PDA

View Full Version : Honda Glx-Μετατροπη σε 54mm



TefasRacing
08/03/2015, 11:00
Καλησπερα, ειμαι καινουριος εδω και βρηκα το forum τυχαια στο google..μπηκα...και ειναι οτι χρειαζομουν....γι'αυτο λοιπον..θελω να ρωτησω....επειδη φτιαχνω ενα μοτερακι ετσι για καλοκαιρι Honda 54mm συμπλεκταριστο...αλλα επειδη δεν εχω ακομα την οικονομικη δυνατοτητα να αγορασω το κιτ συμπλεκτη(στο χερι) θα ηθελα να ρωτησω..αν αυτο το καπακι καμπανας..κανει δουλεια...μεχρι να αγορασω το κιτ... 332107

Αν χρειαζεται να κανω κατι..καποια αλλαγη η κατι σχετικο..πατεντα κτλπ....δεκτες ολες οι γνωμες :winka::winka::):)

SHOOTER045
08/03/2015, 11:05
Το καπάκι από μόνο του τι δουλειά να κάνει?
Είναι μεγαλύτερο για να δεχθεί τον μηχανισμό του συμπλέκτη.
Καλώς ήρθες

TefasRacing
08/03/2015, 11:31
Το καπάκι από μόνο του τι δουλειά να κάνει?
Είναι μεγαλύτερο για να δεχθεί τον μηχανισμό του συμπλέκτη.
Καλώς ήρθες

Ααα...αρα θα κανει αν το τοποθετησω ετσι απλα...και μετα μολις παρω το κιτ να το βαλω;

SHOOTER045
08/03/2015, 11:49
Δεν είμαι σίγουρος.
Μάλλον όχι θα έχεις θέμα .
Παρτο και όταν πάρεις τον μηχανισμό τότε πέρασε τα όλα μαζί

kostas-hyosung
08/03/2015, 12:11
Καλησπερα, ειμαι καινουριος εδω και βρηκα το forum τυχαια στο google..μπηκα...και ειναι οτι χρειαζομουν....γι'αυτο λοιπον..θελω να ρωτησω....επειδη φτιαχνω ενα μοτερακι ετσι για καλοκαιρι Honda 54mm συμπλεκταριστο...αλλα επειδη δεν εχω ακομα την οικονομικη δυνατοτητα να αγορασω το κιτ συμπλεκτη(στο χερι) θα ηθελα να ρωτησω..αν αυτο το καπακι καμπανας..κανει δουλεια...μεχρι να αγορασω το κιτ... 332107

Αν χρειαζεται να κανω κατι..καποια αλλαγη η κατι σχετικο..πατεντα κτλπ....δεκτες ολες οι γνωμες :winka::winka::):)

Αν θες να βαλεις αυτο το κιτ στο glx ειναι αδυνατον καθως το glx ειναι μονοκαμπανο και αυτο το καπακι ειναι για διπλοκαμπανα μοτερ

TefasRacing
08/03/2015, 13:53
Αν θες να βαλεις αυτο το κιτ στο glx ειναι αδυνατον καθως το glx ειναι μονοκαμπανο και αυτο το καπακι ειναι για διπλοκαμπανα μοτερ

Ενας φιλος μου το εχει βαλει με πατεντα..αλλα οχι αυτο το καπακι...αρα το καπακι δεν θα κανει; η το κιτ; γιατι το παιδι το εχει και δουλευει πενα το παπι..:rolleyes:

andreaspetr
08/03/2015, 19:36
θα βαλεις κανονικο καπακι για να εχεις και την βιδα να ρυθμισεις τον συμπλεκτη αλλα εχει και διαφορα εσωτερικα εκει που παταει στην καμπανα.

TefasRacing
08/03/2015, 23:21
θα βαλεις κανονικο καπακι για να εχεις και την βιδα να ρυθμισεις τον συμπλεκτη αλλα εχει και διαφορα εσωτερικα εκει που παταει στην καμπανα.

Τι διαφορα θα εχει απο μεσα...τι θα χρειαστει να κανω για να γινει σωστο...καλα σωστο δεν θα γινει γιατι ο συμπλετης στο honda το μοτερ ειναι custom...αλλα τι θα χρειαστει να κανω για να δουλευει :P

andreaspetr
09/03/2015, 02:18
θα βαλεις κανονικο καπακι με κανονικη καμπανα και ολα τα παπαρακια που εχει και οταν παρεις το
κιτακι για συμπλεκτη κανεις την αλλαγη.
τωρα αν εχεις κανει πατεντες απο μεσα και εχεις συμπλεκτη στο ποδι κλπ δεν μπορω να ξερω τι ακριβως πρεπει να
κανεις.