PDA

View Full Version : ΠΡΕΣΠΕΣ



ON-OFF
12/03/2015, 15:59
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΜΙΑ ΔΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΕΛΗ ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΕΣΠΕΣ

http://i832.photobucket.com/albums/zz243/eskandalis/FOTOS/ScreenShot001.png (http://s832.photobucket.com/user/eskandalis/media/FOTOS/ScreenShot001.png.html)


ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ
ΜΕ ΣΚΗΝΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΛΙΜΝΕΣ ΟΣΟ ΤΟ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ
ΤΗΝ ΘΕΑ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ-ΨΗΤΑ-ΤΣΙΠΟΥΡΑ ΚΤΛ.



ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

spyrakos35
12/03/2015, 20:16
Στο νησακι των πρεσπων αν επιτρεπεται και αν μπορειτε να περασετε τα μηχανακια απο τη γεφυρα......

Ειπα γω τωρα

sek
12/03/2015, 21:08
Τέλος Απριλίου το βλέπω να παγώνετε εκεί πάνω σε σκηνή.

Έχω πάει στον Αγ. Αχίλλειο τέλος Αυγούστου, στα Πρέσπια, το βράδυ είχε τρελή υγρασία και κρύο. Έχει έναν ξενώνα όμως και μπορείτε να μείνετε εκεί.
Η γέφυρα είναι για πεζούς, δεν νομίζω να μπορείτε να περάσετε με τα μηχανάκια.

http://agiosahilios.gr

amyroukai
12/03/2015, 21:11
Στο νησακι των πρεσπων αν επιτρεπεται και αν μπορειτε να περασετε τα μηχανακια απο τη γεφυρα......

Ειπα γω τωρα

Ντεν πιτρεπετε τετοια καφριλα.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
13/03/2015, 12:25
δεν θα πρωτινα ελευθεση κατασκινωση μπορειτε να βρειτε δωματια φτυνα με μια ερευνα στο ιντερνετ. παντος το 2014 εκανα εκδρομη από παρασκευη μεχρη κυριακη βραδυ με την κατερινα δες εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141483

RizlaPlusPlus
13/03/2015, 12:34
Το να κατασκηνωσεις Πρεσπες τελος Απριλιου ειναι σκετη αυτοκτονια, κατα τη γνωμη μου και των υπολοιπων προλαλησαντων.
Αν οντως το λεει η καρδια σου παντως, δε νομιζω να δυσκολευτεις να βρεις σημειο να κατασκηνωσεις. Ολη η περιοχη γυρω απο τις Πρεσπες ειναι επι το πλειστον δασος/ξεροτοπι (αναλογα αν μιλαμε για πιο ψηλα/χαμηλα) και οι ντοπιοι ειναι πολυ εξυπηρετικοι, στη δικη μου περιπτωση δηλαδη μου χουν προτεινει και μερος για ελευθερο. Ενα καλο παραδειγμα: μπορεις να ανεβεις πανω στην παλια κονσερβοποιια, το μερος ειναι ερημο (και ωραιο για χαζι), καταπρασινο και δε θα σε παρει και χαμπαρι κανεις αμα εισαι και διακριτικος. Πραγμα που σημαινει οτι ισως κ να σε βρουν παγοκολωνα μετα απο καμια 3ετια βεβαια, αλλα θα εμπιστευτω το οτι γνωριζεις τι κανεις.
Αν παλι ψηθεις για ξενωνα, μιλα. Κατι θα κανουμε κ γι'αυτο :)

Vice
13/03/2015, 14:31
Το πρωί θα σας βρούνε παγάκια. Δωμάτιο χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Pan (dvs)
13/03/2015, 14:34
Το πρωί θα σας βρούνε παγάκια. Δωμάτιο χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Μην τον φοβασαι,ειναι μαθημενος στα κρυα.:D

MG-KTiNoS
13/03/2015, 15:52
Ένα θα σου πω, αν μπορείς πάρε βάρκα και πήγαινε στα ασκηταριά της λίμνης....
Δεν θα το ξεχάσεις ποτέ όσο ζεις
:)

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
13/03/2015, 16:51
Ένα θα σου πω, αν μπορείς πάρε βάρκα και πήγαινε στα ασκηταριά της λίμνης....
Δεν θα το ξεχάσεις ποτέ όσο ζεις
:)
ναι είναι μια λυση αν δεν σε φανε τα φιδια....:lol:

ON-OFF
14/03/2015, 19:50
Μην τον φοβασαι,ειναι μαθημενος στα κρυα.:D

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ PAN. !!!

ON-OFF
14/03/2015, 19:55
Τέλος Απριλίου το βλέπω να παγώνετε εκεί πάνω σε σκηνή.

Έχω πάει στον Αγ. Αχίλλειο τέλος Αυγούστου, στα Πρέσπια, το βράδυ είχε τρελή υγρασία και κρύο. Έχει έναν ξενώνα όμως και μπορείτε να μείνετε εκεί.
Η γέφυρα είναι για πεζούς, δεν νομίζω να μπορείτε να περάσετε με τα μηχανάκια.

http://agiosahilios.gr


ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΧΙΛΛΕΙΟ ΠΑΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ? Ο ΞΕΝΩΝΑΣ ΝΟΙΚΙΑΖΕΤΕ ? ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΜΕΡΟΣ
ΙΣΩΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΟΣΚΙ Η ΠΑΛΙΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΜΕ ΣΚΕΠΑΣΤΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΨΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ
ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΒΡΟΧΗ.

ON-OFF
14/03/2015, 19:57
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΩ ΣΤΗΝ ΛΙΜΝΗ Η ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΡΑΒΗΧΤΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ
ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΧΩΡΙΟ ΟΠΩΣ Η ΟΞΕΙΑ ΑΠΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΧΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΙΜΝΗ.

sek
14/03/2015, 20:57
ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΧΙΛΛΕΙΟ ΠΑΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ? Ο ΞΕΝΩΝΑΣ ΝΟΙΚΙΑΖΕΤΕ ? ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΜΕΡΟΣ
ΙΣΩΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΟΣΚΙ Η ΠΑΛΙΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΜΕ ΣΚΕΠΑΣΤΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΨΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ
ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΒΡΟΧΗ.

Απ' όσο γνωρίζω από την γέφυρα μπορεί να περάσει μόνο ποδήλατο. Ο ξενώνας έχει ενοικιαζόμενα δωμάτια και θα σου πουν αν μπορείς να περάσεις με την μηχανή. Επικοινωνία: τηλ 23850 46601
κιν 6948001806 e-mail: info@agiosahilios.gr

332388

Το να ανάψετε φωτιά στην περιοχή ίσως δεν είναι και η καλύτερη ιδέα.

γιωτάς
14/03/2015, 23:21
Επίσημα μηχανή δεν πάει. Υπαρχει ταμπελα που το γραφει. Ομως έχω δει γουρουνα να πηγαίνει, αλλά εκεί φαίνεται ποιος σέβεται τον χώρο και ποιος οχι.

Στους ψαράδες Σεπτεμβρη μήνα βρίσκεις δίκλινο με 30 ευρώ και πρωινό. Κανε ενα τσεκ.

tomy
15/03/2015, 01:42
Επίσημα μηχανή δεν πάει. Υπαρχει ταμπελα που το γραφει. Ομως έχω δει γουρουνα να πηγαίνει, αλλά εκεί φαίνεται ποιος σέβεται τον χώρο και ποιος οχι.

Στους ψαράδες Σεπτεμβρη μήνα βρίσκεις δίκλινο με 30 ευρώ και πρωινό. Κανε ενα τσεκ.

Η γουρουνα ηταν της εκκλησίας, είχε "θεία" άδεια..

SHOOTER045
15/03/2015, 07:41
Απ' όσο γνωρίζω από την γέφυρα μπορεί να περάσει μόνο ποδήλατο. Ο ξενώνας έχει ενοικιαζόμενα δωμάτια και θα σου πουν αν μπορείς να περάσεις με την μηχανή. Επικοινωνία: τηλ 23850 46601
κιν 6948001806 e-mail: info@agiosahilios.gr

332388

Το να ανάψετε φωτιά στην περιοχή ίσως δεν είναι και η καλύτερη ιδέα.

Υπάρχει ένα παλικάρι από εκεί, έχει ξενώνα εντουρας.
Πάμε μαζί σκοπευτήριο θα βρω το τηλέφωνο τού και θα το ποσταρω

γιωτάς
15/03/2015, 14:31
Η γουρουνα ηταν της εκκλησίας, είχε "θεία" άδεια..

Αν η γουρούνα είχε θεία άδεια δε θα χρειαζόταν γέφυρα... :bawl:



Μάλλον λογαριασε με τον ξενοδόχο...

stavrouliasp
15/03/2015, 20:45
Σου βάζω και ακόμη ένα ταξιδάκι που είχα κάνει στα μέρη αυτά, με αρκετό χώμα, μήπως και σου δώσω καμιά ιδέα.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=109948

tomy
15/03/2015, 20:51
Αν η γουρούνα είχε θεία άδεια δε θα χρειαζόταν γέφυρα... :bawl:



Μάλλον λογαριασε με τον ξενοδόχο...

Τοτε θα είχε την "θεία χαρη".. :P

OldMan
16/03/2015, 13:03
Στην "παραλία" (λιγο πριν το φυλάκιο) υπαρχει αρκετός και άνετος χωρος για κατασκήνωση, αρκεί να μην βγαζετε τα πουλάκια σας για κατούρημα χύμα...

(θα τα κάψει η πάχνη και θα στεναχωρηθούν οι bird-watchers..)

ON-OFF
16/03/2015, 21:45
Στην "παραλία" (λιγο πριν το φυλάκιο) υπαρχει αρκετός και άνετος χωρος για κατασκήνωση, αρκεί να μην βγαζετε τα πουλάκια σας για κατούρημα χύμα...

(θα τα κάψει η πάχνη και θα στεναχωρηθούν οι bird-watchers..)

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΑΠΟ ΠΡΕΣΠΕΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΝ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΓΙΑ ΑΓΙΟ ΑΧΙΛΛΕΙΟ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΦΙΛΕ OLDMAN ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ. ΕΚΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΩΣ ΚΟΥΛΑ ΠΛΑΖΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΤΗΡΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΕΠΑΣΤΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ. ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΑΝΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΛΑ
ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΚΛΕΙΘΟΥΝ ΦΘΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΜΑΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΥΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ.
ΕΚΤΕΝΕΣΤΕΡΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΘΕΟΥ ΘΕΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩΝΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΟΠΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΥΣ ΕΚΔΡΟΜΕΙΣ.

ΝΑ΄ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ.

ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :beer: :beer: :beer:

Pan (dvs)
17/03/2015, 12:43
Kαλα να περασετε.

OldMan
17/03/2015, 14:44
Και βόλτα στον Βαρνούντα μόνο αν βρεχει ΚΑΤΩ...
(γιατί σιγουρα δεν θα βρεχει επάνω..)