PDA

View Full Version : wr 200 συντηρηση usd..τα φωτα σας



askianos
01/01/2015, 17:39
εχω wr 200 και το usd μου χανει λαδακια..θελω να το λυσω και να του αλαξω φλατζες κτλ..το θεμα μου όμως είναι...τι ποσοτητα λαδιου παιρνουν?οσο κ αν εχω ψαχει δ μπορω να το βρω...και τι λαδακι προτείνετε?:sun:

SHOOTER045
01/01/2015, 19:46
Motorex / fork oil
Μανιουλ για την ποσότητα δεν έχεις?

menelaos46
01/01/2015, 22:04
Θέλεις τη δουλειά να την κάνεις μόνος σου?

Λευκάδιος
01/01/2015, 22:34
Αν το πηρουνι δεν εχει μεγαλες διαρροες και τρεχει που και που μπορεις να το καθαρισεις και να παρατεινεις αρκετά το ανοιγμα.Η διαδικασια ειναι αυτη http://www.youtube.com/watch?v=8wlzfoVroSY&feature=youtube_gdata_player .Μπορεις να φτιαξεις το "ειδικο" εργαλειο απο παλιο φωτογραφικο φιλμ κοβωντας και διαμορφωνοντας το.
Αν η διαρροη ειναι μεγαλη και συνεχομενη πας για ανοιγμα,υπαρχει σχετικο βιντεο του Χελιωτη στο youtube και πολλα άλλα.Ο Χελιωτης δινει καποια στοιχεια για το air gap σε χρήση enduro ή mx αλλά για να είσαι σιγουρος καλό ειναι να βρεις το μανουαλ του WR.
Λάδι δεν εχω να προτεινω καποιο συγκεκριμενο,στο δικο μου πάντως απο Spectro εβαλα WP και είδα διαφορά.Βάλε κάποιο επωνυμο και βλεπεις αν σε καλυπτει για την χρηση που θες(θελει και πειραματισμους αυτο).

askianos
01/01/2015, 23:02
Motorex / fork oil
Μανιουλ για την ποσότητα δεν έχεις?
δυστηχως μανιουαλ δ εχω και από οσο εχω ψαξει δ το εχω βρει...:uplate:

λευκαδιε! σε παραδέχομαι..τετοια πατεντα ουτε που την εχω ακουσει ποτε μου. και τα δυο καλαμια χανουν πολύ αρα γιαυτο θα παω για λυσιμο...:smokin:
στο λυσιμο θα τα καταφερω τα ml τα ατιμαδ ξερω....
α ρε ατιμο μανουαλ και που σαι...:cry:

basiliss13
01/01/2015, 23:08
http://www.2strokers.com/index.php?action=downloads;sa=view;down=8:beer:

basiliss13
01/01/2015, 23:28
τώρα είδα ότι πρέπει να είσαι μέλος για να το κατεβάσεις.....να το κανεις γιατί το χρειάζεσαι να το έχεις γενικά....πάρε αυτό που χρειάζεσαι τώρα


329241329241

askianos
02/01/2015, 15:07
βασιλη εισαι θεος!ευχαριστω παρα πολύ!!:a18:
ευχαριστω και όλα τα παιδια για την αμεση αποκριση τους!!
ευχαριστω τον θεο την οικογενεια μου...:bawl:
να στε καλα παιδες!!!