PDA

View Full Version : Γνώμες για μηχανή



IaMo
12/02/2015, 15:15
Καλησπέρα. Ειμαι 21 χρόνων στην διαδικασία διπλώματος Α2, οδηγώ απο τα 6 atv και τα 15 παπάκι, το όνειρο μου ειναι να αγοράσω κάποια στιγμή μια yamaha r6 επειδή όμως δεν ειμαι για κανένα λόγο έτοιμος θέλω μια μηχανή η οποία θα με προετοιμάσει και θα ειναι συμβατή με το δίπλωμα Α2, έχετε να προτείνετε κάτι?

NICK39
12/02/2015, 19:29
Ninja250 η' 300 ισως??

IaMo
12/02/2015, 22:55
Ninja250 η' 300 ισως??

Δεν ξέρω... κοιτούσα και για xt660 στο εξωτερικό ειναι νόμιμα με Α2 στην Ελλάδα ομως?

NICK39
12/02/2015, 23:11
Ναι οδηγειται οριακα με α2

IaMo
12/02/2015, 23:17
ωραία.. οπότε ανάλογα με τα λεφτά που θα εχω θα πράξω..
εσυ φίλε εχεις εμπειρία απο ninja 300?

NICK39
12/02/2015, 23:36
Ειμαι κατοχος του 250, με το 300 μονο οπτικη επαφη στην πρωτη παρουσιαση του στα μεγαρα.μονη διαφορα οου εχουν ειναι λιγη δυναμη παραπανω και facelift..ψαλιδι αναρτησεις φρενα και πλαισιο ειναι ολοιδια...καλο και τιμιο μηχανακι με τελικη κοντα στα 180 ικανο να σε μαθει καποια πραγματα αλλα οχι για κατι παραπανω...

IaMo
13/02/2015, 00:03
Νομίζω πως αν το πάρω θα το βαρεθώ γρήγορα.. και δεν εχω τα λεφτά να αλλάξω..

NICK39
13/02/2015, 10:33
δεν κρατας τα λεφτα τοτε να παρεις το ρ6 στα 24 να τελειωνεις???και το χτ πιθανον να το βαρεθεις συντομα...ενα street μηχανακι με look supermoto ειναι,σχετικα χαμηλων επιδοσεων...

IaMo
13/02/2015, 17:01
ναι εχεις δικιο για το χτ...

nick_VFR
13/02/2015, 22:56
Το XT όμως λογικά θα το πουλήσεις σχετικά εύκολα.



(εκτός αν παίζει θέμα με τα 660...)

sapila racing
14/02/2015, 10:24
καλο και τιμιο μηχανακι με τελικη κοντα στα 180 ικανο να σε μαθει καποια πραγματα αλλα οχι για κατι παραπανω...

Κοψε 20 χλμ τελικής γιατί 180 δεν παίζουν με την καμμία, ούτε το 300 δεν τα πιάνει.
Φυσικά μπ[ορεί και να δείς 180 αν το μετρας με το κοντερ του και σε γκρεμό. ;) Δεν σημαίνει οτι τα πιάνει κιόλας.

Αυτό βέβαια δεν το εμποδίζει να είναι ιδανικό μηχανάκι για αρχή!

NICK39
14/02/2015, 11:00
180 κοντερατα παντα και μετρημενο και με αμαξι και με αλλη μοτο...για πραγματικη ταχυτητα θες v-box και τετοιο δεν νομιζω να εχει κανενας...για το αληθες τσεκαρεις και στο youtube και οχι σε γκρεμο

sapila racing
14/02/2015, 11:09
180 κοντερατα παντα και μετρημενο και με αμαξι και με αλλη μοτο...για πραγματικη ταχυτητα θες v-box και τετοιο δεν νομιζω να εχει κανενας...για το αληθες τσεκαρεις και στο youtube και οχι σε γκρεμο

Δεν αμφιβάλλω οτι τα είδες στο κοντέρ, απλά σου λέω οτι οταν γραφει 180 πας με περίπου 162.
Ολα τα κοντερ γράφουν περισσότερα απο τα πραγματικά, του Ninja 250 ειναι γυρω στο 10% αισιόδοξο που είναι αρκετό.
Γενικά μπορείς να υπολογίζεις την πραγματική τελική και μεσω της ιπποδύναμης εφ όσον έχει και σωστό γρνάζωμα.
Με κάτω από 30 ίππους δεν πας 180 χλμ.

Εγω θεωρώ οτι το Ninja 250 είναι γενικά το πιό τίμιο στην κατηγορία, αν και το CBR250 ειναι ίσως καλύτερο για την πόλη.

NICK39
14/02/2015, 11:27
ολα τα κοντερ κλεβουν πανω κατω τα ιδια...εξαιρουμενων καποιων παλιοτερων ninja 600 που κλεβαν παρα πολλα...απο εκει και περα μιλαμε για ολα τα μηχανακια κοντερ για να συνενογιομαστε...χωρις να ψαχνουμε τα +-2 διαφορα κλεψιματος....επισης δεν ειναι μονο η ιπποδυναμη που παιζει ρολο....ειναι αεροδυναμικη(μαζι με το αναβατη)..βαρος....το γραναζωμα που ανεφερες...απο εκει και περα μιας και το ανεφερες το cbr ειναι ταφος τελειως....δεν εχει ουδεμια συγκριση με το ninjaki...διαπιστωμενο οδηγικα απο οσους εχουν οδηγησει και τα 2...περιοδικα και αν ψαξεις για βινεο θα δεις οτι τουλαχιστον απο γκαζι η διαφορα ειναι χαοτικη!!!

sapila racing
14/02/2015, 12:29
ολα τα κοντερ κλεβουν πανω κατω τα ιδια...εξαιρουμενων καποιων παλιοτερων ninja 600 που κλεβαν παρα πολλα...απο εκει και περα μιλαμε για ολα τα μηχανακια κοντερ για να συνενογιομαστε...χωρις να ψαχνουμε τα +-2 διαφορα κλεψιματος....επισης δεν ειναι μονο η ιπποδυναμη που παιζει ρολο....ειναι αεροδυναμικη(μαζι με το αναβατη)..βαρος....το γραναζωμα που ανεφερες...απο εκει και περα μιας και το ανεφερες το cbr ειναι ταφος τελειως....δεν εχει ουδεμια συγκριση με το ninjaki...διαπιστωμενο οδηγικα απο οσους εχουν οδηγησει και τα 2...περιοδικα και αν ψαξεις για βινεο θα δεις οτι τουλαχιστον απο γκαζι η διαφορα ειναι χαοτικη!!!

Οκ δεν διαφωνούμε, όλα τα κοντερ κλέβουν αλλά συνηθως γύρω στο 5% ενω το Ninjaki 10% κι έτσι τα 160 πραγματικά απο τα 180 που δείχνει είναι μεγαλη διαφορά. Δεν ειναι +-2 αλλά -20.
Κι ενα SS1000 κλέβει αλλά βγάζει έτσι κι αλλιώς τόσα χλμ που δνε παίζει τόσο ρόλο.
Επίσης το CBR εχει ροπή χαμηλά ενώ το Ninja αν δεν ανεβασει στροφές δεν παει. Ετσι όλοι αναφέρουν οτι το CBR ειναι καλύτερο για την πόλη, αλλά έχει χαμηλή τελική.

pipe_smoker
14/02/2015, 13:07
Τα σέβη μου στο σαπίλα για ακόμη μία φορά.

Όλα τα κοντέρ κλέβουν.
Εγώ στο CB400 ψαρακωμένος, στην κατηφορική ευθεία στην ΑΟ, είδα τη βελόνα να έχει περάσει τη γραμμή που δηλώνει τα 200 και να κοντεύει να αρχίσει να μετράει από την αρχή.
Μαλάκα λέω δεν μπορεί 200άρισες.
Φτάνω αεροδρόμιο, κατεβαίνω, βγάζω κινητό (το έχω ελέγξει το gps του με άλλα gps και με το κοντέρ του αυτοκινήτου και είναι αρκετά ακριβές), κοιτάω μέγιστη ταχύτητα διαδρομής....... 172.
Σαν κάσιους έγινε το παπ@ρι μου από την ξενέρα:lol:

Όντως το cbr τραβάει από πιο χαμηλά και είναι καλύτερο για μέσα στην πόλη, ενώ το νιντζάκι δίνει ψηλότερα.
Μιλάμε βέβαια για σχετικά αδύναμα μηχανάκια οπότε δεν ξέρω και πόσο ουσιώδη ρόλο μπορεί να παίζουν αυτά.
Αν κάποιου του φτάνουν τα 250cc μια χαρά θα βολευτεί και με τα δύο. Άμα δεν του φτάνουν δε θα του κάνει κανένα.

Το να κρατήσεις τα λεφτά σου για να πάρεις τη R6 κατευθείαν στα 24 καλύτερα άσ'το γιατί θα έχουμε κλάματα.
Πάρε ένα μηχανάκι, ξεκίνα να γράφεις χιλιόμετρα, κι όταν με το καλό είσαι σε θέση να καβαλήσεις R6 κι αν όντως το θες ακόμα τράβα πάρ'την.

Το νιντζα το 300 νομίζω βγαίνει και με abs εκτός από τη λίγη παραπάνω δύναμη και facelift που ανέφερε ο φίλος.
Κατ'εμέ είναι μια χαρά μηχανάκι για αρχή. Ιδανικό θα έλεγα, ειδικά αν έχεις όρεξη να αρχίσεις από τώρα τις πίστες και τα μαθήματα κλπ, οπότε στα 24 σου πιθανόν να μπορείς να πάρεις το R6.

Αλλιώς πάρε ένα γυμνό 250άρι (ή και παραπάνω δε θυμάμαι μέχρι που καλύπτει το δίπλωμά σου) να μη χρειάζεται να πληρώνεις τα μαλλιά της κεφαλής σου κάθε φορά που θα τρώει μια σούπα το μηχανάκι και θα σμπαραλιάζονται τα πλαστικά.

NICK39
14/02/2015, 13:08
με ζ750 και bandit650 και αυτοκινητο λεγανε τα ιδια...οπωτε μπορει και να μην ισχυει αυτο που λες...επισης χαμηλα εχουν το ιδιο γκαζι μεσαιες λιγο περισοτερο το νιντζα...ψηλα καμια συγκριση...δοκιμασμενο και με διαφορετικους αναβατες...επισης η διαφορα δυναμης μετραει και σε ταξιδι αλλα και στο δικαβαλο...
σου παραθετω την προσωπικη μου εμπειρια με το παρακατω video....

https://www.youtube.com/watch?v=q7dItLiLeXE

υ.γ:σε εμας η διαφορα στην τελικη δεν ηταν τοσο μεγαλη οσο στο video αλλα και παλι ηταν πολυ μεγαλη

IaMo
14/02/2015, 14:15
Το να κρατήσεις τα λεφτά σου για να πάρεις τη R6 κατευθείαν στα 24 καλύτερα άσ'το γιατί θα έχουμε κλάματα.



Σίγουρα ΔΕΝ θα το έκανα αυτό, όπως είπα στην αρχή δεν ειμαι έτοιμος

sapila racing
14/02/2015, 14:20
με ζ750 και bandit650 και αυτοκινητο λεγανε τα ιδια...οπωτε μπορει και να μην ισχυει αυτο που λες...επισης χαμηλα εχουν το ιδιο γκαζι μεσαιες λιγο περισοτερο το νιντζα...ψηλα καμια συγκριση...δοκιμασμενο και με διαφορετικους αναβατες...επισης η διαφορα δυναμης μετραει και σε ταξιδι αλλα και στο δικαβαλο...
σου παραθετω την προσωπικη μου εμπειρια με το παρακατω video....

https://www.youtube.com/watch?v=q7dItLiLeXE

υ.γ:σε εμας η διαφορα στην τελικη δεν ηταν τοσο μεγαλη οσο στο video αλλα και παλι ηταν πολυ μεγαλη

Τι δείχνει το video? Δυο μηχανακια κοντρα απο σταση. Οκ φυσικά αυτό με τους παραπανω ίππους θα φύγει, Εχουν 3,68 ίππους διαφορά! :p

Tελος παντων καταλαβαίνω μια χαρά οτι φτιάχνεσαι να βλέπεις 180, απλά μην λες στον αλλο που ψαχνει μηχανάκι οτι το Ninjaκι παει 180 γιατί δεν ισχύει με την καμμία, 160 παει κι αυτα με προσπάθεια και μεγαλη ευθεία. Σε κατηφόρα παει και παραπάνω!
Παρακάτω τώρα.
Δες δυναμομέτρηση Ninja 250 2011, με CBR250. Το CBR υπερισχύει μεχρι τις 9000 στροφές κατα πολύ, αλλά μετα απο εκει κρεμάει και τελειώνει ενώ το Ninja συνεχίζει κι ανεβαζει στροφές και ιπποδύναμη σαν 2κύλινδρο που είναι. Αυτό κανει το CBR250 να ξεκινάει πολύ πιο εύκολα από σταματημένο χωρίς να θέλει 9000 στροφές κι αυτό βοηθάει πολύ και στο δικάβαλο μεσα στην πόλη. Για ταξίδια και διαδρομές σε ανοιχτό δρόμο το Nιnja ειναι καλύτερο φυσικά.

Οπως καταλαβαίνεις οι 9000 στροφές δεν είναι χαμηλές, ούτε μεσαίες.. Μονο ψηλά ειναι καλύτερο το Kawasaki, μεσαιες και χαμηλές είναι πίσω και ειναι φυσικό αυτό.

Αυτα είναι τα γεγονότα, τωρα αν εσύ τα βλέπεις αλλιώς δεν πειράζει κανέναν. :D

Takata Dome
14/02/2015, 14:28
Με τις μηχανές που στην άδεια δεν αναγράφεται ισχύς ούτε βάρος (αρκετά παλιές δηλαδή),αλλά μόνο φορολογίσιμοι ίπποι και κυβικά,τι ακριβώς γίνεται;

NICK39
14/02/2015, 15:02
στην πραξη αλλα φαινονται..και απο προσωπικη πειρα...και οχι απο νουμερα...επισης σου εξηγησα οτι αναφερομαστε παντα κοντερατα χιλιομετρα γιατι δεν ειναι δυνατον να κουβαλαμε μαζι μας μηχανακι καθε φορα που καβαλαμε μηχανακι....οταν τα καβαλησεις και τα 2 θα συζητησουμε παλι!!:beer:

pipe_smoker
14/02/2015, 15:40
Σίγουρα ΔΕΝ θα το έκανα αυτό, όπως είπα στην αρχή δεν ειμαι έτοιμος

Χαίρομαι πολύ γι'αυτό.

Απλά νομίζω κάπου το διάβασα πριν γι'αυτό και το ανέφερα:)


στην πραξη αλλα φαινονται..και απο προσωπικη πειρα...και οχι απο νουμερα...επισης σου εξηγησα οτι αναφερομαστε παντα κοντερατα χιλιομετρα γιατι δεν ειναι δυνατον να κουβαλαμε μαζι μας μηχανακι καθε φορα που καβαλαμε μηχανακι....οταν τα καβαλησεις και τα 2 θα συζητησουμε παλι!!:beer:

Τρώγεσαι μου φαίνεται.

Ξαναλέμε το ένα είναι μονοκύλινδρο και το άλλο δικύλινδρο.
Οι δυναμομετρήσεις δείχνουν αυτά που βλέπεις.
Ξένα κι ελληνικά περιοδικά, και γενικότερα όλα τα reviews λένε αυτό το πράγμα. Που είναι το απολύτως αναμενόμενο και φυσιολογικό.

Το τί σου φαίνεται εσένα στην πράξη, ποιός μπορεί να κερδίζει στις "κόντρες" και δεν ξέρω γω τί άλλο είναι να'χαμε να λέγαμε.
Αυτό έχει να κάνει με τον αναβάτη. Το πόσο καλές εκκινήσεις κάνει, πόσο καλές αλλαγές κάνει, πόσα κιλά είναι, τα χίλια μύρια.

Και για να πάμε στην ουσία, αυτή είναι ότι και τα δύο μηχανάκια είναι μια χαρά για αρχή.
Το ένα θα τον βολέψει περισσότερο στην πόλη, το άλλο θα του δώσει λίγο περισσότερο γκάζι ψηλά για καμιά προσπέραση.
Και ξαναλέω, οι διαφορές δεν είναι τραγικές. Όποιο και να πάρει θα το μάθει και θα το πηγαίνει και πόλη και εκδρομή αρκεί να γουστάρει.
Η τελική δεν παίζει κανένα ρόλο, είτε πάει 160 είτε δεν πάει.
120 πάει για να μπορεί να κάνει κανά ταξιδάκι άνετα? Πάει. Και τα δύο πάνε.
Τα υπόλοιπα είναι κουβέντα να γίνεται.

DAYMAN
14/02/2015, 18:37
παρε τουτο να καυλωνεις ολη μερα αλλα και να μην κλεινεις ματι τις νυχτες.
https://www.youtube.com/watch?v=ew9ETVqIJvU

pipe_smoker
14/02/2015, 18:53
παρε τουτο να καυλωνεις ολη μερα αλλα και να μην κλεινεις ματι τις νυχτες.
https://www.youtube.com/watch?v=ew9ETVqIJvU

Υπεργαμάτο.

Αλλά τα 6 χιλιαρικάκια κι εμένα θα μου στερούσανε τον ύπνο το βράδυ:D

SHOOTER045
14/02/2015, 20:06
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/2096634/
Με ένα τέτοιο τα κάνει όλα

IaMo
14/02/2015, 20:14
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/2096634/
Με ένα τέτοιο τα κάνει όλα

δίχρονο? τι κατανάλωση εχει?

SHOOTER045
14/02/2015, 20:22
δίχρονο? τι κατανάλωση εχει?

Μπρος στα καλη,τι ειν ο πόνος..

IaMo
14/02/2015, 20:24
μπαα..με βλεπω με κανενα ninjaκι

pipe_smoker
14/02/2015, 20:30
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/2096634/
Με ένα τέτοιο τα κάνει όλα

Ναι...

Δίχρονο 250άρι του 90.

Ό,τι πρέπει για νέο και άπειρο οδηγό.

Το θέμα δεν έχει γυρίσει στο χαβαλέ (ακόμα).
Άμα γυρίσει προτείνετέ του και χαγιαμπούσες.

pipe_smoker
14/02/2015, 20:31
δίχρονο? τι κατανάλωση εχει?

Χέστηκες για την κατανάλωηση.

Ξέχνα τα τέτοια μηχανάκια για ένα κάρο λόγους.

Η κατανάλωση είναι τόσο χαμηλά στη λίστα που δε φαίνεται.

MikeG
14/02/2015, 20:45
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5630353/

IaMo
14/02/2015, 20:49
Χέστηκες για την κατανάλωηση.

Ξέχνα τα τέτοια μηχανάκια για ένα κάρο λόγους.

Η κατανάλωση είναι τόσο χαμηλά στη λίστα που δε φαίνεται.

Οχι έγραψα και πιο πανω πως το σκέφτομαι για ninja... ειδα βίντεο στο youtube και φαίνεται ενδιαφέρον, απλα νομίζω πως ειναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του..

pipe_smoker
14/02/2015, 20:50
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5630353/

Είναι ωραίο το δουκάκι ρε Μάικ αλλά δεν ξέρω και τί λεφτά θέλει να δώσει ο φίλος.

Νίντζα 250 παίρνει με 2-2.5 χιλιάρικα.
Μιλάμε για τεράστιες διαφορές.
Και το νιντζάκι όσο το πάρει κάπου εκεί θα το δώσει μετά από 3-4 χρόνια. Άντε να χάσει 500-700 ευρώ.

Το άλλο ή που θα το παντρευτεί ή που θα το σκοτώσει.

pipe_smoker
14/02/2015, 20:51
Οχι έγραψα και πιο πανω πως το σκέφτομαι για ninja... ειδα βίντεο στο youtube και φαίνεται ενδιαφέρον, απλα νομίζω πως ειναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του..

Για ποιά τιμή λες τώρα ότι είναι τσιμπημένη?
Σε ποιό μηχανάκι απ'όλα αναφέρεσαι?

MikeG
14/02/2015, 20:52
Είναι ωραίο το δουκάκι ρε Μάικ αλλά δεν ξέρω και τί λεφτά θέλει να δώσει ο φίλος.

Νίντζα 250 παίρνει με 2-2.5 χιλιάρικα.
Μιλάμε για τεράστιες διαφορές.
Και το νιντζάκι όσο το πάρει κάπου εκεί θα το δώσει μετά από 3-4 χρόνια. Άντε να χάσει 500-700 ευρώ.

Το άλλο ή που θα το παντρευτεί ή που θα το σκοτώσει.


Πάντως είναι η χαρά του playbike. 20 λεπτά που το οδήγησα σε επαρχιακό στροφιλίκι και μέσα στη πόλη ήμουν φουλ με χαμόγελο

pipe_smoker
14/02/2015, 20:53
Πάντως είναι η χαρά του playbike. 20 λεπτά που το οδήγησα σε επαρχιακό στροφιλίκι και μέσα στη πόλη ήμουν φουλ με χαμόγελο

Το φαντάζομαι.
Και το αντίστοιχο RC που πόσταρε ο φίλος πριν θα μαμεί.
Αλλά πολλά τα ρούβλια.

kostaskk
14/02/2015, 21:01
δίχρονο? τι κατανάλωση εχει?

το συγκεκριμένο ειναι απο τα ποιο διψασμένα 2τ 8 λιτρα στα 100 νομίζω. (εχω ακουσει και 10 λιτρα αν το πας τερμα)
βεβαια μερικα αλλα παιζουν και στα 5,5 λιτρα στα 100 (nsr, tdr(6-7)
tzr,rd καπου στα 7 λιτρα ανα 100 χιλιομετρα..
αυτα για το πως πρεπει να καιει ενα νορμαλ

η ελληνικη πραγματικοτητα ειναι αλλο πραμα, εδω ακουσει και για nsr να καιει 10 λιτρα.
φυσικα λογο κακης συντήρησης ή πειράγματος

τα ninja 250 cbr250 ειναι καπου στα 4 λιτρα.. βεβαια απο επιδώσεις καμια σχεση.

μια φορα πετυχα κατι ninja με το nsr, τους επαιξα λιγο σε κατι στροφες να νομιζουν οτι δεν παει το nsr και μολις βγηκαμε ευθεια τους σούβλισα
απλα ανοιξα την τριτη και τους προσπερασα σαν σταματιμενους (εκεινοι ειχαν ανοιξει και ποιο μπροστα τερμα γκαζι γιατι τους αφησα να προηγούνται)

η τεταρτη του nsr φτανει για να περασεις τελικες τα cbr-ninja
κοστος αποκτησης nsr= 1200 ευρω. κοστος για ninja-cbr=2-5 χιλιαρικα

IaMo
14/02/2015, 21:07
Για ποιά τιμή λες τώρα ότι είναι τσιμπημένη?
Σε ποιό μηχανάκι απ'όλα αναφέρεσαι?

Για ενα καινούργιο ninja 300

lykourgi
14/02/2015, 21:40
δίχρονο? τι κατανάλωση εχει?


Μπρος στα καλη,τι ειν ο πόνος..


Σαφέστατη απάντηση!! :lol: :lol:

pipe_smoker
14/02/2015, 22:56
......

Ήμαρτον παναΐα μου βάλαμε και τα δίχρονα στην κουβέντα.

Ναι εννοείται ότι πατάει το nsr τα ninja κλπ.

Να του προτείνουμε μήπως να πάρει και το απρίλια το RS250 που είναι δίχρονο και είναι και φρέσκο και είναι και trackbike?

Ξαναλέω, άμα γυρίσει στο χαβαλέ η κουβέντα να κάνουμε χαβαλέ.
Νέος οδηγός είναι και κάθεστε και του λέτε για δίχρονα μοτά 25ετίας.


Για ενα καινούργιο ninja 300

Μαλακία θα κάνεις.

Είναι τεράστια η διαφορά που υπάρχει ανάμεσα σε μεταχειρισμένα και σε καινούρια σε αυτές τις κατηγορίες.

Αν δώσεις τα 5.5-6 χιλιάρικα που κάνει το καινούριο θα χάσεις πάρα μα πάρα πολλά από τη μεταπώληση.
Αν δώσεις τα 2-2.5 για το 250άρι το μεταχειρισμένο άντε να το πουλήσεις 2. Άντε 1.800. Πόσο πιο κάτω να πέσει?
Το καινούριο, και την επόμενη μέρα να το βάλεις αγγελία, μία που θα το καβαλήσεις και μία που θα χάσει 1.5-2 χιλιάρικα από την αξία του.

Να μου πεις ερωτεύτηκα το RC390 που πόσταρε ο φίλος πιο πίσω, να σου πω πάσο.
Ούτε παλιότερο υπάρχει, ούτε το πιο μικρό έχει καμία σχέση. Αφού το γουστάρεις πάρ'το και κράτα το.

Αλλά οι διαφορές του ninja 250 με το 300 δε δικαιολογούν το να πας για το 300 και μάλιστα καινούριο.

IaMo
14/02/2015, 23:03
έχεις δίκιο, οπότε μαζεύω τα φράγκα και χτυπάω εξοπλισμό και ενα 250..

pipe_smoker
14/02/2015, 23:13
έχεις δίκιο, οπότε μαζεύω τα φράγκα και χτυπάω εξοπλισμό και ενα 250..

Νομίζω είναι από τις καλύτερες επιλογές;)

Πέρνα μια βόλτα από το section για τον εξοπλισμό και διάβασε και για ό,τι θες άνοιξε θρεντ και ρώτα.

Κι οπωσδήποτε μελέτη το section οδήγηση:tips and tricks.

:beer:

IaMo
14/02/2015, 23:20
Νομίζω είναι από τις καλύτερες επιλογές;)

Πέρνα μια βόλτα από το section για τον εξοπλισμό και διάβασε και για ό,τι θες άνοιξε θρεντ και ρώτα.

Κι οπωσδήποτε μελέτη το section οδήγηση:tips and tricks.

:beer:

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά!

NICK39
16/02/2015, 22:17
Φιλε λαμο τα διχρονα ειναι οπλα αλλα εχουν καταναλωση και ταλαιπωρια..θεωρω ακυρο να κυκλοφορεις Με διχρονο πια...για αγωνιστικο θα τσιμπαγα ενα ευκολα αλλα δεν νομιζω να σε ενδιΑφερει κατι τετοιο..τελος οπως σου ειπα βρες νιντζα με 1500-1700ευρω..και θα το χαρεις και δεν θα χασεις πολλα λεφτα..

IaMo
17/02/2015, 12:23
ναι κάτι τέτοιο θα κάνω.. απο την στιγμή που εχει και καλή μεταπώληση...