PDA

View Full Version : Suzuki Bandit 400



Ghostman
25/10/2005, 23:01
Καλησπέρα παιδιά,



Μήπως ξέρει κανείς πόσο έχει 0-100 το suzuki bandit 400 του 94 (αυτό με τα 56 άλογα) και σε πόσο χρόνο κάνει το 400άρι γιατί έχω ενα φίλο που τώρα τελευταία έχει πάρει ενα και στο τέλος θα μου πεί ότι πάει καλύτερα κι από κανά R6!!:confused: :confused:

adam_tsouk
25/10/2005, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ghostman
(αυτό με τα 56 άλογα)
.
.
.
πάει καλύτερα κι από κανά R6









:a56:

sotpag
25/10/2005, 23:40
ειναι γεγονος και εμενα με μαζεψε ενα αλλα εγω σταματισα στο φαναρι ενω αυτος το περασε με κοκκινο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SF
25/10/2005, 23:44
Όχι ρε!!! Το κουνάβι είναι ελάχιστα γρηγορότερο από το CB. Μετά από άπειρες διερευνητικές κόντρες με τον κολλητό...

sniper
25/10/2005, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Όχι ρε!!! Το κουνάβι είναι ελάχιστα γρηγορότερο από το CB. Μετά από άπειρες διερευνητικές κόντρες με τον κολλητό...


Όταν δουλεύουν.... γιατί είχαν την κακή συνήθεια να πηγαίνουν σπίτι-μάστορα... ΣΦΑΙΡΑ όμως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

zzr2005
26/10/2005, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Όχι ρε!!! Το κουνάβι είναι ελάχιστα γρηγορότερο από το CB. Μετά από άπειρες διερευνητικές κόντρες με τον κολλητό...
αν είναι το V είναι αρκετά γρήγορο για 400 και για την χρονολογία που λες...
έχω καβαλήσει αντίστοιχο και όντως είναι αρκετά γρήγορο..αρκεί να είναι ρυθμισμένο σωστά το V ..πράγμα σπάνιο βέβαια....
ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ πολύ γρηγορότερο και όχι λίγο γρηγορότερο από το CB το οποίο σέρνεται...

zzr2005
26/10/2005, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν δουλεύουν.... γιατί είχαν την κακή συνήθεια να πηγαίνουν σπίτι-μάστορα... ΣΦΑΙΡΑ όμως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:
επιπλέον είναι αρκετά αξιόπιστο αν βρεις ένα καλό μάστορα..απλά οι περισσότεροι είναι γκασμάδες και επειδή δεν ξέρουν να τα ρυθμίσουν τα γαμάνε...και βέβαια κανείς δεν παραδέχεται ότι δεν ξέρει να τα ρυθμίσει....
καίει βέβαια λάδια ότι και αν κάνεις...αλλά τι να κάνουμε...κανείς δεν είναι τέλειος...

AFTER
26/10/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
επιπλέον είναι αρκετά αξιόπιστο αν βρεις ένα καλό μάστορα..απλά οι περισσότεροι είναι γκασμάδες και επειδή δεν ξέρουν να τα ρυθμίσουν τα γαμάνε...και βέβαια κανείς δεν παραδέχεται ότι δεν ξέρει να τα ρυθμίσει....




Σωστοτατος +100000000000000000

Το μονο 400 που ητανε πιο γρηγορο ηταν το zxr400.
Ακομα και στο cbr400rr του εφευγε απο σταση.

:beer:

zzr2005
26/10/2005, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Σωστοτατος +100000000000000000

Το μονο 400 που ητανε πιο γρηγορο ηταν το zxr400.
Ακομα και στο cbr400rr του εφευγε απο σταση.

:beer:
συμφωνώ και εγώ όσν αφορά το zxr 400..απίστευτα γρήγορο..
αλλά είναι πάντα και θέμα οδηγού...έχω πετύχει cbr 400 να τα χώνει στο ίδο bandit V σε τρία φανάρια...προφανώς ή είχε κάπιους παραπάνω ίππους ή ήταν πιλότος ο γέρος που το καβαλούσε...μάλλον το δεύτερο...
επίσης σε απανωτά στησίματα με zxr 400 όταν ο οδηγός του zxr (με εμπειρία αγώνων σημειωτέον) καβάλησε το susuki κατάφερε να πάρει κεφάλι...άρα μεγάλο ρόλο παίζει πάντα ο οδηγός...

Σφήγκας600
26/10/2005, 11:34
Ρε ιερόσυλοι.... Λίγα με το cbr έτσι;(Είναι και στο γκαράζ και το τρώει η μοναξιά) Δεν έχει καμμία σχέση με το κουνάβι.ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Οσο για το zxr όντως είναι πιό γρήγορο.Με φιλικούς χαιρετισμούς σε όλους τους 400αριδες! :wave2:

ruyjin
26/10/2005, 11:41
RVF 400

λέμε


:a3:

zzr2005
26/10/2005, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
RVF 400

λέμε


:a3:
σίγουρα το rvf είναι πολύ γρήγορο με απίστευτο στήσιμο
αλλά φίλέ είναι ουσιαστικά άλλη κατηγορία λόγω των λεφτών που απαιτούνται για την αγορά ...εξάλου είναι σε αγωνιστικά πρότυπα ενώ το bandit είναι μηχανάκι πόλης

zzr2005
26/10/2005, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Σφήγκας600
Ρε ιερόσυλοι.... Λίγα με το cbr έτσι;(Είναι και στο γκαράζ και το τρώει η μοναξιά) Δεν έχει καμμία σχέση με το κουνάβι.ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Οσο για το zxr όντως είναι πιό γρήγορο.Με φιλικούς χαιρετισμούς σε όλους τους 400αριδες! :wave2:
γιατί δεν το βγάζεις έξω???σε περνάνε όλοι????χαχαχααχ
πέρα από την πλάκα πάντως τι να κάνουμε...αφού έχει τους ίδιους ίππους με το bandit και είναι πολύ πιο βαρύ...άσε που το susuki ανεβάζει στροφές σαν τρελό λόγω V...

SF
26/10/2005, 12:09
VFR, ZXR, CBR άσχετα... και πολύ πιο ελαφριά ;)

Το Bandit μάλλον απλά δίνει την αίσθηση του πολύ γρήγορου γιατί το μοτόρι αρπάζει καλά από χαμηλά (αλλά ψιλοψοφάει ψηλά!), ενώ κάνει και τρελλό σαματά (που ως γνωστόν δίνει την ψευδαίσθηση της ταχύτητας). Αντιθέτως το CB είναι αργό χαμηλά, αλλά δίνει ως το τέλος δυνατά.

Δεν είναι μόνο η ρύθμιση στο Bandit, είναι και τα ηλεκτρικά και τα πάντα... Άσε που όποιος του αλλάξει μπαταρία χωρίς να κατεβάσει έστω ένα καντήλι, έχει μπύρα από μένα!
:)

Ωραίο μηχανάκι, αλλά όχι για πολλά-πολλά. Α! Και είναι και πολύ ελαφρύτερο από το CB...

modeerf
26/10/2005, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Το Bandit μάλλον απλά δίνει την αίσθηση του πολύ γρήγορου γιατί το μοτόρι αρπάζει καλά από χαμηλά (αλλά ψιλοψοφάει ψηλά!), ενώ κάνει και τρελλό σαματά (που ως γνωστόν δίνει την ψευδαίσθηση της ταχύτητας). Αντιθέτως το CB είναι αργό χαμηλά, αλλά δίνει ως το τέλος δυνατά.


:confused:

Κάτσε γιατί αυτή η περιγραφή δεν μου θυμίζει Bandit 400...

Είχα την τύχη να έχω για έναν μήνα στην κατοχή μου πριν απο πολλά χρόνια ένα Bandit 400 (αν δεν κάνω λάθος του '93) το απλό μοντέλο (όχι το V) δυναμομετρημένο στα 52 άλογα στον τροχό (καμία βελτίωση, όλα ήταν μαμά)...

Από το ρελαντί έως και τις 6000rpms απλά περίμενες να ανεβάσει...απο τις 6000 έως τις 8000-8500rpms αρχιζε να ακούει...απο τις 8500rpms και μετά σου έδινε κλωτσιά και αρχιζες να παίζεις κλακέτες με το κιβώτιο...αυτή η "κλωτσιά" σου έδινε την εντύπωση οτι το μηχανάκι σκοτώνει...

Στον αντίποδα το CB400 (μάλλον απο τα πρώτα μοντέλα που είχαν κυκλοφορήσει, δεν ξέρω για τις μετέπειτα εκδόσεις) ήταν απο το ρελαντί έως και τον κόφτη γραμμικό, χωρίς ξεσπάσματα και έδινε την εντύπωση οτι ανέβαζε αργά...(την ίδια εντύπωση είχα σχηματίσει και για τα CB1)...

:confused:

Α, ξέχασα...το Bandit απο οτι θυμάμαι το δήλωναν 160-165 κιλά αδειο...

Σφήγκας600
26/10/2005, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
γιατί δεν το βγάζεις έξω???σε περνάνε όλοι????χαχαχααχ
πέρα από την πλάκα πάντως τι να κάνουμε...αφού έχει τους ίδιους ίππους με το bandit και είναι πολύ πιο βαρύ...άσε που το susuki ανεβάζει στροφές σαν τρελό λόγω V... .Τουλάχιστον όχι τα Bandit! Αντε να δώ κανένα bandit σε στροφιλίκι να ρίξω τρελό γέλιο!

Alx 84
26/10/2005, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν δουλεύουν.... γιατί είχαν την κακή συνήθεια να πηγαίνουν σπίτι-μάστορα... ΣΦΑΙΡΑ όμως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

χαχαχαχα!!!! σωστός!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SF
26/10/2005, 13:49
Κατέθεσα την άποψη και εμπειρία μου για το Bandit V. Όντως ήθελε μάστορα πολύ συχνά, με αποτέλεσμα να αγανακτήσει ο ιδιοκτήτης του (και να σταματήσει τελικά να κοροϊδεύει το CB :D ).

:wave2:

adam_tsouk
26/10/2005, 14:57
Που τη πήγατε πάλι τη ρημάδα τη κουβέντα......



:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:




:ZZZ:

Cech
14/08/2009, 01:39
paidia den xero gia esas pantos exo to suzuki banditV-slingshot 400 '97 59alogakia manisia 195teliki.....kai exo faei se 2 fanaria cbr400...exo ksefygei apo cb400 kai genika eimai poly euxaristimenos apo tin apodosei tou listi mou.....kai exo trexei kai me alla dyo bandit400 apo tin gyro perioxi mou kai ta efyga apo ekinisi kai den ta xana eida....8eoroume apla tyxeros pou o listis mou douleuei apsoga meta apo 620 euro pou evala gia lastixa,karmpyrater kai alysogranazia.... :smokin: