PDA

View Full Version : timberland vs caterpillar μποτακια



Pattaya boy
12/01/2015, 12:42
Μετα απο ψαξιμο κατεληξα σ' αυτες τις δυο μαρκες. Για χειμωνα, που μπορω να τα φορεσω καθημερινα με τζινακι για βολτα, να ειναι ανετα, και το κυριοτερο που με ενδιαφερει ειναι η αντοχη στο χρονο. Φυσικα θα φοριουνται και πανω στην μοτοσυκλετα για διαδρομες εντος πολεως. Ειχατε ποτε καποια απο τις δυο μαρκες? Θα με ενδιεφερε να διαβασω εντυπωσεις και γνωμες απο κατοχους πριν αγορασω μια απο τις δυο φιρμες. Ευχαριστω :beer:

nickald
12/01/2015, 12:56
Ένα ζευγαρι CAT που ειχα παρει την εποχη του μεσοπολεμου ακομα ζει..... πολύ δυνατα μποτακια...

SHOOTER045
12/01/2015, 12:59
ειχα και εχω και τις δυο μαρκες
caterpilar σε ημιμποτακι και μποτακι
και timberland σε μποτακι
τα δευτερα ειναι μια κλαση επανω,τα συγκεκριμενα ειναι ορειβατικου τυπου αδιαβροχα και goretex,τα φοραω και σε μηχανη και δεν εχουν παρουσιασει τιποτα αρκετα χρονια τωρα.
τα cat τα μποτακια ειναι στο καλσικο δερμα σαν καστορ που φθειρεται στην επαφη με τις ταχυτητες,τα αλλα που εχω που ειναι κανονικο δερμα,δεν παρουσιασαν το παραμικρο

est
12/01/2015, 13:51
Έχω ένα ζευγάρι timberland αγορασμένα με δραχμές. Αν και έχουν σημάδια και γρατζουνιές στο πάνω μέρος από την καλοπέραση, ούτε νερό μπάζουν, ούτε υπάρχει κάποια άλλη αλλοίωση. Πρόσφατα πήρα 2ο ζευγάρι και ελπίζω να με βγάλουν μέχρι να ξαναγυρίσουμε στις δραχμές!!:p

georgemark
12/01/2015, 13:53
Timberland μποτάκια δεν έχουν πάθει το παραμικρό εδώ και 4 χρόνια , τα cat τον δεύτερο χρόνο έπαψαν να είναι αδιάβροχα και ξεκόλλησε η σόλα:(

morpheus
12/01/2015, 14:00
Μετα απο ψαξιμο κατεληξα σ' αυτες τις δυο μαρκες. Για χειμωνα, που μπορω να τα φορεσω καθημερινα με τζινακι για βολτα, να ειναι ανετα, και το κυριοτερο που με ενδιαφερει ειναι η αντοχη στο χρονο. Φυσικα θα φοριουνται και πανω στην μοτοσυκλετα για διαδρομες εντος πολεως. Ειχατε ποτε καποια απο τις δυο μαρκες? Θα με ενδιεφερε να διαβασω εντυπωσεις και γνωμες απο κατοχους πριν αγορασω μια απο τις δυο φιρμες. Ευχαριστω :beer:

La sportiva. 6 χρόνια, 4 πτώσεις, αμέτρητες βροχές, καθημερινή χρήση, κανένα πρόβλημα. Έχω αλλάξει 3 φορές κορδόνια.

http://www.sportiva.com/products/footwear/hikingbackpacking

morpheus
12/01/2015, 14:04
329643

... και για του λόγου το αληθές... ναι πρόκειται για παπούτσι 6 ετών._

kordix
12/01/2015, 14:13
Ένα ζευγαρι CAT που ειχα παρει την εποχη του μεσοπολεμου ακομα ζει..... πολύ δυνατα μποτακια...


Exω και γω ενα ζευγάρι CAT πάνω από 10 χρόνια και το έχω λιώσει στις πεζοπορείες σε κακοτράχαλα μονοπάτια στο βουνό + καθημερινή χρήση. Εξαιρετικό μποτάκι, πολύ ανετο, ελαφρύ, γερό και δαγκωτό θα το ξανα περνα αν έβρισκα το ίδιο κλασσικό.

Το είχα πάρει από τη Γλυφάδα όταν υπήρχε ακόμα εκεί το Καραμ......λα, φαντάσου πόσα χρόνια πίσω μιλάμε.

skylaros
12/01/2015, 14:37
Και τα Cat είναι πολύ καλά και τα Timberland και τα Columbia έχω και από τα 3 εδώ και 13 χρόνια τα πρώτα και τα τρίτα. Τα Cat δε τα έχω φορέσει πολύ γιατί τα έχω πάρει σε μπότα και είναι αρκετά βαρύ, αλλά πραγματικά έχουν περάσει μέσα από ποτάμι και δεν έχουν πάρει σταγόνα και είναι ακόμα σαν καινούργια. Τα Timberland δύο ζευγάρια που είχα το ένα το πέταξα γιατί είχε γίνει πλέον χάλια αλλά δεν έβαζε νερά ακόμα και στο τέλος της ζωής του (είχαν λιώσει σόλες κλπ) το άλλο ζευγάρι το έχω ακόμα, καλούλι αλλά δε με βόλεψε για μποτάκι γιατί ήταν "αστικό" αρκετά μαλακό με πολύ μαλακή σόλα και δε κράταγε καλά + χάλασε και αρκετά γρήγορα. Τα Columbia χάλασαν τη σόλα τους μετά από 13 χρόνια, έχουν σόλα Vibram (σόλες που εξελίσσονται ειδικά για ορειβατικά κλπ παπούτσια) Βρήκα μαγαζί που τις αλλάζει με ίδιες με 45 ευρό και θα τα πάω. Τα παπούτσια αυτά έχουν περάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ποτάμια, βροχές, λάσπες, πέτρες, τα πάντα και πραγματικά δεν έχουν ούτε γρατζουνιά στο πάνω μέρος. Δεν έχουν πάρει ποτέ σταγόνα και αν εξαιρέσεις ότι και αυτά είναι λίγο βαριά πραγματικά τα θεωρώ τέλεια παπούτσια.

nikonian
12/01/2015, 15:01
Δεν παραμυθιάζομαι με τίποτα από τα παραπάνω ονόματα, δεν δίνω με τίποτα 200 ευρώ για μποτάκια. Timberland-50δολ. στην ούσα και 200 ευρά στην Ελλάδα. Πριτς!
Και η πλάκα είναι ότι προσπαθούμε με νύχια και με δόντια να εκλογικεύσουμε την αγορά μας, να τα κρατήσουμε ζωντανά για πολλά χρόνια. Πληρώνουμε κι άλλα 50-100 ευρώ στον τσαγκάρη.
Ό,τι έχω ακριβοπληρώσει, ποτέ δε μου βγήκε. Σύμπτωση; 50 στα 50;

Τα ποιοτικά μποτάκια τα βλέπεις και τα πιάνεις. Δυο φορές πέτυχα ποιοτικά δερμάτινα στο lidl και τα άρπαξα με 25 ευρώ. Έχουν περάσει 6-7 χρόνια και είναι σαν την πρώτη μέρα.

Υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ ποιοτικά ρούχα και παπούτσια σε λογικές τιμές.

panavour
12/01/2015, 15:23
Aπ την εμπειρια μου με δεκαδες ζευγαρια παπουτσια -εχω ψωνιο-απο τα ποιο φτηνα κινεζικα εως και timperland -τα ποιο ακριβα - τα καλυτερα και τα μονα που αντεχουν δεκα χρονια τωρα το βαρος μου χωρις να εχουν παθει σχεδον τιποτα ειναι τα timperland.Και τα φοραω σχεδον καθε μερα.Βεβαια οπως ολες οι μαρκες τα τελευταια χρονια εχουν ριξει την ποιοτητα λογω κατασκευης σε χωρες χαμηλου κοστους.Τimperland λοιπον δαγκωτο

gior-gos
12/01/2015, 15:33
Ένα ζευγαρι CAT που ειχα παρει την εποχη του μεσοπολεμου ακομα ζει..... πολύ δυνατα μποτακια...


Exω και γω ενα ζευγάρι CAT πάνω από 10 χρόνια και το έχω λιώσει στις πεζοπορείες σε κακοτράχαλα μονοπάτια στο βουνό + καθημερινή χρήση. Εξαιρετικό μποτάκι, πολύ ανετο, ελαφρύ, γερό και δαγκωτό θα το ξανα περνα αν έβρισκα το ίδιο κλασσικό.

Εχω κι εγω τωρα το δευτερο ζευγαρι CAT και δε ξερω κι εγω ποσα χρονια το χω (το πρωτο ζευγαρι το ξεσκισα κι ακόμα ζει αλλά το παρόπλισα γιατι βαρεθηκα να το φοραω :lol:). Το μονο που μου επαθε το δευτερο ζευγαρι ηταν που ξηλωθηκε η ραφη του μαξιλαρακίου περιμετρικα του αστραγαλου απ το τραβηγμα στο βάλε (κανονικα δεν πρεπει να το τραβάς απο κει για να το βαλεις, εχει μια θηλίτσα ακριβως γι αυτη τη δουλεια απο πισω) και το φτιαξα σ εναν τσαγκαρη με 3; ευρω. Αν τα περιποιείσαι κιόλας (με camel) θα κρατησουν για πολλα χρονια.

Τα timberland ηθελα καποτε να τα αγορασω πιο πολυ για τη "μάρκα":p αλλά ηταν και ειναι πολυ ακριβα για μενα. Αν τ αγοραζα πάντως - με τοσα λεφτα που κοστιζουν - θα τα προσεχα σαν τα ματια μου ενώ τα CAT δεν τα λυπαμαι.

panavour
12/01/2015, 15:36
Κοιτα και τα MERRELL Εξαιρετικη μαρκα με λογικες τιμες στο amazon uk και με λιγα μεταφορικα.Το ποιο ανετο απ ολα.

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=node%3D1769788031&field-keywords=MERRELL&rh=n%3A1769788031%2Ck%3AMERRELL

MG-KTiNoS
12/01/2015, 15:50
Τιμπερλαντ μποτάκι...
Το παπούτσι των απανταχού φλώρων εγώ και 35χρόνια.
329645
:D

yannis24
12/01/2015, 17:34
Timberland δαγκωτο ....... Καλα κσι τα cat αλλα πιο χοντροκομμένα ......

amyroukai
12/01/2015, 17:43
Από θρεντΖ σε ξένα σάιτΖ, κάποιοι χρησιμοποιούν, ακόμα και για ταξίδια πολύμηνα, δερμάτινα ορειβατικά μποτάκια καλής ποιότητας. Σε τιμή πάνω κάτω θα σου βγουν ίδια.

Εκ των δύο εταιριών, οι δικές μου εντυπώσεις είναι ότι τα "φλώρικα" που λέει ο κτήνος είναι καλύτερης ποιότητας.

spyrakos35
12/01/2015, 19:05
εγώ πάντως την προηγούμενη βδομάδα πήρα το παρακάτω

http://www.orivatikompotaki.gr/oreivatika-andrika/oreivatika-mpotakia-1/oreivatika-mpotakia-pezoporias-zamberlan-250-ridge-mid-gtx-rr.html

προς το παρόν μπορώ να πω οτι το ποδι βράζει μεσα....

dimmie_72
12/01/2015, 19:34
Timberland-50δολ. στην ούσα και 200 ευρά στην Ελλάδα.

50 μόνο σε outlet περασμένα μοντέλα και σπασμένα νούμερα. Και εκεί οι τρέχουσες σειρές έχουν περί τα 120$. Καλά, τα CAT τα έχουν στα super market περί τα 20$.

SHOOTER045
12/01/2015, 20:02
50 μόνο σε outlet περασμένα μοντέλα και σπασμένα νούμερα. Και εκεί οι τρέχουσες σειρές έχουν περί τα 120$. Καλά, τα CAT τα έχουν στα super market περί τα 20$.

Έτσι πήρα τα δικά μου timberland ,από Mega outlet / Θεσσαλονίκη 70 από 200 κάτι...

Eversman
12/01/2015, 20:21
http://www.survival.gr/arvyla_aku_slope_gore-tex_88885058-p-621.html


Τα συγκεκριμένα τα έχω εδώ και 6 χρόνια. Είναι mil spec. 'Εχω κάνει πεζοπορείες, περίπολα, ασκήσεις, ταξίδια με μοτό + ένα tour ... εκδρομικό ( :evil: ). Δεν έβαλαν ΠΟΤΕ νερό, προστάτεψαν το πόδι μου από αρκετά ευτράπελα. Το χειμώνα με ισοθερμική κάλτσα έχει καλή θερμομόνωση. Το καλοκαίρι (αν οι δραστηριότητες σου απαιτούν να τα φοράς) υπάρχει εφίδρωση, αλλά όχι τόση, όση άλλα που έχω δοκιμάσει. Στα προτείνω λόγω ποιότητας-τιμής-απόδοσης.


Επίσης κορυφή σε όλα, είναι τα πιο κάτω Blackhawk. Είναι εγγύηση, αφού έχουν δοκιμαστεί σε δύσκολες καταστάσεις από επαγγελματίες. Έμπασαν νερό, μόνο όταν έπεσα ολόκληρος σε ένα ρέμα. Δεν είναι όμως και για καθημερινή χρήση, όπως τα πιο πάνω.

http://www.armyballis.gr/catalog/product_info.php/blackhawk-warrior-wear-zw7-side-zip-boot-p-2122

Bob_o_mastoras
12/01/2015, 21:09
Tα military spec ειναι τα καλυτερα και πιο ανθεκτικα σιγουρα. Οτι εχω απο τετοια ρουχα εχει αποδειχθει αθανατο (πλην της ελληνικης αρβυλας).

Pattaya boy
12/01/2015, 22:28
Απο αυτα που διαβαζω μαλλον κλεινω προς τα timberland. Tα εχω σε χαμηλο εδω και 3 χρονια και δεν εχουν κανενα προβλημα. Ειχα παλιοτερα caterpillar μποτακι, εμεινα γενικα ευχαριστημενος, κρατισανε 5 χρονια με καθημερινη χρηση και αρκετες ορειβασιες. Μ' αρεσαν και τα AKU του φιλου παραπανω, ομορφο sportive μποτακι και με gore-tex.

7Tolis
12/01/2015, 22:31
Δες και αυτά.Υπάρχουν και μοντέλα με αεροσόλα. http://pentagon.com.gr/newpentagon/index.php/product-categories/footwear?limitstart=0

και αυτά. http://www.511tactical.com/footwear.html

Bob_o_mastoras
12/01/2015, 22:48
Δες και αυτά.Υπάρχουν και μοντέλα με αεροσόλα. http://pentagon.com.gr/newpentagon/index.php/product-categories/footwear?limitstart=0

και αυτά. http://www.511tactical.com/footwear.html

Δεν ξερω για τα παπουτσια αλλα τα ρουχα τους ειναι σουπερ της Pentagon. Δεν χαλανε-δεν ξεβαφουν ποτε (κατι σαν Honda :p)

7Tolis
12/01/2015, 22:51
5 χρόνια τα λιώνω κάθε μέρα κάτι παντελόνια και οι φθορές ελάχιστες.Pentagon.

Eversman
12/01/2015, 23:07
Για τα pentagon δεν έχω και την καλύτερη γνώμη, οσον αφορα δασική χρηση. Για καθέ μερά ειναι εντάξει. Οτι έχω παρει, γάντια, άρβυλα, στολές βγήκαν off.
Τα 5.11 ιδία κατηγορία με blackhawk ,προσοχή όμως σε αγορά απο Ελλάδα ... έχει πεσει πολυ Κίνα.

panos_zip
13/01/2015, 04:47
Έχω τέτοιου στύλ μποτάκια o'neil. Σε καφέ σκούρο δέρμα (σαν καστόρι σχεδόν).
Από λάθος αγορά μου βγήκαν λίγο μεγαλύτερα οπότε και δεν τα φοράω συχνά. Τα έχω μόνο για το χωράφι ή τέτοιες δουλειές.΄
Έχουν περάσει όμως χειμώνες με αρκετή καθημερινή δουλειά στις ελιές. Μια φορά τα είχα φορέσει και στην μηχανή αλλά ο λεβιές άφησε πολλά σημάδια στο αριστερό και δεν τα ξαναέβαλα.
Ε λοιπόν 5-6 χρόνια τώρα δεν έχουν πάθει τίποτα, δεν έχουν πάρει ούτε σταγόνα νερό και είναι και ασφαλείας (με χοντρό σίδερο μπροστά). Και τα έχω "χτυπήσει" αρκετές φορές με το πιεστικό για καθάρισμα από τις λάσπες.
Τιμή δεν θυμάμαι, πάει καιρός. Πρέπει να ήταν όμως και κοντά στο 100άρικο.


Στην μηχανή πάντως δεν ήταν και πολύ βολικά, κυρίως λόγω όγκου εμπρός και γενικότερα χοντρού πάτου.

SHOOTER045
13/01/2015, 07:14
Για τα pentagon δεν έχω και την καλύτερη γνώμη, οσον αφορα δασική χρηση. Για καθέ μερά ειναι εντάξει. Οτι έχω παρει, γάντια, άρβυλα, στολές βγήκαν off.
Τα 5.11 ιδία κατηγορία με blackhawk ,προσοχή όμως σε αγορά απο Ελλάδα ... έχει πεσει πολυ Κίνα.

Ομοίως για τα Pentagon
Αλλά άλλη δουλειά θέλει να κάνει το παλικάρι, τα military boots δεν είναι και το καλύτερο για μέσα την πόλη, περπάτημα κλπ

amyroukai
13/01/2015, 09:39
... Οτι εχω απο τετοια ρουχα εχει αποδειχθει αθανατο (πλην της ελληνικης αρβυλας).
Λατρεμένο φανταράκι, η ελληνική αρβύλα με την δέουσα φροντίδα και προσοχή είναι επίσης αθάνατη. Καθημερινό "καμελάκι" ΕΣ λιωμένο με αναΦτήρα και σε ποσότητα (αν ήταν για χρήση "εκτός δρόμου") ή κάθε δεύτερη μέρα (χρήση γραφείου) και άντεξαν τόσο τους 23 μήνες της θητείας όσο και τις μετεκπαιδεύσεις και είναι ακόμα "τζετ", 16 ετών περικαλώ. Αλλά ο παλαίουρας ο φάνης τώρα που τον σέρνουνε οι μήνες πίσω, σιγά μη κάνει τέτοια πράματα...

SHOOTER045
13/01/2015, 09:44
Να προτεινω και ενα που φοραγα για υπηρεσιακο στα περιπολικα
http://www.midwestboots.com/Converse-Work-Boots-C8666-Black.htm
100% αδιαβροχο,οχι τοσο ζεστο αλλα ελαφρυ,ανετο,με αεροσολα,και φερμουαρ στο πλαι

Bob_o_mastoras
13/01/2015, 12:45
Λατρεμένο φανταράκι, η ελληνική αρβύλα με την δέουσα φροντίδα και προσοχή είναι επίσης αθάνατη. Καθημερινό "καμελάκι" ΕΣ λιωμένο με αναΦτήρα και σε ποσότητα (αν ήταν για χρήση "εκτός δρόμου") ή κάθε δεύτερη μέρα (χρήση γραφείου) και άντεξαν τόσο τους 23 μήνες της θητείας όσο και τις μετεκπαιδεύσεις και είναι ακόμα "τζετ", 16 ετών περικαλώ. Αλλά ο παλαίουρας ο φάνης τώρα που τον σέρνουνε οι μήνες πίσω, σιγά μη κάνει τέτοια πράματα...

Kαλα ρε αμυρου... Αμα ειναι να ασχολουμαι 2 ωρες (τροπος του λεγειν) να τη συντηρω για να κρατησει 2 χρονια... shit inside! :lol:

H αντιστοιχη αρβυλα του Αγγλικου στρατου χωρις καμια φροντιδα εβγαλε 10ετια πολυ σκληρης χρησης (ορειβασιες, trekking, χωραφια, σκαψιματα, μηχανακι κλπ κλπ) και δεν επαθε απολυτως τιποτα. Κατι ψιλογδαρσιματακια που φευγουν με βαψιματακι.
Η σολα ακομα σχεδον καινουργια.

atom_smasher
13/01/2015, 13:17
chocorua timberland εδω. νομίζω έλιωσε στα 6 χρόνια με καθημερινό περπάτημα ωρών για ενα διάστημα 4 ετών. Ακόμα δεν πέρασε σταγόνα νερό. Τα έχω ακόμα και λυπάμαι να τα πετάξω. Τα αντικατέστησα με columbia. έλπίζω να βγουν λίγο καλύτερα. Σαν φόρμα ταίριαξαν λίγο καλύτερα στο πόδι μου.

DAYMAN
13/01/2015, 13:29
http://www.adidas.com/us/gsg-9.2-high-boots/807295_530.html

Πορειες ορεινος αλματα καθημερινοτητα μηχανη παντου.Κορυφαια ανεση,ποιοτητα,εφαρμογη.

Bob_o_mastoras
13/01/2015, 13:43
http://www.sportstore.gr/images/41BROWN.jpg

karellen
13/01/2015, 16:32
Έχω βρει μια καλή άκρη για χειροποίητο 100%.
Χρόνος παράδοσης 1 μήνας,110€ το ψηλό,90 το ημι-μποτάκι.Σόλα ορειβατική ή πολιτική. Αποστολή δωρεάν.

Έχω δώσει ήδη παραγγελία.
https://www.facebook.com/tsagario.efl/photos_stream?tab=photos_albums

329699

dimmie_72
13/01/2015, 16:38
Να προτεινω και ενα που φοραγα για υπηρεσιακο στα περιπολικα
http://www.midwestboots.com/Converse-Work-Boots-C8666-Black.htm
100% αδιαβροχο,οχι τοσο ζεστο αλλα ελαφρυ,ανετο,με αεροσολα,και φερμουαρ στο πλαι

Εσείς της ΕΛ.ΑΣ σκέτη παραποίηση στολής είστε ρε πστμ....:rolleyes:

amyroukai
13/01/2015, 17:45
Εσείς της ΕΛ.ΑΣ σκέτη παραποίηση στολής είστε ρε πστμ....:rolleyes:
Όπως και οι μονιμάδες/ολιγοετούς υποχρέωσης στο στρατό.



Τα κεφαλλονίτικα δεν είναι άσχημα, καθόλου.

Pattaya boy
13/01/2015, 17:52
Aυτα μ'αρεσουν πολυ!
http://shop.timberland.com/product/index.jsp?productId=11810747
Ξερει κανεις που μπορω να τα βρω Θεσσαλονικη?

DAYMAN
13/01/2015, 20:31
Aυτα μ'αρεσουν πολυ!
http://shop.timberland.com/product/index.jsp?productId=11810747
Ξερει κανεις που μπορω να τα βρω Θεσσαλονικη?

ριξε μια ματια στο outlet

skylaros
13/01/2015, 23:30
Εγώ σα φαντάρος δικά μου μποτάκια φόραγα, μαύρα η αρβύλα του στρατού με πόναγε στα ευαίσθητα πατουσάκια μου έτσι σκληρή που ήταν ακόμα και με σόλα από σιλικόνη. Μου την έλεγαν κάπου κάπου, φωνασκούσε ο εκπαιδευτής στα ΛΥΒ (ένας τρέλιακας) το δικό μου πέρναγε στο τέλος. ΑΚόμα τα έχω αγορασμένα από έναν τσαγκάρη στα καμίνια μύρισαν γρήγορα όμως ...

SHOOTER045
13/01/2015, 23:36
Εσείς της ΕΛ.ΑΣ σκέτη παραποίηση στολής είστε ρε πστμ....:rolleyes:

Έχεις κάνει υπηρεσία με το σκαρπίνι που μας δίνουν???
Σαν τις παντόφλες - εκείνες τις καφέ- που μας έδιναν όταν ήμασταν στρατιώτες...

Bob_o_mastoras
13/01/2015, 23:51
Έχεις κάνει υπηρεσία με το σκαρπίνι που μας δίνουν???
Σαν τις παντόφλες - εκείνες τις καφέ- που μας έδιναν όταν ήμασταν στρατιώτες...

Aυτες;;;; http://www.sportstore.gr/images/41BROWN.jpg :lol:
Αθανατες παντοφλες παντως! Στο ντιζαϊν πασχουν λιγο.. :lol:

SHOOTER045
14/01/2015, 01:07
Aυτες;;;; http://www.sportstore.gr/images/41BROWN.jpg :lol:
Αθανατες παντοφλες παντως! Στο ντιζαϊν πασχουν λιγο.. :lol:

Και τα φανελάκια - ραντακι - κασκοσε.
Και τα σλιπάκια Μινέρβα με το τσεπάκι - ταχείας απελευθερωσεως.
Τι άλλο?
Α πολλά λουκέτα για κάθε τι...



Ρε μποτάκια θέλει ο άνθρωπος,δεν είπε ότι τον παίρνουν φαντάρο

thunder ace
14/01/2015, 10:26
Καλημερα.Εχω κατι τιμπερλαντ 10 χρονια.Δεν λενε να πεθανουν.Αυτα.Οτι πληρωσεις περνεις.

dimmie_72
14/01/2015, 10:54
Έχεις κάνει υπηρεσία με το σκαρπίνι που μας δίνουν???
Σαν τις παντόφλες - εκείνες τις καφέ- που μας έδιναν όταν ήμασταν στρατιώτες...

Αν μιλάμε για σκαρπίνι, το απόλυτο υποκατάστατο (http://www.batesfootwear.com/US/en-US/Product.mvc.aspx/8410M/0/Mens/Leather-Uniform-Oxford?dimensions=0) στολής και όχι μόνο. Φορεμένο 36 ώρες συνεχώς σε άσκηση δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει από εφαρμογή, ελαστικότητα και κυρίως από βάρος. Δυστυχώς καταστρέφεται από το λεβιέ.

dimmie_72
14/01/2015, 10:58
Σαν τις παντόφλες - εκείνες τις καφέ- που μας έδιναν όταν ήμασταν στρατιώτες...

Η απόλυτη επιτυχία μετά τη χορήγηση ήταν να διατηρείς το ζευγάρι αριστερό-δεξί και στο ίδιο νούμερο.

sniper
14/01/2015, 11:07
Η απόλυτη επιτυχία μετά τη χορήγηση ήταν να διατηρείς το ζευγάρι αριστερό-δεξί και στο ίδιο νούμερο.

Είχαν πάντως μεγάλη επιτυχία στις ξυλόσομπες, είτε τη αριστερή είτε η δεξιά...

dimmie_72
14/01/2015, 11:11
Είχαν πάντως μεγάλη επιτυχία στις ξυλόσομπες, είτε τη αριστερή είτε η δεξιά...

...και βερνίκι παπουτσιών για προσάναμμα, το απόλυτο οικολογικό καύσιμο ταχείας έναυσης.

cityfly
14/01/2015, 23:13
Και τα φανελάκια - ραντακι - κασκοσε.
Και τα σλιπάκια Μινέρβα με το τσεπάκι - ταχείας απελευθερωσεως.
Τι άλλο?
Α πολλά λουκέτα για κάθε τι...



Ρε μποτάκια θέλει ο άνθρωπος,δεν είπε ότι τον παίρνουν φαντάρο

Μινέρβα ε; Εγώ είχα Ήλιος τα σλιπάκια ήταν στυλ μινέρβα αλλά τα φανελάκια ήταν εξαιρετικά

SHOOTER045
15/01/2015, 00:46
Μινέρβα ε; Εγώ είχα Ήλιος τα σλιπάκια ήταν στυλ μινέρβα αλλά τα φανελάκια ήταν εξαιρετικά

την μαρκα ουτε εγω την θυμαμαι να σου πω
κατι τετοιο ηταν μινερβα-ηλιος

alex14
15/01/2015, 09:09
Έχεις κάνει υπηρεσία με το σκαρπίνι που μας δίνουν???
Σαν τις παντόφλες - εκείνες τις καφέ- που μας έδιναν όταν ήμασταν στρατιώτες...

Εμενα μου ειχε στοιχισει ενα σπασιμο στον αριστερο καρπο με κατι αθλια μποτακια που μα εδιναν στο ναυτικο τα οποια ειχαν σολα σκαρπινιου.

SHOOTER045
15/01/2015, 13:20
Εμενα μου ειχε στοιχισει ενα σπασιμο στον αριστερο καρπο με κατι αθλια μποτακια που μα εδιναν στο ναυτικο τα οποια ειχαν σολα σκαρπινιου.

Κάνουμε ασκηση με Αμερικανούς marines.
Εμείς προγεφυρωμα - και καλά - αυτοί ενισχύσεις.
Έρχονται τα αποβατικά τούς ανοίγουν βγαίνουν quad ,μηχανές, μπαγκι,χοβερκραφτ, χαμερ.
Έρχονται και στήνουν δίπλα μας δορυφορική βάση για επικοινωνία με το mother ship που ήταν στα ανοιχτά,οταν εμεις είχαμε μαγνητικα και ρακαλ.
Κάναμε τι κάναμε και αφού τελειώσαμε τρώγαμε παρέα, εμείς καραβάνα και 4β αυτοί κορν μπιφ, γαλοπούλες, βοδινα σε μορφή κρέμας.ισοτονικσ,πολυβιταμινες ,πρωτεΐνες χιλιες δυο μαλακιες,εκαναν σαν τρελοί για το < δικό > μας κρέας με φασόλια,
Τέλος πάντων .πιάνουμε κουβέντα,και βλέπουμε εξοπλισμό, όπλα, εξαρτήσεις, ρουχισμο άρβυλα, αλλά για λάσπες, αλλά για ερημο, άλλα για για τα χιόνια και κρύα κλπ

Κάποια στιγμή ρωτάει ένας Αμερικάνος ρωτάει τι είδους είναι τα άρβυλα που φοράγαμε εμείς, και πετάγεται μια σειρά μου < this is all weather, everywhere... >

sniper
15/01/2015, 14:53
.... < this is all weather, everywhere... >

Kαλό! :bawl::bawl::tooth:

Να ήταν και αλήθεια.... :tooth:

Bowleno
15/01/2015, 15:57
Kαλό! :bawl::bawl::tooth:

Να ήταν και αλήθεια.... :tooth:

Δηλαδή δεν είναι αλήθεια; :(:p

sniper
15/01/2015, 16:04
Δηλαδή δεν είναι αλήθεια; :(:p

Mετά απο πολύχρονα τεστ, σε διάφορες καιρικές συνθήκες (όλο το φάσμα των θερμοκρασιών και υγρασίας) νομίζω πως όχι... :cry:

dimmie_72
15/01/2015, 16:27
Κάνουμε ασκηση με Αμερικανούς marines.
Εμείς προγεφυρωμα - και καλά - αυτοί ενισχύσεις.
Έρχονται τα αποβατικά τούς ανοίγουν βγαίνουν quad ,μηχανές, μπαγκι,χοβερκραφτ, χαμερ.
Έρχονται και στήνουν δίπλα μας δορυφορική βάση για επικοινωνία με το mother ship που ήταν στα ανοιχτά,οταν εμεις είχαμε μαγνητικα και ρακαλ.
Κάναμε τι κάναμε και αφού τελειώσαμε τρώγαμε παρέα, εμείς καραβάνα και 4β αυτοί κορν μπιφ, γαλοπούλες, βοδινα σε μορφή κρέμας.ισοτονικσ,πολυβιταμινες ,πρωτεΐνες χιλιες δυο μαλακιες,εκαναν σαν τρελοί για το < δικό > μας κρέας με φασόλια,
Τέλος πάντων .πιάνουμε κουβέντα,και βλέπουμε εξοπλισμό, όπλα, εξαρτήσεις, ρουχισμο άρβυλα, αλλά για λάσπες, αλλά για ερημο, άλλα για για τα χιόνια και κρύα κλπ

Κάποια στιγμή ρωτάει ένας Αμερικάνος ρωτάει τι είδους είναι τα άρβυλα που φοράγαμε εμείς, και πετάγεται μια σειρά μου < this is all weather, everywhere... >

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

dimmie_72
15/01/2015, 16:35
Κάνουμε ασκηση με Αμερικανούς marines.
Εμείς προγεφυρωμα - και καλά - αυτοί ενισχύσεις.
Έρχονται τα αποβατικά τούς ανοίγουν βγαίνουν quad ,μηχανές, μπαγκι, skateboard, rollerskates, χοβερκραφτ, χαμερ.
και 1 λόχος Καλιφορνέζες με μπικίνι
Έρχονται και στήνουν δίπλα μας δορυφορική βάση για επικοινωνία με το mother ship που ήταν στα ανοιχτά,οταν εμεις είχαμε μαγνητικα και ρακαλ.
Κάναμε τι κάναμε.... όοοοοο :eek:


:lol:

DAYMAN
15/01/2015, 19:04
Αφηστε το στρατο και τα αρβυλα και ριξτε καμια ιδεα για μποτακια.Ορισμενα πουπροτειναν καποιοι ειναι πολυ καλα μετα το ψαξιμο που εκανα.Εκτωσεις εχουμε ισως βρουμε κατι καλο.

SHOOTER045
15/01/2015, 20:02
ακομα δεν πηγες στα outlet?

DAYMAN
15/01/2015, 20:12
πηγα πηγα αλλα δεν βρηκα κατι αξιολογο.:beer:

amyroukai
15/01/2015, 20:51
Κάνουμε ασκηση με Αμερικανούς marines.
Εμείς προγεφυρωμα - και καλά - αυτοί ενισχύσεις.
Έρχονται τα αποβατικά τούς ανοίγουν βγαίνουν quad ,μηχανές, μπαγκι,χοβερκραφτ, χαμερ.
Έρχονται και στήνουν δίπλα μας δορυφορική βάση για επικοινωνία με το mother ship που ήταν στα ανοιχτά,οταν εμεις είχαμε μαγνητικα και ρακαλ.
Κάναμε τι κάναμε και αφού τελειώσαμε τρώγαμε παρέα, εμείς καραβάνα και 4β αυτοί κορν μπιφ, γαλοπούλες, βοδινα σε μορφή κρέμας.ισοτονικσ,πολυβιταμινες ,πρωτεΐνες χιλιες δυο μαλακιες,εκαναν σαν τρελοί για το < δικό > μας κρέας με φασόλια,
Τέλος πάντων .πιάνουμε κουβέντα,και βλέπουμε εξοπλισμό, όπλα, εξαρτήσεις, ρουχισμο άρβυλα, αλλά για λάσπες, αλλά για ερημο, άλλα για για τα χιόνια και κρύα κλπ

Κάποια στιγμή ρωτάει ένας Αμερικάνος ρωτάει τι είδους είναι τα άρβυλα που φοράγαμε εμείς, και πετάγεται μια σειρά μου < this is all weather, everywhere... >

Ρε Μήτσε, τελικά το μόνο που δεν έχεις κάνει στη ζωή σου τον προηγούμενο αιώνα είναι να συμετάσχεις στους Βαλκανικούς πολέμους; Εκτός αν βγάλεις καμμιά θολή από τον συνωστισμό στην προκυμαία στη Σμύρνη και πεις "ε τρίτο κάβο δεξιά είμαι και εγώ κάπου, βοηθάω τις γριές να επιβιβαστούν στις βάρκες, να βλέπετε και το σχισμένο τσαρούχι της πένταγκον, χάλια πΧοιότητα λέμε από τότε". Η ζωή του Πι, του Γουόλτερ Μίτι, του Μπεντζαμιν Μπάτον, του στρατιώτη Ράιαν, του Κόλιν ΜακΡέι, του Μεονί άντε και του Δον Κιχώτη μαζί είσαι ρε κέρατο... Κάθε θρεντάκι και καημός, κάθε σου ποστ και πόνος (νταξ υπερβάλλω).

sniper
15/01/2015, 21:14
Μποτάκι είναι ένα, το παίρνετε μια φορά και κρατάει χρόνια (ανάλογα και την κακοποίηση που θα φάει).

5.11 XPRT 2.0 Tactical Urban Boot, σε δυο χρώματα βγαινει, μαύρο κι αυτό :

329782

DAYMAN
15/01/2015, 21:29
Μποτάκι είναι ένα, το παίρνετε μια φορά και κρατάει χρόνια (ανάλογα και την κακοποίηση που θα φάει).

5.11 XPRT 2.0 Tactical Urban Boot, σε δυο χρώματα βγαινει, μαύρο κι αυτό :

329782
καλο αλλα πολυ στρατος τα 5.11Δοκιμασμενο ετσι;

SHOOTER045
15/01/2015, 21:30
εγω απο εκει τα ειχα παρει πριν 7-8 χρονια

SHOOTER045
15/01/2015, 21:33
Ρε Μήτσε, τελικά το μόνο που δεν έχεις κάνει στη ζωή σου τον προηγούμενο αιώνα είναι να συμετάσχεις στους Βαλκανικούς πολέμους; Εκτός αν βγάλεις καμμιά θολή από τον συνωστισμό στην προκυμαία στη Σμύρνη και πεις "ε τρίτο κάβο δεξιά είμαι και εγώ κάπου, βοηθάω τις γριές να επιβιβαστούν στις βάρκες, να βλέπετε και το σχισμένο τσαρούχι της πένταγκον, χάλια πΧοιότητα λέμε από τότε". Η ζωή του Πι, του Γουόλτερ Μίτι, του Μπεντζαμιν Μπάτον, του στρατιώτη Ράιαν, του Κόλιν ΜακΡέι, του Μεονί άντε και του Δον Κιχώτη μαζί είσαι ρε κέρατο... Κάθε θρεντάκι και καημός, κάθε σου ποστ και πόνος (νταξ υπερβάλλω).

τι μου θυμισες
βιετναμ,φωκλαντ,αμαζονιος,κουβειτ,ιρακ,αφγανισταν.τα εχω για πρωινο........

Lioulios
15/01/2015, 21:43
Βeretta Solden . Δε σπα , δε χαλά .

sniper
15/01/2015, 21:44
καλο αλλα πολυ στρατος τα 5.11Δοκιμασμενο ετσι;

Φοράω 5.11 απο το 1999, και μποτάκια (αρβυλες) και ρούχα. Είναι λιγο ακριβά, αλλά τ' αξίζουν. Ειδικά στα παπούτσια (για λογους που οι περισσότεροι εδώ μεσα γνωρίζετε) δεν κάνουμε οικονομία.

Δοκιμάστηκαν σε χωμα (ξερό, παγωμένο, λάσπη), γαρμπίλι, πετρες, αμμο κλπ δεν έκαναν κιχ...

dimmie_72
15/01/2015, 21:45
τι μου θυμισες
βιετναμ,φωκλαντ,αμαζονιος,κουβειτ,ιρακ,αφγανισταν.τα εχω για πρωινο........

απίθανος! και πούσαι! σε κάνα ρεπό βάλε τα μποτάκια και πάνε να πιάσεις και τον κροκόδειλο στην Κρήτη! :lol:

Lioulios
15/01/2015, 21:47
Όπα λάθος . τωρα καταλαβα τι παιζει . Τιποτα απο ολα αυτα δεν κανει .

Αμα ειναι για μηχανη , δεν κανει τιποτα απο ολα οσα εχουν πει ολοι .

Ημίμποτο ή μποτα νηχανής τουρινγκ θες . Μονο αυτο .

SHOOTER045
15/01/2015, 21:49
δεν κανω σαφαρι αγριων ζωων Δημητρη.
Κανω σαφαρι εξημερομενων με δυο ποδια(συνηθως)

amyroukai
15/01/2015, 21:59
απίθανος! και πούσαι! σε κάνα ρεπό βάλε τα μποτάκια και πάνε να πιάσεις και τον κροκόδειλο στην Κρήτη! :lol:

Θα βγαλει και κροκο πατουμενο υπηρεσιας και ζωνη κσι δωρακι τσαντικο στην κυρα... ταμαμ ο σηφης.

gior-gos
15/01/2015, 22:25
Ενα ειναι το αρβυλο
(ακομα μου αρεσει ρε γαμωτο :p)

329783

Μικe777
15/01/2015, 22:37
Timberland οτι πληρωνεις παιρνεις..
ακριβα ομως:(
το μποτακι που εβαλε ο eversman
απο survival καλη λυση!!
θα συμφωνησω με Αμυρου ομως Αρβυλο στρατου αθανατο!!
εχω ενα ζευγαρι πεννα νο 41 αν κανεις ενδιαφερεται..αφορετο!:wave2:

SHOOTER045
15/01/2015, 23:43
Θα βγαλει και κροκο πατουμενο υπηρεσιας και ζωνη κσι δωρακι τσαντικο στην κυρα... ταμαμ ο σηφης.

Και μπαγκστερ και κάλυμμα για το κράνος μέχρι τανκ Μπαγκ και τσαντάκι μέσης.

Lioulios
16/01/2015, 00:29
Μετα απο ψαξιμο κατεληξα σ' αυτες τις δυο μαρκες. Για χειμωνα, που μπορω να τα φορεσω καθημερινα με τζινακι για βολτα, να ειναι ανετα, και το κυριοτερο που με ενδιαφερει ειναι η αντοχη στο χρονο. Φυσικα θα φοριουνται και πανω στην μοτοσυκλετα για διαδρομες εντος πολεως. Ειχατε ποτε καποια απο τις δυο μαρκες? Θα με ενδιεφερε να διαβασω εντυπωσεις και γνωμες απο κατοχους πριν αγορασω μια απο τις δυο φιρμες. Ευχαριστω :beer:


Όπα λάθος . τωρα καταλαβα τι παιζει . Τιποτα απο ολα αυτα δεν κανει .

Αμα ειναι για μηχανη , δεν κανει τιποτα απο ολα οσα εχουν πει ολοι .

Ημίμποτο ή μποτα νηχανής τουρινγκ θες . Μονο αυτο .

Aυτό νομίζω εγώ

Τα μποτάκια και των δυο εταιριών , στο σημείο που είναι οι ταχύτητες , θα εχει προβλημα ο φίλος , ακόμα και με τα προστατευτικά που παίζουν στην αγορά

spyrakos35
16/01/2015, 05:56
Ρε μαυρε ιππότα....

θες να τα δεις απο κοντά τα ζαμπερλαν γιατί εκεί θα καταλήξεις???

DAYMAN
16/01/2015, 08:16
Ρε μαυρε ιππότα....

θες να τα δεις απο κοντά τα ζαμπερλαν γιατί εκεί θα καταλήξεις???

Tnx Spyros τα ειχα.Θα δοκιμασω τα 5.11 γνωστη εταιρια για την ποιοτητα και την αντοχη των προιοντων της.Μποτακι καθημερινο θελω για την μηχανη εχω τις μποτες μου.

Jo.Da.
18/01/2015, 08:19
Dr Martens...:smokin:

daz
18/01/2015, 14:16
Timberland οτι πληρωνεις παιρνεις..
ακριβα ομως:(
το μποτακι που εβαλε ο eversman
απο survival καλη λυση!!
θα συμφωνησω με Αμυρου ομως Αρβυλο στρατου αθανατο!!
εχω ενα ζευγαρι πεννα νο 41 αν κανεις ενδιαφερεται..αφορετο!:wave2:

Όλα χαλάνε!

AUFGEBRACHT
18/01/2015, 14:41
Όλα χαλάνε!

Μην τα μπερδεύεις με BMW...

Ζεύκας
18/01/2015, 15:17
Σπυράκο είδα αυτά τα ζαμπερλάν. πολύ ωραία και ελαφριά. αλλά ασχημούτσικα για μποτάκι καθημερινό.

Έχει κανείς άποψη για τα camel active; Για τα scandinavia gtx12 συγκεκριμένα.

Bob_o_mastoras
18/01/2015, 15:35
Όλα χαλάνε!

Oλα εκτος απο τα Honda! :lol:

329889

Ζεύκας
18/01/2015, 15:42
Σκαμπάζει κανείς από αμαζον γερμανίας να μου πει πόσο θα μου κοστίζει αυτό το μποτάκι να έρθει Ελλάδα;

http://www.amazon.de/camel-active-Scandinavia-gef%C3%BCtterte-Schneestiefel/dp/B00ISMGTN4/ref=sr_1_1?s=shoes&ie=UTF8&qid=1421591854&sr=1-1&keywords=camel+active+Scandinavia+GTX+12

44,5 σε καφέ

SHOOTER045
18/01/2015, 15:58
Σκαμπάζει κανείς από αμαζον γερμανίας να μου πει πόσο θα μου κοστίζει αυτό το μποτάκι να έρθει Ελλάδα;

http://www.amazon.de/camel-active-Scandinavia-gef%C3%BCtterte-Schneestiefel/dp/B00ISMGTN4/ref=sr_1_1?s=shoes&ie=UTF8&qid=1421591854&sr=1-1&keywords=camel+active+Scandinavia+GTX+12

44,5 σε καφέ

87.28 ευρό το 44.5
Το κινητό μου έχει μετάφραση και μου το έβγαλε.
Τώρα για μεταφορικά πρέπει να κάνεις εγγραφή στο Amazon και όταν ολοκληρωσεις την παραγγελία θα σου κοστολογησει τα μεταφορικά πού δεν νομίζω να είναι πολλά.
Πριν λίγες μέρες ήθελα μεμβράνες για το τηλ μού, γιατί δεν έβρισκα εδώ και τις ήθελα γρήγορα.
Έψαξα σε amazon. De αλλά επειδή δεν σκαμπάζω την γλώσσα, το έψαξα από Amazon. uk - 6 μεμβράνες 1.68
Μεταφορικά 0.96
Vat( ΦΠΑ νομίζω) 0.50
Σύνολο 3.13
Σε 6 μέρες στην πόρτα μου

Ζεύκας
18/01/2015, 16:14
ναι αυτο χαίρω πολύ. με τα μεταφορικά πόσο βγαίνει.

έχω λογαριασμό αλλά όταν προχωράω στο checkout είναι στα γερμανικά και δεν βγάζω άκρη.

SHOOTER045
18/01/2015, 16:24
Μισό να δω

SHOOTER045
18/01/2015, 16:34
ναι αυτο χαίρω πολύ. με τα μεταφορικά πόσο βγαίνει.

έχω λογαριασμό αλλά όταν προχωράω στο checkout είναι στα γερμανικά και δεν βγάζω άκρη.

Συσκευασία και παράδοση 12 ευρό.
Ευτυχώς με την εγγραφή που είχα στο amazon. Uk μπήκα και σε αυτό ,προχώρησα την παραγγελία και μού έβγαλε συσκευασία καθ παράδοση 12 ευρό.
Και μετά ο καφετζής κατηγορεί το τηλέφωνο μου..

Ζεύκας
18/01/2015, 16:53
Τα παρηγγειλα 97,5 με μεταφορικά. Ο θεός βοηθός τι θα παραλάβω.

SHOOTER045
18/01/2015, 17:03
Τόσο μου έβγαζε στο σύνολο με συσκευασία και μεταφορικά
6-12 εργάσιμες νομίζω

Pattaya boy
18/01/2015, 20:14
Παιδια τα ψαχνω σε Ελληνικα sites και στα καταστηματα Θεσσαλονικη να τα βρω στο νουμερο μου 43,5 αλλα δεν τα βρισκω πουθενα. Μαλλον ειναι τελος σεζον και δεν εχει νουμερα.

http://shop.timberland.com/product/index.jsp?productId=11810747

Καμια βοηθεια που μπορω να τα βρω στο συγκεκριμενο νουμερο?

spyrakos35
18/01/2015, 20:47
Τα παρηγγειλα 97,5 με μεταφορικά. Ο θεός βοηθός τι θα παραλάβω.

Με γειες.....

Οταν με το καλο παραλαβεις παμε για γκομενες να δουμε ποιανου τα μποτακια εχουν περαση..... :lol:

est
18/01/2015, 23:30
Έχει κανείς άποψη για τα camel active; Για τα scandinavia gtx12 συγκεκριμένα.
Για τα συγκεκριμένα camel active δεν μπορώ να σου πω. Αλλά έχω αγοράσει 3 ζευγάρια αυτής της μάρκας (2 space & 1 seville) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και από ποιότητα/αντοχή και από άνεση/φόρμα.

o_gavros
20/01/2015, 21:38
μέχρι πρότινος είχα 2 ζευγαρια Caterpillar.
το πρώτο αγοράστηκε όταν ακόμα πήγαινα λύκειο.έβγαλε σχεδόν 10ετία!!! βουνα,χώματα,μηχανακι,νερά,οικοδομή, και που δεν τα φόραγα.
ο ορισμός του σκύλου.
γύρω στη δεκαετία παρέδωσαν τελείως. την ιδρωσαν πάντως τη φανέλα.
το δεύτερο ζεύγος,μου ήρθε πεσκέσι απο το Αμέρικα, κι αυτό με φουλ έξτρα μεταχείριση, πρέπει να κράτησε κάνα 6-7 χρόνια.
υπόψιν, και τα δύο γύρω στα 100€.

Τώρα παίζω με Columbia.(έχει με 90€ στα ιντερσπορτ (http://www.intersport.gr/pd/columbia-newton-ridge-m-bm3783-231-50357.htm?lang=el&path=726844259&color=2329))
ΑΝ κρίνω απο την ποιότητα και την αντοχή στο χρόνο στα μπουφάν της συγκεκριμένης εταιρείας, (το ένα αγορασμένο το 2003 και το άλλο το 2005 και ακόμα βαστάνε), τότε μάλλον θα έχει πιάσει τόπο το κατόμπαλο.
ΑΥτό που μου κάνει εντύπωση στα Κολούμπια, είναι η σόλα Vibram.
Είναι λες και φοράω air max. τόσο μαλακό πάτημα!
Επίσης έχει ανάγλυφη την ένδειξη "waterproof".
θα την δοκιμάσω.

Η ταρίφα νομίζω για ένα καλό μποτάκι γυροφέρνει τα 100€.

atom_smasher
21/01/2015, 03:37
Αυτά τα κολούμπια έχω και εγώ πλέον. Με έψησε και μενα το μπουφάν που είχα πάρει και μου έβγαλε 5 χειμώνες στην Δανία άνετα. Η σόλα όντως πολύ καλή. Τα τιμπερλαντ δεν είχε περάσει σταγόνα τόσα χρόνια. Ελπίζω και σε αυτά το ίδιο.

Pattaya boy
23/02/2015, 19:08
Μετα απο πολυ ψαξιμο τελικα κατεληξα στο συγκεκριμενο timberland.
331682
Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι προκειται για ενα πολυ ανετο και αρκετα ελαφρι μποτακι. Αν και καινουργιο ακομη, το συνηθισα γρηγορα και δεν εχω κανενα προβλημα στο βαδισμα. Στην οδηγηση της μηχανης ειναι ζεστα και εχω καλη αισθηση στις αλαγες ταχυτητων και στο πατημα του φρενου.
Προκειται για την σειρα earthkeepers της εταιρειας, πληρες αδιαβροχο (αν και δεν δοκιμαστικε ακομα), με δερμα σολα και κορδονια απο ανακυκλωμενα υλικα.
Με κοστισε 191 ευρω απο τα attica. Ελπιζω να κρατησουνε αρκετα χρονια!
http://www.spartoo.gr/Timberland-EK-RUGGED-6-IN-PLAIN-TOE-BOOT-x102555.php?track_id=nextre_pro

amyroukai
23/02/2015, 19:22
ωραίο! Καλοφόρετα!

dimmie_72
23/02/2015, 20:14
:a013:

p2panoulis
26/02/2015, 22:34
μιας που βρηκα το τοπικ θα ηθελα γνωμες για μποτακια. ειμαι μεταξυ http://www.sportsdirect.com/karrimor-surge-mid-waterproof-mens-walking-boots-182129?colcode=18212926 και http://www.sportsdirect.com/karrimor-ksb-250-mens-snow-boots-182429?colcode=18242990
η χρηση τους θα κυριως παπακι (και οχι για περπατημα) γι αυτο και θελω να ειναι αδιαβροχες, και επειδη εψαχνα κατι φτηνο αυτες δειχνουν οτι πρεπει.
το ερωτημα μου ειναι ποια η διαφορα μεταξυ των 2 και κυριως αν το πρωτο ζευγαρι που προτιμω σαν ποιο ομορφο θα με καλυψει σε γερες βροχες.
(δεν ζηταω γνωμες για την μαρκα απλα με σκαλωνει αυτο το waterproof and highly breathable membrane το οποιο λαμβανω σαν: ναι μεν κρατανε νερο μεχρι ενα σημειο αλλα μην τσαλαβουτας στα νερα παιδακι:p)