PDA

View Full Version : Προς αναζήτηση δικύκλου μτχ αρκετα μπερδεμένος....



I'am...u are?
03/02/2015, 19:02
Καλησπέρα μηχανοβιοι και μη.
Μετα απο καιρο θα χρειαστω ξανα την βοηθεια σας.
Ψαχνω να αγορασω ενα δικυκλο μικρου κυβισμου απο 125-300cc
Διπλωμα υπαρχει απεριοριστου απλα λογο οτι δεν εχω δουλεια και τα οικονομικα μου ειναι χαλια δεν ειμαι για να δινω 250-300€ σε ασφαλειες και τελη.
Οποτε ψαχνω κατι μεχρι 300 κυβικα γιαυτο και μονο το λογο.

Πριν ενα χρονο λοιπον χρειαστηκε να πουλησω το honda innova 125i που ειχα το εδωσα με 20000χλμ στα 1100€ (επρεπε να φυγει γιατι εφευγα στο εξωτερικο αλλα τελικα γυρισα πριν ενα μηνα :p)

Τωρα ειμαι σε αναζητηση νεου μοτο (μεταχειρισμενο) και το budget μου ειναι 1300-1400 με βαρια καρδια γιατι θα χρειαστει να αγορασω παλι κρανος (το εδωσα ο μαμακας) ασφαλεια μεταβιβαση φτανουμε κοντα στα 1700€...

Κοιταω κατι σε μη παπι και ο λογος ειναι πως με αυτα τα χρηματα σιγουρα μπορω να αγορασω κατι πιο δυνατο ωστε να μπαινω και εθνικη σαν ανθρωπος.
Οποτε ψαχνω κατι να πιανει 120 (πραγματικα) και να μη καιγεται δηλαδη 120 να μην ειναι η τελικη του..
Κοιταγα μεχρι τωρα για scooter 200-250cc αλλα καταλαβα γρηγορα πως τα 200 ειναι τα αντιστοιχα 125cc μιας παπιας. Πχ kymco agility 200i (160cc) τελικη πιανει 100 με το ζορι.. Το ιδιο και με sym symphony κλπ.
Και πραγματικα ειμαι μπερδεμενος μιας και το budget δεν ειναι αρκετο απο τη μια απο την αλλη δεν θελω να γυρισω σε παπακι μιας και εκει οι επιλογες ειναι λιγες (honda innova 125i-modenas x-city) για crypton x δεν παιζει σαλιο και παλαιοτερα παπακια ουτε να τα βλεπω δεν θελω..

Σκεφτομουν για honda cb400sf παλι οπως παλια μιας και το βρισκω κοντα στο 1000αρικο αλλα δεν ξερω τι κουσουρια θα βγαλει και αμα βγαλει θα μπω μεσα και θα καθεται να ποζαρει για τα κλεφτρονια (ναι ουτε γκαραζ δεν εχω) . Σαν επιλογη ειναι η ιδανικη 1000€ και τα 300€ ασφαλεια τελη κλπ για ενα++ χρονο αλλα.... το φθηνο βγαινει πολλες φορες ακριβο....

Mου αρεσει σαν ιδεα το honda cbf250 αλλα σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν μονο δυο επιλογες στο car.gr και δεν δειχνουν και τοσο σωα τα μηχανακια...

Τις τελευταιες 3ης εβδομαδες ειμαι συνεχως στο refresh στο car.gr youtube & χρυση ευκαιρια (που δεν βρεθηκε κ ποτε)...

Τα φωτα σας κυριες και κυριοι!!!:sun::sun::sun:

SHOOTER045
03/02/2015, 19:51
Σε αυτά τα λ7 είχα δει και μερικά bros 400/650 για ένα φίλο.
Επίσης και χτ600 παίζουν, και dominator .
Για κράνος κλπ κοίτα και εδώ μέσα

I'am...u are?
03/02/2015, 20:04
400αρι θα τα εδινα μονο αν ηξερα ποιος την ειχε κλπ. Μιλαμε και για μοντελα 17++ ετων. Ολο και κατι θα ζητησει στην αρχη.... Οποτε... δεν..
xt θα το κλαιω απο το 1ο βραδυ...

Bob_o_mastoras
03/02/2015, 20:10
Tελικα δεν καταλαβαινω..
Θες μεχρι 300 cc ή θα πηγαινες και μεχρι τα 700κατι που εχουν 55 ευρω τελη;;
Και για ποια χρηση θελεις το μηχανακι;; Θα κινεισαι μονο ασφαλτο;; Θα εισαι μονο μεσα στην πολη;; Θα κανεις κανενα ταξιδακι;;
Για διευκρυνησε περαιτερω διοτι μονο με το μπατζετ οι επιλογες ειναι παρα πολλες. Απο τσοπερακια μεχρι enduro..

I'am...u are?
03/02/2015, 23:03
bob o mastoras (γαματο nickname :D) Θελω κατι μεχρι 300 κυβικα που τα τελη κυκλοφοριας ειναι 22 ευρω και η ασφαλεια φθηνοτερη..
Βασικα 250 ειναι το ιδανικο μιας και η ασφαλεια το 6μηνο βγαινει στα 62,74€. Στα 251 κυβικα παει 85 ευρω. Οκ 40 ευρω περιπου το χρονο διαφορα θα μου πεις...αλλα για μενα και αυτα δεν περισσευουν.Θα μου πεις αν θες οικονομια παρε παπακι.. Αυτο και θα εκανα και αν δεν βρω κατι σωστο στο τελος αυτο θα κανω... Απλα ψαχνω και εγω κατι μεγαλυτερο μιας και μεγαλωσαμε λιγο.....

Το μηχανακι το θελω για να πηγαινω για καφε,κανενα ποτακι και κανενα μπανιο το καλοκαιρι στο ενδιαμεσο αν βρω δουλεια και στη δουλεια μου. Ταξιδακια 100-200 χλμ κλπ ισως να γινουν καποια στιγμη στο μελλον αν εχουμε δουλεια... Αλλα γενικα δεν ζηταω τρελα πραγματα.Ψαχνω κατι που να πηγαινει με 120χλμ για μια ωρα και να μη σπαει,αξιοπιστο,να μη καει τα κερατα του (οποτε μεχρι 300cc καλα ημαστε) και να μη ζηταει καθε 3ης και λιγο service (με τη παπια 5000χλμ το χρονο εκανα).... Το παπακι τα επιανε οριακα τα 120χλμ τουλαχιστων στο κοντερ και επειδη εχω δουλεψει αυτη τη ταχυτητα και ειναι και νομιμη θελω κατι που να μη σπαει στα 120...
Ναι μονο ασφαλτο με ενδιαφερει αυτη τη περιοδο ( αν ερθει η αναπτυξη και βρουμε και μια δουλεια παμε και για χωμα)...

Motard κλπ δεν θελω γιατι τα κλεβουν εδω που ειμαι και το παπι ενας λογος που το φοβαμαι ειναι και αυτος... Γκαραζ δεν υπαρχει...

Ψαχνω σε γενικες γραμμες ενα μοτο ενα κλικ παραπανω απο ενα παπακι και αυτο το κλικ παραπανω να ειναι σε ολα ασφαλεια τελη εξοδα συντηρησης βενζινες... Μη καιω και 6 λιτρα στα 100 4-4.5 το πολυ....
Το cbf 125 αν εβγαινε 150cc θα το σκεφτομουν σοβαρα. Το cbf 250 μου αρεσει αρκετα αλλα με αυτα τα χρηματα βρισκω μονο σε κακη κατασταση...


Η βλακεια ειναι πως με 1500 περνεις 600αρα μηχανη 2001 και μετα αξιοπρεπεστατη αλλα 250αρακι δεν βρισκεις... Επισης ολα τα παπια σε τιμη ειναι για να γελανε και οι κοτες... Μεχρι και glx πουλανε 1000€ (εχω δει και με 2000€)...

Aνεμος
03/02/2015, 23:52
Δες και κάτι τετοιο (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5098252/)

SHOOTER045
04/02/2015, 00:27
Δες και κάτι τετοιο (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5098252/)

Ότι λέει ο από πάνω

Bob_o_mastoras
04/02/2015, 00:30
:a55::hmm:

Σε street μηχανακια (που θα αναπτυσουν τα 100 - 120 χωρις να σπανε) θα ελεγα τα cbf 250 και ybr 250 αλλα οπως ειδες παιζουν σε λιγο ακριβοτερες τιμες αλλα μπορεις να βρεις αξιοπρεπη κοντα στα 1000 +κατι ψιλα.
Ετσι και αλλιως δεν τα σπαγανε αυτα τα μηχανακια, δεν νομιζω να εχουν θεματα.

Σε εντουρακια παιζουν διαφορα, dr 250, xr 250, ttr 250, klx 250, xt 225 κλπ. Mε 100 μπορεις να τα πηγαινεις ανετα. Δεν σπανε και δεν χαλανε και ειναι και πιο βολικα μεσα στην πολη. Οι κλεφτες ομως θα τα προτιμησουν δυστυχως..

Μετα εχεις τα choper στυλ virago, rebel, eliminator, sr, cm κλπ. Δεν ειναι τοσο ευκινητα στην πολη αλλα ειναι πιο ανετα στο ταξιδι και δεν νομιζω να τα κλεβουν.

Εγω παντως με τα δικα σου κριτηρια θα επαιρνα ενα σκουτερ με 16αρηδες τροχους. Κανει τα παντα και συμφερει. Και βρισκεις ανετα σε αυτα τα λεφτα. Δεν ειναι και ψοφια τα 250αρια. Πας με 100 ανετα και εχεις και αποθεμα. Εγω και με τα 125 τα επιανα τα 100 ευκολα παντως αρκει να υπηρχε ευθεια.

doctoras
04/02/2015, 07:25
βλέπω στον τίτλο "μτχ" και το μυαλό μου πήγε εδώ
330754
τι ωραίο μηχανάκι...!

Manalishi
04/02/2015, 08:11
KLE 250 Annhelo

notakos600
04/02/2015, 08:21
Ξεκινώντας ανάποδα να απαντώ στο ερώτημά σου θα σου πω πως όλα κλέβονται.
Αντί να ξεκινήσεις αναζητώντας μοτοσυκλέτα, ξεκίνησε να βρεις ένα ασφαλές σημείο που θα την παρκάρεις.
Έπειτα οι επιλογές είναι απεριόριστες, θα επιμείνω κι εγώ στην αγορά ΧΤ600, θα σου λύσει τα χέρια και θα κάνεις τα πάντα:
παπί στη πόλη
αξιοπρεπές σε ταξίδι
κάνεις και εκδρομικό enduro
φθηνά ανταλλακτικά
παροιμιώδης αξιοπιστία
οικονομική σαν αγορά
Έχω 2 (ένα πολιτικό κι ένα για το βουνό) κι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Καλή επιλογή.

I'am...u are?
04/02/2015, 12:12
To tiger ειναι λιγο ψοφιμι και απο εμφανηση δεν με καει. + οτι με ανταλλακτικα κλπ δεν ξερω τι παιζει..

Φιλε bob απο scooter οι επιλογες ειναι ελαχιστες σε αυτα τα χρηματα και το μονο που αξιζει 100% στα ματια μου ειναι το beverly 250 ομως βγαζουν προβληματα με τη τρομπα νερου και το κοστος για service ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο μια μηχανουλα.

Το cbf 250 ειναι το ιδανικο αλλα με αυτα τα χρηματα αν κανετε μια βολτα στο car.gr θα δειτε πως μονο 2 μηχανακια υπαρχουν και εμφανισιακα δεν εμπνεουν και για πολυ σωα.. Εχουν και 50.000++χιλιομετρα.....

Οσο για το kle το σκεφτομαι αρκετα αλλα δεν εχω βρει παλι ενα μοντελο στο car.gr που να αξιζει...

Φιλε Νότη καλα τα λες αλλα γκαραζ δεν υπαρχει.. Και το innova το κλειδωνα απεναντι απο το σπιτι μου.Σκυλος υπαρχει για να γαβγηζει επισης...
Αλλα ψαχνω κατι που να μην ειναι αλλανιαρικο... Δεν φοβαμαι τους επαγγελματιες κλεφτες γιατι αυτοι πανε για τα πολλα οποτε μηχανι των 1000€ +- θα πρεπει να την δινεις ευκαιρια για να στη παρουν... αλλα φοβαμαι τα πιτσιρικια... Με το innova δεν ασχοληθηκε κανεις γιατι ηταν το νεο μοντελο και τα πιτσιρικια ειναι δυσκολοτερο να το αποκτησουν... Αρα λιγοτεροι καγκουρες για να σου το φανε... Με εντουρακι επωνυμο το κλαιω απο το πρωτο βραδυ... Και η μαμακια ξερεις ποια ειναι; Πως εντουρακι εχω ενα παρατημενο malaguti xsm 50cc αλλα δεν μπορω να του αλλαξω μηχανη πχ 125cc τετραχρονο νομιμα.. Αν γινοταν αυτο θα εδινα το 1000αρικο να το φτιαξω..

Bob_o_mastoras
04/02/2015, 13:31
Δεν εχεις κοντα στο σπιτι σου καποιο μαγαζι που να μενει ανοιχτο συνεχεια;; Ή καποιο αστυνομικο τμημα;; Μπορεις να το αφηνεις εκει και ας περπατας λιγο.
Και 'γω οποτε ειμαι Αθηνα φοβαμαι με το μηχανακι και το βαζω σε παρκινγ και αναγκαστικα πληρωνω κερατιατικα γμτ.. :(

devil's animal
04/02/2015, 13:57
αδερφε εδω (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?sort=pra&registration-to=&fs=1&exterior_color=&kteo=&engine_size-to=&variant=ax1&gearbox_type=&engine_power-from=&significant_damage=&hi=&radius=&registration-from=&engine_size-from=&category=&engine_power-to=&offer_type=sale&fuel_type=&mileage-from=&make=&modified=&st=&rg=&mileage-to=&price-to=&price-from=&postcode=)εισαι...

παλιο αλλα καλο...
με τα λεφτα που εχει σαν μεταχειρο, μπορεις να το παρεις και να του κανεις και φουλ σερβις αμα λαχει και να σου περισσεψουν κιολας...
δεν ειναι και το πιο "μπανικο" για να κλαπει...με ενα πεταλο ή και μια αλυσιδα εισαι υπερκαλυμμενος...
παει με τα χλμ που θες ανετα...
δεν ζοριζεται στο δικαβαλο...
ειναι μανουλα για το κεντρο και τα πεζοδρομια...
κανει και μικρα ταξιδακια των 100-150χλμ...
250cc αρα στα ιδανικα κυβικα για μικρη ασφαλεια και τελη...
απλα ειναι λιγο παλιο...αλλα ειπαμε...μπορεις να βρεις ενα καλοσυντηρημενο και να του κανεις και φουλ σερβις με τα λεφτα που διαθετεις...

τι αλλο θες?
:wave2:

I'am...u are?
04/02/2015, 14:03
bob ειμαι τελειως απομερα.. Οσο για το αστυνομικο τμημα αχαχα ας γελασω.. Τα κλεβουν και μπροστα τους...

Φιλε devil's σε ποιο αναφερεσαι; kle 250?

Για το τελευταια διαβαζω πως ειναι ψοφιο σε πολη (οκ σαν παπακι)... αλλα καει και βενζινη 5-6 λιτρα στα 100.. τι ισχυει;

devil's animal
04/02/2015, 14:07
bob ειμαι τελειως απομερα.. Οσο για το αστυνομικο τμημα αχαχα ας γελασω.. Τα κλεβουν και μπροστα τους...

Φιλε devil's σε ποιο αναφερεσαι; kle 250?

Για το τελευταια διαβαζω πως ειναι ψοφιο σε πολη (οκ σαν παπακι)... αλλα καει και βενζινη 5-6 λιτρα στα 100.. τι ισχυει;

πατα το λινκ
(την λεξη "εδω")

harris_x
04/02/2015, 14:09
αδερφε εδω (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?sort=pra&registration-to=&fs=1&exterior_color=&kteo=&engine_size-to=&variant=ax1&gearbox_type=&engine_power-from=&significant_damage=&hi=&radius=&registration-from=&engine_size-from=&category=&engine_power-to=&offer_type=sale&fuel_type=&mileage-from=&make=&modified=&st=&rg=&mileage-to=&price-to=&price-from=&postcode=)εισαι...

παλιο αλλα καλο...
με τα λεφτα που εχει σαν μεταχειρο, μπορεις να το παρεις και να του κανεις και φουλ σερβις αμα λαχει και να σου περισσεψουν κιολας...
δεν ειναι και το πιο "μπανικο" για να κλαπει...με ενα πεταλο ή και μια αλυσιδα εισαι υπερκαλυμμενος...
παει με τα χλμ που θες ανετα...
δεν ζοριζεται στο δικαβαλο...
ειναι μανουλα για το κεντρο και τα πεζοδρομια...
κανει και μικρα ταξιδακια των 100-150χλμ...
250cc αρα στα ιδανικα κυβικα για μικρη ασφαλεια και τελη...
απλα ειναι λιγο παλιο...αλλα ειπαμε...μπορεις να βρεις ενα καλοσυντηρημενο και να του κανεις και φουλ σερβις με τα λεφτα που διαθετεις...

τι αλλο θες?
:wave2:


bob ειμαι τελειως απομερα.. Οσο για το αστυνομικο τμημα αχαχα ας γελασω.. Τα κλεβουν και μπροστα τους...

Φιλε devil's σε ποιο αναφερεσαι; kle 250?

Για το τελευταια διαβαζω πως ειναι ψοφιο σε πολη (οκ σαν παπακι)... αλλα καει και βενζινη 5-6 λιτρα στα 100.. τι ισχυει;


πατα το λινκ
(την λεξη "εδω")
Honda ΑΧ ;).

toyar
04/02/2015, 14:12
http://www.insurancemarket.gr/
μια και πας για χαμηλα παγια κοιτα κι εδω

irinia
04/02/2015, 14:14
ΕΦΟΣΟΝ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ..........




Σε ότι αφορά κυβικά ,έξοδα συντήρησης ,ασφάλεια, τέλη,τότε έχεις μόνο 2 επιλογές.
Ή πας σε μεταχειρισμένο 250 που όντως θα βρεις ερείπια με αυτά τα λεφτά που διαθέτεις
με ότι αυτό συνεπάγεται στο θέμα συντήρηση,μπορεί δηλαδή να σου βγεί ο κούκος αηδόνι,
ή πας σε ένα καινούργιο παπί ή σχεδόν καινούργιο απο τα ακριβότερα και αποφασίζεις να ζήσεις
με αυτό με τα 90 και τα 100 τελικής πραγματικής..!!Σκούτερ κουβά δεν θα σου συμβούλευα
με τίποτε,οδική συμπεριφορά,κατανάλωση,συντήρηση...!!!
Αν λοιπόν θέλεις κάτι παραπάνω από αυτά που προσφέρει ένα παπάκι,κάνεις πέτρα την καρδιά και πάς σε ένα
αξιοπρεπές 250άρι που όμως δεν υπάρχει περίπτωση ούτε στα όνειρα σου να το βρείς με 1500 ευρώ.
Πρόσεξε λοιπόν την παγίδα,μη πηγαίνοντας γιαυτό πάρεις τον αραμπά της δεκαπενταετίας...!!!

Bob_o_mastoras
04/02/2015, 14:21
Mην ακους τον αποπανω (τον Αεκτζη), σε ενα δυο ποστ ακομα θα σου πει να μαζεψεις λεφτα και να παρεις v-strom. Απλα το φερνει σιγα σιγα.. :lol:

Πολυ καλη ιδεα το AX-1. Συμφωνω και επαυξανω!

I'am...u are?
04/02/2015, 14:34
Ριχνω γκομενα με αυτο; :lol:

Αρκετα παλιο και απο εμφανιση ροδα τσαντα και κοπανα... Μακρυ μαλλι δεν λεω εχω αλλα δεν ειμαι και 40 κιλα οπως ο Ψάλτης για να ταιριαζε το συνολο... :lol:

notakos600
04/02/2015, 14:40
Ριχνω γκομενα με αυτο; :lol:

Αρκετα παλιο και απο εμφανιση ροδα τσαντα και κοπανα... Μακρυ μαλλι δεν λεω εχω αλλα δεν ειμαι και 40 κιλα οπως ο Ψάλτης για να ταιριαζε το συνολο... :lol:

Καμιά πενηνταπεντάρα σίγουρα. :bawl:

Pan (dvs)
04/02/2015, 14:41
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3525123/

I'am...u are?
04/02/2015, 14:44
Για cbf παιζουν αυτα εδω και ισως με παιρνει για παζαρι...
Πειτε και μια γνωμη σαν εμπειρα ματια που ειστε...
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5841720/ (εχει καποια χτυπηματα αν μηχανικα ειναι οκ και εχει λαστιχα.... με συμφερει καπως)
Αυτο εδω φενεται σε καλυτερη κατασταση αλλα με απασχολει πολυ η αλλαγη τιμονιου απο ημιτασιον...
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5595648/

Αυτο εδω φαινεται νορμαλ αλλα πεφτει αρκετα μακρια για ελεγχο....

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5537013/

Τελος αυτο εδω αν παει με ενα παζαρι 1450-1500 και κανει το κρανος στο κεφαλι μου (μεχρι να αγορασω ενα καινουργιο) ειναι μια καλη λυση... http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5976454/


Θελω κατι μετα το 2000... Οχι οτι δεν υπαρχουν ευκαιριες για παλαιοτερες μηχανες αλλα εκει το παιζεις κορονα ή γραμματα και δυστυχως με το παπι δεν καταφερα να εχω εναν καλο μηχανικο (φιλο) για να κανει ελεγχο στα παντα...

Αυτα για το cbf 250...

SHOOTER045
04/02/2015, 14:44
Ρεεεεε αφήστε τις μαλακίες ,με DT200 / CRM250 τα κάνεις όλα, τα βρίσκεις φθηνά.
Τα συνεφερεις ( αν χρειάζεται) με λίγα, ελάχιστη συντήρηση, πηγαίνουν με 120/130 .αυτά

I'am...u are?
04/02/2015, 14:45
pan οι bmw ειναι και γ@μω τα μηχανακια αλλα με το κυβισμο ασφαλεια - τελη θα πρεπει να εχω μια δουλεια για να ειμαι και αναβατης.
Αυτη εδω θα ηταν η πρωτη που θα κοιταζα... http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5684584/

I'am...u are?
04/02/2015, 14:57
Αν υπαρχει και καμια προταση για μηχανικο να κανει ελεγχο και οχι αγιασμο... στειλτε μου ενα πμ να το εχω στα υποψιν μου..
Για τα cbf που εβαλα τι λετε;

taisteal
04/02/2015, 15:00
+1 για το AX

Bob_o_mastoras
04/02/2015, 15:02
Ριχνω γκομενα με αυτο; :lol:



Aμα πεσεις με δυναμη πανω της, σιγουρα!!! :lol:

Τα cbf που παρεθεσες καλουτσικα μου φαινονται. Ελεγχο σε μηχανικο (με λεφτα για να τον κανει σωστα) για μοτερ, πλαισιο κλπ και οι εξωτερικες γρατζουνιες και λοιπες αβαριες δεν πρεπει να σε ανησυχουν. Δεν θα βρεις κατι σε κατασταση βιτρινας με αυτα τα λεφτα ουτως ή αλλως! ;)

alex14
04/02/2015, 15:04
Ρεεεεε αφήστε τις μαλακίες ,με DT200 / CRM250 τα κάνεις όλα, τα βρίσκεις φθηνά.
Τα συνεφερεις ( αν χρειάζεται) με λίγα, ελάχιστη συντήρηση, πηγαίνουν με 120/130 .αυτά

Ρεεεεε, αυτα καινε οσο ενα jeep cherokee

SHOOTER045
04/02/2015, 15:08
Το Γκάζι πληρώνεται.....







Εξ άλλου η βενζίνη έπεσε.

I'am...u are?
04/02/2015, 15:17
bob δηλαδη να ξεκινησω να τα ψαχνω; Ο μαστορας ποσα χρηματα θα παρει; Εχουμε κανεναν γνωστο νεα ιωνια ηρακλειο κλπ για να τσεκαρω το πρωτο cbf που ειναι και κοντα μου; Αν εχει παρει το πλαισιο απο πτωση πως θα το καταλαβω/ει (ο μηχανικος) θα πρεπει να κατεβασει πλαστικα;
Τι αλλο να προσεξω γιατι εχουν και χιλιομετρα.... ;; Ευχαριστω ολους μεχρι τωρα για την βοηθεια!!

Bob_o_mastoras
04/02/2015, 16:32
Ξεκινα να ψαχνεις γιατι η αρχη ειναι το ημισυ του παντος. Ο μαστορας θα παρει απο 10 μεχρι 20 ευρω λογικα.
Δεν μενω Αθηνα οποτε δεν εχω να σε συμβουλεψω για μηχανικο αλλα σιγουρα θα σου πουν παιδια εδω μεσα.
Δεν γνωριζω περι cbf 250 οποτε δεν ξερω τι θα πρεπει να προσεξεις και τι μερη του ειναι ευαλωτα σε δυσλειτουργειες ή βλαβες.
Ας μιλησει καποιος κατοχος ή γνωστης του μοντελου παρακαλω..

Καλο ειναι να ελεγξεις εσυ πρωτα τη γενικη κατασταση σε αυτα που θα δεις (διαρροες λαδιων, ευρυθμη λειτουργεια του μοτερ, σκουριες σε πλαισιο ή αλλα μερη, κατασταση ελαστικων, συμπεριφορα στο δρομο, σασμαν, αναρτησεις κλπ) και αυτα που θα βρεις αρτιοτερα να τα πας στο μηχανικο για περαιτερω διεξοδικο ελεγχο.
Επισης μπορεις να ελεγξεις αν εχουν εμπλακει σε ατυχηματα ρωτωντας καποιον γνωστο σου ασφαλιστη. Και ζητωντας και την αποδειξη πληρωμης των τελων (που ουτως ή αλλως χρειαζεται για τη μεταβιβαση) βλεπεις και ποσους ιδιοκτητες ειχαν.

Παντως ειναι μηχανκια που τα ειχαν κυριως μεσηλικες για να κανουν τη δουλεια τους οποτε δεν ειναι ζορισμενα και μαλλον τα συντηρουσαν και σωστα.

I'am...u are?
04/02/2015, 16:44
Καλα θα κοψω και φατσα ιδιοκτητη αν ειναι καγκουρας με φρυδι ξυρισμενο κλπ :P
Τα cbf 250 αποτι εχω διαβασει εχουν προβλημα με την ευρεση τις νεκρας λιγο μπρος λιγο πισω κλπ και δεν διορθωνοταν... Αλλα δεν με προβληματιζει αυτο... Γενικα ο κινητηρας δεν ξερω αν εχει δοκιμαστει αλλου.... και ισως τα 50.000χλμ να ειναι πολλα...ισως και οχι...

Διαβαζω για τελικη 140... ελπιζω να ειναι καλυτερο απο το innovaκι... :P

Y.G. σου εκλεψα το avatar για λιγο:P

Ζεύκας
04/02/2015, 16:54
Δες και κάτι τετοιο (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5098252/)

αυτό παραεισαγωγή δεν είναι; υπάρχουν ανταλλακτικά;

Bob_o_mastoras
04/02/2015, 16:59
Y.G. σου εκλεψα το avatar για λιγο:P

:faint:
:lol:

lykourgi
04/02/2015, 17:02
Το ΑΧ είναι καταπληκτικό μηχανάκι αλλά είναι πραγματικά δύσκολο να βρεθεί κάποιο σε καλή κατάσταση. Είναι πολύ παλαιό μοντέλο και τα περισσότερα έχουν περάσει από τρία τέσσερα χέρια, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Το CBF είναι επίσης καλό (όχι ποιότητα ΑΧ όμως, βλ. Βραζιλία vs Ιαπωνία).
Πάσχει στην καμπάνα του συμπλέκτη που προκαλεί την δυσκολία εύρεσης νεκράς, που ανέφερε ο Bob. Επίσης στα ρουλεμάν του λαιμού, τα περισσότερα σκαλώνουν αισθητά.
Δεν το είχα ποτέ αλλά πέρυσι έψαχνα ένα τέτοιο για ένα ξάδελφο και είδα κάμποσα μηχανάκια. Όλα είχαν τα παραπάνω προβλήματα, κάποιοι όμως τα είχαν λύσει και γενικά δήλωναν πολύ ευχαριστημένοι από τα μηχανάκια τους.

toyar
04/02/2015, 17:06
κατοχος cbf αν και οχι μεσηλικας:p
ειναι σαν μεγαλο παπι, απροβληματιστο οικονομικο πανευκολο και ταξιδευει ξεκουραστα με 110-120 για μερες
εκτος απο (φθηνα) αναλωσιμα δεν μου εχει ζητησει κατι αλλο και φυσικα δεν με εχει αφησει ποτε και για κανενα λογο
δεν μπορω να σου πω πολλα πραγματα για αντοχη γιατι το δικο μου ειναι προσεκτικα δουλεμενο μονο απο μενα με καλη συντηρηση και με λιγα χλμ (25000)
δεν θεωρω οτι εχει κατι ιδιαιτερο που πρεπει να προσεξεις, το περιεργο σασμαν ειναι χαρακτηριστικο του και δεν φανερωνει βλαβη
απλα να ξερεις οτι 50000χλμ γενικα για μονοκυλινδρο 250αρι ειναι αρκετα
ενας προσεκτικος μαστορας μπορει να το ελεγξει για θορυβους σε μπιελα καμπανα και κεφαλη
να προσεξεις σε οτι παρεις να παιρνει μπρος αμεσως και να κραταει σταθερο ρελαντι αφου δουλεψει για μισο λεπτο
δυσκολια σε εκκινηση και σβησιματα δειχνουν φθορα σε κυλινδροπιστονο και κεφαλη

toyar
04/02/2015, 17:07
και μια που αναφερθηκε .....
ρουλεμαν λαιμου κωνικα γιαπωνεζικα 90 ευρω τοποθετημενα

Pan (dvs)
04/02/2015, 17:11
pan οι bmw ειναι και γ@μω τα μηχανακια αλλα με το κυβισμο ασφαλεια - τελη θα πρεπει να εχω μια δουλεια για να ειμαι και αναβατης.
Αυτη εδω θα ηταν η πρωτη που θα κοιταζα... http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5684584/

50 ευρω τελη και ποση διαφορα να εχεις στην ασφαλεια.Παρε μολυβι,χαρτι και θα δεις οτι ειναι πολυ μικρη η διαφορα για την απολαυση που θα σου προσφερει.

Οσο για το οι bmw ειναι και γ@μω τα μηχανακια ,την επομενη φορα που θα το πεις εδω μεσα,για τι καλο σου,χαμηλοοοοοφωνα.:D

I'am...u are?
04/02/2015, 17:24
toyar ποση τελικη εχεις δει χωρις ευνοϊκo ανεμο και κατηφορα... ποτε νιωθεις οτι αρχιζει να τερματιζει;.... Γραψε και ποσα κιλα εισαι πανω κατω αν θες να καταλαβω και ποσο θα με τραβαει...

55 τελη και ασφαλεια ειναι τα διπλα.. καπου 100+ευρω. συνολο ενα 123αρι με το καλημερα σας διαφορα...:P
Ασε που ζηταει και βενζινες αναλωσιμα κλπ... Ειναι για καποιον με μισθο 600++ ευρω το μηνα και διχως υποχρεωσεις... :P
Ειναι μια χαρα μηχανακια.... :P

toyar
04/02/2015, 17:54
δεν καθομαι να μετησω τελικη δεν εχει νοημα
κατεβαινοντας την κηφισιας αν βρω αδειο δρομο στις ανισοπεδες εχω δει και 150
στο ανεβασμα 130+
οπως σου ειπα ομως σταθερα ξεκουραστα και οικονομικα ειναι στα 110, αυτο θα υπολογισεις σαν ταχυτητα ταξιδιου
επισης σε σχεση με το innova που ανεφερες υπολογιζω πως ειναι πιο γρηγορο το cbf δικαβαλο απο οτι το παπι με ενα ατομο χωρις βεβαια να το εχω τσεκαρει απευθειας
απο βαρος ειμαι 85 κιλα ψηλος ξανθος γαλανοματης με θεληματικο πηγουνι και six pack:p

Pan (dvs)
04/02/2015, 18:05
toyar ποση τελικη εχεις δει χωρις ευνοϊκo ανεμο και κατηφορα... ποτε νιωθεις οτι αρχιζει να τερματιζει;.... Γραψε και ποσα κιλα εισαι πανω κατω αν θες να καταλαβω και ποσο θα με τραβαει...

55 τελη και ασφαλεια ειναι τα διπλα.. καπου 100+ευρω. συνολο ενα 123αρι με το καλημερα σας διαφορα...:P
Ασε που ζηταει και βενζινες αναλωσιμα κλπ... Ειναι για καποιον με μισθο 600++ ευρω το μηνα και διχως υποχρεωσεις... :P
Ειναι μια χαρα μηχανακια.... :P

Αν εκανες τα κοστολογια σου,απο εκει και περα εσυ ξερεις.:beer:

I'am...u are?
04/02/2015, 19:07
Λοιπον πηρα 2 τηλ το πρωτο εφυγε στα 1350€
Το δευτερο με τα 1400 ευρω αρνηθηκε να στειλει φωτο με email αν και φανηκε καλο παιδι (φοιτητης) ειναι 2ο χερι εχει καποια πεσιματα μου ειπε εχει αλλαξει κοντερ.. κλπ θα χρειαστει και ενα λαστιχο μπροστα θελει και αλλαγη αλυσίδα μου ειπε(αλλα το αναλαμβανει αυτος).. στη τιμη ηταν ανοιχτος εως πολυ...
Να το τσεκαρω ή φολα θα ειναι;
Τωρα εχει μενει ενας αλλος απο πειραια αλλα αυτος εχει 2ο χερι και αλλαγμενο τιμονι (αρα τρακαρισμα 101%)....
Παντως νεοι το εχουν το μηχανακι αποτι καταλαβα οκ οχι 16-18 ετων αλλα 20-22 το πολυ.... Τι να πω απογοητευτηκα :/

alexzafeir
04/02/2015, 19:21
Γιατι δεν κοιτας και κατι τετοιο;
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5803866/

φαινεται σε πολυ καλη κατασταση

I'am...u are?
04/02/2015, 19:36
Γιατι τα περισσοτερα τα κλεβουν :P

maniatiakos
04/02/2015, 19:45
Κανά XR250;

Mανιβελάτο μεν, αλλά και γ@μώ.

Α, και κάτι που δεν έχει πολυκυκλοφορήσει αλλά είναι αλεξίσφαιρο και το κοιτάζαμε με ένα φίλο το Σ/Κ:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5500053/

Kανά dr200 κοίτα επίσης.

Στο στυλ του cbf ψάξε και για Honda tiger 200. Aλεξίσφαιρο και αυτό, οικονομικό, χαμηλό κόστος συντήρησης.

nobody
04/02/2015, 21:49
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6008834/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5972160/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5964979/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5467417/

ολα φαινονται με μια πολυ γρηγορη βεβαια ματια,καλες περιπτωσεις

υ.γ. γνωμη μου ειναι πως λογω του αρκετα χαμηλου μπατζετ σου,αναγκαστικα θα κανεις καποιους συμβιβασμους.Ιεραρχησε λοιπον με βαση αυτο,τι ειναι πιο σημαντικο για σενα να κρατησεις και τι να κοψεις,με αλλα λογια αφου θα γινουν που θα γινουν περικοπες,να γινουν στην εμφανιση,στην χρονια,στα χιλιομετρα η καπου αλλου?

Διοτι στα λεφτα που θες να διαθεσεις μηχανακι μετα το 2000 που να μην ειναι σαραβαλο και να μην υπερβαινει τα 300 κυβικα και ταυτοχρονα να σου αρεσει και εμφανισιακα και να μην εχει και ανω των 50000 χλμ πανω του μου φαινεται δυσκολο αρκετα να βρεις φιλε...

I'am...u are?
04/02/2015, 22:39
Η λογικη σου ειναι αρκετα βασιμη ομως τα μοντελα που μου διχνεις ειναι ακρως απαγορευμενα οταν ζεις σε μια περιοχη ληστων και δεν υπαρχει γκαραζ.
Γιαυτο εχω αποκλεισει τα endurακια εξαρχης.
Απλα τωρα θα σηκωνω τηλεφωνο με τη πρωτη ευκαιρια.. Γραφω και εδω και στο φορουμ με τα σκουτερ. Για αυριο βρηκα εμφανισιμο beverly 250 με κατι λιγοτερο απο 50.000χλμ του 2005 μοντελο σε τιμη με παζαρι ιδανικη για τη περιπτωση μου.

Το tiger ειναι ακρως παπουδιστικο ομορφο μεν αλλα παππουδιστκικο...
Γενικα η λογικη η δικια μου ειναι κατι σοβαροφανες οχι τελεια κατασταση αλλα ουτε για πεταμα και μετα τα κυβικα του μαζι με τη τιμη... Δεν μπορω να δωσω για παπι 1300++ ευρω (παπι που γουσταρω εγω) ετσι ευκολα. Γιαυτο ψαχνω και εγω να βγαλω απο τη μυγα ξιγκι πχ 250αρι με για τελικη εμφανισιμο (να το γουσταρω εγω) και να μη τα σκαω σε βενζινες και τελη...
:P
Θα ποσταρω μολις εχω νεα ή καποιο μοντελο που θα το βαλω στο ματι να μου πειτε και εσεις την αποψη σας.
Απλα παρακαλω μη βαζετε enduroμηχανακια δεν θελω να πιστευεται οτι ειμαι στη κοσμαρα μου και δεν ακουω τη γνωμη σας ισα ισα ειναι ακρως σεβαστη αλλα εξηγησα τι φοβαμαι περισσοτερο.

Αν δεν βρεθει κατι θα παω σε παπακι τουλαχιστον να ξερω πως προσπαθησα για το καλυτερο γιατι τελευταια φορα που αγορασα πηγαινα για μηχανη αλλα χρειαστηκε το παπι για δουλεια και εφαγα το ακυρο τις ζωης μου.... Αν υπηρχε γκαραζ η φαση θα ηταν αλλη μπορει να χτυπαγα και κανενα ktm λουλουδι...

Bob_o_mastoras
04/02/2015, 23:01
Δες, για να μην ειναι στοχος κλεφτων το μηχανακι που θα παρεις πρεπει και να ειναι "ασχημο" και να μην κυκλοφορει πολυ.
Το beverly ας πουμε, ειναι το ακριβως αντιστροφο και σιγουρα αποτελει στοχο.

Δωσε καλα λεφτα και παρε μια σοβαρη αλυσιδα που να μην κοβεται και δενε το απο το πλαισιο αγκαλιαζοντας οσο περισσοτερα σημεια μπορεις και σε μερος που δεν κοβεται. πχ οι ταμπελες οδοσημανσης κοβονται ευκολα, ενα δεντρο οχι.

nobody
04/02/2015, 23:12
εσυ αποφασιζεις και εσυ ξερεις καλυτερα τι θες και τι οχι

αλλα λυσε μου μια απορια,αφου τοχεις μεγαλο φοβο οτι κινδυνευει σοβαρα να κλεφτει το μελλοντικο μηχανακι σου,το honda cbf που κοιτας και σου αρεσει πως ξερεις οτι δεν κινδυνευει κι αυτο?

παντως συμφωνω με τον απο πανω,δενε το σε ενα σταθερο σημειο και αν γινεται καλοφωτισμονο κιολας,επενδυσε καλυτερα σε μια χοντρη και γερη κλειδαρια και παρε και ενα πεταλο καλο ταυτοχρονως και θα εισαι πιο ησυχος παρα να επιλεγεις μηχανακια με κριτηριο το αν θα στο κλεψουνε η οχι

SHOOTER045
04/02/2015, 23:49
Κανά XR250;

Mανιβελάτο μεν, αλλά και γ@μώ.

Α, και κάτι που δεν έχει πολυκυκλοφορήσει αλλά είναι αλεξίσφαιρο και το κοιτάζαμε με ένα φίλο το Σ/Κ:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5500053/

Kανά dr200 κοίτα επίσης.

Στο στυλ του cbf ψάξε και για Honda tiger 200. Aλεξίσφαιρο και αυτό, οικονομικό, χαμηλό κόστος συντήρησης.

ενα τετοιο παιζει εδω στο 1000αρικο

I'am...u are?
04/02/2015, 23:53
To honda cbf θα ηταν ρισκο αλλα οχι τοσο οσο τα enduro. Δεν το θεωρω επιτυχημενο μηχανακι ουτε εχω δει καγκουρες να τα οδηγανε...
Παιδια εννοειτε πως θα το δενω παραπανω απο το παπακι οτι και να παρω... 2 αλυσιδες ενα disc lock για αρχη αν ειναι σκουτερ ειναι υπεραρκετο πιστευω. Προβολεα κλασσικα διπλα απο το σπιτι μου υπαρχει. Σκυλος που τα ακουει ολα και γαβγιζει σαν τρελο υπαρχει.
Συναγερμος με τη πρωτη ευκαιρια και μια κουκουλα θα μπουν με τη πρωτη ευκαιρια. Στο cbf φοβομουν μουτρο και οργανα. Στα enduro κατεβαζουν μηχανη σε 3 λεπτακια. Στο σκουτερ θα πρεπει να το παρουν ολοκληρο αντε να μου φανε και σε αυτο τα οργανα στη χειροτερη μηχανη να παρουν δυσκολο το εργο...τοσα πλαστικα εχει.... Μονο μια καμερα μου λειπει wifi να καταγραφει το βραδυ.... :P
Το beverly να το κλεψουν δεν το θεωρο απιθανο αλλα καγκουρες με beverly ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα....

Το innova το ειχα στη πενα το εβαζα στο γκαραζ του θειου μου διπλα μονο με disc lock αλλα μια μερα μεσιμερι το παραβιασαν και κλεψανε διαφορα μικροπραγματα απο μεσα... Το παπακι ηταν αθικτο :D Απλα τωρα εκει δεν μενει κανεις οποτε καλυτερα πιστευω ειναι να το βλεπω φατσα καργα μπροστα απο το σπιτι μου παρα να ειναι καπου που να μη το βλεπω και το γκαραζ να ειναι απλα απο συρματοπλεγμα :P

notakos600
05/02/2015, 07:50
To honda cbf θα ηταν ρισκο αλλα οχι τοσο οσο τα enduro. Δεν το θεωρω επιτυχημενο μηχανακι ουτε εχω δει καγκουρες να τα οδηγανε...


Πολλά μηχανάκια κλέβονται κατά παραγγελία από μαγαζιά για ανταλλακτικά.
Το ότι δεν είναι καγκούρικο δεν σημαίνει πως δεν κλέβεται.

devil's animal
05/02/2015, 10:06
To honda cbf θα ηταν ρισκο αλλα οχι τοσο οσο τα enduro. Δεν το θεωρω επιτυχημενο μηχανακι ουτε εχω δει καγκουρες να τα οδηγανε...
Παιδια εννοειτε πως θα το δενω παραπανω απο το παπακι οτι και να παρω... 2 αλυσιδες ενα disc lock για αρχη αν ειναι σκουτερ ειναι υπεραρκετο πιστευω. Προβολεα κλασσικα διπλα απο το σπιτι μου υπαρχει. Σκυλος που τα ακουει ολα και γαβγιζει σαν τρελο υπαρχει.
Συναγερμος με τη πρωτη ευκαιρια και μια κουκουλα θα μπουν με τη πρωτη ευκαιρια. Στο cbf φοβομουν μουτρο και οργανα. Στα enduro κατεβαζουν μηχανη σε 3 λεπτακια. Στο σκουτερ θα πρεπει να το παρουν ολοκληρο αντε να μου φανε και σε αυτο τα οργανα στη χειροτερη μηχανη να παρουν δυσκολο το εργο...τοσα πλαστικα εχει.... Μονο μια καμερα μου λειπει wifi να καταγραφει το βραδυ.... :P
Το beverly να το κλεψουν δεν το θεωρο απιθανο αλλα καγκουρες με beverly ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα....

Το innova το ειχα στη πενα το εβαζα στο γκαραζ του θειου μου διπλα μονο με disc lock αλλα μια μερα μεσιμερι το παραβιασαν και κλεψανε διαφορα μικροπραγματα απο μεσα... Το παπακι ηταν αθικτο :D Απλα τωρα εκει δεν μενει κανεις οποτε καλυτερα πιστευω ειναι να το βλεπω φατσα καργα μπροστα απο το σπιτι μου παρα να ειναι καπου που να μη το βλεπω και το γκαραζ να ειναι απλα απο συρματοπλεγμα :P



κατα την γνωμη μου εχεις βαλει λαθος τις προτεραιοτητες και τα θελω σου...
δεν πας να αγορασεις με την λογικη "τι δεν κλεβεται"...
ΟΛΑ ΚΛΕΒΟΝΤΑΙ!
νομιζεις οτι μπαινεις στην λογικη του κλεφτη αλλα δεν το κανεις...ο κλεφτης μπορει να κλεψει απλα για να το κανει βολτα, μπορει να κλεψει για να κανει ληστεια και να το παρατησει, μπορει να κλεψει για να το γδυσει και να το πουλησει ανταλλακτικα και μπορει να κλεψει για να το σπρωξει αλβανια-σερβια κλπ και να κυκλοφορει οπως ειναι...

σιγουρα τα πιο εμπορικα εχουν περισσοτερες πιθανοτητες...
τα πιο καγκουρικα και ισως πιο γρηγορα απο τα αλλα, σε συγκεκριμενες περιπτωσεις (βλ. ληστεια) ή κατα παραγγελια ανταλλακτικα για καποιον που σαβουρδιαστηκε με ιδιο...

ολα παιζουν...

παρε αυτο που γουσταρεις πραγματικα να βλεπεις απ'εξω απ'το σπιτι σου...
αυτο που θα σε γεμιζει χαμογελα οταν το καβαλας και θα ξερεις οτι εχεις κανει την καλυτερη για σενα επιλογη και ασε ολα τ'αλλα...

μια κουκουλα και μια αλυσιδα ειναι αρκετα για ενα μηχανακι αξιας 1000€...
τι να πουν κι'αλλοι που παρατανε 1000αρια ss των 15000€ εξω...

καλες αγορες...

nobody
05/02/2015, 10:39
οπως τα λεει ο devil's ειναι,θα αγορασεις στο τελος μηχανακι που θα εχει ελαχιστες μεν πιθανοτητες να κλαπει αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα πολυγουσταρεις κιολας να το καβαλας δε...

I'am...u are?
05/02/2015, 13:20
Παιδια ενα beverly το γουσταρω. Αν με ρωταγες πριν 2-3 χρονια θα σου ελεγα εγω σκουτερ; Αλλα το συγκεκριμενο εχει το κατι.
Οσο για τα endurακια καλα ειναι αλλα δεν τα πολυ γουσταρω κ ολας στο δρομο. 250αρι να παρω για να πηγαινω εθνικη με 130++ το εχω δει το εργο με τον αερα... ειμαι πιο πολυ σε naked που επιλογες πολλες δεν παιζουν σε αυτα τα χρηματα και κυβικα... ενας ακομα λογος που ψαχνω κατι "φθηνο" ειναι γιατι αμα μου το φανε δεν θα κλαιω οσο να εδινα πχ 2000€+++ που ισως το καλοκαιρι θα μπορουσα να τα μαζεψω.

nightraider
07/02/2015, 15:39
Το tiger 200 εχει αξιοπιστο μοτερ, αν και ειναι λιγο ψοφιο. Γενικα η ποιοτητα του σαν μηχανακι ειναι χαλια. Δεν ειναι japan. Το ειχε φερει ο Σαρακ, αλλα δεν πουλησε και πολυ. Πολυ δυσκολο να το κλεψουν, εκτος και αν πεσει καρφωτη για ανταλλακτικα (λιγο απιθανο).

maniatiakos
07/02/2015, 16:34
To tiger δεν έχει τη συνηθισμένη ποιότητα από θέμα φινιρίσματος (βαφή - νίκελα κλπ).
Καλωδιάκια όλα στη σειρά από κάτω, όχι καμιά μακαρονάδα, μοτεράκι αλεξίσφαιρο.

Α, και το volty το suzuki μια χαρά είναι.

Όσον αφορά για το beverly, τα πλαστικά του είναι περιζήτητα και πανάκριβα...με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό.

okourkoulos
09/02/2015, 12:19
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5942821/
Το δικό μου είναι!
Αλλιώς:
http://www.mybike.gr/page/classifieds/_/motorcycles/ktm-990-adventure-r3625

I'am...u are?
09/02/2015, 22:48
με βλεπω να βγαζω διπλωμα αυτοκινητου τι και αν ανεβασα τα κυβικα δεν βρηκα κατι που να μου κανει το κλικ σε αυτα τα χρηματα. Εβαλα και μεχρι 1600€ αγγελιες να δω αλλα δεν... Ισως φταιει πως ειναι χειμωνας και δεν πουλαει κανεις μονο εμποροι και οσοι θελουν να τα σπρωξουν γιατι εχουν προβλημα....?... καπως ετσι..