PDA

View Full Version : ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!!!!!!



evvou
25/10/2005, 00:47
Σημερα το απογευμα ειχα την ατυχια να βρεθω μπροστα σ'ενα πολυ δυσαρεστο γεγονος...

καθως οδηγουσα στην κηφισιας (στο ρευμα για κηφισια, λιγο πριν τον τροχονομο, απεναντι απο την Dainese) βλεπω κοσμο μαζεμενο στην αριστερη μερια του δρομου, και ενα παλικαρακι πεσμενο κατω...ηδη νιωθω ενα σφιξημο στη καρδια και λεω στη κολλητη μου "σε παρακαλω...πες μου οτι δεν ειναι μηχανη...please!!"

την ωρα που περναμε απο διπλα του, παρατηρω τη μηχανη του (μια μαυρη tdm νομιζω πως ηταν) η οποια ειναι γυρω στα 10-15 μετρα μετα απο το παιδι, και ειναι πεσμενη πανω στους θαμνους στη διαχωριστικη (υποθετω πως τον χτυπησε καποιο κουτι την ωρα που πηγε να προσπερασει απο αριστερα)

επισης παρατηρω πως το παλικαρι δε φοραγε κρανος...και αυτο που στην αρχη νομιζαμε πως ειναι λαδια, και τρεχει απο την μια ακρη του δρομου εως την αλλη, ειναι το αιμα του...δε θα μπω σε λεπτομεριες γιατι δεν υπαρχει λογος...ολοι ξερετε τι εννοω...

δυστηχος το παλικαρακι μαλλον μας αφησε....μακαρι να κανω λαθος, αλλα ηταν πολυ ασχημα για να μπορει να γινει κατι :sad: :sad: :sad:

20 μετρα πιο κατω σταματαω το αμαξι μου και προσπαθω να συνελθω..βλεπω και την κολλητη μου η οποια εχει βαλει και εκεινη τα κλαμματα και δε μπορει να βγαλει μιλια..

γιατι γαμ@ τη πουτ@ν@ μου δε φορανε κρανος?! για ποιο λογο να χαθει μια ζωη τοσο ανουσια?? σε μια ευθεια ρε παιδια? μες στην κινηση?!?

το παλικαρι δεν το ηξερα αλλα μου ραγησε την καρδια...:sad: :sad: :sad:

παντα κρανος..και παντα ορθιοι φιλοι μου

oulas
25/10/2005, 01:04
Κριμα για το παιδι. Παιδια παντα να το φορατε. Εμενα ηδη μια φορα μου εσωσε την ζωη, πριν 2 χρονια. Εκεινη την εποχη, μια το φοραγα μια οχι. Ημουν τυχερος που την φορα που με κτυπησε το κουτι, και το φοραγα, αλλιως θα ειχα και εγω την καταληξη του παιδιου, που ειδε σημερα η φιλη μας. Απο τοτε ποτε δεν το βγαζω. Γιατι αραγε μερικοι απο εμας πρεπει να παθουμε για να μαθουμε; Και αν το παθουμε μια για παντα;:(

ΙΠΠΕΑΣ
25/10/2005, 01:17
Ξέχνα το φίλε, ο άτυχος αναβάτης δεν τη γλύτωσε :sad:

Αυτό που λες το είδα εγώ στη Γαλατσίου κοντά σε μία Shell λίγο πριν τη Βεΐκου πριν 2 χρόνια. Το άσχημο ήταν ότι στη περίπτωση τη δική μου περνάγανε οι κουτάκηδες γύρω γύρω του και δεν σταμάταγε ένας π0#$τ*$ να δει γιατί ένας άνθρωπος και μία μηχανή είναι στην άσφαλτο. :confused: Σταμάτησα για λίγο και είδα παντού αίματα. Ο άνθρωπος ήταν και αυτός χωρίς κράνος :nono:


Δεύτερη περίπτωση: Το παιδί ενός γείτονα μου που μεγάλωσα στο σπίτι τους που νοίκιαζε στην οικογένεια μου στα παιδικά μου χρόνια, αφού ενιλικιώθηκε πήγε και πήρε μηχανή. Είχε πάει με τη κοπέλα του σε κάποιο κυκλαδονήσι από αυτά που έχουν παντού βράχια και πέτρες, πριν από 3-4 χρόνια.

Σε κάποια ερημική τοποθεσία γλύστρησε η μηχανή του στα πετραδάκια που είχε ο άσχημος δρόμος και η μηχανή βγήκε εκτός του δρόμου. Φεύγει και αυτός και η κοπέλα πάνω από τη μηχανή και σκάνε πάνω σε βράχια με σχετικά μικρή ταχύτητα.

Η κοπέλα τη γλύτωσε γιατί έπεσε πάνω στο σώμα του γείτονα μου. Ο ίδιος όμως κοπάνησε το κεφάλι του σε βράχους και τώρα δεν έχει τα καλά του. Δεν έμεινε ανάπειρος αλλά είναι σε άλλη φάση (κάτι σαν ζωντανός νεκρός). Η αραβωνιασμένη του κοπέλα τον εγκατέλειψε...

Γι αυτό ...

Π Α Ν Τ Α
Κ Ρ Α Ν Ο Σ

Επίσης αν δεν έχετε δεύτερο μαζί σας να δίνεται το μοναδικό στο συνοδηγό σας. Τι να τη κάνετε τη ζωή σας αν καταστρέψετε τη ζωή κάποιου άλλου. Θα το πληρώνετε σε όλη σας τη ζωή
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

AFTER
25/10/2005, 01:44
Κριμα για το παλικαρι, αλλα θα ειμαι λιγο καυστικος:
Το 99% οσων οδηγανε μεγαλα on-off ΔΕΝ φορανε κρανος και ΔΕΝ εχουν καμια μοτοσυκλετικη παιδεια.
Εχουν παρει την μηχανη για να κανουνε την πλακα τους 2-3 μηνες το καλοκαιρι ή για να πηγαινουν στην δουλεια τους και μονο.
Εχω δει παντελης ελλειψη κυκλοφοριακης αγωγης, και βεβαια για κρανος ουτε λογος(τι ειναι αυτο?)

Μην νομιζετε οτι αφηνω πισω τους ακρανοτους με το κοντομανικο και τα SS, αυτοι ειναι αλλη κατηγορια(ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ)

Δεν θελω να κανω διαμαχη με τους οδηγους μεγαλων on-off κτλ., απλως ετυχε να ειναι η συγκεκριμενη κατηγορια που ελκει τετοιου ειδους οδηγους, οπως και οι τσοπεριες παλιοτερα.

Και παλι, ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΑΙΜΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ

Akefalos
25/10/2005, 02:00
Ένα απλούστατο πράγμα έχω να πω.Όποιος δε φοράει κράνος είναι βλάκας.Τόσο απλά και χωρίς καμία εξαίρεση...:sad: :mad:

oulas
25/10/2005, 02:01
Τι να τη κάνετε τη ζωή σας αν καταστρέψετε τη ζωή κάποιου άλλου. Θα το πληρώνετε σε όλη σας τη ζωή

Ιππεα κανεις σε μηχανη χωρις κρανος. Εγω εχω ενα Δευτερο, και οποιος θελει να αναιβει πρεπει να το φορεσει υποχρεωτικα. Η κοπελα μου πολλες φορες παραπονιεται για το κρανος , αλλα της λεω οταν στραβωνει, οτι δεν προκειτε να αναιβει χωρις κρανος και αμα θελει ας παει με τα ποδια οπου θελει. Το λεω σοβαρα και το εννοω. Θα τρελαθω, αν χτυπησει ο πισω και εγω δεν εχω φροντισει να εχει κρανος. Θα ειναι οτι χειροτερο!

Nikoskazer2000
25/10/2005, 05:45
Και 'γω δε θέλω να κουβαλάω συνεπιβάτη αν δεν έχει τουλάχιστον κράνος.

Τρέμω στη σκέψη του ατυχήματος...:look: :sad:

startengine
25/10/2005, 11:27
Για εμάς τις γυναίκες το κράνος αποτελεί "αισθητικό πρόβλημα"...:rolleyes:

Χαλάει τα μαλλιά, το μακιγιάζ και γενικά είναι μόνιμο πρόβλημα για την συνεπιβάτιδα και αιτία προστριβών.

Μπορώ να φανταστώ τους (προσωπικούς τους) λόγους που βλέπω πάνω σε ss κοριτσάκια που προσπαθούν να κρατηθούν στο σελάκι ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ και φορώντας μπουστάκια...:bigcry:

Δε μπορώ να καταλάβω όμως, τη λογική των οδηγών που τις ανεβάζουν πάνω και τι είδους συμβόλαιο έχουν υπογράψει πως δε θα πέσει (χτυπάω ξύλο δυνατά) κάποιος μ@@@@@ κουτάκιας πάνω τους ξαφνικά, όσο μικρή διαδρομή και αν κάνουν!!!!!!!

Όσοι οδηγούμε αγαπάμε αυτό που κάνουμε και θυσιάζουμε την ...κοκεταρία μας μπροστά στη ζωή και τη σωματική μας ακεραιότητα. Συναναβάτες όμως που δεν κατανοούν τον κίνδυνο και δε δέχονται να βάλουν στο κεφάλι τους αυτό που πρέπει πριν καβαλήσουν, θια πρέπει ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ να κατεβαίνουν και να πηγαίνουν με τα πόδια, με ταξί, με λεωφορείο αλλά προς Θεού, όχι ξυπόλητοι στ' αγκάθια.
Δεν πληγώνουν, σκοτώνουν!!!!

McGyver
25/10/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Επίσης αν δεν έχετε δεύτερο μαζί σας να δίνεται το μοναδικό στο συνοδηγό σας.

Αν δεν έχετε δεύτερο μαζί σας, να μην έχετε συνεπιβάτη...

Και ο συνεπιβάτης δε χρειάζεται μόνο κράνος...
Χρειάζεται ό,τι ακριβώς και ο οδηγός: Μπουφάν, παντελόνι, γάντια, μπότες...

Προσωπική μου άποψη...

Cpt. Haddock
25/10/2005, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Αν δεν έχετε δεύτερο μαζί σας, να μην έχετε συνεπιβάτη...

Και ο συνεπιβάτης δε χρειάζεται μόνο κράνος...
Χρειάζεται ό,τι ακριβώς και ο οδηγός: Μπουφάν, παντελόνι, γάντια, μπότες...

Προσωπική μου άποψη...

Δεν είναι οτι δεν έχεις δίκιο...

αλλά θα το ξέρεις οτι δεν είναι εύκολο.

Κρίμα για το παιδί που λέει η Α-μήχανη, κρίμα και για όλους τους άλλους

:sad: :sad: :sad: :sad:

evvou
25/10/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
Για εμάς τις γυναίκες το κράνος αποτελεί "αισθητικό πρόβλημα"...:rolleyes:

Χαλάει τα μαλλιά, το μακιγιάζ και γενικά είναι μόνιμο πρόβλημα για την συνεπιβάτιδα και αιτία προστριβών.


τι να το κανω βρε φιλεναδα το τελειο μακιγιαζ και το τελειο μαλλι αν υπαρχει πιθανοτητα να ανοιξει το κεφαλι μου στα 2???? :mad: :mad: :mad:

οι γυναικες αυτες ειναι στη καρακοσμαρα τους....

McGyver
25/10/2005, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν είναι οτι δεν έχεις δίκιο...

αλλά θα το ξέρεις οτι δεν είναι εύκολο.

Εύκολο ή δύσκολο, είναι επιλογή σου...

McGyver
25/10/2005, 12:39
Τα μαλλιά χωρίς κράνος γίνονται το ίδιο σκ@τ@ με το κράνος από τον αέρα...

Όταν δε φοράς κράνος, τα μάτια σου στεγνώνουν και μετά δακρύζουν, οπότε bye bye μάσκαρα...

Το rouge γίνεται μαύρο / καφέ / σκ@τουλί από αυτά που αιωρούνται στην ατμόσφαιρα και μαζεύονται κατ' ευθείαν στο πρόσωπο σου αντί στο κράνος...

Ούτως ή άλλως, θα πάνε που θα πάνε να "φρεσκαριστούν" καμιά ώρα στην τουαλέτα, ποιος ο λόγος να μη φοράνε κράνος;

Να λείπουν τα σχόλια του τύπου "Εσύ που έμαθες από μάσκαρα και rouge;"

cityfly
25/10/2005, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Τα μαλλιά χωρίς κράνος γίνονται το ίδιο σκ@τ@ με το κράνος από τον αέρα...

Όταν δε φοράς κράνος, τα μάτια σου στεγνώνουν και μετά δακρύζουν, οπότε bye bye μάσκαρα...

Το rouge γίνεται μαύρο / καφέ / σκ@τουλί από αυτά που αιωρούνται στην ατμόσφαιρα και μαζεύονται κατ' ευθείαν στο πρόσωπο σου αντί στο κράνος...

Ούτως ή άλλως, θα πάνε που θα πάνε να "φρεσκαριστούν" καμιά ώρα στην τουαλέτα, ποιος ο λόγος να μη φοράνε κράνος;

Να λείπουν τα σχόλια του τύπου "Εσύ που έμαθες από μάσκαρα και rouge;"



έχεις απόλυτο δίκιο





αλήθεια εσύ που έμαθες από μάσκαρα και rouge;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gtsiros
25/10/2005, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Ένα απλούστατο πράγμα έχω να πω.Όποιος δε φοράει κράνος είναι βλάκας.Τόσο απλά και χωρίς καμία εξαίρεση...:sad: :mad:

Μόλις απέκτησα ένα στενό φίλο.

Γειά σου akefalos, ακριβώς αυτό που σκεφτόμουν και πήγαινα να γράψω...

adam_tsouk
25/10/2005, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Ένα απλούστατο πράγμα έχω να πω.Όποιος δε φοράει κράνος είναι βλάκας.Τόσο απλά και χωρίς καμία εξαίρεση...:sad: :mad:

Εσύ χωρίς κεφάλι που το βάζεις το κράνος; :confused:




Κάθε φορά τα ίδια λέμε!

Εγώ χτες το βράδυ πήγα με μια φίλη μια βόλτα και είχα ένα κράνος το οποίο δεν φόρεσε κανένας μας!

ΟΚ, έτυχε, αν τύχαινε και η στραβή θα έβριζα 1α εμένα μετά τη γκαντεμιά μου!


ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΒΟΛΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ! ¨Εστω μια φορά, έστω για τσιγάρα, έστω πριν βάλουμε τη μηχανή στο γκαράζ, έστω να ακούσουμε εκείνο το κάτι που μας ανησυχεί..........


Κάθε φορά τα ίδια! Όποιος δεν καταλαβαίνει δυστυχώς είναι μαθηματικώς αποδεδιγμένο ότι θα την πάθει

Alx 84
26/10/2005, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ

Επίσης αν δεν έχετε δεύτερο μαζί σας να δίνεται το μοναδικό στο συνοδηγό σας. Τι να τη κάνετε τη ζωή σας αν καταστρέψετε τη ζωή κάποιου άλλου. Θα το πληρώνετε σε όλη σας τη ζωή
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:


Σωστότατος!!!!

Alx 84
26/10/2005, 13:55
αχχχχ. τα έχουμε πεί χιλιάδες φορές δυστυχώς, γινόμαστε βαρετοί, αλλά δε βλέπω να αλλάζει κάτι!! Κάθε μέρα ξεκράνωτοι. Πίτουρα έχουν στην κεφάλα τους; δεν έχουν πέσει ποτέ να δούν ότι πονάει; Δε ξέρω. μακάρι να είναι το τελευταίο δυσάρεστο(λέμε τώρα) που ακούμε...:( :( :sad: :sad:
Τώρα για όλους εμάς, ας κάνουμε το σωστό.

Πάντως χαίρομαι πολύ που έχω πέσει όσο και ηλίθιο αν ακόυγεται αυτό(αν δεν πάθεις δε θα μάθεις που λέμε), αλλά έχω ξοδέψει 1000 Ευρώ για εξοπλησμό μέχρι στιγμής και δεν έχω καν δικία μου μηχανή(καβαλάω ενός φίλου μια στο τόσο).

Καλά χιλιόμετρα παιδιά. Μακρυά απο εμάς τα δυσάρεστα.