PDA

View Full Version : F650 GS ΑΞΙΖΕΙ???



o teos
14/03/2015, 09:28
Δεδομενου οτι καλο το scooter αλλα μηχανη δεν ειναι, ψαχνω κατι να κανει την ιδια δουλεια αλλα να ναι και για καμια κοντινη εξορμηση 70-100 χλμ το περισοτερο μιας και για τις εσωτερικες αναζητησεις εχω το τερας.... κατεληξα στο απο πανω (bmw 650 f 04-05 μοντελο) μιας και το μπατζετ ειναι top 2000 ευρα για αυτη την αγορα.. η ερωτηση ειναι αν αξιζει σαν μηχανη. τυχων ζημιες ακυρες η προβληματα.. θα εκτιμηθουν αποψεις απο κατοχους ιδιαιτερα... :D

amyroukai
14/03/2015, 09:33
Αξίζει, αν είναι σε καλή κατάσταση, γιατί τα ανταλλακτικά είναι λίγο κάπως αν δεν τα βρεις μετάχειρα.
Δεν καίει, στρίβει πολύ πολύ ωραία, δεν χαλάει.
Εύκολο στο "χέρι" εκτός από ρύθμιση βαλβίδων όπου πρέπει να λύσεις τα πάντα για να πιάσεις το καπάκι...
Τα φώτα του πολύ μέτρια σε σκοτεινό επαρχιακό. Το φρένο λίγο οριακό σαν δύναμη (το συνηθίζεις και φρενάρεις από πιο νωρίς τέλος πάντων).
Δεν βολεύτηκα την απόσταση σέλας/μαρσπιέ λόγω ύψους και η πίσω ειδικά ανάρτηση ακόμα και με τέρμα σφιγμένη προφόρτιση ήταν μαλακή (αλλά είμαι και μπαμπάτσικο αγόρι).

MikeG
14/03/2015, 09:33
Από τα καλύτερα και πιο αξιόπιστα μηχανάκια που έχουν βγάλει οι Βαυαροί. Και βέβαια φοράει Rotax. Ψάξου λίγο στο forum στο section BMW και θα βρεις πολύ υλικό. Δε χρειάζεται πολλά, λαδάκια και βενζίνη. Το μόνο άκυρο που αντιμετώπισα εγώ στα 75000 μέχρι να το δώσω ήταν ένα τσάκισμα των καλωδίων στο λαιμό το οποίο μου προκαλούσε σβησίματα. Το έφτιαξα και όλα good.


p.s Ανταλλακτικά πουλάνε πλέον και στις λαϊκές. Εξάλλου δε ξέρω τι μπορεί να εννοούμε ανταλλακτικά μιας και κατά 90% δε θα χρειαστεί ποτέ κάποιος κάτι ιδιαίτερο που το βρίσκεις μόνο από BMW Dealer. Συν ότι το δίκτυο έχει άπειρα site που πουλάνε.

o teos
14/03/2015, 09:41
Ευχαριστω για τις αμεσες και κατατοπιστικες απαντησεις απ τους ειδημονες του ειδους....εχω βρει 2-3 σε καλη σχετικα κατασταση μενει να τα δω απο κοντα...:beer:

Torkakis
21/04/2015, 12:12
Δεδομενου οτι καλο το scooter αλλα μηχανη δεν ειναι, ψαχνω κατι να κανει την ιδια δουλεια αλλα να ναι και για καμια κοντινη εξορμηση 70-100 χλμ το περισοτερο μιας και για τις εσωτερικες αναζητησεις εχω το τερας.... κατεληξα στο απο πανω (bmw 650 f 04-05 μοντελο) μιας και το μπατζετ ειναι top 2000 ευρα για αυτη την αγορα.. η ερωτηση ειναι αν αξιζει σαν μηχανη. τυχων ζημιες ακυρες η προβληματα.. θα εκτιμηθουν αποψεις απο κατοχους ιδιαιτερα... :D

Έχω κόκκινη BMW μοντέλο 2004 με 74.000 χιλιόμετρα.Αν Θέλεις....

Panos76
21/04/2015, 12:21
Να μπω σφήνα στην κουβέντα, επειδή μου αρέσει κ εμένα το μηχανάκι, με μια ερώτηση:

Γιατί αυτό και όχι το τρανσάλπ;

zopas
21/04/2015, 12:38
Από τα καλύτερα και πιο αξιόπιστα μηχανάκια που έχουν βγάλει οι Βαυαροί. Και βέβαια φοράει Rotax. Ψάξου λίγο στο forum στο section BMW και θα βρεις πολύ υλικό. Δε χρειάζεται πολλά, λαδάκια και βενζίνη. Το μόνο άκυρο που αντιμετώπισα εγώ στα 75000 μέχρι να το δώσω ήταν ένα τσάκισμα των καλωδίων στο λαιμό το οποίο μου προκαλούσε σβησίματα. Το έφτιαξα και όλα good.


p.s Ανταλλακτικά πουλάνε πλέον και στις λαϊκές. Εξάλλου δε ξέρω τι μπορεί να εννοούμε ανταλλακτικά μιας και κατά 90% δε θα χρειαστεί ποτέ κάποιος κάτι ιδιαίτερο που το βρίσκεις μόνο από BMW Dealer. Συν ότι το δίκτυο έχει άπειρα site που πουλάνε.

+1000

zopas
21/04/2015, 12:39
Να μπω σφήνα στην κουβέντα, επειδή μου αρέσει κ εμένα το μηχανάκι, με μια ερώτηση:

Γιατί αυτό και όχι το τρανσάλπ;

Ποιο τρανσαλπ? αν εννοεις το 650 ξεχνα το..το ΤΑ700 ναι...

Gia
21/04/2015, 12:48
Καλησπέρα
Εαν το θέλεις για πόλη και καθημερινή μετακίνηση νομίζω θα είσαι πολύ ευχαριστημένος. Το δικό μου είναι μοντέλο 07 και έχει πλέον 100.000+ . όλα σχεδόν μέσα στην Αθήνα και κυρίως στο κέντρο. Απο ζημιές μου έχει βγάλει μία στην τρόμπα που λύθηκε με ενα κιτ που έδινε η BMW (30 € περίπου) και το σοβαρότερο ήταν ενα ρουλεμάν μοχλικού που ενω δεν ήταν σοβαρή ως βλάβη είχε πολύ εργασία. Το δεύτερο δεν το έχω ξανακούσει σαν πρόβλημα απο άλλον.
Δεν καίει ιδιαίτερα, εγώ είμαι σταθερά κάτω απο 4/100χλμ. Αρκετά ευέλικτο στην πόλη, δεν είναι παπί, αλλά είναι σχετικά ελαφρύ και το τιμόνι κόβει αρκετά. Γενικώς για την δουλειά που κάνω εγώ (60χλμ ημερησίως το λιγότερο) αποδείχτηκε σούπερ.
Τα σερβις μπορείς να τα κάνεις είτε μόνος σου αν έχεις υπομονή και χρόνο, αλλά και οποιοσδήποτε μάστορας σωστός κάνει μια χαρά δουλειά. Δεν είναι ανάγκη να τρέχεις σε εξουσιοδοτημένα - ο Θεός να τα κάνει..
Αν υπάρχει σοβαρός λόγος πας στο Γέρακα που είναι πολύ δυνατός μάστορας ο Παναγιωτόπουλος.
Κατά τη γνώμη μου αξίζει σαν επιλογή, αρκεί να μην ζητάς ροπές και γκάζια..
Αυτά..

Χαιρετώ
Γιάννης

Panos76
21/04/2015, 12:59
Ποιο τρανσαλπ? αν εννοεις το 650 ξεχνα το..το ΤΑ700 ναι...

Αναγκαστικά το εξήμισι λόγω τιμής και χρονολογίας.

Προσωπικά μου αρέσει το ντακάρ, αλλά κ το 2κύλινδρο χόντα το θεωρώ safer επιλογή (δεν ξέρω γιατί).

GsDakar
21/04/2015, 13:09
Ειναι ενα Μοτο το οποιο κανει τα παντα ,αν βρεις και dakar ακομα καλυτερα,η καλυτερη επιλογη που εχω κανει,καθε βολτα ειναι και απολαυση για μενα.Μην τρομαζεις με αντ/κα και service ενας κυλινδρος ειναι τα περισσοτερα τα κανεις και μονος οσο για αντ/κα εχει παντου πλεον και φτηνα.

zopas
21/04/2015, 13:22
Αναγκαστικά το εξήμισι λόγω τιμής και χρονολογίας.

Προσωπικά μου αρέσει το ντακάρ, αλλά κ το 2κύλινδρο χόντα το θεωρώ safer επιλογή (δεν ξέρω γιατί).

Μην το κανεις αυτό στον εαυτο του..το 650 το ειχα 3,5 χρονια και είναι η μονη μηχανη που ειχα ατυχήματα λογω πολύ κακων φρενων..από την αλλην εχεις ένα αθραυστο κινητηρα 55 ιππων, κοινως ραθυμο και για τα μπαζα..και φυσικα το παντρεύεσαι...Η χειροτερη επιλογή που εχω κανει σαν μηχανη και να σκεφτεις την χρυσοπληρωσα το 2004 ...μακρια, φιλε, μακρια...

GsDakar
21/04/2015, 13:29
χαχαχαχα ωραιο το vroom, φιλε μου ειναι πλεον μελος της οικογενειας με αποδοχη ακομα και της γυναικας μου που παραδοξως την λατρεψε.Βρες ενα dakar και αν εισαι Αθηνα γιατι δεν ειδα και θες γνωμη εδω ειμαστε..

Μανολης67
21/04/2015, 13:38
Ημουν παρά πολύ προβληματισμένος για μεταχειρισμένο μεταξύ ΧΤ 660 (πού πήρα τελικά) και G 650, (σκεφτόμουν ακόμη και SCARVER λόγω πρακτικότητας και οικονομικού μοτέρ ) γενικά νομίζω το BMW πιο ασφαλής από το 660, κατέληξα στο ΧΤ, δεν έχω παράπονο προς το παρόν από αξιοπιστία, αλλά από τα μέτρια φρένα, το ύψος που με δυσκολεύει στην πόλη, και από τα απαράδεκτα πλαστικά, ακόμη και τώρα δεν ξεκαθάρισα ποιο θα με πήγαινε καλύτερα,......

Panos76
21/04/2015, 13:48
χαχαχαχα ωραιο το vroom, φιλε μου ειναι πλεον μελος της οικογενειας με αποδοχη ακομα και της γυναικας μου που παραδοξως την λατρεψε.Βρες ενα dakar και αν εισαι Αθηνα γιατι δεν ειδα και θες γνωμη εδω ειμαστε..

Το θεωρώ πανέμορφο μηχανάκι, γιατί να μη το λατρέψει; Θα δούμε που θα καταλήξω γιατί τα έχω κάνει αχταρμά στο κεφάλι μου..


Ημουν παρά πολύ προβληματισμένος για μεταχειρισμένο μεταξύ ΧΤ 660 (πού πήρα τελικά) και G 650, (σκεφτόμουν ακόμη και SCARVER λόγω πρακτικότητας και οικονομικού μοτέρ ) γενικά νομίζω το BMW πιο ασφαλής από το 660, κατέληξα στο ΧΤ, δεν έχω παράπονο προς το παρόν από αξιοπιστία, αλλά από τα μέτρια φρένα, το ύψος που με δυσκολεύει στην πόλη, και από τα απαράδεκτα πλαστικά, ακόμη και τώρα δεν ξεκαθάρισα ποιο θα με πήγαινε καλύτερα,......

Το scarver με έχει μπερδέψει, το θεωρώ εκκεντρικό, όμορφο μηχανάκι, αλλά γιατί είναι τόσο φθηνό; Το ίδιο μοτεράκι δε φοράει;

Λέει τίποτα σε ταξίδι, φόρτωμα, πρακτικότητα;

spyrval
21/04/2015, 13:50
Αναγκαστικά το εξήμισι λόγω τιμής και χρονολογίας.

Προσωπικά μου αρέσει το ντακάρ, αλλά κ το 2κύλινδρο χόντα το θεωρώ safer επιλογή (δεν ξέρω γιατί).

Επειδή είχα και τα 2, με το transalp δεν έπεφτα με τίποτα κάτω από 5,5 λτ στα 100 χλμ, ενώ με το GS ήμουν κάτω από 4. Φυσικά μιλάω για ακριβώς την ίδια διαδρομή στις ίδιες συνθήκες. Από επιδόσεις πάνω κάτω τα ίδια, απλά το Bmw πιό...παπί. Απροβλημάτιστα και τα 2.

Μανολης67
21/04/2015, 13:54
Το scarver με έχει μπερδέψει, το θεωρώ εκκεντρικό, όμορφο μηχανάκι, αλλά γιατί είναι τόσο φθηνό; Το ίδιο μοτεράκι δε φοράει;

Λέει τίποτα σε ταξίδι, φόρτωμα, πρακτικότητα;
334223

Ιδιο μοτέρ, ναι, αλλά πιο οικονομικό λόγω ρύθμισης, χαμηλή μεταπώληση γιατί δεν περπάτησε γενικά, και η παραγωγή σταμάτησε,,,,,πιο πρακτικό λόγω μπαγκαζιέρας και στο ρεζερβουάρ, και υψους, (χαμηλό) παραδόξως κόλλησα με αυτό το μηχανάκι, αν και θεωρείται γενικώς ασχημόπαπο! αποτρεπτικά λόγω στην αγορά έπαιξε προβλήματα αξιοπιστιας που διάβαζα στα φόρουμ....

MiltiadisK.D
21/04/2015, 14:49
BMW GS 650 απο 2004(δίμπουζα)και μετά +++ABS που απενεργοποιείται,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΑΤΟ,κραδασμούς μηδέν για μονοκύλινδρο(μετά τα 130χλμ γαργαλιούντε λίγο οι πατούσες μου:cry:)ωραία θέση οδήγησης,μπαίνει τάπα στις στροφές,μανιτζέβελο σαν παπί στην πόλη και ταξιδάκια κάνει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ(για μονοκύλινδρο).Απόλυτα ευχαριστημένος(--- οι αναρτήσεις του στο χώμα υστερούν).Dakar με 2000$ απο το 2004 και μετά δύσκολο να βρείς(ή με πάνω απο 80.000χλμ).:wave2:

MiltiadisK.D
21/04/2015, 14:58
Ειναι ενα Μοτο το οποιο κανει τα παντα ,αν βρεις και dakar ακομα καλυτερα,η καλυτερη επιλογη που εχω κανει,καθε βολτα ειναι και απολαυση για μενα.Μην τρομαζεις με αντ/κα και service ενας κυλινδρος ειναι τα περισσοτερα τα κανεις και μονος οσο για αντ/κα εχει παντου πλεον και φτηνα.

:winka:

Pan (dvs)
21/04/2015, 17:10
Αξιζει,παρτο.

foogr01
21/04/2015, 21:24
Από τα καλύτερα και πιο αξιόπιστα μηχανάκια που έχουν βγάλει οι Βαυαροί. Και βέβαια φοράει Rotax. Ψάξου λίγο στο forum στο section BMW και θα βρεις πολύ υλικό. Δε χρειάζεται πολλά, λαδάκια και βενζίνη. Το μόνο άκυρο που αντιμετώπισα εγώ στα 75000 μέχρι να το δώσω ήταν ένα τσάκισμα των καλωδίων στο λαιμό το οποίο μου προκαλούσε σβησίματα. Το έφτιαξα και όλα good.


p.s Ανταλλακτικά πουλάνε πλέον και στις λαϊκές. Εξάλλου δε ξέρω τι μπορεί να εννοούμε ανταλλακτικά μιας και κατά 90% δε θα χρειαστεί ποτέ κάποιος κάτι ιδιαίτερο που το βρίσκεις μόνο από BMW Dealer. Συν ότι το δίκτυο έχει άπειρα site που πουλάνε.


Καλησπέρα
Εαν το θέλεις για πόλη και καθημερινή μετακίνηση νομίζω θα είσαι πολύ ευχαριστημένος. Το δικό μου είναι μοντέλο 07 και έχει πλέον 100.000+ . όλα σχεδόν μέσα στην Αθήνα και κυρίως στο κέντρο. Απο ζημιές μου έχει βγάλει μία στην τρόμπα που λύθηκε με ενα κιτ που έδινε η BMW (30 € περίπου) και το σοβαρότερο ήταν ενα ρουλεμάν μοχλικού που ενω δεν ήταν σοβαρή ως βλάβη είχε πολύ εργασία. Το δεύτερο δεν το έχω ξανακούσει σαν πρόβλημα απο άλλον.
Δεν καίει ιδιαίτερα, εγώ είμαι σταθερά κάτω απο 4/100χλμ. Αρκετά ευέλικτο στην πόλη, δεν είναι παπί, αλλά είναι σχετικά ελαφρύ και το τιμόνι κόβει αρκετά. Γενικώς για την δουλειά που κάνω εγώ (60χλμ ημερησίως το λιγότερο) αποδείχτηκε σούπερ.
Τα σερβις μπορείς να τα κάνεις είτε μόνος σου αν έχεις υπομονή και χρόνο, αλλά και οποιοσδήποτε μάστορας σωστός κάνει μια χαρά δουλειά. Δεν είναι ανάγκη να τρέχεις σε εξουσιοδοτημένα - ο Θεός να τα κάνει..
Αν υπάρχει σοβαρός λόγος πας στο Γέρακα που είναι πολύ δυνατός μάστορας ο Παναγιωτόπουλος.
Κατά τη γνώμη μου αξίζει σαν επιλογή, αρκεί να μην ζητάς ροπές και γκάζια..
Αυτά..

Χαιρετώ
Γιάννης


Ειναι ενα Μοτο το οποιο κανει τα παντα ,αν βρεις και dakar ακομα καλυτερα,η καλυτερη επιλογη που εχω κανει,καθε βολτα ειναι και απολαυση για μενα.Μην τρομαζεις με αντ/κα και service ενας κυλινδρος ειναι τα περισσοτερα τα κανεις και μονος οσο για αντ/κα εχει παντου πλεον και φτηνα.


BMW GS 650 απο 2004(δίμπουζα)και μετά +++ABS που απενεργοποιείται,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΑΤΟ,κραδασμούς μηδέν για μονοκύλινδρο(μετά τα 130χλμ γαργαλιούντε λίγο οι πατούσες μου:cry:)ωραία θέση οδήγησης,μπαίνει τάπα στις στροφές,μανιτζέβελο σαν παπί στην πόλη και ταξιδάκια κάνει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ(για μονοκύλινδρο).Απόλυτα ευχαριστημένος(--- οι αναρτήσεις του στο χώμα υστερούν).Dakar με 2000$ απο το 2004 και μετά δύσκολο να βρείς(ή με πάνω απο 80.000χλμ).:wave2:

Στα ξαναβάζω για να τα εμπεδώσεις. ;)

Είχα το απλό (δίμπουζο) 5 χρόνια. Ήθελα περισσότερο γκάζι.

George_Sp
21/04/2015, 21:43
Μπαίνω λίγο σφήνα στο θέμα για να ενημερώσω οτι το παλιό μου F650GS βγαίνει για πούλημα από το φίλο που το έδωσα.
Θα ανεβάσω και αγγελία αργότερα το βράδυ.

sniper35mk
23/04/2015, 20:37
Καλησπερες σε ολους. Το τελευταιο διαστημα εχω αρχισει κ εγω να το κοιταω πολυ εντονα το συγκεκριμενο μηχανακι (f650gs) καθως τα λεφτα δεν βγαινουν για κατι καλυτερο που ηθελα... Στο καρ παντως εχω βρει γυρω στα 1500-1800 μοντελα του 2002-2004 με abs αλλα τα διμπουζα ειναι αρκετα πιο ακριβα... Ηθελα να ρωτησω αν εχουν τοσο πολυ διαφορα σε δυναμη οποιος ξερει και γενικα ποσες χιλιαδες χιλιομετρα πιστευετε οτι ισως θα ηταν μια καλη ευκαιρια να εχει...
Αυτα που εχω βρει ξεκιναν απο 60000χλμ που εχει ενα αλλα τα υπολοιπα ειναι γυρω στις 80-100χιλ... Ακομα και σε καλη κατασταση να ειναι σχετικα ποσο να δωσει ακομα αυτο το μοτερ? 20-30χιλιαδες? Το θελω κ εγω για καθημερινη χρηση οποτε κανω 10-15χιλ το χρονο

AUFGEBRACHT
23/04/2015, 20:52
Η διαφορά το μονό με το δίμπουζο δεν είναι τόσο στη δύναμη αλλά στην οικονομία, αν δεν κάνω λάθος σε μετρήσεις σε περιοδικά άντε να ήταν 2-3 ίππους πιο δυνατό, αλλά είχε ακόμα πιο εντυπωσιακή κατανάλωση και αυτονομία κατ' επέκταση από το πρώτο μοντέλο.
Ο κινητήρας έχει τον χαρακτηρισμό του άθραυστου μοτέρ, Rotax σκυλί, μην τον φοβάσαι καθόλου...

George_Sp
23/04/2015, 20:56
Καλησπερες σε ολους. Το τελευταιο διαστημα εχω αρχισει κ εγω να το κοιταω πολυ εντονα το συγκεκριμενο μηχανακι (f650gs) καθως τα λεφτα δεν βγαινουν για κατι καλυτερο που ηθελα... Στο καρ παντως εχω βρει γυρω στα 1500-1800 μοντελα του 2002-2004 με abs αλλα τα διμπουζα ειναι αρκετα πιο ακριβα... Ηθελα να ρωτησω αν εχουν τοσο πολυ διαφορα σε δυναμη οποιος ξερει και γενικα ποσες χιλιαδες χιλιομετρα πιστευετε οτι ισως θα ηταν μια καλη ευκαιρια να εχει...
Αυτα που εχω βρει ξεκιναν απο 60000χλμ που εχει ενα αλλα τα υπολοιπα ειναι γυρω στις 80-100χιλ... Ακομα και σε καλη κατασταση να ειναι σχετικα ποσο να δωσει ακομα αυτο το μοτερ? 20-30χιλιαδες? Το θελω κ εγω για καθημερινη χρηση οποτε κανω 10-15χιλ το χρονο


Καλησπέρα.
Με 1500-1800 δε θα βρεις κάτι προσεγμένο. Μόνη διαφορά στο δίμπουζο είναι οτι είναι ένα κλικ πιο οικονομικό στον ήδη πολύ οικονομικό κύκλο που βγάζει ο μονοκύλινδρος Rotax. Διαφορά της τάξης του 0.5-0.7 λίτρων δηλαδή/100 χιλιόμετρα.
Του φίλου που θα βγει αγγελία έχει 36.000 πραγματικά χιλιόμετρα. Το πήρα με 20.000 από άλλο μέλος εδώ μέσα, το έδωσα με 32.000 στο φίλο και λόγω οικονομικών και έλλειψης χρόνου λόγω δουλειάς έκανε ακόμα 4500χιλιόμετρα και τώρα το δίνει στα 36.500 γιατί φεύγει εξωτερικό.
Στη μηχανή έχει γίνει και ρύθμιση βαλβίδων στα 30.000 πριν το δώσω από εμένα οπότε δεν αγχώνεσαι και για μεγάλο σέρβις. Σου βάζω και το link όταν το πήρα αλλά και πρόσφατες φωτογραφίες που μου έστειλε ο φίλος σήμερα.
Θα γίνει πρώτα ένα σωστό πλύσιμο και θα πάει σε συνεργείο φίλου στη Θηβών κοντά στο μετρό Αιγάλεω για να το δει όποιος ενδιαφέρεται από Δευτέρα.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=128894&page=15

334422

334423

MiltiadisK.D
24/04/2015, 14:47
Μονόμπουζα έβγαιναν έως και το 2003.Απο το 2004 και μετά είναι δίμπουζα.Το 2009 έβγαλε το G 650 GS,ίδιο μηχανάκι αλλά με μαύρο μοτέρ και συναρμολογούνταν Κίνα αντί Γερμανία(αν θυμάμαι καλά),κατάργεισαι το DAKAR το 2007 και έβγαλέ αργότερα το SERTAO(στην ουσία ίδιο με το DAKAR).:wave2:

George_Sp
24/04/2015, 17:39
Έτοιμη για τον επόμενο. :)

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6400708/

Ωραία θα ήταν να μείνει για πάντα εντός μελών του moto η συγκεκριμένη μπέμπα :beer:

Pan (dvs)
24/04/2015, 18:19
Έτοιμη για τον επόμενο. :)

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6400708/

Ωραία θα ήταν να μείνει για πάντα εντός μελών του moto η συγκεκριμένη μπέμπα :beer:

Κουκλα την εχει το καλοπαιδο.

Pan (dvs)
24/04/2015, 18:22
Η διαφορά το μονό με το δίμπουζο δεν είναι τόσο στη δύναμη αλλά στην οικονομία, αν δεν κάνω λάθος σε μετρήσεις σε περιοδικά άντε να ήταν 2-3 ίππους πιο δυνατό, αλλά είχε ακόμα πιο εντυπωσιακή κατανάλωση και αυτονομία κατ' επέκταση από το πρώτο μοντέλο.
Ο κινητήρας έχει τον χαρακτηρισμό του άθραυστου μοτέρ, Rotax σκυλί, μην τον φοβάσαι καθόλου...

Οι 2-3 ιπποι δεν ειναι διαφορα.Η μηχανη ομως δουλευει πιο γλυκα και ακουει καλυτερα το γκαζι.

AUFGEBRACHT
24/04/2015, 18:38
Οι 2-3 ιπποι δεν ειναι διαφορα.Η μηχανη ομως δουλευει πιο γλυκα και ακουει καλυτερα το γκαζι.

Εννοείται πως δεν είναι διαφορά, καθαρά εγκυκλοπαιδική ήταν η αναφορά, όπως ανέφερα εκεί που βλέπει κανείς διαφορά είναι στην (ακόμα) καλύτερη κατανάλωση.

AUFGEBRACHT
24/04/2015, 18:39
Έτοιμη για τον επόμενο. :)

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6400708/

Ωραία θα ήταν να μείνει για πάντα εντός μελών του moto η συγκεκριμένη μπέμπα :beer:


Η συγκεκριμένη αναφέρει ως χρονολογία 04/2007, αυτό δεν παίζει με τίποτα, είναι μοντέλο πριν από το 2004.

Sapadak
24/04/2015, 18:43
Η συγκεκριμένη αναφέρει ως χρονολογία 04/2007, αυτό δεν παίζει με τίποτα, είναι μοντέλο πριν από το 2004.

Αγορά μάλλον 2007 (εισαγωγής) μιας και παρακάτω λέει

Από Ιδιώτη F650GS full extra μοντέλο 2003.
.........
Έτος κατασκευής 2003 και 1η άδεια Απρίλιος 2007.

George_Sp
24/04/2015, 18:44
Η συγκεκριμένη αναφέρει ως χρονολογία 04/2007, αυτό δεν παίζει με τίποτα, είναι μοντέλο πριν από το 2004.

1ης άδειας 2007. Έτος κατασκευής 2003. Τα γράφω ξεκάθαρα :)

AUFGEBRACHT
24/04/2015, 18:52
1ης άδειας 2007. Έτος κατασκευής 2003. Τα γράφω ξεκάθαρα :)

Εσύ ξεκάθαρα το γράφεις, εγώ είδα μόνο τον τίτλο της αγγελίας. Mea culpa. :)

harris_x
24/04/2015, 20:07
Τελειώσαμε υποθέτω με την αγγελία και πόσο υπέροχο και προσεγμένο είναι το συγκεκριμένο, ναι;

:evil: