PDA

View Full Version : Μεταφορά μοτοσυκλέτας απο Ελλάδα στην Ελβετία....



konpatra
03/02/2015, 23:58
Καλησπέρα φίλοι, ψάχνω πως να μεταφέρω την μηχανή μου απο την Ελλάδα στην Ελβετία!
Χωρίς να γίνει οδικώς το κομμάτι Ιταλία-Ελβετία.
Εαν γνωρίζεται η έχετε κάποια εμπειρία πάνω στο Θέμα ευπρόσδεκτες προτάσεις και λύσεις (και τη λύση να το φέρω οδικώς το ξεχνάμε! λόγο χρόνου και χρήματος)

nihristo
04/02/2015, 00:00
Το είχα ψάξει λίγο το θέμα από Θεσσαλονίκη για Βέλγιο.

Καλημέρα,
Ο ναύλος από αποθήκη μας Σίνδο έως την αποθήκη μας Wondelgem Βέλγιο θα είναι 340€+φπα.
Η εξόφληση του ναύλου θα γίνει πριν την παραλαβή της μηχανής από το Βέλγιο. Τη μηχανή θα πρέπει να συνοδεύουν όλα τα νόμιμα έγγραφα (άδεια κυκλοφορίας, ασφάλεια, δίπλωμα, και αν έχετε το τιμολόγιο αγοράς της)
Όσον αφορά την ασφάλεια κατά την μεταφορά, σας ενημερώνω ότι δεν υπάρχει ασφαλιστική κάλυψη για τα προσωπικά είδη. Η μεταφορά γίνετε αποκλειστικά με ευθύνη του ιδιοκτήτη. Η εταιρεία μας μεταφέρει σε εβδομαδιαία βάση και χωρίς προβλήματα εμπορεύματα αξίας, μηχανήματα, αυτοκίνητα Ι.Χ. ακόμα και αντίκες, αλλά και μοτοσυκλέτες. Δυστυχώς δεν μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι δεν θα γίνει ατύχημα στο δρόμο. Η μηχανή σας θα ταξιδεύει στο φορτηγό μας μαζί με άλλα εμπορεύματα, όμως θα φροντίσουμε να προσέξουμε κατά την φόρτωση και εκφόρτωσή της, να δέσουμε τη μηχανή με ιμάντες στο φορτηγό, να αφήσουμε κενά μεταξύ της μηχανής σας και των λοιπών εμπορευμάτων.

Αναχωρήσεις από Σίνδο για Βέλγιο κάθε Παρασκευή με άφιξη την επόμενη Τετάρτη-Πέμπτη (δηλαδή χρόνος ταξιδιού 5-6 ημέρες οδικός)

Στη διάθεσή σας,
Ρούλα Κοκκαλιά

GR SAMSON FORWARDING S.A.
Industrial Area of Sindos
P.O Box 442, 57008 Ionia
Thessaloniki Greece

konpatra
04/02/2015, 00:25
Ευχαριστώ πολύ φίλος!Έστειλα email κιόλας!
Τελικά εσύ το στειλες με αυτή την εταιρεία;

MG-KTiNoS
04/02/2015, 07:25
άμα βάζεις τις βενζίνες σου την πάω εγώ από Γιουγκοσλαβία.

stam2
04/02/2015, 09:10
εδώ σου λέει 340 + ΦΠΑ=420 ευρώ...

φτάνουν για βενζίνες, μία διανυκτέρευση, και αεροπορικό επιστροφής (αν κλειστεί νωρίς).

notakos600
04/02/2015, 10:16
Την πάω εγώ χωρίς διανυκτέρευση, μπαμ-μπαμ.

nihristo
04/02/2015, 10:21
χαχα αφήστε το παιδί ήσυχο ρεεεε.

Εγώ τελικά δεν την έστειλα φίλε, άργησα να το αποφασίσω και μετά πλησίαζε ο καιρός να γυρίσω στα πάτρια.