PDA

View Full Version : Ride... Το παιχνίδι για εμάς τους δίτροχους!



George_Sp
15/01/2015, 21:17
Φοβερά λεπτομερής απεικόνιση στις μηχανές που περιλαμβάνει και δυνατότητα για καστομάρισμα ανάλογα το γούστο σας. Επιτέλους καιρός να λιώσουμε στο PC με την αγαπημένη μας ασχολία.

Τον σχεδιασμό έχει αναλάβει η ίδια ομάδα που έχει και τα motogp games. :beer:


http://ridevideogame.com/


http://www.youtube.com/watch?v=1fRWdK_ZvTs

http://www.youtube.com/watch?v=bjMDIDycXzI

George_Sp
15/01/2015, 22:25
προστέθηκαν 2 λινκάκια ακόμα!

και μια σύνοψη για να πάρετε μια ιδέα του τι καλούδια θα έχει


For bike lovers
“RIDE” is a unique motorcycle experience designed for bike lovers who live and breathe the world of motorcycling. The game features the most eminent manufacturers and their most famous and prestigious models.

Players:
Offline up to 2 players, Online up to 12 players

Game Features
CUSTOMISE EVERYTHING
Customise your bike: you can customise and upgrade every aspect of your bike.
Just change its look or improve its performance with new parts. Why not do both? Now you can.
Customise your rider: choose from a range of rider models, liveries and race suits.

GAME MODES
The World Tour is more than a simple sequence of events. Accept the challenge and reach for the ultimate goal: take your rider all the way to the top of the international rankings.
Single race: Up to 16 riders in a single race, on one track and in one class.
Championship: Up to 16 riders compete in an event with 3 or more races.
Time Trial: Give it your best shot! Try to beat the record on each track.
Track Day Challenge: Overtake as many rivals as you can before the time runs out.
Drag Race: Select the right setup, change gears at just the right moment, and reach the end of the straight in the lowest time possible.
Endurance: Two riders take turns riding the same bike along the same long route: who will be the fastest?

RACE FEATURES
Circuit Races (up to 16 riders)
Realistic Artificial Intelligence
Adjustable Bike Physics
Realistic Animations
Slipstream
Rewind Effect
Improved Damage System
Customisable Bikes

PetranGR
15/01/2015, 23:22
Shooter για σένα είναι που είσαι παιδάκι ακόμα!

SHOOTER045
15/01/2015, 23:53
Shooter για σένα είναι που είσαι παιδάκι ακόμα!8

Έχω κολλήσει τελευταία με το subway surfers στο κινητό...
Αλλά θα το δοκιμάσω αν και με τα παιχνίδια PC δεν τα πάω καλά.


Σορυ τώρα μελέτησα το λινκ του George
Μάρτιος 2015 λέει για κονσόλες που δεν έχω ( ps2) θα την βγάλω με τα mgp / wrc/ need for speed / Colin McCray dirt / call of duty/ medal of honor / conflict Vietnam - Iraq κλπ κλπ

pipe_smoker
16/01/2015, 13:02
Καιρός ήταν να βγει κάτι αντίστοιχο με το gran turismo με μηχανές.

Οκ δεν υπάρχει περίπτωση να φτάνει σε τέτοια ύψη αλλά έστω απλά καλό να είναι θα έχει ενδιαφέρον.

Το motogp14 το βγάλανε σε προσφορά και το τσίμπησα με ένα 20άρικο. Τελικά είχε αρκετές διαφορές από το 13.
Αλλά παραμένει motogp.

Να μπορείς να τρέξεις το δικό σου μηχανάκι που λέει ο λόγος στο playstation έχει άλλο χαβαλέ.
Μάρτιο λέει βγαίνει.

Ελπίζω να μην το βγάλουν στο 70άρι κι αυτό, αν και η Milestone μαλακίζεται και όλα της τα παιχνίδια εκεί παίζουν (τουλάχιστον στο PSN) εκτός και κάτσει προσφορά.
Αυτό το ρημάδι το MXGP που το έχει στα 70ευρώ από τη μέρα που βγήκε ήθελα να'ξερα πόσοι το έχουν αγοράσει.

manhunter
16/01/2015, 13:49
Έχει βγεί και ένα που λέγεται ''Motorcycle Club''.
Επίσης υπάρχει και το MX vs ATV.
Επίσης υπήρχε και το Tourist Trophy

Aυτό πάντως φαίνεται αρκετά καλό.

SHOOTER045
16/01/2015, 14:06
Έχει βγεί και ένα που λέγεται ''Motorcycle Club''.
Επίσης υπάρχει και το MX vs ATV.
Επίσης υπήρχε και το Tourist Trophy

Aυτό πάντως φαίνεται αρκετά καλό.

Αυτό το MX vs ATV το έχω αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας.
Το γαμώτο ότι οι καινούργιοι τίτλοι βγαίνουν μόνο για PS3/4
Άρα σιγά σιγά πρέπει να σκέφτομαι αντικατάσταση

GFawkes
16/01/2015, 14:10
Κοστος εχει;

διοτι το λινκ μου το κοβει εδω ο φλωγοτοιχος (firewall)

pipe_smoker
16/01/2015, 14:47
Κοστος εχει;

διοτι το λινκ μου το κοβει εδω ο φλωγοτοιχος (firewall)

Εννοείς τί τιμή θα έχει όταν βγει?

Αν κρίνω από τα υπόλοιπα της Milestone όπως είπα και νωρίτερα, ή 60 ή 70 για κατέβασμα από το PSN και πάνω κάτω τα ίδια και στα μαγαζιά.
Όσο περνάει ο καιρός εξαρτάται αν θα πετύχεις καμιά προσφορά είτε σε κατάστημα είτε στο PSN και πόσο θα το έχουν.

Το motogp13 το αγόρασα από μαγαζί αν θυμάμαι καλά κοντά στο 20ρικο, ενώ στο PSN είχε 60, και το motogp14 το αγόρασα από το PSN ένα 20άρικο στις χριστουγενιάτικες προσφορές και στα μαγαζιά νομίζω παίζει κοντά στο 50άρικο.

Bob_o_mastoras
16/01/2015, 15:08
Ρε παιδια, δεν ξερω. Τα ραλυ με μηχανες δεν ειναι το ιδιο με τα αμαξια. Δεν μπορει να αποτυπωθει η αισθηση της ισοροπιας κλπ.

SHOOTER045
16/01/2015, 15:21
Αν πάρεις μια σέλα, φορέσεις ολόσωμη, βάλεις κράνος, και ένα μεγάλο ανεμιστήρα.κατι γίνεται

George_Sp
16/01/2015, 15:26
Από τιμή υπολογίστε περίπου στα 50-70 ευρώ για κατέβασμα μέσω Steam.


Ρε παιδια, δεν ξερω. Τα ραλυ με μηχανες δεν ειναι το ιδιο με τα αμαξια. Δεν μπορει να αποτυπωθει η αισθηση της ισοροπιας κλπ.

μπορεί απλά για να τα αντιληφθείς θα πρέπει να τα στάξεις σε playseats με ανάδραση και γυροσκοπικούς σένσορες με σερβομοτέρ. Είτε έτοιμα που θα χρυσοπληρώσεις είτε do it yourself με τη βοήθεια arduino boards που μπορείς να προγραμματίσεις και να παραμετροποιήσεις όσους σένσορες θες. τα υλικά υπάρχουν σε αφθονία και εδώ Ελλάδα.
π.χ. http://grobotronics.com/

κοτσάρεις τιμονάκι, πας και σε ένα σελά να σου φτιάξει σέλα custom και τα υπόλοιπα είναι κόψε μέτρησε ράψε ξαναμέτρησε και sky is the

Δες εδώ μια υλοποίηση
http://www.youtube.com/watch?v=UxzmxQMfJPk

Bob_o_mastoras
16/01/2015, 19:53
Από τιμή υπολογίστε περίπου στα 50-70 ευρώ για κατέβασμα μέσω Steam.



μπορεί απλά για να τα αντιληφθείς θα πρέπει να τα στάξεις σε playseats με ανάδραση και γυροσκοπικούς σένσορες με σερβομοτέρ. Είτε έτοιμα που θα χρυσοπληρώσεις είτε do it yourself με τη βοήθεια arduino boards που μπορείς να προγραμματίσεις και να παραμετροποιήσεις όσους σένσορες θες. τα υλικά υπάρχουν σε αφθονία και εδώ Ελλάδα.
π.χ. http://grobotronics.com/

κοτσάρεις τιμονάκι, πας και σε ένα σελά να σου φτιάξει σέλα custom και τα υπόλοιπα είναι κόψε μέτρησε ράψε ξαναμέτρησε και sky is the

Δες εδώ μια υλοποίηση
http://www.youtube.com/watch?v=UxzmxQMfJPk

:a55::hmm:
Πολλα λεφτα..
Προτιμω να κανω μια βολτα με το μηχανακι μου κανονικα και μετα να παιξω call of duty. :lol:

nick_VFR
17/01/2015, 12:44
μπορεί απλά για να τα αντιληφθείς θα πρέπει να τα στάξεις σε playseats με ανάδραση και γυροσκοπικούς σένσορες με σερβομοτέρ. Είτε έτοιμα που θα χρυσοπληρώσεις είτε do it yourself με τη βοήθεια arduino boards που μπορείς να προγραμματίσεις και να παραμετροποιήσεις όσους σένσορες θες. τα υλικά υπάρχουν σε αφθονία και εδώ Ελλάδα.
π.χ. http://grobotronics.com/

κοτσάρεις τιμονάκι, πας και σε ένα σελά να σου φτιάξει σέλα custom και τα υπόλοιπα είναι κόψε μέτρησε ράψε ξαναμέτρησε και sky is the

Δες εδώ μια υλοποίηση
http://www.youtube.com/watch?v=UxzmxQMfJPk

Και άμα κάνεις μ@λ***α, σε πετάει από την σέλα και προσγειώνεσαι στο τραπεζάκι του σαλονιού?? :confused:


:D

George_Sp
17/01/2015, 16:23
Και άμα κάνεις μ@λ***α, σε πετάει από την σέλα και προσγειώνεσαι στο τραπεζάκι του σαλονιού?? :confused:


:D

άμα θες γίνεται. σερβομοτέρ που σηκώνουν καμιά 100στη κιλά υπάρχουν στην αγορά......το πρόβλημα είναι οτι σίγουρα δε περνάει WAF ISO (woman acceptance factor) :P

PetranGR
17/01/2015, 17:14
Και άμα κάνεις μ@λ***α, σε πετάει από την σέλα και προσγειώνεσαι στο τραπεζάκι του σαλονιού?? :confused:


:D

έκλαψα...χαχαχαχα!

George_Sp
25/01/2015, 20:40
Επίσημα στον αέρα το trailer. 20 Μαρτίου πάμε για βρουμ βρουμ βροοοουυυυυυυυμ!!! :D

http://www.youtube.com/watch?v=JgY4RUfHeSw

stam2
26/01/2015, 10:30
Επίσημα στον αέρα το trailer. 20 Μαρτίου πάμε για βρουμ βρουμ βροοοουυυυυυυυμ!!! :D

http://www.youtube.com/watch?v=JgY4RUfHeSw

ενδιαφέρον φαίνεται...
δεν έχει τα τρελά γραφικά έτσι όπως το είδα, αλλά προσωπικά με ενδιαφέρει πιο πολύ να είναι ρεαλιστική η κίνηση, οι επιδόσεις, ο ήχος και ο ρεαλισμός της κάθε μοτοσυκλέτας (ιδιαιτερότητες, αδυναμίες, φρένα κλπ,) παρά τα τέλεια γραφικά, και μονοκόματη αίσθηση granturismo....

McGyver
26/01/2015, 14:07
Απ' όσα έχω δει μέχρι στιγμής, μπορεί γίνει η αφορμή για αναβάθμιση του desktop μου :D ...

George_Sp
18/03/2015, 09:11
Αφήστε το magi και ας ασχοληθούμε με πιο σοβαρά θέματα όπως αυτό που σήμερα βγαίνει το DEMO!!!!!! :D
Μέσω steam client θα εμφανιστεί σε αυτή τη λίστα
http://store.steampowered.com/freestuff/demos/#p1

https://www.youtube.com/watch?v=cuW6U0LFFe8

teogtp
18/03/2015, 09:14
Αφήστε το magi και ας ασχοληθούμε με πιο σοβαρά θέματα όπως αυτό που σήμερα βγαίνει το DEMO!!!!!! :D

https://www.youtube.com/watch?v=cuW6U0LFFe8

Ε.Ο.Μ. approved δεν βλεπω και θα άπατο........................

buckley
18/03/2015, 09:20
pre 1985 μοτόρια θα έχει ? να ξέρω αν είναι να ασχοληθώ...

George_Sp
19/03/2015, 06:04
Το Demo κατέβηκε χθες βράδυ. Παίζω κάνα 30λεπτο μαζί με τον πρωινό μου καφέ. Θα σας αναλύσω παρακάτω λεπτομέρειες και για αρχή θα πω οτι είναι παιχνιδάρα, θα λιώσουμε και αναμένονται επικές μάχες online! :D :beer:

Μούμπλε μούμπλε ας τα πάρω με τη σειρά.

Γραφικά:
πολύ μεγάλο επίπεδο λεπτομέρειας που αν έχετε τούμπανο υπολογιστή δε θα σας απογοητεύσει με τίποτα.
Είμαι με
Quad core i5 @4.2Ghz
8GB DDR3 2133
R9 270X 2GB
SSD
και σε FullHD ανάλυση 1920x1080 τρέχει με όλες τις ρυθμίσεις τέρμα στα 78fps καρφωμένο δηλαδή νεράκι. Νομίζω οτι έχουν κάνει καλή δουλειά και αν είστε με υπολογιστή
i3
4gb
και κάρτα γραφικών 1Gb περίπου στα 100-120ευρώ και πάνω θα παίζετε σε αναλύσεις έως 1920x1080 αξιοπρεπέστατα. Δοκίμασα να ρίξω λεπτομέρειες στα γραφικά και δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά οπότε το παιχνίδι δείχνει οτι δεν βαραίνει απότομα όσο του ζητάς περισσότερα.

Χειρισμός:
Εδώ έπαθα τη μεγάλη πλάκα και μπορεί το παιχνίδι να αποτελέσει μια καλή ευκαιρία να ασχοληθούν οι κατασκευαστές playseat για σοβαρά καθίσματα εξομειωτές moto racing.
Να ξεκινήσω οτι μπορείς να αλλάξεις μηχανολογικά κάθε μηχανή σε επίπεδο αναρτήσεων, δύναμης φρεναρίσματος, γραναζώματος. Τουλάχιστον στο demo αυτά. Ίσως στη πλήρη έκδοση να μπορείς να πειράξεις και άλλα.
Πάμε στο ζουμί του χειρισμού και γιατί το λέω το παραπάνω για τα playseat.
Υπάρχουν κουμπιά ελέγχου για τη θέση που θα πέρνει ο αναβάτης κατά την οδήγηση. Δηλαδή μπορεί να μετακινείται το σώμα του σκυφτά μπροστά ή ξάπλα πίσω, ανεξάρτητα του αν η μηχανή επιταχύνει, επιβραδύνει ή είναι πλαγιασμένη στη στροφή.
Ο λόγος ύπαρξης της αλλαγής θέσης λένε οι developers έχει να κάνει με την συμπεριφορά στο φρενάρισμα, στην επιτάχυνση θα δίνει ή θα χάνει αυτό το κάτι όπως και στην πραγματικότητα μετατοπίζοντας το κέντρο βάρους και επηρεάζοντας wheelies-endo και άλλα ωραία!!!!!!!
Φανταστείτε λοιπόν το παραπάνω με customia playseat με αισθητήρες κλίσης πάνω στη σέλα!!!! Το σκέφτομαι και τρελαίνομαι!
Τέλος υπάρχουν ρυθμίσεις για traction, antispin, anti-wheelie κλπ.
Με πληκτρολόγιο υπάρχει αρκετή ασάφεια προφανώς στην ευαισθησία στριψίματος μιας και πλαγιάζει ανάλογα το πάτημα η μηχανή, αλλά είμαι σίγουρος οτι όποιος το τσιμπήσει θα πάει να πάρει τιμονιέρα.

Πάμε για ομαδική???? :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=vK4b5qQ7dvE

stam2
19/03/2015, 08:29
ερώτηξη..: στα ντέμο βίντεο είδα αναβάτες να συγκρούονται χωρίς να πέφτουν, σαν να ακουμπάνε μεταξύ τους αυτοκίνητα. Επίσης έχω απορία με τις άκρες του δρόμου, ακάθαρτες γραμμες κλπ... γενικά έχει κάποιο ρυθμιζόμενο επίπεδο δυσκολίας στο οποίο μπορείς να ρυθμίσεις το ρεαλισμό? και να έχεις μέχρι και high/low side...?

επίσης επαναλαμβάνω την απορία του buckley... παλιά μηχανάκια έχει? έστω και 5-10 αντιπροσωπευτικά old school...

George_Sp
19/03/2015, 09:02
Έχει επίπεδα ρεαλισμού με διαβαθμίσεις. Στο demo δεν είδα επιλογή για collisions και δεν είχα πτώση με άλλον όταν συγκρούστηκα με το πλάι.
Παρόλαυτά έστω και να γλύψεις τη μπαριέρα ή να ρίξεις απότομα τη μηχανή στην άκρη που έχει χώμα τρως τούμπα. Επίσης τρως τούμπα αν το endo παραείναι τραβηγμένο :lol:

Παλιές μηχανές όχι δεν είδα αλλά νομίζω οτι επειδή θα αποκτήσει μεγάλη κοινότητα σαν το μοναδικό στο είδος του, θα πιεστεί η εταιρία να βγάλει μεγαλύτερη γκάμα μοντέλων. Εδώ καλά καλά δεν έχει τα πιο γνωστά street-on-off και παίζει κυρίως σε naked και sportbikes.
Νομίζω οτι θα μας ακούσουν και θα το εμπλουτίσουν με περισσότερα στοιχεία. Συνολικά πάντως το περίμενα πολύ πιο μέτριο αλλά δείχνει πολλά υποσχόμενο με βάση όσα bike racing έχω παίξει τα τελευταία χρόνια.

sfigas
19/03/2015, 14:56
The game features over 100 bike models across four different categories:

Superbikes
Supersports
Naked Bikes
Historic Bikes

zannisvel
19/03/2015, 15:09
ερώτηξη..: στα ντέμο βίντεο είδα αναβάτες να συγκρούονται χωρίς να πέφτουν, σαν να ακουμπάνε μεταξύ τους αυτοκίνητα. Επίσης έχω απορία με τις άκρες του δρόμου, ακάθαρτες γραμμες κλπ... γενικά έχει κάποιο ρυθμιζόμενο επίπεδο δυσκολίας στο οποίο μπορείς να ρυθμίσεις το ρεαλισμό? και να έχεις μέχρι και high/low side...?

επίσης επαναλαμβάνω την απορία του buckley... παλιά μηχανάκια έχει? έστω και 5-10 αντιπροσωπευτικά old school...

Δε νομιζω οτι ειναι simulator το συγκεκριμενο παιχνιδι. Παντως τα γραφικα του εναι πολυ καλα.

Bob_o_mastoras
19/03/2015, 15:33
Είμαι με
Quad core i5 @4.2Ghz
8GB DDR3 2133
R9 270X 2GB
SSD
και σε FullHD ανάλυση 1920x1080 τρέχει με όλες τις ρυθμίσεις τέρμα στα 78fps καρφωμένο δηλαδή νεράκι.

Tουμπανο εισαι!! :D

7Tolis
19/03/2015, 15:44
Zτη τιμονιέρα παίζει γυροσκοπικό; :confused:

George_Sp
19/03/2015, 16:02
Αμέ....δες στο βίντεο της thrustmaster οτι έχει και λειτουργία για SS και κλίση πέρα από στρίψιμο. :)

pipe_smoker
21/03/2015, 12:27
Το κατέβασα κι εγώ χθες το demo και το έπαιξα στο PS4.

Σα λογική και μηχανική του παιχνιδιού είναι ΟΛΟΙΔΙΑ με τα motogp που βγάζει η ίδια εταιρεία.
Καμία διαφορά.

Απλά αντί να τρέχεις με το Μαρκέζ και το RCV στο Losail, τρέχεις με τον εαυτό σου και το street triple ή το cbr600rr πχ σε κάποιο ορεινό στροφιλίκι.

Από χειρισμό είναι ακριβώς τα ίδια με το motogp.





Χειρισμός:
Εδώ έπαθα τη μεγάλη πλάκα και μπορεί το παιχνίδι να αποτελέσει μια καλή ευκαιρία να ασχοληθούν οι κατασκευαστές playseat για σοβαρά καθίσματα εξομειωτές moto racing.
Να ξεκινήσω οτι μπορείς να αλλάξεις μηχανολογικά κάθε μηχανή σε επίπεδο αναρτήσεων, δύναμης φρεναρίσματος, γραναζώματος. Τουλάχιστον στο demo αυτά. Ίσως στη πλήρη έκδοση να μπορείς να πειράξεις και άλλα.
Πάμε στο ζουμί του χειρισμού και γιατί το λέω το παραπάνω για τα playseat.
Υπάρχουν κουμπιά ελέγχου για τη θέση που θα πέρνει ο αναβάτης κατά την οδήγηση. Δηλαδή μπορεί να μετακινείται το σώμα του σκυφτά μπροστά ή ξάπλα πίσω, ανεξάρτητα του αν η μηχανή επιταχύνει, επιβραδύνει ή είναι πλαγιασμένη στη στροφή.
Ο λόγος ύπαρξης της αλλαγής θέσης λένε οι developers έχει να κάνει με την συμπεριφορά στο φρενάρισμα, στην επιτάχυνση θα δίνει ή θα χάνει αυτό το κάτι όπως και στην πραγματικότητα μετατοπίζοντας το κέντρο βάρους και επηρεάζοντας wheelies-endo και άλλα ωραία!!!!!!!


Δεν ξέρω τί μπορεί να γίνεται με τιμονιέρες και playseat και άλλα διαστημικά, αλλά στην ουσία του πράγματος ένα μπρος πίσω κάνει μόνο ο αναβάτης κι αυτό παίζει ρόλο μόνο για να σηκώσεις καμιά σούζα για το χαβαλέ ή να κάνεις κανά έντο.

Από τη στιγμή που με τον ίδιο μοχλό στρίβεις και μεταφέρεις το βάρος μπροστά ή πίσω, δε γίνεται πάνω στη στροφή να κουνήσεις το μοχλό προς τα μπροστά ή προς τα πίσω γιατί θα χαλάσεις την τροχιά σου.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βγάλεις το tuck in από το αυτόματο και να το χειρίζεσαι μόνος σου (με το Δ στο PS4).
Εκεί ναι.
Στις ευθείες σκύβεις αλλά στις στροφές αν ξεχαστείς και δεν το αφήσεις θα φας σούπα.

Αλλά αυτό υπάρχει και στο motogp ακριβώς ίδιο.

Αυτό στο οποίο όντως παίζεις με το βάρος και μετακινείς τον αναβάτη φουλ είναι το αντίστοιχο μοτοκρός πάλι από τη milestone.
Αλλά αυτό γίνεται με τον άλλο μοχλό, όχι με αυτόν του τιμονιού, οπότε έχει νόημα 100% και δεν είναι για το στόρι.



Έχει επίπεδα ρεαλισμού με διαβαθμίσεις.

Τα επίπεδα ρεαλισμού κι αυτά ολόιδια με το gp.

Μονίμως στο pro χωρίς anti-wheelie, antispin στο off, κλπ, αλλά και πάλι για να φας κανά low ή κανά high πρέπει να το ξεφτιλίσεις στα φρένα πάνω στη στροφή ή να τσαρουχώσεις τα γκάζια στην έξοδο (κυρίως στα 1000άρια, στα άλλα τσαρουχώνεις άφοβα).

Ρυθμίζεις στο μηχανάκι αναρτήσεις φρένα κλπ όπως και στο gp.

Το καινούριο που είναι κι ενδιαφέρον είναι ότι μπορείς να βελτιώσεις το μηχανάκι.
Κερδίζοντας αγώνες μαζεύεις credits και τα ξοδεύεις για καλύτερα λάστιχα, ελαφρύτερες ζάντες, καλύτερες αναρτήσεις κλπ.
Σε στυλ gran turismo. Αλλά δεν ξέρω μέχρι ποιό βαθμό θα γίνεται όλο αυτό και πόσες επιλογές θα σου δίνονται.

Για μένα η μεγαλύτερη απογοήτευση είναι οι πίστες.
Μόνο μία σε αφήνει να τρέξεις στο demo αλλά από όσο είδα τις άλλες, μου φάνηκαν λίγες.
Τέσπα, θα δείξει.

Τα γραφικά είναι σούπερ, οκ δεν το συζητάμε αυτό, ο ήχος μαμεί, και μακάρι να έχει ένα σκασμό μηχανάκια.
Αξίζει γιατί είναι το μοναδικό στο είδος του.
Αλλά για τον ίδιο ακριβώς λόγο (πιθανότατα) θα το χρεώσουν το στάνταρ 70άρι.

George_Sp
21/03/2015, 14:50
39€ το preorder στο steam :)

7Tolis
21/03/2015, 18:45
βλεπω τα demo τωρα για το ps4.Μάπα γραφικά.Σαν low poly που λενε και οι designers που είναι και της μόδας.

George_Sp
21/03/2015, 18:55
βλεπω τα demo τωρα για το ps4.Μάπα γραφικά.Σαν low poly που λενε και οι designers που είναι και της μόδας.

Δεν έχω PS4 για να δω, αλλά στο pc είναι εξαιρετικά.

7Tolis
21/03/2015, 18:57
ουτε εγω εχω.στο youtube τα βλέπω. :D

George_Sp
21/03/2015, 19:07
ουτε εγω εχω.στο youtube τα βλέπω. :D

μόλις τα είδα και γω για PS4...λες και παίζεις με low settings graphics στο PC. Εντάξει πάντα οι κονσόλες σε γραφικά είναι πάντα πίσω σε σχέση με έναν υπολογιστή. κρίμα

PetranGR
22/03/2015, 00:00
https://www.youtube.com/watch?v=twdqeJYeJuQ

δηλαδή τώρα πλάκα με κάνεις;θα πέφτει και φτιάξιμο ...απαπαππα!

pipe_smoker
22/03/2015, 12:06
βλεπω τα demo τωρα για το ps4.Μάπα γραφικά.Σαν low poly που λενε και οι designers που είναι και της μόδας.


ουτε εγω εχω.στο youtube τα βλέπω. :D


Δεν ξέρω ποιό ακριβώς βίντεο είδες αλλά δεν έχει καμία σχέση.

Είδα κάμποσα video που δείχνουν και καλά πώς είναι το παιχνίδι στο PS4 και κανένα δεν πιάνει τα γραφικά και την εικόνα που βγάζει το PS4, ούτε για αστείο.
Το λέω γιατί εγώ στο PS4 το παίζω.

Του έραψα πολλά στη γούνα του παιχνιδιού όπως είδες παραπάνω αλλά από πλευράς γραφικών, ειδικά στο PS4, απλά δεν υπάρχουν.

Τώρα, πώς μπορεί να φαίνεται άμα έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά για gaming pc ούτε και ξέρω ούτε και με νοιάζει.
Ειδικά τα racing games κατ'εμέ είναι μόνο για κονσόλες.

Αν θες να δώσεις μια περιουσία για τον υπερκομπιούτορα και για να φτιάξεις/αγοράσεις playseat μηχανάκι να το έχεις στο σαλόνι σου και να το καβαλάς και να κάνεις και να δείχνεις, καβάλα το κανονικό σου μηχανάκι και βγες καμιά βόλτα:D



39€ το preorder στο steam :)

40€ για την απλή βερσιόν.

60€ για την deluxe με τα διάφορα χαζά της αλλά κυρίως το season pass που είναι το πιο σημαντικό, για να μη χρυσοπληρώνεις όλα τα dlc:)

Και είναι και preorder....

Όπως και να'χει όμως αυτά αφορούν pc.


Εγώ μιλούσα για PS4, οπότε τί τιμή θα έχει στο PSN δεν ξέρω. Δεν έχουν βγάλει ακόμα επιλογή pre-order απ'όσο είδα.

congate7
28/05/2015, 09:50
Το έχει πάρει κανείς στο Ps4?

pipe_smoker
28/05/2015, 10:19
Το έχει πάρει κανείς στο Ps4?

Ναι εγώ.

Και μπορώ εύκολα να αναθεωρήσω πολλά από όσα είχα γράψει στην κριτική του ντέμο στο παραπάνω ποστ μου.

Το ντέμο δεν είχε καμία σχέση με το πραγματικό παιχνίδι.
Φαίνεται πλακώσανε πολλές βελιτώσεις στη συμπεριφορά της μοτό. Το αγόρασα από το PSN με το που βγήκε και ούτε και θυμάμαι πόσα updates χρειάστηκε να κατεβάζω κάθε μέρα, αφού γύρισα τις ρυθμίσεις στο αυτόματο για να τα κατεβάζει και να τα κάνει install το PS4 από μόνο του να μη μου τα ζαλίζει συνέχεια.
Λογικά βελτιώσεις, bug fixes και τέτοια πρέπει να ήταν όλα αυτά γιατί δεν είδα κάτι επιπρόσθετο απ'όσο θυμάμαι στο παιχνίδι, εκτός από τη βελτίωση στο χειρισμό και στη συμπεριφορά της μοτό όπως είπα.

Το παιχνιδάκι με λίγα λόγια γαμεί.
Και τα γραφικά είναι άψογα, κι ο ήχος επίσης, και ο χειρισμός/συμπεριφορά ειδικά αν είσαι μερακλής και πεις πχ ότι για το γαμώτο δε θα ενεργοποιήσω το αντισουζικό μπιμπλίκι σε μηχανάκια που δεν το είχαν από τη μάνα τους (τζίξερ Κ5 για παράδειγμα), οπότε αν δε γυρίσεις τις ταχύτητες στο μάνιουαλ για να αλλάζεις γρήγορα την 1η κι αν δε ρυθμίσεις σωστά τα γραναζώματα πάει το καπάκι και η σαβούρδα σύννεφο.
Μιλάμε πάντα για pro physics.

Μη φανταστεί κανείς ότι είναι η "αυτοκρατορία" που ήταν το gran turismo 6 ας πούμε, που χρειάζεσαι 4 ζωές για να το τερματίσεις και να οδηγήσεις όλα τα οχήματα.
Αλλά με δεδομένο ότι είναι το πρώτο εγχείρημα που γίνεται για τέτοιου τύπου παιχνίδι με μοτοσυκλέτες, απλά μαμεί και δέρνει.

Αν δε βρισκεις κάπου το DVD σε μαγαζί που να το έχει σε σούπερ ντούπερ τιμή κλπ, εγώ θα πρότεινα να κατεβάσεις από το psn τη βερσιόν με το season pass.

ΥΓ. 2 μεγάλα μειονεκτήματα.
Τρομερά μεγάλο loading που σε κάποιες φάσεις μπορει να φτάσεις να πεις "κλείσ'το να πάει στο διάολο", και όχι και τόσο αντικειμενικό με τις πραγματικές δυνατότητες των μοτοσυκλετών.
Τα γιαμάχα πχ είναι σε γενικές γραμμές σάπια.
Τα agusta σπέρνουν.
Σουζούκι και χόντα πχ μπορει να έχει από 10 μοντέλα (παράδειγμα) και bimota συγκεκριμένα έχει της παναγιάς τα μάτια. Ούτε και ήξερα ότι βγάζει τόσα μηχανάκια η Bimota:lol:

Είναι συγκεκριμένες πίστες και ανάλογα το level δυσκολίας πάντα, που αν απλά δεν πάρεις τη μοτό με τα καλύτερα στατιστικά της κατηγορίας και να τη φτιάξεις και τέρμα όσο δεν πάει, δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση να καταφέρεις να κερδίσεις όσο καλά κι αν το πας.
Οπότε αν έχεις κ@υλα να οδηγήσεις το καινούριο R1M πχ, θα σκάσεις λεφτά (παιχνιδίσια εννοείται, credits τα λέει αν θυμάμαι καλά) απλά και μόνο για να κάνεις το χαβαλέ σου. Αγώνα με δ'αύτο δεν κερδίζεις γιατί είναι από τα χειρότερα της κατηγορίας του. Όπως και το RSV4. Αν θες να έχεις ελπίδα, παίρνεις είτε την αηδία το ZX10, είτε το CBR, είτε το τζίξερ (παράδειγμα για τη συγκεκριμένη κατηγορία φέρνω).

Online δεν έχω ασχοληθεί να τρέξω ακόμα γιατί με έχει κρατήσει το career.

Κατά τη γνώμη μου αξίζει πάντως.

Αν το πάρεις τελικώς ρίξε σύρμα να τρέξουμε κανάν αγώνα online:vroum::beer:

congate7
28/05/2015, 10:27
Ναι ρε φίλε ακριβώς όπως τα λες. Το έχω και εγώ.

Θα :vroum: ? :evil:

congate7
28/05/2015, 11:02
Επίσης να προσθέσω ότι έχει μεγάλη ποικιλία από εξοπλισμό αναβάτη. Κράνη, γάντια, μπότες, φόρμες για τη μια επιλογή ένδυσης που είναι καθαρά η «αγωνιστική» και μπουφάν, παντελόνια για τη δεύτερη.
Πάντως έστω και στο παιχνίδι κατάφερα να φορέσω το κράνος που πάντα ήθελα
336200

spyrakos35
28/05/2015, 11:05
καλό?

κάνει θόρυβο στα πολλά?

:D

pipe_smoker
28/05/2015, 11:05
Επίσης να προσθέσω ότι έχει μεγάλη ποικιλία από εξοπλισμό αναβάτη. Κράνη, γάντια, μπότες, φόρμες για τη μια επιλογή ένδυσης που είναι καθαρά η «αγωνιστική» και μπουφάν, παντελόνια για τη δεύτερη.
Πάντως έστω και στο παιχνίδι κατάφερα να φορέσω το κράνος που πάντα ήθελα
336200

:lol:
Με ίδια κράνη θα τρέχουμε

zannisvel
28/05/2015, 11:07
Pipe το εχεις παιξει στο PS4?

congate7
28/05/2015, 11:09
καλό?

κάνει θόρυβο στα πολλά?

:D

στα 299 έχει ένα θεματάκι... :lol:


:lol:
Με ίδια κράνη θα τρέχουμε

Εσένα δε σου μιλάω... καταστρώνω στρατηγικές :evil::bawl:

pipe_smoker
28/05/2015, 11:43
Pipe το εχεις παιξει στο PS4?

Ολόκληρο σεντόνι αράδιασα δυο ποστ πιο πάνω ρε συ:lol:

pipe_smoker
28/05/2015, 11:44
Εσένα δε σου μιλάω... καταστρώνω στρατηγικές :evil::bawl:

Αν με κερδίσεις έχει ban να ξέρεις.

Θα κάθεσαι στη γραμμή τερματισμού και θα με περιμένεις:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

spyrakos35
28/05/2015, 11:44
Ολόκληρο σεντόνι αράδιασα δυο ποστ πιο πάνω ρε συ:lol:

να πεις οτι δε στο χω πει?

ΔΕΝ διαβάζουμε τα σεντόνια σου.....

zannisvel
28/05/2015, 11:46
Ολόκληρο σεντόνι αράδιασα δυο ποστ πιο πάνω ρε συ:lol:

My bad....
Παρακολουθουσα το thread αλλα δε φανταστηκα οι εγραψες 2 σεντονια στη σειρα και νομιζα οτι το ειχα διαβασει. :lol:

pipe_smoker
28/05/2015, 12:16
να πεις οτι δε στο χω πει?

ΔΕΝ διαβάζουμε τα σεντόνια σου.....


Από τουδε και στο εξής θα πετάω τσόντες μέσα στα σεντόνια κανά -σπυρακο το μπαιρνεις- να βλέπω αν θα τσιμπας:lol:

spyrakos35
28/05/2015, 12:21
Από τουδε και στο εξής θα πετάω τσόντες μέσα στα σεντόνια κανά -σπυρακο το μπαιρνεις- να βλέπω αν θα τσιμπας:lol:

:lol:

καλού κακου λοιπόν, μετά από κάθε σεντόνι σου θα κάνω παράθεση και θα σου γραφω κανα μπινελίκι και ό,τι πιάσω....

congate7
04/06/2015, 14:49
Το παιχνίδι εκτός από τους αγώνες, time trials και τα drag races, έχει επίσης και τα trackdays challenges όπου στόχος για το χρυσό είναι οι προσπεράσεις.

simoril
03/01/2016, 10:48
Παιχνιδάρα απλά...

Πήρα ένα MT07 και του έβαλα πάνω της παναγιάς τα μάτια νομίζοντας οτι έφτιαξα το απόλυτο γυμνό, αλλά μετά δοκίμασα μια triumph street triple R και έμεινα κάγκελο.

Επόμενος στόχος να το σκυλοφτιάξω και αυτό:smokin: και φυσικά να ανέβω κατηγορία

simoril
02/05/2016, 21:27
Προσφορά στο steam στα 10 €.

ΤΡΕΞΤΕ ΜΩΡΕ