PDA

View Full Version : Η ιστορία επαναλαμβάνεται !!! Οι 300!! Σπάρτη - Θερμοπύλες



ilai_7
06/03/2015, 08:17
Καλημέρα σε όλους!! Η συγκεκριμένη εκδρομή έχει πέσει ως ιδέα εδώ και 2 χρόνια περίπου και έφτασε η ώρα να ωγει στην επιφάνεια !! Στόχος του συγκεκριμένου οδοιπορικόυ είναι ΕΩΣ 300 μοτοσυκλέτες τύπου travel enduro και on - off να ξεκινήσουν από την Σπάρτη και να καταλήξουν στις Θερμοπύλες από χώμα!! Σίγουρα θα χρειαστούν και καποια κομμάτια ασφάλτου για τις απαραίτητες ενώσεις!! Αλλά το μεγαλύτερο κομμάτι θα σχεδιαστεί χωμάτινο!! Σκοπός είναι να επαναληφθεί η ιστορία και μακάρι να μαζευτούν 300 μοτοσυκλετιστες από όλη την Ελλάδα μάχιμοι και έτοιμοι για τις Θερμοπύλες!!Θα προσπαθήσουμε να ακολυθήσουμε την τότε πορεία όσο είναι δυνατόν!!
Σκεφτόμαστε να γίνει τέλος Σεπτεμβρίου με αρχές Οκτωβριου όπου όλοι μετά την καλοκαιρινή απραξία από τα βουνά να πάμε με κέφι σε αυτό το οδοιπορικό!!
Ενα ΣΚ είναι αρκετό για την πραγματιποίηση της εκδρομής!! Αναχώρηση Σάββατο πρωί από Σπάρτη - διανυκτέρευση κάπου στη μέση - Κυριακή άφιξη στις Θερμοπύλες και τερματισμός τις εκδρομής!
Σίγουρα θα χρειαστεί πολύ καλός προγραμματισμός και οργανωση ειδικα΄αν μαζευτούν τόσες πολλές μότο!! Δηλαδη η εκδρομή θα γινέι σε γκρουπάκια με πλοηγούς κτλ αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς να πούμε για αυτά!!

Αυτή είναι η ιδέα μας!!! Μπορέι να ακούγετε τρελό δύσκολο αλλά μετά απο συζήτηση που είχαμε χθες εδώ μου είπαν όλοι να το μοιραστώ στα φόρουμ και να το δούμε!!

Εμείς είμαστε αποφασισμένοι να το κάνουμε είτε είμαστε 10 είτε 300!!

stam2
06/03/2015, 11:04
Ηλία μαζεύουμε συμμετοχές?

freco
06/03/2015, 11:08
Θύμισε μου, οι Αθηναίοι συμμετείχαν στον πόλεμο με τους Σπαρτιάτες; Για να ξέρω αν μπορώ να έρθω. :lol:
Πολύ ωραία ιδέα Ηλία.

ΥΓ. Δεν το ξαναπερνάω αυτό με τις φωτογραφίες να με βομβαρδίζουν κι εγώ να κάθομαι στην καρέκλα. :nono:

ilai_7
06/03/2015, 11:39
Xaxaxaxaxaxaxa ολοι οι καλοί χωράνε ανεξάρτητα με ποιον ηταν στην ιστορία τοτε!! Τωρα ολοι μαζι σαν μια γροθιά θα παμε!! Και μόλις βγει το τελικό πλάνο της διαδρομής μπορουμε να το βαλουμε και σε ξένα φόρουμ για να προσελκύσουμε ξένους αναβάτες να τους δείξουμε τα όμορφα μέρη μας αλλα και την ιστοτια μας!!
Νομιζω για συμμετοχές ειναι ακομα λιγο νωρίς!! Μόλις δουλέψουμε την διαδρομη και ειναι έτοιμη θα αρχίσουμε και για συμμετοχές κτλ!! Σαν ιδέα ειναι πολυ καλη αλλα για να πετύχει θελει αργα και σταθερά βήματα!! Γι αυτο και το εγραψα απο τοσο νωρίς!! Χρειάζεται η βοήθεια και οι ιδέες όλων!!

OldMan
06/03/2015, 13:37
Δεν μΕ πέφτει λογος αλλα δεν περιμενετε να στεγνώσει λιγο..??

ilai_7
06/03/2015, 14:05
Η ημερομηνια που σκεφτόμαστε ειναι 3-4 Οκτωβρίου !!!

taisteal
06/03/2015, 14:09
Δενκακο..

Ποιοι θα το οργανωσετε;;

ilai_7
06/03/2015, 21:25
Μια παρεα φίλων!! Που θα το οργανώσουμε και θα παμε είτε μονοι μας είτε με πολλούς αλλους που θα θελήσουν να ακολουθήσουν!!

spyrakos35
07/03/2015, 09:25
Οποιος ερθει με στριτ θα ειναι ο εφιαλτης......

Το νου σας λοιπον

ilai_7
09/03/2015, 09:55
:D:beer::beer: