PDA

View Full Version : Φωτογραφια και MOTO.gr



life_dab
25/10/2005, 08:40
Ενα απο τα ενδιαφεροντα μου ειναι η φωτογραφια. Δυστυχως αν και εχω προσπαθησει δεν εχω καταφερει να φτιαξω μια φωτογραφικη ομαδα που τοσο πολυ θελω.
Εκανα λοιπον την σκεψη να το προτεινω εδω.
Λιγο πολυ ολοι μας που ασχολουμαστε με τις μηχανες , την "φυγη" , την "ελευθερια" και την φυση ειμαστε αρκετα ρομαντικοι και αισθηματιες και φυσικα δεν ενδιαφερομαι τοσο για τις διαπροσωπικες σχεσεις του καθενος αλλα για την αναγκη που δημιουργηται για αποθηκευση αναμνησεων. Η φωτογραφια ομως εκτος απο μεσο αποθηκευσης στιγμων και φωτος ειναι και μεσο εκφρασης.
Τι λετε λοιπον για εξορμησεις με σκοπο την αποτυπωση σε χαρτι του ανακλωμενου φωτος που αξιζει τον κοπο να θυμομαστε μετα απο πολλα πολλα χρονια και η αναγκη αυτη σε συνδιασμο με την προσωπικοτητα του καθενα να γινει τεχνη που αν εχουμε και το ελευθερο απο τους mods του moto.gr δινοντας μας προσωπικο χωρο η αφηνοντας μας ελευθερους να ανεβαζουμε τις "στιγμες" μας απουδηποτε....να την μοιραστουμε με ολους???


φιλικα Νικηφορος!

Tropeas
25/10/2005, 08:55
Εγω μαζί σου....

Julius
25/10/2005, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Εγω μαζί σου....

+1000

adam_tsouk
25/10/2005, 09:13
Εγώ έχω να δηλώσω ότι όποτε πάμε βόλτες ΠΟΤΕ δεν καταφέρνω να βγάλω φωτογραφίες (με έχει πιάσει ένα κάτι τον τελευταίο καιρό)!


Αλλά μαζί σας.... :D

afrotwin
25/10/2005, 09:19
ke ego an ke epagkelmatias
exo vare8i na ime klismenos sto studio
na fotografizo montela na diorfono tin teleftea leptomeria
mia zoi ta idia
giati koritsi mou den ekanes mpikini ti 8a tis kanoume tora aftes tis trixes ke ala tetia....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

i valte tis ena mantilaki apo vamvaki na min fenonte i roges...
:rotflmao: :rotflmao:

asto dialo pia ke ego mesa re

:rotflmao: :rotflmao:

GST
25/10/2005, 09:35
μπορουμε αν θελουμε να ανοιξουμε και ενα ποστ με διαγωνισμο φωτογραφιας με θεμα ...μοτο και ανθρωπος η φυση...ο καθενας θα μπορει να βαλει μονο μια φωτο και στο τελος να ψηφισουμε κιολας την καλυτερη .....μια ιδεα ειπα μην βαρατε ...να υπαρχει και λιγο ενδιαφερον


ασχετο....γιατι η συγγρου γεμιζει με τραβεστι το χειμωνα:confused:


















































































γιατι το κρυο θελει @@ :lol: :lol: :wave2:

adam_tsouk
25/10/2005, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
το κρυο θελει @@ :lol: :lol: :wave2:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Θα τους συμπεριλάβεις στη φώτο σου;
:lol: :lol:

powerphot
25/10/2005, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από life_dab
Ενα απο τα ενδιαφεροντα μου ειναι η φωτογραφια. Δυστυχως αν και εχω προσπαθησει δεν εχω καταφερει να φτιαξω μια φωτογραφικη ομαδα που τοσο πολυ θελω.
Εκανα λοιπον την σκεψη να το προτεινω εδω.
φιλικα Νικηφορος!


life_dab ....μέσα!!!
Ξεκίνα το κι ακολουθούμε όσοι πιστοί
:wave2:

powerphot
25/10/2005, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Θα τους συμπεριλάβεις στη φώτο σου;
:lol: :lol:



Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
μπορουμε αν θελουμε να ανοιξουμε και ενα ποστ με διαγωνισμο φωτογραφιας με θεμα ...μοτο και ανθρωπος η φυση...ο καθενας θα μπορει να βαλει μονο μια φωτο και στο τελος να ψηφισουμε κιολας την καλυτερη .....μια ιδεα ειπα μην βαρατε ...να υπαρχει και λιγο ενδιαφερον
ασχετο....γιατι η συγγρου γεμιζει με τραβεστι το χειμωνα
γιατι το κρυο θελει @@

Εσείς οι απο πάνω......πάλι χέσατε το ποστ

:rolleyes:

McGyver
25/10/2005, 10:26
Μέσα κι εγώ!

Μόνο όταν κανονίζετε εκδρομές και βόλτες, να μου το λέτε από την προηγούμενη για να... ξεκινάω μια μέρα πριν!

Είμαι μικρούλης...

Cpt. Haddock
25/10/2005, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μέσα κι εγώ!

Μόνο όταν κανονίζετε εκδρομές και βόλτες, να μου το λέτε από την προηγούμενη για να... ξεκινάω μια μέρα πριν!

Είμαι μικρούλης...

Κι εμένα

:wave2: :wave2:

για να αρχίζω τα καλοπιάσματα στη γριούλα την KLE

:lol: :lol: :lol:

oulas
25/10/2005, 13:22
Φωτογραφια και MOTO.gr

Υπαρχει φορουμ, εξιδικευμενο γι αυτο που ζητας. Ρωτα τον ixnilati, αυτος ξερει. Δεν θυμαμαι ονομα, αλλα το ειχα δει καποια φορα και ηταν παρα πολλη καλα οργανωμενο!

afrotwin
25/10/2005, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Υπαρχει φορουμ, εξιδικευμενο γι αυτο που ζητας. Ρωτα τον ixnilati, αυτος ξερει. Δεν θυμαμαι ονομα, αλλα το ειχα δει καποια φορα και ηταν παρα πολλη καλα οργανωμενο!

ne to www.dpgr.gr
ala afti ine varemenoi leme emis 8eloume ke motosaka oxi mono fotografia....:winka:

powerphot
25/10/2005, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne to www.dpgr.gr
ala afti ine varemenoi leme emis 8eloume ke motosaka oxi mono fotografia....:winka:

Συμφωνώ:a013:

Tropeas
25/10/2005, 14:29
ναι το φόρουμ που είναι για φωτό είναι το www.dpgr.gr που έιμαι γραμμένος αλλά δυστυχως αδυνατώ να παρακολουθήσω άλλο ένα φόρουμ... εχω περιοριστεί σε αυτά που πραγματικά αισθανομαι ποιο κοντά μου, τώρα ,

μπορούμε σε μια εκδρομούλα να κανονίσουμε να φερουμε φωτογραφικές και μετά να ανοίξουμε ενα τόπικ , με φωτογραφίες , όπως περάσαν απο το μάτι του καθενώς ξεχωριστα τα κάδρα , στο ιδιο υλικό στην ουσία....

Πως το βλέπετε? δικάβαλο κανείς? χεχε...

stavrogin
25/10/2005, 15:51
Καλη ιδεα αρκει να ειναι γυρω απο τα μοτο και τη ζωη με αυτα...τι σκ@τ@ μοτο.gr ειναι;

Επισης σκεφτομαι και μια εκθεση φωτογραφιας με θεμα:
"η Ζ και ολες οι αλλες"


μεσα...

Cpt. Haddock
25/10/2005, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
μπορούμε σε μια εκδρομούλα να κανονίσουμε να φερουμε φωτογραφικές και μετά να ανοίξουμε ενα τόπικ , με φωτογραφίες , όπως περάσαν απο το μάτι του καθενώς ξεχωριστα τα κάδρα , στο ιδιο υλικό στην ουσία....

Πως το βλέπετε? δικάβαλο κανείς? χεχε...

Πολύ καλό ακούγεται, μέσα.

Δικάβαλο; Λες ν' αντέξει η γριά ;


:rotflmao: :rotflmao:

crazykiller
25/10/2005, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Καλη ιδεα αρκει να ειναι γυρω απο τα μοτο και τη ζωη με αυτα...τι σκ@τ@ μοτο.gr ειναι;

Επισης σκεφτομαι και μια εκθεση φωτογραφιας με θεμα:
"η Ζ και ολες οι αλλες"


μεσα...



Xaaaaa! Και εγώ μέσα!!!!

life_dab
25/10/2005, 21:27
Καλησπερα....πραγματικα μενω αφωνος. Το πρωι που το εγραψα ειχα ελαχιστες ελπιδες αποδοχης.Ομως τελικα το "ονειρο" που ειχα ηταν προφητικο.
Διαβασα ομορφες ιδεες που εχω σκεφτει και εγω...οπως εκθεση φωτογραφιας και ψηφοφορια. Επισης καταλαβαινω τον afrotwin γιατι και εγω μεσα στον χωρο ειμαι και την φρικη της "τελειοτητας" την ζω καθημερινα.
Το dpgr το ξερω και ειμαι μελος. Το προβλημα με το παραπανω site ειναι οτι υπαρχουν παρα πολλα κλεμενα καδρα και επισης ειναι απιστευτα στομφωδης και by book ο τροπος κριτηκης των φωτογραφιων. Πραγματικα δεν ηθελα να συμμετασχω στις εξορμησεις τους. Πιστευω οτι το moto μπορει να συνδιασει καλυτερα τα 2 μεγαλα μου παθη.
Επισης προτεινω ενα τμημα στο forum να ασχολειται με την φωτογραφια αποκλειστικα και με την τεχνικη της.
Πολλα πολλα εχω στο μυαλο μου που σιγουρα θα ξεκαθαριστουν στην πρωτη μας συναντηση.
Κλεινοντας θελω ξανα να σας ευχαριστησω και να σας παρωτρυνω να παρετε πρωτοβουλιες επανω στο θεμα αυτο....εκανα μια αρχη αλλα η συναιχεια δικη μας!!!!

Νικηφορος!

tifoefs
25/10/2005, 22:44
πσσστττ !!

Μας παιζετε και μας τους μεταναστες ;;

Θα ναι λιγο μουσκεμενες οι φοτο μας γιατι ριχνει πραμα εδω αλλα εχουμε ορεξη ....

:beer: :beer: :beer: :beer:

Tropeas
26/10/2005, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin

Επισης σκεφτομαι και μια εκθεση φωτογραφιας με θεμα:
"η Ζ και ολες οι αλλες"


Βρε δεν λέμε να το κάνουμε free , χωρίς κλισε?


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δικάβαλο; Λες ν' αντέξει η γριά ;
:rotflmao: :rotflmao:

Γιατί να μην αντέξει? χαχαχα:rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
πσσστττ !!

Μας παιζετε και μας τους μεταναστες ;;

Θα ναι λιγο μουσκεμενες οι φοτο μας γιατι ριχνει πραμα εδω αλλα εχουμε ορεξη ....

:beer: :beer: :beer: :beer:

Εννοείται!!!

εγω πιστεύω ότι θέλουμε την διαφορετική οπτική άποψη και την ανταλλαγή αυτής μεταξύ μας ώστε να δοκιμάσουμε διαφορετικούς τρόπους, έτσι?

Electra
26/10/2005, 22:13
Μέσα...!:beer: :beer:

RapidShade
26/10/2005, 23:36
Mou daneizete kamia mhxanh...
estw pisw sela, ki egw tha goustara
na asxolithw...mesa (otan mporei)
kai o dirtygas....

TO NOY SAS REMALIA...

P.S. Pou na to mwro mou re kathikiaaaaaaaaaaaaaa..........

johnpagr
27/10/2005, 00:12
me 2

:beer: :beer:

:wave2:

RapidShade
16/05/2006, 19:28
Που είναι ο Νικηφόρος ρε παιδιά;

Που χάθηκε?
Εχει κανείς νέα του?

adam_tsouk
16/05/2006, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
Που είναι ο Νικηφόρος ρε παιδιά;

Που χάθηκε?
Εχει κανείς νέα του?

εθεαθει τη Παρασκευη με γνωστη αλητοπαρεα της πρασινης εταιρειας στα λημερια του στη Ν. Μακρη...

απο υγεια σκαει!


:lol: :lol:


:wave2:

RapidShade
17/05/2006, 08:45
Καλά τον είχα κόψει εγώ στα εκεί χωράφια...
Α ρε κάτι παιδιά που είσαστε :P

Χωμάτινος
17/05/2006, 08:51
Μέσα!

Προσφέρομαι μάλιστα να είμαι συνεπιβάτης. Θα φορτώσω την Minolta με ένα γρήγορο φιλμ και θα έχουμε φωτό που σταματάνε την κίνηση κόκαλο!

latris mixanis
17/05/2006, 09:15
Μέσα και γω :)

RapidShade
17/05/2006, 09:20
χαχαχαχα

Αυτό το ΠΟΣΤ είναι πριν από κάνα χρόνο

Απλά ήταν το τελευταίο του Νικηφόρου
(life_dab) και απλά έγραψα εδώ...

δεν νομίζω να έγινε ποτέ τίποτα από
τα παραπάνω γραφόμενα...

:ZZZ:

adam_tsouk
17/05/2006, 09:23
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ο νεκροθαφτης!

Χωμάτινος
17/05/2006, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
χαχαχαχα

Αυτό το ΠΟΣΤ είναι πριν από κάνα χρόνο

Απλά ήταν το τελευταίο του Νικηφόρου
(life_dab) και απλά έγραψα εδώ...

δεν νομίζω να έγινε ποτέ τίποτα από
τα παραπάνω γραφόμενα...

:ZZZ:

:eyepop: :a31:

Τεσπα, ας το κάνουμε όπως και να 'χει.