PDA

View Full Version : Service 20.000Km



dsalpeas
24/10/2005, 14:07
Eftase i ora gia service sto fazer kai distixos efaga tin kriada .....380euros !!!!!!!
Mipos kapoios filos exei kapoia lisi pio oikonomiki na proteinei (se eksoysiodotimeno ...eggiisi gar) ???

Eyxaristo poli

angels_gr
25/10/2005, 09:53
Ώπα ρε φίλε, δηλαδή με 380 ευρώ τι ακριβώς σου έκαναν??? Εγώ που έκανα το μεγάλο service στο Fazer έδωσα 230 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά!!! Μήπως σου έκαναν τίποτα άλλο???

dsalpeas
25/10/2005, 11:29
den mou ekanan akoma . Rotisa sto sinergeio tin timi kai moy eipan 380 euros gia na kanoyn akrivos oti leei to manual kataskeyasti.
Epeidi mou fanike poly rotisa kai se alla dio synergeia .....apotelesma ??
1o synergeio 380
2o sinergeio 300 gia ola ( allios 220)
3o sinergeio peripou 130 !!!!!

Apo oti exo katalabei epeidi o ataskeyastis leei oti sta 20000 prepei na allazetai to ladi sto mprostino systima (kai ara na katebei to mprostino sistima) ayto einai poy kanei tin diafora.
Tora to thema einai ean prepei na ta pliroso gia na allakso kai ladia mprosta i oxi

angels_gr
27/10/2005, 10:41
Γεια σου Δημήτριε και χρόνια σου πολλά. Αν θέλεις κάνε μια βόλτα από τα κεντρικά συνεργεία της Yamaha για να ρωτήσεις τιμές. Το πρώτο είναι στο 14 χλμ στην εθνική, το δεύτερο είναι στην Κατεχάκη και το τρίτο είναι κάπου στην Θησέως (δεν ξέρω ακριβώς). Για να έχεις μια πιο πλήρη εικόνα.

Lazio
27/10/2005, 12:42
Φιλε Δημητριε για το μπροστινο (λυσιμο-δεσιμο) η ταριφα ειναι περιπου 50 Ε και τα λαδια δεν κανουν πανω 10 -12 Ε. Αρα δεν δικαιολογειται η τιμη που σου ειπε ο πρωτος ...380 Ε .....υμαρτον. :D

Αντε καλο σερβις στο μωρο σου :winka:

KRHTIKOS
07/08/2006, 19:59
Ti megalo service re paidia?
45000Km exw kai mono ladi mpouzi kai filtro ladiou allazw. (monos mou)
To filtro aera einai K&N.
Perisi phgan na xtyphsoum ligo oi balbides alla strwsane mones tous ......
Einai TANKS den einai mhxanaki!

gcrook
09/08/2006, 14:59
Μηπως σου αλλαξαν και τακακια, φιλτρο αερα (δεν ξερω αν σε αυτα τα χλμ καθαριζεται η αλλαζεται) , αν σου αλλαξαν υγρα ψυγειου και φρενων (αντι για συμπληρωμα/ελεγχο) η αν σου βρηκαν γενικα τιποτα αλλο;
Επισης λυσιμο μπροστινου συνεπαγεται λαδια και τσιμουχες, και ειναι ενα διολου ευκαταφρονητο ποσο.

Αλλα και παλι πολλα μου φαινονται:sad:

fazer - hucker
22/08/2006, 15:09
Tα λεφτά για το service των 20000 μου φαίνονται πάραααα πολλά.Κοίτα αν σου έχουν δώσει από τήν αντιπροσωπία το ελληνικό manual για τη μηχανή σου.Αν ναι λέει ακριβώς τί χρειάζεται.Υπάρχει και σε κάποια άλλη συζήτηση στο forum μία λίστα με τα manual από πολλά μοντέλα.Στη δική μου περίπτωση fazer2004 600 παρουσιάζουν κάποιες διαφορές( αυτό που μου δώσανε από την αντιπροσωπία και αυτό που κατέβασα από το forum ).Κοιτώντας το εγχειρίδιο θα δεις ακριβώς τί χρειάζεσαι.Επιπλέον η αντιπροσωπία μπορεί να σου δώσει ένα βιβλιαράκι με τις τιμές των γνήσιων ανταλλακτικών,εμένα μου το στείλανε στο σπίτι.Ρίξε μια ματιά και κάνε το κοστολόγιό σου.Μετά το μόνο που μένει είναι τα εργατικά.Εκεί είναι θέμα επιλογής μάστορα...

Καλές βόλτες...:beer: