PDA

View Full Version : Εξυπηρέτηση σε εκτός Αθηνών συμφορουμιτη.



renos.xart
07/12/2014, 16:47
Καλησπέρα σε ολους. Δεν έχω ιδιαίτερη φιλια ή γνωριμία με κανέναν σας απο εδω μέσα αν και νοιωθω οτι σας ξέρω απο τα ποστ που διαβάζω καθημερινά και με μανία.
Να μπω λοιπον στο ζουμί. Εχω μπει στο τριπακι να αλλάξω τη μηχανή μου. Εχω επικοινωνήσει με ενα παλικάρι απο Αθήνα, και εδω είναι το πρόβλημα, και θελω να δω τη μηχανή του. Δυστυχώς όμως δεν έχω το χρονο και κυρίως τις γνώσεις για να μπορέσω να το εκτιμησω και να αποφάσισω.
Για αυτο απευθυνομαι εδώ μήπως και υπάρχει κάποιος να με βοηθησει- εξυπηρετήσει ώστε να έχω εικόνα.

Αυτό που ψάχνω είναι ενα moto guzzi stelvio. Τα υπολοιπα με πμ.

Ευχαριστώ.

[edit] Δεν θελω πληροφοριες για το μοντελο γενικα. Ρωταω αν υπαρχει καποιος καλοπροαιρετος, που να εχει λιγο χρονο ελευθερο, για να παει να δει το μηχανακι εκ μερους μου. Βεβαια καθε αποψη για την αλλαγη απο ADV990 σε Guzzi Stelvio ειναι δεκτη.

daz
07/12/2014, 18:25
Σε ποιά περιοχή είναι η μηχανή βρε? Γράψε περιοχή ώστε να προθυμοποιηθεί να σε βοηθήσει κάποιος που μένει κοντά, η Αθήνα είναι μεγάλη.

Επίσης φαντάζομαι πως θέλεις να σου πει αν η μηχανή είναι όπως τα περιγράφει ο πωλητής και γενικά αξίζει να ασχοληθείς ο ίδιος ή όχι.

Βγάλε το βάρος της εκτίμησης απ' την πλάτη μας γιατί δεν θα βρεθεί κανένας φοβούμενος μη σε πάρει στο λαιμό του. Την εκτίμηση θα την κάνεις εσύ ή σε κάποιο συνεργείο. ;)

Να γράφεις κιόλας μη διαβάζεις μόνο. :beer:

amyroukai
07/12/2014, 18:34
Εμ... αντε και το ειδαμε. Πες να σου πουμε σε τι κατασταση ειναι εμφανισιακα. Τα μηχανικα, ποιος θα παρει ευθυνη;

renos.xart
07/12/2014, 18:37
Σε ποιά περιοχή είναι η μηχανή βρε? Γράψε περιοχή ώστε να προθυμοποιηθεί να σε βοηθήσει κάποιος που μένει κοντά, η Αθήνα είναι μεγάλη.

Επίσης φαντάζομαι πως θέλεις να σου πει αν η μηχανή είναι όπως τα περιγράφει ο πωλητής και γενικά αξίζει να ασχοληθείς ο ίδιος ή όχι.

Βγάλε το βάρος της εκτίμησης απ' την πλάτη μας γιατί δεν θα βρεθεί κανένας φοβούμενος μη σε πάρει στο λαιμό του. Την εκτίμηση θα την κάνεις εσύ ή σε κάποιο συνεργείο. ;)

Να γράφεις κιόλας μη διαβάζεις μόνο. :beer:


Εχεις δικιο στην εκτιμηση. Δεν ζηταω εκτιμηση μηχανικου. Απλα τα βασικα οτι ισχυουν θελω να ξερω ωστε να φτιαξω το προγραμμα μου και να βρω χρονο να κατεβω Αθηνα.
Η μηχανη βρισλεται στην Ηλιουπολη. Βεβαια θα κανω και μια προσπαθεια στο φορουμ των Γκουτσι μετα απο σωστη παρατηρηση του MG-Ktinos.