PDA

View Full Version : Google earth PRO



lykourgi
16/02/2015, 19:53
Το βάζω εδώ, αν τυχόν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι.

Το Google earth PRO διατίθεται δωρεάν για κατέβασμα και εγκατάσταση από τον οποιονδήποτε.

Πρόκειται για την έκδοση, της οποίας η χρήση είχε ως προϋπόθεση την καταβολή ετήσιας συνδρομής (εώς πρόσφατα).

Δεν ξέρω ακριβώς τι επιπλέον δυνατότητες έχει, αλλά το εγκατέστησα με σκοπό να το ψάξω. Από τα λίγα που είδα εώς τώρα, δίνει τη δυνατότητα επιπλέον μετρήσεων (και 3D) και γράψιμο διαδρομών σε βίντεο. Υπάρχουν και κάποια βίντεο στο youtube με τις διαφορές των δύο εκδόσεων, αλλά δεν τα έχω ψάξει ακόμη.

Αν κάποιος εντοπίσει κάποια ενδιαφέρουσα λειτουργεία, ας την προσθέσει εδώ. :)

amyroukai
16/02/2015, 20:13
Εχει και "ιστορικο" με παλιες φωτο.

pipe_smoker
16/02/2015, 21:05
Ζητάει κλειδί.

Και στην κεντρική σελίδα από εκεί που κατεβάζεις το πρόγραμμα λέει "πατήστε εδώ για δωρεάν license key" κι άμα πατήσεις απλά σε "ανακατευθύνει" στην ίδια σελίδα.

lykourgi
16/02/2015, 21:35
Ζητάει κλειδί.

Και στην κεντρική σελίδα από εκεί που κατεβάζεις το πρόγραμμα λέει "πατήστε εδώ για δωρεάν license key" κι άμα πατήσεις απλά σε "ανακατευθύνει" στην ίδια σελίδα.

Εμένα μου ήρθε email (αφού μου ζητήθηκε και το έδωσα) με το κλειδί και το χρησιμοποίησα για να μπω.

lykourgi
16/02/2015, 21:38
Εχει και "ιστορικο" με παλιες φωτο.


Το ιστορικό που λες νομίζω υπάρχει και στην απλή έκδοση, σαν μία μπάρα με χρονολογίες όπου σέρνεις το κέρσορα και σε μεταφέρει στην απεικόνιση της αντίστοιχης χρονιάς.

Εκτός αν λες για κάτι άλλο.

amyroukai
17/02/2015, 09:10
Το ιστορικό που λες νομίζω υπάρχει και στην απλή έκδοση, σαν μία μπάρα με χρονολογίες όπου σέρνεις το κέρσορα και σε μεταφέρει στην απεικόνιση της αντίστοιχης χρονιάς.

Εκτός αν λες για κάτι άλλο.

Κάτι θυμάμαι ότι έψαχνα στο απλό σε αυτή την λειτουργία και μου ζήτούσε αναβάθμιση σε προ.... δεν έχει και μεγάλη σημασία. Με την εξαίρεση του ότι είναι λιγάκι "βαρύ" σαν πρόγραμμα (για τα πεπαλαιωμένα πισιά μου) είναι ωραίο το ότι δόθηκε "δωρεάν". Τα εισαγωγικά διότι "Δωρεάν" δεν υπάρχει, από κάπου θα έχουν βρει το κόλπο να πάρουν τα έσοδα που θέλουν, απλά δεν τον βλέπουμε.

ManosPier
17/02/2015, 11:13
Τα εισαγωγικά διότι "Δωρεάν" δεν υπάρχει, από κάπου θα έχουν βρει το κόλπο να πάρουν τα έσοδα που θέλουν, απλά δεν τον βλέπουμε.

Παιδιά όταν βλέπετε δωρεάν να κρατάτε μικρό καλάθι...

kostas.
17/02/2015, 12:12
το κατέβασα και εγώ, μια χαρά είναι...
περισσότερα εδώ:
http://www.insomnia.gr/topic/558216-%CF%84%CE%BF-google-earth-pro-%CE%B1%CF%80%CF%8C-399%CE%B5%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%AF%CF%89%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%AD%CE%BF%CE%BD-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD/