PDA

View Full Version : motogp 2015



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
03/01/2015, 17:59
http://www.motogp.com/en/news/2014/2015+provisional+MotoGP+calendar+announced

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
03/01/2015, 18:00
ενα ζευγαρι. μια μοτο, εισιτηρια καραβιου μετ επστροφης θεση καταστρομα. 3 διανυχτερευσεις στην φλωρεντια σε ξενοδοχειο 4 αστερων. καυσιμα. διοδια. 650 ευρω + φαγιτο σε εστιατορια που ξερω (για να μην μας τον πιασουν και μηνουμε και νυστικοι) περιπου 800 - 900 ευρω αναλογος το ποσο φαγανοι ειστε + εισιτιρια για την πιστα 70-90 το ατομο. εαν θελει καποιος να πιασει καμπινα στο πλοιο θα κλησουμε μεσα στο πλοιο για πιο οικονομικα. για αρχιστε να ψυνεσται.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
03/01/2015, 18:00
χιλιομετρα ... απο αθηνα εως πατρα 200 χιλιομετρα απο αγκονα προς φλωρεντια μεσω φορλι ( εαν δεν παει κανεις απο εκει ας μην παει ιταλια ) 285 χιλ επιστροφη απο οτοστρατα μεσο μπολονια 320 χιλ τα χιλιομετρα που θα κανουμε απο οταν φτασουμε φλωρεντια ειναι μονο για την πιστα που θα παμε με της μοτο περιπου συνολικα 100 χιλιομετρα. οσο ειμαστε στην φλωρεντια η μοτο θα ειναι στο παρκινκ ασφαλεις και θα κινουμαστε με το λεωφορειο, (τα λεωφορια στην φλωρεντια δεν κινουνται κανουν χαμηλη πτιση ακομα και σε ωρες αιχμης)

SHOOTER045
03/01/2015, 18:16
Εγώ θα ξέρω σε λίγες μέρες,παντως το πλάνο είναι για ένα απ τα δύο ιταλικά - εγώ προτιμώ misano αφού το πλάνο έχει επίσκεψη tavuglia, και ο αυτόματος ήδη συντονίστηκε στα 46 χλμ.
Μπορεί όμως να παίξει και Brno,θα δούμε από βδομάδα όταν ανέβω και μιλήσω με την παρέα.

nick_VFR
03/01/2015, 20:09
Λεπτομέρεια (που ενδιαφέρει τους βόρειους):


Το πλοίο πιάνει Ηγουμενίτσα?

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
03/01/2015, 20:30
ναι
βενζινη βαζουμε τοση οστε όταν φτασουμε πατρα /ηγουμενιτσα να εχουμε μπει στην ρεζερβα.
μετα βαζουμε αγκονα βενζινη πιο ακριβη αλλα νομιζεις ότι η μοτο εχει τουρβο και βγαζει ανα γεμισμα πολλααααααα περισοτερα χιλιόμετρα.....

SHOOTER045
03/01/2015, 20:33
Στο περσινό πλανο για misano,αναχώρηση θα είχαμε από Ηγουμενίτσα.
Για φέτος δεν ξέρω

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
05/01/2015, 16:08
28 μαιου φευγουμε 2ιουνιου ειμαστε ελλαδα ξενοδοχεια προλαβενουμε οικονομικα μεχρη τελος φευρουαριου να κλησουμε μετα πεφτουν τα ταξιδιοτικα απο ολλη την ευρωπη και θα βρισκουμε δυκληνο πανω απο 100 ευρω την βραδια και 20-25 χιλ μακρια απο την φλωρεντια...,,,
μια μοτο με ενα ατομο θεση καταστρομα να μηραστει το δωματιο με καποιον αλλον φιλο του απο την παρεα το κοστος περιπου 550 με 600 ευρω με φαγιτα εισιτιριο πιστας κλπ μετ επιστροφης οπως τα βγαζουμε με την παρεα μου που θα παμε γιατι θα ειναι και καποιοι μονοι μεχρη τωρα απο την παρεα μου θα ειμασται 12 μοτο 4 με της γυναικες μας δυκαβαλα και 8 μονοι αναβατες εγω εχω παει 8 φορες στο μουτζελο της 6 απο αυτες ημουν οδηγος σε γκρουπ γνωστων περιοδικων και ξερω να παω τον κοσμο με ασφαλεια και να τους παω να φανε φτινα και καλα οποτε μην εχεται οποιος θελει κανενα κολιμα. δεκτες μηχανες που θα μπορουν να ταξιδεψουν στην οτοστρατα με 120 - 130 χιλομετρα και ας ειναι και 250 κιβικα η σκουτερ. αλωστε ειχα πολλες φορες μοτο μικρου κιβισμου στα γκρουπ. οποιος αποφασισει μου γραφει θα φυγουμε με μνοαν λαιν και μπωρο να του προτινω καποια απο τα ξενοδοχεια που ξερω και εχουν μηνη φιλοι απο αλλα ταξυδια και ειναι καλα και εχουν και παρκινκ για της μοτο μας

modoxx
09/01/2015, 11:08
μας έχεις βάλει στην μπρίζα για τα καλά
αλλα πες μας λίγο αναλυτικά με 600 euro τι έχεις υπολογίσει
είναι μέσα και τα εισιτήρια τις πίστας?και αν είναι μέσα είναι μονο για τον αγώνα?
και τι άλλο έχεις υπολογίσει μέσα σε αυτό το ποσο?

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
10/01/2015, 19:00
μια μοτο με ενα ατομο θεση καταστρωμα να μηραστει το δωματιο με καποιον αλλον φιλο του απο την παρεα το κοστος περιπου 550 με 600 ευρω. με φαγιτα, εισιτιριο πιστας για την ημερα του αγωνα. δωματιο ξενοδοχείου (μισο μισο με το δευτερο ατομο). εισιτιρια καραβιου μετ επιστροφης βενζίνες για 1000 χιλιόμετρα και διοδια
αναλιτηκα
μοτο και ένα ατομο στο καραβι μετ επιστροφης 150 ευρω
βενζινη με 7 λιτρα στα 100 θελουμε 70 λιτρα χ 1.50 το λιτρο 105 ευρω
διοδια 25 ευρω
εισιτηριο πιστας 70-90 ευρω
φαγητο 5 μερες μεσιμερι βραδυ και καφεδες 150 ευρω
ξενοδοχειο 100 ευρω ( εχω βρει 4 αστερων για τρις βραδιες το δυκληνο 198 ευρω, και θα το παλεψω και στην τιμη και σε αλλα ξενοδοχεια για καλυτερη τιμη, μην ξεχναται ότι τωρα εχει πολύ κοσμο στην φλορεντια)
πλουσια (σπαταλα) πιστευω θα είναι κατω από 650 ευρω.. οικονομικα 550-600.
μολις ξερω περιπου ποσοι θα ειμασται θα παλεψω για της τιμες και στο καραβι και στο ξενοδοχειο. από φαγιτο θα σας παω σε μαγαζια που ξερω και με 10-12 ευρω θα τρωμε καλα.

SHOOTER045
10/01/2015, 20:44
Σημερινα νεα
Brno τον αυγουστο
και mugello τον Σεπτεμβρη.
οποτε δεν θα βρεθουμε στο πλοιο....

BLiTzER
11/01/2015, 08:12
Προσπαθώ να πείσω την κοπέλα μου να το κάνουμε αυτό από πέρσι, οπότε αν μπορείς, διευκρίνισέ μου τα εξής σε παρακαλώ:

Χοντρικά με 1000ε τη βγάζει ένα ζευγάρι + μοτοσυκλέτα (ξενοδοχεία, εισιτήρια, αγώνας, τα πάντα μέσα); Αυτές είναι οι τιμές του "γκρουπ" ή πάνω κάτω αυτές είναι για οποιονδήποτε; Πόσες ώρες είναι το ταξίδι με το πλοίο και πόσο επιπλέον κοστίζει η καμπίνα;

Cheers :beer:

SHOOTER045
11/01/2015, 10:52
Το google μας βγάζει 1300 +- χλμ από εδώ μέχρι Brno.
Μετάβαση οδικώς, αλλά εμείς έχουμε καιρό, θα ανανεώσω όταν πλησιάσει ο καιρός

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
11/01/2015, 21:18
Προσπαθώ να πείσω την κοπέλα μου να το κάνουμε αυτό από πέρσι, οπότε αν μπορείς, διευκρίνισέ μου τα εξής σε παρακαλώ:

Χοντρικά με 1000ε τη βγάζει ένα ζευγάρι + μοτοσυκλέτα (ξενοδοχεία, εισιτήρια, αγώνας, τα πάντα μέσα); Αυτές είναι οι τιμές του "γκρουπ" ή πάνω κάτω αυτές είναι για οποιονδήποτε; Πόσες ώρες είναι το ταξίδι με το πλοίο και πόσο επιπλέον κοστίζει η καμπίνα;

Cheers :beer:

το 1000ρικο είναι μια χαρα εάν πας μονος σου με την κοπελα σου όπως γραφω πιο πανω θα εχεις και περισεμα.
εάν πας μονος με την κοπελα σου...
θα σου δοσο να καταλαβης,
εγω με την κατερινα και ο φιλος ο γιαννης με την χριστηνα θα παρουμε μια καμπινα ολοκληρη και θα κοιμιθουμε τα 2 ζευγάρια. τα εισιτιρια θα εχουν καμπινα το δικο μου του γιαννη και 2 φιλων οι οποιοι θα κοιμιθουν καταστρωμα και θα πληροσουμε εμεις την διαφορα για να μηνουν οι γυναικες μας γιατι οι καμπινες είναι ανδρων και γυναικων. εσυ εάν παρεις καμπινα με την κοπελα σου η θα παρεις δυκληνη και θα την πληρωσεις με τα εισιτιρια 950 ευρω η θα παρεις εισιτιριο με καμπινα 450 και εσυ θα κοιμηθείς με καποιους αντρες αγνωστους και η κοπελα σου με καποιες γυναικες αγνωστες. εάν ερθεις μαζι μας θα κανουμε το ιδιο με ένα ζευγαρι της παρεας μας και η διαφορα θα είναι 100-150 πιο πανω δηλαδη γυρο στα 450 το ζευγαρι μετ επιστροφης παντα και θα εισαι με ζευγαρι της παρεας το βραδυ και η κοπελα σου μαζι σου στην ιδια καμπινα.
στην φλωρεντια εάν δεν ξερεις που θα πας να φας θα πληρωσεις ένα σκασμο λευτα και θα πεις το ψωμι ψωμακι από την πεινα γιατι τα φαγιτα τους είναι μικρα και ανοστα και πιασοκολικα.
και από την άλλη είναι θεμα ξενοδοχείου εάν εχει παρκινκ για την μοτο εάν το παρκινκ είναι μεσα στην τιμη η εξτρα εάν είναι του ξενοδοχείου η συνεργαζομενο, πως θα κηνηθεις στην φλωρεντια (γιατι το να κηνηθεις μα την μοτο το ξεχνας)
και πολλα αλλα που εάν πας μονος σου και δεν τα ξερεις θα ταλεποριθεις και θα σου φιγουν ενας σκασμος λευτα.
το λεω από εμπειρια γιατι πριν 12 χρωνια που προτοπηγα ... ασε πονεμενη ιστορια.....

yg A! ξεχασα να σου πω ότι βαλε και καβατζα χρημα γιατι οι πειρασμοι το να παρεις επωνυμα ρουχα σε τιμες τζαμπα είναι μεσα στο προγραμα... εκτος εάν πεις ότι θα κανεις ερευνα αγωρας και θα ξαναπας συντομα να ψωνισεις.. :)

BLiTzER
11/01/2015, 22:50
Εντάξει προφανώς αν μου πεις ότι στοιχίζει 1000ε σύνολο, δε θα έχω ακριβώς 1000ε :P Επίσης εννοείται ότι αν το κάνω, προτιμώ να το κάνω με παρέα και ειδικά εφόσον το'χεις κάνει τόσες φορές και είσαι γνώστης. Εκτός των άλλων, θα είναι πολύ πιο ευχάριστες οι διαδρομές με έναν οδηγό με την εμπειρία σου.

Για 100-150ε επιπλέον, για 2 άτομα, μάλλον αξίζει η καμπίνα. Νόμιζα ήταν αρκετά ακριβότερες.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
23/01/2015, 11:22
από τον φιλο τον δημητρη εχουμε αυτά και την κυριακη κληνουμε εμεις


Καλημέρα Γιώργαρε.

Λοιπόν, έχω τα πάντα οπότε εδώ μπορείς να βρεις την προσφορά μου:

Ξεκινάω με τα ακτοπλοϊκά:

28 ΜΑΪΟΥ / 01 ΙΟΥΝΙΟΥ: ΜΙΝΩΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, ΠΑΤΡΑ – ΑΝΚΟΝΑ – ΠΑΤΡΑ.

ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΑΒ4: 57,00 το άτομο ανά διαδρομή.

ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ AES: 44,00 το άτομο ανά διαδρομή.

ΑΠΛΗ ΘΕΣΗ D: 43,00 το άτομο ανά διαδρομή.

ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ: 37,60 το ΠΑΤΡΑ – ΑΝΚΟΝΑ και 29,60 η επιστροφή.

Πρέπει να σ’ ενημερώσω ότι μέχρι τώρα, η μόνη εταιρεία που μου δίνει την 1η Ιουνίου είναι οι Μινωικές. Εκείνη τη μέρα, μέχρι στιγμής, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ελεύθερα κρεβάτια σε καμπίνα αλλά ΜΟΝΟ αεροπορικές. Βέβαια, υπάρχει περίπτωση ακυρώσεων οπότε αργότερα ίσως βρούμε. Έχει ελεύθερες καμπίνες στις 2 Ιουνίου αλλά δε νομίζω να σας βολεύει.

Πάμε τώρα στα ξενοδοχεία. Σου δίνω τιμές για τα δύο που μου έστειλες εσύ που σίγουρα έχουν ιδιωτικό parking:

Β&Β HOTEL FIRENZE NUOVO PALAZZO DI GIUSTIZIA.

ΔΙΚΛΙΝΟ: 44,00 το άτομο με πρωινό.

ΤΡΙΚΛΙΝΟ: 35,00 το άτομο με πρωινό.

B&B HOTEL FIRENZE NOVOLI.

ΔΙΚΛΙΝΟ: 37,00 το άτομο με πρωινό..

ΤΡΙΚΛΙΝΟ: 33,00 το άτομο με πρωινό. .

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ξενοδοχεία, θα πρέπει να πληρώσετε στη reception, 3 ευρώ το άτομο ως φόρο διαμονής στη Φλωρεντία (αυτό φίλε δεν το ήξερα. Πρώτη φορά ακούω τέτοιο πράμα). Αυτό πρέπει να πληρωθεί από εσάς εκεί, εγώ δεν μπορώ να το κάνω.

Τέλος, το εισιτήριο για τον αγώνα της Κυριακής έχει 132,00 Ευρώ το άτομο.

Ότι άλλο χρειαστείς είμαι στη διάθεσή σου.

Dimitris Kouvas

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
30/01/2015, 15:49
σημερα 14 ατομα δωσαμε τα χρηματα για τα καραβια και το ξενοδοχειο.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
01/02/2015, 22:15
για οποιον θελει ακομα να δηλοσει σημετοχη
ένα ατομο και μοτο καμπινα να παμε και αεροπορικη να γυρισουμε (καμπινες επιστροφης τελος) όλα 168.20
3 ημερες να μιραστη με καποιον αλλον από την παρεα το δωματιο σε δικληνο 37 το ατομο χ 3 νυχτες = 111 με πρωινο , σε τρικλινο 99 με πρωινο.
ζευγαρι να μιραστη με άλλο ζευγαρι από την παρεα την καμπινα να παρουν ολοκληρη τετρακληνη για να πανε και αεροπορικες να γυρισουν ( ειπαμε ότι η καμπινες επιστροφης τελος) και μια μοτο 269.20 δικλινο με πρωινο 222,00 για της 3 βρδιες στην φλορεντια.
στην φλορεντια εκτος από αυτά στα ξενοδοχεια πληρωνεις εκει και 3 ευρω το ατομο ανα διανυχτερευση για διμοτικο φορο (νταβατζιλικη του δημου γιατι ολοκληρι η πολη της φλορεντιας θεωρείται μουσειο.... ακουσον ακουσον ....)
το ξενοδοχχειο εχει παρκινκ για της μοτο μεσα στην τιμη όχι εξτρα γιατι τα παρκινκ είναι τσουχτερα εκει..
από αθηνα να υπολογισεται 1200 χιλιόμετρα ότι θα κανετε (τα 700 περιπου θα γινουν στην ιταλια)
γυρο στα 30 ευρω διοδια στην ιταλια .
φαγιτο περιπου 30 ευρω το ατομο την ημερα το πολύ αναλογα το ποσο φαγανοι εισται (για μεσιμεριανο και βραδυνο το πρωινο είναι στο ξενοδοχειο μεσα στην τιμη ειπαμε)
εισιτηρια πιστας μονο για την κυριακη 90 ευρω (ακουσα αουτς????πονεσε???? .....) από αυτην την τιμη αρχιζουν.

εχουμε κανει κρατισεις για 4-5 ατομα περισοτερα μηπος θελισει κανεις να ερθει παρεα. εάν μπειτε στο μουκινκ θα δειτε ότι τα φτινα ξενοδοχεια είναι ειδη κλησμενα μην πειτε ότι θα κλησεται τελευταια στιγμη την κατσατε....

PaZaRiOTiS
14/02/2015, 10:53
Καλημέρα στο φόρουμ,

1 Ζευγάρι με GS650 Dakar κ μεις για Τοσκάνη(4 βράδια)-Φλωρεντία(3 βράδια)-Mugello (23/05-02/06). Αναχώρηση από Θεσσαλονίκη (μόνος), παραλαβή κοπελιάς από αεροδρόμιο ανκόνας. Όλο κ κάπου θα σας πετύχουμε κ μεις στη διαδρομή. :beer:

Μεχρι στιγμής έχουμε κλείσει εισιτήρια για τις μετακινήσεις, μένουν οι διαμονές κ ο αγώνας...

Vice
14/02/2015, 12:40
Εγώ κανονίζω με παρέα για Misano Σεπτέμβριο. Δικάβαλοι κανα 4-5 μηχανές. Υπαρχει χρόνος ακόμη αλλά και μονο που το σκέφτομαι ενθουσιάζομαι.

Τον περασμένο Νοέμβριο ήμουν με την κοπελιά στον τελικό GP στην Βαλένθια αλλά πήγαμε αεροπορικώς. Οταν φτάσαε στην πίστα για τα προκριματικά και είδαμε το τι γίνεται απο μηχανές παθαμε την πλάκα μας. Ο ήχος τους ήταν σαν να "μπουμπουνίζει" για βροχή. Τρελάθηκα... Είπα την επομενη φορά με μηχανή οπως και δηποτε. Εννοείται το ταξιδάκι θα περιλαμβάνει μπανάκι παραλίες, καφεδάρες, και λεμε να πεταχτούμε και μια βόλτα σε κάποια πίστα να νοικιάσουμε μια ferrari ή lambo για ξεκαύλωμα. οσο οσο, μια φορά τα κάνεις αυτά.

Από εξοπλισμό και μπαγκαζιέρες πρέπει να οργανωθούμε γιατί ειναι και πανάκριβα.

SHOOTER045
14/02/2015, 14:06
Καλώς εχόντων των πραγμάτων το τριήμερο του Αυγούστου θα είμαι Brno.
4 μονοκαβαλα μοτοσακα,και ένα όχημα που θα είναι φιλικό ζευγάρι και θα κουβαλάει τα μπαγκάζια μας, οπότε θα έχουμε καλό ταξίδι.
Τώρα η θα πάρω κάποιο μεταξύ των ΖΧ12/ CBR 1000RR/ V STROM 650 η αν έχω τελειώσει ως τότε το bandit μού, αφού οι ταχύτητες θα παίζουν στα 140/160 .
Ειδομεν

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
16/02/2015, 17:23
Καλημέρα στο φόρουμ,

1 Ζευγάρι με GS650 Dakar κ μεις για Τοσκάνη(4 βράδια)-Φλωρεντία(3 βράδια)-Mugello (23/05-02/06). Αναχώρηση από Θεσσαλονίκη (μόνος), παραλαβή κοπελιάς από αεροδρόμιο ανκόνας. Όλο κ κάπου θα σας πετύχουμε κ μεις στη διαδρομή. :beer:

Μεχρι στιγμής έχουμε κλείσει εισιτήρια για τις μετακινήσεις, μένουν οι διαμονές κ ο αγώνας...
παρε με τηλεφωνο όταν εισαι φλορεντια εξι ενεα επτα επτα δυο ενενιντα τρια εξιντα ένα γιωργος.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
16/02/2015, 17:24
αυριο 17 2 το μεσιμερι περνουμε τα εισιτιρια και τα βαουτσερ στο χερι από αυριο το μεσιμερι οποιος βρει με το καραβι θα είναι τυχερος ... και εαν βρει . εχει 100% πληρωτιτα

PaZaRiOTiS
20/02/2015, 15:07
Γιώργο θα τηλ όταν θα μαςτε φλωρεντια σιγουρα. Παραλαμβάνω κ γω ειςιτηρια αγώνα σημερα. Χθες απεστάλησαν. Materazzi διαλέξαμε τλκ!

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
23/02/2015, 18:29
τελικα ημασταν 13 ατομα από την παρεα μου και ο αποστολης από εδώ το φορουμ . η μητερα ενός από την παρεα επαθε εγκεφαλικο και δεν θα ερθει και μου ειπε ότι εάν εχω κανεναν να ερθει στην θεση του και να του δοσει τα χρηματα που πληρωσε αυτος να μην τα χασει. . μου εχει πει ο μικε 777 ότι θελει να ερθει εάν δεν ενδιαφέρεται ποια θα ποσταρω μηπος θελει να ερθει κανεις άλλος. περιμενο τηλεφωνο από τον μικε777 πρωτα .

Μικe777
23/02/2015, 21:51
σου εστειλα π.μ!

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
24/02/2015, 16:24
331703
μικρο δειγμα.....

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
24/02/2015, 16:30
http://fazerclub.eu/forumx/viewtopic.php?f=7&t=1865

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
26/02/2015, 23:52
η θεση εκλησε οποτε σαν γκρουπ δεν μπορούμε να βαλουμε αλλον για να πιασει αυτές τις τιμες . οποιος ερθει βγαζει τα εισιτιρια και το ξενοδοχειο μονος του πια και αυτό που μπορω να κανω είναι εάν συνταξιδεψουμε να τον βοηθεισο στο ταξιδη και στην φλορεντια ,
αποστολή μολις ο δημιτρης μου φερει τα εισιτηρια θα σε παρω τηλεφωνο κα βρεθουμε.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
10/03/2015, 12:59
και ο παππους της παρεας μας ακυροσε για λογους υγειας. (ειχε κανει χημοθεραπια πριν 2 χρωνια και μαλων του εκανε μετασταση αλλα δεν μας το λεει , απλα λεει ότι εχει πρόβλημα ) οποτε μενη μια θεση κενη .
οποιος ενδιαφέρεται θα μοιραστει το δοματιο με τον αποστολή από το φορουμ και τον φιλο μου τον κωστα στο τρικληνο στην θεση του παππου. κοστος καραβιου και ξενοδοχείου 267.20 και εισιτιρια για πιστα σε 15 μερες θα τα κλησουμε 73-75 ευρω.
οποιος ενδιαφέρεται μου λεει και μπορει να ερθει την πεμπτη στο http://www.goldenfoods.gr/frontend/campaigns/single/107/?ref=linkwise να μας γνωρισει και αν τα πουμε από κοντα.

υγ. αποστολή εχεις επιστροφη 33 ευρω γιατι ειχες καταθεσει περισοτερα , ειπα του δημητρη να τα κρατισει και μολις είναι για τα εισιτηρια για την πιστα να του δοσεις τα υπολυπα και θα δοσουμε και εμεις ο αθε ενας μας τα 73 -75 ευρω οσο τελικα βγει. εχω στα χερια μου το ομαδικο εισιτιριο και τα βαουτσερ του ξενοδοχείου εάν θελεια να σου δοσο αντιγραφο πες μου να σου φερω.

Hayate
14/04/2015, 13:22
Υφίσταται ακόμα η θέση;επειδή τώρα το είδα.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
14/04/2015, 20:13
εχεις πμ.
ναι υπαρχει την πεμπτη θα ειμαστε εδώ για καφε δεν το πμ.

https://www.google.com/maps/dir//38.0117853,23.7039196/@38.0114781,23.7036562,19z/data=!4m4!4m3!1m0!1m1!4e1?hl=en

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
25/04/2015, 08:37
33 και σημερα

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
25/04/2015, 11:48
Μιλάμε για οργάνωση…
Πέμπτη 28/5 στης 6 το απόγευμα φεύγει το καράβι από πάτρα και φτάνουμε παρασκευή 29/5 στης 5 στην Αγκόνα.
Ανασυγκρότηση για βενζίνη πριν την έξοδο για Φορλί.
Καφές στην κορυφή του εθνικού δρυμού της Τοσκάνης στην γνωστή καφετέρια .
Φτάνουμε περίπου στης 10 το βράδυ στην Φλωρεντία στο ξενοδοχείο και πάμε στην γνωστή πιτσαρία στο ριφρεντι για το μεγάλο φαγοπότι.

Σάββατο πρωί πάω στην πίστα 3 από τα παιδιά που θέλουν να δουν και τα δοκιμαστικά τους δείχνω που θα αφήσουν της μηχανές τους για να είναι ασφαλείς και που θα καθίσουν στην πίστα για να βλέπουν το μεγαλύτερο μέρος της πίστας. Εγώ επιστρέφω Φλωρεντία και πηγαίνουμε με το λεωφορείο για ψώνια στην Φλωρεντία
Μόλις ψωνίσουμε επιστρέφουμε στο ξενοδοχείο και παίρνουμε της μότο και φεύγουμε για ΣΙΕΝΑ που απέχει 81 χιλιόμετρα, μεσημεριανό στην Σιένα και το απόγευμα επιστροφή στην Φλωρεντία.
Αφήνουμε της μότο και με το λεωφορείο κατεβαίνουμε πάλι στην Φλωρεντία όπου θα τους ξεναγήσω στην ιστορική πολη της Φλωρεντίας. Καφεδάκι δίπλα στον ποταμό ΑΡΝΟ που διασχίζει την Φλωρεντία και το βράδυ αληταρία σε μια μπυραρία- μπαράκι –φοιτητο στέκι στα προάστια της Φλωρεντίας.

Κυριακή αναχώρηση για την πίστα και αφού πάμε στο γνωστό… << παρκινγκ>> και ασφαλίσουμε της μότο μας βόλτα στα περίπτερα των χοντα γιαμαχα ντουκατι κλπ για μπλουζάκια και δωράκια και διάφορα αναμνηστικά που δίνουν. Στην συνέχεια το γκρουπ θα μπει στην πίστα στο σημείο που είχα υποδείξει και από την προηγούμενη μέρα στα παιδιά και εγώ με την Κατερίνα παίρνουμε την μότο μας και φεύγουμε (μια που έχουμε δει τον αγώνα στο mugello 9 φορές ) και θα πάμε επ ευκαιρία για Βενετία που απέχει 250 χιλιόμετρα. Αφού κάνουμε την βόλτα μας το απόγευμα θα επιστρέψουμε στην Φλωρεντία να βρούμε και τους υπόλοιπους της παρέας και θα κάνουμε ένα νυχτερινό ξεσάλωμα στην Φλωρεντία .
Την δευτέρα πρωί πρωί αναχώρηση για Αγκόνα μέσω Μπολόνια πια για να μαζέψουμε πιο άνετα τα χιλιόμετρα μέσο οτοστρατα.
Τρίτη μεσημέρι φτάνουμε πάτρα και με βαριά καρδιά αλλά γεμάτοι από αναμνήσεις από της όμορφες στιγμές που θα έχουμε περάσει θα δώσουμε ραντεβού για την επομένη εξόρμηση μας στο εξωτερικό (για τα τελευταία είμαι σίγουρος)

PaZaRiOTiS
06/05/2015, 00:03
Θενκς για το share του προγράμματος!

Πλησιάζουν οι μέρες! Παίδες παίζει να κολλήσουμε κ μεις το Σάββατο το πρωί για τα δοκιμαστικά, η καβάτζα στην πίστα πρέπει να είναι όλα τα λεφτά..!

Για όποιον φτάσει νωρίτερα φλωρεντία, εμείς θα είμαστε από Πέμπτη βράδυ έχοντας κάνει ήδη τον γύρο της τοσκάνης. :wave2::wave2::wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
06/05/2015, 08:28
εάν θελεις να βαλεις με ασφαλεια την μοτο σου παρε με τηλεφωνο την παρασκευη το βραδυ να βρεθουμε το σαββατο το πρωι να παμε ολοι μαζι στην πιστα για να σας δειξω που θα μπουν οι μοτο και που πρωτινο να καθησεται να εχεται ορατοτηα στο μεγαλιτερο μερος της πιστας
εξι ενεα επτα επτα δυο ενενιντα τρια εξιντα ένα γιωργος

PaZaRiOTiS
10/05/2015, 11:37
εάν θελεις να βαλεις με ασφαλεια την μοτο σου παρε με τηλεφωνο την παρασκευη το βραδυ να βρεθουμε το σαββατο το πρωι να παμε ολοι μαζι στην πιστα για να σας δειξω που θα μπουν οι μοτο και που πρωτινο να καθησεται να εχεται ορατοτηα στο μεγαλιτερο μερος της πιστας
εξι ενεα επτα επτα δυο ενενιντα τρια εξιντα ένα γιωργος

Τέλεια, θα σε καλέσω παρασκευή βράδυ. Απλά να ξέρεις το νούμερο μ ξεκινάει από +44(αγγλικό), μην δεις ξένο νούμερο κ δεν το σηκώνεις! :p

Λευτέρης

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
23/05/2015, 14:42
καπος ετσι ειμαστε ολη η παρεα κοιταζουμε το ημερολογιο για να δουμε 28/5 και να αναψει το πρασινο φως335977

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
28/05/2015, 10:29
σε μιαμηση ωρα ξεκιναμε.... https://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcwhttps://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw

spyrakos35
28/05/2015, 10:31
καλά να πατε
καλά να περάσετε
καλά να γυρίσετε

:beer:

Billymuse
28/05/2015, 14:58
Να τα περάσετε σουπερ ρε μάγκες

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
03/06/2015, 07:29
συντομα και περισοτερες με εντυποσεις....336582

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
03/06/2015, 07:31
336583
οι πρωτοι από εμας που φτασαμε στην κοριφη μετα το φορλι στην καφετερια, οι αργοι ερχονται σε λιγο