PDA

View Full Version : suzuki address 125 λαχανι?



petros_tdm
30/11/2014, 18:51
καλησπερα παιδια
βρηκα μια αγγελια για ενα suzuki address 125 του 2008 και το πρωτο που με εκανε εντυπωση ειναι οτι ειναι λαχανι εγω προσωπικα δεν εχω δει address λαχανι υπαρχει οντως?
Επισης λεει οτι εχει προβλημα στο injection και πριν το αγορασω θα ηθελα να ξερω ποσο θα μου στοιχιζε αν υποθεσω οτι θελει αντλια και μπεκ.
Περιμενω απαντησεις το συντομοτερο ευχαριστω

Bradipous
30/11/2014, 19:13
Μη μπλεκεις. :)

petros_tdm
01/12/2014, 23:14
Εκανα μια ερευνα σημερα και εμαθα οτι το συγκεκριμενο μηχανακι βγαζει προβληματα στα ηλεκτρικα του και γενικος στο injection ισχυει κατι τετοιο?
Απο την αλλη σαν τιμη που το δεινει με βολευει συμφωνα με τα οικονομικα μου και επισης αν το προβλημα ειναι σε ηλεκτρικα θα μπορεσω να βγαλω ακρη γιατι ειμαι ηλεκτρονικος και εχω φτιαξει παρα πολλους εγκεφαλους και συστηματα διαχειρισης καυσιμου οπως και πλεξουδες.
Οποτε πιστευω σε παπακι θα μου ειναι πολυ πιο ευκολο.
Απλα δεν ξερω που κυμενοντε οι τιμες οπως για παραδειγμα tps , injector, coil και τα σχετικα.

nick_VFR
01/12/2014, 23:30
Suzuki address λαχανί?? :yuck::yuck::yuck:


Στην καλύτερη των περιπτώσεων (την οποία θεωρώ και εξαιρετικά απίθανη), ο ιδιοκτήτης του είναι επιεικώς κακόγουστος!

Στην χειρότερη... άσε, μην μπλέκεις. Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα το "φθηνό" να κοστίσει στην πορεία πανάκριβα!



Θέλεις οπωσδήποτε suzuki address για κάποιο λόγο ή ψάχνεις για παπί γενικά;

Αν θέλεις πάντως απλά ένα παπί να κάνεις την δουλειά σου, ίσως είναι καλύτερα να βρεις ένα όσο γίνεται μαμά.

petros_tdm
01/12/2014, 23:58
δυστηχως τα καταστηματα οπου μπορω να κανω καποιες δοσεις τα εχουνε πολυ ακριβα τα παπακια και σε ιδιωτες τα θελουνε μετρητα και ειναι και λογικο οποτε για αυτο ψαχνωμε.
Εχω 400 ευρω στο χερι και θα ηθελα τα υπολοιπα 400 που εχω βαλει οριο για παπια να τα δωσω σε λιγες δοσεις.
αντε να παω στα 900 συνολο μονο αν ειναι το μηχανακι πενα και νεας τεχνολογιας.