PDA

View Full Version : 950 adventure s



p@nos
09/03/2015, 15:33
για πειτε καμια γνωμη παιδια για το ψηλο κατσικι :D:D:D

taisteal
09/03/2015, 15:35
Γ@μει και δερνει.-

Allst@rf
09/03/2015, 15:36
Ωπα...νατα ...τι εχουμε πανουλη ανησυχιες χ?

DrBig
09/03/2015, 15:52
για πειτε καμια γνωμη παιδια για το ψηλο κατσικι :D:D:D

Τι ερωτησεις ειναι αυτες ρε?
Εγω σκεφτομαι να ξεκινησω συλλογη.

p@nos
09/03/2015, 16:26
παιδια αφηστε βλεπω ενα τυπο καθε μερα με ενα ς και απλα εχω παθει σκαλωμα...και μου ερχονται και τα φλαςμπακ απο το 990 του σπανου που ειχα σκισει στη ζηρια πριν μερικα χρονια και σπαρταρανε τα ευρα στην τσεπη μου να πεταχτουν :lol:

μπιγκουλα πας για 2ο δλδ?

DrBig
09/03/2015, 16:47
παιδια αφηστε βλεπω ενα τυπο καθε μερα με ενα ς και απλα εχω παθει σκαλωμα...και μου ερχονται και τα φλαςμπακ απο το 990 του σπανου που ειχα σκισει στη ζηρια πριν μερικα χρονια και σπαρταρανε τα ευρα στην τσεπη μου να πεταχτουν :lol:/

μπιγκουλα πας για 2ο δλδ?

Εχω το SE με δυο ζευγαρια μπροστινα/πισινα τα δευτερα απο 950SM. Η αλλαγη γινεται σε κανα διωρο το πολυ αλλα εχω αρχισει να την βαριεμαι, οποτε σκεφτομαι να χτυπησω ενα adv και να το χω μονιμως σε τριμ SM που ειναι πιο ανετο στο δρομο και το SE μονο για αυτο το οποιο φτιαχτηκε.

Αν βρεις 950 σε καλη κατασταση και χρηματα χτυπα το με κλειστα τα ματια, τα κλασσικα φανταζομαι τα ξερεις για τρομπες κλπ. Εκτος αυτων θα χρειαστει να διαθεσεις και λιγο χρονο για την ρυθμιση των καρμπυρατερ και θα εχεις ενα απιστευτο μηχανακι.

p@nos
09/03/2015, 16:57
σε σμ να εχεις το adv? :eek:

το προβλημα της τρομπας ενταξει, τωρα ενα slave εμβολακι δεν ειναι καν προβλημα μη τρελαθουμε....
αυτο που με προβληματιζει τωρα ειναι οτι το μηχανακι αυτο ειναι πλεον σχετικα παλιο, οποτε δε ξερω μετα απο 10+ χρονια ποια μπορει να ειναι τα σημεια που πονανε...

και το ακομα πιο σημαντικο ειναι το θεμα της καταλανωσης....γιατι ακουω για τρομακτικα πραγματα...και οκ ξερω οτι μπορει μερικοι να παρεξηγηθουν τωρα, αλλα το μηχανακι δεν εχει τοσο γκαζι για να δικαιολογει τις καταναλωσεις που εχει, η που τουλαχιστον διαβαζω απο πολλους....ειναι οντως τοσο χαλια τα πραγματα?

Δεινόσαυρος
09/03/2015, 17:09
και το ακομα πιο σημαντικο ειναι το θεμα της καταλανωσης....γιατι ακουω για τρομακτικα πραγματα...και οκ ξερω οτι μπορει μερικοι να παρεξηγηθουν τωρα, αλλα το μηχανακι δεν εχει τοσο γκαζι για να δικαιολογει τις καταναλωσεις που εχει, η που τουλαχιστον διαβαζω απο πολλους....ειναι οντως τοσο χαλια τα πραγματα?

Υπάρχει νήμα για τις καταναλώσεις (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=142415), κατατοπιστικότατο.

DrBig
09/03/2015, 17:42
σε σμ να εχεις το adv? :eek:

το προβλημα της τρομπας ενταξει, τωρα ενα slave εμβολακι δεν ειναι καν προβλημα μη τρελαθουμε....
αυτο που με προβληματιζει τωρα ειναι οτι το μηχανακι αυτο ειναι πλεον σχετικα παλιο, οποτε δε ξερω μετα απο 10+ χρονια ποια μπορει να ειναι τα σημεια που πονανε...

και το ακομα πιο σημαντικο ειναι το θεμα της καταλανωσης....γιατι ακουω για τρομακτικα πραγματα...και οκ ξερω οτι μπορει μερικοι να παρεξηγηθουν τωρα, αλλα το μηχανακι δεν εχει τοσο γκαζι για να δικαιολογει τις καταναλωσεις που εχει, η που τουλαχιστον διαβαζω απο πολλους....ειναι οντως τοσο χαλια τα πραγματα?

Μια χαρα καταναλωση εχει Πανο, απλα θελει να ασχoληθεις λιγο με τα καρμπυρατερ και να προσεχεις το δεξι καρπο γιατι το μοτερ (με το σωστο μειγμα) μπορει να μην εχει πολλα αλογα αλλα ειναι πολυ εκρηκτικο. Αν το παρεις δωσε αλλα 200ευρω να βαλεις ενα wideband στον μπροστινο κυλινδρο ωστε να μπορεσεις να το ρυθμισεις σωστα. Αν παρεις το 990 και εχεις αλλα 600 βαλε ενα pcv με autotune (η bazzaz) και θα γελαν και τα μουστακια σου.

Κατα τ'αλλα και στο θεμα της γενικης αξιοπιστιας ειναι πολυ στανταρντ το τι πρεπει να κανεις και δεν κοστιζει πολυ. Το δε μοτερ ειναι πραγματικα τερας αντοχης.

DrBig
09/03/2015, 17:56
σε σμ να εχεις το adv? :eek:


Ενα απο τα καλα των lc8....ολα τα κομματια ειναι ευθεως ανταλλαξιμα. εξ'αλλου το SM εχει εξαιρετικες αναρτησεις και φρενα για δρομο.

p@nos
09/03/2015, 17:58
ναι το ξερω, απλα θυμαμαι τοτε που ειχαν πρωταρχισει να κανουν τα adv σμ ειχε βγει η κτμ και ειχε πει πως γινεται επικινδυνο το μηχανακι ετσι...και μετα εβγαλε το 950σμ για οσους ηθελαν αυτο το μοτερ σε σμ...

DrBig
09/03/2015, 18:01
ναι το ξερω, απλα θυμαμαι τοτε που ειχαν πρωταρχισει να κανουν τα adv σμ ειχε βγει η κτμ και ειχε πει πως γινεται επικινδυνο το μηχανακι ετσι...και μετα εβγαλε το 950σμ για οσους ηθελαν αυτο το μοτερ σε σμ...

ναι στα μαμα πηρουνια δεν λεει με τιποτε ο 17αρης τροχος, αλλα τα SM εχουν αλλο offset

Allst@rf
09/03/2015, 18:09
ναι στα μαμα πηρουνια δεν λεει με τιποτε ο 17αρης τροχος, αλλα τα SM εχουν αλλο offset

Ναι λεγε τετοια εσυ να τα διαβαζει ο καθε πικραμενος και να γεμιζει το moto.gr νεα θρεντ με θεμα το adv ...

:tooth:

DrBig
09/03/2015, 19:04
Ναι λεγε τετοια εσυ να τα διαβαζει ο καθε πικραμενος και να γεμιζει το moto.gr νεα θρεντ με θεμα το adv ...

:tooth:

:evil:

MiltiadisK.D
09/03/2015, 19:23
K@@@υλα,ΧΤΥΠΑ το,μόνο μείον κατεμέ η κατανάλωση,άκου όμως το Δόκτωρ πιο πάνω και νομίζω θα δείς διαφορά,Ά!!!:D:a25:έτσι θα είσαι όποτε το καβαλάς.

p@nos
09/03/2015, 20:27
σκαλωμα φαγαμε με το φορτηγο

332194

foogr01
09/03/2015, 21:26
Σε μπλε να το πάρεις :D

332198

Aνεμος
09/03/2015, 21:42
σκαλωμα φαγαμε με το φορτηγο

332194

...δεν εισαι ο μονος....:D

alexxxcbr
09/03/2015, 21:43
Χτυπα το ειναι τουμπανο.

crfouras
09/03/2015, 22:18
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6039135/

Αξίζει να του ρίξεις μια μάτια, εχει κ μεγάλη προίκα.

MiltiadisK.D
10/03/2015, 14:14
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6039135/

Αξίζει να του ρίξεις μια μάτια, εχει κ μεγάλη προίκα.

Λευτέρη έχεις βάλει κουστούμι απο 2004 S?

MiltiadisK.D
10/03/2015, 14:17
Σε μπλε να το πάρεις :D

332198

5Μ ακόμα καλύτερα,πίστεψε με;)

p@nos
10/03/2015, 14:37
παιδια μαυρο μαρεσει, θελω να μοιαζω με το batman, το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλα :cry:

gior-gos
10/03/2015, 14:59
950 adventure s μαυρο νομιζω δεν βγηκε ποτε· εκτος αν εννοεις 950 adventure s με μαυρο αλλαγμενο κουστουμι

spyro
10/03/2015, 15:02
πάντως εγώ στη θέση σου δε θα κοίταγα για προ του 2006

MikeG
10/03/2015, 16:38
Μαύρο S δεν έχει βγει. Το απλό μόνο το 2004 και 2005. Το κοιτούσα και εγώ κάποτε.

DrBig
10/03/2015, 17:45
Παντως το ομορφοτερο που εχει βγει ειναι το κλασσικο πορτοκαλι του 03 σα κι αυτο που ειχε ο Μιλτος.
Α ρε Μιλτο...

AggelakasK
10/03/2015, 17:48
εγω παντως μπλε σκοπευω να παρω και ελπιζω συντομα!!

MiltiadisK.D
10/03/2015, 18:30
παιδια μαυρο μαρεσει, θελω να μοιαζω με το batman, το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλα :cry:

Σαν πρών κάτοχος 2 950 ADV S λοιπόν αναφέρω ότι τα πρώτα 950 S ήταν πορτοκαλί το 2003 σαν αυτό της φωτογραφίας που ανέβασες,μπλέ το 2004 σαν αυτό της φωτογραφίας που ανέβασε ο φίλος μου foogr01 και μπλέ το 2005 σαν αυτο εδώ http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5862450/ μαύρο βγαίνει χαμηλό το 2004 και το 2005.950 του 2006 θα βρείς πολύ δύσκολα,αυτά.

MiltiadisK.D
10/03/2015, 18:36
πάντως εγώ στη θέση σου δε θα κοίταγα για προ του 2006

Μετρημένα 950 ADV βγήκαν το 2006 συνεπώς δύσκολο έως απίθανο να βρεί ένα.

MiltiadisK.D
10/03/2015, 18:40
Παντως το ομορφοτερο που εχει βγει ειναι το κλασσικο πορτοκαλι του 03 σα κι αυτο που ειχε ο Μιλτος.
Α ρε Μιλτο...

Άγη μιλάμε για μεγάλο έρωτα:a07:,άκομα δεν έχω ξεθυμάνει,που να έβλεπες το 5άρι,δυστυχώς έτσι που μας καταντήσανε δεν μπόρεσα να το κρατήσω:(.Όταν καβατζάρω κάπως με βλέπω για SE:a29:;):beer:

MiltiadisK.D
10/03/2015, 18:44
εγω παντως μπλε σκοπευω να παρω και ελπιζω συντομα!!

Για κοιτάτε οι υποψήφιοι του crfouras την αγγελία.

MiltiadisK.D
10/03/2015, 19:24
παιδια μαυρο μαρεσει, θελω να μοιαζω με το batman, το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλα :cry:

Έλα Πανούλη με μία γρήγορη που έριξα στο car εδώ είσαι http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6166718/ :):beer:

Aνεμος
10/03/2015, 19:41
πορτοκαλί χαμηλό (όχι S) έβγαινε απο το '04 και μετά, σωστά ?

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6182478/ αυτό γιατί λεει 03 ?

MiltiadisK.D
10/03/2015, 19:46
πορτοκαλί χαμηλό (όχι S) έβγαινε απο το '04 και μετά, σωστά ?

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6182478/ αυτό γιατί λεει 03 ?

Σωστά, έχει γράψει λάθος ημερομηνία ή είναι τροποποιημένο σε '04/'05.

harris_x
10/03/2015, 19:58
ρε δε μας παρατάτε με τα ρδέλα σας.....








































θα με κάνετε να παραστρατήσω....

Aνεμος
10/03/2015, 19:59
πρεπει να εχει λάθος την ημερομηνία γατι έχει κι άλλα στοιχεία λάθος -58hp:D
και στο πλάι γράφει adventure χωρίς S

ειναι μπριζα όμως το μπουρδέλο.......... ....όπως και κάτι άλλα μεσα στο car... και του crfoura επίσης..........

MiltiadisK.D
10/03/2015, 20:36
Το 2003 έβγαινε ΜΟΝΟ ασημί ή γαλάζιο(όπως το αποκαλούν μερικοί)το χαμηλό και ΜΟΝΟ πορτοκαλί το S.

MiltiadisK.D
10/03/2015, 20:37
ρε δε μας παρατάτε με τα ρδέλα σας.....








































θα με κάνετε να παραστρατήσω....

Χαρούλη προσπαθώ να παραιτηθώ αλλά όλο με κολάζουν:lol:(τα ρούχα μου σκίζουνε,άλλο που δεν θέλω δλδ):beer:

harris_x
10/03/2015, 21:07
Χαρούλη προσπαθώ να παραιτηθώ αλλά όλο με κολάζουν:lol:(τα ρούχα μου σκίζουνε,άλλο που δεν θέλω δλδ):beer:
:D

:beer::beer::beer::beer:

332239

πρέπει να υποκύψεις...

crfouras
10/03/2015, 21:20
Λευτέρη έχεις βάλει κουστούμι απο 2004 S?

Δυστυχως τα μοντελα 2005, χρωματος μπλε, παρουσιασαν αρκετα θεματακια με το χρωμα κ το βερνικι, "σπαγανε" κ σκαγανε σε αρκετα σημεια, οπως στην περιοχη της ανω πλευρας του φερινγκ. οταν εσκασε κ το δικο μου, αποφασησα να κανω αυτο που κακως δεν ειχε κανει η μαμα ΚΤΜ. Το εβαψα μπλε, αλλα χρησιμοποιησα τα αυτοκολλητα Gooooooo!!!!, του 2004.

p@nos
10/03/2015, 22:21
εχω δει μαυρο ς οποτε να υποθεσω αυτοκολλητο το ς....

παιδια μη μου λετε για απλο θελω το ς μονο....στις λιγες πλεον φορες που δε παιρνω το σκουτερ θελω τα αμαξια που με τσαντιζουν στο δρομο να τα καβαλαω να κανω burnout στην οροφη τους :lol:

milvas το μηχανακι που εβαλες ειναι φιλου μου το ξερω, ειναι οντως πολυ καλο και αμα ηταν το κατσικι θα το χα παρει κατευθειαν....

Lioulios
11/03/2015, 00:05
Αυτό είναι και μαύρο και το χει κάνει και S και το δίνει και οκ λ7 και λέει και τι του έχει κάνει και γενικά φαίνεται να ναι οκ ο τυπος . Δες το http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6168125/

ΑΝ θες οπωσδήποτε να γράφει S , πάrtο σε μπλε .GO GO

MiltiadisK.D
11/03/2015, 10:04
:D

:beer::beer::beer::beer:

332239

πρέπει να υποκύψεις...
;):beer::lol:

MiltiadisK.D
11/03/2015, 10:07
Δυστυχως τα μοντελα 2005, χρωματος μπλε, παρουσιασαν αρκετα θεματακια με το χρωμα κ το βερνικι, "σπαγανε" κ σκαγανε σε αρκετα σημεια, οπως στην περιοχη της ανω πλευρας του φερινγκ. οταν εσκασε κ το δικο μου, αποφασησα να κανω αυτο που κακως δεν ειχε κανει η μαμα ΚΤΜ. Το εβαψα μπλε, αλλα χρησιμοποιησα τα αυτοκολλητα Gooooooo!!!!, του 2004.

Έχεις απόλυτο δίκιο(όχι μόνο τα μπλέ και αρκετά μαύρα),το δικό μου 5άρι είχε φύγει το βερνίκι μόνο στο αριστερό ντεπόζιτο,ξέρεις στην κορυφή δίπλα απο τα κατράν(ήμουν απο τους τυχερούς:lol:).By the way πανέμορφο το αποτέλεσμα σου:beer:

MiltiadisK.D
11/03/2015, 10:13
εχω δει μαυρο ς οποτε να υποθεσω αυτοκολλητο το ς....

παιδια μη μου λετε για απλο θελω το ς μονο....στις λιγες πλεον φορες που δε παιρνω το σκουτερ θελω τα αμαξια που με τσαντιζουν στο δρομο να τα καβαλαω να κανω burnout στην οροφη τους :lol:

milvas το μηχανακι που εβαλες ειναι φιλου μου το ξερω, ειναι οντως πολυ καλο και αμα ηταν το κατσικι θα το χα παρει κατευθειαν....

All right,μικρός που είναι ο κόσμος έ?που να έλεγα και καμιά μ@κ@κία δλδ θα με έπερνες με τις πέτρες:lol:Άποψη μου μιάς και το γνωρίζεις το μηχανάκι και το παληκάρι,το δίνει σε πολύ καλή τιμή και θέλεις black ADV πάρτο και κάνε ανταλλαγή τις αναρτήσεις σου κάποια στιγμή με κανένα S 950/990 S/R(αρκετά παιδιά τις ανταλλάσουν κυρίως επειδή δεν το φτάνουν)και είσαι έτοιμος:beer:
Ρε ζημιά που μου κάνετε,με βλέπω να κόβω ΟΛΟ το λάδι της χρονιάς και να κάνω τα φράγκα 950:rotflmao:

AggelakasK
11/03/2015, 10:23
Για κοιτάτε οι υποψήφιοι του crfouras την αγγελία.
το εχουμε κανει ηδη και το ραντεβου εχει δρομολογηθει!

p@nos
11/03/2015, 13:26
ναι milvas τυχερος εισαι :lol:

τα πλαστικα του παιδια δεν εχουν προβλημα με τα βαψιματα?γιατι απ οτι καταλαβα το προβλημα του βερνικιου υπαρχει και σε αυτο το μηχανακι...

MiltiadisK.D
11/03/2015, 13:31
ναι milvas τυχερος εισαι :lol:

τα πλαστικα του παιδια δεν εχουν προβλημα με τα βαψιματα?γιατι απ οτι καταλαβα το προβλημα του βερνικιου υπαρχει και σε αυτο το μηχανακι...

Σχεδόν σε όλα τα ADV χρονολογίας 2005 υπήρχε το θέμα(προσωπικά δεν θα με ενοχλούσε καθόλου εφόσον η μοτοσυκλέτα είναι καθαρή στα υπόλοιπα)
Υ.Γ μπορείς επίσης να πάρεις ένα καθαρό 950 S(όπως φαίνεται του Λευτέρη πιο πάνω)και να το βάψεις μαύρο,the choise is yours:beer:,άντε με το καλό και βάλτε φωτό να βλεφαριάσουμε:pipila:
Κάτι τελευταίο μην σας ζαλίζω άλλο επειδή ανέφερες ότι σε ενδιαφέρει το ύψος(για να καβαλάς κουτιά:lol:),τα 2003 ήταν πιο ψηλά απο τα μεταγενέστερα 2004/2005.

p@nos
11/03/2015, 13:35
δεν εχω θεματα με βαψιματα/ σπασμενα βερνικια κλπ μια πετρα να φας στο δρομο σπαει συνηθως σε πολλα εργοστασιακα χρωματα, το τρακαρισμενο θελω να αποφυγω περισσοτερο και να μην εχουμε τιποτα μαιμουδιες πανω στο μηχανακι περιεργες...

MiltiadisK.D
11/03/2015, 13:42
5Μ κυκλοφορούν"λίγα"και είδικά S(πολλοί γράφουν μοντέλο 2005 και είναι 2004,αναφέροντε στην ημερομηνία πρώτης άδειας),γιαυτό προτείνω του φίλου σου και κάνεις ανταλλαγή αναρτήσεων στο μέλλον.

p@nos
11/03/2015, 13:45
λεγοντας 5Μ τι εννοεις?

MiltiadisK.D
11/03/2015, 13:49
Αυτά που είναι έτος κατασκευής 2005 στην πιάτσα τα λένε 5Μ,στον αριθμό πλαισίου τους αναγράφεται(το 5Μ),του φίλου σου δείχνει να είναι ένα απο αυτά,του crfoura σίγουρα.

gefr
11/03/2015, 18:06
πρεπει να εχει λάθος την ημερομηνία γατι έχει κι άλλα στοιχεία λάθος -58hp:D
και στο πλάι γράφει adventure χωρίς S


Μία παρατήρηση. Τα 2003 έχουν το μπροστινό φτερό, στο σημείο που καλύπτει τα καλάμια, σε μαύρο χρώμα. Αυτό ισχύει και για τα ασημί και για τα πορτοκαλί.

Ktm.Prestige
11/03/2015, 22:26
Σωστός ο gefr , το ασημί και το S πορτοκαλι ηταν μαύρο το μπροστινό φτερό.
Εαν δεν εχεις θέμα με το ύψος , πάρε το S , θα τους βλέπεις όλους απο κάτω σου :D
Επίσης , προσωπική άποψη φυσικά , το S το έβαζα καλύτερα στις στροφές απο οτι το χαμηλό απλό 950.

Πάρε και μια φώτο απο την πρωην μου να χαβαλεδιάζεις....

332266


Μία παρατήρηση. Τα 2003 έχουν το μπροστινό φτερό, στο σημείο που καλύπτει τα καλάμια, σε μαύρο χρώμα. Αυτό ισχύει και για τα ασημί και για τα πορτοκαλί.

ΝIKOLTSOS
12/03/2015, 00:26
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/4904821/

Δεν ξέρω τον ιδιοκτήτη... αλλά φαίνεται καλό για τα λεφτά του.
Με το καλό να βρεις ένα όπως το θες...!!!!
Αν και εγώ χαλβαδιάζω το 990 baja....

πυξιδας990
12/03/2015, 10:19
του θοδωρη το 5Μ ειναι καλο το μηχανακι.

p@nos
12/03/2015, 10:59
του θοδωρη ειμαι ο πρωτος που το δε οταν το πηρε :eek:

crfouras
13/03/2015, 05:28
Έχεις απόλυτο δίκιο(όχι μόνο τα μπλέ και αρκετά μαύρα),το δικό μου 5άρι είχε φύγει το βερνίκι μόνο στο αριστερό ντεπόζιτο,ξέρεις στην κορυφή δίπλα απο τα κατράν(ήμουν απο τους τυχερούς:lol:).By the way πανέμορφο το αποτέλεσμα σου:beer:
:beer:

harris_x
16/03/2015, 10:21
Για κοιτάτε οι υποψήφιοι του crfouras την αγγελία.

την ειδαμε !!
την πηραμε !!
εξαιρετικη κατασταση!!!
για τα καλορίζικα εδώ... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=144583)

AggelakasK
18/03/2015, 14:16
Στις λιγες μερες συμβιωσης με το ADV 950 s εχω να παραθεσω τα εξης ....αρχικα για την καταναλωση , λογω ενθουσιασμου καθαρα , υπολογισα με βαση τα χλμ πως κινηθηκα γυρω στα 10lt/100, φανταζομαι πως αυτος ειναι ενας αριθμος που μπορει να πεσει ή να ανεβει αναλογα με την περιστροφη του δεξιου καρπου.

Συνεχιζω , μπορεις να κινηθεις σβελτα σε ανοικτο δρομο αφου εχει εξαιρετικες ρεπριζ.

Φρενα που σε εντυπωσιαζουν παρολο που δεν εχει abs , εδω βεβαια παιζει σπουδαιο ρολο πωσ η μηχανη επιβραδυνει σημαντικα και με κλεισιμο στο γκαζι, αν το παρακανεις με το δεξι ποδι θα μπλοκαρει ευκολα ο πισω τροχος.

Αναρτησεις , εδω οτι και να πω ειναι λιγο , καταπινει τα παντα! οποιαδηποτε ανωμαλια στο οδοστρωμα σβηνει απο τις wp ,πραγματικα δεν καταλαβαινει τιποτα . Μπορει να παρει κλισεις που τις συνειδητοποιεις αφου εχει ηδη γυρει .
Εχει πολλες δυνατοτητες σεταρισματος στις αναρτησεις , ορεξη και χρονο να εχεις !

Η αισθηση στο γκαζι λογω των καρμπς ειναι αμεση ,φιλικο στα χαμηλα ξυριζει απο τις μεσαιες και πανω !σου λεει με λιγα λογια οσο εχεις αντερα κρατα το ανοικτο (απο τελικες και τετοια δεν εχω αποψη γιατι αυτη η μηχανη δεν ειναι φτιαγμενη να τελικιαζει...).

Η μηχανη οδηγειται παντου χωρις περιορισμους και παντα με μια κατω, ετοιμη να εκραγει δηλαδη!!!
Το σασμαν ειναι σαφεστατο χωρις κραπ κρουπ κτλ (εδω βοηθα η αναβαθμισμενη τρομπα υποθετω ).

Στην κινηση τησ Αθηνας ευκολα θα ξεφυγεις αφου περναει πανω απο τους καθρεπτες , ομως η μανουβρα σταματημενος ειναι αθλος! Στιβαρη και βαρια οσο πρεπει αλλα εν κινησει σου δινει αερινη αισθηση .

Σε γενικες γραμμες προκειται για μια πολυ ζυγισμενη μοτοσυκλετα και για καποιον που θελει να κανει μια τετοια αγορα , παρολα τα χρονακια της σου δινει ολα οσα υποσχεται !

Για χωμα δεν θα πω ακομα επειδη τα ελαστικα που φοραει δεν το επιτρεπουν , κατι πεζοδρομια ομως κατι σκαλακια κτλ τα βλεπει σαν σνακ!!

DAYMAN
19/03/2015, 19:15
αν εξαιρέσεις την καταναλωση που τσιμπαει γιατι σιγουρα το δεξι χερι δεν ειναι ησυχο με το μηχανακι αυτο,μονο καλες εμπειριες θα εχεις.Μεγαλη εκπληξη οταν το εμαθα το πως εστριβε με τον 21 τροχο εμπρος.Μικρη εστανση για τα φρενα αλλα βελτιωνονται με μικρο κοστος.Αν και περασαν 10 χρονια και εμφανίστηκαν τα επομενα που καμια σχεση δεν εχουν με εκεινο θα το ξαναγοραζα με κλειστα ματια και τωρα.
Υστ. δεν θα ξεχασω ποτε το μονιμα χαζο χαμογελο που ειχα μεσα απο το κρανος επι καθημερινης βασης.

πυξιδας990
20/03/2015, 08:25
αν εξαιρέσεις την καταναλωση που τσιμπαει γιατι σιγουρα το δεξι χερι δεν ειναι ησυχο με το μηχανακι αυτο,μονο καλες εμπειριες θα εχεις.Μεγαλη εκπληξη οταν το εμαθα το πως εστριβε με τον 21 τροχο εμπρος.Μικρη εστανση για τα φρενα αλλα βελτιωνονται με μικρο κοστος.Αν και περασαν 10 χρονια και εμφανίστηκαν τα επομενα που καμια σχεση δεν εχουν με εκεινο θα το ξαναγοραζα με κλειστα ματια και τωρα.
Υστ. δεν θα ξεχασω ποτε το μονιμα χαζο χαμογελο που ειχα μεσα απο το κρανος επι καθημερινης βασης.
και πια ειναι η αναβαθμιση του φρενου?

DAYMAN
20/03/2015, 10:16
και πια ειναι η αναβαθμιση του φρενου?

αλλαγη τρομπας και σκληροτερη παστα τακακια.Καθρεπτη δεξι δεν ειχα γιατι ηθελε πατεντα να μπει οποτε εβγαλα και τον αριστερο.

πυξιδας990
20/03/2015, 11:49
αλλαγη τρομπας και σκληροτερη παστα τακακια.Καθρεπτη δεξι δεν ειχα γιατι ηθελε πατεντα να μπει οποτε εβγαλα και τον αριστερο.
να υποθεσω απο superduke?

DAYMAN
20/03/2015, 13:30
οχι απο r1 του 03 αλλα ταιριαζουν και αλλοι.Βελτιωσε το αρχικο δαγκωμα κατα πολυ.Χαλασε στο χωμα ομως.Ηταν οτι καλλιτερο μπορουσα να κανω τοτε.

stam2
02/06/2015, 11:37
Γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο νήμα...

φίλος άσχετος με φόρουμ και ίντερνετ μοιράστηκε μαζί μου τον προβληματισμό του.
Έχει ένα adventure950, το οποίο όπως και να το πάει δεν ρίχνει την κατανάλωσή του κάτω από το 12lt/100km...
Μέχρι στιγμής το έχει πάει σε 3 μάστορες εκ των οποίων ο ένας είναι και επίσημος εξουσιοδοτημένος, το έχουν λύσει και δέσει, έχει αλλάξει/ανανεώσει ένα σωρό πράγματα και όλοι του λένε ότι είναι εντάξει. Δεν είναι γκαζιάρης οπότε αποκλείεται να φταίει αυτός για την αυξημένη κατανάλωση...
Καμμιά φρέσκια ιδέα υπάρχει...?

papadon
02/06/2015, 13:21
Γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο νήμα...

φίλος άσχετος με φόρουμ και ίντερνετ μοιράστηκε μαζί μου τον προβληματισμό του.
Έχει ένα adventure950, το οποίο όπως και να το πάει δεν ρίχνει την κατανάλωσή του κάτω από το 12lt/100km...
Μέχρι στιγμής το έχει πάει σε 3 μάστορες εκ των οποίων ο ένας είναι και επίσημος εξουσιοδοτημένος, το έχουν λύσει και δέσει, έχει αλλάξει/ανανεώσει ένα σωρό πράγματα και όλοι του λένε ότι είναι εντάξει. Δεν είναι γκαζιάρης οπότε αποκλείεται να φταίει αυτός για την αυξημένη κατανάλωση...
Καμμιά φρέσκια ιδέα υπάρχει...?

Να αλλάξει μάστορα-βενζινάδικο ή και τα δύο.
Προφανώς για να έχει τέτοια κατανάλωση το μηχανάκι είναι εξαιρετικά κακορυθμισμένο. Ας το πάει σε κάποιο που να ξέρει να ρυθμίζει καρμπυρατέρ..

lookylook
02/06/2015, 14:00
μήπως είναι τρύπιο? :)

gefr
04/06/2015, 11:03
Μάλλον σε λάθος ιστό είσαι.

daz
06/06/2015, 22:06
Μάλλον σε λάθος ιστό είσαι.

Τι εννοείς?

MiltiadisK.D
06/06/2015, 22:43
Τι εννοείς?

:lol:Αν δείς μια μπλέ καλλονή(ADV 950 S '05)να κυλοφορεί στο Ρε... χαιρέτα μου τον ιδιοκτήτη της,ήταν η πρώην μου βλέπεις;)