PDA

View Full Version : κρατα λιγο ρελαντι



Dennis-
08/03/2015, 21:26
Καλησπερα σε ολους αγορασα ενα παπακι kymco spike για να κανω την δουλεια μου. Και οντως θα ειναι η δουλεια μου γιατι θελω να ξεκινησω ντελιβερι.

Στο θεμα μας δεν πιανει ρελαντι κρυο με τιποτα. Σβηνει κατευθειαν, περνει μονο με.μανιβελα στην αρχη, μιζα με τιποτα. Και ετσι αναγκαζομαι να κραταω το γκαζι ανοιχτο 1 2 λεπτα μεχρι να στρωσει το πραγμα.

Οταν δε ανοιγω το τσοκ τα πραγματα γινονται χειροτερα σαν να μπουκωνει ενα πραγμα. Οποτε με κλειστο τσοκ απλα κραταω το γκαζι.

Οταν ζεσταθει ολα δουλευουν και η μιζα κανονικα. Κανα 2 φιλοι μου ειπαν ετσι ειναι τα παπια. Εγω δεν εχω καθολου εμπειρια σε αυτα στο cb λιγο κατεβαζα το τσοκ μιζια και περιμενα. Τι λετε να φταιει ?? Ευχαριστω! Εντιτ : τωρα που το πηγα μια βολτα η μιζα δεν δουλεψε παλι μανιβελια

andreaspetr
09/03/2015, 02:10
καθαρισμα και ρυθμισμα καρμπυρατερ μου μυριζει για αρχη και ενα μπουζακι καινουριο.

Bowleno
09/03/2015, 08:10
καθαρισμα και ρυθμισμα καρμπυρατερ μου μυριζει για αρχη και ενα μπουζακι καινουριο.

+660

Από που και ως που " έτσι είναι τα παπιά";;;; ε ρε, τι διαβάζουμε.... :plaf:

Dennis-
09/03/2015, 09:25
Και μενα εκει πηγε το μυαλο μου, θα το αλλαξω ενα μπουζι μεσα στην εβδομαδα και θα παω και για το καρμπυρατερ.
Φιλε bowleno δικιο εχεις αλλα αμα.δεν ξερει κατι ο αλλος τα τρωει αμασητα εγω δηλαδη :lol:
Ευχαριστω

toyar
09/03/2015, 09:52
και φιλτρακι αερα και βαλβιδουλες......


μια που θα πας:D

Bowleno
09/03/2015, 11:43
Και μενα εκει πηγε το μυαλο μου, θα το αλλαξω ενα μπουζι μεσα στην εβδομαδα και θα παω και για το καρμπυρατερ.
Φιλε bowleno δικιο εχεις αλλα αμα.δεν ξερει κατι ο αλλος τα τρωει αμασητα εγω δηλαδη :lol:
Ευχαριστω

Εσύ φίλε μου μια χαρά έκανες και ρώτησες εδώ, για να μάθεις εγώ για τον "ξερόλα" φίλο σου το είπα που πέταξε έτσι στην ψύχρα τέτοια κοτσάνα...ελπίζω να μην τον αφήσεις ΠΟΤΕ να βάλει χέρι στο μΕχανάκι :lol:

Dennis-
09/03/2015, 15:17
Μπα θα τον κρατησω μακρια !! Και βαλβιδες και φιλτρα ποσο πανε αυτα ολα ρε παιδια ?? Αυριο θα παρω λαδακι και μπουζι να φαντασω κανα δεκαρικο το μπουζι του?? Λαδακι τι να παρω? Αυτος εδω κοντα εχει bell ray

Bowleno
09/03/2015, 15:35
Μπουζί πιο φτηνό είναι, κανένα 7αρι να έχει. Λάδι πάρε ένα καλό απλό ορυκτέλαιο και άλλαζε το κάθε 3.000 χλμ. γενικά, ένα σέρβις με βαλβίδες στον μάστορα δεν πρέπει να πηγαίνει πάνω από 50αρικο

andreaspetr
09/03/2015, 21:16
μπουζι το πολυ 5€.
με 10-12 παιρνεις πλατινας η ιριδιου πλεον για αμαξι.
λαδακι γυρω στα 10 ενα καλουτσικο.
ρυθμισμα βαλβιδες κανα δεκαρικο αναλογα την ορεξη του μαστορα.
ποσα χλμ εχει κανει το μηχανακι και ποσα απο αυτα στα χερια σου?
τελευταιο σερβις ξερεις ποτε εγινε και τι αλλαξε?