PDA

View Full Version : Έκκληση για μάρτυρες σε διπλό τροχαίο στο Περιστέρι



Bowleno
19/02/2015, 08:45
Τι να πεις...και τι να σχολιάσεις; μερικοί δεν θα γίνουν άνθρωποι ποτέ...l (http://www.gocar.gr/news/feed/14440,Egklhmatikh_symperifora_odhgwn_me_dyo_ne.html) :(


Με ανακοίνωσή της η ΕΛ.ΑΣ. ζητά πληροφορίες από διερχόμενους οδηγούς για τροχαίο με θύματα δύο οδηγούς μοτοσικλετών. Πιο συγκεκριμένα, στις 05:45 ξημερώματα Κυριακής 15/2 στη Λεωφόρο Αθηνών, στο Περιστέρι, 300 μ. από την αρχή της αερογέφυρας και στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Κόρινθο, ο οδηγός ενός Ι.Χ. αυτοκινήτου παρέσυρε και σκότωσε ακαριαία έναν 28χρονο οδηγό μοτοσικλέτας, τον οποίο στη συνέχεια εγκατέλειψε. Ενώ σταματούσαν οι διερχόμενοι για να δουν τι είχε συμβεί, 10 λεπτά αργότερα άλλος οδηγός αυτοκινήτου παρέσυρε και σκότωσε στο ίδιο ακριβώς σημείο έναν 50χρονο οδηγό μοτοσικλέτας που είχε σταματήσει για να παράσχει βοήθεια. Και σε αυτή την περίπτωση ο οδηγός του ΙΧ διέφυγε από το σημείο εγκαταλείποντας το θύμα. Παρόλο που το συμβάν έλαβε χώρα με δεκάδες αυτόπτες μάρτυρες τελικά κανείς δεν έδωσε κατάθεση στο Ανακριτικό και πλέον η ΕΛ.ΑΣ. αναγκάστηκε να βγάλει ανακοίνωση μήπως και προσέλθει κανείς για να δώσει πληροφορίες για τους δύο εγκληματίες οι οποίοι κυκλοφορούν ελεύθεροι.

Παρακαλείται όποιος γνωρίζει οτιδήποτε για τις συνθήκες του τροχαίου ατυχήματος, να επικοινωνήσει με το Τμήμα Τροχαίας Αιγάλεω στα τηλέφωνα 210-5326670 και 210-5326680.

GFawkes
19/02/2015, 08:50
To εχω διαβασει σχεδον σε ολα τα φορα....


ειναι κριμα και ντροπη....

απορω πως θα κοιμουνται το βραδυ αυτοι οι ανθρωποι....


απο την αλλη, πρεπει και οι ιδιοι να προσεχουμε που σταθμευουμε....ακομη και για βοηθεια.....

ο τοπος μας εχει γεννησει την δημοκρατια αλλα τελευταια γεννα μονο μ@λ@κες.....

ΠΡΟΣΟΧΗ

alres
19/02/2015, 09:29
Ψόφο
και πριν από τον ψόφο
ξύλο

όποιος δει ατύχημα με εγκατάλειψη ας κάνει ότι έρθει πρώτο στο κεφάλι του

Αφού δε μπορεί να φτιαχτεί καμία ανθρώπινη συνείδηση, αφού η συνείδηση της ανάληψης της ευθύνης και της ανθρωπιάς θεωρείται πασε, ας φτιαχτεί η συνείδηση ότι όποιον πούστη πετυχαίνουμε να αφήνει άνθρωπο στο δρόμο, να ξέρει ότι τελείωσε η ζωή του

δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για τα καριόλια αυτά

μιλάμε για δολοφόνους δίπλα μας

amyroukai
19/02/2015, 09:43
Εμενα με σοκαρει το οτι κοσμος ειδε εναν φονο ουσιαστικα και ουδεις εδωσε καταθεση! Αν ο φονιας θελει τιμωρια, αυτος που τον καλυπτει τι στο διαολο θελει;

lykourgi
19/02/2015, 09:50
Εμενα με σοκαρει το οτι κοσμος ειδε εναν φονο ουσιαστικα και ουδεις εδωσε καταθεση! Αν ο φονιας θελει τιμωρια, αυτος που τον καλυπτει τι στο διαολο θελει;

Θέλω να πιστεύω ότι το άρθρο είναι κακογραμμένο και ότι κανείς δεν διέκρινε αρ. κυκλ. για να δώσει κατάθεση.
Στις 6 το πρωί είναι ακόμη σκοτάδι.

Αν βέβαια είδαν, αλλά αρνήθηκαν να καταθέσουν ......................................

theofilos888
19/02/2015, 09:52
Μονο βια σε ασχημο βαθμο μου ερχεται στο μυαλο........ κριμα που εφυγαν αδικα 2 ανθρωποι! Μακαρι να τους βρουν και να λογοδοτησουν στη δικαιοσυνη.

Billymuse
19/02/2015, 14:48
Πραγματικά εύχομαι να το βρουν μπροστά τους τα καθίκια μη πω τπτ χειρότερο και κοπεί..
καλή δύναμη στις οικογένεις των θυμάτων...

MrZ
19/02/2015, 16:34
Επειδή τυχαίνει να είμαι Χαϊδαριώτης και έχω δεί πολλές κοινοποιήσεις σχετικές με το θέμα λόγω του κύκλου φίλων μου. Δεν φέρνω αντίρρηση στο γεγονός ότι οι οδηγοί που έφυγαν από τον τόπο του δυστυχήματος είναι εγκληματίες καθώς και όποιος δεν ήθελε να δώσει τα στοιχεία του σαν μάρτυρας. (Το δεύτερο το συνάντησα και εγώ σε τροχαίο που είχα και γέλαγα, ευτυχώς εγώ δεν χρειαζόμουν μάρτυρα).
Προσέξτε όμως κάθε σελίδα τι παρουσιάζει:

ο οδηγός ενός Ι.Χ. αυτοκινήτου παρέσυρε και σκότωσε ακαριαία έναν 28χρονο οδηγό μοτοσικλέτας, τον οποίο στη συνέχεια εγκατέλειψε. Ενώ σταματούσαν οι διερχόμενοι για να δουν τι είχε συμβεί, 10 λεπτά αργότερα άλλος οδηγός αυτοκινήτου παρέσυρε και σκότωσε στο ίδιο ακριβώς σημείο έναν 50χρονο οδηγό μοτοσικλέτας που είχε σταματήσει για να παράσχει βοήθεια. Και σε αυτή την περίπτωση ο οδηγός του ΙΧ διέφυγε από το σημείο εγκαταλείποντας το θύμα.

Οι αστυνομικοί δεν έχουν καταφέρει να διευκρινίσουν τις συνθήκες κάτω απ' τις οποίες συνέβη το δυστύχημα......Στη συνέχεια λόγω του πρώτου τροχαίου μια ακόμη μηχανή έπεσε πάνω σε δεύτερο αυτοκίνητο που είχε ακινητοποιηθεί με αποτέλεσμα να βρει τραγικό θάνατο ο οδηγός της.

ο 27χρονος οδηγός μοτοσικλέτας, Γ.Μ. έχασε την ισορροπία του και συγκρούστηκε με ένα Ι.Χ. αυτοκίνητο,.......ένας άλλος οδηγός μοτοσικλέτας, ο Γ. Κ. 46 ετών και στο ίδιο ακριβώς σημείο προσέκρουσε πάνω στα σταθμευμένα αυτοκίνητα.

Και βασικά, επειδή ο 27χρονος δούλευε delivery σε γνωστό καφέ που σύχναζα, έχουν περάσει πολλά από τα αυτιά μου.Σημαντικότερα των οποίων: πάντα ακράνωτος, πήγαινε "με την ταυτότητα στο στόμα" που λένε και τελευταίο, εκείνο το βράδυ μαζί με 2 γνωστούς του είχαν πιεί από ένα μπουκάλι ο καθένας σε γνωστό μαγαζί του χαϊδαρίου και τους είπε ότι θα κάνει μια βόλτα με το Duke και θα ξαναγυρίσει...

Πρίν εμφανιστούν τα άρθρα, εγώ είχα ακούσει ότι έκανε σούζα, έπεσε και "έμεινε"....

Δεν φταίνε πάντα οι οδηγοί αυτοκινήτων...αλλά εγκαταλείποντας δεν βοηθάνε τη θέση τους....

amyroukai
19/02/2015, 16:42
Αν δεν φορούσε κράνος και αν ήταν "σκνίπα" θα φανεί στην ιατροδικαστική. Γιατί μερικές φορές το τι είσαι και τι κάνεις και τι μεταφέρει ο κάθε καλοθελητής...

sergiosm
19/02/2015, 16:43
Δεν φταίνε πάντα οι οδηγοί αυτοκινήτων

+1



αλλά εγκαταλείποντας δεν βοηθάνε τη θέση τους....

+ 1000

Billymuse
19/02/2015, 18:40
Το οτι διαβαζει νεα απο το stoxos.gr ασχολιαστο

Μικe777
19/02/2015, 18:59
Το οτι διαβαζει νεα απο το stoxos.gr ασχολιαστο

επρεπε να ζηταγε την αδεια σου πρωτα!!:lol:

tzimidis
19/02/2015, 20:28
Sxetiko asxeto :
Sti germania prosfata egine xamos giati se ena troxaio stin ethniki stamatouse o kosmos , ebgaze fotografies me ta kinita, kai efeygan kyrioi.
pantou ta idia skata.

SHOOTER045
19/02/2015, 21:01
Το οτι διαβαζει νεα απο το stoxos.gr ασχολιαστο

Το ότι κάποιος δημοσιεύει ένα κείμενο που δημοσιεύτηκε σε μια σελίδα μπορεί να είναι και από ανακατευθυνση.
Μην βγάζουμε συμπεράσματα, και στην τελική δεν μας νοιάζει από που < διαλέγει > ιντερνετικα να ενημερώνεται ο καθένας.


Επί τού θέματος, η περιέργεια σε τέτοια περιστατικά, δεν είναι ελληνικό προνόμιο.
Το συνάντησα το περασμένο καλοκαίρι γυρνώντας σπίτι απ το πατρικό μου συναντάω τροχαίο με δύο ι.χ ,που έγινε λίγα λεπτά πριν.
Κάνω στην άκρη με αλαρμ παίρνω τηλέφωνο σε τροχαία και ΕΚΑΒ, γιατί είχε τραυματίες, ζητάω τρίγωνα να βάλω στον δρόμο γιατί οι διερχομενοι πληθαιναν, βρήκα ένα τρίγωνο ,το έβαλα στο ένα σημείο, και στην αντίθετη πλευρά έβαλα το δικό μου.
Κάποια στιγμή έκανα και ρύθμιση διώχνοντας τούς περίεργους,. Μέσα σε αυτούς ήταν και ξένοι.
Κάποια στιγμή θα με θεριζε ένας διερχόμενος ο οποίος πέρασε με όσα ανάμεσά απ τα τρακαρισμενα και ακινητοποιημένα οχήματα, πατώντας και σπάζοντας το τρίγωνο μου( αυτόν τον βρήκε αργότερα η τροχαία) .
Μόλις ήρθε το περιπολικό την έκανα αφού έκανα ότι γινόταν να κάνω, και μόνο συμφόρηση παραπάνω θα προκαλούσα

Bowleno
19/02/2015, 22:47
Το οτι διαβαζει νεα απο το stoxos.gr ασχολιαστο

βιάστηκες να βγάλεις συμπέρασμα....:rolleyes:

Το είχε βάλει κάποιος στο φεις και εγώ απλά το κατεύθυνα εδώ όπου θα μπορούσε κάποιος να έχει δει κάτι...

Ακόμα κι έτσι όμως δεν θα απολογηθώ στον καθένα για το αν και που ενημερώνομαι, οκ;

Στην τελική, 2 άνθρωποι σκοτώθηκαν και εσύ αυτό είδες; το που είδα την είδηση; κάπου το έχεις χάσει, μου φαίνεται.....:(

stam2
20/02/2015, 09:29
Το οτι διαβαζει νεα απο το stoxos.gr ασχολιαστο


...ο φασισμός ο ίδιος...

stam2
20/02/2015, 09:34
λογικά πρέπει να έχει κάμερες λίγο πριν και λίγο μετά... δεν θυμάμαι φωτογραφικά τώρα, αλλά νομίζω έχει κάμερες διαχείρησης κυκλοφορίας.
Μακάρι να αξιοποιήσουν όλα τα μέσα.
Το να βρουν τους φονιάδες, δεν θα ζώσει ζωή σε αυτούς που χάθηκαν, αλλά αν μη τι άλλο η τιμωρία για την εγκατάλειψη είναι μία παρηγοριά για τους συγγενείς, αλλά και παραδειγματισμός για την κοινωνία.

amyroukai
20/02/2015, 09:42
Το ζήτημα είναι και ΑΝ είναι φονιάδες τελικά γιατί βγαίνει ο συμφορουμίτης (από την συμφορά του νέου αυτό) πιο πάνω και λέει ότι ο πρώτος έπεσε μόνος του λόγω μέθης, ο δεύτερος επίσης σύμφωνα με όσα γράφτηκαν ίσως και να έπεσε εκείνος πάνω σε σταματημένο αυτοκίνητο, άντε βγάλε άκρη από το πληκτρολόγιο. ΑΝ κάμερα ήταν γυρισμένη εκεί, μόνο έτσι θα φανεί η αλήθεια μάλλον...

Hayate
20/02/2015, 11:24
Το οτι διαβαζει νεα απο το stoxos.gr ασχολιαστο


Βασίλη μη χάνεις τα δέντρα και κοιτάς το δάσος....Κοινώς σταμάτα να τρολλάρεις...:lol:


Το ζήτημα είναι και ΑΝ είναι φονιάδες τελικά γιατί βγαίνει ο συμφορουμίτης (από την συμφορά του νέου αυτό) πιο πάνω και λέει ότι ο πρώτος έπεσε μόνος του λόγω μέθης, ο δεύτερος επίσης σύμφωνα με όσα γράφτηκαν ίσως και να έπεσε εκείνος πάνω σε σταματημένο αυτοκίνητο, άντε βγάλε άκρη από το πληκτρολόγιο. ΑΝ κάμερα ήταν γυρισμένη εκεί, μόνο έτσι θα φανεί η αλήθεια μάλλον...


Γιάννη κάμερα πάνω στη γέφυρα σίγουρα δεν έχει,τώρα απ'όσο θυμάμαι η κοντινότερη κάμερα σε σχέση με το σημείο πρέπει να είναι στο Camping χαϊδαρίου,κανα χιλιόμετρο πιο κάτω δλδ αλλά μπορεί κ να κάνω λάθος.Το θέμα είναι οτι επικρατεί ένα μυστήριο στην όλη φάση...Για την ιστορία κ μόνον κυκλοφορούσε πάντα ακρανέ,ακόμα και στο μαγαζί που δουλευε όχι οτι κατηγορώ κάτι αλλα αναφέρω ενα γεγγονος επειδή τυχαίνει να τον ήξερα φατσικά και να πινω κανα καφε στο μαγαζι που δουλευε.

MrZ
20/02/2015, 14:04
Το οτι διαβαζει νεα απο το stoxos.gr ασχολιαστο

Δεν διαβάζω νέα γενικά, απλά εμφανίστηκαν οι κοινοποιήσεις στο fb και τις σύγκρινα μεταξύ τους.


βιάστηκες να βγάλεις συμπέρασμα....:rolleyes:

Το είχε βάλει κάποιος στο φεις και εγώ απλά το κατεύθυνα εδώ όπου θα μπορούσε κάποιος να έχει δει κάτι...

Ακόμα κι έτσι όμως δεν θα απολογηθώ στον καθένα για το αν και που ενημερώνομαι, οκ;

Στην τελική, 2 άνθρωποι σκοτώθηκαν και εσύ αυτό είδες; το που είδα την είδηση; κάπου το έχεις χάσει, μου φαίνεται.....:(

Το δικό σου link είναι από gocar.gr , στο ένα από τα δικά μου απευθύνεται.
Θα αρπαχτείτε μεταξύ σας χωρίς λόγο :a014:

Bowleno
20/02/2015, 14:59
Δεν διαβάζω νέα γενικά, απλά εμφανίστηκαν οι κοινοποιήσεις στο fb και τις σύγκρινα μεταξύ τους.



Το δικό σου link είναι από gocar.gr , στο ένα από τα δικά μου απευθύνεται.
Θα αρπαχτείτε μεταξύ σας χωρίς λόγο :a014:

Ένα δίκιο το έχεις, ΑΛΛΑ άσχετα αν απευθυνόταν σε μένα η σε σένα η στον φούφουτο, δεν είναι και το κατάλληλο θέμα για να τρολλάρουμε, ναι;
Δόξα τω ΜΗ θεό, υπάρχουν τόσα θέματα να γράψουμε ότι μας έρθει, εδώ μιλάμε ότι χάθηκαν 2 άνθρωποι, 2 οικογένειες δεν θα ξαναδούν τους ανθρώπους τους χωρίς κανένα αίτιο...

Τέλος από μένα, δεν θα αρπαχτώ με κανέναν, δεν υπάρχει λόγος, άλλωστε. ;)

Και θα παρακαλούσα τους mod να καθαρίσουν το θέμα.......

Billymuse
20/02/2015, 15:08
Ένα δίκιο το έχεις, ΑΛΛΑ άσχετα αν απευθυνόταν σε μένα η σε σένα η στον φούφουτο, δεν είναι και το κατάλληλο θέμα για να τρολλάρουμε, ναι;
Δόξα τω ΜΗ θεό, υπάρχουν τόσα θέματα να γράψουμε ότι μας έρθει, εδώ μιλάμε ότι χάθηκαν 2 άνθρωποι, 2 οικογένειες δεν θα ξαναδούν τους ανθρώπους τους χωρίς κανένα αίτιο...

Τέλος από μένα, δεν θα αρπαχτώ με κανέναν, δεν υπάρχει λόγος, άλλωστε. ;)

Και θα παρακαλούσα τους mod να καθαρίσουν το θέμα.......

Eσύ ο ίδιος πήγες να αρπαχτείς με σχολιο που έκανα για άλλο άτομο για την πηγή που διάβασε το νεο.Μιλάμε
για την ίδια πηγή που η εφημερίδα της βγάζει εξώφυλλα την Βουλή με χρώματα παραλαγής και τανκς και άλλα καλούδια
των νοσταλγών της 21Απριλιας. Επίσης απο τα πρώτα ποστ μου είπα τις ευχές μου να βρεθούν και να το πληρώσουν οι
ένοχοι της τραγωδίας που έγινε και καλά κουράγια στις οικογένειες των θυμάτων.:a56:

George_Sp
24/02/2015, 12:27
Ακόμα ένα με εγκατάλειψη τα ξημερώματα στην Καλλιθέα.

http://www.bikerspirit.net/main/egkatalipsi-motosikletisti-kalithea/

Bowleno
24/02/2015, 12:30
Ακόμα ένα με εγκατάλειψη τα ξημερώματα στην Καλλιθέα.

http://www.bikerspirit.net/main/egkatalipsi-motosikletisti-kalithea/

Ημουν έτοιμος να το ποστάρω και με πρόλαβες....:(

Τι να πεις ρε πστμ με τα καθίκια....

DAYMAN
24/02/2015, 12:33
4 τα θυματα με εγκαταλειψη απο την αρχη του ετους......!

George_Sp
24/02/2015, 12:46
έχω αρχίσει και σκέφτομαι σοβαρά την ύπαρξη mini cam με έμφαση σε night-vision capture για τις βραδινές εξορμήσεις. Την ημέρα με κόσμο και κίνηση είσαι ας πούμε πιο εξασφαλισμένος και ο άλλος ξέρει οτι κάποιο μάτι θα τον δει ή θα τον κυνηγήσει. Αυτό το πράγμα όμως με το βράδυ που δε κυκλοφορεί κανείς και ο φωτισμός είναι ανεπαρκής ανεβάζει πολύ τις πιθανότητες για εγκατάλειψη.δε ξέρω τι άλλο να πω.....

amyroukai
24/02/2015, 13:39
Τώρα αυτοί οι δύο ζεστάθηκαν και είπαν να ρίξουν μιά σβέλτη για δροσιά; (μην σχολιάσετε την πηγή, το ξέρω...)

http://www.aek365.com/a-383184/duo-atoma-epesan-sto-potami-tou-khfisou.htm

GFawkes
24/02/2015, 13:42
έχω αρχίσει και σκέφτομαι σοβαρά την ύπαρξη mini cam με έμφαση σε night-vision capture για τις βραδινές εξορμήσεις. Την ημέρα με κόσμο και κίνηση είσαι ας πούμε πιο εξασφαλισμένος και ο άλλος ξέρει οτι κάποιο μάτι θα τον δει ή θα τον κυνηγήσει. Αυτό το πράγμα όμως με το βράδυ που δε κυκλοφορεί κανείς και ο φωτισμός είναι ανεπαρκής ανεβάζει πολύ τις πιθανότητες για εγκατάλειψη.δε ξέρω τι άλλο να πω.....

+1000

kostaspetrou
24/02/2015, 19:40
Κάτι ξέρουν οι ρώσοι που απαιτούν την χρήση κάμερας για να βγάζουν άκρη με τα τροχαία.

George_Sp
25/02/2015, 12:34
Ακόμα ένα με εγκατάλειψη τα ξημερώματα στην Καλλιθέα.

http://www.bikerspirit.net/main/egkatalipsi-motosikletisti-kalithea/


Σχετικά με την εγκατάλειψη της Καλλιθέας ο φίλος του παιδιού που χάθηκε ανέβασε το συγκεκριμένο κείμενο στο facebook


Παιδιά,επειδή τα χρονικά όρια στενευουν,σας παρακαλω κοινοποιήστε.Αυτός που σκότωσε τον φίλο μας Αλέξανδρο τα ξημερώματα της Κυριακής στη Καλλιθέα,οδηγούσε SUZUKI JIMNY τέτοιου χρώματος και εχει χτυπήσει στη δεξια πλευρα.Δείξτε το όπου μπορείτε.Καποιο παρόμοιο σε καποιο parking,σε καποιο συνεργειο,σε άποια πυλωτη,κάποιος θα έχει δει κατι.Πρέπει να τον βρούμε.Αν μέινει ελευθερος θα ξανασκοτωσει,και την επόμενη φορα μπορει να είναι κάποιος δικός σας ανθρωπος.Τηλεφωνα τροχαιας καλλιθέας 210-9542093 και 210-9542101.


331718

7Tolis
25/02/2015, 14:33
Δεν θα έπρεπε να λέει πως ξέρει ο,τι ειναι αυτο το μοντέλο και χρώμα;Θα τραβιέται κόσμος τζάμπα και άδικα έτσι.

Pan (dvs)
25/02/2015, 14:44
Κάτι ξέρουν οι ρώσοι που απαιτούν την χρήση κάμερας για να βγάζουν άκρη με τα τροχαία.

Eμεις εδω ομως,λεμε οχι στις καμερες.:nono: