PDA

View Full Version : Console Gaming



Σελίδες : [1] 2 3

MikeG
23/12/2014, 20:28
Any fans here?

Xbox One, PSP4 ή WiiU ? Για πάμε κουβεντούλα. Ας γράψουμε και τα gametargs για να ανταλλάξουμε digital παιχνιδάκια.

Εγώ αναμένω να μου έρθει το Xbox One, ψάχνομαι για παιχνιδάκι τώρα μιας και δε το αγόρασα με κάποιο bundle.

:beer: :beer: :wave2:

SHOOTER045
23/12/2014, 20:31
ps2 σου κανει?

MikeG
23/12/2014, 20:31
ps2 σου κανει?

Όχι. Ρε Μήτσο με πετάγεσαι σε κάθε thread..

teogtp
23/12/2014, 21:55
Απο περιεργεια,γιατι επελεξες το one;

akis_trevor
23/12/2014, 21:58
Any fans here?

Xbox One, PSP4 ή WiiU ? Για πάμε κουβεντούλα. Ας γράψουμε και τα gametargs για να ανταλλάξουμε digital παιχνιδάκια.

Εγώ αναμένω να μου έρθει το Xbox One, ψάχνομαι για παιχνιδάκι τώρα μιας και δε το αγόρασα με κάποιο bundle.

:beer: :beer: :wave2:

μπορω να πω οτι δεν καταλαβα και πολλα οπως τα gametargs-ανταλλαγες-bundle κλπ..
εγω το Ps3 εχω και απο παιχνιδια λιγα πραγματα..παιρνω περσινα ποδοσφαιρακια σε μιση τιμη,εχω ενα με παλια arcade games (sonic-golden axe κλπ)και αν τυχον πετυχω κανενα σε προσφορα μια στο τοσο με κανα 5-10 ευρω,μπορει να παρω...

teogtp
23/12/2014, 22:04
μπορω να πω οτι δεν καταλαβα και πολλα οπως τα gametargs-ανταλλαγες-bundle κλπ..
εγω το Ps3 εχω και απο παιχνιδια λιγα πραγματα..παιρνω περσινα ποδοσφαιρακια σε μιση τιμη,εχω ενα με παλια arcade games (sonic-golden axe κλπ)και αν τυχον πετυχω κανενα σε προσφορα μια στο τοσο με κανα 5-10 ευρω,μπορει να παρω...

Αν ψαχτεις θα δεις οτι μπορεις να "σπασεις" την κονσολα και να "βρισκεις"η ανταλλασεις τιτλους με αλλους.

akis_trevor
23/12/2014, 22:06
Αν ψαχτεις θα δεις οτι μπορεις να "σπασεις" την κονσολα και να "βρισκεις"η ανταλλασεις τιτλους με αλλους.

αυτα ειναι κολπα ζορικα που δεν κατεχω..
δηλαδη παιρνω σφυρι και αρχιζω να κοπαναω;; :p
πωπω..εχω μεινει πολυ πισω..στο τσιπαρισμα του ps2...αν ξερεις κανα τιπ κλπ ριξε κανα πμ ... θενξ!!

teogtp
23/12/2014, 22:30
Αν θυμαμαι καλα δεν το τσιπαρεις ,αλλα του "πειραζεις" το software.
Θελει αρκετο διαβασμα πριν κανεις οτιδηποτε.Το Wii απο τις μικρες μου εκανα 3 ξενυχτια για να το "φτιαξω"...........

MikeG
24/12/2014, 10:35
Επέλεξα Xbox ONE γιατί α) έχει περισσότερα παιχνίδια και περισσότερα exclusives από ότι το PS4 β) Περισσότερα apps για χρήση από τη κονσόλα σε σχέση με PS4 γ) δυνατότητα ανταλλαγής ψηφιακών παιχνιδιών με φίλους (gametargs) δ) πιο βολικό χειριστήριο.

Καλορίζικο μου!

zannisvel
24/12/2014, 11:26
Καλοριζικο!!!!!!:beer:
Xbox χρονια τωρα και μεγαλος fun του simulation racing στο PC. H αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για το Xbox One αλλα ακομα δεν εχω κανει τη κινηση. Το Forza στο live ειναι πορα πολυ καλο, αλλα χρειαζεσαι τιμονιερα με ενα καλο set πεταλια και ενα καλο group.(μεγαλο κοστος βεβαια) Aν ενδιαφερεσαι γραψου και στο RaceDepartment για αγωνες οταν εισαι ετοιμος. Τωρα απο τα αλλα κανα FIFA και περιστασιακα πολλα αλλα. GreekSchumi ειναι το Tag μου αλλα προς το παρων το δουλευει ο αδερφος μου.

teogtp
24/12/2014, 11:28
Καλοριζικο!!!!!!:beer:
Xbox χρονια τωρα και μεγαλος fun του simulation racing στο PC. H αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για το Xbox One αλλα ακομα δεν εχω κανει τη κινηση. Το Forza στο live ειναι πορα πολυ καλο, αλλα χρειαζεσαι τιμονιερα με ενα καλο set πεταλια και ενα καλο group.(μεγαλο κοστος βεβαια) Aν ενδιαφερεσαι γραψου και στο RaceDepartment για αγωνες οταν εισαι ετοιμος. Τωρα απο τα αλλα κανα FIFA και περιστασιακα πολλα αλλα. GreekSchumi ειναι το Tag μου αλλα προς το παρων το δουλευει ο αδερφος μου.

Για car racing simulation σε PC αξιζει το Asseto Corsa.
Απλα ειναι σε αλλο επιπεδο............

zannisvel
24/12/2014, 11:38
Για car racing simulation σε PC αξιζει το Asseto Corsa.
Απλα ειναι σε αλλο επιπεδο............

Καλο ειναι και το εκανα test απο την αρχη. Εμενα με κερδισε το rfactor και φυσικα τωρα πια το rfactor2. Πιο Παλια ξημεροβραδιαζομουν στα server του LFS μεχρι που καταλαβα οτι μας κοροιδευουν και μετα απο κανα 2 banaarismata επειδη τρακαρα τον Mod (και καλα) το παρατησα και πηγα στο iRacing (πολλα λεφτα...) και μετα rFactor, αλλα για να το χαρεις πρεπει να εχεις πτυχιο ΙΤ για να τα βγαλεις περα με ολα τα Mods και να τα φερεις στα μετρα σου. Ειχα φτιαξει και ολοκληρο sim rig για τους αγωνες. Αν βρω photos θα βαλω.

MikeG βγηκαμε λιγο εκτος θεματος sorry. αλλα λογω αυτου του παθους ειχα παρει και το ΧΒΟΧ και μ'αρεσε αυτη η ευκολια, ανοιγω παιζω κλεινω. Ενω στο PC κοιτας FPS, anti-alasing... κουραση... ειδικα αν δεν εχεις και πολυ χρονο.

zannisvel
24/12/2014, 11:45
329042
329043

teogtp
24/12/2014, 11:57
Αρρωστια!
:a20::a012:

amyroukai
24/12/2014, 12:03
Ζαννή γιου αρ α βερι σικ περσον...

Ωραίο σετ απ πάντως. Πόσο καιρό έχω να παίξω παιχνίδι, ούτε καν θυμάμαι.

Bradipous
24/12/2014, 12:54
Και ποτηροθηκη ρε τρελε; :lol:

Ωραιος.

Η αληθεια ειναι οτι το xbox360 για οταν βγηκε ηταν πολυ μπροστα σε σχεση με το ps2.
Για one και ps4 δεν γνωριζω, αν μπορουσα θα επαιρνα και τα δυο για να εχω forza & GT. :a021:

pipe_smoker
24/12/2014, 13:27
Έλεγα να κρατηθώ αλλά δεν μπορώ.....:D

Ωραίο το setup σου ρε Ζαννή...

Αλλά προσωπικά θα πέταγα την τιμονιέρα κι όλη τη βάση της να ανοίξει λίγο ο χώρος εκεί μπροστά...
Θα διάλεγα μια πιο αναπαυτική πολυθρόνα που να έχει και ηχεία....
Τα πετάλια θα τα κρατούσα, το γκάζι θα ήταν το play/pause, και συμπλέκτης/φρένο θα ήταν το rewind/previous video και fast forward/next video αντιστοίχως....
Τραπεζάκι με τασάκι, ποτηροθήκη, mouse/keyboard στα δεξιά γιατί είμαι αριστερόχειρας.....
Θα κοτσάριζα στο pc μνήμες ελέφαντα, επεξεργαστές nasa, 200άρα vdsl, και καμιά 20αριά δίσκους SSD 1 tera έκαστος με thunderbolt (μόνο για mac βγαίνει νομίζω προς το παρόν αλλά στα @@ μας, εκεί θα κολλήσουμε)....

Και θα έβγαινα από κει μέσα μετά το Πάσχα του 2018:smokin:

pipe_smoker
24/12/2014, 13:47
Περί gaming τώρα.

Εκτός από κάτι super nintendo που είχα στο δημοτικό, δεν είχα καμία επαφή με παιχνίδια μέχρι πριν κανά 10μηνο (όταν είχα φάει την τούμπα κι έλιωνα στο σπίτι με το πόδι στο νάρθηκα οπότε πήρα το ps3 που ήταν προσφορά τότε για να σκοτώνω την ώρα μου).

Με το PS3 έλιωσα το far cry 3, έλιωσα το motogp13, και τέλος πήρα το GTA V.
Ε κι αυτή ήταν η μεγαλύτερη μαλακία που έχω κάνει έβερ.
Κόλλησα άσχημα, ειδικά με το online, παρόλο που online δεν έπαιζα ποτέ γιατί μια φορά είχα δοκιμάσει call of duty και δεν προλάβαινα να ανασάνω και με τρώγανε.

Πριν κανά μήνα είχε βγει το PS4 σε προσφορά με το GTA V και πήγα και το πήρα σαν τον πρέζακα.
Ευτυχώς πάντως έχω ξεκολλήσει αρκετά.
Καλά, κι όταν λέω ότι ήμουν κολλημένος εννοώ ότι έπαιζα 5-6 ώρες την εβδομάδα και αν.
Αλλά για τα δικά μου δεδομένα που δεν ασχολιόμουν ποτέ ήταν πάρα πολύ και είχα αφήσει στην άκρη άλλες δραστηριότητες πολύ πιο δημιουργικές.

Τώρα παίζω χαλαρά GTA V και far cry 4 (γαμεί και δέρνει).
Το χειριστήριο είναι υπεργαμάτο κατά τη γνώμη μου. Το πιάνεις και κουμπώνει το χέρι σου επάνω.
Αυτόο που μου την έσπαγε στο χειριστήριο του Xbox 360 (για το one δεν ξέρω τί γίνεται) είναι ότι τα κουμπιά Α,Χ,Ο κλπ ήταν πολύ πιο "μυτερά" (δε βρίσκω άλλη λέξη) από αυτά του PS3, οπότε κανά δυο φορές που είχε τύχει να παίξω σε σπίτι φίλου, ειδικά κανά ποδοσφαιράκι που το κουμπί το έχεις συνέχεια πατημένο για να τρέχει ο παπαράκος, το δάχτυλό μου έκανε βαθούλωμα και πόναγε και μου έσπαγε τα νεύρα.

Κατά τα λοιπά, δεν ξέρω τί και πώς και ποιό είναι καλύτερο και ποιό χειρότερο.

Μακάρι να βγάλουν Grand Turismo για το PS4 (είτε καινούριο είτε ας μοντάρουνε το 6, πόσο πιο γαμάτο να γίνει), και να κάνουν ακόμα πιο ρεαλιστικό το motogp15.
To 13 ήταν αρκετά καλό και στο realistic mode ήθελε κοχώνες, αλλά στο 14 το μόνο που άλλαξε ήταν τα γραφικά και οι ομάδες οπότε κλάιν.
Αν στο 15 βελτιώσουν ακόμα περισσότερο τη συμπεριφορά της μοτό ειδικά στα φρένα και βάλουν περισσότερες επιλογές για το setup θα βγει πολύ καλό.

Bradipous
24/12/2014, 14:00
Περί gaming τώρα.

Εκτός από κάτι super nintendo που είχα στο δημοτικό, δεν είχα καμία επαφή με παιχνίδια μέχρι πριν κανά 10μηνο (όταν είχα φάει την τούμπα κι έλιωνα στο σπίτι με το πόδι στο νάρθηκα οπότε πήρα το ps3 που ήταν προσφορά τότε για να σκοτώνω την ώρα μου).

Με το PS3 έλιωσα το far cry 3, έλιωσα το motogp13, και τέλος πήρα το GTA V.
Ε κι αυτή ήταν η μεγαλύτερη μαλακία που έχω κάνει έβερ.
Κόλλησα άσχημα, ειδικά με το online, παρόλο που online δεν έπαιζα ποτέ γιατί μια φορά είχα δοκιμάσει call of duty και δεν προλάβαινα να ανασάνω και με τρώγανε.

Πριν κανά μήνα είχε βγει το PS4 σε προσφορά με το GTA V και πήγα και το πήρα σαν τον πρέζακα.
Ευτυχώς πάντως έχω ξεκολλήσει αρκετά.
Καλά, κι όταν λέω ότι ήμουν κολλημένος εννοώ ότι έπαιζα 5-6 ώρες την εβδομάδα και αν.
Αλλά για τα δικά μου δεδομένα που δεν ασχολιόμουν ποτέ ήταν πάρα πολύ και είχα αφήσει στην άκρη άλλες δραστηριότητες πολύ πιο δημιουργικές.

Τώρα παίζω χαλαρά GTA V και far cry 4 (γαμεί και δέρνει).
Το χειριστήριο είναι υπεργαμάτο κατά τη γνώμη μου. Το πιάνεις και κουμπώνει το χέρι σου επάνω.
Αυτόο που μου την έσπαγε στο χειριστήριο του Xbox 360 (για το one δεν ξέρω τί γίνεται) είναι ότι τα κουμπιά Α,Χ,Ο κλπ ήταν πολύ πιο "μυτερά" (δε βρίσκω άλλη λέξη) από αυτά του PS3, οπότε κανά δυο φορές που είχε τύχει να παίξω σε σπίτι φίλου, ειδικά κανά ποδοσφαιράκι που το κουμπί το έχεις συνέχεια πατημένο για να τρέχει ο παπαράκος, το δάχτυλό μου έκανε βαθούλωμα και πόναγε και μου έσπαγε τα νεύρα.

Κατά τα λοιπά, δεν ξέρω τί και πώς και ποιό είναι καλύτερο και ποιό χειρότερο.

Μακάρι να βγάλουν Grand Turismo για το PS4 (είτε καινούριο είτε ας μοντάρουνε το 6, πόσο πιο γαμάτο να γίνει), και να κάνουν ακόμα πιο ρεαλιστικό το motogp15.
To 13 ήταν αρκετά καλό και στο realistic mode ήθελε κοχώνες, αλλά στο 14 το μόνο που άλλαξε ήταν τα γραφικά και οι ομάδες οπότε κλάιν.
Αν στο 15 βελτιώσουν ακόμα περισσότερο τη συμπεριφορά της μοτό ειδικά στα φρένα και βάλουν περισσότερες επιλογές για το setup θα βγει πολύ καλό.

Το 5-6 ωρες τη βδομαδα ειναι λιγο ακομη και για ημερησια ταριφα αν πεις οτι θα λιωσεις σε παιχνιδι.
GTA V σε xbox360 λιγοτερο απο 30 μερες μου πηρε.
GT4 σε ps2 με ειχε παρει πραγματικα πολυ καιρο και ειχα σταξει το κορμι μου για να δω 100% αλλα σχεδον συγκηνηθηκα οταν τα καταφερα.
Φορτσα σαφως πιο ευκολο να τερματιστει αλλα με καλυτερα γραφικα και μαλλον πιο ρεαλιστικο απο γκραντουρισμο.

Το χειριστηριο του xbox ειναι πολυ πιο βολικο αν χρησημοποιεις το joystick και σε παιχνιδια simulator ειχες το θετικο οτι το γκαζι - φρενο ηταν μπροστα και ειχαν προοδευτικοτητα, κατι που πλεον εχει και το ps βεβαια. Αυτο με τα κουμπια ποτε δεν το καταλαβα γιατι πρεπει να το πατατε τερμα, σχεδον μεχρι να βγει απο πισω.

zannisvel
24/12/2014, 14:25
Δε προσεξε κανενας τα butkicker σε καθε πλευρα για να νιωθω τρακαρισματα, κρασπεδα, bumper to bumper collisions, και τα λοκαρισματα των τροχων, τις αλλαγες ταχυτητων, και απο πια μερια εχω loss of traction? :cry::cry:
Ωρες για να οπομονωσω τις συχνοτητες για το καθενα....

Και ανεμιστηρακι με ποτενσιομετρο στο γκαζι για εχω την αισθηση της ταχυτητας?:lol::lol:
Αναδραση στο τιμονι, και πεταλια με mod στο φρενο με load cell.

Αν ειχα τα λεφτα θα το ειχα κανει full motion...
Ειχε καταντησει αρρωστια...

Παρασκευη βραδυ practice
Σαββατο quallifications
και Κυριακη race day.

pipe_smoker
24/12/2014, 15:46
Το 5-6 ωρες τη βδομαδα ειναι λιγο ακομη και για ημερησια ταριφα αν πεις οτι θα λιωσεις σε παιχνιδι.
GTA V σε xbox360 λιγοτερο απο 30 μερες μου πηρε.
GT4 σε ps2 με ειχε παρει πραγματικα πολυ καιρο και ειχα σταξει το κορμι μου για να δω 100% αλλα σχεδον συγκηνηθηκα οταν τα καταφερα.
Φορτσα σαφως πιο ευκολο να τερματιστει αλλα με καλυτερα γραφικα και μαλλον πιο ρεαλιστικο απο γκραντουρισμο.

Το χειριστηριο του xbox ειναι πολυ πιο βολικο αν χρησημοποιεις το joystick και σε παιχνιδια simulator ειχες το θετικο οτι το γκαζι - φρενο ηταν μπροστα και ειχαν προοδευτικοτητα, κατι που πλεον εχει και το ps βεβαια. Αυτο με τα κουμπια ποτε δεν το καταλαβα γιατι πρεπει να το πατατε τερμα, σχεδον μεχρι να βγει απο πισω.

Το θέμα ωρών είναι καθαρά υποκειμενικό.
Άλλος διαβάζει 10 βιβλία το χρόνο και θεωρεί ότι διάβασε λίγα φέτος, κι άλλος βάζει στόχο να τελειώσει φέτος το καλοκαίρι εκείνο που είχε αρχίσει πέρσι το καλοκαίρι.
Προσωπικά τον θεωρώ χαμένο χρόνο το gaming (no offense σε όσους παίζουν), οπότε θα παίξω πραγματικά μόνο όταν έχω χρόνο για χάσιμο. Χρόνο δηλαδή που είμαι πολύ κουρασμένος σωματικά ή πνευματικά για να τον αξιοποιήσω κάπως.

To singleplayer του GTA V δε θυμάμαι πόσο μου πήρε να το τερματίσω.
Εκεί που κόλλησα ήταν όταν άρχισα να μπαίνω online. Και δώσ'του γκλίτσες (όχι του τσοπάνη) για να βγάλουμε φράγκα, και δώσ'του αλλες γκλίτσες για να ανεβούμε ρανκ, ε μέχρι που τελικά έφτασα να έχω τόσα λεφτά που δεν έχω τί να τα κάνω πλέον, να ανέβω παραπάνω σε ρανκ δεν έχει νόημα γιατί έχω ξεκλειδώσει τα πάντα εκεί που είμαι, όλες οι αποστολές είναι βαρετές και χιλιοπαιγμένες, κι όσες είναι φτιαγμένες από χρήστες είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό πουστιές όπου η μία ομάδα ξεκινάει χωρίς όπλα μέσα σε ένα κλουβί και η ομάδα του host είναι απ'έξω με miniguns και γαζώνουν τους πάντες:lol:
Λογικά θα χώσουν DLC να αποκτήσει ξανά ενδιαφέρον γιατί αλλιώς το παιχνίδι έχει πεθάνει.

Πάντα το joystick χρησιμοποιώ, και σε όλα τα παιχνίδια που έχουν οδήγηση (ασχέτως αν είναι αμιγώς racing), το γκάζι φρένο το στέλνω στις κάτω σκανδάλες που έχουν μεγάλη προοδευτικότητα.
Αυτό με τα κουμπιά που λες μου έλεγε κι ο φίλος με το xbox.
Τί να σου πω? Έχω βαρύ δάχτυλο, ξέρω γω?:lol:


Δε προσεξε κανενας τα butkicker σε καθε πλευρα για να νιωθω τρακαρισματα, κρασπεδα, bumper to bumper collisions, και τα λοκαρισματα των τροχων, τις αλλαγες ταχυτητων, και απο πια μερια εχω loss of traction? :cry::cry:
Ωρες για να οπομονωσω τις συχνοτητες για το καθενα....

Και ανεμιστηρακι με ποτενσιομετρο στο γκαζι για εχω την αισθηση της ταχυτητας?:lol::lol:
Αναδραση στο τιμονι, και πεταλια με mod στο φρενο με load cell.

Αν ειχα τα λεφτα θα το ειχα κανει full motion...
Ειχε καταντησει αρρωστια...

Παρασκευη βραδυ practice
Σαββατο quallifications
και Κυριακη race day.

Κοίτα....

Χαρά στο κουράγιο σου και μπράβο για τη δουλειά που έριξες.

Αλλά εγώ και πάλι θα προτιμούσα αυτό που σου περιέγραψα παραπάνω:lol:

RaGe_Raptor
24/12/2014, 17:18
Δε προσεξε κανενας τα butkicker σε καθε πλευρα για να νιωθω τρακαρισματα, κρασπεδα, bumper to bumper collisions, και τα λοκαρισματα των τροχων, τις αλλαγες ταχυτητων, και απο πια μερια εχω loss of traction? :cry::cry:
Ωρες για να οπομονωσω τις συχνοτητες για το καθενα....

Και ανεμιστηρακι με ποτενσιομετρο στο γκαζι για εχω την αισθηση της ταχυτητας?:lol::lol:
Αναδραση στο τιμονι, και πεταλια με mod στο φρενο με load cell.

Αν ειχα τα λεφτα θα το ειχα κανει full motion...
Ειχε καταντησει αρρωστια...

Παρασκευη βραδυ practice
Σαββατο quallifications
και Κυριακη race day.

εγώ μια τιμονιέρα logitech με ανάδραση είχα το 2004 με GT4 σε PS2 και εκείνο το χειμώνα ένα κόλλημα το είχα φάει... δεν πήγαινε εύκολα στο 100% το άτιμο κι εμένα δε μου αρκούσε μόνο αυτό...ήθελα χρυσό σε όλα τα licences και τα time trials....

paramedic
25/12/2014, 09:31
Φανατικός με XBOX 360 εδώ και χρόνια. Εχω λιώσει σε ώρες gaming το Gears Of War που είναι απίστευτη παιχνιδάρα και άλλα πολλά.

devil's animal
25/12/2014, 09:53
ps3

killzone 2
need for speed underground
call of duty modern warfare 2/4
need for speed rivals
gt5 prologue
motogp 11-12

και αλλα...
υπηρχε περιοδος που επαιζα κανενα 3ωρο καθημερινα και υπηρχε και ολοκληρο εξαμηνο που δεν την ειχα ανοιξει καθολου την κονσολα..
αναλογα τα κεφια..

Bowleno
25/12/2014, 09:54
Ρε πάρτε τα παρτΑλια σας και βγείτε έξω, να ανασάνετε, χαρά θεού, ο καιρός λέμε!

Η πραγματική ζωή είναι εκεί, έξω, με τα πρόσωπα που αγαπάμε.....

notakos600
25/12/2014, 19:30
GTA liberty city στο pc, μισή ωρίτσα, μόνο να παντιλικώνω τα αμερικάνικα V8 και να ακούω τα μοτέρ...
Πέραν αυτού ουδέν.
Κόλλημα έπαθα με το πρώτο playstation πριν 18 χρόνια.
Θα συμφωνήσω πως είναι ο πιο χαμένος χρόνος που είχα ποτέ.
Έχω τις μοτοσυκλέτες μου και τον αερομοντελισμό που τον ξαναγνώρισα μετά από πολλά-πολλά χρόνια φέτος τον χειμώνα.
Τα video games δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.

mouse112
29/12/2014, 14:41
ξερουμε κανενα να περναει cfw σε ps3 slim??

paramedic
29/12/2014, 19:42
Τα video games δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.
Κάνεις λάθος. Είναι μια μορφή διασκέδασης και μάλιστα πολύ ευχάριστη αρκεί όπως όλα να γίνεται με μέτρο φίλε μου.

Lioulios
29/12/2014, 19:58
Είστε σε άλλο επίπεδο ....Πάω να παίξω shinobi

notakos600
29/12/2014, 20:38
Κάνεις λάθος. Είναι μια μορφή διασκέδασης και μάλιστα πολύ ευχάριστη αρκεί όπως όλα να γίνεται με μέτρο φίλε μου.

Έχεις δίκιο, ατυχής έκφραση, κάπως αλλιώς ήθελα να το διατυπώσω προφανώς. :beer:

Hell_Rider
29/12/2014, 22:25
Xbox και εδω... μου το εκαναν δωρο πριν απο 2 χρονια περιπου...απλα κοριφη !!!!

BLiTzER
30/12/2014, 00:12
Κάνεις λάθος. Είναι μια μορφή διασκέδασης και μάλιστα πολύ ευχάριστη αρκεί όπως όλα να γίνεται με μέτρο φίλε μου.

Τα σύγχρονα video games είναι κάτι πολύ παραπάνω από "μια μορφή διασκέδασης" και προσφέρουν περισσότερα απ'όσα νομίζετε.

Βέβαια όχι τα console games :P

notakos600
30/12/2014, 17:42
Τα σύγχρονα video games είναι κάτι πολύ παραπάνω από "μια μορφή διασκέδασης" και προσφέρουν περισσότερα απ'όσα νομίζετε.

Βέβαια όχι τα console games :P

Κατά την ταπεινή μου άποψη τα console games είναι έτη φωτός μπροστά από τα pc games.
Για να παίξεις έτσι σε pc θα πρέπει να ρίξεις της παναγιάς τα μάτια σε κάρτες, επεξεργαστές κλπ.

BLiTzER
30/12/2014, 18:33
Δε βγάζει νόημα αυτό που λες. Είναι έτη φωτός (λολ) μπροστά ή πρέπει να ρίξεις λεφτά για να είναι στο ίδιο επίπεδο; ;)

Αυτό που _θες_ να πεις, είναι λογικό, εφόσον ουσιαστικά πρόκειται για κλειστά συστήματα με μία και μοναδική λειτουργία. Αυτό είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα και ταυτόχρονα το μεγαλύτερο μειονέκτημά τους. Γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο έχουν πολλούς περιορισμούς. Και αναφέρομαι κυρίως σε θέματα χειρισμού/gameplay. Αρκεί να δεις πόσο περιορισμένα και dumbed down είναι τα console ports σε pc, για να καταλάβεις.

Βέβαια, τα πιο απλά arcade/sim games είναι πιο απολαυστικά σε κονσόλες (racing, soccer, beat'em up κτλ κτλ). Αλλά ως εκεί. Και τώρα σας αφήνω να απολαύσετε το θέμα σας :P

chester24
30/12/2014, 19:58
Ειστε επιεικως απαραδεκτοι αν ειστε μοτοσυκλετιστες και gamers κ δεν εχετε παιξει το Tourist Trophy...... :smokin:

Ολο λετε λετε.... Αλλα δεν ειδα κανεναν σας να γραφει κατι για αυτο.

http://youtu.be/6eZC2vtYCzw

PS2 2005 - 2007

Polyphony (Gran Turismo)

spyros33f
08/01/2015, 22:51
Πεστα χρυσοστομε.κορηφεο game

Bradipous
08/01/2015, 22:53
Δυνατο παιχνιδι αλλα σε καμια περιπτωση ανταξιο του GT.

manhunter
09/01/2015, 10:19
Παρών!

Συμφωνώ για το TT στο PS2. Είδα να πωλείται μεταχειρισμένο σε κάτι αγγελίες, και στο τσάκ ήμουν να αγοράσω ενα PS2 απλά για να το ξαναπαίξω.

Κατά τα λοιπά, παιχνίδια σε PC δεν παίζω.(Πέρα από Football Manager)
Xbox360 από το 2006 και μάλλον xbox one μέσα στο 2015

Από παιχνίδια παίζω τα περισσότερα, εκτός από RPG κλπ που τα βαριέμαι. Αυτό τον καιρό πάιζω το Evil Within με παρεάκι και τα έχω δεί όλα.
Pro, Call of duty, Gears of War, GTA, Bioshock, Forza κλπ κλπ.
Παίζω γενικώς κανά 10ωρο την εβδομάδα, και περνάω και φάσεις που δεν παίζω καθόλου για 1-2 μήνες.

chester24
10/01/2015, 19:13
Δυνατο παιχνιδι αλλα σε καμια περιπτωση ανταξιο του GT.

Ε ναι δεν ειναι ανταξιο... Αλλα σε εκανε να γουσταρεις και να ονειρευεσαι οπως και το GT...  :D :smokin:

Sele
13/01/2015, 12:49
Αν δεν έχετε λιώσει στο wow δεν ξέρετε τι θα πει πραγματικά κάψιμο... (και να μην το μάθετε γιατί πρόκειται για νοσηρές καταστάσεις)

notakos600
13/01/2015, 12:54
Αν δεν έχετε λιώσει στο wow δεν ξέρετε τι θα πει πραγματικά κάψιμο... (και να μην το μάθετε γιατί πρόκειται για νοσηρές καταστάσεις)

Πόσων ωρών νοσηρότητα;

Sele
13/01/2015, 14:41
Από vanilla release το 2005 και για περίπου 5 χρόνια, μετά και την έκδοση του πρώτου expansion (περίπου το 2010), πάνω από 8-10 ώρες την ημέρα στο πολύ χαλαρό.
Υπήρχαν πολλές περίοδοι (όχι φάση 1-2 ημέρες αλλά διαστήματα έξι μηνών και βάλε) που έπαιζα 16-18 ώρες την ημέρα (grind για Rank 14 για όποιον έχει παίξει).
WOW -> 6-8 ώρες ύπνος -> WOW (το pc είτε δεν έκλεινε καθόλου, είτε άνοιγε με το πού ξυπνούσα πριν καν πάω στο μπάνιο ώστε να έχει ανοίξει μέχρι να τελειώσω με πλύσιμο μούρης, κατούρημα κλπ). Το ρεκόρ μου σε σερί παίξιμο ήταν περίπου 28 ώρες, που είχε συμβεί αρκετές φορές. Την πρώτη φορά τέτοιου μαραθωνίου και ενώ είχα να σηκωθώ από το pc γύρω στις 9 ώρες (καθόμουν και κάπως περίεργα στην πολυθρόνα), με το που σηκώνομαι, τα πόδια μου έχουν μουδιάσει τελείως, δεν τα νιώθω καθόλου και απλά λυγίζουν μόνα τους και πέφτω σούπα στο πάτωμα. Κυλιόμουν σαν τον παραπληγικό για κανά 3λεπτο να επανέλθει η κυκλοφορία και να συρθώ μέχρι το κρεβάτι.
Προφανώς και μόνο ως "φοιτητής" μπορείς να τα κάνεις αυτά και κυρίως σε παιχνίδια τέτοιου τύπου που έχουν ένα στοιχείο κοινωνικότητας και ουσιαστικά από ένα σημείο και μετά ζεις και κοινωνικοποιείσαι σχεδόν αποκλειστικά μέσω του ingame χαρακτήρα σου.
Έβγαινα για καφέ και ήμουν με το μόνιμο άγχος ότι "χάνω" χρόνο και πρέπει να τελειώνω να γυρίσω για να λογκάρω. Είχα φτάσει και 120 κιλά, ο καλύτερος φίλος των delivery.
Όσο τραγικά κι αν ακούγονται αυτά και παρά το γεγονός ότι αναγνωρίζω απολύτως τη νοσηρή υπερβολή της κατάστασης, διατηρώ πάρα πολύ ευχάριστες αναμνήσεις από εκείνη την περίοδο, πέρασα απίστευτα πορωτικές και συναρπαστικές στιγμές (κάποιος που δεν ασχολείται προφανώς θα κουνάει το κεφάλι του με απορία αλλά αν δεν το έχεις ζήσει ως gamer δεν μπορείς να καταλάβεις) και έχω δημιουργήσει πραγματικούς φίλους από τότε (τους γνώρισα online) με τους οποίους κάνουμε νορμάλ παρέα τριών διαστάσεων :D.

AristidisZ
14/02/2015, 18:57
επειδή είμαι εντελώς εκτός χώρου ξέρει κανείς τι παίζει με το nintendo Wii ;

zannisvel
14/02/2015, 19:07
Είναι απο αυτά τα πραγματα που πιάνουν σκόνη κάτω απο τη τηλεωραση. Είχα πάρει το προηγούμενο με όλα τα extras, παίξαμε κάνα 2 φορες όταν ειχαμε παρέα και αυτό ηταν. Το χαρισα και τώρα το ξεσκονιζει άλλος.:)

AristidisZ
14/02/2015, 19:08
ωραία, η επάνοδός μου στο console gaming διήρκεσε 1 ώρα :bawl:

teogtp
14/02/2015, 19:14
Eδω θα διαφωνησω.
Το Nintendo εχει απο τα καλυτερα παιχνιδια που κυκλοφορουν στην αγορα.
Ασε που η πρωτη γενια σε εβαζε "μεσα" στο παιχνιδι λογο της πρωτοτυπης χρησης του χειριστηριου.
Mario for ever ρε!:D

zannisvel
14/02/2015, 19:20
Κοιτά αν εχεις παρέα active που δεν είναι μονο της συζήτησης και του φαγητού αλλα παιζει και κανα taboo τοτε θα γελασσετε. Είναι διαφορετικό ειδος gaming. Τώρα το καινουριο το Wii u το έχω δει μια φορά απο κοντά και δε μπορω να πω πολλά. Πάντως δεν είναι η κονσόλα που όταν γυρίσεις απο τη δουλεια θα την αναψεις, θα πιάσεις και μια μπύρα και θα γουσταρεις.

AristidisZ
14/02/2015, 19:25
απλά χαζεύοντας σήμερα, την είδα στα 120 μαζί με mario kart, και γενικά μου έχουν πει ότι έχει πλακίτσα, δεν συζητάω καν για κονσόλες κόστους ενός μηνιάτικου...

akis_trevor
14/02/2015, 19:35
το 08-09 ειχε ενας φιλος το πρωτο wii και ειχα παει να παιξω μια φορα.παιξαμε τενις,στιβο και μπαλα.περιπου 1.5 ωρα αν θυμαμαι καλα συνολικα.ποναγε το χερι μου κανα 2 μερες....:bawl:

εχει γελιο να παιζεις με παρεα μια στο τοσο.για πιο συχνη χρηση,εμενα δεν μαρεσει.

tzimidis
14/02/2015, 19:36
To Wii ysterei se grafika alla se gameplay einai koryfaio.
An den eisai gamefreak pou na theleis ta teleytaia paixnidia, se ypsisti analysi, me full extra collectors editions klp klp, tha se diaskedasei arketa.
Ksero kosmo pou termatizei paixnidia 1 fora kai meta ta xarizei/poulaei/ den ta ksanapianei. An eisai tetoios, min pareis Wii.
Ase pou epidexetai sxetika eykola softmodding gia na paizeis ta "backups" sou, opote glitoneis arketa euro, an kai yparxoun pleon polloi titloi used i palioteres ekdoseis me 5-10 euro.

ayta.

May the force be with you.....

AristidisZ
14/02/2015, 19:38
μόνο και μόνο που έχει zelda, είναι λόγος αγοράς :P

MikeG
14/02/2015, 19:46
Με το Xbox One πάντως από τα Χριστούγεννα έχω λιώσει αρκετά. Προς το παρόν με Titanfall και αγαπημένο Assasin's Creed.

Μανολης67
14/02/2015, 19:56
Any fans here?

Xbox One, PSP4 ή WiiU ? Για πάμε κουβεντούλα. Ας γράψουμε και τα gametargs για να ανταλλάξουμε digital παιχνιδάκια.

Εγώ αναμένω να μου έρθει το Xbox One, ψάχνομαι για παιχνιδάκι τώρα μιας και δε το αγόρασα με κάποιο bundle.

:beer: :beer: :wave2:



Εχω το 360 και κολλημένος ον λαιν με το MDW 2, exω και 3, αλλά με το 2 κόλλησα , στο on line γινεται χαμός
πραγματική σφαγή επαιζα και PES 12 on line , αλλα με σκιζανε,


Profil x Box live
Manolo Chris

pipe_smoker
14/02/2015, 20:17
επειδή είμαι εντελώς εκτός χώρου ξέρει κανείς τι παίζει με το nintendo Wii ;

Potato...

Καμία σχέση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν.

Ακόμα και τα παιχνίδια τύπου γκολφ, τέννις κλπ που και καλά παίζεις όρθιος κάνεις χαβαλέ κλπ, δουλεύουν καλύτερα αν είσαι αραχτός με μια μπύρα στο χέρι και κάνεις μισή απότομη κίνηση με το χειρηστήριο παρά ολόκληρη την κίνηση σα να ρίχνεις μπαλιά/ροπαλιά κλπ.
Το είχε πάρει ένας φίλος, παίξαμε όρθιοι για δέκα λεπτά κι αφού καταλάβαμε το "κόλπο" αράξαμε:lol:

Γενικότερα η Νιντέντο έχει λιγο διαφορετική φιλοσοφία.
Πιο family friendly. Γι'αυτό και δε βγάζει παιχνίδια που σε άλλες κονσόλες σπάνε ταμεία αλλά κατά τα άλλα είναι προκλητικά (βλέπε grand theft auto).

Βρες σε καμιά προσφορά (ή περίμενε μέχρι το Πάσχα που λογικά θα βγάλουν) κανά PS3 και τσίμπα το.
Χτύπα κι ένα gran turismo 6 και θα γεράσεις μέχρι να το τερματίσεις.

ΥΓ. Το μόνο παιχνίδι που θυμάμαι να παίζει στο wii και ήταν ψιλοκαλό ήταν το resident evil. Αλλά ούτε και θυμάμαι πώς διάλο παιζόταν με τα κουλά τα χειριστήρια.

foogr01
14/02/2015, 22:28
Έχω το Wii πάαααρα πολλά χρόνια. Πολύ διαφορετικό από όλα τα άλλα και το gameplay μ' άρεσε πάρα πολύ. Υστερεί σε γραφικά και σε τίτλους όπως προαναφέρθηκε. Πολύ διασκεδαστικό με παρέα και σίγουρα θα σε κάνει να σηκωθείς από τον καναπέ και να κινηθείς λίγο (κάτι είναι κι αυτό στις μέρες του καναπέ που ζούμε). Κάποια στιγμή "ξεχάστηκε" και σκονιζότανε αφού δεν είχα χρόνο, παρέα, όρεξη κλπ. Αναστήθηκε δε και γνωρίζει μεγάλες δόξες τώρα με το παιδί :) Παίζουμε βέβαια λίγο και μόνο Σαββατοκύριακο εκτός σχολείου, αλλά το διασκεδάζουμε πολύ ! Έχει παιχνίδια αρκετά φτηνά (2ο και 3ο χέρι) χωρίς όμως την τεράστια ποικιλία που έχουν οι άλλες κονσόλες. Προσωπικά το βρίσκω πιο διασκεδαστικό από το να κάθομαι να λιώνω με ένα τηλεχειριστήριο στο χέρι και τη μπύρα δίπλα :lol: Εξαρτάται τι θέλει ο καθένας. Το Zelda είναι must άμα το πάρεις ! Για το Wii U δεν έχω άποψη για να στο συγκρίνω με το απλό.

teo_g7
15/02/2015, 03:33
Potato...

Καμία σχέση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν.

Ακόμα και τα παιχνίδια τύπου γκολφ, τέννις κλπ που και καλά παίζεις όρθιος κάνεις χαβαλέ κλπ, δουλεύουν καλύτερα αν είσαι αραχτός με μια μπύρα στο χέρι και κάνεις μισή απότομη κίνηση με το χειρηστήριο παρά ολόκληρη την κίνηση σα να ρίχνεις μπαλιά/ροπαλιά κλπ.
Το είχε πάρει ένας φίλος, παίξαμε όρθιοι για δέκα λεπτά κι αφού καταλάβαμε το "κόλπο" αράξαμε:lol:

Γενικότερα η Νιντέντο έχει λιγο διαφορετική φιλοσοφία.
Πιο family friendly. Γι'αυτό και δε βγάζει παιχνίδια που σε άλλες κονσόλες σπάνε ταμεία αλλά κατά τα άλλα είναι προκλητικά (βλέπε grand theft auto).

Βρες σε καμιά προσφορά (ή περίμενε μέχρι το Πάσχα που λογικά θα βγάλουν) κανά PS3 και τσίμπα το.
Χτύπα κι ένα gran turismo 6 και θα γεράσεις μέχρι να το τερματίσεις.

ΥΓ. Το μόνο παιχνίδι που θυμάμαι να παίζει στο wii και ήταν ψιλοκαλό ήταν το resident evil. Αλλά ούτε και θυμάμαι πώς διάλο παιζόταν με τα κουλά τα χειριστήρια.

Τσιμπησα ενα PS3 απο ενα παιδι στη δουλειά, αγόρασα και μια τιμονιερα κι μου έχουν βγει τα μάτια...
Ασε με και κυνηγάω κάτι ρεκορ του Σένα κι έχω σκάσει!!!
Εννοείται ΜΟΝΟ GT6

amyroukai
15/02/2015, 10:34
Εμενα το wii μου αρεσε πολυ. Παιδικο μεν, τρελο γελιο δε.

teogtp
15/02/2015, 11:49
Εμενα το wii μου αρεσε πολυ. Παιδικο μεν, τρελο γελιο δε.

Ναι ρε!
Με τους μπυροκρατορες που μπλεξαμε..........
Και δε ΜΕ λετε ρε παλουκαρια την μπυρα πως την κρατατε αφου εχετε και τα δυο χερια στο χειριστιριο;:owned:

AristidisZ
15/02/2015, 12:02
Ναι ρε!
Με τους μπυροκρατορες που μπλεξαμε..........
Και δε ΜΕ λετε ρε παλουκαρια την μπυρα πως την κρατατε αφου εχετε και τα δυο χερια στο χειριστιριο;:owned:

με καλαμάκι προφανώς :p

331255

teogtp
15/02/2015, 12:52
Καλα μιλαμε για πολυ τεμπελιαση!!!!!
Πλακα πλακα παιζει και χακαρισμα στο μηχανακι(το εχω κανει στην κονσολα απο τα πιτσιρικια μου)οπου "δανειζεσαι" τιτλους και τους διαβαζει απο σκληρο δισκο.............

pipe_smoker
15/02/2015, 13:21
Ναι ρε!
Με τους μπυροκρατορες που μπλεξαμε..........
Και δε ΜΕ λετε ρε παλουκαρια την μπυρα πως την κρατατε αφου εχετε και τα δυο χερια στο χειριστιριο;:owned:

Μα είπαμε.

Με το Wii ειδικά βολεύει η μπύρα.
Στο ένα χέρι το μπυρόνι και στο άλλο το μαραφέτι.

Ντεμέκ πιάσ'το με τα δύο χέρια κάνε ολόκληρη την κίνηση σαν τον Babe Ruth για να πετύχεις home run κι @@ καπαμά.
Με ένα twist of the wrist έχεις κάνει την ίδια δουλειά με περισσότερη ακρίβεια και 10 φορές καλύτερα.

Τώρα αν το φτιάξανε στα καινούρια Wii δεν ξέρω. Στο παλιό που είχα παίξει πάντως έτσι ήταν.
Να κάνεις strike στο bowling χωρίς καν να φεύγει η στάχτη απ'το τσιγάρο:bawl:

MikeG
15/02/2015, 13:43
Το Wii είναι πλέον παρωχημένο. Τώρα πια Wii U το οποίο οι fun της Nitendo πίνουν νερό στο όνομα του. Όντως έχει κάποιους αξιόλογους τίτλους απλά είναι εντελώς διαφορετικό concept από MS & Sony. Συνήθως ή είσαι ή δεν είσαι fun της Nitendo.

Hell_Rider
26/03/2015, 00:53
παιδες μηπως εχει κανενας Gameboy οχι το color...το πρωτο... ? καμια κασσετα??

BLiTzER
26/03/2015, 01:12
Δεν έχω το Gameboy πλέον, αλλά έχω 7 κασσέτες για πούλημα σε αγγελία, αν σε ενδιαφέρει.

Hell_Rider
26/03/2015, 01:17
Δεν έχω το Gameboy πλέον, αλλά έχω 7 κασσέτες για πούλημα σε αγγελία, αν σε ενδιαφέρει.

εχεις πμ !! :wave2:

AristidisZ
27/03/2015, 13:27
Παίζει να έχω κάποιες στο σπίτι της μητέρας μου, όταν πάω θα κοιτάξω

zannisvel
07/05/2015, 11:51
Βγηκε το Project C.A.R.S......:lol:

ΤΟ ερωτημα ειναι το παιρνω για το PC και ελπιζω η GTX550ti να αντεχει πανω απο τα 30fps η αγοραζω και το PS4?



ΥΓ. Το θελω!!!!!!!:cry:

tzimidis
07/05/2015, 14:56
Prosoxi- akolouthoun sklires eikones original console-gaming

Prosfata ksethapsa apo to patari ayta:


335191
335192

Prepei na ta eixa agorasei kapou to 1979-80.
eidika to caveman to eixa liosei.
leitourgoun akoma san kainourgia.

Hayate
07/05/2015, 17:18
Βγηκε το Project C.A.R.S......:lol:

ΤΟ ερωτημα ειναι το παιρνω για το PC και ελπιζω η GTX550ti να αντεχει πανω απο τα 30fps η αγοραζω και το PS4?



ΥΓ. Το θελω!!!!!!!:cry:

Συγγνώμη αλλα άν είναι να πάρεις ps4 καλύτερα να βάλεις το μουγκρί αυτό (http://www.skroutz.gr/s/6081259/Gigabyte-GeForce-GTX960-2GB-OC-GV-N960IXOC-2GD.html)!Να μου πεις οτι θες να παίξεις κανα ονλυ PS τίτλο να το καταλάβω :beer:

zannisvel
08/05/2015, 13:04
Συγγνώμη αλλα άν είναι να πάρεις ps4 καλύτερα να βάλεις το μουγκρί αυτό (http://www.skroutz.gr/s/6081259/Gigabyte-GeForce-GTX960-2GB-OC-GV-N960IXOC-2GD.html)!Να μου πεις οτι θες να παίξεις κανα ονλυ PS τίτλο να το καταλάβω :beer:

Κοιτα γενικα το PS το θελω, απλα το εχω αφησει λιγο πισω. Αν τωρα με 200€ μπορουσα να κανω το PC μου παιχνιδομηχανη θα το ειχα κανει, Για να ευχαριστηθεις τετοιου ειδους παιχνιδια η 960 μονη της δε θα κανει θαυματα, θα δημιουργουσε και προβληματα μη σου πω. Αυτη τη στιγμη τρεχω με ενα phenom x3 720 που τον εχω ξεκλειδωσει σε Χ4 20 στα 2.8GHz και 6Gb DDR3 και ολα αυτα στριμογμενα σε ενα midi tower της κακιας ωρας. Για να το κανω δηλαδη μηχανημα θα μου κοστισει πολυ περισσοτερο απο ενα PS4. Ασε που θελω να δω και τη φατσα του ωριμου πια Snake το Σεπτεμβρη.
:beer:

Hell_Rider
29/05/2015, 01:08
Παιδες το Assassin's Creed το παιζει κανεις?

7Tolis
29/05/2015, 05:51
Παιδες το Assassin's Creed το παιζει κανεις?
Παρών. Κάθε χρόνο περίμενα να βγει μέχρι που, βγάλανε αυτό με τον ινδιανο που, σκότωνε αρκούδες και λαγους και ξενέρωσα και δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά. Από εκεί και πίσω είναι όλα εκπληκτικά και κυρίως, με σενάριο σωστό.

Hell_Rider
29/05/2015, 10:07
Παρών. Κάθε χρόνο περίμενα να βγει μέχρι που, βγάλανε αυτό με τον ινδιανο που, σκότωνε αρκούδες και λαγους και ξενέρωσα και δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά. Από εκεί και πίσω είναι όλα εκπληκτικά και κυρίως, με σενάριο σωστό.

Δεν το βρισκω αυτο που λες με τον Ινδιανο. το Black Flag πηρα και μεχρι στιγμης τα σπαει...

congate7
29/05/2015, 10:40
Δεν το βρισκω αυτο που λες με τον Ινδιανο. το Black Flag πηρα και μεχρι στιγμης τα σπαει...

Το έχω και εγώ το Black Flag. Είναι αλλού το παιχνίδι...

7Tolis
29/05/2015, 10:56
Το black flag ειναι το 4ο της σειράς.Ειναι το αρχικό οπου και ξεκινάει η ιστορία.Μετά υπάρχει μια σφήνα το brotherhood οπου όμως δεν χαρακτηρίζεται ως 2. Μετά απο έναν χρόνο κυκλοφορεί το 2ο μέρος και όλα καλά.Μετά απο ένα χρόνο βγαίνει το revelations οπου και μέχρι εδώ όλα καλά.Μετα απο ένα χρόνο βγαίνει το 3 και πάνε όλα στράφι και ακόμη κλαίω τα λεφτά που έδωσα και δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά.Ειδικά το 2 πιστευω πως είναι το καλύτερο όλων με εκπληκτική ρεαλιστική απεικόνιση της Ρώμης του 1400.Κτίρια που υπάρχουν ακόμη μιας και την ίδια χρονιά τότε πήγα στη Ρώμη ταξίδι και το είχα κατά νου.

Αυτο με τον ινδιάνο που κυνηγάει αρκούδες,λαγούς και στήνει ξώβεργες ξερω γω, είναι το 3 και είναι ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ.

Ξεκινήστε το απο την αρχή οπου υπάρχει σενάριο και πλοκή και νόημα του γιατί γίνεται ο,τι γίνεται.

Μανολης67
29/05/2015, 13:20
Κανείς κόλλημα On line gaming με PES 2015 k Modern Warfare 2 se X-Box 360??? :confused:

manhunter
29/05/2015, 14:05
Κανείς κόλλημα On line gaming με PES 2015 k Modern Warfare 2 se X-Box 360??? :confused:

Μw3?

Μανολης67
29/05/2015, 14:26
Μw3?

Εχω kai το Μw3, αλλά με αρεσει πιο πολύ το Μw 2, γιατί εχει πιο γρηγορη δραση!
PES παιζεις???

manhunter
29/05/2015, 16:19
Εχω kai το Μw3, αλλά με αρεσει πιο πολύ το Μw 2, γιατί εχει πιο γρηγορη δραση!
PES παιζεις???

Live pes2015 δεν παίζω.

Μανολης67
30/05/2015, 13:35
Τι Nick μου στο x bOX Live, οποιος θέλει ας κάνει αιτημα Manolo Chris

:cool:

zannisvel
03/11/2015, 08:28
Έκανα τελικά δωράκι στον εαυτό μου το PS4. Ο λόγος που το προτίμησαν από το το One ήταν ότι είχα το 360 χρόνια και ήθελα κάτι διαφορετικο. Πήρα μο bundle me to Uncharted Collection και έχω κολλήσει. Κατέβασα και το demo του fifa. Τώρα ή μεγάλη ερώτηση: FIFA 16 ή PES 16?

Tedvj23
03/11/2015, 08:41
Πιστευω το δευτερο...Καλοριζικh h konsola kai καλο gaming!!

Υ.γ.Το gpx μην ξεχνας...:lol:

zannisvel
03/11/2015, 10:27
Πιστευω το δευτερο...Καλοριζικh h konsola kai καλο gaming!!

Υ.γ.Το gpx μην ξεχνας...:lol:

Περιμενουν και τα 2 καρτερικα, να αδειασει λιγο το garage, γιατι εχει θαφτει, πισω πισω... Αλλα δε το ξεχναω γιατι καπου στο 16 περναει και ΚΤΕΟ.

congate7
03/11/2015, 12:17
Τώρα ή μεγάλη ερώτηση: FIFA 16 ή PES 16?

Πάρε το Ride

edit: ή το 2k

manhunter
03/11/2015, 12:22
Πάρε το Ride

Καλό τελικά το Ride? Λεω να το πάρω στο xbox360, αλλά κρατιέμαι μέρες τώρα..

Hell_Rider
03/11/2015, 14:08
παιδες μου εκαναν δωρο το Motogp 2015 για το xbox 360, εχω θεμα..δεν μπορω να βρω πως κανεις Load το παιχνιδι.. εχω τρελαθει να παιζω συνεχεια απο την αρχη...ξερει κανεις?

MikeG
03/11/2015, 15:42
Έκανα τελικά δωράκι στον εαυτό μου το PS4. Ο λόγος που το προτίμησαν από το το One ήταν ότι είχα το 360 χρόνια και ήθελα κάτι διαφορετικο. Πήρα μο bundle me to Uncharted Collection και έχω κολλήσει. Κατέβασα και το demo του fifa. Τώρα ή μεγάλη ερώτηση: FIFA 16 ή PES 16?

Mε γειές man!! Απλά πλέον το Xbox πάει σε άλλο επίπεδο. Από 10/11 θα φοράει full Windows 10 και θα είναι πλέον σαν ένα homePC.

:beer: :beer: :beer:

zannisvel
03/11/2015, 16:44
Thanks Mike!!
Εχεις απολυτο δικιο για το Xbox. Η λογικη αυτο μου ελεγε να παρω αλλα ηθελα κατι διαφορετικο. Το Forza θα μου λειψει παντως.


Ηταν μια στιγμη αδυναμιας...:lol:

Μανολης67
03/11/2015, 21:25
Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel
Τώρα ή μεγάλη ερώτηση: FIFA 16 ή PES 16?

PES δαγκωτό.παιχνίδι της χρονιάς

zannisvel
04/11/2015, 00:01
Κατεβασα τα FIFA 15 και16 demo και τελικά αγόρασα το FIFA 15 για 12€ μεταχειρισμένο 2 controller
και 3μηνη συνδρομή για το PS plus.

Πολλά τα λεφτά Άρη.

Vice
04/11/2015, 10:36
Υπηρξα δεινός Gamer όταν ήμουν πιτσιρικάς. Μιλάμε για εποχές Playstation 1. Μεγάλωσα με παιχνίδια όπως GTA 1, Tomb Raider, Resident Evil, Metal Gear Solid, Tekken, Final Fantasy 7 κ.α.

Ειδικά με τα δυο τελευταία δεν μπορώ καν να μετρήσω τις ώρες που έχω αφερώσει.

Έκτοτε ασχολήθηκα για λίγο με ενα ξεχασμένο Playstation 2 που ειχε ενας ναύτης στη θητεία μου στο ΠΝ αλλά πολύ χαλαρά πράγματα και κυρίως με PC gaming GTA, COD, FEAR, Counterstrike και η πιο πρόσφατη επαφή μου ειναι με Battlefield 3 το οποιο εχω να ακουμπήσω κανα 2 χρόνια.

Η αλήθεια είναι οτι δελεάζομαι αυτόν τον καιρό να αγοράσω Xbox one ή PS4 αλλά πολύ φοβάμαι οτι θα κολλήσω πολύ άγρια και θα παρατήσω γκόμενες, γυμναστήρια, φίλους, τα πάντα όλα και δεν είμαι σε ηλικία για τέτοιες κοινωνικές ανατροπές. Βρήκα ενα Playstation 2 emulator για το PC και εβαλα το Final Fantasy X να το τσεκάρω και αν μου αρέσει να πάρω ενα Xbox 360 χειριστήριο για PC να παίζω που και που.Ε λοιπόν έχασα 2 ώρες με το καλημέρα και ουτε κατάλαβα τι έγινε. Είναι μεγάλο κόλλημα το Gaming, είναι μέγας εθισμός και δεν ξεμπλέκεις εύκολα. Το αγαπώ αλλά θα με καταστρέψει.

Σας ζηλεύω εσάς που μπορείτε και παίζετε να ξέρετε

zannisvel
04/11/2015, 10:57
Δε νομιζω οτι ειμαι απο τους τυπους που μπορω να παιζω καθε μερα ολη μερα. Το ηθελα για κανα ποδοσφαιρακι αν ερθει κανενας φιλος απο το σπιτι, κανενα γρηγορο αγωνα online στο Pcars και τετοια. Και τωρα λογω του προγραμματος μου λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι και το ηθελα για να ξεχνιεμαι τα βραδια που δε παιζει τιποτα η TV.

yannis24
04/11/2015, 12:41
Πολυ ωραιο παιχνιδι για παρεα ειναι και το BUZZ ....
τρομερο γελιο και πολυ πλακα.....εχεις 4 χειριστηρια και παιζουν μεχρι 4 ατομα !!
Ασε που οπως και στα περισσοτερα μπορεις να παιξεις και μεσα παο το Ιντερνετ με ακομα περισσοτερους φιλους σου.....παιζαμε 8 ατομα, απο δυο σπιτια.....πολυ γελιο !!!

yannis24
04/11/2015, 12:42
Έκανα τελικά δωράκι στον εαυτό μου το PS4. Ο λόγος που το προτίμησαν από το το One ήταν ότι είχα το 360 χρόνια και ήθελα κάτι διαφορετικο. Πήρα μο bundle me to Uncharted Collection και έχω κολλήσει. Κατέβασα και το demo του fifa. Τώρα ή μεγάλη ερώτηση: FIFA 16 ή PES 16?

εγω ειμαι υπερ το PES ......

Argonautis46
04/11/2015, 13:01
344287

Μόλις χθές αγόρασα αυτή την παιχνιδάρα για τις δύσκολες μέρες του Χειμόνα χωρίς MotoGP που ακολουθούν. Είχα χρόνια να παίξω MotoGP και έχει βελτιωθεί κατα πολύ.
Έχει και ρεκορ πίστας εποχής που είχαν κάνει παλιοί (και νέοι) οδηγοί που προσπαθείς να τους σπάσεις με την μηχανή που είχαν τότε. Μέχρι και δίχρονα 500αρια έχει.

Κατα τ' άλλα απο gaming παίζω κάποια παιχνίδια με ωραίο story που βγαίνουν και μου αρέσουν κατα καιρούς. Αλλιώς έχω στανταράκια τα racing. Έχω το Driveclub, Project Cars και MotoGP15.

Hell_Rider
04/11/2015, 14:01
344287

Μόλις χθές αγόρασα αυτή την παιχνιδάρα για τις δύσκολες μέρες του Χειμόνα χωρίς MotoGP που ακολουθούν. Είχα χρόνια να παίξω MotoGP και έχει βελτιωθεί κατα πολύ.
Έχει και ρεκορ πίστας εποχής που είχαν κάνει παλιοί (και νέοι) οδηγοί που προσπαθείς να τους σπάσεις με την μηχανή που είχαν τότε. Μέχρι και δίχρονα 500αρια έχει.

Κατα τ' άλλα απο gaming παίζω κάποια παιχνίδια με ωραίο story που βγαίνουν και μου αρέσουν κατα καιρούς. Αλλιώς έχω στανταράκια τα racing. Έχω το Driveclub, Project Cars και MotoGP15.

βρηκες πως κανεις Load ???

Argonautis46
04/11/2015, 17:13
Απο μόνο του μου κάνει save και load.
Μήπως έχεις σπασμένη την κονσόλα?
Τι να πώ.

Hell_Rider
04/11/2015, 17:18
Απο μόνο του μου κάνει save και load.
Μήπως έχεις σπασμένη την κονσόλα?
Τι να πώ.

οχι δεν ειναι σπασμενη...παιζω στην καριερα...αλλα οταν παω να παιξω την αλλη μερα παλι απο την αρχη...δεν μπορω να καταλαβω...ευχαριστω παντως !

noodles
07/11/2015, 13:56
ελευθερος χορος στο σκληρο υπαρχει? εχεις τσεκαρισμενο το autosave στις ρυθμισεις του παιχνιδιου (αν εχει τετοια ρυθμιση το παιχνιδι)?

Hell_Rider
08/11/2015, 17:44
ελευθερος χορος στο σκληρο υπαρχει? εχεις τσεκαρισμενο το autosave στις ρυθμισεις του παιχνιδιου (αν εχει τετοια ρυθμιση το παιχνιδι)?

ελα μαν ! δεν ειχα χωρο ελευθερο !!! ολα οκ !!! thanx ! :p
344531