PDA

View Full Version : ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΥΛΙΚΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΙΤΙΟ ΚΑΙ ΕΥΡΕΣΗ ΨΕΥ



Σελίδες : [1] 2

profitis
10/03/2015, 12:16
Καλησπέρα σας.
Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου και να ακούσω αντίστοιχες περιπτώσεις και εμπειρίες, καθώς και συμβουλές ή γνώμες.
Η γυναικα μου επέστρεφε από την δουλειά της, μεσημέρι σε δρόμο διπλής κυκλοφορίας με μια λωρίδα κάθε κατεύθυνσης. Από το αντίθετο ρεύμα ξαφνικά βλέπει να έρχεται κατα πάνω της ένα αυτοκίνητο. Τη στιγμή πριν την σύγκρουση η γυναίκα μου και η συνοδηγός της είδε ότι η οδηγός είχε κλειστά τα μάτια της. Γίνεται η σύγκρουση μπροστά και δεξιά στο δικό μας αμάξι. Το άλλο αυτοκίνητοπ τουμπάρει. Με παίρνει τηλ η γυναίκα μου, πάω επιτόπου και το εκαβ τους είχε πάρει όλους. Τη γυναίκα μου, τη συνοδηγό της καθώς και αυτή που έπεσε πάνω μας.Βλέπω τη θέση των αυτοκινήτων, μου είπε και η γυναίκα μου τι έγινε, εντάξει λέω. αφου είναι όλοι καλά, οι ζημιές θα πληρωθούν από τις ασφάλειες. Πάω στο ανακριτικό βαν της τροχαίας, δίνω χαρτιά, καταγράφουν οι τροχαίοι το συμβάν, δίνει κι ο σύζηγος της άλλης που μας τράκαρε τα χαρτιά της, όλα καλά. Ρωτάω εκεί τον κόσμο και τους τροχαίους, παιδιά είδε κανείς τι έγινε? Κανένας. Μου λέει κι ο τροχονόμος, δεν υπάρχει αυτόπτης μάρτυρας. Στη δήλωση του δελτίου συμβάντος, η γυναίκα μου δήλωσε αυτό που έγινε. Η άλλη η τρελέγκο που έπεσε πάνω μας δηλώνει "δεν θυμάμαι τίποτα". Αυτό έλεγε από την πρώτη στιγμή στο τροχαίο. Μάλλον δασκαλεμένη. Υπ όψιν δεν χτύπησε κεφάλι κτλ. Έχω τρακάρει με αιμάτωμα στο κεφάλι και όντως δεν θυμόμουνα. Αλλά με αιμάτωμα και νοσηλεία 3 μέρες σε νευροχειρουργική. Πάω στον ασφαλιστή μου και του λέω τι γίνεται τώρα? Τι διαδικασίες ακολουθούνται? Μου λέει περιμένουμε την απάντηση της άλλης ασφαλιστικής. Εμείς κάναμε ενοείται αρνητική δήλωση. Έχουμε 10 εργάσιμες ημέρες προθεσμία μου λέει. ΩΡαία. Περνάνε οι 10 μέρες και μου λέει έκανε κι ατή η καριόλα αρνητική δήλωση κι έτσι η ασφαλιστική δεν αποζημιώνει. Εν τω μεταξύ έχω πάει το αμάξι σε συνεργείο. Κόστος επισκευής 3500 ευρώ. Κόστος αυτ/του πριν την σύγκρουση 3000 ευρώ. Δεν το εφτιαξα. Απλά πήρα προσφορά επισκευής. Πίρνω τηλ τον άντρα αυτηνής. Ένας άπλυτος κομουνιστής είναι όπως και η γυναίκα του. Μου λέει το εξής. Έχουμε μάρτυρα ο οποίος προσήλθε αυτοβούλως να καταθέσει, ο οποίος ήταν τρίτο αμάξι πίσω από το δικό σας και είδε τη γυναίκα μου (τη δική μου), να βγαίνει αυτή στο αντίθετο ρεύμα και να πέφτει πάνω τους. Καταλαβαίνω αμέσως με τι πουσταριά έχω να κάνω, και του λέω, για κακή σου τύχη η γυναίκα μου είχε και συνοδηγό. Θα τα πούμε στα δικαστήρια. Πάει αυτό. Πάω κατ ευθείαν στην τροχαία. Λέω ήρθε αυτός με μάρτυρα να καταθέσει? Μου λένε όχι. Είπε απλά ότι έχει μάρτυρα και θα έρθει να καταθέσει. Του εξηγώ του αξιωματικού την περίπτωση και μου λέει. Μην ανησυχείς. Έχουμε καταλάβει τι έχει γίνει. Το σχεδιάγραμμα που έχουμε φτιάξει είναι υπερ σου καθως δείχνει την σύγκρουση στο δικο σου ρευμα κυκλοφορίας. Φάνηκαν δηλ όλα από τα χτυπήματα που είχανε τα αμαξια και απο τις θέσεις που βρέθηκαν μετά την σύγκρουση. Πολύ ωραία και σωστά. Του λέω ότι τον πήρα τηλ και μου είπε αυτά που έγραψα πριν. Εδώ να παραθέσω και κάποια άλλα δεδομένα που αν τελικά καταλήξουμε στα δικαστήρια, την έχει γαμήσει και αυτός και ο ψευδομάρτυρας που θα φέρει, αν φέρει.

1ον) Στο ατύχημα μου λέει ο αστυνόμος δεν υπήρχε αυτόπτης μάρτυρας. Ο μόνος αυτόπτης μάρτυρας που αναγνωρίζουμε είναι η συνοδηγός της γυναίκας σου.
2ον) Η γυανίκα μου δήλωσε ότι αυτή έπεσε πάνω μας με κλειστά μάτια
3ον) Η άλλη καριόλα δήλωσε "δεν θυμάμαι τίποτα"
4ον) Το σχεδιάγραμμα της τροχαίας είναι υπέρ μας, όιπως και τα χτυπήματα και οι θέσεις των οχημάτων
5ον) Μόλις έγινε το τρακάρισμα ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ****** ακριβώς πίσω από το αμάξι της γυναίκας μου, υπήρχε λεοφωρείο των ΚΤΕΛ. Πήγα στα κτλ αναζήτησα τα δρομολόγια εκείνης της μέρας, ο οδηγός βρέθηκε, τα θυμάται όλα, ακριβώς όπως τα έχω πει, και μου λέει θα έρθω να καταθέσω ότι έγινε.
6ον) Η καριόλα εμφανίζει μάρτυρα από το πουθενα, ο οποίος αν υπήρχε γιατί δεν σταμάτησε επι τόπου? Σε αντίθεση με τον οδηγό του κτελ που ΚΑΙ σδταμάτησε ΚΑΙ κατέβηκε, είδε ότι όλοι είναι καλά και συνέχισε το δρομολόγιό του γιατί δεν μπορούσε να περιμένει μέχρι να έρθει η τροχαία για να καταθέσει τι? Που να φανταζόταν ο άνθρωπος ότι έχουμε μπλέξει με καριόλιδες που πάνε να γλιτώσουν την ευθύνη?

Ευτυχώς έχω νομική κάλυψη και λέω στον ασφαλιστή να κινηθούμε νομικά μετά την πάροδο των 10 ημερών. Με τα λίγα τα πολλά, μου είπε να περιμένουμε μήπως κάνει δήλωση τελικά ο άλλος. Περάσανε 2 μήνες και στέλνουμε σήμα στην ασφαλιστική του άλλου ότι θα κινηθούμε νομικά. Με παίρνει ο ασφαλιστής και μου λέει. Έχουμε καλά νέα. Ζήτησε η άλλη εταιρεία το σχεδιάγραμμα της τροχαίας, είδανε ότι είναι υπερ μας και 99% θα μας αποζημιώσουνε χωρις να έχουνε την δικη του δήλωση. Λέω εντάξει. Περάσανε άλλες 10 μέρες και ακόμα περιμένουμε το τελικό οκ από την άλλη εταιρεία. Παίρνω τον ασφαλιστή και του λεω, πες τους να πάνε να γμηθούνε και ξεκινάμε νομική διαδικασία.

profitis
10/03/2015, 12:17
Εδώ είμαστε τώρα και πιθανόν να μου πούνε αυτές τις μέρες ότι θα με πληρώσουνε τελικ.α Τι με συμβουλεύετε? Να τον κυνηγήσω τον ******? Αν πάω δικαστικά, παρακαλάω να έρθει κι ο ωευδομάρτυρας, να τον ****** κι αυτον μετά. Αγωγή και σε αυτόν. Υπ όψιν αυτοί δεν ξέρουνε ότι υπάρχει μάρτυρας οδηγός των κτελ. Πιστεύουνε ότι δεν υπάρχει κανένας μάρτυρας εκτός από τον ψευδομάρτυρά τους και την συνοδηγό της γυναίκας μου.
Ακούω και ευχαριστώ για την προσοχή σας

McGyver
10/03/2015, 12:25
Ακούω και ευχαριστώ για την προσοχή σας

Χαρακτηρίζεις, κρίνεις και καταδικάζεις δημόσια κι αυτό μπορεί να σου γυρίσει boomerang...

profitis
10/03/2015, 12:29
χαχαχα τι λες ρε φίλε? χαρακτηρίζω, κρίνω και καταδικάζω δημόσια επειδή 1ον)δεν είμαι ****** 2ον)η αλήθεια λέγεται ωμά 3ον)δεν έχω να φοβηθώ τίποτα και κανέναν.
Αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς μπορεί να μου γυρίσει μπούμερανγκ?

Cpt. Haddock
10/03/2015, 12:31
[...]Ένας άπλυτος κομουνιστής είναι όπως και η γυναίκα του. [...]

Lada οδηγουσε?


χαχαχα τι λες ρε φίλε? χαρακτηρίζω, κρίνω και καταδικάζω δημόσια επειδή 1ον)δεν είμαι πουστράκι 2ον)η αλήθεια λέγεται ωμά 3ον)δεν έχω να φοβηθώ τίποτα και κανέναν.
Αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς μπορεί να μου γυρίσει μπούμερανγκ?

Δημοσια εξυβριση λεγεται και σηκωνει μηνυση

profitis
10/03/2015, 12:32
oxi

sapila racing
10/03/2015, 12:35
Αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς μπορεί να μου γυρίσει μπούμερανγκ?

Ισως επειδή οι απλυτοι κομμουνιστες ειναι πλέον στην εξουσία? :lol:

Ρε φίλε, καταννοώ την αγανάκτησή σου αλλά έχεις ξεφύγει τελείως. :rtr:

profitis
10/03/2015, 12:37
σοβαρά? και ποιος ακριβώς θα μου κάνει μήνυση? ποιον ακριβώς έβρισα?

profitis
10/03/2015, 12:38
οταν λεμε κουμουνιστες εννοω ΚΚΕ καθαρά. ξέρεις αυτούς τους θεωρίες που βάζουνε μια κασέτα να παίζει όταν σου μιλάνε. κι όταν λέω άπλυτος κυριολεκτώ

sniper
10/03/2015, 12:39
Εδώ είμαστε τώρα και πιθανόν να μου πούνε αυτές τις μέρες ότι θα με πληρώσουνε τελικ.α Τι με συμβουλεύετε? Να τον κυνηγήσω τον ******? Αν πάω δικαστικά, παρακαλάω να έρθει κι ο ωευδομάρτυρας, να τον ****** κι αυτον μετά. Αγωγή και σε αυτόν. Υπ όψιν αυτοί δεν ξέρουνε ότι υπάρχει μάρτυρας οδηγός των κτελ. Πιστεύουνε ότι δεν υπάρχει κανένας μάρτυρας εκτός από τον ψευδομάρτυρά τους και την συνοδηγό της γυναίκας μου.
Ακούω και ευχαριστώ για την προσοχή σας


Από εδώ τι περιμένεις;

Εδώ δεν ειναι δικαστήριο. Και βλέπουμε μόνο τη δική σου αφήγηση.

Μίλα με δικηγόρο.

profitis
10/03/2015, 12:42
Από εδώ τι περιμένεις;

Εδώ δεν ειναι δικαστήριο. Και βλέπουμε μόνο τη δική σου αφήγηση.

Μίλα με δικηγόρο.

1ον) Από εδώ περιμένω ίσως την άποψη κάποιου που έχει εμπλακεί σε παρόμοι τροχαίο, την αποψη κάποιου ασφαλιστή ή κάποιου δικηγόρου, ακόμα και την γνώμη κάποιου άσχετου
2ον) Ποιός είπε ότι εδώ είναι δικαστήριο. (ασχετο) . Συγνώμη που δεν είπα στον άπλυτο να μπει κι αυτός να πει τη δικη του εκδοχή.
3ον) Έχω μιλήσει ήδη με δικηγόρο.

George_Sp
10/03/2015, 12:42
Ο άνθρωπος έχει 1000 δίκια και επειδή εκφράστηκε όπως εκφράστηκε πάτε να τον κάνετε ψυχοπαθή. Φίλε επειδή δεν έχεις γράψει κάτι επώνυμο παρά μόνο μια απλή περιγραφή του συμβάντος δε κινδυνεύεις καθόλου.
Το αν θα προχωρήσεις νομικά για το ηθικό του πράγματος είναι δικό σου ζήτημα. Αν έχεις χρόνο όρεξη και χρήμα να σπαταλήσεις για τη δίκη πάρτους και τα σώβρακα.
Κατά τα άλλα κατανοούμε όλοι μας την αγανάκτησή σου αλλά εφόσον γυρνάει υπέρ σου το σκηνικό χαλάρωσε.

7Tolis
10/03/2015, 12:43
Φιλε επειδή όπως λες η αλήθεια λέγεται ωμά.Μην δίνεις αμάξι σε γυναίκα.Οριστε τι έπαθες τώρα.

spyrakos35
10/03/2015, 12:43
Εισαι σε μια φαση που θα πρεπει να κανεις υπομονη.... Καλο θα ηταν να προσεχεις τι που πως λες ότι λες....

Σκεψου οτι θα μπορουσαν να ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα για την γυναικα σου και χαλαρωσε

Σε ιδια φαση ειμαι και γω εδω και δυο εβδομαδες

sniper
10/03/2015, 12:45
1ον) Από εδώ περιμένω ίσως την άποψη κάποιου που έχει εμπλακεί σε παρόμοι τροχαίο, την αποψη κάποιου ασφαλιστή ή κάποιου δικηγόρου, ακόμα και την γνώμη κάποιου άσχετου
2ον) Ποιός είπε ότι εδώ είναι δικαστήριο. (ασχετο) . Συγνώμη που δεν είπα στον άπλυτο να μπει κι αυτός να πει τη δικη του εκδοχή.
3ον) Έχω μιλήσει ήδη με δικηγόρο.

Γιατί δεν πας σε αυτοκινητάδικο φόρουμ κι ήρθες εδώ σημερα να γραφείς και να γράψεις αυτό σαν πρώτο σου ποστ/θρεντ;

Εκεί θα έχουν περισσότερες εμπειρίες σε τέτοιου είδους τροχαία.

profitis
10/03/2015, 12:50
Ο άνθρωπος έχει 1000 δίκια και επειδή εκφράστηκε όπως εκφράστηκε πάτε να τον κάνετε ψυχοπαθή. Φίλε επειδή δεν έχεις γράψει κάτι επώνυμο παρά μόνο μια απλή περιγραφή του συμβάντος δε κινδυνεύεις καθόλου.
Το αν θα προχωρήσεις νομικά για το ηθικό του πράγματος είναι δικό σου ζήτημα. Αν έχεις χρόνο όρεξη και χρήμα να σπαταλήσεις για τη δίκη πάρτους και τα σώβρακα.
Κατά τα άλλα κατανοούμε όλοι μας την αγανάκτησή σου αλλά εφόσον γυρνάει υπέρ σου το σκηνικό χαλάρωσε.

ρε φίλε να σαι καλά. δεν μασάω από ηθικόβλακες και ξέρω πολύ καλά πότε κινδυνεύω όταν βρίζω. αυτοί που πουλάνε θεωρία δεν ξέρουνε, γι αυτο δεν απαντήσανε μόλις είπα, "ποιος θα μου κάνει μήνυση? ποιον ακριβώς έβρισα?" Θα προχωρήσω νομικά εκτός κι αν μέσα στην εβδομάδα η άλλη ασφαλιστική, με πληρώσει.Με τον χρόνο δεν έχω θέμα. Όσο για χρήμα, έχω νομική προστασία, οπότε δε θα μου φύγει καθόλου. Τα σώβρακα πάντως θα τους τα πάρω και ιδίως του ψευδομάρτυρα που αλήθεια, παρακαλάω να εμφανιστεί (γιατί ακόμα δεν έχει εμφανιστεί).
Εμ είναι να μην αγανακτείς ρε φίλε με τέτοια υποκείμενα? Αντι να λέει που δεν σκοτώθηκε κανένας, ο μπάσταρδος, παει να γλιτώσει τι? να μην αυξηθούν τα ασφάλιστρά του 20 ευρώ το εξάμηνο? Ας τρέχει τώρα στα δικαστήρια να του γίνει μάθημα. Απλώς αυτός πίστευε ότι επειδή δεν υπήρχε μάρτυρας και είπε ότι βρήκε έναν αυτος, εγώ δεν θα τον κηνυγούσα. Θα το σκυλομετανιώσει.

profitis
10/03/2015, 12:51
Φιλε επειδή όπως λες η αλήθεια λέγεται ωμά.Μην δίνεις αμάξι σε γυναίκα.Οριστε τι έπαθες τώρα.

ρε φίλε και εγώ να οδηγούσα τι θα άλλαζε? η απέναντι ήρθε κι επεσε πάνω μας από το αντίθετο ρεύμα.

7Tolis
10/03/2015, 12:53
ρε φίλε και εγώ να οδηγούσα τι θα άλλαζε? η απέναντι ήρθε κι επεσε πάνω μας από το αντίθετο ρεύμα.
επειδή ζήτησες συμβουλες στο πρώτο σου ποστ just sayin'.
Μπορεί να άλλαζε και κάτι ποτέ δεν ξέρεις.

profitis
10/03/2015, 12:53
Εισαι σε μια φαση που θα πρεπει να κανεις υπομονη.... Καλο θα ηταν να προσεχεις τι που πως λες ότι λες....

Σκεψου οτι θα μπορουσαν να ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα για την γυναικα σου και χαλαρωσε

Σε ιδια φαση ειμαι και γω εδω και δυο εβδομαδες

φίλε όταν έχεις την αλήθεια με το μέρος σου, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Εγώ έχασα τον ύπνο μου με αυτά τα ****** . πόσο ήρεμος μπορείς να είσαι όταν ακους να σου λεει κατάμουτρα ότι εσείς πέσατε πάνω μας και υπάρχει μάρτυρας γι αυτο? δηλ. όταν σου λέει στα μούτρα ότι θα πούμε ψέματα?

profitis
10/03/2015, 12:54
Γιατί δεν πας σε αυτοκινητάδικο φόρουμ κι ήρθες εδώ σημερα να γραφείς και να γράψεις αυτό σαν πρώτο σου ποστ/θρεντ;

Εκεί θα έχουν περισσότερες εμπειρίες σε τέτοιου είδους τροχαία.


αν θέλεις πες μου τέτοια φόρουμ

stam2
10/03/2015, 12:56
τράβηξέ το μέχρι τέλους. Διεκδίκησε ψυχική οδύνη για την ταλαιπωρία σου, φθορές σε ρούχα παπούτσια και ότιδήποτε άλλο μπορεί να μπει μέσα.
Μην τους χαριστείς ούτε όταν θα παρακαλάνε...
Ο οδηγός του ΚΤΕΛ καλό θα ήταν να πάει από τώρα να κάνει μία δήλωση στην τροχαία για να μην εμφανιστεί φάντης μπαστούνι όπως ο δικός τους μάρτυρας...


Σχετικά με την υβριστική περιγραφή, προφανώς είσαι ενοχλημένος και εκνευρισμένος αλλά ενδεχομένως να ενοχλεί στο γραπτό εδώ μέσα.
Περί δημόσιας εξύβρησης, η υπερβολή είναι υπερβάλουσα... :D ένας τύπος ονόματι profitis μπήκε σε ένα φόρουμ και έγραψε μια ιστορία... πού υπάρχει προσβολή, εναντίον ποιού ονόματος και από ποιόν... δεν κατάλαβα!

profitis
10/03/2015, 13:02
τράβηξέ το μέχρι τέλους. Διεκδίκησε ψυχική οδύνη για την ταλαιπωρία σου, φθορές σε ρούχα παπούτσια και ότιδήποτε άλλο μπορεί να μπει μέσα.
Μην τους χαριστείς ούτε όταν θα παρακαλάνε...
Ο οδηγός του ΚΤΕΛ καλό θα ήταν να πάει από τώρα να κάνει μία δήλωση στην τροχαία για να μην εμφανιστεί φάντης μπαστούνι όπως ο δικός τους μάρτυρας...


Σχετικά με την υβριστική περιγραφή, προφανώς είσαι ενοχλημένος και εκνευρισμένος αλλά ενδεχομένως να ενοχλεί στο γραπτό εδώ μέσα.
Περί δημόσιας εξύβρησης, η υπερβολή είναι υπερβάλουσα... :D ένας τύπος ονόματι profitis μπήκε σε ένα φόρουμ και έγραψε μια ιστορία... πού υπάρχει προσβολή, εναντίον ποιού ονόματος και από ποιόν... δεν κατάλαβα!

έτσι ακριβώς φίλε. η τροχαία κάνει προανάκριση και θα καλέσει τους μάρτυρες. τότε θα πάει κι ο οδηγός των κτελ. δεν μπορεί να πάει πριν τον καλέσουνε.
αυτοί που πήγανε να το παίξουνε ειδήμονες και αγράματοι δικηγόροι, όπως βλέπεις εξαφανίστηκαν μετά την απάντησή μου. ξέρεις σε έναν βλάκα που προσπαθεί να το παίξει έξυπνος, φτάνει απλώς να του απαντήσεις, δείχνοντάς του ότι έχεις καταλάβει πόσο βλάκας είναι. μετά εξαφανίζεται. έτσι συμβαίνει.
ευχαριστώ αλάνι

sniper
10/03/2015, 13:04
φίλε όταν έχεις την αλήθεια με το μέρος σου, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Εγώ έχασα τον ύπνο μου με αυτά τα ******. πόσο ήρεμος μπορείς να είσαι όταν ακους να σου λεει κατάμουτρα ότι εσείς πέσατε πάνω μας και υπάρχει μάρτυρας γι αυτο? δηλ. όταν σου λέει στα μούτρα ότι θα πούμε ψέματα?

Ναι αλλά χαλάρωσε με τους χαρακτηρισμους σου. Το φόρουμ είναι δημόσιο και διαβάζουν όλες οι ηλικίες.

Τα "σβήνω" για να μην στείλω ολόκληρο το θρεντ.

profitis
10/03/2015, 13:13
Ναι αλλά χαλάρωσε με τους χαρακτηρισμους σου. Το φόρουμ είναι δημόσιο και διαβάζουν όλες οι ηλικίες.

Τα "σβήνω" για να μην στείλω ολόκληρο το θρεντ.

καλά η υποκρισία σε όλο το μεγαλείο. φίλε δεν με απασχολεί αν είσαι διαχειριστής η αν θα σβήσεις το θέμα. πάντα στη ζωή μου μιλάω ωμά, ειλικρινά και δεν με νοιάζει ποιον έχω απέναντί μου. με νοιάζει μόνο η αλήθεια. και η αλήθεια ξέρεις ποια είναι? ότι "όλες οι ηλικίες" που λες κυκλοφορούνε με ενα smartphone και ενα tablet στα χέρια, και μπαίνουνε σε ιστοσελίδες που δεν έχει μόνο κακές λέξεις. αν εσύ νομίζεις οτι το 2015 κάποιος θα σοκαριστεί ή θα επηρεασθεί ή θα διαμορφώσει χαρακτήρα επειδή θα δει τη λέξη καριόλιδες γραμμένη σε μια αληθινή ιστορία, είσαι πολύ νυχτωμένος.

7Tolis
10/03/2015, 13:15
:wave2:

George_Sp
10/03/2015, 13:15
καλά η υποκρισία σε όλο το μεγαλείο. φίλε δεν με απασχολεί αν είσαι διαχειριστής η αν θα σβήσεις το θέμα. πάντα στη ζωή μου μιλάω ωμά, ειλικρινά και δεν με νοιάζει ποιον έχω απέναντί μου. με νοιάζει μόνο η αλήθεια. και η αλήθεια ξέρεις ποια είναι? ότι "όλες οι ηλικίες" που λες κυκλοφορούνε με ενα smartphone και ενα tablet στα χέρια, και μπαίνουνε σε ιστοσελίδες που δεν έχει μόνο κακές λέξεις. αν εσύ νομίζεις οτι το 2015 κάποιος θα σοκαριστεί ή θα επηρεασθεί ή θα διαμορφώσει χαρακτήρα επειδή θα δει τη λέξη καριόλιδες γραμμένη σε μια αληθινή ιστορία, είσαι πολύ νυχτωμένος.

τώρα είσαι φάουλ. με την εγγραφή σου αποδέχτηκες κανόνες. τα παιδιά στο moto δεν είναι υποχρεωμένοι να ανέχονται οποιαδήποτε αλλαγή των κανόνων γιατί εσύ μπήκες με νεύρα και βρίζεις ασύστολα.
είναι σαν να έρχομαι στην αυλή σου και να βάζω το σκύλο μου να χέσει επειδη βρήκα χώμα σε μια γωνιά. δικιά σου η αυλή αλλά το σκατό στο χώμα πάει.

profitis
10/03/2015, 13:16
τώρα είσαι φάουλ. με την εγγραφή σου αποδέχτηκες κανόνες. τα παιδιά στο moto δεν είναι υποχρεωμένοι να ανέχονται οποιαδήποτε αλλαγή των κανόνων γιατί εσύ μπήκες με νεύρα και βρίζεις ασύστολα.
είναι σαν να έρχομαι στην αυλή σου και να βάζω το σκύλο μου να χέσει επειδη βρήκα χώμα σε μια γωνιά. δικιά σου η αυλή αλλά το σκατό στο χώμα πάει.

συμφωνώ σε αυτό που λες, όπως το λες

bros400pgm
10/03/2015, 13:18
Σε παρομοια περιπτωση, που υπηρχε μαρτυρια του παθωντα οδηγου οτι εκλεισε τα ματια του, το δικαστηριο εβγαλε αποφαση ας πουμε 60-40 υπαιτιοτητα του αλλου, ο οποιος ισχυριστηκε οτι ξαναμπηκε στο ρευμα του.

sniper
10/03/2015, 13:18
καλά η υποκρισία σε όλο το μεγαλείο. φίλε δεν με απασχολεί αν είσαι διαχειριστής η αν θα σβήσεις το θέμα. πάντα στη ζωή μου μιλάω ωμά, ειλικρινά και δεν με νοιάζει ποιον έχω απέναντί μου. με νοιάζει μόνο η αλήθεια. και η αλήθεια ξέρεις ποια είναι? ότι "όλες οι ηλικίες" που λες κυκλοφορούνε με ενα smartphone και ενα tablet στα χέρια, και μπαίνουνε σε ιστοσελίδες που δεν έχει μόνο κακές λέξεις. αν εσύ νομίζεις οτι το 2015 κάποιος θα σοκαριστεί ή θα επηρεασθεί ή θα διαμορφώσει χαρακτήρα επειδή θα δει τη λέξη καριόλιδες γραμμένη σε μια αληθινή ιστορία, είσαι πολύ νυχτωμένος.

Ναι σωστά.

Σου ευχομαι να σου πανε όλα καλά στο δικαστήριο και μην ξεχάσεις να χαρακτηρίσεις με τον ίδιο τρόπο τους κατηγορουμενους μπροστά στον δικαστή.

Επιπλέον, στο φορουμ έχουμε κανόνες.
Αν τους αποδέχεσαι έχει καλώς. Αν όχι, πρόβλημά σου.
Αν εχεις νεύρα, πιες ξύδι και μιλα καλύτερα γιατί κι εγώ δεν εχω μάθει να κρύβομαι.

profitis
10/03/2015, 13:22
Σε παρομοια περιπτωση, που υπηρχε μαρτυρια του παθωντα οδηγου οτι εκλεισε τα ματια του, το δικαστηριο εβγαλε αποφαση ας πουμε 60-40 υπαιτιοτητα του αλλου, ο οποιος ισχυριστηκε οτι ξαναμπηκε στο ρευμα του.

στη δική μας περίπτωση, όχι μόνο δεν ξαναμπήκε στο ρεύμα του, αλλά βρέθηκε τουμπαρισμένος στο δικό μας το ρεύμα

profitis
10/03/2015, 13:28
Ναι σωστά.

Σου ευχομαι να σου πανε όλα καλά στο δικαστήριο και μην ξεχάσεις να χαρακτηρίσεις με τον ίδιο τρόπο τους κατηγορουμενους μπροστά στον δικαστή.

Επιπλέον, στο φορουμ έχουμε κανόνες.
Αν τους αποδέχεσαι έχει καλώς. Αν όχι, πρόβλημά σου.
Αν εχεις νεύρα, πιες ξύδι και μιλα καλύτερα γιατί κι εγώ δεν εχω μάθει να κρύβομαι.

Ευχαριστώ για την ευχή. Μάλλον θα το ξεχάσω αυτό που μου λες στο δικαστήριο όμως, γιατί εκτός των άλλων είμαι και αρκετά έξυπνος. Αν είχα να κερδίσω κάτι εκφραζόμενος έτσι μπροστά στον δικαστή θα το έκανα. Μάλλον να χάσω έχω όμως. Οπότε συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά θα το ξεχάσω.
Όσο για τους κανόνες η απάντησή μου δόθηκε στον george_sp που αναφέρθηκε σε κανόνες πριν από εσένα (αν και δεν είναι διαχειριστης).
Δεν ξέρω για σένα τι κάνεις όταν έχεις νεύρα, αλλά το θεωρώ πολύ ηλίθιο να πιω ξυδι πιστεύοντας ότι θα μου περάσουνε τα νεύρα.
Τέλος, όταν λες "μίλα καλύτερα γιατί κι εγώ δεν έχω μάθει να κρύβομαι" τι ενοείς ακριβώς?

sniper
10/03/2015, 13:32
Ευχαριστώ για την ευχή. Μάλλον θα το ξεχάσω αυτό που μου λες στο δικαστήριο όμως, γιατί εκτός των άλλων είμαι και αρκετά έξυπνος. Αν είχα να κερδίσω κάτι εκφραζόμενος έτσι μπροστά στον δικαστή θα το έκανα. Μάλλον να χάσω έχω όμως. Οπότε συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά θα το ξεχάσω.
Όσο για τους κανόνες η απάντησή μου δόθηκε στον george_sp που αναφέρθηκε σε κανόνες πριν από εσένα (αν και δεν είναι διαχειριστης).
Δεν ξέρω για σένα τι κάνεις όταν έχεις νεύρα, αλλά το θεωρώ πολύ ηλίθιο να πιω ξυδι πιστεύοντας ότι θα μου περάσουνε τα νεύρα.
Τέλος, όταν λες "μίλα καλύτερα γιατί κι εγώ δεν έχω μάθει να κρύβομαι" τι ενοείς ακριβώς?

Ωραία αφου είσαι έξυπνος λοιπον, το λήγουμε εδώ.

Οσο για το τελευταίο που ρωτάς, απαντησα στο δικο σου
πάντα στη ζωή μου μιλάω ωμά, ειλικρινά και δεν με νοιάζει ποιον έχω απέναντί μου.

bros400pgm
10/03/2015, 13:32
στη δική μας περίπτωση, όχι μόνο δεν ξαναμπήκε στο ρεύμα του, αλλά βρέθηκε τουμπαρισμένος στο δικό μας το ρεύμα


Δεν ειχε σημασια που βρεθηκαν μετα τα οχηματα, αφου εγινε η συγκρουση. Να φανταστεις, χτυπησαν παρκαρισμενα αυτοκινητα και μηχανακι στο ρευμα του θυματος ;)
Εγω αυτο που θελω να σου πω, ειναι οτι το θεμα εχει να κανει με την παρουσιαση των γεγονοτων και ποιος θα πεισει το δικαστηριο. Ολα αυτα, οταν δεν εχεις μαρτυρες.

profitis
10/03/2015, 13:37
Ωραία αφου είσαι έξυπνος λοιπον, το λήγουμε εδώ.

Οσο για το τελευταίο που ρωτάς, απαντησα στο δικο σου

Υπάρχει μια διαφορά όμως. Εγώ αναφέρω πως μιλάω στη ζωή μου. Κατ αρχην δεν κάνω ερώτηση για να πάρω απάντηση. Κατά δεύτερον αν απαντούσες απλά, θα έπρεπε να πεις "κι εγώ δεν έχω μάθει να κρύβομαι". Εσυ όμως είπες "Μίλα καλύτερα γιατί..." αν δεν μιλήσω καλύτερα δηλ? τι θα κάνεις? θα εμφανιστείς? Μήπως τώρα κατάλαβες τι άκυρο έγραψες? Αν ήταν απειλή πάντως πες το μου να σου απαντήσω καταλλήλως.

profitis
10/03/2015, 13:41
Συγνώμη φίλε αλλά αν δεν έχει σημασία που βρίσκονται τα οχήματα μετά το τρακάρισμα, δεν θα λέγανε όλοι μη μετακινείτε τα οχήματα και θα τα φωτογραφίζανε αμέσως στα σημεία που βρέθηκαν. όπως έκανε και η τροχαία και η ασφαλιστικές.
Επίσης μάρτυρες έχω 1)τη γυναίκα μου 2)τη συνοδηγό της 3) τον οδηγό του κτελ
Αποδείξεις 1)θέση οχημάτων 2)χτυπήματα οχημάτων

Αυτός έχει 1) δε θυμαμαι τίποτα 2) μια ψευδομαρτυρία που θα του γυρίσει μπουμερανγκ
πως το κόβεις? ποιος θα πείσει το δικαστήριο τελικά?

sniper
10/03/2015, 13:42
Υπάρχει μια διαφορά όμως. Εγώ αναφέρω πως μιλάω στη ζωή μου. Κατ αρχην δεν κάνω ερώτηση για να πάρω απάντηση. Κατά δεύτερον αν απαντούσες απλά, θα έπρεπε να πεις "κι εγώ δεν έχω μάθει να κρύβομαι". Εσυ όμως είπες "Μίλα καλύτερα γιατί..." αν δεν μιλήσω καλύτερα δηλ? τι θα κάνεις? θα εμφανιστείς? Μήπως τώρα κατάλαβες τι άκυρο έγραψες? Αν ήταν απειλή πάντως πες το μου να σου απαντήσω καταλλήλως.

Δεν απειλώ ρε φίλε, ειδικά μέσω του πληκτρολογίου. Ασε που γενικότερα είμαι και κατά τις βίας.

Αν διαβάζεις εδώ μέσα απο παλιά θα το ηξερες, όπως και ποιος και τι ειμαι, δεν είμαστε αορατοι.

sniper
10/03/2015, 13:43
Συγνώμη φίλε αλλά αν δεν έχει σημασία που βρίσκονται τα οχήματα μετά το τρακάρισμα, δεν θα λέγανε όλοι μη μετακινείτε τα οχήματα και θα τα φωτογραφίζανε αμέσως στα σημεία που βρέθηκαν. όπως έκανε και η τροχαία και η ασφαλιστικές.
Επίσης μάρτυρες έχω 1)τη γυναίκα μου 2)τη συνοδηγό της 3) τον οδηγό του κτελ
Αποδείξεις 1)θέση οχημάτων 2)χτυπήματα οχημάτων

Αυτός έχει 1) δε θυμαμαι τίποτα 2) μια ψευδομαρτυρία που θα του γυρίσει μπουμερανγκ
πως το κόβεις? ποιος θα πείσει το δικαστήριο τελικά?

Αυτός που εχει καλυτερο δικηγόρο.

profitis
10/03/2015, 13:48
Δεν απειλώ ρε φίλε, ειδικά μέσω του πληκτρολογίου. Ασε που γενικότερα είμαι και κατά τις βίας.

Αν διαβάζεις εδώ μέσα απο παλιά θα το ηξερες, όπως και ποιος και τι ειμαι, δεν είμαστε αορατοι.

ωραια. έκλεισε το θέμα δηλ.

profitis
10/03/2015, 13:50
Αυτός που εχει καλυτερο δικηγόρο.

δηλ. μου λες ότι ο δικηγόρος θα υπερισχύσει

1)της μαρτυρίας της γυναίκας μου
2)της μαρτυρίας της συνοδηγού της γυναίκας μου
3)της μαρτυρίας του επαγγελματία οδηγού που βρισκόταν ακριβώς από πίσω
4)των χτυπημάτων των οχημάτων
5)των θέσεων που βρέθηκαν τα οχήματα
6)του σχεδιαγράμματος της τροχαίας που είναι υπερ μας

Πως ακριβώς θα συμβεί αυτό? θα ισχυριστεί ότι έπεσε πάνω U.F.O. και εν συνεχεία εξαφανίστηκε?

buckley
10/03/2015, 13:50
Εγώ βλέπω ότι σας πήρε φαλάγγι ο νέος...

https://www.youtube.com/watch?v=6o_JD42fPUs

profitis
10/03/2015, 13:52
Εγώ βλέπω ότι σας πήρε φαλάγγι ο νέος...

https://www.youtube.com/watch?v=6o_JD42fPUs

Α σόρυ. δεν ήξερα ότι εδώ μέσα εκφράζεσαι αναλόγως με το αν μιλάς σε παλιό η νέο.

sniper
10/03/2015, 13:58
δηλ. μου λες ότι ο δικηγόρος θα υπερισχύσει

1)της μαρτυρίας της γυναίκας μου
2)της μαρτυρίας της συνοδηγού της γυναίκας μου
3)της μαρτυρίας του επαγγελματία οδηγού που βρισκόταν ακριβώς από πίσω
4)των χτυπημάτων των οχημάτων
5)των θέσεων που βρέθηκαν τα οχήματα
6)του σχεδιαγράμματος της τροχαίας που είναι υπερ μας

Πως ακριβώς θα συμβεί αυτό? θα ισχυριστεί ότι έπεσε πάνω U.F.O. και εν συνεχεία εξαφανίστηκε?

Δεν ξέρω ρε φίλε αλλά έχουν γίνει και χειρότερα...

profitis
10/03/2015, 14:04
Δεν ξέρω ρε φίλε αλλά έχουν γίνει και χειρότερα...

Εδώ πέρα όμως είναι κάτι παραπάνω από εμφανές το ποιος ευθύνεται. σκέψου να είχαμε και τραυματισμούς η θανάτους δηλ. Εκει ίσως να γίνονται τα χειρότερα που λες, γιατί τα ποσά αποζημιώσεων είναι τεράστια. εδώ μιλάμε για 3500 ευρώ ζημιά + ότι επιπλέον ζητήσω στο δικαστήριο για ηθική βλάβη, έξοδα μετακίνησης μου όλο αυτον τον καιρό, ζημιές που έπαθα σε προσωπικά αντικείμενα, κόστος μεταφοράς με οδική βοήθεια, έξοδα δικηγόρου.
Είναι τουλάχιστον ηλίθιο απο μεριάς του και απο μεριας της ασφαλιστικής του να το αφήσουνε να πάει στα δικαστήρια.

SHOOTER045
10/03/2015, 14:33
Αφού υπάρχει πόρισμα σχεδιάγραμμα τροχαίας θετικό προς εσενα,δεν ασχολείσαι καθόλου, μιλάς μόνο με τον νομικό σού σύμβουλο και καθόλου τετ α τετ.
Αξιωνεις ότι νομίζεις κατόπιν συνεννόησης με τον νομικό σού, και το αφήνεις να πάρει τον δρόμο τού, το αν έχει ψευδομαρτυρα που μπορεί να αποδειχτεί βάση των εμπλεκόμενων και παρευρισκόμενων στο ατύχημα, δεν σε απασχολεί εσένα, θα τον αναλάβει η αστυνομία και το δικαστήριο - αυτεπάγγελτα - .
Τα παιδιά εδώ προσπαθούν να σε προστατέψουν, υπάρχουν κανονισμοί στο φόρουμ,αλλα και στην κοινωνία που λέγονται νόμοι.
Δεν ξέρεις ποιος βλέπει και διαβάζει γι αυτό πάρε βαθιά ανάσα και πρόσεξε τους χαρακτηρισμούς, γιατί μπορεί να βρεθείς προ εκπλήξεως.
Φιλικά πάντα Δημήτρης

profitis
10/03/2015, 14:36
Αφού υπάρχει πόρισμα σχεδιάγραμμα τροχαίας θετικό προς εσενα,δεν ασχολείσαι καθόλου, μιλάς μόνο με τον νομικό σού σύμβουλο και καθόλου τετ α τετ.
Αξιωνεις ότι νομίζεις κατόπιν συνεννόησης με τον νομικό σού, και το αφήνεις να πάρει τον δρόμο τού, το αν έχει ψευδομαρτυρα που μπορεί να αποδειχτεί βάση των εμπλεκόμενων και παρευρισκόμενων στο ατύχημα, δεν σε απασχολεί εσένα, θα τον αναλάβει η αστυνομία και το δικαστήριο - αυτεπάγγελτα - .
Τα παιδιά εδώ προσπαθούν να σε προστατέψουν, υπάρχουν κανονισμοί στο φόρουμ,αλλα και στην κοινωνία που λέγονται νόμοι.
Δεν ξέρεις ποιος βλέπει και διαβάζει γι αυτό πάρε βαθιά ανάσα και πρόσεξε τους χαρακτηρισμούς, γιατί μπορεί να βρεθείς προ εκπλήξεως.
Φιλικά πάντα Δημήτρης

όλα καλά σε αυτά που λες.
εξήγησέ μου όμως, ποιος μπορεί να βλέπει και να διαβάζει και να βρεθώ προ εκπλήξεως? με ποιο τρόπο μπορεί εγω να βρεθώ προ εκπλήξεως και από ποιον?

ERRIKA
10/03/2015, 14:37
Μάλλον θα το ξεχάσω αυτό που μου λες στο δικαστήριο όμως, γιατί εκτός των άλλων είμαι και αρκετά έξυπνος.



Είναι τουλάχιστον ηλίθιο απο μεριάς του και απο μεριας της ασφαλιστικής του να το αφήσουνε να πάει στα δικαστήρια.

E μη το συζητάμε τότε. Το θέμα λύθηκε, κέρδισες στα σημεία. Κανείς δε θα τολμήσει να το αφήσει να πάει στο δικαστήριο. Σε καλή μεριά. Να μας (ξανα)γράφεις.:wave2:

sniper
10/03/2015, 14:39
όλα καλά σε αυτά που λες.
εξήγησέ μου όμως, ποιος μπορεί να βλέπει και να διαβάζει και να βρεθώ προ εκπλήξεως? με ποιο τρόπο μπορεί εγω να βρεθώ προ εκπλήξεως και από ποιον?

Κατ' αρχάς μπορείς να φας καμιά μύνηση από το ΚΚΕ, για εξύβριση... :bawl:

ERRIKA
10/03/2015, 14:41
Κατ' αρχάς μπορείς να φας καμιά μύνηση από το ΚΚΕ, για εξύβριση... :bawl:
Τέτοια λέτε στον κόσμο και φοβάται να γράψει μετά...


Φίλε προφήτη μη μασάς, φοβισμένα ανθρωπάκια είναι όλοι τους εδώ μέσα με φαίνεται :p

Cpt. Haddock
10/03/2015, 15:00
[...] Υπ όψιν αυτοί δεν ξέρουνε ότι υπάρχει μάρτυρας οδηγός των κτελ. [...]

Αν διαβαζουν το φορουμ, τωρα το ξερουν :lol:

SHOOTER045
10/03/2015, 15:01
όλα καλά σε αυτά που λες.
εξήγησέ μου όμως, ποιος μπορεί να βλέπει και να διαβάζει και να βρεθώ προ εκπλήξεως? με ποιο τρόπο μπορεί εγω να βρεθώ προ εκπλήξεως και από ποιον?

Ο κόσμος είναι μια σταλιά.
Και αν εσένα είναι το πρώτο σου ατύχημα έχω δει δεκάδες, μην πω εκατοντάδες.
Και εύχομαι να είναι το τελευταίο σου, αλλά προσέχουμε για να έχουμε.
Και ορισμένες φορές η σιωπή είναι χρυσός

profitis
10/03/2015, 15:06
Κατ' αρχάς μπορείς να φας καμιά μύνηση από το ΚΚΕ, για εξύβριση... :bawl:

πότε έβρισα το ΚΚΕ?

profitis
10/03/2015, 15:07
Αν διαβαζουν το φορουμ, τωρα το ξερουν :lol:

Ε τότε το πολύ πολύ να μην εμφανιστεί ο ψευδομάρτυρας.

Cpt. Haddock
10/03/2015, 15:08
πότε έβρισα το ΚΚΕ?

Αισθηση χιουμορ δεν ειχες ποτέ ή φταινε τα νεύρα?

Τελος παντων, ακου λιγο τι σου λενε ολοι περι σιωπης, ειδικα καποιοι, ΚΑΤΙ ξέρουν. :wave2:

akis_trevor
10/03/2015, 15:10
γραφτηκες σημερα,να πεις τον πονο σου,σε θεμα ασχετο με την μοτοσυκλετα,εισαι αντι-κκες,ξυπνιος,στην αρχη δεν υπαρχει μαρτυρας,μετα εμφανιστηκε και θα ερθει να καταθεσει και ερωτω:
τι αλλο μπορει να σου προσφερει το παρον θεμα;

taisteal
10/03/2015, 15:12
γραφτηκες σημερα,να πεις τον πονο σου,σε θεμα ασχετο με την μοτοσυκλετα,εισαι αντικκκες,ξυπνιος,στην αρχη δεν υπαρχει μαρτυρας,μετα εμφανιστηκε και θα ερθει να καταθεσει και ερωτω:
τι αλλο μπορει να σου προσφερει το παρον θεμα;


Αντε ρε με τα παλιοκομμουνια να πουμε...
Να τον σκισει τον αναρχοαπλυτο

:lol:

ggs
10/03/2015, 15:16
Αντε ρε με τα παλιοκομμουνια να πουμε...
Να τον σκισει τον αναρχοαπλυτο

:lol:

καλα ρε δεν βλέπεις να διαβάσεις... απλυτοι κουμουνιστές λεει ... που τους είδες τους αναρχικούς ???... αμαν ρε πστμ μου μια ερωτηση κανει καποιος και ο καθένας εδώ μέσα την διαστρεβλώνει...

taisteal
10/03/2015, 15:18
καλα ρε δεν βλέπεις να διαβάσεις... απλυτοι κουμουνιστές λεει ... που τους είδες τους αναρχικούς ???... αμαν ρε πστμ μου μια ερωτηση κανει καποιος και ο καθένας εδώ μέσα την διαστρεβλώνει...

Ρε ολοι ιδιοι ειναι αυτοι
Τους ξερω εγω
Να αφανιστουν απο τον πλανητη


:a34:

akis_trevor
10/03/2015, 15:18
παιδια μην τσακωνεστε...
εγω ειμαι της αποψης οταν πανε για καταθεση,να του ζητησει να καταθεσει και τα πολιτικα του πιστευω.να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε.μπορει να ειναι και κκε μ-λ ο ανθρωπος!!!

ggs
10/03/2015, 15:19
Ρε ολοι ιδιοι ειναι αυτοι
Τους ξερω εγω
Να αφανιστουν απο τον πλανητη


:a34:

ναι αλλα για την Μαρφιν δεν λες κουβεντα εεε?

taisteal
10/03/2015, 15:21
ναι αλλα για την Μαρφιν δεν λες κουβεντα εεε?



Ε τωρα με μαμησες


:D

manhunter
10/03/2015, 15:23
Γιατί νομίζεις συμφέρει την εταιρεία να σε αποζημιώσει εξωδικαστικά? Μακάρι να αποζημιωθείς στο ακέραιο, αλλά κράτα μικρό καλάθι για τα ποσά. Εδώ σε περιπτώσεις σοβαρών τραυματισμών, και βγάζουν συνυπαιτιότητα.

sotostzav
10/03/2015, 15:24
παιδια μην τσακωνεστε...
εγω ειμαι της αποψης οταν πανε για καταθεση,να του ζητησει να καταθεσει και τα πολιτικα του πιστευω.να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε.μπορει να ειναι και κκε μ-λ ο ανθρωπος!!!

Γιατι ομως Ακη κκε μ-λ και οχι μ-λ κκε?

profitis
10/03/2015, 15:24
Ο κόσμος είναι μια σταλιά.
Και αν εσένα είναι το πρώτο σου ατύχημα έχω δει δεκάδες, μην πω εκατοντάδες.
Και εύχομαι να είναι το τελευταίο σου, αλλά προσέχουμε για να έχουμε.
Και ορισμένες φορές η σιωπή είναι χρυσός

Επίσης η γη είναι τετράγωνη.

profitis
10/03/2015, 15:26
γραφτηκες σημερα,να πεις τον πονο σου,σε θεμα ασχετο με την μοτοσυκλετα,εισαι αντι-κκες,ξυπνιος,στην αρχη δεν υπαρχει μαρτυρας,μετα εμφανιστηκε και θα ερθει να καταθεσει και ερωτω:
τι αλλο μπορει να σου προσφερει το παρον θεμα;

γράφτηκα σήμερα και εγραψα την ιστορία μου σε θέμα σχετικό με ιστορίες δρόμου. το παρον θέμα μπορεί να μου προσφέρει την εμπειρία κάποιου με ανάλογο περιστατικό. σε κάλυψα?

taisteal
10/03/2015, 15:27
Επίσης η γη είναι τετράγωνη.


Και του χρονου φουντουνια...
Μπηκες με υφος σας μαμαω ουλους,και πουλας και πνευμα

:a019:

profitis
10/03/2015, 15:27
παιδια μην τσακωνεστε...
εγω ειμαι της αποψης οταν πανε για καταθεση,να του ζητησει να καταθεσει και τα πολιτικα του πιστευω.να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε.μπορει να ειναι και κκε μ-λ ο ανθρωπος!!!


εγω πάλι είμαι της άποψης ότι δεν ενδιαφέρουν τους δικαστες τα πολιτικά πιστευω του καθενός. ψάξτο

DAYMAN
10/03/2015, 15:31
αυτο τι το θελεις;Οτι καινα ειναι ο καθενας μας; "Ένας άπλυτος κομουνιστής είναι όπως και η γυναίκα του"

skylaros
10/03/2015, 15:31
Και καλά η άλλη ήταν άπλυτη (τη μύρισες ? και τον άντρα της, λαγόσκυλο είσαι ? :p ) Η δικιά σου με τη συνάδελφο που πήγαιναν φρεσκοπλυμένες ? :a13:

Νεύρα αν έχεις μετά από κοντά τρεις μήνες από τη μέρα του συμβάντος να επισκεφτείς ειδικό.

Σε ότι αφορά το ίδιο το περιστατικό αφού έχεις βγάλει απόφαση γιατί μπήκες να το γράψεις? υποτίθεται πως εδώ μπαίνεις για δημόσιο διάλογο. Όπως και να έχει και πέραν της πλάκας αν έχεις δίκιο σου εύχομαι να βρεις άκρη και να αποζημιωθείς στο ακέραιο :) :beer:

profitis
10/03/2015, 15:36
Γιατί νομίζεις συμφέρει την εταιρεία να σε αποζημιώσει εξωδικαστικά? Μακάρι να αποζημιωθείς στο ακέραιο, αλλά κράτα μικρό καλάθι για τα ποσά. Εδώ σε περιπτώσεις σοβαρών τραυματισμών, και βγάζουν συνυπαιτιότητα.

μάλιστα. τότε να το ξέρουμε. να κάνουμε όλοι αρνητική δήλωση όταν φταίμε, να πηγαινουμε δικαστικά για να βγαίνει συνυπαιτιότητα. τα θες και τα λες? Δεν νομίζω αλλά είμαι σίγουρος ότι συμφέρει να με αποζημιώσουνε εξωδικαστικά, γιατί μετά θα πληρώσουνε επιπλέον ψυχική οδύνη, εξοδα δικηγόρου, έξοδα οδικης βοήθειας, έξοδα μετακίνησης μου όλο αθυτο τον καιρό. Επίσης σε περιπτώσεις σοβαρών τραυματισμών τα ποσά αποζημιώσεων είναι τεράστια, αλλά έτσι όπως το λες είναι σαν να λες ότι στις περιπτωσεις σοβαρων τραυματισμων βγαίνει συνιπαιτιότητα. απλώς εκεί τα ξεψαχνίζουν όλα.

profitis
10/03/2015, 15:37
Και του χρονου φουντουνια...
Μπηκες με υφος σας μαμαω ουλους,και πουλας και πνευμα

:a019:


όχι δεν πουλάω πνεύμα. απαντάω σε αναλογο ύφος.

akis_trevor
10/03/2015, 15:38
Γιατι ομως Ακη κκε μ-λ και οχι μ-λ κκε?

Γιατι το κκε μλ παιρνει 0.001 παραπανω απτο μλ κκε αρα ειναι και πιο πιθανο...:D

@προφητη: αν θες την αποψη καποιου αλλου,θα πρεπει το υφος σου να ειναι αναλογο.επισης σαφως και δεν αφορα τα πολιτικα του πιστευω κανεναν αλλο,αρα δεν θα επρεπε να ενδιαφερουν κι εσενα.

taisteal
10/03/2015, 15:39
όχι δεν πουλάω πνεύμα. απαντάω σε αναλογο ύφος.


Το υφος το καθορισες εσυ,βριζοντας απο το πρωτο ποστ και αναγκαζοντας τους μοντ
να σβηνουν τις βρισιες σου.

profitis
10/03/2015, 15:40
Γιατι το κκε μλ παιρνει 0.001 παραπανω απτο μλ κκε αρα ειναι και πιο πιθανο...:D

@προφητη: αν θες την αποψη καποιου αλλου,θα πρεπει το υφος σου να ειναι αναλογο.επισης σαφως και δεν αφορα τα πολιτικα του πιστευω κανεναν αλλο,αρα δεν θα επρεπε να ενδιαφερουν κι εσενα.

εμένα δεν με ενδιαφέρουν αλλά μου λένε πολλά. τον δικαστή πάλι όχι. σε κάλυψα?

profitis
10/03/2015, 15:40
Το υφος το καθορισες εσυ,βριζοντας απο το πρωτο ποστ και αναγκαζοντας τους μοντ
να σβηνουν τις βρισιες σου.

τότε λύθηκε η απορία σου

sniper
10/03/2015, 15:41
εμένα δεν με ενδιαφέρουν αλλά μου λένε πολλά. τον δικαστή πάλι όχι. σε κάλυψα?

Κάτι άλλο πέραν του ατυχήματος έχεις να μας πεις;

Μηχανάκι εχεις;

akis_trevor
10/03/2015, 15:42
εμένα δεν με ενδιαφέρουν αλλά μου λένε πολλά. τον δικαστή πάλι όχι. σε κάλυψα?

Δεν θα το λεγα...

gior-gos
10/03/2015, 15:43
Αυτοι οι συμμοριτες δεν εχουν μπεσα... Τα βλεπεις. Αν ο άλλος ηταν σωστος Έλλην και πατριωτης, θα τον ειχε αποζημιωσει και με το παραπανω τον ανθρωπο χωρις δικαστηρια και αηδιες.

ggs
10/03/2015, 15:45
παντως , έχουμε καθαρο target fixation δισταγμο στο γκαζι και φρενο πανικου..

spyrakos35
10/03/2015, 15:46
παντως , έχουμε καθαρο target fixation δισταγμο στο γκαζι και φρενο πανικου..

Αφου ειχε κλειστα ματια λεμεεεεεεεεεε

SHOOTER045
10/03/2015, 15:46
όχι δεν πουλάω πνεύμα. απαντάω σε αναλογο ύφος.

Εγώ σου είπα - έγραψα, η σιωπή είναι χρυσός γιατί δεν μπορείς να ξέρεις ποίος εινσι πίσω απ το πληκτρολόγιο και διαβάζει, και απαντάς μέσα στην ειρωνεία για στρογγυλές γαίες, και λοιπές πίπες.
Επιμένεις να κινηθείς εξωδικαστικα γιατί δεν συμφέρει λες τον άλλο,εφ όσον έχει ασφάλεια στα @@ του θα ανέβει το bonus malus ,εκτός αν έχεις εσύ λόγο να μην γίνει η νόμιμη διαδικασία και θες εξωδικαστικα να αποζημιωθεις.
Καντο
Και αν ξανάρθεις προς τα εδώ μην μας πεις ότι σε τρέχει για εκβιασμό

profitis
10/03/2015, 15:47
Κάτι άλλο πέραν του ατυχήματος έχεις να μας πεις;

Μηχανάκι εχεις;

ειχα vstrom τράκαρα και διαλύθηκε

ggs
10/03/2015, 15:47
Αφου ειχε κλειστα ματια λεμεεεεεεεεεε

για την άλλη λεμε

spyrakos35
10/03/2015, 15:48
για την άλλη λεμε

Με εξι σελιδες σε δυο ωρες τα εχασα ο ερμος.....

Bowleno
10/03/2015, 15:49
Εγώ σου είπα - έγραψα, η σιωπή είναι χρυσός γιατί δεν μπορείς να ξέρεις ποίος εινσι πίσω απ το πληκτρολόγιο και διαβάζει, και απαντάς μέσα στην ειρωνεία για στρογγυλές γαίες, και λοιπές πίπες.
Επιμένεις να κινηθείς εξωδικαστικα γιατί δεν συμφέρει λες τον άλλο,εφ όσον έχει ασφάλεια στα @@ του θα ανέβει το bonus malus ,εκτός αν έχεις εσύ λόγο να μην γίνει η νόμιμη διαδικασία και θες εξωδικαστικα να αποζημιωθεις.
Καντο
Και αν ξανάρθεις προς τα εδώ μην μας πεις ότι σε τρέχει για εκβιασμό

Στο 1ο ποστ λέει ότι η ζημιά είναι 3.500 και η τρέχουσα αξία του οχήματος 3.000 ;)

profitis
10/03/2015, 15:49
Εγώ σου είπα - έγραψα, η σιωπή είναι χρυσός γιατί δεν μπορείς να ξέρεις ποίος εινσι πίσω απ το πληκτρολόγιο και διαβάζει, και απαντάς μέσα στην ειρωνεία για στρογγυλές γαίες, και λοιπές πίπες.
Επιμένεις να κινηθείς εξωδικαστικα γιατί δεν συμφέρει λες τον άλλο,εφ όσον έχει ασφάλεια στα @@ του θα ανέβει το bonus malus ,εκτός αν έχεις εσύ λόγο να μην γίνει η νόμιμη διαδικασία και θες εξωδικαστικα να αποζημιωθεις.
Καντο
Και αν ξανάρθεις προς τα εδώ μην μας πεις ότι σε τρέχει για εκβιασμό

αμα ήταν στ αρχίδια του, θα έκανε θετικη δήλωση εξ αρχής. τώρα ας πληρώσει και δικηγόρο που δεν έχει νομική προστασία.
όταν ξανάρθω προς τα δω να είσαι σίγουρος ότι θα σου πω ότι τρέχει και δεν φτάνει

Bowleno
10/03/2015, 15:51
Με εξι σελιδες σε δυο ωρες τα εχασα ο ερμος.....

ούτε γκόμενα να είχε ανοίξει το θρεντ......:D

alres
10/03/2015, 15:51
:lol:

sniper
10/03/2015, 15:51
Στο 1ο ποστ λέει ότι η ζημιά είναι 3.500 και η τρέχουσα αξία του οχήματος 3.000 ;)

Kαλά αυτό δεν λέει κάτι.....

profitis
10/03/2015, 15:53
Στο 1ο ποστ λέει ότι η ζημιά είναι 3.500 και η τρέχουσα αξία του οχήματος 3.000 ;)

έτσι ακριβώς. αν είχες μια μικρή ιδέα θα ήξερες ότι υπάρχουν 2 περιπτώσεις να πάρεις λεφτά στο χέρι και να μην επισκευάσεις το όχημά σου. 1ον) αν το όχημα καταστράφηκε ολοσχερώς (δηλ να έγινε σμπαράλια) και 2ον) αν η αποκατάσταση της ζημιάς υπερβαίνει την αξία του αυτοκινήτου πριν το τρακάρισμα. έτσι σε εμένα η ζημιά υπερβαίνει την αξία του αυτοκινήτου και θα αποζημιωθώ όσο κόστιζε πριν το ατύχημα και όσο πουλιούνται δηλ. ίδια μοντέλα μεταχειρισμένα. δηλ 3.000. εντάξει ή θες περισσότερη εξήγηση?

devil's animal
10/03/2015, 15:54
ειχα vstrom τράκαρα και διαλύθηκε


ποιος εφταιγε? το μηχανακι βγηκε ολικη? αποζημιωθηκες απο καμια ασφαλιστικη?

profitis
10/03/2015, 15:56
ποιος εφταιγε? το μηχανακι βγηκε ολικη? αποζημιωθηκες απο καμια ασφαλιστικη?

εγώ έφταιγα, το παραδέχθηκα, η ζημια επιβάρυνε εμένα και δεν το έφτιαξα γιατί δεν με σύμφερε. ο άλλος αποζημιώθηκε από την ασφαλιστική μου

Cpt. Haddock
10/03/2015, 15:59
έτσι ακριβώς. αν είχες μια μικρή ιδέα θα ήξερες [...] εντάξει ή θες περισσότερη εξήγηση?

Ρε φιλε, στο λενε τοσοι και τοσοι εδω μεσα οτι το υφος σου ενοχλει. Τι αλλο θες πια? Δεν εισαι σπιτι σου να μιλας όπως θελεις σε όποιον θελεις. Αν μπηκες για να γραψεις και να μαθεις τι και πως, καλως. Αν παλι θες να το παιξεις ξερολας και τιμητης των παντων δε σε βλεπω να στεριώνεις.

Διαβασε λιγο τι σου λέμε, ασε την ξερομαγκια για το πεζοδρόμιο και - ξαναλέω - όταν καποιοι σου λένε "η σιωπη ειναι χρυσος", κατι ξέρουν, οποτε ειρωνιες περι τετράγωνης γης εσενα βλαπτουν τελικα. Δεν έχουμε κατι μαζι σου, αλλα α) οι κανονες εδω στο φορουμ δε συμπαθουν τις βρισιες και το νταϊλικι, β) σε θεματα ατυχημάτων, τροχαιας, δικαστηρίων, οσο λιγοτερα γραφεουμε, τόσο καλυτερα. Το φόρουμ ειναι δημόσιο, όποιος θελει μπαίνει και διαβαζει.

Bowleno
10/03/2015, 15:59
έτσι ακριβώς. αν είχες μια μικρή ιδέα θα ήξερες ότι υπάρχουν 2 περιπτώσεις να πάρεις λεφτά στο χέρι και να μην επισκευάσεις το όχημά σου. 1ον) αν το όχημα καταστράφηκε ολοσχερώς (δηλ να έγινε σμπαράλια) και 2ον) αν η αποκατάσταση της ζημιάς υπερβαίνει την αξία του αυτοκινήτου πριν το τρακάρισμα. έτσι σε εμένα η ζημιά υπερβαίνει την αξία του αυτοκινήτου και θα αποζημιωθώ όσο κόστιζε πριν το ατύχημα και όσο πουλιούνται δηλ. ίδια μοντέλα μεταχειρισμένα. δηλ 3.000. εντάξει ή θες περισσότερη εξήγηση?

Καλά, βρήκες κι εσύ άνθρωπο να του εξηγήσεις τι σημαίνει το "έλα παππού μου να σου δείξω τα χωράφια σου" (ισχύει ότι σου είπε ο Shooter, αν δεν ξέρεις με ποιόν μιλάς....)

Άλλο ήταν το νόημα αυτου που είπα.

Τέσπα, ελπίζω να αποζημιωθείς γιατί όλοι εδώ, λίγο ως πολύ έχουμε περάσει παρόμοιες φάσεις.

Οι όποιες χυδαιολογίες σε όποιον και αν απευθύνονται να ξέρεις δεν έχουν βοηθήσει ΠΟΤΕ (το γνωρίζω, πολλάκις, από 1ο χέρι....) :wave2:

bros400pgm
10/03/2015, 16:01
Τωρα που το ξαναδιαβασα, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η ασφαλιστικη του αλλου θα εχει σαν αποδειξη τα λεγομενα σου περι κλειστων ματιων και λοιπων κατηγοριων και παροξυσμων.
Θα ζητηθουν τα ηλεκτρονικα αρχεια απο τον ιδιοκτητη του moto.gr ωστε να συσχετισθει το ηλεκτρονικο σου αποτυπωμα με την ταυτοτητα σου για να αποδειξουν οτι εισαι ο αντρας του θυματος. Το εχω ξαναδει το εργο :smokin:
Με κλειστα ματια του οδηγου, κλειστα του συνοδηγου και μοναδικου μαρτυρα (κατα τα λεγομενα σου) το εργακι θα λεγεται "ΜΑΤΙΑ ΕΡΜΗΤΙΚΑ ΚΛΕΙΣΤΑ" και συντομα θα αναζητατε αγγελιες στο car.gr μπας και βρεις κατι να μετακινησε. Για την γυναικα σου δεν μιλαω, μακαρι να μην πτοειθει με το ατυχημα της και να συνεχισει να οδηγει μεχρι τα βαθεια γεραματα της :a014:

profitis
10/03/2015, 16:01
Ρε φιλε, στο λενε τοσοι και τοσοι εδω μεσα οτι το υφος σου ενοχλει. Τι αλλο θες πια? Δεν εισαι σπιτι σου να μιλας όπως θελεις σε όποιον θελεις. Αν μπηκες για να γραψεις και να μαθεις τι και πως, καλως. Αν παλι θες να το παιξεις ξερολας και τιμητης των παντων δε σε βλεπω να στεριώνεις.

Διαβασε λιγο τι σου λέμε, ασε την ξερομαγκια για το πεζοδρόμιο και - ξαναλέω - όταν καποιοι σου λένε "η σιωπη ειναι χρυσος", κατι ξέρουν, οποτε ειρωνιες περι τετράγωνης γης εσενα βλαπτουν τελικα. Δεν έχουμε κατι μαζι σου, αλλα α) οι κανονες εδω στο φορουμ δε συμπαθουν τις βρισιες και το νταϊλικι, β) σε θεματα ατυχημάτων, τροχαιας, δικαστηρίων, οσο λιγοτερα γραφεουμε, τόσο καλυτερα. Το φόρουμ ειναι δημόσιο, όποιος θελει μπαίνει και διαβαζει.

όποιος θέλει πολύ καλά κάνει και μπαίνει και διαβάζει. το ύφος μου είναι ανάλογο του ύφους που μου μιλάνε. σε έναν βλάκα θα απαντήσω αναλόγως. σε έναν κακοπροαίρετο επίσης. σε έναν καλοπροαίρετο ανάλογα.

Cpt. Haddock
10/03/2015, 16:02
όποιος θέλει πολύ καλά κάνει και μπαίνει και διαβάζει. το ύφος μου είναι ανάλογο του ύφους που μου μιλάνε. σε έναν βλάκα θα απαντήσω αναλόγως. σε έναν κακοπροαίρετο επίσης. σε έναν καλοπροαίρετο ανάλογα.

Οχι, δεν ειναι αναλογο, επισης το πώς απαντας σε χαρακτηριζει κι εσενα, αλλωστε δεν εισαι η αυθεντια για να κρινεις. Ξεκολα λιγο και παμε παρακατω. :wave2:

sniper
10/03/2015, 16:04
όποιος θέλει πολύ καλά κάνει και μπαίνει και διαβάζει. το ύφος μου είναι ανάλογο του ύφους που μου μιλάνε. σε έναν βλάκα θα απαντήσω αναλόγως. σε έναν κακοπροαίρετο επίσης. σε έναν καλοπροαίρετο ανάλογα.

Και πράττεις σοφά, αρκεί ο βλάκας και ο κακοπροαίρετος να μην ειναι διπλάσιος απο εσένα. :bawl:

profitis
10/03/2015, 16:06
Τωρα που το ξαναδιαβασα, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η ασφαλιστικη του αλλου θα εχει σαν αποδειξη τα λεγομενα σου περι κλειστων ματιων και λοιπων κατηγοριων και παροξυσμων.
Θα ζητηθουν τα ηλεκτρονικα αρχεια απο τον ιδιοκτητη του moto.gr ωστε να συσχετισθει το ηλεκτρονικο σου αποτυπωμα με την ταυτοτητα σου για να αποδειξουν οτι εισαι ο αντρας του θυματος. Το εχω ξαναδει το εργο :smokin:
Με κλειστα ματια του οδηγου, κλειστα του συνοδηγου και μοναδικου μαρτυρα (κατα τα λεγομενα σου) το εργακι θα λεγεται "ΜΑΤΙΑ ΕΡΜΗΤΙΚΑ ΚΛΕΙΣΤΑ" και συντομα θα αναζητατε αγγελιες στο car.gr μπας και βρεις κατι να μετακινησε. Για την γυναικα σου δεν μιλαω, μακαρι να μην πτοειθει με το ατυχημα της και να συνεχισει να οδηγει μεχρι τα βαθεια γεραματα της :a014:


1ον) βλέπεις πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας μου φαίνεται. πόσα χρονάκια λες να φάω? τα ισόβια τα γλιτώνω? 2ον) κλειστά μάτια είχε η οδηγός που μας τράκαρε. κλειστά μάτια συνοδηγού που είδες? στον ύπνο σου? συνοδηγό δεν είχε αυτή. είχε η γυναίκα μου και τα είδε όλα και αυτή όπως και η γυναίκα μου. επίσης μοναδικός μάρτυρας και αποδεδειγμένα είναι ο οδηγός των κτελ. οπότε το εργάκι θα λέγεται "τους πηρανε και τα σώβρακα" 3ον) ήδη ψάχνω αμάξι γιατί όπως γράφω και παραπάνω η αποκατάσταση της ζημιας υπαιρβενει την αξια του αυτοκινητου, οπότε είναι ασύμφορη και θα με αποζημιώσουν για να πάρω άλλο αμάξι.

SHOOTER045
10/03/2015, 16:11
Ποίο βολικό θα ήταν να έλεγες ποτέ και που έγινε το ατύχημα.
Μπορεί να έβρισκες και άλλον μαρτύρα

sniper
10/03/2015, 16:12
1ον) βλέπεις πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας μου φαίνεται. πόσα χρονάκια λες να φάω? τα ισόβια τα γλιτώνω? 2ον) κλειστά μάτια είχε η οδηγός που μας τράκαρε. κλειστά μάτια συνοδηγού που είδες? στον ύπνο σου? συνοδηγό δεν είχε αυτή. είχε η γυναίκα μου και τα είδε όλα και αυτή όπως και η γυναίκα μου. επίσης μοναδικός μάρτυρας και αποδεδειγμένα είναι ο οδηγός των κτελ. οπότε το εργάκι θα λέγεται "τους πηρανε και τα σώβρακα" 3ον) ήδη ψάχνω αμάξι γιατί όπως γράφω και παραπάνω η αποκατάσταση της ζημιας υπαιρβενει την αξια του αυτοκινητου, οπότε είναι ασύμφορη και θα με αποζημιώσουν για να πάρω άλλο αμάξι.

Βεβαια, αν κερδίσεις τη δίκη, μπορεί να σου πουν και το άλλο:

Αξία αυτοκινήτου : 3500
μείον την αξία που θα το πουλήσεις ανταλλακτικά/σκραπ :1500
σου βγάζει αποζημίωση: 2000

Και μην το γελάς καθόλου.