PDA

View Full Version : Αξίζει να ξανά-βγει στο δρόμο;



Σελίδες : [1] 2

zannisvel
28/11/2014, 09:40
Καλημερα σε ολους,
Τωρα που χειμωνιασε και οι βολτες εχουν περιοριστει στο σπιτι - γραφειο. Ειμαι συνεχεια στο Car και κοιταω για για ενα project να μου κραταει συντροφια και να μου κραταει το ενδιαφερον.
Μετα απο κανα 2 αποτυχημενες προσπαθειες εχω βρει αυτο:

327642
327643

Αξιζει να ξαναβγει στο δρομο?
Υπαρχουν ανταλακτικα, απο οτι εψαξα ουτε το car εχει πολλα αλλα ουτε και το ebay.
Οποια γνωμη δεκτη.
Ευχαριστω πολυ!!

buckley
28/11/2014, 09:49
Καλημερα σε ολους,
Τωρα που χειμωνιασε και οι βολτες εχουν περιοριστει στο σπιτι - γραφειο. Ειμαι συνεχεια στο Car και κοιταω για για ενα project να μου κραταει συντροφια και να μου κραταει το ενδιαφερον.
Μετα απο κανα 2 αποτυχημενες προσπαθειες εχω βρει αυτο:

327642
327643

Αξιζει να ξαναβγει στο δρομο?
Υπαρχουν ανταλακτικα, απο οτι εψαξα ουτε το car εχει πολλα αλλα ουτε και το ebay.
Οποια γνωμη δεκτη.
Ευχαριστω πολυ!!

4κύλινδρο υδρόψυκτο 250ρι ε ?

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=143271

Η μάρκα αλλάζει μόνο...
Αν δουλεύει στρωτά, καίει λίγο μόνο λάδι ,τι να πω προχώρα (βρες πρώτα κάποιον που φτιάχνει τεπόζιτα).

stam2
28/11/2014, 09:58
Ζαννή καταλαβαίνεις από μόνος σου ότι όλα είναι σχετικά...
τι ζημιές έχει, πόσο κοστίζει να το αγοράσεις, αν έχει υποχρεώσεις (τέλη)...
Πάντως δεν είναι και πολύ συνηθισμένο μηχανάκι, και αυτό προσωπικά μου αρέσει αλλά φέρνει και τις δυσκολίες του... (εύρεση ανταλλακτικών)
Επίσης μου αρέσει πολύ η μοντέρνα ρετρό γραμμή του...

sapila racing
28/11/2014, 10:39
Αξιόλογη μοτοσυκλέτα με τον κινητήρα που μπήκε μετα και στο GSXR250.
Δεν στροφάρει τρελλά όπως άλλα 4κυλινδρα υδρόψυκτα 250, παει μεχρι 13000.

http://www.suzukicycles.org/GF-series/GF250S_brochures.shtml

Ειναι αρκετά παλιό και παρατημένο στα στοιχεία της φύσης για καιρό και είναι Suzuki και πολύ σπάνιο. Δεν θα βρείς ανταλλακτικά πουθενά.
Το οτι είναι Suzuki και οχι Honda πχ εχει να κανει με την ποιότητα κατασκευής και πόσο αντέχει στην κακοποίηση και στο να είναι παρατημένο έξω για χρόνια.
Εγώ δεν θα το τόλμαγα προσωπικά, θα έψαχνα καλύτερα ενα Honda VFR400 που θα κοστίσει το ίδιο αλλά έχει παροιμιώδη ποιότητα κατασκευής , θα είναι βέβαια δύσκολο να βρεθούν ανταλλακτικά, αλλά οχι αδύνατον όπως με αυτό το Suzuki, και οταν τελειώσει θα προσφέρει και μια πολύ ανώτερη οδηγική ικανοποίηση και επιδόσεις.
:wave2:

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
28/11/2014, 10:50
Ωραίο μηχανάκι.
Μου θυμίζει SR.
250 cc 3 δισκοφρενα. Μαρεση.
Ξεκίνα το φιλαράκο.
Είναι κάτι το διαφορετικό.

alex14
28/11/2014, 10:57
Μου θυμίζει SR.


:confused:

Tedvj23
28/11/2014, 10:58
Μαστορα θα δυσκολευτεις αλλα στην τιμη που το δινει ειναι σαν να μην το πληρωσες ..Το πόσο θα σου παει ειναι αλλο θεμα αλανογα με το τι θες να κανεις..

Υ.γ.Εβγαινε και εκδοση χωρις μασκουλα μρποστα με στρογγυλο φαναρι που για μενα του παει καλυτερα..

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
28/11/2014, 10:59
:confused:

YAMAHA SR 400 - 500 - 600 cc :wave2:

zannisvel
28/11/2014, 11:01
Ρε γαμωτο ειναι κουκλα. Και μενα αυτο το μοντερνο - ρετρο μ'αρεσει. Το μονο που με τρομαζει ειναι τα ανταλακτικα, και περισσοτερο τα εσωτερικα του μοτερ. Παντως οπου εχω ψαξει διαδυκτιακα δεν εχω βρει σχεδον τιποτα. Οσο για το τεποζιτο ειναι το τελευταιο που κοιταζω. Το καλο ειναι οτι δεν εχει πολλες ελλείψεις.
Βεβαια νομιζω το ξεχναμε...
Με την ορεξη που εχω με βλεπω να ανακατασκευαζω virago....(δεν υποτιμω το virago, απλα υπαρχουν χιλιαδες)
:beer:

zannisvel
28/11/2014, 11:03
Θα ηθελα να ερθει οσο πιο κοντα στην εργοστασιακη του κατασταση και οχι να γινει αλλο ενα custom.

VANDA
28/11/2014, 11:05
Πάρτο μωρέ το καημένο.. :look:

sapila racing
28/11/2014, 11:05
YAMAHA SR 400 - 500 - 600 cc :wave2:


Ωραίο μηχανάκι.
Μου θυμίζει SR.
250 cc 3 δισκοφρενα. Μαρεση.
Ξεκίνα το φιλαράκο.
Είναι κάτι το διαφορετικό.

Μην τα πετάς έτσι ρε φίλε τα τούβλα!!

SR με 3 δισκόφρενα δεν υπάρχει, επίσης SR υπαρχει σε 250, 400 και 500, 600 δεν υπάρχει.

Η γενιά των SR ειναι κλασσικές μοτο με μονοκύλινδρους αερόψυκτους κινητήρες, ενω αυτό είναι 4κυλινδρο υδρόψυκτο.

Η μονη ομοιότητα είναι οτι εχουν 2 τροχούς... :confused:

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
28/11/2014, 11:12
ενα ψιλο δικιο το εχεις.
ξεχασα το x (εξ).

Στελιος.

teogtp
28/11/2014, 11:18
ενα ψιλο δικιο το εχεις.
ξεχασα το x (εξ).

Στελιος.

Όχι άλλο........!!!!!!!:whiteflag::whiteflag:

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
28/11/2014, 11:33
Όχι άλλο........!!!!!!!:whiteflag::whiteflag:

Ότι πεις φιλαράκο.
Όντως δεν πάει άλλο.
Καλά χιλιόμετρα σε όλους.

buckley
28/11/2014, 12:15
Όχι άλλο........!!!!!!!:whiteflag::whiteflag:

Ρε μπας και ξέρει τον Magi ???

Takata Dome
28/11/2014, 12:37
Το βασικό είναι να σου αρέσει,και εσένα σου αρέσει

Κλασσική περίπτωση μηχανής που ήρθε μεταχειρισμένη απο Ιαπωνία,ελαφρώς ιδιάζουσα όμως,γιατί ελάχιστα έχουν πουληθεί εδώ. Τα ανταλλακτικά ναι μεν δεν θα είναι και ό,τι πιο εύκολο να βρεθούν,αλλά γίνεται. Το θέμα είναι να έχεις τα χρήματα και την όρεξη να ψάχνεις,γιατί θα χρειαστεί αρκετό ψάξιμο.

Η τιμή είναι σχεδόν τσάμπα πάντως...

Να και μια ομάδα στο FB. Για δοκίμασε να τους κάνεις καμιά ερώτηση: https://www.facebook.com/pages/Suzuki-GF-250-F-GJ71C/1412308855673208?fref=photo

Pan (dvs)
28/11/2014, 13:57
Απ'οτι ειδα θα εχεις αρκετη βοηθεια απο τους ειδικους του φορουμ.

Εγω θα το επερνα.

zannisvel
28/11/2014, 15:36
Απ'οτι ειδα θα εχεις αρκετη βοηθεια απο τους ειδικους του φορουμ.

Εγω θα το επερνα.

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα. Εχω βρει και κανα δυο ακομα που μου κανουν κλικ. Ενα GSX400 και ενα Honda vt250 spada. Νομιζω οτι εχω μετατραπει σε Suzukakias....

bruno
28/11/2014, 16:19
Για τα λεφτα που ζηταει και ότι θα εισαι ο μοναδικος ισως στην Ελλαδα :Dπου θα κυκλοφορει,με αυτό το Suzuki,αγορασετο.Δεν θα βρεις βιδα βεβαια,εδώ δεν εχει για πιο δημοφιλή Ελληνικα μοντελα και το ποσο στοιχιζουν.Τωρα να κανεις πατεντες από αλλα μοντελα;Είναι δυσκολο μηχανακι,αν ηταν σε πολύ καλη κατασταση τουλάχιστον μηχανικα...

zannisvel
28/11/2014, 16:35
Αν ειναι ετσι εξωτερικα, υπαρχει περιπτωση να ειναι καλα εσωτερικα? Δυσκολο το βλεπω.

MG-KTiNoS
28/11/2014, 17:03
327652

Pan (dvs)
28/11/2014, 17:09
Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα. Εχω βρει και κανα δυο ακομα που μου κανουν κλικ. Ενα GSX400 και ενα Honda vt250 spada. Νομιζω οτι εχω μετατραπει σε Suzukakias....

Aυτα ειναι γουστα.Οποιο και να διαλεξεις καλο θα γινει.

Tedvj23
28/11/2014, 22:24
Αν ειναι ετσι εξωτερικα, υπαρχει περιπτωση να ειναι καλα εσωτερικα? Δυσκολο το βλεπω.

Οπως γινεται το απεξω κουκλα και απο μεσα πανουκλα λογικα παιζει και το αντιθετο οπως σε ολα τα πραγματα..

Υ.γ.πες καμια πληροφορια για το spada..:beer:

toyar
29/11/2014, 08:29
απο ανταλλακτικα δεν υπαρχει τιποτα και δεν ταιριαζει τιποτα απο οτιδηποτε αλλο
δεν υπαρχουν καν 2-3 πεταμενα ιδια να τα παρεις και να φτιαξεις ενα καλο
υπαρχει πιθανοτητα να φτιαχνεις να φτιαχνεις και τελικα να σου μεινει ακινητο για ενα ανταλλακτικο
δεν νομιζω πως αξιζει ακομα και αν στο χαριζουν

motomaniac
29/11/2014, 19:49
το τεποζιτο θα επρεπε να σε ανησυχει μιας και φαινεται πολυ χαλια και συκολα φτιαχνονται. εγω θα το επσαγα σε ανταλακτικα και θα το πουλαγα για να τροφοδοτησω το spada που θα αγοραζα αν ημουν εσυ.

Takata Dome
29/11/2014, 20:11
το τεποζιτο θα επρεπε να σε ανησυχει μιας και φαινεται πολυ χαλια και συκολα φτιαχνονται. εγω θα το επσαγα σε ανταλακτικα και θα το πουλαγα για να τροφοδοτησω το spada που θα αγοραζα αν ημουν εσυ.

Τέτοιο σπάνιο μηχανάκι με άδεια και να το σπάσει για ανταλλακτικά; Δε το αφήνει να το πάρει κανας άλλος καλύτερα τότε;
Στη Suzuki κανα τηλέφωνο για διαθεσιμότητα ανταλλακτικών για το μοντέλο έκανες zannisvel? Που ξέρεις καμια φορά,όλα γίνονται..

motomaniac
29/11/2014, 20:21
Τέτοιο σπάνιο μηχανάκι με άδεια και να το σπάσει για ανταλλακτικά; Δε το αφήνει να το πάρει κανας άλλος καλύτερα τότε;
Στη Suzuki κανα τηλέφωνο για διαθεσιμότητα ανταλλακτικών για το μοντέλο έκανες zannisvel? Που ξέρεις καμια φορά,όλα γίνονται..

δεν γινεται να σωθουν ολα. και στο τελος σε καποιο αντιστοιχο θα μπουνε. δεν παει χαμενο.

sapila racing
30/11/2014, 10:13
δεν γινεται να σωθουν ολα. και στο τελος σε καποιο αντιστοιχο θα μπουνε. δεν παει χαμενο.

Το μονο που ταιριάζουν ανταλλακτικά είναι το GSXR250 κι αυτό έχει διαφορές στο μοτερ.
Μιλάμε για πολύ σπάνιο στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη.
Για να γίνει σωστό εγώ υπoλογίζω 2 χρόνια ψάξιμο και μαζεμα ανταλλακτικών και 1500 Ευρω minimum.
Μην ξεχνάμε οτι όπως λέεί η αγγελία έχει και 100.000 χλμ που είναι πάρα πολλά για 250 4κυλινδρο τετοιου τυπου. Φυσικά εκτός του μοτέρ και της εμφάνισης θα θέλει κι άλλα πολλά, όπως δισκόφρενα κλπ.

Tedvj23
30/11/2014, 11:30
ΠΑει τον τελειωσαμε τον ανθρωπο δεν θα το παρει στο τελος..:beer:
Αρχοντα πηγαινε για το spadaΚι να τελειωνει το πανηγυρι..:bawl:

motomaniac
30/11/2014, 11:55
Το μονο που ταιριάζουν ανταλλακτικά είναι το GSXR250 κι αυτό έχει διαφορές στο μοτερ.
Μιλάμε για πολύ σπάνιο στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη.
Για να γίνει σωστό εγώ υπoλογίζω 2 χρόνια ψάξιμο και μαζεμα ανταλλακτικών και 1500 Ευρω minimum.
Μην ξεχνάμε οτι όπως λέεί η αγγελία έχει και 100.000 χλμ που είναι πάρα πολλά για 250 4κυλινδρο τετοιου τυπου. Φυσικά εκτός του μοτέρ και της εμφάνισης θα θέλει κι άλλα πολλά, όπως δισκόφρενα κλπ.

Aρη σε ιδιο λεω να πανε τα ανταλακτικα. παντα καπου στον κοσμο θα υπαρχει καποιος που εχει καλυτερο απο το δικο μας σε ανακατασκευη και χρειαζεται ανταλακτικα για να το κανει τελειο.

Tedvj23
30/11/2014, 12:07
:D
327681
327682
327683

zannisvel
01/12/2014, 12:25
Παιδες sorry που χάθηκα έτσι αλλά είχα δύσκολο Σαββοτοκυριακο με τη δουλεια. Πήρα τηλ την αντιπροσωπια της Suzuki και μου ειπαν οτι ανταλλακτικά δεν υπαρχουν, εκτός αν υπαρχουν κοινα με αλλά μοντέλα τα οποία υποστηρίζονται ακόμα. Επίσης δε μπορουν να με βοηθήσουν ουτε σε αυτό και θα πρεπει να κάνω τη δική μου έρευνα. Το οποίο μεν δεν με πειράζει καθολου αλλά απο την αλλη οι πληροφορίες είναι ελάχιστες στον Internet και αυτές κατα κύριο λογο στα Ιαπωνικά. Μαλ@κια που δεν τα έμαθα μικρός. Δεν το αποριπτω ακομα, συνεχιζω το ψαξιμο και βλέπουμε. Όσο για το spada είναι ενα απο τα δυο τα οποία είναι στο car, αλλα και παλι δεν είναι αυτό που ψάχνω.

stefanos
01/12/2014, 16:37
Το γεγονός οτι πήρες τηλέφωνο την αντιπροσωπία είναι ενδεικτικό οτι δεν είσαι έτοιμος για τέτοιου είδους μπλεξίματα.:lol:
Και 250 τετρακύλινδρο 30ετίας δεν είναι και ότι καλύτερο για να αρχίσεις μαστορέματα.
Και στην τελική και να το φτιάξεις τζάμι, δεν θα έχει και φάση να το κυκλοφορείς.
Από την άλλη εφόσον το μηχανάκι έχει πληρωμένα τέλη και λειτουργεί ή λειτουργούσε μέχρι πρόσφατα και η τιμή είναι σωστή, παραμένει πειρασμός.

motomaniac
01/12/2014, 18:32
Το γεγονός οτι πήρες τηλέφωνο την αντιπροσωπία είναι ενδεικτικό οτι δεν είσαι έτοιμος για τέτοιου είδους μπλεξίματα.:lol:
Από την άλλη εφόσον το μηχανάκι έχει πληρωμένα τέλη και λειτουργεί ή λειτουργούσε μέχρι πρόσφατα και η τιμή είναι σωστή, παραμένει πειρασμός.

τα ειπε ολα. το ιντερνετ θα ειναι το δεξι σου χερι κι οχι ο αντιπροσωπος.
αλλα και παλι ειναι δυσκολο προτζεκτ για πρωτο. κι επισης θα σου αρεσει στο τελος να το καβαλας?

Tedvj23
01/12/2014, 19:53
Κοιτα και αυτο στα ιδια χρηματα..
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5802737/

Υ.γ.Χαριζε και ο vaska παλια ενα gpx και τουχα στηλει για ενα μπαρμπα μου να του το εφτιαχνα αλλα δεν ξερω τι απεγινε ομως..

toyar
01/12/2014, 20:01
αυτο φαινεται να εχει το μοτερ απο eliminator anhelo zzr κλπ οποτε μπορεις να βρεις τα παντα ευκολα και φθηνα
ααααχ μακαρι να μπορουσα να το βαλω στο χερι

zannisvel
01/12/2014, 20:44
Κοιτα και αυτο στα ιδια χρηματα..
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5802737/

Υ.γ.Χαριζε και ο vaska παλια ενα gpx και τουχα στηλει για ενα μπαρμπα μου να του το εφτιαχνα αλλα δεν ξερω τι απεγινε ομως..

Το τελεφωνο που εχει στην αγγελια δεν υπαρχει. Αν εχει και χαρτια και το προλαβω εχει μπει στο γκαραζ!!:)

toyar
01/12/2014, 21:07
πηρα κι εγω απο περιεργεια και δεν συνδεεται
μαλλον ομως δεν εχει χαρτια γιατι λεει για ανταλλακτικα ή ανακατασκευη...........

zannisvel
01/12/2014, 21:17
Καποια ευκαιρια (ελπιζω) θα βρεθει. Απλα θελω να μεινω στα 250 κυβικα για να μην εχω τυψεις για τα εξοδα του (τελη, ασφαλεια, κλπ) μεχρι να βγει στη κυκλοφορια. Μου εχει βγει αυτη η αναγκη τελευταια και στο ΧΤ δεν εχω τιποτα παραπανω να του κανω.
Επισης θελω να σας ευχαριστησω για τα σχολια σας! :beer:

Tedvj23
01/12/2014, 21:23
Βλεπω να εχει πινακιδα στην φωτο και κτεο...

Υ.γ.1Στειλε μηνυμα στο car.gr και πες τους οτι εχει βαλει λαθος τηλ μηπως και του στηλουν στο email του και το διορθωσει..
Υ.γ.2Φαινεται η πινακιδα βρες τον ιδιοκτητη απο τον ασφαλιστη σου ή κανα γνωστο απο αστυνομια..

toyar
01/12/2014, 21:27
κατα τη διαρκεια της ανακατασκευης καταθετεις την πινακιδα στην εφορια και εχεις μηδενικα εξοδα

zannisvel
01/12/2014, 21:29
Βλεπω να εχει πινακιδα στην φωτο και κτεο...

Υ.γ.1Στειλε μηνυμα στο car.gr και πες τους οτι εχει βαλει λαθος τηλ μηπως και του στηλουν στο email του και το διορθωσει..
Υ.γ.2Φαινεται η πινακιδα βρες τον ιδιοκτητη απο τον ασφαλιστη σου ή κανα γνωστο απο αστυνομια..

Δεν εχω ασφαλιστη αλλα θα στειλω ενα μηνυμα στο Car μηπως και το κοιταξουν.

Edit: Εστειλα στο Car

nick_VFR
01/12/2014, 22:40
κατα τη διαρκεια της ανακατασκευης καταθετεις την πινακιδα στην εφορια και εχεις μηδενικα εξοδα


:a013::a013::a013:


... και θα έχεις κατά νου την μέρα, που θα μπεις θριαμβευτής στην εφορία για να τις ξαναπάρεις!


:a44:

dimmie_72
01/12/2014, 23:08
Το 96 είχα το GSXR 250. Δεν το άντεξα ούτε 6 μήνες λόγω της δυσκολίας κυκλοφορίας στην πόλη. Όσες φορές έπαιρνα αναπνοή, άλλες τόσες δούλευε το αριστερό πόδι να αλλάζει ταχύτητες για να μπορείς να κινείσαι ομαλά. Ακόμα και στην Εθνική σε ανοίγματα η περιοχή στροφών όπου εμφάνιζε μια αξιοπρεπή ροπή ήταν ελάχιστη (περί τις 11.000 αν θυμάμαι καλά). Απηύδησα και τόδωσα πίσω. Ξανασκέψου το αν θες να κυκλοφορείς.

buckley
02/12/2014, 08:36
Καποια ευκαιρια (ελπιζω) θα βρεθει. Απλα θελω να μεινω στα 250 κυβικα για να μην εχω τυψεις για τα εξοδα του (τελη, ασφαλεια, κλπ) μεχρι να βγει στη κυκλοφορια. Μου εχει βγει αυτη η αναγκη τελευταια και στο ΧΤ δεν εχω τιποτα παραπανω να του κανω.
Επισης θελω να σας ευχαριστησω για τα σχολια σας! :beer:

Για να αποφύγεις μπλεξίματα ,σε 250ρι δε κοιτάς κανά τέτοιο ???

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5716949/

stam2
02/12/2014, 08:50
ωραία εναλλακτική...
και από ανταλλακτικά γεμάτη η αγορά...

και πιο παιχνιδιάρικο...!!!

dimzan
02/12/2014, 09:07
και καταναλωση χειροτερη κι απο αρυθμιστο χιλιαρι?? μπα....

stam2
02/12/2014, 09:18
και καταναλωση χειροτερη κι απο αρυθμιστο χιλιαρι?? μπα....

απ' ότι κατάλαβα δεν το θέλει για commuter... για να παίξει το θέλει και να ασχοληθεί με restoring...

και από πότε το tdr250 καίει όσο αρρύθμιστο χιλιάρι εποχής...???

λογικά μέχρι 12lt ανά 100χλμ θα καει, σε φάσεις κανιβαλισμού όμως...
μαζί με τη βενζίνη όμως ρέει και η αδρεναλίνη...!

sapila racing
02/12/2014, 09:37
και καταναλωση χειροτερη κι απο αρυθμιστο χιλιαρι?? μπα....

H κατανάλωση και ειδικά η αυτονομία του TDR είναι πρόβλημα, αλλά αν δεν το εχεις καβαλήσει δεν ξερεις τι χάνεις.


απ' ότι κατάλαβα δεν το θέλει για commuter... για να παίξει το θέλει και να ασχοληθεί με restoring...

και από πότε το tdr250 καίει όσο αρρύθμιστο χιλιάρι εποχής...???

λογικά μέχρι 12lt ανά 100χλμ θα καει, σε φάσεις κανιβαλισμού όμως...
μαζί με τη βενζίνη όμως ρέει και η αδρεναλίνη...!

Ενα αλλο πρόβλημα είναι οτι δεν μπορείς να πας όμορφα κι ησυχα με το TDR. Μονο σαν κυνηγημένος πας! :D

Κι εκτός απο βενζίνη τρώει και πολύ λάδι, κι ενα σετ πιστόνια/ελατήρια καθε 25000 χλμ ειναι παντα στο πρόγραμμα.

zannisvel
02/12/2014, 10:08
απ' ότι κατάλαβα δεν το θέλει για commuter... για να παίξει το θέλει και να ασχοληθεί με restoring...

και από πότε το tdr250 καίει όσο αρρύθμιστο χιλιάρι εποχής...???

λογικά μέχρι 12lt ανά 100χλμ θα καει, σε φάσεις κανιβαλισμού όμως...
μαζί με τη βενζίνη όμως ρέει και η αδρεναλίνη...!

Ακριβως ετσι ειναι. Μηχανακι εχω, αν ηθελα commuter θα επαιρνα ενα για αυτη τη δουλεια και οχι μηχανακι 30ετιας. Το θελω καθαρα για restoration (σχολειo και παιχνιδι) στην εργοστασιακη του μορφη, και καμια κυριακατικη βολτα μονο και μονο για το feeling. Ασε που η μπυριτσα μετα απο μια πετυχημενη εργασια στο μηχανακι εχει αλλη γευση...:beer:
To TDR ειναι πολυ ωραιο μηχανακι αλλα θα ηθελα ενα street εποχης. Αλλα οτι καιει 12λ/100 δε το περιμενα.

buckley
02/12/2014, 10:24
H κατανάλωση και ειδικά η αυτονομία του TDR είναι πρόβλημα, αλλά αν δεν το εχεις καβαλήσει δεν ξερεις τι χάνεις.



Ενα αλλο πρόβλημα είναι οτι δεν μπορείς να πας όμορφα κι ησυχα με το TDR. Μονο σαν κυνηγημένος πας! :D

Κι εκτός απο βενζίνη τρώει και πολύ λάδι, κι ενα σετ πιστόνια/ελατήρια καθε 25000 χλμ ειναι παντα στο πρόγραμμα.

Ρε μπαγάσα ψηλέ μη κρίνεις εξ ιδίων που πηγαίνεις "δίχως αύριο" τα μηχανάκια ,όχι ρε και πιστόνια κάθε 25000 ,μιλάμε πάντα για ένα ρυθμισμένο μηχανάκι με σωστό λαδάκι.Νομίζω ότι σε βγάζει παραπάνω και με λιγότερη κατανάλωση από ότι λεει ο stam.Μιλάω για σβέλτη οδήγηση και όπου χρειάζεται πάει και πιο ήρεμα.
Τουλάχιστον όσα χρόνια το είχα δεν μου έβγαλε κάτι και μετρημένη κατανάλωση (μέσος όρος γύρω στα 8 λίτρα) ήταν το αγαπημένο μου για την διαδρομή Αθήνα - Βόρεια Εύβοια ,η εθνική βέβαια κούραζε λίγο.
ΥΓ τώρα βέβαια αν αρχίζουμε και μετράμε και το κόστος του πλυντηρίου (των ρούχων του αναβάτη) η μαγεία πήγε περίπατο...

sapila racing
02/12/2014, 10:27
Ακριβως ετσι ειναι. Μηχανακι εχω, αν ηθελα commuter θα επαιρνα ενα για αυτη τη δουλεια και οχι μηχανακι 30ετιας. Το θελω καθαρα για restoration (σχολειo και παιχνιδι) στην εργοστασιακη του μορφη, και καμια κυριακατικη βολτα μονο και μονο για το feeling. Ασε που η μπυριτσα μετα απο μια πετυχημενη εργασια στο μηχανακι εχει αλλη γευση...:beer:
To TDR ειναι πολυ ωραιο μηχανακι αλλα θα ηθελα ενα street εποχης. Αλλα οτι καιει 12λ/100 δε το περιμενα.

To TDR δεν καιει τόσο, αλλά καίει πολύ.
Βγάζει κοντά στα 140 χλμ απο γεματο μεχρι ρεζέρβα, δηλαδή 12 λιτρα στα 140 χλμ σε ανοιχτό δρόμο. Αυτο βγαίνει στα 8,5 λτ/100 χλμ, στο οποίο πρέπει να προσθέσεις το λάδι βέβαια. Ομως την αίσθηση που σου δίνει δεν στην δίνει κανενα 1000ρι.

Οπως σου εγραψα και πιο πάνω, μην κολλάς στο 4κυλινδρι 250, δεν κανει.
Ψαξε 400ρι εισαγωγής, ηταν πολύ ποιοτικά μηχανάκια κι εχουν και τις επιδόσεις να σε φτιάξουν.

GFawkes
02/12/2014, 10:36
Φιλε μου το μηχανακι εαν δεν λειτουργει θα σε ταλαιπωρησει πολυ

αν ομως λειτουργει half decent παρτο...150€ ειναι.

Πλακωσε το σε αλοιφες και χαδια, καθαρισματα κλπ...και κρατα το οσο σου παιξει.

οταν χαλασει μην ξανασχοληθεις ....

SHOOTER045
02/12/2014, 10:56
Ζανη
Βουρ στον πατσά, να έχεις να ασχολείσαι.
Κάτι καλό θα Βγει

bruno
02/12/2014, 10:57
Δεν ψαχνεις κα'να παλιοcbr βρε παιδακι μου?Κατι μεχρι 400 δεν εχει μεγαλη διαφορα,ασφαλειες,σημα κλπ.Τουλαχιστον να κυκλοφορεις ανετα,σαν δευτερο.

zannisvel
02/12/2014, 11:04
Χωραω στο TDR 1,85m 100Kg ανθρωπος? Δεν εχει τυχει να παρατηρησω καποιο απο κοντα. Για αλλαγη πιστονιων κλπ πρεπει να κατεβει το μοτερ η ολα γινονται απο πανω?

SHOOTER045
02/12/2014, 11:09
Απ οτι θυμάμαι, βγάζεις ψυγείο, κολάρα, πάνω βάση, και ανοίγεις τα κυλινδρα, μετά είναι εύκολο.
Με σωστό ρεκτιφιέ βάζεις δύο κομπλέ κυλινδροπιστονα από DT /WR 200 και κανείς χάζι στα φανάρια, είχε ένας φίλος ένα μπλέ τέτοιο στον εύοσμο Θεσσαλονίκης

zannisvel
02/12/2014, 11:40
Απ οτι θυμάμαι, βγάζεις ψυγείο, κολάρα, πάνω βάση, και ανοίγεις τα κυλινδρα, μετά είναι εύκολο.
Με σωστό ρεκτιφιέ βάζεις δύο κομπλέ κυλινδροπιστονα από DT /WR 200 και κανείς χάζι στα φανάρια, είχε ένας φίλος ένα μπλέ τέτοιο στον εύοσμο Θεσσαλονίκης

Ναι, αλλα χωραω πανω η θα ειμαι σαν γοριλας σε ποδηλατακι?

teogtp
02/12/2014, 11:46
Ρε Μήτσο.......
Δώσε στον άνθρωπο το bandit μπας και το δουμε να δουλεύει επιτέλους.......:D

skylaros
02/12/2014, 12:02
zrx 400 , αν βρεις και του βάλεις τη μασκούλα σε μαύρο ή τα χρώματα της kawa. είναι κούκλα.

Takata Dome
02/12/2014, 12:07
Κανα RG250Γ θα σου άρεσε; Ξέρω ένα σε οικτρή κατάσταση,και ένα σε καλύτερη. Είναι Πάτρα και θα πρέπει να βρείς τρόπο να το μεταφέρεις όμως.

zannisvel
02/12/2014, 12:29
Κανα RG250Γ θα σου άρεσε; Ξέρω ένα σε οικτρή κατάσταση,και ένα σε καλύτερη. Είναι Πάτρα και θα πρέπει να βρείς τρόπο να το μεταφέρεις όμως.

Δε θελω να σε βαλω να ψαχνεις αν δεν ειμαι 100% σιγουρος, ειναι και μακρυα για να γινουν ολες οι διαδικασιες. Σε ευχαριστω παντως, θα κανω μια ερευνα παλι να δω τι υπαρχει σε ανταλακτικα και πληροφοριες και το ξανασυζηταμε για τα συγκεκριμενα.
:beer:

SHOOTER045
02/12/2014, 12:36
Ρε Μήτσο.......
Δώσε στον άνθρωπο το bandit μπας και το δουμε να δουλεύει επιτέλους.......:D

Αστα διαλα ρε.
Το καλοκαίρι με αυτό θα σου έρθω..









Εκτός απροόπτου

stam2
02/12/2014, 12:37
Δε θελω να σε βαλω να ψαχνεις αν δεν ειμαι 100% σιγουρος, ειναι και μακρυα για να γινουν ολες οι διαδικασιες. Σε ευχαριστω παντως, θα κανω μια ερευνα παλι να δω τι υπαρχει σε ανταλακτικα και πληροφοριες και το ξανασυζηταμε για τα συγκεκριμενα.
:beer:

παρτο παρτο παρτο παρτο παρτο.... να μας το δίνεις καμιά βόλτα...! :a46:

Bowleno
02/12/2014, 12:43
Αστα διαλα ρε.
Το καλοκαίρι με αυτό θα σου έρθω..









Εκτός απροόπτου

ΠΟΙΟ καλοκαίρι; ετούτο που έρχεται; το επόμενο; του 2020; ποιο; :D



(για να είμαι κι εγώ εκεί για τους καφέδες που χρωστάς) :p

zannisvel
02/12/2014, 12:56
παρτο παρτο παρτο παρτο παρτο.... να μας το δίνεις καμιά βόλτα...! :a46:

Εχεις δει ποσο ψηλα και πισω εχει τα μασπιε? Νομιζω πρεπει να ξεκινησουμε power yoga και pilates για να το κανουμε βολτα. Παντως ειναι κουκλα το ατιμο...

teogtp
02/12/2014, 13:15
ΠΟΙΟ καλοκαίρι; ετούτο που έρχεται; το επόμενο; του 2020; ποιο; :D



(για να είμαι κι εγώ εκεί για τους καφέδες που χρωστάς) :p


https://www.youtube.com/watch?v=Gz7BVeFgqZw


:D

DrEvil
02/12/2014, 13:30
Ναι, αλλα χωραω πανω η θα ειμαι σαν γοριλας σε ποδηλατακι?

Χωρας και παραχωρας!
1.92 ειμαι, περασα τα 2 πιο διασκεδατικα χρονια της ζωης μου πανω σε ενα απο δαυτα.

Για το ΤΔΡ λεγω.

Tedvj23
03/12/2014, 18:58
Για κοιτα το παλι αρχοντα γιατι ανανεωσε την αγγελια μηπως διορθωσε και το τηλ..
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5802737/

kostaskk
03/12/2014, 20:14
απ' ότι κατάλαβα δεν το θέλει για commuter... για να παίξει το θέλει και να ασχοληθεί με restoring...

και από πότε το tdr250 καίει όσο αρρύθμιστο χιλιάρι εποχής...???

λογικά μέχρι 12lt ανά 100χλμ θα καει, σε φάσεις κανιβαλισμού όμως...
μαζί με τη βενζίνη όμως ρέει και η αδρεναλίνη...!

το λογικα δεν λεει τιποτα,ενα τυχαιο νουμερο ειναι
12 λιτρα θα καιει μονο αν εχεις διαρροη βενζίνης απο καπου
το tdr ειναι χαμηλων επιδόσεων διχρονο για τα κυβικα του και αρα θεωριτικα δεν πρεπει να 'καιει' οσο ταπα και αν το πας

εχω διαβασει για καταναλωση 5,8 σε tdr και γενικα πιστευω οτι παιζει απο 6-7,5 λίτρα (αντε και 8 λιτρα αν εχει καποιο προβλημα-κακη ρυθμιση)
λαδι νομιζω ενα λιτρο=800 χιλιομετρα (τοσο καίνε βεβαια και κατι tdm850 :-p)

τώρα αν σε ενα μοτο 20+ χρονων εχεις διαρροη απο τα μπολ-σωληνακια των καρμπ, αν το φλοτερ σου χανει και η υψηλη σταθμη στα καρμπ σε συνδυασμό με το χαλασμενο ρουμπινετο δημιουργουν εσωτερικες υπερχειλισεις,και τα κυλινδρα δεν εχουν την συμπιεση που πρεπει,ή ειναι θυριδομενα ή αρπαγμενα ή οι τσιμουχες στροφαλου δεν σφραγιζουν ή παιρνει αερα απο καπου(καρτερ, εισαγωγές) ειναι αλλο θεμα και προφανος δεν θα καιει οσο πρεπει

οι περισσότεροι μύθοι για τις υψηλες καταναλωσεις των 2τ βγηκαν απο ατομα που τα ειχαν ασυντήρητα

zannisvel
03/12/2014, 20:20
Για κοιτα το παλι αρχοντα γιατι ανανεωσε την αγγελια μηπως διορθωσε και το τηλ..
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5802737/

Μιλησαμε στο τηλεφωνο τελικα και συμφωνησαμε. Το μηχανακι εχει θεμα μαλλον με τα carbs του και κατι αλλα θεματακια, εχει να κινηθει απο τον Αυγουστο, αλλα δε του λειπει τιποτα. Χρειαζεται ασφαλεια και ΚΤΕΟ για να γινει η μεταβιβαση που θα εχουμε ενα προβληματακι μιας και δεν ξερω τη νομοθεσια αλλα νομιζω χρειαζεται και τα δυο για να γινει η μεταβιβαση. Σε ευχαριστω πολυ για τη πληροφορια. Σου χρωσταω βολτιτσα αν ολα πανε καλα και ξαναδει ασφαλτο!!
:beer:

Tedvj23
03/12/2014, 20:22
Δεν χρωστας τιποτα..
Ανοιξε μονο ενα θεμα εδω να παρουμε και εμεις λιγο ματι..:beer:

SHOOTER045
03/12/2014, 20:53
Μιλησαμε στο τηλεφωνο τελικα και συμφωνησαμε. Το μηχανακι εχει θεμα μαλλον με τα carbs του και κατι αλλα θεματακια, εχει να κινηθει απο τον Αυγουστο, αλλα δε του λειπει τιποτα. Χρειαζεται ασφαλεια και ΚΤΕΟ για να γινει η μεταβιβαση που θα εχουμε ενα προβληματακι μιας και δεν ξερω τη νομοθεσια αλλα νομιζω χρειαζεται και τα δυο για να γινει η μεταβιβαση. Σε ευχαριστω πολυ για τη πληροφορια. Σου χρωσταω βολτιτσα αν ολα πανε καλα και ξαναδει ασφαλτο!!
:beer:

Σου κάνει εξουσιοδότηση να μεταβιβάσεις εσύ το μηχανάκι ,βγάζεις προσωρινή άδεια, και ταυτόχρονα παραδιδεις πινακίδα και άδεια μέχρι να το φτιάξεις.

zannisvel
03/12/2014, 20:55
Σου κάνει εξουσιοδότηση να μεταβιβάσεις εσύ το μηχανάκι ,βγάζεις προσωρινή άδεια, και ταυτόχρονα παραδιδεις πινακίδα και άδεια μέχρι να το φτιάξεις.

Ευχαριστω!!!!
Και πρεπει να του βγαλει και ασφαλεια για να γινει η μεταβιβαση ετσι δεν ειναι??

stam2
04/12/2014, 08:22
το λογικα δεν λεει τιποτα,ενα τυχαιο νουμερο ειναι
12 λιτρα θα καιει μονο αν εχεις διαρροη βενζίνης απο καπου
το tdr ειναι χαμηλων επιδόσεων διχρονο για τα κυβικα του και αρα θεωριτικα δεν πρεπει να 'καιει' οσο ταπα και αν το πας

εχω διαβασει για καταναλωση 5,8 σε tdr και γενικα πιστευω οτι παιζει απο 6-7,5 λίτρα (αντε και 8 λιτρα αν εχει καποιο προβλημα-κακη ρυθμιση)
λαδι νομιζω ενα λιτρο=800 χιλιομετρα (τοσο καίνε βεβαια και κατι tdm850 :-p)

τώρα αν σε ενα μοτο 20+ χρονων εχεις διαρροη απο τα μπολ-σωληνακια των καρμπ, αν το φλοτερ σου χανει και η υψηλη σταθμη στα καρμπ σε συνδυασμό με το χαλασμενο ρουμπινετο δημιουργουν εσωτερικες υπερχειλισεις,και τα κυλινδρα δεν εχουν την συμπιεση που πρεπει,ή ειναι θυριδομενα ή αρπαγμενα ή οι τσιμουχες στροφαλου δεν σφραγιζουν ή παιρνει αερα απο καπου(καρτερ, εισαγωγές) ειναι αλλο θεμα και προφανος δεν θα καιει οσο πρεπει

οι περισσότεροι μύθοι για τις υψηλες καταναλωσεις των 2τ βγηκαν απο ατομα που τα ειχαν ασυντήρητα

ωραία τα λες και σε γενικές γραμμές έτσι είναι...
σε φίλου το tdr που είχα απαλλοτριώσει για ένα διάστημα, έβγαζε γύρω στα 200χλμ αυτονομία με οικονομική οδήγηση χωρίς να γνωρίζω πόσο καλοσυντηρημένο είναι. Που σημαίνει γύρω στα 6lt/100km.
Και στο fuley που έριξα μια ματιά ένας αναφέρει 5,3 lt/100km ποσό πολύ αισιόδοξο αλλά όχι απίθανο.
Λάθος μου που δεν το διευκρίνησα ότι το 12 που είπα, είναι για να προλάβω τυχόν σχόλια από κόσμο που το δουλεύει αρύθμιστο, ή του πίνει το μεδούλι, και είναι αλήθεια ότι έχω ακούσει αυτή την κατανάλωση, αν και μου φάνηκε υπερ-υπερβολική. Νομίζω ότι η συνήθης μέτρηση με ένα συντηρημένο τυπικά μηχανάκι, και με μεικτή χρήση θα είναι από 6 έωςμάξιμουμ 8-9 lt...

Takata Dome
04/12/2014, 15:04
Θυμίσου να γράψεις τη διαδικασία για τη μεταβίβαση όταν το πάρεις,γιατί επικρατεί μια γενικότερη σύγχηση επί του θέματος.

zannisvel
04/12/2014, 15:24
Θυμίσου να γράψεις τη διαδικασία για τη μεταβίβαση όταν το πάρεις,γιατί επικρατεί μια γενικότερη σύγχηση επί του θέματος.

Η αληθεια ειναι οτι ακομα ψαχνομαι. Παντως το σιγορο ειναι οτι χρειαζεται βεβαιωση τελων κυκλοφοριας απο τη ΔΟΥ, ΚΤΕΟ, και δεν εχουν ζητησει ασφαλεια προς το παρων. Ο πωλητης προς το παρων εχει κολλησει στη βεβαιωση γιατι η Εφορια δεν ειχε συστημα.

zannisvel
08/12/2014, 10:59
Σημερα εγινε η μεταβιβαση για το GPX250R με αδεια του 1998 και μοντελο παραγωγης 1988.
Φωτογραφιες σε 10 μερες που γυρναω απο Αμερικη και θα παω να το παρω και να το παω στο χειρουργειο.
:beer: :beer:

Tedvj23
08/12/2014, 13:01
Αντε να παρουμε λιγο ματι!!:beer:

bruno
08/12/2014, 19:06
:beer:

sapila racing
09/12/2014, 09:07
Αντε, καλές δουλειές! :beer:

stam2
09/12/2014, 09:34
Σημερα εγινε η μεταβιβαση για το GPX250R με αδεια του 1998 και μοντελο παραγωγης 1988.
Φωτογραφιες σε 10 μερες που γυρναω απο Αμερικη και θα παω να το παρω και να το παω στο χειρουργειο.
:beer: :beer:

με το καλό!!!

GFawkes
09/12/2014, 11:22
Με γεια σου το GPz...

καλο και γερο μοτερακι, να προσεξεις μονο τα πηνια/ηλεκτρονικη που πονουσε το μοντελο αυτο, λογω θερμοκρασιων(και παλιων λαδιων) κατα κυριο λογο.
Καθαρισε καλα ολες τις σχετικες φυσσες και μετρα ταση.
Αν ειναι }13 εισαι οκ...

zannisvel
31/12/2014, 15:28
Το μηχανακι ειναι στο γκαραζ, εχει γδυθει και εχει μεινει πανω μονο το moter και το ψυγειο. Καθαρισα τα carbs και θα κανω δοκιμη να δω αν παιρνει μπροστα. Αν παρει κατεβαινουν ολα και αρχιζουμε.

zannisvel
31/12/2014, 15:51
329202

329203

329204

dimzan
31/12/2014, 15:56
καλο ξεκινημα!

ομορφη ασχολια για να ξεκινησει ο νεος χρονος

motomaniac
31/12/2014, 16:00
Καλη αρχη! μας μπερδεψες με το σρχ εκει διπλα.. Καλη χρονια!

zannisvel
31/12/2014, 16:02
Καλη αρχη! μας μπερδεψες με το σρχ εκει διπλα.. Καλη χρονια!

Το srx ειναι απο αυτο το project (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=143820&highlight=srx400).
Ολο το 15 με ενα κατσαβιδι στο χερι μας βλεπω.
:beer:

notakos600
31/12/2014, 16:04
Καλη αρχη! μας μπερδεψες με το σρχ εκει διπλα.. Καλη χρονια!

Το SRX με αυτές τις εξατμίσεις πρέπει να έπαιζε για ένα διάστημα στο car.gr.
Καλό ξεκίνημα και από εμένα, γουστάρω σκηνικό. :beer::beer:

zannisvel
31/12/2014, 16:17
Το SRX με αυτές τις εξατμίσεις πρέπει να έπαιζε για ένα διάστημα στο car.gr.
Καλό ξεκίνημα και από εμένα, γουστάρω σκηνικό. :beer::beer:

Εχει απασχολησει και το moto.gr με καμια 35αρια σελλιδες. Ηταν το project (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130938) του HORNETακια.

SHOOTER045
31/12/2014, 16:24
Με σένα πόσες σελίδες θα πιάσουμε ζανη????
Καλή χρονιά να έχεις και καλα μαστορέματα

zannisvel
31/12/2014, 16:32
Με σένα πόσες σελίδες θα πιάσουμε ζανη????
Καλή χρονιά να έχεις και καλα μαστορέματα

Δεν ειμαι πολυ καλος με το καθε βημα και φωτογραφια. Εδω ενα how-to για το καθαρισμα των carbs πηγα να κανω και τραβηξα 1 photo οταν ξεκινησα και μια οταν τελειωσα.... και οι δυο ιδιες ειναι. Θα προσπαθησω βεβαια.

Tedvj23
31/12/2014, 19:06
Βαζε καμια φωτο να περνουμε ματι αντε καλη αρχη!!!:beer:

Tedvj23
05/02/2015, 19:58
Κανα νεο απο το gpx?Ειδα το παρακατω στο λινκ και σε θυμηθηκα...
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6040350/

notakos600
06/02/2015, 08:49
Κανα νεο απο το gpx?Ειδα το παρακατω στο λινκ και σε θυμηθηκα...
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6040350/

'' Η χρονολογία και τα χιλιόμετρα είναι ενδεικτικά.''

......

zannisvel
06/02/2015, 11:27
Προς το παρων το εχω γδυσει και εχω αφησει πανω μοτο μοτερ και το ψυγειο. Εβγαλα τα carbs και τα καθαρισα. Το τεποζιτο εχει δεχθει πλαστικοποιηση απο τον προηγουμενο και ειναι χαλια μεσα εξω.
Αγορασα και αυτο (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5924040/) για δοτη. Το πηρα σε πολυ καλη τιμη και ποτε δε ξερεις τι μπορει να χρειαστω αν και δεν ειναι σε πολη καλη κατασταση. Αν και το πηρα με χαρτια δεν υπηρχαν τα κλειδια. Το Σαββατοκυριακο θελω να δω σε τι κατασταση ειναι το αλλο ντεποζιτο και αν ολα πανε καλα. να το βαλω μπροστα να δω τι γινεται. Ολα τα πλαστκα εχουν βγει καθαριστει και γυαλιστει.
Ο λαιμο εχει μια τρυπα αλλα νομιζω μπορει να αντικαταστει απο το αλλο. Αυτα προς το παρων γιατι και ο χρονος μου ειναι περιορισμενος. Ασε που παραλληλα δουλευουμε και στο SRX400 του Pantelis87 που θελει να το βγαλει στο δρομο συντομα.

Tedvj23
06/02/2015, 13:53
'' Η χρονολογία και τα χιλιόμετρα είναι ενδεικτικά.''

......

Η φωτο ειναι απο το δικο του οχι απο νετ και ειναι ενα gpx250 rII(με διπλα δισκοφρενα μπροστα και φαρδυτερο μπροστινο λαστιχο αν δεν κανω λαθος..) μοντελο πριν το 1990 φυσικα απλα ο ιδιοκτητης δεν γνωριζει και πολλα απο ιστορια απλα το οδηγαγε εχει κανει προσωρινη ακινησια στην εφορια πριν 3 μηνες και λειτουργει κανονικα αποτι μουπε στο τηλ απο χιλιομετρα δεν μπορουσε να θυμηθει ακριβως εκεινη την ωρα...:beer:

Υ.γ.zannisvel πολυ καλη κινηση η αγορα του δευτερου για spares..Αντε να το δουμε να δουλευει...:beer:

toyar
06/02/2015, 14:01
νομιζω πως ο κινητηρας ειναι ιδιος ή συμβατος με το σημερινο gpz
επισης πιστευω πως ταιριαζουν πραγματα απο anhelo και eliminator 250

Tedvj23
06/02/2015, 14:21
νομιζω πως ο κινητηρας ειναι ιδιος ή συμβατος με το σημερινο gpz
επισης πιστευω πως ταιριαζουν πραγματα απο anhelo και eliminator 250

Απο τα 2 τελευταια κατα 99% αλλα για το "σημερινο" gpz τι εννοας?