PDA

View Full Version : μετα απο 2,5 χρονια μπροστα μου...



strumfita
26/12/2014, 03:03
Καλησπερα παιδια! Βρηκα το παπι μου μετα απο δυο χρονια κλοπης στο κεντρο Αθηνας. Φωναζω αστυνομια και ταυτοχρονα εμφανιζεται ενας ενοχος ιδιοκτητης ισχυριζομενος οτι εχει χαρτια! Παμε στο κοντινο τμημα! Μετα απο εξακριβωση αποδεικνυεται οτι ο τυπος μενει στη συνοικια μου καο το συνεργειο αγοραε που λεει πως αγορασε το παπι ειναι λιγα στενα πιο πανω απο το σπιτι μου... Μετα απο τον καταπληκτικο ελεγχο της αστυνομιας ο αρ πλαισιου φυσικα παραποιημενος και συμφωμος με την αδεια του και στο ταμπελακι και απο κατω!! Δεν τα καταφερα εφυγε κυριος! 1. . Υπαρχει αλλος τροπος πιστπποιησης εκτος απο τον αρ πλαισιου. 2. Εχω φωτογραφιες που δειχνουν καποια απο τα σημαδια που εχει και τωρα το μηχανακι, θα μετρησουν? 3. Ειναι νομιμο να παω μα του το καψω γιατι χτυπαω κοκκινο οταν ξερω πτι το οδηγει?

SHOOTER045
26/12/2014, 03:25
καλησπερα
εκτος απο τον αριθμο πλαισιου και ισως τον αριθμο κινητηρα-γιατι οι κινητηρες ειδικα στα παπια αλλαζουν σαν τις καλτσες-δεν υπαρχει αλλος τροπος εξακριβωσης.
Εσυ διεκρινες σημαδια παραποιησης του αριθμου?
το μηχανακι εχει ακομα και σημερα σημαδια,αυτοκολλητα,καποιο αξεσουαρ που να αποδεικνυει οτι ειναι το δικο σου?
Εχεις καποιες φωτο για τα παραπανω που να υποστηριζουν τον ισχυρισμο σου?
Αν ναι εφ οσον εχεις κρατησει τα στοιχεια του τωρινου,πανε ξανα αυριο οχι στο τμημα,αλλα στην ασφαλεια της περιοχης σου.
Δηλωσε ολα τα παραπανω-το μηχανακι κλαπηκε τοτε,το βρηκα τοτε με εμφανη σημαδια της κατοχης μου που τα εχει ακομα,και το εχει ο ...........
απο εκει και περα λογικα πρεπει να τον καλεσουν,να γινει αντιπαραβολη των οσων λες,και μετα ειναι σχετικα ευκολο να εξακριβωθει οτι εχει παραποιημενα στοιχεια στο πλαισιο-δεν θα σου πω την διαδικασια,ειναι αστυνομικης φυσεως-αλλα σε μια ωρα στα εργαστηρια φαινεται.
Καλες γορτες και ελπιζω να εισαι τυχερη,να ειναι αυτο το μηχανακι σου και να ξεμπλεξεις συντομα

motomaniac
26/12/2014, 06:04
καπου καποτε στο μοτο ειχα διαβασει ενα κειμενο με τιτλο τα κλεμμενα.... πανε 16 χρονια απο τοτε αλλα θυμαμαι ακομα οτι απαξ κι ειχε ξυθει καιΗΘΕΛΕ η αστυνομια να βρει ποτε και ποιανου ηταν ειχε την τεχνολογια και την τεχνογνωσια να το κανει. τοτε.... τωρα μπορει και οχι..

alex14
26/12/2014, 09:25
Ο παραποιημενος αριθμος μπορει να ταιριαζει με την αδεια αλλα με ενα τηλ στην αντιπροσωπεια μπορει να βεβαιωθει εαν πραγματι ειναι σωστος. Μπορει βεβαια το μηχανακι να ειναι παραεισαγωγης και τοτε μπλεκει το πραγμα.
Εαν εισαι σιγουρη οτι ειναι το δικο σου μονο η ασφαλεια μπορει να βγαλει ακρη.

SHOOTER045
26/12/2014, 09:54
καπου καποτε στο μοτο ειχα διαβασει ενα κειμενο με τιτλο τα κλεμμενα.... πανε 16 χρονια απο τοτε αλλα θυμαμαι ακομα οτι απαξ κι ειχε ξυθει καιΗΘΕΛΕ η αστυνομια να βρει ποτε και ποιανου ηταν ειχε την τεχνολογια και την τεχνογνωσια να το κανει. τοτε.... τωρα μπορει και οχι..

Μήτσο
Πριν λίγο καιρό βρήκαμε δυο παπιά με < ξυμενα> νούμερα., τα οποία στάλθηκαν Θεσσαλονίκη εκεί με κάτι περίεργα που κάνουν,φαινεται η εσωτερική παραμόρφωση στο μέταλλο, παρόλο που η επιφάνεια δεν δείχνει τίποτα.το ίδιο και με άλλη περίπτωση με παραποιημένα νούμερα .
Αρκεί να βρεθεί άτομο να ασχοληθεί,μετα είναι εύκολο,και διασταύρωση μέσω τής άδειας, και του προηγούμενου πωλητή, και όλα

Pan (dvs)
26/12/2014, 10:22
Καλησπερα παιδια! Βρηκα το παπι μου μετα απο δυο χρονια κλοπης στο κεντρο Αθηνας. Φωναζω αστυνομια και ταυτοχρονα εμφανιζεται ενας ενοχος ιδιοκτητης ισχυριζομενος οτι εχει χαρτια! Παμε στο κοντινο τμημα! Μετα απο εξακριβωση αποδεικνυεται οτι ο τυπος μενει στη συνοικια μου καο το συνεργειο αγοραε που λεει πως αγορασε το παπι ειναι λιγα στενα πιο πανω απο το σπιτι μου... Μετα απο τον καταπληκτικο ελεγχο της αστυνομιας ο αρ πλαισιου φυσικα παραποιημενος και συμφωμος με την αδεια του και στο ταμπελακι και απο κατω!! Δεν τα καταφερα εφυγε κυριος! 1. Το παπι ειναι suzuki shogun. Υπαρχει αλλος τροπος πιστπποιησης εκτος απο τον αρ πλαισιου. 2. Εχω φωτογραφιες που δειχνουν καποια απο τα σημαδια που εχει και τωρα το μηχανακι, θα μετρησουν? 3. Ειναι νομιμο να παω μα του το καψω γιατι χτυπαω κοκκινο οταν ξερω πτι το οδηγει?

Δεν ειναι νομιμο,ασε που υπαρχει η περιπτωση (αν τελικα ειναι το δικο σου) ο ανθρωπος να το αγορασε κανονικα,αγνοωντας το ιστορικο του.

Κυνηγησε το με τους νομιμους τροπους,εφοσον εχεις αποδεικτικα.

strumfita
26/12/2014, 13:26
Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ! Το μηχανακι το πηρα καινουριο απο αντιπροσωπεια suzuki οποτε δεν εχω προβλημα. Εχω φωτο που αποδεικνυουν τα αυτοκολητα και τα δικα μου σημαδια... Ας ελπισουμε οτι θα τα καταφερω... Καλες γιορτες.... και φυσικα για το βανδαλισμο αστειευομαι....

skylaros
26/12/2014, 16:19
Τρέχα χθες ! Το πρώτο πράγμα που θα βγάλει τώρα από πάνω του θα είναι αυτοκόλλητα!

strumfita
26/12/2014, 21:40
Τη Δευτερα θα παω στη ασφαλεια που το δηλωσα. Μια επικοινωνια με τον ασφαλιστη και τη suzuki θα τα επιδιωξω.....

notakos600
26/12/2014, 22:04
Μήπως να έκλεβες το δικό σου παπί; ;)

menelaos46
26/12/2014, 22:32
1. O ιδιοκτήτης έχει χαρτιά??? Και αν ναι τι χαρτιά είναι αυτά??? Έχει άδεια κυκλοφορίας που αναγράφει αριθμό πλαισίου ίδιο με της μοτοσυκλέτας?? Τι πινακίδα έχει το μηχανάκι και πότε βγήκε??? Συμβαδίζει η έκδοση της αδείας με την ημερομηνία που στο κλέψανε πάνω κάτω???
2. Υπάρχει πιθανότητα να αγόρασε τα κλεμένα πλαστικά σου απλώς και η μοτοσυκλέτα να είναι πράγματι δική του???
3. Έκανες δήλωση κλοπής ( ενυπόγραφη μαρτυρική κατάθεση ) όταν στο κλέψανε και σε ποιό τμήμα??? Ενημερώθηκε το τμήμα αυτό για το μηχανάκι ή απλώς ήρθε κάποιο περιπολικό στο δρόμο???

astroman76
26/12/2014, 22:34
1. O ιδιοκτήτης έχει χαρτιά??? Και αν ναι τι χαρτιά είναι αυτά??? Έχει άδεια κυκλοφορίας που αναγράφει αριθμό πλαισίου ίδιο με της μοτοσυκλέτας?? Τι πινακίδα έχει το μηχανάκι και πότε βγήκε??? Συμβαδίζει η έκδοση της αδείας με την ημερομηνία που στο κλέψανε πάνω κάτω???
2. Υπάρχει πιθανότητα να αγόρασε τα κλεμένα πλαστικά σου απλώς και η μοτοσυκλέτα να είναι πράγματι δική του???
3. Έκανες δήλωση κλοπής ( ενυπόγραφη μαρτυρική κατάθεση ) όταν στο κλέψανε και σε ποιό τμήμα??? Ενημερώθηκε το τμήμα αυτό για το μηχανάκι ή απλώς ήρθε κάποιο περιπολικό στο δρόμο???

σωστο.... ισως να αγωρασε τα σπασμενα πλαστικα του, τοσα και τοσα μηχανακια κλεβονται μονο και μονο γιατι να πουληθουν τα παντα εκτος απο σκελετο και κασες...

SHOOTER045
26/12/2014, 23:23
Και έτσι να είναι ίσως βρεθεί η άκρη από εκεί πού ο τωρινός κάτοχος τα αγόρασε

strumfita
27/12/2014, 00:45
Ευχαριστω ολους θα κινηθω πια νομικα. Αποχωρω απο την κουβεντα και ευχαριστω ολους σας...

Bowleno
27/12/2014, 01:03
Πολύ μου αρέσει που κάποιοι κάνουν εγγραφή εδώ ( και όχι μόνο εδώ) για να πάρουν βοήθειες και μην τους ξαναείδατε....:rolleyes:

Τουλάχιστον τούτη εδώ ήταν ειλικρινής......

(ξέρω, είμαι ξυνιλας, φταίει το πνεύμα των ημερών.....δεν μου έχει καθίσει καθολου καλά, να με συγχωρείτε)

daz
27/12/2014, 02:19
Πολύ μου αρέσει που κάποιοι κάνουν εγγραφή εδώ ( και όχι μόνο εδώ) για να πάρουν βοήθειες και μην τους ξαναείδατε....:rolleyes:

..

Νιώθεις προδομένος?

Αισθάνεσαι ότι σε χρησιμοποίησαν και σε παράτησαν? :D


:lol:

skylaros
27/12/2014, 03:27
Νιώθεις προδομένος?

Αισθάνεσαι ότι σε χρησιμοποίησαν και σε παράτησαν? :D


:lol:

Ένα δίκιο το έχει όμως, ένας σκοπός των φόρουμ είναι να βρίσκονται και απαντήσεις. Θετικό θα ήταν λοιπόν να μας ενημέρωνε για το πως κινήθηκε και τι έγινε μετά από κάποιο καιρό. Έτσι υπάρχει μια βάση δεδομένων για όλους

Bowleno
27/12/2014, 09:38
Νιώθεις προδομένος?

Αισθάνεσαι ότι σε χρησιμοποίησαν και σε παράτησαν? :D


:lol:


:moutza::moutza: Ούτε στην στήλη "αισθηματικά" του cosmopolitan να έγραφα :bawl::bawl:


Ένα δίκιο το έχει όμως, ένας σκοπός των φόρουμ είναι να βρίσκονται και απαντήσεις. Θετικό θα ήταν λοιπόν να μας ενημέρωνε για το πως κινήθηκε και τι έγινε μετά από κάποιο καιρό. Έτσι υπάρχει μια βάση δεδομένων για όλους


Εκεί ήθελα να καταλήξω :winka::a10:

menelaos46
27/12/2014, 11:33
Ευχαριστω ολους θα κινηθω πια νομικα. Αποχωρω απο την κουβεντα και ευχαριστω ολους σας...

Δηλαδή πως αλλιώς θα μπορούσες να κινηθείς..... ??? :a23:

Υ.Γ. Μη πα και μπλέξεις με κανέναν δικηγόρο και δώσεις λεφτά για αυτή τη μπούρδα.....:evil:

strumfita
27/12/2014, 21:51
Παιδια μην ανησυχειτε! Αφου οπως ειδατε ευχαριστησα, ειχα σκοπο και να ενημερωσω για στατιστικους λογους. Ας ειμαστε ψυχραιμοι! Εκτιμω τη γνωμη ανθρωπων που ασχολαυνται σωστα με κατι και δεν θελω να αλλαξω γνωμη. Εχω σκοπο να διατηρησω την ιντερνετικη ισορροπια δεδομενων.... Καλη πρωτοχρονια!!!

amyroukai
27/12/2014, 22:03
Kαλα ξεμπερδεματα :)

sapila racing
28/12/2014, 11:20
Παιδια μην ανησυχειτε! Αφου οπως ειδατε ευχαριστησα, ειχα σκοπο και να ενημερωσω για στατιστικους λογους. Ας ειμαστε ψυχραιμοι! Εκτιμω τη γνωμη ανθρωπων που ασχολαυνται σωστα με κατι και δεν θελω να αλλαξω γνωμη. Εχω σκοπο να διατηρησω την ιντερνετικη ισορροπια δεδομενων.... Καλη πρωτοχρονια!!!

Μακαρι να λειτουργήσει το σύστημα και να ξαναέρθει το μηχανάκι στα χέρια σου νόμιμα.

nick_VFR
28/12/2014, 11:54
Νιώθεις προδομένος?

Αισθάνεσαι ότι σε χρησιμοποίησαν και σε παράτησαν? :D


:lol:


Αισθάνομαι τα μάτια μου να γεμίζουν δάκρυα....






(από τα γέλια!!) :bawl::bawl::bawl:

notakos600
29/12/2014, 21:47
Νιώθεις προδομένος?

Αισθάνεσαι ότι σε χρησιμοποίησαν και σε παράτησαν? :D


:lol:

Αυτό πρέπει να το κοιτάξεις. :lol:

Lioulios
30/12/2014, 02:53
Δεν κάνει αυτη για εδώ μέσα ... Άστη να παει στο καλό ... Χρονιάρες μέρες . Μακάρι να βγάλει άκρη εύχομαι . Αυτό.

strumfita
31/12/2014, 11:48
Υπαρχουν καποιοι κανονες φιλε μου που εχεις να μου πεις για "εδω μεσα"?? Καποια καλως η κακως κειμενα για τα οποια εχεις να με ενημερωσεις? Γιατι συμπεριφερεσαι ετσι σε νεο μελος?? Βλεπω οτι δε συμφωνουν ολοι οτι εκανα κατι ασχημο?? Και εδω παιζει κατι απαγορευτικο που πρεπει να ξερω?? Για να μαθω σε ρωταω, ως νεο μελος...

Pan (dvs)
31/12/2014, 11:54
Υπαρχουν καποιοι κανονες φιλε μου που εχεις να μου πεις για "εδω μεσα"?? Καποια καλως η κακως κειμενα για τα οποια εχεις να με ενημερωσεις? Γιατι συμπεριφερεσαι ετσι σε νεο μελος?? Βλεπω οτι δε συμφωνουν ολοι οτι εκανα κατι ασχημο?? Και εδω παιζει κατι απαγορευτικο που πρεπει να ξερω?? Για να μαθω σε ρωταω, ως νεο μελος...

Μην το παρεις προσωπικα.Ειχε ασχημα παιδικα χρονια και ακομη χειροτερα εφηβικα.

Τραγικη περιπτωση...........μην το παιρνεις προσωπικα.

Ασε που θα εχει και πολυ καιρο να καβαλησει.............δραμα σε λεω.

teogtp
31/12/2014, 11:56
Υπαρχουν καποιοι κανονες φιλε μου που εχεις να μου πεις για "εδω μεσα"?? Καποια καλως η κακως κειμενα για τα οποια εχεις να με ενημερωσεις? Γιατι συμπεριφερεσαι ετσι σε νεο μελος?? Βλεπω οτι δε συμφωνουν ολοι οτι εκανα κατι ασχημο?? Και εδω παιζει κατι απαγορευτικο που πρεπει να ξερω?? Για να μαθω σε ρωταω, ως νεο μελος...

Επεσες στον γκρινιαρη του Στρουμφοχωριου..................

notakos600
31/12/2014, 12:22
Παντρυφεροτατη στρουμφιτα μην αφησεις καποιο απο τα πολλα ρεμαλια που συχναζουμε εδω μεσα να σε πικαρουμε.
Καλη χρονια και φιλια στα στρουμφακια. :beer:

strumfita
31/12/2014, 18:02
Παιδια η Στρουμφιτα ηταν μοναδικη αναμεσα σε 101,102,103.... αγορακια Στρουμφακια. Λατρευω τους δυο τροχους και το περοβαλλον τους και θα μεινω στο forum.... Καλη χρονια σε ολους και ευτυχισμενο το 2015.

Υ.Γ. Αγιε Βασιλη να μου φερεις δωρο το κλεμμενο παπι μου.....!!!!!!!

SHOOTER045
31/12/2014, 18:10
Καλή χρονιά να έχεις, και το 2015 να σου έρθει πίσω το μηχανάκι σου

Bob_o_mastoras
31/12/2014, 19:28
Παιδια η Στρουμφιτα ηταν μοναδικη αναμεσα σε 101,102,103.... αγορακια Στρουμφακια. Λατρευω τους δυο τροχους και το περοβαλλον τους και θα μεινω στο forum.... Καλη χρονια σε ολους και ευτυχισμενο το 2015.

Υ.Γ. Αγιε Βασιλη να μου φερεις δωρο το κλεμμενο παπι μου.....!!!!!!!

Mεινε Στρουμφιτα γιατι εχουμε γινει ΚΨΜ εδω μεσα... :cry:
Καλη χρονια να εχεις παρεα με το παπι σου. :)

Ζεύκας
31/12/2014, 20:05
Στρουμφίτα μη δίνεις σημασία. Ο Lioulios είναι τρεζός

Μικe777
31/12/2014, 20:32
Καλη χρονια σε ολους και ευτυχισμενο το 2015.

Υ.Γ. Αγιε Βασιλη να μου φερεις δωρο το κλεμμενο παπι μου.....!!!!!!!

Καλη χρονια!!μακαρι να στο φερει..:)

Lioulios
01/01/2015, 12:14
Mια χαρά κοπέλι είμαι .

Απο αυτό πήρα αφορμή

Ευχαριστω ολους θα κινηθω πια νομικα. Αποχωρω απο την κουβεντα και ευχαριστω ολους σας...


Άμα θες να φύγεις φύγε , άμα θες να κάτσεις κάτσε . Δεν μου πέφτει λόγος . Δε θα σε βάλω ούτε στην ποδιά μου , ούτε θα σε σηκώνω .

Πολλοί στο παρελθόν μπήκαν , ρώτησαν και την έκαναν .... Ά! ξαναγυρίζουν κατά καιρούς άμα έχουν τίποτα για πούλημα .

Από την άλλη , εμένα η στρουμφίτα ήταν ο παιδικός μου ήρωας ....Και όσο να ναι ένιωσα προδωμένος .

:evil::evil::evil:


Εύχομαι το 15 να σε βρει με το χαμένο σου παπί

:wave2:

Bowleno
01/01/2015, 15:23
Mια χαρά κοπέλι είμαι .

Απο αυτό πήρα αφορμή



Άμα θες να φύγεις φύγε , άμα θες να κάτσεις κάτσε . Δεν μου πέφτει λόγος . Δε θα σε βάλω ούτε στην ποδιά μου , ούτε θα σε σηκώνω .

Πολλοί στο παρελθόν μπήκαν , ρώτησαν και την έκαναν .... Ά! ξαναγυρίζουν κατά καιρούς άμα έχουν τίποτα για πούλημα .

Από την άλλη , εμένα η στρουμφίτα ήταν ο παιδικός μου ήρωας ....Και όσο να ναι ένιωσα προδωμένος .

:evil::evil::evil:


Εύχομαι το 15 να σε βρει με το χαμένο σου παπί

:wave2:



Στον καναπέ της σουπιάς είχες ξαπλώσει; :D


Καλή χρονιά :beer:

nick_VFR
01/01/2015, 16:04
Καλή και ευτυχισμένη χρονιά να έχεις Στρουμφίτα και το 2015 να σου φέρει το παπί σου και ο,τι επιθυμείς! :beer:



Αν θέλεις, κάθεσαι. Δεν μας φαίνεται με την πρώτη ματιά, αλλά είμαστε πολύ female-friendly forum... μέχρι και στήλη "αισθηματικά του cosmopolitan" έχουμε! :D

o teos
01/01/2015, 17:01
Ρεμαλλλιααα https://www.youtube.com/watch?v=eEP6AeBLBdI

Καλη χρονια σε ολους και καλα ξεμπερδεματα με το παπι... :beer:

strumfita
02/01/2015, 18:19
Ειστε Θεοι.... Ευχαριστω ολους... Ελπιζω να εχω ξανα μηχανακι με τη νεα χρονια.... Ετχες σε ολους.....

daz
04/01/2015, 15:29
Στρουμφίτα αν είχες κάνει κάτι λάθος θα είχε επέμβει ο παπαστρούμφ. Αφού δεν είδες τον άσο μπαστούνι μπροστά σου είσαι σε καλό δρόμο. :lol:

Καλή χρονιά στο στρουμφοχωριό. :beer:

EVI
05/01/2015, 02:17
είμαστε πολύ female-friendly forum... μέχρι και στήλη "αισθηματικά του cosmopolitan" έχουμε! :D

:cry::bawl:

χρονια τωρα επρεπε να ειναι ροζ το χρωμα του μοτο.γρ και οχι μπλε :bawl:

EVI
05/01/2015, 02:18
Mια χαρά κοπέλι είμαι .


μην τα ακους τα κουλαδια μια χαρα εισαι :p:beer:

vaska
05/01/2015, 08:06
:cry::bawl:

χρονια τωρα επρεπε να ειναι ροζ το χρωμα του μοτο.γρ και οχι μπλε :bawl:


:bawl: χαχαχα τι μλκ είναι χαχαχα:bawl:

Lioulios
05/01/2015, 12:41
Στον Κ@λο μας να μην μπαίνει και ας είναι και λιλά .

alexis72
11/01/2015, 00:46
σε ιδια περιπτωση φίλου μου πριν απο 4-5 χρόνια (επροκειτο για kawasaki klr250 ) κ μάλιστα ηταν στην επαρχια το moto , μετα απο καταγγελια στο εκει αστυνομικο τμημα , μετεφεραν το klr στην γαδα (στην λεωφορο αλεξανδρας ) που ειναι το μοναδικο μερος στην ελλαδα πού μπορει να κανει αυτη την εξεταση (πληρωσε καποιο ποσό αν θυμαμαι καλά ) που ακομη κ με αλλαγμενα - σβησμενα νουμερα στο πλαισιο της μοτοσυκλετας βλεπουν τα αρχικα νουμερα του πλαισίου που ειχε απο το εργοστασιο , εριξε τρεξιμο ο φιλος μου κ εξοδα βεβαια αλλα το αποτελεσμα τον δικαιωσε κ το ξαναπηρε παλι το klr στην κατοχή του , μακαρι να συμβη το ιδιο κ με εσενα strumfita

SHOOTER045
11/01/2015, 10:57
Και στην Θεσσαλονίκη στα εργαστήρια του αστυνομικού μεγάρου, γίνεται αυτή η διαδικασία. Πριν λίγους μήνες στείλαμε 2 παπιά εκεί και βρέθηκαν οι νόμιμοι ιδιοκτήτες τους

bruno
11/01/2015, 11:31
σε ιδια περιπτωση φίλου μου πριν απο 4-5 χρόνια (επροκειτο για kawasaki klr250 ) κ μάλιστα ηταν στην επαρχια το moto , μετα απο καταγγελια στο εκει αστυνομικο τμημα , μετεφεραν το klr στην γαδα (στην λεωφορο αλεξανδρας ) που ειναι το μοναδικο μερος στην ελλαδα πού μπορει να κανει αυτη την εξεταση (πληρωσε καποιο ποσό αν θυμαμαι καλά ) που ακομη κ με αλλαγμενα - σβησμενα νουμερα στο πλαισιο της μοτοσυκλετας βλεπουν τα αρχικα νουμερα του πλαισίου που ειχε απο το εργοστασιο , εριξε τρεξιμο ο φιλος μου κ εξοδα βεβαια αλλα το αποτελεσμα τον δικαιωσε κ το ξαναπηρε παλι το klr στην κατοχή του , μακαρι να συμβη το ιδιο κ με εσενα strumfita
Ο.κ αξιζει να μπει σε τετοια διαδικασια,ταλαιπωρια,εξοδα,αφου με 500-600ε περνει ένα ιδιο παπι.Ενταξει είναι το γαμοτο,αλλα δεν νομιζω να αξιζει περασει σε τετοια περιπετια παλι.

zentakiasSF
11/01/2015, 12:42
Καλα και χωρις εργαστηριο νομιζω θα γινοταν δουλεια, αφου ενα παπί οταν πωλειται απο αντιπροσωπεια στον αριθμο πλαισιου του αντιστοιχει ενας αριθμος πινακιδας, οποτε αν η πινακιδα του τυπου ειναι ιδια αλλά διαφορετικό αρ. πλαισιου τοτε κανει μπαμ οτι εχει παραποιηθει. Σωστα?

SHOOTER045
11/01/2015, 12:47
Σε ίδια μότο - παπί
Με μια πινακίδα νόμιμη, πόσα μηχανάκια μπορούν να κυκλοφορήσουν?
Με μια άδεια δηλαδή μπορούν να υπάρξουν πάνω από ένα μηχανάκι που κυκλοφορεί καθ όλα νόμιμο κατά τ αλλα,με τους αριθμούς του νόμιμου.

zentakiasSF
11/01/2015, 12:50
Δεν το καταλαβα Δημητρη, αν δηλαδη εχεις 2 ιδια παπιά, μπορεις με μια αδεια και εναν αριθμο πινακιδας να κινεις "νομιμα" και τα 2?

SHOOTER045
11/01/2015, 12:54
Αν υπάρχει ο < κατάλληλος > για τα νούμερα πλαισίου....

zentakiasSF
11/01/2015, 13:00
Χαμός δηλαδη...

Προσωπικα δεν ξερω πως θα αντιδρουσα στην περιπτωση της στρουμφιτας,
ισως να τον αρχιζα στις ψιλές και να εχανα το δικιο μου και το μηχανακι μαζι...

SHOOTER045
11/01/2015, 14:52
Μπορεί ο συγκεκριμένος, να έχει άγνοια, δεν μπορούμε να προδικασουμε