απ'ολα και για το δικό σου.

AFTER
26/10/2005, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
και μετά το Image...

Γιατι, τα παραπανω μπουφαν εχουν image? :lol: :rotflmao:

ironbum2
26/10/2005, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Γιατι, τα παραπανω μπουφαν εχουν image? :lol: :rotflmao:


έχουν και παραέχουν...άμα θες να το παίξεις πιλότος της RAF πριν καμια 50 ρια χρόνια είναι ότι πεις...

AFTER
26/10/2005, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
έχουν και παραέχουν...άμα θες να το παίξεις πιλότος της RAF πριν καμια 50 ρια χρόνια είναι ότι πεις...

:lol: :bawl: :rotflmao:
:winka: :wave2:

Boxer
26/10/2005, 10:55
Καταρχην thnx για τις απαντησεις.

Εχω μπουφαν "μηχανοβιο" dainese 3/4

Θελω να παρω και ενα δερματινο για περιπτωσεις οπου δεν θελω να εμφανιστω σαν τον Rossi και ψαχνω για ενα δερματινο ψιλοκυριλε που να αντεχει και στο κρυο καθοτι ειμαι κρυουλιαρης.

Γιαυτο και ψαχνω σε μη μηχανοβια μπουφαν.
Και σκεφτηκα οτι αν αυτα τα μπουφαν κρατουσαν το κρυο στα αεροπλανα του 1930-1940 τοτε ισως μπορουν να με καλυψουν καποιες φορες πανω στη μηχανη.

Η εστω αν εχει υποψην του κανεις μπουφαν μηχανης το οποιο να μοιαζει βολτας.:beer: :wave2:

ironbum2
26/10/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Καταρχην thnx για τις απαντησεις.

Εχω μπουφαν "μηχανοβιο" dainese 3/4

Θελω να παρω και ενα δερματινο για περιπτωσεις οπου δεν θελω να εμφανιστω σαν τον Rossi και ψαχνω για ενα δερματινο ψιλοκυριλε που να αντεχει και στο κρυο καθοτι ειμαι κρυουλιαρης.

Γιαυτο και ψαχνω σε μη μηχανοβια μπουφαν.
Και σκεφτηκα οτι αν αυτα τα μπουφαν κρατουσαν το κρυο στα αεροπλανα του 1930-1940 τοτε ισως μπορουν να με καλυψουν καποιες φορες πανω στη μηχανη.

Η εστω αν εχει υποψην του κανεις μπουφαν μηχανης το οποιο να μοιαζει βολτας.:beer: :wave2:


Σε δερμάτινο κοίτα στην Dainese, ενώ σε cordura κοίτα στην Spidi.

(μοντέλα δεν θυμάμαι, ψάξε λίγο...)