PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol.IX



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

McGyver
18/02/2015, 07:53
Συνεχίζουμε από εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=135219)...

Παρακαλώ, περιοριστείτε σε αυτά που είδατε. Σχόλια θα κόβονται.

theofilos888
18/02/2015, 08:01
Σε ειδα βλαμμενε με το micra να περνας το στοπ αερα με μπλοκαρισμενους τροχους! Ευτυχώς που το περιμενα. Σε ειδα κ εσένα βυτιοφορο να πηγαίνεις με 120 χλμ πορεια στην εθνικη..... το νου σας εκει εξω!

DAYMAN
18/02/2015, 08:32
σας ειδα και σημερα να εχετε αποκλεισει ραμπες ΑΜΕΑ με τα κουτια σας για να παρετε καφε.

pektis
18/02/2015, 10:13
Σε είδα με το xt να κανεις σφηνες και να οδηγεις με τα χερια σε ''Π''...στυλ φουσκοτος και καλα....
Να 'σαι καλα, γελασα πολυ!:lol:

KostRider
18/02/2015, 14:22
Σε είδα με το ΚΙΑ, να σφάζεις κόκκινο και μετά να μου κολλάς από πίσω και επειδή δεν σε άφησα να περάσεις, μετά το επόμενο φανάρι, μας πέρασες 5 αυτοκίνητα στη σειρά και στο αντίθετο ρεύμα ερχόταν άλλος..ευτυχώς δεν έγινε το μοιραίο..γιδι ...

CustomBoy
18/02/2015, 21:17
Σε είδα με το (καλοπροσεγμενο) YAMAHA TRICKER 250 που δεν το εχω ξαναδει να κυκλοφορεί,και πολυ μου αρεσε...!!

amyroukai
18/02/2015, 23:17
Σας ειδα να εχετε κανει το παρκινγκ του ΑΒ στην εθνικη πιστα ντριφτ με μια 5αρα.

spyrakos35
19/02/2015, 04:54
Σας είδα.....

- σκουτεράκι δικάβαλο, το κράνος η κοπελιά, τα αυτάκια τα τιγρέ ο ιππότης ο άντρας/οδηγός.... σκέτη τρέλα....

- παπάκι, να χιονίζει το βράδυ στην εθνική, καράφλας ο οδηγός, το κράνος στον αγκώνα.....

Hayate
19/02/2015, 12:22
Σε είδα φίλε να έρχεσαι απο το πάρκινγκ να βοηθήσεις να σηκώσουμε μαζί το τζιξέρι γιατί σα μαλάκας όπως πήγα να παρκάρω το δίπλωσα λίγο παραπάνω έχασα ισορροπία και έπεσε σακατ'.....Ευτυχώς 0 ζημιά ούτε καν τα μανιτάρια γιατί το άφησα να πέσει ελεγχόμενα....

zygos30
19/02/2015, 15:54
Σε ειδα να ''σφαζεις'' το κοκκινο και να ερχεσαι καταπανω μου,παλιοταριφα με το ''αγοραιο'' Mercedes και τελευταια στιγμη να φρεναρεις Ολυνθου με Διαγορα.Στο παρα '5 δεν με ''καρφωσες αλλα εισαι και κωλοφαρδος που ειχα την μικρη στο πισω καθισμα......γιατι αλλιως θα γυρναγες στο χωριο σου με ενα κινητο και ενα Mercedes ταξι στον κωλο σου.
Βλακα παλιοχωριατη παλιοταριφα Ελληνα!!!!!!! Α'ι' σιχτιρ πια.......ΑΠΟ ΤΥΧΗ ΖΟΥΜΕ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ!!!!!!! ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Μ''ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???????
Εδωσες 60.000 στον Γερμαναρα για το βρωμοταξι...........BLUETOUTH ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!!!

DoctoR_k6
19/02/2015, 16:34
Σας ειδα(κ σας βλεπω)να φευγετε καθημερινα με σουζιδια κ κοφτες από το φαναρι στην Βουλιαγμένης(χαμηλα γλυφαδα) καθημερινα κ γουστάρω να πω την αληθεια μου...κ οσο ανοιγει ο καιρος ειστε κ πιο πολλοι!!

theofilos888
19/02/2015, 17:20
Σε ειδα καμηλομουρη με το πεζω να με κλεινεις βαρβατα στην εθνικη. Ευτυχώς δουλεψαν τα φρενα. Αει σιχτηρ γλυμουτσα!

KostRider
19/02/2015, 18:09
Σε είδα αλατιέρα να έρχεσαι από το αντίθετο ρεύμα και να μου ρίχνεις το αλάτι πάνω στο κουτί...Νομίζω πως είναι έτοιμο για το φούρνο με πατάτες...
πέρα από την πλάκα, ευτυχώς δεν έγινε ζημιά στο χρώμα...

spyrakos35
19/02/2015, 19:09
όταν είσαι στο δρόμο θέλει και λίγο μυαλό....

τι νόημα έχει να κάνεις την ευγενή και να σταματάς για να αφήσεις τον άλλον να περάσει σε δρόμο που εσύ εχεις προτεραιότητα και χωρίς να κοιτάξεις αν πίσω σου έρχονται άλλοι, δεν ξέρω.... αλλα και πες οτι σε έπιασαν οι καλές σου.... αφού ρε συ, ήταν μπλοκαρισμένος ο δρόμος για τον άλλον, δεν μπορούσε να περάσει.... εσύ είχες σταματήσει και ο άλλος δεν πέρναγε, που να πάει δλδ, δεν το είδες?
Ευτυχώς σε είδα εγώ, έστω την ύστατη στιγμή.....


υγ... αβς και πάλι αβς....

vkats
20/02/2015, 08:00
Θεςςαλονικη. Σε είδα βραδυάτικα φίλε με το πορτοκαλί τρικύλινδρο εγγλεζάκι και μου άρεσε πάρα πολύ. Σταματήσαμε στο φανάρι (εγώ με μαύρο Tiger 800) και χάζευα το πανέμορφο μηχανάκι σου. Ηταν και απόκριες και είχες κολλημένο στο κράνος σου ένα μικρο κουκλάκι με ελατήριο που πήγαινε πέρα δώθε. Σου το έδειξα και σου κανα thumb-up και μου έκανες ένα τεράστιο ευχαριστώ με κίνηση του κεφαλιού. Να σαι πάντα καλά μικρέ εδελφέ, καλόυς δρόμους και πάντα χαμογελαστός!!!

taisteal
20/02/2015, 16:44
Σε ειδα και σε οδηγησα superduke και επαθα ψυχικο περα δωθε...

congate7
21/02/2015, 00:12
Σας ειδα απο την Αγια Σωτηρα μεχρι κριεκουκι και χαιρετηθηκαμε. Ωραια μερα για βολτα.

Για ενημερωση ο δρομος απο αγια σωτηρα που παει αλεποχωρι απο το βουνο ειναι ακομα κλειστος απο χιονια σημερα πηγα να περασω.

slzr
21/02/2015, 02:20
Σε είδα ηλίθια.. έξω απ' το ΙΚΑ της Νίκαιας να οδηγείς την παπαριά σου (πεζώ) και να κρατάς το ~2χρονο στην αγκαλιά σου!!!! Είσαι για ΠΟΛΥ ξύλο!!!!

alres
24/02/2015, 05:38
Σε είδα
να περνάς τυφλό κόκκινο και να σε βλέπω στα 2 μέτρα
επειδή είμαι διάολος και ψιλιασμένος πρόλαβα
σου πάτησα κόρνες και σε απέφυγα
συνέχισες ευθεία κάνοντας την πάπια
πήγαινα αλλού, γύρισα και σε κυνήγησα
σου κλεισα το δρόμο, δε σου κατέβασα το παράθυρο, δε σε καντίλιασα αλλά σε ρώτησα μόνο αν κατάλαβες τι έκανες
το ξανάπαιξες πάπια και δε ζήτησες καν ένα γαμημένο συγγνώμη αλλά είχες το ύφος "και τι να κάνω τώρα γω"

προβληματίζομαι
πως πρέπει να λύσω το πρόβλημά σου, δηλαδή το ότι δε μπορείς να σταματάς στα κόκκινα "επειδή ξερω γω έτσι"

pektis
24/02/2015, 11:04
Σε ειδα να παραβιαζεις κοκκινο και οταν εφαγες τις κορνες με κοιτουσες με απορια... καλο θα ηταν βεβαια να κοιτουσες κανα φαναρι πριν παρεις κανεναν στο λαιμο σου...:moutza:

macdeath_s
24/02/2015, 22:27
Σας είδα στη Βουλιαγμένης με τα Yamaha σας τα FZ09 να ζεσταίνετε τα λάστιχα και να κατευθίνεστε προς παραλιακή. Ribas να υποθέσω ? Σας είδα μετά και εσάς με τα ss (ducati το ένα) να περιμένετε τους υπόλοιπους στην Αλίμου. Πολύ μάχιμο έξω για Τρίτη... Η Πέμπτη έγινε Τετάρτη και αυτή μετά πάλι Τρίτη ?

macdeath_s
25/02/2015, 19:40
Και σας είδα (πάλι) κωλόμπατσοι, ταγάρια απ το χωριό, με τα μηχανάκια (Z και MT), εννοείται Akranovic και χωρίς πινακίδα, να έχετε ανέβει και να κόβετε βόλτες πάνω στην πλατεία Συντάγματος!!! 4 το μεσημέρι!!! Αν είναι δυνατόν... Φυσικά τα υπόλοιπα γουρουνάκια επειδή κατάλαβαν ότι είστε της φάρμας και εσείς δεν σας είπαν τπτ.

akis_trevor
26/02/2015, 14:23
σε ειδα με το dr800 να μας πιανει κοκκινο,οτι ειχε ξεκινησει και επιανε η βροχη,να σταματας,να ανοιγεις την μπαγκαζιερα,να βγαζεις το σκουφι,να φορας κρανος κλπ κλπ...
για την βροχη ειναι οι ομπρελες και τα αδιαβροχα,το κρανος ειναι για να φυλαει την κεφαλα σου μιναριτζη..

ΝIKOLTSOS
26/02/2015, 18:05
Σε είδα ρε ξεφτίλα με το κόκκινο V-strom στην Νικηφόρου Φωκά (Θεσσαλονίκη).
Φυσικά δεν φορούσες κράνος και φυσικά δεν μπορούσες να περιμένεις στην ουρά.... οπότε τι κάνεις???
Ανεβαίνεις στο πεζοδρόμιο.... και για να περάσεις ενοχλείς ηλικιωμένη γυναίκα με έντονα κινητικά προβλήματα η οποία έκανε το λάθος να περπατάει στο πεζοδρόμιο....!!!!

SHOOTER045
26/02/2015, 19:19
Σε είδα να λες πολλές παπατζες.
Η τους γνωρίζεις όλους η είσαι πελατακι τους η απ το ίδιο χωριό.

KostRider
27/02/2015, 00:11
σας είδα να με κοιτάτε παράξενα,που οδηγούσα βράδυ με βροχή..ρε οι μηχανόβιοι είναι παντός καιρού!

macdeath_s
27/02/2015, 00:22
Σε είδα, να φοράς παρωπίδες και να πουλάς και πρόλογο. Ντεμέκ είσαι. Όταν ήθελα να σου μιλήσω δεν σε είπα τπτ δημοσίως και ειρωνικά, αλλά με p.m. για να σε ακούσω κιόλας ;) Ο νοών νοείτω...

pektis
27/02/2015, 09:00
Σε ειδα να αλλαζεις συνεχομενα λωριδες, κανοντας σφηνες με το αμαξι... τοσο βιαστικος ησουν; οι αλλοι μ@λ@κες ειναι που πανε κανονικα;;:plaf:

macdeath_s
27/02/2015, 15:41
Σε είδα βροχή να μας αλλάζεις τα φώτα σήμερα...

Cpt. Haddock
27/02/2015, 15:59
Σας ειδα να ξεφεύγετε απο το θεμα. Προσοχη :wave2:

CustomBoy
27/02/2015, 16:16
Σε ειδα honda ns400r rothmans(μαλλον) σε μετρια κατασταση παρατημενη σε ενα πεζοδρομιο στο περιστερι...κριμα...

amyroukai
28/02/2015, 14:05
Σε ειδα οργανε με το απινακιδωτο τζιξερ να ερχεσα απο Πειραιως Λαμπρακη και καρφι στο απαγορευεται για Πυλης... Απαγορευεται για τους αλλους μονο.


Σε βλεπω καγκουρα με το καθαρο αφωτιστο απινακιδωτο κλπ γιαμαχα μοταρδ ακρανουι με την γκομενα να σου φευγει λογω σλικ, να περνας ξυστα απο τον ταριφα και να εισαι 5 λεπτα τωρα ατο παιδεμα με τη μανιβελα. Να το γυρισεις στην κατηφορα να παρει, δεν σου κοβει...

KostRider
28/02/2015, 15:37
Σας είδα, να πηγαίνετε με 60 μέσα στην ευθεία...ήμαρτον ...

taisteal
01/03/2015, 01:08
Σας βλεπω να αγοραζετε βιαγκρα με το κιλο..
Σαββατο βραδυ αποψε


:look:

congate7
01/03/2015, 13:57
Σας ειδα στην ευθεια μετα την Οινοη γυρω στα 50-60 εργαλεια(μπορει να λεω και λιγα) να περνατε την ωρα που εβγαινα απ'το σπιτι.

xaotikos
01/03/2015, 23:56
Σήμερα πήγαμε για πρώτη φορά Δερβενοχώρια 2 ktm, στο δρόμο είδαμε καμια 10αριά μαζεμένους να επιστρέφουν από χασιά. Στο καφέ που καθήσαμε μας είπε ένας ντόπιος πως είδε καμια 200αριά μηχανές μαζεμένες και ρωτούσε αν έχουμε μάζωξη....
Τι παίχτηκε ωρέ κλεφτόπουλα;

jimeta
02/03/2015, 17:25
Σε είδα μωρή γαμιόλα στην Μαυρομιχάλη πέρασες το ΣΤΟΠ χωρίς να κόψεις ,και συνέχισε το ίδιο και ο μαλάκας που ερχόταν από πίσω,ευτυχώς που το ξέρω και σταματάω εγώ,πόσο ήθελα να κατέβαινα με κανένα φορτηγό και όχι με το παπί και να σε στείλω να βρεθείς στην Αλεξάνδρας ακαριαία.ΖΩΑ ε ρε ΖΩΑ δίποδα και αν τους πείς και τίποτα σου την λένε κιόλας.

zygos30
02/03/2015, 22:44
Σας ειδα στην Λαμπρακη στην Τουμπα,τρικαβαλο και ακρανωτους στο σκουτερ........και καλα την γυναικα σου την εχεις ''χεσμενη''...ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΑΠΑΣ???? (Για σενα δεν λεω τιποτα πανιβλακα.)

RizlaPlusPlus
03/03/2015, 09:50
Σε ειδα χθες στο Θησειο πανω στο γαιδουροφορτωμενο Αφρικα, με τα αυτοκολλητα απο καθε πιθανα κατοικησιμο σημειο του πλανητη. Μιλουσες με κατι (περουβιανους??????) πλανοδιους στη μητρικη τους γλωσσα για πληροφοριες, οποτε ειπα να μη διακοψω την κουβεντα. Σε χαιρετησα, ανταπεδωσες και εφυγα.
:beer:

γιωτάς
03/03/2015, 21:58
Σήμερα ειδα το μεγαλείο του Έλληνα μέσα σε λιγα δευτερόλεπτα:

Σε είδα νταη με το μπλε vstrom να την λες σε παπάκια ο οποίος είχε το θράσος να σου ζητήσει τα ρέστα που τον έκλεισες. Θεϊκή ατάκα "τι θες .... αφού έχεις παπί".

Έτερος παπακιας ξεκρανωτος καθόταν και γέλαγε με το σκηνικό, αφού λίγα λεπτά νωρίτερα είχε ρίξει ροχαλο εν κινήσει.

Ασιατική χώρα της ευρωπαϊκής ηπείρου λέμεεεε...

theofilos888
04/03/2015, 14:12
Σε ειδα μεσημεριατικα να σου εχει κοπει ο ρεγουλατορος της αλυσιδας στη βαρυπομπη και να κανεις αλχημειες με κατσαβιδι, προκα, πετρα και το χταποδι μου!!!! Ευγε σωτηρακη παιδι μου! Σε πηγε λιγο παρακατω για να μη σε φανε οι λυκοι.

ΥΓ Το χταποδι το θεμε πισω εεεε;;;;; :bawl:

332017

macdeath_s
05/03/2015, 00:30
Σας είδα στην γνωστή βουτοκαντίνα όλους μαζεμένους. Μάλλον ξενερώσατε που έφυγα σαν κότα αλλά ο διπλανός που τσίγκλαγε δεν φόραγε κράνος οπότε ας τσιγκλιέται μόνος του.

markellosduke
05/03/2015, 12:01
Σε ειδα χαζε ταριφα να σπας σπυρακια πρωι-πρωι. Ε χαζε!

alex14
05/03/2015, 12:22
Σε ειδα βλακα με GS1200 σε στροφη με δυο λωριδες να εχω την εσωτερικη εσυ την εξωτερικη και ξαφνικα να το παιρνεις ολο αριστερα προς το εσωτερικο της στροφης και παραλιγο να αγκαλιαστουμε για τα καλα. Αυτο που με πειραξε περισσοτερο ομως ειναι η αναισθησια σου, ουτε ενα συγνωμη ρε μπαγλαμα ?? Εαν ειχα γκαζι να σε φτασω θα σε εμβολιζα απο πισω. :moutza:

CustomBoy
05/03/2015, 15:02
σε ειδα στην πετρουπόλεως με το SS να κατεβαινεις ακρανοβιτς (Φυσικα) και να το σηκωνεις σουζα(μαλλον power-καγκουρο-wheelie) αλλα δεν προλαβες να δείς το μπατσικό που εβγαινε απο το στενακι πισω μου μαλλον....!!! χαιρετισματα

George_Sp
05/03/2015, 17:37
Σε είδα πορτοκαλί Versys με αυτοκόλλητο moto να μπαινεις για service σε εξουσιοδοτημένο. Ήθελα να ξερα όμως. Το οτι τα λάστιχά σου είναι του 08 και σχεδόν σε κατάσταση σλικ με σκισίματα πριν τα λινά, δε σε βάζει σε σκέψεις για την ασφάλειά σου?

Μανολης67
05/03/2015, 20:04
Σε άκουσα ένα βροχερό απόγευμα, ενώ αγόραζα τσιμούχες στον Εμβολο, εγώ και όλα τα μαγαζία με ανταλλακτικά στον βαρδάρη να περνάς σούζα με γαλάζιο ΙΤ 250, βγήκαμε όλοι έξω, μερικοί με τα πιστόνια και τα φίλερ στα χέρια, ενας κόματος με μίνι σε έκανε να χάσεις λίγο την ισοροπία, αλλά τελικά κρατήθηκες ανεβαίνοντας στο πεζοδρόμιο, πάντα εν σούζι, ενώ ο λαός φώναζε, Πουτ.....να...θα το σκοτώσεις το παιδί....

amyroukai
05/03/2015, 21:04
Σε είδα τριμάλακα ταρίφα με το μερτσεντέ να κάνεις παλαβή σφήνα πλακωμένος από τέρμα δεξιά στο φανάρι Λ. Αθηνών με Σπύρου Πάτση, τέρμα αριστερά, ξυστά μπροστά μου. Δεν έδωσα σημασία. Στο επόμενο φανάρι έφυγες πάλι γ@μιώντας, δεν έδωσα σημασία. Στο τελευταίο φανάρι της Λ. Αθηνών πριν τη γέφυρα έκανες ακόμα μία τεράστια ηλίθια σφήνα από τέρμα αριστερά στην λωρίδα τέρμα δεξιά (τρεις διέσχισες κόπρε χωρίς φλας και χωρίς να κοιτάς μόνο για να μην είσαι δεύτερο αυτοκίνητο στο φανάρι) και πέρασες πάλι ξυστά μπροστά μου. Σου πέταξα φώτα μπας και καταλάβεις ότι κάποιος είναι πίσω αλλά αδιάφορος έκανες πάλι αριστερά. Μετά περίμενες να σε περάσω για να με πας κολλητά από πίσω με τους προβολείς αναμμένους, μέχρι που έστριψα για Λαμία. Και ενώ είχες βγει αριστερά πριν την ΕΟ (θεωρητικά για Πειραιά) έστριψες πάλι πίσω μου με τα μεγάλα φώτα αναμμένα. Όχι κωλοδάχτυλο, έπρεπε να σου σπάσω τον καθρέφτη ή και τα μούτρα. Αλλά από ταρίφα κομπλεξικό περιμένω κάτι καλύτερο; Όχι. Εσύ να κάνεις το παιχνιδάκι σου με την κούρσα και ποιός ζει ποιός πεθαίνει γύρω σου. Ο επόμενος που θα πετύχεις και θα του κάνεις τέτοια μαλακία, εύχομαι να θέλει να ασχοληθεί μαζί σου. :moutza:

pektis
05/03/2015, 22:08
Σε ειδα με το bandit σου, να θελεις ανοιγματα...:rolleyes:
Ειχα ξεχασει πως ακουγεται το μοτερ μετα τις 6.000rpm!:p

Ζεύκας
06/03/2015, 14:59
Σε είδα χθες βράδυ μαύρο Cupra στη Λιοσίων στις Τρεις Γέφυρες, να σε περνάω
από την εξωτερική και εσύ να ανοίγεσαι και να με κλείνεις πάνω στη στροφή.

Αφού δεν το'χεις παλικάρι μου, γιατί δεν μένεις στις ευθείες μόνο;





ο λαός φώναζε, Πουτ.....να...θα το σκοτώσεις το παιδί....

λολ :rotflmao:

Eversman
07/03/2015, 08:36
Σε είδα ομορφιά μου, με τις βαλβίδες σου ρυθμισμένες, τα καρμπυρατεράκια σου καθαρά και συγχρονισμένα, σερβαρισμένη και έτοιμη για εαρινές εξορμίσεις :cool:

Ζεύκας
07/03/2015, 08:48
Χθες βράδυ. Πέτρου Ράλλη κ Κηφισού φανάρι.
Λευκό Dorsoduro 1200 με ακράνωτο ανάβατη πάνω.

Ανάβεις τσιγάρο, καρφώνεις μια πρώτη και χάνεσαι στην εθνική. Μαγεία...

Τζιμ Άνταμς
07/03/2015, 12:29
Σε είδα το προηγούμενο σάββατο με την βροχή, σε κάθετο στην 62 Μαρτύρων στο Ηράκλειο να κατεβαίνεις τσουλίθρα μπλοκαριστός προς το σταυροδρόμι και να παρακαλάμε όλοι αν θα σταματήσεις πριν βγεις στεγνά μες στην κίνηση. Ευτυχώς δεν έβαλες από κάτω την κοπελίτσα με το σκούτερ.

Tedvj23
07/03/2015, 13:58
Σε ειδα σπυρο γριβα να ημαστε παρεα στο ιδιο μαγαζι για ψωνια...:bawl:
Σε ειδα περιπολικο να ανοιγεις την πορτα απτην πλευρα του δρομου χωρις να κοιτας και παραλιγο να μπω μεσα..:moutza:
Σε ειδα φουρναρισα την ωρα που διαλεγα ψωμι να με κοιτας στο παντελονι τι να κανουμε μου σηκωθηκε να την κοψω?Sorry αν σε αναστατωσα..:bawl:

7Tolis
07/03/2015, 14:59
Σε είδα συνφορουμίτη να κάνεις τον καθιερωμένο σου περίπατο και να με χαιρετάς στο ίδιο σημείο πάλι.αυτή ειναι η δύναμη του φόρουμ.

CustomBoy
07/03/2015, 15:33
Σας βλέπω ολο και περισσοτερους καθε μερα ,με τα λαστιχα στα λινα...

spyrakos35
10/03/2015, 12:49
.....gs1000g.....

Μεγκλα..... Μπραβο μαγκα.....

amyroukai
10/03/2015, 13:08
Σε ειδα κιτρινο rd350 "καινουρΓιο", κατα τις 12 γεφυρα Μεταμορφωσης, εστριψες για Μενιδι. Ωραιος.

Μανολης67
10/03/2015, 17:45
Εβλεπα συχνά εσένα και το μηχανάκι σου ασημένιο FZR 750, από τα πρώτα που είχαν περπατήσει Θεσσαλονίκη, παρκαρισμένο μπροστά απο την Μπουγάτσα ο Κώστας στην Πλατεία Ναυαρίνου στην Θεσσαλονίκη, δίπλα στον κινηματογράφο, το βραδύ σχόλναγες.......και είχες βάλει στοιχημα με το κόσμο πότε θα έσπαγε το FZR ...μετά από πόσες κόντρες, σε ποιό φανάρι.άλλαξες πάρα πολλά (πίσω ) λαστιχα, πέρασαν πολλές νύκτες και πολλά φανάρια στην Παραλιακή τα ξημερώματα στα κόκκινα,....αλλά το FZR τίποτα...

pektis
10/03/2015, 21:08
Σε ειδα με το triumph να γλυτωνεις κουτι με ελιγμο στο παρα 5!
Ευτυχως ειχα προβλεψει και ειχα κρατησει αποσταση... Οταν καταλαβες τι εγινε μου ζητησες συγγνωμη που με εκλεισες...ok... αφου δεν πεσαμε δεν τρεχει τιποτα!;):beer:
Μου ευχηθηκες και καλο δρομο...... τελικα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι!:look:

CustomBoy
10/03/2015, 21:59
ΣΕ ΕΙΔΑ (http://www.motorcycledaily.com/wp-content/uploads/2014/09/2015-Ducati-Scrambler-Icon-top-i.jpg) σήμερα στην ομόνοια και μπορώ να πω οτι μου αρεσες !!!!

macdeath_s
11/03/2015, 09:37
Σας είδα Ζητάδες μαζεμένους να κατεβαίνεται παραλιακή προς Βούλα. Το πε και το έκανε ο Σύριζα.

Ο τελευταίος της πορείας δεν κατάλαβα τι έλεγε αλλά μάλλον κάτι για το "κτήνος" :beer:

amyroukai
11/03/2015, 21:06
Σε ειδα μιστερ Ελ.Ασ. μεσα στη βροχη με την ξανθια γκομενα ακρανωτη πισω.

Σε ειδα λοκαλι με το γυαλιστερο απο τη βροχη μαλλι, να περνας κοτεϊν με το ρεπσολ ρεπλικα και να χαζευεις την αντανακλαση σου στα τζαμια. Ισαι πωλι ορεως φιλαι.

γιωτάς
12/03/2015, 00:32
Σε είδα με το vmax στην κάθοδο Μεσογείων με το arai στο δεξί αγκώνα να πετάς το τσιγάρο χύμα στο δρόμο ενώ οδηγούσες... Ευτυχώς είχα κλειστή ζελατίνα.
Να χαρώ εγώ μοτοσυκλετιστικό savoir faire βρε!
Με έκανες περήφανο!

YianPep
12/03/2015, 01:03
Σε είδα κοπελιά με το smart eνώ έχω κόψει ταχυτητα κινούμενος αριστερά σε δρόμο με 2 λωρίδες ανα κατεύθυνση για να διασχίσω λιμνη 10-12 μέτρων και 20-30 πόντων βάθος να με περνας με τα όλα απο δεξια :a23: Πραγματικά εντυπωσιακό !! Ημουν ετοιμος να κλείσω και τη μύτη μου ,λιγο ακομα και θα με επνιγες :a46:
Ουτε να σε βρίσω δε κατάφερα να σε χειροκροτήσω μόνο μπράβο και πάλι :a46:
Το πήρα το μαθημα μου δε θα ξαναβαρεθώ να βάλω αδιαβροχα κι ας έχει σταματήσει η βροχή πριν 2 ώρες
και να ευχαριστήσω τους 2 Ανθρώπους πίσω μου με αυτοκίνητα που κατάλαβαν γιατί εκοψα και με σεβαστηκαν κόβοντας ταχύτητα κι αυτοί

markellosduke
12/03/2015, 12:02
Σας είδα παιδιά με το Z800 στη Βουλιαγμένη να ανοίγετε γκάζι και να κάνετε νάζια στο φανάρι.:cool: Φίλε μου, ωραίος ο κώλος της μηχανής αλλά πιο ωραίος της γκόμενας:p:p Peace :beer:

karellen
12/03/2015, 12:29
Σε είδα,που με είδες ότι δε σε είδα (!!) και βγήκα αέρα πατέρα σα νεάτερνταλ από το στενάκι με το βαν.
Είχες κάνει όμως τα κουμάντα σου και φρέναρες ακίνδυνα το σκούτερ σου δίπλα μου και μάλιστα χαμογελαστός.
Σόρρυ φιλαράκι,το μυαλό δε δουλεύει πάντοτε 100% :beer:

Hayate
12/03/2015, 17:19
Έχω δεί τα 1000 μύρια όσα στο δρόμο αλλά εσύ ξεπέρασες κάθε όριο και είσαι και μητέρα πανάθεμα σε....Τετρακάβαλο μωρέ στο σκουτεράκι απάνω;και τα παιδάκια σου τι σου φταίνε αν γίνει καμμια στραβή και χάσεις ισορροπία και πέσει κανένα χάμω .....Έχουμε ξεπεράσει κάθε όριο τελικά...

McGyver
13/03/2015, 15:16
Σε (ξανα)είδα McTalas πριν από κανένα μισάωρο στη Μεσογείων.

Καλό στέγνωμα τώρα :)!

Jo.Da.
14/03/2015, 00:53
Εγώ είδα χθές 2 cameltoe σε ένα μισάωρο στο κέντρο της Αθήνας...
Δηλαδή πού να βγεί ο ηλιάκος και να φτιαΣει ο καιρός...:cry::a9:

Nik0s_Dk
14/03/2015, 14:25
Σε είδα πριν λίγο στην πλατεία της Λαμπρινής να έχει φορτώσει στο πορτ μπαγάζ (?????) ενός σμαρτ ενα Kazer100.. :bawl:

amyroukai
15/03/2015, 09:17
Σε ειδα να συζητας με τις κολλητες "εμενα αν ο αλλος με πηγαινοφερνει σαν ταξιτζης και μου τα πληρωνει ολα δεν με νοιαζει αν εχει και αλλες, εγω σουπερ θα περναω".

spyrakos35
15/03/2015, 11:41
Σας ειδα τρια κατεμια στο φλοισβο να ετοιμαζεστε για βολτουλα.....

toyar
15/03/2015, 12:43
καγιεν βλεπω συνεχως.........
σημερα ειδα το πρωτο μου με καινουρια λαστιχα:cry:

SHOOTER045
15/03/2015, 13:40
Σας είδα και σας βλέπω που ξεχυθηκατε στους δρόμους σήμερα

KostRider
15/03/2015, 15:38
Σε είδα φίλε με το BMW gs 1200 με ξένες πινακίδες και το αντανακλαστικό γιλέκο, να μας περνάς και να μας χαιρετάς, καλούς δρόμους! Σε είδα κι εσένα, στην έξοδο του Μώλου με το r6 να βγαίνεις στην εθνική με σούζα και πολύ γκάζι!!! Εισ ωραίος και προβλεπομενος!! Είδα και αρκετά ss φουλ προβλεπόμενοι, πηγαίνατε μάλλον για στρίψιμο στον Μπράλλο;

taisteal
15/03/2015, 18:55
Σας ειδα,varadero μαυρο και v-strom κιτρινο στο ανεβασμα για Λαμια μετα την Αμφισσα να με κλεινετε
και να μην με αφηνετε να περασω,ενω στην ευθεια της Ιτεας ολο καμαρι...

Περαστικα :lol:

amyroukai
15/03/2015, 19:10
Σας ειδα μαζεμενους στους γνωστους προοριΖμους. Μεκανοβιοι... :lol:

Παρεακι με τα tmax γυρνουσε απο...;;; ωραιοι που βγαινετε παραεξω.

akis_trevor
15/03/2015, 19:44
σει ειδα πανο(pan dvs) και χαρηκα ρε μαν..καλους δρομους...
επισης ειδα απειρα μηχανακια στο μεσολογγι και στα περιξ.
υγ. σε ειδα και πρωην fazer8 και ο νυν ιδιοκτητης σε εχει ακριβως οπως σε ειχα αφησει,μονο με μερικα χλμ παραπανω.ακομα και το αυτοκολλητο μοτο.γρ στο φτερο μπροστα εχει :)

2stroker
16/03/2015, 11:40
Σε ειδα γατουλα να την γλυτωνεις στο τσακ απο την ροδα του TTR μου!!Πως πεταγεσαι και εσυ ετσι στην Πατησιων!!Ωχουυυ!!!

Pan (dvs)
16/03/2015, 14:25
σει ειδα πανο(pan dvs) και χαρηκα ρε μαν..καλους δρομους...
επισης ειδα απειρα μηχανακια στο μεσολογγι και στα περιξ.
υγ. σε ειδα και πρωην fazer8 και ο νυν ιδιοκτητης σε εχει ακριβως οπως σε ειχα αφησει,μονο με μερικα χλμ παραπανω.ακομα και το αυτοκολλητο μοτο.γρ στο φτερο μπροστα εχει :)

Να ειμαστε παντα καλα Ακη και να βρισκομαστε .:beer:

panik
16/03/2015, 18:59
Σας ειδα μια ομορφη παρεα (απο Γιαννενα;) την Κυριακη το μεσημερι στη "γωνια της γευσης" στην Φιλιππιαδα.

pektis
16/03/2015, 20:19
Σε ειδα μ@λ@κομπουκομα με το tmax και με ακραπα, να γκαζωνεις γιατι ηθελες να περασεις μπροστα με κοκκινο...
Αφου δεν σε φαγανε απο απεναντι παλι καλα...:moutza:
Εχουμε να δουμε τωρα που καλοκαιριαζει................

DAYMAN
16/03/2015, 22:11
Σε ειδα στο κατεβασμα της εθνικης στο υψος του Περιστεριου προβλεπομενο με το κουκλι ΜΖ.

spyrakos35
17/03/2015, 07:34
Σε ειδα πριν λιγο παπιε να γλυτωνεις στο εκατοστο το σφιχταγκαλιασμα με την μπεμβε που περασε κοκκινο.....

est
17/03/2015, 17:01
Σε είδα μπαγκόσμιε υπερποδηλάτη να μου λες "άμα είναι να κόβεις ρε φίλε πήγαινε στην άκρη"...
Πέρασες 4 κόκκινα στην κάθοδο της Β. Σοφίας (εννοείται πως περίμενα και τα 4) και πάλι πίσω μου ήσουν.
Το πως σε ενόχλησα ακόμα το ψάχνω..

Τζιμ Άνταμς
17/03/2015, 17:08
Σε είδα παιδαρέλι με το φτιαγμένο παπί (και δίπλωμα στα 14 δεν νομίζω) το πρωί στο Ηράκλειο να καις το κόκκινο στα φανάρια έξω από την Χανιόπορτα και επικαλέστηκα 85 θεότητες να μην σε μαζεύουμε κάτω από το λεωφορείο που πέρασε αέρας (με πράσινο φυσικά).

teogtp
19/03/2015, 19:11
Σε ειδα μανταμιτσα να σφαζεις το κόκκινο και να βγαίνεις καθετα σε λεωφόρο.
Ευτυχώς που σε είδε και το μπατσικο και πρόλαβε και φρεναρισε.
Αυτο το κινητό σε "έφαγε" σήμερα.
Η συνέχεια στην φαντασια σας.....

pektis
21/03/2015, 00:03
Σε είδα teo με το σκούτερ να μου κολλάς & να αργώ να σε καταλάβω! Χάρηκα που τα είπαμε!!

tzimidis
22/03/2015, 10:49
Σε είδα στον Κορυδαλλο στη Λαμπράκη να ξεμπουκώνεις το 900 bol d'or.
Αν δεν έσφαζες καναδυο κόκκινα φανάρια και άφηνες τα filler , θα ήσουν αξιοζήλευτος !!!!!
υ.γ. τις ιστορικές πινακίδες πως τις έβγαλες με τα Öhlins ??

vaska
22/03/2015, 13:09
Σε είδα και παραδόξως δεν σε άκουσα φίλε με το TDM και τις μαμά εξατμίσεις και τους καθρέφτες πάνω του κι εσύ προβλεπέ με κρανάκι μπουφανάκι να πηγαίνεις κυρία και έπαθα πολιτισμικό σοκ. Σταματούσες ακόμα και στα κόκκινα:eek::eek:. Τι διάολο τα βαρεθήκανε τα TDM τα καγκούρια και τα καβαλάνε άνθρωποι??

2stroker
22/03/2015, 14:12
Σε ειδα λασπωμενε φιλε με το husky που ανεβαινες σημερα την λασκαρατου στα Πατησια και σε χαρηκα!Παντα τετοια!! :beer:

Gregor
22/03/2015, 17:48
Σε ειδα λασπωμενε φιλε με το husky που ανεβαινες σημερα την λασκαρατου στα Πατησια και σε χαρηκα!Παντα τετοια!! :beer:
Αν είδες ένα κόκκινο 610 με KTM πορτοκαλί μπουφάν, εγώ ήμουνα.
Όπως και να έχει, ευχαριστώ για τις μπύρες και ανταποδίδω με vroom.

KostRider
23/03/2015, 11:48
Σας είδα αρκετούς προς το Βόλο, να χαιρετάτε! Σε είδα κι εσένα με το λεωφορείο να μας χαιρετάς, δικός μας πρέπει να είσαι... καλούς δρόμους! ...
Σε είδα κι εσένα ηλίθιε με το μαύρο tuareg να έχεις κλείσει τη διέξοδο από το πεζοδρόμιο στη παραλία του Βόλου.είσαι και πολύ μ@λακας...

2stroker
24/03/2015, 00:30
Αν είδες ένα κόκκινο 610 με KTM πορτοκαλί μπουφάν, εγώ ήμουνα.
Όπως και να έχει, ευχαριστώ για τις μπύρες και ανταποδίδω με vroom.

Εσυ ησουν λοιπον!!!Ελπιζω να βρεθουμε συντομα σε κανα κατσαβραχο!! :beer:

KostRider
24/03/2015, 16:50
Σε είδα να παραβιάζεις το στοπ και να σταματάει το μπατσικό που ερχόταν κανονικά..το παράλογο είναι ότι δεν σου έκανε ούτε μια σύσταση...
είδα κι αρκετούς κουτακιδες να μου ανοίγετε τον δρόμο για να περάσω, ανάμεσα στην κίνηση...:)

amyroukai
24/03/2015, 18:49
Σε ειδα στην Πειραιως με το κινητο στο αυτι, να οδηγεις το τρανσαλπ σκυμμενος πανω απο το τιμονι, χωμενος πισω απο την ζελατινα για να μην ενοχλει ο αερας...

ggs
25/03/2015, 09:56
Σε βλέπω τόσες μέρες γ@μ0καιρ€ γ@μ# το σπίτι σου μπ@¥ρ∆€λοΜαρτη που εχεις γ@#ηθ¢| στην βροχή...

Ασταδιαλα πΧια...

theofilos888
26/03/2015, 14:30
Σε ειδα παλι γαμωκαιρε να μας πνιγεις στο νερο........ *@$&$&@*@#£#,#*#(#,#£&#&#€÷=£÷#*#&=£ καταλαβατε τελος παντων......

Billymuse
26/03/2015, 21:49
Σε είδα πάλι meteo..καλο καιρό θα έχει το σουκου :moutza:

333078