PDA

View Full Version : Διάφανο προστατευτικό φιλμ για τα πλαστικά της μηχανής.



Ζεύκας
24/01/2015, 17:14
Τι ξέρουμε για τις διαφανείς ζελατίνες που προστατεύουν τα πλαστικά/ρεζερβουάρ από γρατζουνιές;

Της 3Μ ξέρω. Υπάρχουν κι από άλλη εταιρεία;
Πόσο εύκολα γδέρνονται αυτά;
Στην Ελλάδα τα φέρνει κανείς;

McGyver εσύ δεν είχες βάλει παλιά; Αξίζουν;


:beer::beer:

Λευκάδιος
24/01/2015, 22:00
Πρόσφατα πήγα σε μαγαζι που ασχολειται με το wrapping για να ρωτησω.Ο μάστορας ειχε ένα παπι 'ντυμενο' εδω και 4 περιπου χρόνια που είχε πέσει καποιες φορές.Η μεμβράνη ηταν σε πολυ καλη κατάσταση,ειχε καποιες γρατζουνιες όπως θα είχε αν ήταν βαμμενο.
Το κόστος ομως δεν μου φάνηκε φτηνο,για δυο (μεγάλα)πλαινα καπάκια,ενα μασκάκι και την ουρά μου ζητησε 150 ευρω.Για κάποιον που θέλει να αλλάξει προσωρινά το χρωμα χωρις να βάψει τα γνήσια πλαστικά ειναι καλή ιδέα αλλά για κάποιον που θέλει να τα φρεσκάρει(λογο γρατζουνιων-ξεθωριάσματος) θα προτιμουσα το βάψιμο.
Είναι πάντως επιπονη διαδικασία για να το κάνει καποιος μόνος του,θέλει εμπειρα χέρια και υπομονή.

Ζεύκας
24/01/2015, 22:18
οκ μόνο που εγώ ψάχνω για διάφανο προστατευτικό φιλμ.

ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες :wave2:

McGyver
24/01/2015, 22:21
Τι ξέρουμε για τις διαφανείς ζελατίνες που προστατεύουν τα πλαστικά/ρεζερβουάρ από γρατζουνιές;

Της 3Μ ξέρω. Υπάρχουν κι από άλλη εταιρεία;
Πόσο εύκολα γδέρνονται αυτά;
Στην Ελλάδα τα φέρνει κανείς;

McGyver εσύ δεν είχες βάλει παλιά; Αξίζουν;

:beer::beer:

Δε μιλάς για full wrapping, αλλά για τα set που βγαίνουν και είναι κομμένα και έτοιμα για τοποθέτηση, έτσι δεν είναι;

Δεν ξέρω αν έχουν βγάλει και άλλες εταιρείες, αλλά της 3M (Scotchguard) είναι εξαιρετικά.
Είχα στο Sprint full kit (http://chipguard.co.uk/triumph-sprint-st-1050-2007-2010-diy-full-kit.html).
Για εμένα αξίζουν αλλά είναι ακριβά.

Για Ελλάδα, μίλα με motopissaris.gr (http://www.motopissaris.gr/).
Το έχει στα brands αλλά τώρα δε βρίσκω καταχωρήσεις προϊόντων.

Ζεύκας
25/01/2015, 08:19
Ευχαριστώ γλυκό αγόρι άντμιν. σ'αγαπώ πολύ. :blush: