PDA

View Full Version : Μετά το μεγάλο ταξίδι με 885TIGER



Σελίδες : [1] 2

magi
15/03/2015, 15:35
Ανεση, οικονομία, ασφάλεια, υψηλή ταχύτητα ταξιδιού 150-200 χλμ 300+αυτονομία, χώρο φορτίο υπεραρκετά. Αθανατο, απροβληματιστο, μόνο λάδι φιλτρο. Έλεγχος μόνο βαλβίδες καδενα, δεν χρειάζεται τίποτα. Μετά από 20.000χλμ.Το λατρεψα. Σκόπια, Σερβία, Ουγγαρία, Σλοβακία, Τσεχία, Γερμανία, Αυστρία, Ιταλία.

teogtp
15/03/2015, 15:36
Γειά σου αρχοντα!

Ζεύκας
15/03/2015, 15:38
"Γειά σου πρόεδρε" ήθελες να πεις...

George_Sp
15/03/2015, 15:40
Έλα ρε Μάτζι! Καμιά φωτογραφία βάλε!
Από timing πάντως σκίζεις. Μας άφησε ο Dalton και άρχισε να μας πιάνει το παράπονο εδώ μέσα και τη μιζέρια των γκρινιάριδων!

Ζεύκας
15/03/2015, 15:41
Ανεση, οικονομία, ασφάλεια, υψηλή ταχύτητα ταξιδιού 150-200 χλμ 300+αυτονομία, χώρο φορτίο υπεραρκετά. Αθανατο, απροβληματιστο, μόνο λάδι φιλτρο. Έλεγχος μόνο βαλβίδες καδενα, δεν χρειάζεται τίποτα. Μετά από 20.000χλμ.Το λατρεψα. Σκόπια, Σερβία, Ουγγαρία, Σλοβακία, Τσεχία, Γερμανία, Αυστρία, Ιταλία.

Φίλαι Μάτζι καλησπέρα.
Θα ήθελα πολύ να αφήσεις κάποιο σχόλιο στο παρακάτω θρεντ. -> http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=144551

Ευχαριστώ.

magi
15/03/2015, 15:48
Έλα ρε Μάτζι! Καμιά φωτογραφία βάλε!
Από timing πάντως σκίζεις. Μας άφησε ο Dalton και άρχισε να μας πιάνει το παράπονο εδώ μέσα και τη μιζέρια των γκρινιάριδων!
Καλώς σας βρήκα!!

magi
15/03/2015, 15:53
Καλώς σας βρήκα!!

magi
15/03/2015, 16:21
Για θυμίστε μου πως να σας αναρτήσω φωτογραφίες ξέχασα

magi
15/03/2015, 16:29
Επίσης το εσκισα το μηχανάκι Ουγγαρία Γερμανία 170-200,διπλός φορτωμένο, θηρίο κατασκεύασε ο Άγγλος. δεν κουνάει σταθερό, 210 σε κοντέρ μειον, 3 χλμ έδειχνε το GPS

Bob_o_mastoras
15/03/2015, 16:36
subscribed! :a014::a014:

Γεια σου Ματζι αρχοντα!!! Καλα χιλιομετρα να εχεις παντα!!! :beer:

DAYMAN
15/03/2015, 16:50
:a46::a23:Θεε παρε την παε!

bulmont
15/03/2015, 16:51
Επίσης το εσκισα το μηχανάκι Ουγγαρία Γερμανία 170-200,διπλός φορτωμένο, θηρίο κατασκεύασε ο Άγγλος. δεν κουνάει σταθερό, 210 σε κοντέρ μειον, 3 χλμ έδειχνε το GPS


Την τιμούλα που τ' αγόρασες, δεν θα μας την πείς;;;;;;;;;;

7Tolis
15/03/2015, 16:53
Για θυμίστε μου πως να σας αναρτήσω φωτογραφίες ξέχασα


Oταν έχεις ανοιχτό το παράθυρο που γράφεις ποστ,επάνω δεξιά το προτελευταίο εικονίδιο πατάς,ανοιγει ο εξπλό ο ρερ,βρίσκεις τη φωτό που θέλεις,πατάς ανέβασμα και είσαι κομπιλέ.

MikeG
15/03/2015, 17:15
Magi άσε τις photos και πες μας τι είναι αυτά για τη νέα ομοσπονδία. Εξάλλου είναι γνωστό ότι η Triumph μόνο καλές κιλότες βγάζει.

magi
15/03/2015, 17:46
Απάντηση σε καλους κακούς και ζηλιαριδες ώστε να μην πω κομπλεξικους, που από την δημιουργία της ΕΟΜ δεν σταματάει να ασχολούνται με αυτήν και εμένα δίχως να ξέρουν τι γίνεται. Η Ελληνική ομοσπονδία μοτοσυκλετιστων, κτίστηκε σε ευρωπαϊκά πρότυπα μέλη προς το παρόν 25 λέσχες από όλη την Ελλάδα. Κατ αρχήν έχει έδρα και γραφεία μέσα στην Διεθνή έκθεση Θεσσαλονίκης και θα κάνει το 16 και στην Κόρινθο μάλλον η Αθήνα για νότια Ελλάδα κάτι που δεν υπήρχε ως σήμερα. Υπεύθυνος νότιας Ελλάδας θα έχει την ευθύνη. Εκλογές κάθε τετραετία με απαγόρευση σε όποιον έχει 2 τετραετίες να μην μπορεί να ξαναβάλει υποψήφιος. Έτσι καταργητε η μονιμότητα και η λαμογια. Βοήθεια στους εμπόρους για πωλήσεις το ετήσιο σαλόνι μοτοσικλέτας με πολύ καλές τιμές. Αυτό έκλεισε αλλά οι θέσεις είναι λίγες ακόμα για όλους. Σας γράφω δυστυχώς από κινητό και δε μπορώ πολλά χαλασμένο λαπ τοπ. Τα γραφεία ήδη θα λειτουργούν καθημερινά από μέσα Απριλίου. Δημιουργία πίστας χώμα για αρχή μέσα στην 3 ετια διεθνών προδιαγραφών. Αυτά έκλεισαν μέσα σε ένα 2 μηνο. Είναι πάρα πολλά για λίγο χρόνο που είμαστε, υπάρχουν εκπλήξεις με κράνη διόδια. Θα προσπαθήσω να αναρτησω φωτογραφίες των γραφείων πιστεύω να τα καταφερω στην πρώτη ανάρτηση που έκανα σήμερα με επεξεργασεια της ανάρτησης.

bulmont
15/03/2015, 17:50
Απάντηση σε καλους κακούς και ζηλιαριδες ώστε να μην πω κομπλεξικους, που από την δημιουργία της ΕΟΜ δεν σταματάει να ασχολούνται με αυτήν και εμένα δίχως να ξέρουν τι γίνεται. Η Ελληνική ομοσπονδία μοτοσυκλετιστων, κτίστηκε σε ευρωπαϊκά πρότυπα μέλη προς το παρόν 25 λέσχες από όλη την Ελλάδα. Κατ αρχήν έχει έδρα και γραφεία μέσα στην Διεθνή έκθεση Θεσσαλονίκης και θα κάνει το 16 και στην Κόρινθο μάλλον η Αθήνα για νότια Ελλάδα κάτι που δεν υπήρχε ως σήμερα. Υπεύθυνος νότιας Ελλάδας θα έχει την ευθύνη. Εκλογές κάθε τετραετία με απαγόρευση σε όποιον έχει 2 τετραετίες να μην μπορεί να ξαναβάλει υποψήφιος. Έτσι καταργητε η μονιμότητα και η λαμογια. Βοήθεια στους εμπόρους για πωλήσεις το ετήσιο σαλόνι μοτοσικλέτας με πολύ καλές τιμές. Αυτό έκλεισε αλλά οι θέσεις είναι λίγες ακόμα για όλους. Σας γράφω δυστυχώς από κινητό και δε μπορώ πολλά χαλασμένο λαπ τοπ. Τα γραφεία ήδη θα λειτουργούν καθημερινά από μέσα Απριλίου. Δημιουργία πίστας χώμα για αρχή μέσα στην 3 ετια διεθνών προδιαγραφών. Αυτά έκλεισαν μέσα σε ένα 2 μηνο. Είναι πάρα πολλά για λίγο χρόνο που είμαστε, υπάρχουν εκπλήξεις με κράνη διόδια. Θα προσπαθήσω να αναρτησω φωτογραφίες των γραφείων πιστεύω να τα καταφερω στην πρώτη ανάρτηση που έκανα σήμερα με επεξεργασεια της ανάρτησης.




Ενδιαφέρομαι για τομεάρχης Μέσης Ανατολής......................

SHOOTER045
15/03/2015, 17:52
Άστους να λένε


Α
Για τομεαρχη στα τεχνικά έχω ένα φιλαράκι
Dalton τον λένε

magi
15/03/2015, 18:25
Δυστυχώς δεν τα κατάφερα με φωτογραφίες. Όποιος όμως θέλει μπορεί να γράψει Ελληνικη Ομοσπονδία Μοτοσυκλετιστων στο Facebook να δει φωτογραφίες των γραφείων όπως και την πανελλήνια στης 29 Μαΐου στην πλάκα Λιτόχωρο. Αυτό θα το βρείτε στις εκδηλώσεις του Facebook. Στο περιοδικό Βικεit μπορείτε να δείτε την συνέντευξη που έδωσα. Ασφαλή χλμετρα σε όλους σας. Ότι ασχολείστε πολλοί με την ΕΟΜ κάπως ειρωνικά με ευχαριστεί, πάει καλά η ΕΟΜ λοιπόν απλά μερικοί δείχνουν την κακομοιριά τους και αυτό με ευχαρίστησε πηγαίνουμε άριστα.

amyroukai
15/03/2015, 19:14
Αυτα ειναι. Καλως σας ξαναβρηκαμε κυρ γενικε.

Το tiger ειναι αυτο που ειχες παρει απο Αθηνα; Ωραιο ταξιδι εκανες παντως.


Στο fb βαλε το λινκ γιατι εμενα αυτο μου βγαζει και ειναι μουφα... https://www.facebook.com/profile.php?id=1597670703803226

SHOOTER045
15/03/2015, 19:31
Δυστυχώς δεν τα κατάφερα με φωτογραφίες. Όποιος όμως θέλει μπορεί να γράψει Ελληνικη Ομοσπονδία Μοτοσυκλετιστων στο Facebook να δει φωτογραφίες των γραφείων όπως και την πανελλήνια στης 29 Μαΐου στην πλάκα Λιτόχωρο. Αυτό θα το βρείτε στις εκδηλώσεις του Facebook. Στο περιοδικό Βικεit μπορείτε να δείτε την συνέντευξη που έδωσα. Ασφαλή χλμετρα σε όλους σας. Ότι ασχολείστε πολλοί με την ΕΟΜ κάπως ειρωνικά με ευχαριστεί, πάει καλά η ΕΟΜ λοιπόν απλά μερικοί δείχνουν την κακομοιριά τους και αυτό με ευχαρίστησε πηγαίνουμε άριστα.

Δεν είναι καθόλου ειρωνικά .
Απλά νομίζω γίνεται η σχετική καζούρα για τον καιρό που έλειψες.
Αν διαβάσεις τα δρώμενα περί Dalton κλπ θα καταλάβεις.
Από κει και πέρα εομ ξεομ ότι γίνεται καλό και σωστό για τούς δύο τροχούς εινσι καλοδεχούμενο

taisteal
15/03/2015, 19:35
Αυτο το "σε ευρωπαικα προτυπα".και το "καθε 4 χρονια εκλογες,με ανησυχει λιγο...:D

akis_trevor
15/03/2015, 19:51
magi θεε κανε το κονε λεμε!!!!
που σαι ρε προεδρα;;;για πες καμια λεπτομερεια για το ταξιδι..χλμ,κανα απροοπτο,κατι χαρακτηριστικο που συνεβη;

magi
15/03/2015, 19:57
Μπες από εμένα. Kostas Ioannidis. Φωτογραφία προφίλ ο ο τίγρης και εγώ

magi
15/03/2015, 20:01
Αυτα ειναι. Καλως σας ξαναβρηκαμε κυρ γενικε.

Το tiger ειναι αυτο που ειχες παρει απο Αθηνα; Ωραιο ταξιδι εκανες παντως.


Στο fb βαλε το λινκ γιατι εμενα αυτο μου βγαζει και ειναι μουφα... https://www.facebook.com/profile.php?id=1597670703803226

Μπες από εμένα Kostas Ioannidis φωτο προφίλ ο τίγρης και εγώ

MikeG
15/03/2015, 20:02
Με τον ΟΤΕ τη δουλεια εχεις μαστορα; Συνταξιουχος απο Γερμανια δεν εισαι;

sv1000s
15/03/2015, 20:04
γραφεια κορινθο ακουω πππππσσσσσσσσσσσσ.:hunter:

magi
15/03/2015, 20:09
magi θεε κανε το κονε λεμε!!!!
που σαι ρε προεδρα;;;για πες καμια λεπτομερεια για το ταξιδι..χλμ,κανα απροοπτο,κατι χαρακτηριστικο που συνεβη;Τ
Το μόνο απρόοπτο ότι περασα τέλεια και ότι το σέρβις που έκανα Γερμανία γελούσαν οι γερμανομαστοροι, με τους δικούς μας που λένε για τον τίγρη 900(τ709) ότι θέλει φουλ συνθετικά λάδια και αλλαγή κάθε 5000 χλμ. 15/50 ημσυνθ. Και κάθε 10.000 αλλαγή
Το μόνο απρόοπτο ότι περασ

magi
15/03/2015, 20:16
Αυτο το "σε ευρωπαικα προτυπα".και το "καθε 4 χρονια εκλογες,με ανησυχει λιγο...:D

Ωραία που δεν σε ανησυχούν τα χάλια που υπάρχουν ως σήμερα και σε ανησυχεί αυτό. Υπομονή έγιναν πολλά σε δύο μήνες συγκριτικά με ότι έγιναν σε δεκαετίες

magi
15/03/2015, 20:22
Με τον ΟΤΕ τη δουλεια εχεις μαστορα; Συνταξιουχος απο Γερμανια δεν εισαι;

Ρε πέραση που έχω περνώ από εκεί και από εδώ εσένα τι σε ενοχλεί δούλεψα και Γερμανία και εδώ σε πείραξε? Θα σας καλέσω στα εγκαίνια να με βρίσετε από κοντά να σας φύγει η κακομοιριά. Πάντως μόνο καλό θα σας κάνει η ΕΟΜ

magi
15/03/2015, 20:24
γραφεια κορινθο ακουω Νπππππσσσσσσσσσσσσ.:hunter:
Ναι την Νότια Ελλάδα αναλαμβάνει αγωνιζομενος αγωνιστικής λέσχης Κορίνθου

magi
15/03/2015, 20:26
Πρόεδρος αγωνιστικής λέσχης Κορίνθου

MikeG
15/03/2015, 20:26
Σε εβρισα; Σε προσεβαλα; Απλα θυμαμαι τι εγραφες και ειπα να ρωτησω τωρα. Τελος παντων. Ελπιζω να δουλευει το wfm απο βδομαδα.

magi
15/03/2015, 20:33
Σε εβρισα; Σε προσεβαλα; Απλα θυμαμαι τι εγραφες και ειπα να ρωτησω τωρα. Τελος παντων. Ελπιζω να δουλευει το wfm απο βδομαδα.

Θα σας καλέσω όλους με ανάρτηση εδώ μέσα στα εγκαίνια μας μέσα στη ΔΕΘ εύχομαι να έρθετε όλοι να μπορέσετε.

teogtp
15/03/2015, 20:33
Ρε πέραση που έχω περνώ από εκεί και από εδώ εσένα τι σε ενοχλεί δούλεψα και Γερμανία και εδώ σε πείραξε? Θα σας καλέσω στα εγκαίνια να με βρίσετε από κοντά να σας φύγει η κακομοιριά. Πάντως μόνο καλό θα σας κάνει η ΕΟΜ

Στασου ρε μαστορα......
Ο ανθρωπος σε ρωτησε κατι που του προξενησε το ενδιαφερον και η απαντηση σου σε αυτο ειναι οτι ειναι κακομοιρης;
Βαζεις τον εαυτο μπροσταρη σου σε ενα οργανισμο πανελληνιας εμβελειας οπως λες που σκοπο εχει να ενωσει τους μοτοσυκλετιστες σε κατι ανωτερο απο την υπαρχουσα κατασταση και εμεις οι κοινοι θνητοι πρεπει να το καταπιουμε αμασητο το story.
Oποιος ρωτα ειναι παλιοτελευταιος κακομοιρης......................μαλιστα.............
Ηθελα να ξερω αν χρησιμοποιησες τον ιδιο τρπο εκφρασης και στην πολιτικη ηγεσια που απευθυνθηκες για στηριξη.
Μιλαμε για τρελο fail..............

taisteal
15/03/2015, 20:34
Και ετσι ξεκινησε....



:a014:

amyroukai
15/03/2015, 20:43
Ρε Κωστη... γιατι βρε καλε μου ανθρωπε;

Η "σελιδα" Της ομοσπονδιας ειναι... Προφιλ; σορι που στο λεω ετσι, μεγαλο λαθος. Φτιαξε γκρουπ για την ομοσπονδια, ακομα καλυτερα ΣΕΛΙΔΑ, οπως οι Καναδοι που εχεις στο προφιλ σου. Και αν δεν ξερεις πως να σε βοηθησουμε. Αλλα προφιλ φυσικου προσωπου, γιατι;;;;

https://m.facebook.com/profile.php?id=100009020326832

magi
15/03/2015, 20:43
Στασου ρε μαστορα......
Ο ανθρωπος σε ρωτησε κατι που του προξενησε το ενδιαφερον και η απαντηση σου σε αυτο ειναι οτι ειναι κακομοιρης;
Βαζεις τον εαυτο μπροσταρη σου σε ενα οργανισμο πανελληνιας εμβελειας οπως λες που σκοπο εχει να ενωσει τους μοτοσυκλετιστες σε κατι ανωτερο απο την υπαρχουσα κατασταση και εμεις οι κοινοι θνητοι πρεπει να το καταπιουμε αμασητο το story.
Oποιος ρωτα ειναι παλιοτελευταιος κακομοιρης......................μαλιστα.............
Ηθελα να ξερω αν χρησιμοποιησες τον ιδιο τρπο εκφρασης και στην πολιτικη ηγεσια που απευθυνθηκες για στηριξη.
Μιλαμε για τρελο fail..............

Το θέμα είναι πως ρωτάς στο άλλο ερώτημα σου είναι κακό που χρησιμοποιώ αυτό που είμαι για το καλό της μοτοσικλέτας? Εύκολα πιστεύεις ότι περνεις έδρα και γραφεία στην ΔΕΘ? Γιατί δεν τολμάς η δοκίμασε εσύ και έλα να το συζητήσουμε κατόπιν. Η να κάνεις σαλόνι μοτοσικλέτας με άλλες τιμές ώστε να βοηθήσει την εμπορία μοτο, Μη ρωτάς τόλμησε το. Άφησε τις παράξενες ερωτήσεις κάτι πιο σοβαρό

SHOOTER045
15/03/2015, 20:50
μου θυμισε το matrix................

magi
15/03/2015, 20:53
Ρε Κωστη... γιατι βρε καλε μου ανθρωπε;

Η "σελιδα" Της ομοσπονδιας ειναι... Προφιλ; σορι που στο λεω ετσι, μεγαλο λαθος. Φτιαξε γκρουπ για την ομοσπονδια, ακομα καλυτερα ΣΕΛΙΔΑ, οπως οι Καναδοι που εχεις στο προφιλ σου. Και αν δεν ξερεις πως να σε βοηθησουμε. Αλλα προφιλ φυσικου προσωπου, γιατι;;;;

https://m.facebook.com/profile.php?id=100009020326832

Φίλε δεν μπήκαμε στα γραφεία ναι είναι μόνο προφίλ ακόμα με την έναρξη θα έχουμε σελίδα παντού. Τρέχουμε ακόμα να ξεκινήσει πιο γρήγορα, αλλά έχει ακόμα λογαριαζουμε μέσα Απριλίου.

bulmont
15/03/2015, 20:59
Φίλε δεν μπήκαμε στα γραφεία ναι είναι μόνο προφίλ ακόμα με την έναρξη θα έχουμε σελίδα παντού. Τρέχουμε ακόμα να ξεκινήσει πιο γρήγορα, αλλά έχει ακόμα λογαριαζουμε μέσα Απριλίου.



Κατά τις 21 καλά δεν είναι;;;;;;;;;;;

teogtp
15/03/2015, 21:00
Το θέμα είναι πως ρωτάς στο άλλο ερώτημα σου είναι κακό που χρησιμοποιώ αυτό που είμαι για το καλό της μοτοσικλέτας? Εύκολα πιστεύεις ότι περνεις έδρα και γραφεία στην ΔΕΘ? Γιατί δεν τολμάς η δοκίμασε εσύ και έλα να το συζητήσουμε κατόπιν. Η να κάνεις σαλόνι μοτοσικλέτας με άλλες τιμές ώστε να βοηθήσει την εμπορία μοτο, Μη ρωτάς τόλμησε το. Άφησε τις παράξενες ερωτήσεις κάτι πιο σοβαρό

Το γραφω διαφορετικα μπας και το καταλαβεις.
Μπαινω στο ΚΟΙΝΗΣ ΟΦΕΛΕΙΑΣ"μαγαζι"σου και ρωταω για την συνθεση του διοικητικου.
Και η απαντηση που περνω ειναι "οξω μπουστη απο την παραγκα"................
Νομιζεις οτι θα πιασει πελατες το μαγαζι;

amyroukai
15/03/2015, 21:00
Φίλε δεν μπήκαμε στα γραφεία ναι είναι μόνο προφίλ ακόμα με την έναρξη θα έχουμε σελίδα παντού. Τρέχουμε ακόμα να ξεκινήσει πιο γρήγορα, αλλά έχει ακόμα λογαριαζουμε μέσα Απριλίου.

Αιντε με το καλο. Παντως αν εχεις χρονο, δες τι εχουν κανει οι Καναδοι και φτιαξε σελιδα, δεν εννοω αυτονομο web page, σελιδα στο facebook. Σας εκανα follow.

sv1000s
15/03/2015, 21:01
Πρόεδρος αγωνιστικής λέσχης Κορίνθου

για να καταλαβω και γω που ζω στην περιοχη τι θα (ειναι-προσφερει) προεδρος και η αγωνιστικη λεσχη?

magi
15/03/2015, 21:10
για να καταλαβω και γω που ζω στην περιοχη τι θα (ειναι-προσφερει) προεδρος και η αγωνιστικη λεσχη?

Υπεύθυνος ΕΟΜ νότια Ελλάδα. Η σύνθεση για λόγους ασφαλείας θα ανακοινωθεί στα εγκαίνια μέσα με τέλη Απριλίου. Διαχειριζομαστε λεπτά ζητήματα που πρέπει να πετύχουμε μέχρι την επίσημη έναρξη για το καλό του μοτοσυκλετιστων

tsompanis
15/03/2015, 21:14
Επίσης το εσκισα το μηχανάκι Ουγγαρία Γερμανία 170-200,διπλός φορτωμένο, θηρίο κατασκεύασε ο Άγγλος. δεν κουνάει σταθερό, 210 σε κοντέρ μειον, 3 χλμ έδειχνε το GPS

Ε ...δεν το έσκισες κιόλας! Αυτο το μηχανάκι την ροπή του την βγάζει στα 240-250 διπλός φορτωμένος.δεν μασάει λέμε;)
Μπράβο πρόεδρα!

MikeG
15/03/2015, 21:14
Υπεύθυνος ΕΟΜ νότια Ελλάδα. Η σύνθεση για λόγους ασφαλείας θα ανακοινωθεί στα εγκαίνια μέσα με τέλη Απριλίου. Διαχειριζομαστε λεπτά ζητήματα που πρέπει να πετύχουμε μέχρι την επίσημη έναρξη για το καλό του μοτοσυκλετιστων


Ολα καλα ολα ωραια. Παρακαμπτω το γεγονος οτι ειμαι κακομοιρης κατα τα λεγομενα σου και ερωτω. Ποιος ακριβως εξουσιοδοτησε εσας να δραττε εκ μερους των μοτοσυκλετιστων; Πως οριζεται το καλο τους και πως αποφασιστηκε; Οκ δε θελω να ειμαι προκατειλημενος, δεχομαι οτι εχετε ευγενεις προθεσεις, αλλα δε θα ηταν σωστοτερο να ξεκινησετε απλα μια κουβεντα ωστε σιγα σιγα και βαση ζυμωσεων να καταληξει το πραγμα καπου; Γιατι διαφορετικα αυριο το πρωι οργανωνω και εγω την επισημη ομοσπονδια κρητης και νησων και παλευω για το καλο των μηχανακιδων.

amyroukai
15/03/2015, 21:15
Αθηνα που μας αφορα κιολας;

Αυτοι οι ανθρωποι, ειναι προεδροι Λεσχων η οποιος θελει ερχεται με 300 ευρω και γραφεται;

magi
15/03/2015, 21:16
Αιντε με το καλο. Παντως αν εχεις χρονο, δες τι εχουν κανει οι Καναδοι και φτιαξε σελιδα, δεν εννοω αυτονομο web page, σελιδα στο facebook. Σας εκανα follow.

Φιλε!! Ευχαριστώ για τις ευχές σου, της χρειαζόμαστε πραγματικά. Δίνουμε μάχη για να πετύχουμε τα καλύτερα. Χρειαζόμαστε της Καλές ιδέες σας μόνο και αν πραγματικά κάνουμε λάθος τότε επειδή είμαστε τόσο απλοί όσο και εσείς θα δεχτούμε την σωστή κριτική ώστε να διορθώσεις λάθη

magi
15/03/2015, 21:19
Αθηνα που μας αφορα κιολας;

Αυτοι οι ανθρωποι, ειναι προεδροι Λεσχων η οποιος θελει ερχεται με 300 ευρω και γραφεται;

Είναι μια και τέλος δεν ξαναπληρωνεις

magi
15/03/2015, 21:20
Είναι μια και τέλος δεν ξαναπληρωνεις

Είναι για λέσχη μοτο και όχι άτομα

akis_trevor
15/03/2015, 21:20
Εγω θα ελεγσ να μεινουμε οφ τοπικ και να κουβεντιασουμε για το ταξιδι και τον τιγρη.για τις λεσχες και τα συναφη καλυτερα να ανοιγοταν αλλο θεμα,ε;
:smokin:

Bob_o_mastoras
15/03/2015, 21:21
Υπεύθυνος ΕΟΜ νότια Ελλάδα. Η σύνθεση για λόγους ασφαλείας θα ανακοινωθεί στα εγκαίνια μέσα με τέλη Απριλίου. Διαχειριζομαστε λεπτά ζητήματα που πρέπει να πετύχουμε μέχρι την επίσημη έναρξη για το καλό του μοτοσυκλετιστων

:confused::confused:

Φοβαστε τρομοκρατικο χτυπημα;; :lol:

bulmont
15/03/2015, 21:22
Είναι μια και τέλος δεν ξαναπληρωνεις


Ε, ναι μετά θα κλείσει το μαγαζί , και που τον είδατε............................

amyroukai
15/03/2015, 21:22
Είναι μια και τέλος δεν ξαναπληρωνεις

Ναι, αλλα για να γινει η Λεσχη μελος, θα πρεπει να ειναι επισημη, με καταστατικο, γραφεια, εγγεγραμμενα μελη που πληρωνουν συνδρομη κλπ η οποιος εχει πχ ενα φορουμ ερχεται και σου λεει φτιαξε με για την ταδε περιοχη;

bulmont
15/03/2015, 21:23
Εγω θα ελεγσ να μεινουμε οφ τοπικ και να κουβεντιασουμε για το ταξιδι και τον τιγρη.για τις λεσχες και τα συναφη καλυτερα να ανοιγοταν αλλο θεμα,ε;
:smokin:



Μην μας το χαλάς ρε μιναράκο............................

bulmont
15/03/2015, 21:24
Ναι, αλλα για να γινει η Λεσχη μελος, θα πρεπει να ειναι επισημη, με καταστατικο, γραφεια, εγγεγραμμενα μελη που πληρωνουν συνδρομη κλπ η οποιος εχει πχ ενα φορουμ ερχεται και σου λεει φτιαξε με για την ταδε περιοχη;



Κάτι απορίες που 'χετε, ρε πστη μου..........................

sv1000s
15/03/2015, 21:25
ναι ρε φιλαρακι σε ρωταω να μαθω και μου λες για λεπτα θεματα κτλ.πως θα ξερω για τι μηλαμε
να πω αν θες και τι γνωμη μου!και να σου πω και κατι,εδω κορινθια δεν υπαρχουν ατομα που
ειναι μοτοσικλετιστες με την εννοια που το σκεφτεσαι.τωρα για αγωνες μονο κανα εντουρο αντε
και καμια πιστα.αν εχεις καθαρο η εντουρο εδω σε 5 λεπτα εισαι μεσα στη φυση.γιατι να ακουμπηση
300 ευροπουλα ο καθενας?αν θε απαντας σε ευχαριστω.

magi
15/03/2015, 21:27
Ολα καλα ολα ωραια. Παρακαμπτω το γεγονος οτι ειμαι κακομοιρης κατα τα λεγομενα σου και ερωτω. Ποιος ακριβως εξουσιοδοτησε εσας να δραττε εκ μερους των μοτοσυκλετιστων; Πως οριζεται το καλο τους και πως αποφασιστηκε; Οκ δε θελω να ειμαι προκατειλημενος, δεχομαι οτι εχετε ευγενεις προθεσεις, αλλα δε θα ηταν σωστοτερο να ξεκινησετε απλα μια κουβεντα ωστε σιγα σιγα και βαση ζυμωσεων να καταληξει το πραγμα καπου; Γιατι διαφορετικα αυριο το πρωι οργανωνω και εγω την επισημη ομοσπονδια κρητης και νησων και παλευω για το καλο των μηχανακιδων.

Αν έχεις έμπρακτα Καλές ιδέες διάθεση για δουλειά και στομάχι να τα ακούς είναι πολύ καλό ότι είναι για καλό. Δεν υπάρχει απαγόρευση. Εμείς να σκεφτείς ότι έχουμε πάνω από 20 λέσχες μέλη μας, δεν ανακοινωνουμε τίποτα ακόμα όμως μόνο επίσημα με την έναρξη. Υπάρχουν λέσχες επίσης που δεν ήταν πουθενά. Θα σας καλέσουμε όμως όλους στην επίσημη έναρξη είναι κοντά. Εγώ προσπαθώ δύσκολα από το κινητό να σας λύσω απορίες βλέπω όμως ότι δεν με λυπάστε αν και το κάνω ευχάριστα

amyroukai
15/03/2015, 21:32
Κάτι απορίες που 'χετε, ρε πστη μου..........................

Διολου παραλογες.

tzimidis
15/03/2015, 21:32
....................... βλέπω όμως ότι δεν με λυπάστε ..............


κάθε άλλο................

jimmis5
15/03/2015, 21:33
Ομολογα δεχεστε?
http://www.blog.gr/content/data/multimedia/images/KOINWNIA/trapeza_anatolis.jpg

akis_trevor
15/03/2015, 21:36
Μην μας το χαλάς ρε μιναράκο............................

Εγω;;;;ισα ιδα...θελω 2 θεματα του προεδρα να τρεχουν ταυτοχρονα.
εγω παντως τις ιδεες μου να τις δωσω και ολη μου την καλη διαθεση να διαθεσω...300 ευρω δεν δινω ουτε στον υπνο μου...:lol:

bulmont
15/03/2015, 21:38
Εγω;;;;ισα ιδα...θελω 2 θεματα του προεδρα να τρεχουν ταυτοχρονα.
εγω παντως τις ιδεες μου να τις δωσω και ολη μου την καλη διαθεση να διαθεσω...300 ευρω δεν δινω ουτε στον υπνο μου...:lol:



Ούστ από την ομοσπονδία σπαγγοραμένε παλιοτσιφούτη.........................

amyroukai
15/03/2015, 21:39
Εγω;;;;ισα ιδα...θελω 2 θεματα του προεδρα να τρεχουν ταυτοχρονα.
εγω παντως τις ιδεες μου να τις δωσω και ολη μου την καλη διαθεση να διαθεσω...300 ευρω δεν δινω ουτε στον υπνο μου...:lol:
Ειπαμε, 300 δινεις σαν αρχηγος Λεσχης για τη λεσχη να την κανεις μελος. Οχι σαν φυσικο προσωπο. Εμεις σαν φυσικα μελη θα ενταχτουμε σε λεσχη μελος. Αυτο καταλαβα.

Το ζητημα λοιπον, αν θα χωθουν αεριτζηδες φελοι.που θα βρουν ευκαιρια για καρεκλα και εξουσια με ενα τρακοσαρι, δεν ειναι απλο...

akis_trevor
15/03/2015, 21:40
Ούστ από την ομοσπονδία σπαγγοραμένε παλιοτσιφούτη.........................

Ντεν εχω καρδια μου...
σου εχω πει να βρεις καμια πετρελαιοπηγη εκει κατ,να γινεις αποκλειστικος χορηγος ναι επιτημος προεδρος της ομοσπονδιας,δεν με ακους...

akis_trevor
15/03/2015, 21:42
Ειπαμε, 300 δινεις σαν αρχηγος Λεσχης για τη λεσχη να την κανεις μελος. Οχι σαν φυσικο προσωπο. Εμεις σαν φυσικα μελη θα ενταχτουμε σε λεσχη μελος. Αυτο καταλαβα.

Το ζητημα λοιπον, αν θα χωθουν αεριτζηδες φελοι.που θα βρουν ευκαιρια για καρεκλα και εξουσια με ενα τρακοσαρι, δεν ειναι απλο...

Ααα.. οποτε περιμενουμε εναν λακαμα να χωσει το 300αρι και μετα μπαινουμε τσαμπε...

amyroukai
15/03/2015, 21:47
Ααα.. οποτε περιμενουμε εναν λακαμα να χωσει το 300αρι και μετα μπαινουμε τσαμπε...

Υπαρχουν λεσχες σοβαρες, με συνδρομη.

Θα υπαρξουν φελοι που θα παρουν χρισμα, μετα θα φτιαξουν λεσχη... Με συνδρομη; Στη γραικια της lamoyas, επειδη οι σοβαρες λεσχες ειναι μετρημενες στα δαχτυλα, αυτο βλεπω πιο πιθανο. Οπως στα πολιτικα κομματα.

teogtp
15/03/2015, 21:48
Ααα.. οποτε περιμενουμε εναν λακαμα να χωσει το 300αρι και μετα μπαινουμε τσαμπε...

Δεν νομιζω ..........
Το κοστος μετακυλιεται στον "πελατη/τες"

bulmont
15/03/2015, 21:52
Το ζητημα λοιπον, αν θα χωθουν αεριτζηδες φελοι.που θα βρουν ευκαιρια για καρεκλα και εξουσια ....


Μα η αρχή ήδη έγινε..............................

Υπάρχει ο πρώτος (και καλύτερος..............)

magi
15/03/2015, 22:00
Υπαρχουν λεσχες σοβαρες, με συνδρομη.

Θα υπαρξουν φελοι που θα παρουν χρισμα, μετα θα φτιαξουν λεσχη... Με συνδρομη; Στη γραικια της lamoyas, επειδη οι σοβαρες λεσχες ειναι μετρημενες στα δαχτυλα, αυτο βλεπω πιο πιθανο. Οπως στα πολιτικα κομματα.

Με αρέσουν οι αμφιβολίες σας είναι λογικές και πολλές φορές με έκαναν να γελάσω ευχάριστα. Υπάρχει χιούμορ ακόμα. Δεν θυμάμαι ποιος είπε ότι δεν έχει 300? Θα σε βάλω σε μια λέσχη δίχως συνδρομή θα πληρώσει η ΕΟΜ οπότε την επόμενη τετραετία να κατέβεις Πρόεδρος η ΕΟΜ έχει και κοινωνικό πρόσωπο αλληλεγγύης. Θα τολμήσω όμως παρόλα που κάποιοι με ψιλό βρίζουν να πω ότι κάποιες λέσχες είναι μέλη μας αλλά είναι και στην υπάρχουσα ομοσπονδια και δυσαρεστημενες, για αυτό δεν ανακοινωνουμε ακόμα ονόματα. Λίγη υπομονή. Σίγουρα στην πανελλήνια που κάνουμε θα δείτε ποιοι είναι θα σας φύγει κάθε απορία. Αντε σας έκανα αποκάλυψη και κινδυνεύω με επίπληξη

teogtp
15/03/2015, 22:05
Αν δεις τον Βαρουφακη πες του να χρεωνει το 300αρι στην Δεη.............

vaska
15/03/2015, 22:07
Με αρέσουν οι αμφιβολίες σας είναι λογικές και πολλές φορές με έκαναν να γελάσω ευχάριστα. Υπάρχει χιούμορ ακόμα. Δεν θυμάμαι ποιος είπε ότι δεν έχει 300? Θα σε βάλω σε μια λέσχη δίχως συνδρομή θα πληρώσει η ΕΟΜ οπότε την επόμενη τετραετία να κατέβεις Πρόεδρος η ΕΟΜ έχει και κοινωνικό πρόσωπο αλληλεγγύης. Θα τολμήσω όμως παρόλα που κάποιοι με ψιλό βρίζουν να πω ότι κάποιες λέσχες είναι μέλη μας αλλά είναι και στην υπάρχουσα ομοσπονδια και δυσαρεστημενες, για αυτό δεν ανακοινωνουμε ακόμα ονόματα. Λίγη υπομονή. Σίγουρα στην πανελλήνια που κάνουμε θα δείτε ποιοι είναι θα σας φύγει κάθε απορία. Αντε σας έκανα αποκάλυψη και κινδυνεύω με επίπληξη

Αν θες να είσαι τυπικός με το ποινολόγιο να αυτομαστιγωθείς 10 φορές, είναι πιο σωστό.

akis_trevor
15/03/2015, 22:08
Προφανως και δεν σοβαρολογω,ετσι;;

sv1000s
15/03/2015, 22:18
πανελληνια ακουω και τρεχαματα!να πανε ολα καλα φιλε μου αν και σε λαθος εποχη διαλεξες να κανεις μπιζνα!αν και παντα θα υπαχουν
ατομα που θα γουσταρουν.

καλες βολτες σε ολα τα παιδια εδω μεσα που νομιζω δεν χρειαζονται οεμ και τετοια για να καβαλησουν και να γραψουν χλμ.
ολα τα αλλα ειναι για αλλες χωρες και καταστασης!εδω ελλαδα φιλε μου παρεες βολτες χαβαλε κοψιδια και σπιτι με τεζα μπαταρια
ολα αυτα που λες ειναι για χασομεριδες.

amyroukai
15/03/2015, 22:29
Με αρέσουν οι αμφιβολίες σας είναι λογικές και πολλές φορές με έκαναν να γελάσω ευχάριστα. Υπάρχει χιούμορ ακόμα. Δεν θυμάμαι ποιος είπε ότι δεν έχει 300? Θα σε βάλω σε μια λέσχη δίχως συνδρομή θα πληρώσει η ΕΟΜ οπότε την επόμενη τετραετία να κατέβεις Πρόεδρος η ΕΟΜ έχει και κοινωνικό πρόσωπο αλληλεγγύης. Θα τολμήσω όμως παρόλα που κάποιοι με ψιλό βρίζουν να πω ότι κάποιες λέσχες είναι μέλη μας αλλά είναι και στην υπάρχουσα ομοσπονδια και δυσαρεστημενες, για αυτό δεν ανακοινωνουμε ακόμα ονόματα. Λίγη υπομονή. Σίγουρα στην πανελλήνια που κάνουμε θα δείτε ποιοι είναι θα σας φύγει κάθε απορία. Αντε σας έκανα αποκάλυψη και κινδυνεύω με επίπληξη

Κωστα λεσχη βρισκουμε ευκολα ειτε δωρεαν η οχι.
Αλλο με ανησυχει αλλα εσυ ξερεις καλυτερα. Οπως και να'χει, με το καλο...

magi
15/03/2015, 22:31
Ας μιλήσουμε για ταξίδι. Έμεινα ευχαριατηνενος πολύ με τον Τίγρη στην φωτογραφία βλέπετε το φορτίο. Ανεση στον συνεπιβάτη γρήγορος οικονομική. Αυτό που δεν μου άρεσε στην Ουγγαρία δεν έβρισκα πουθενά να αγοράσω νούμερο ώστε να παίρνω τηλέφωνο Ελλάδα. Όπως δεν έκλεισα ξενοδοχείο και εμένα όπου υπήρχε ελεύθερο δωμάτιο μετά τις 7 βράδυ δεν υπήρχε φαι μέσα και ζεστό νερό. Το πρωί υπήρχε αλλά χειμώνα απέφυγα και δεν έκανα ντουζ πριν φύγω με τον τίγρη. Πραγματικά και λόγω χλμετρων πολλών και άριστο οδικό δίκτυο Ουγγαρίας οδήγησα πολύ ωρα τον τίγρη 180-200 ατάραχος σταθερός. Κάνει άριστα την δουλειά σε αυτοκίνητο δρόμο.Στην Γερμανία άλλαξε λάδια φίλτρο και μια φλάντζα που έβγαζε μια σταγόνα λάδι από την μιζα με μοτέρ. 188 ευρώ με ένα χρόνο εγγύηση για ότι μου έκαναν. 77 ευρώ η ώρα εργασίας μέσα στα 188 ευρώ. Δεν έκαψε σταγόνα λάδι έφυγα από εδώ δίχως να τα αλλάξω και τα άλλαξα Γερμανία. Εδώ είχε φουλ συνθετικ εκεί μου έβαλε μοτουλ 15 50 ημι. Μου είπε μόνο κοίταγμα επόμενη αλλαγή σε 10000χλμ

magi
15/03/2015, 22:34
Κωστα λεσχη βρισκουμε ευκολα ειτε δωρεαν η οχι.
Αλλο με ανησυχει αλλα εσυ ξερεις καλυτερα. Οπως και να'χει, με το καλο...

Είπα η σκέψη σου είναι σωστή τα ίδια σκεφτόμουν και εγώ. Κακές οι εμπειρίες από το παρελθόν, έτσι πρέπει να σκεφτείς διότι αγαπάς την μοτοσικλέτα

dimmie_72
15/03/2015, 22:45
παιδί από την ευρύτερη περιοχή της Κοζάνης ενδιαφέρεται για υπεύθυνος Δυτ. Μακεδονίας

magi
15/03/2015, 22:59
παιδί από την ευρύτερη περιοχή της Κοζάνης ενδιαφέρεται για υπεύθυνος Δυτ. Μακεδονίας

Κοντά στα Γρεβενά είναι ο αντιπρόεδρος εκεί γιατί δεν πηγαίνεις στην δικιά του?

dimmie_72
15/03/2015, 23:38
Κοντά στα Γρεβενά είναι ο αντιπρόεδρος εκεί γιατί δεν πηγαίνεις στην δικιά του?

δεν πρόκειται για μένα, εξάλλου ο ενδιαφερόμενος είναι μια κατηγορία από μόνος του.

taisteal
16/03/2015, 00:32
Ολα καλα ολα ωραια. Παρακαμπτω το γεγονος οτι ειμαι κακομοιρης κατα τα λεγομενα σου και ερωτω. Ποιος ακριβως εξουσιοδοτησε εσας να δραττε εκ μερους των μοτοσυκλετιστων; Πως οριζεται το καλο τους και πως αποφασιστηκε; Οκ δε θελω να ειμαι προκατειλημενος, δεχομαι οτι εχετε ευγενεις προθεσεις, αλλα δε θα ηταν σωστοτερο να ξεκινησετε απλα μια κουβεντα ωστε σιγα σιγα και βαση ζυμωσεων να καταληξει το πραγμα καπου; Γιατι διαφορετικα αυριο το πρωι οργανωνω και εγω την επισημη ομοσπονδια κρητης και νησων και παλευω για το καλο των μηχανακιδων.

:wave2:

stam2
16/03/2015, 08:26
είχα να μπω από χθες το βράδυ...
μέσα σε λίγες ώρες γράφτηκαν 6 σελίδες, κάτι όχι σύνηθες δηλαδή, οι οποίες κατά το 80% τους είναι γεμάτες κακεντρέχεια, κακία και μισαλοδοξία...

δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, μπορεί στην τελική να είναι δήθεν και τάχα, ή μπορεί να είναι απλά αφελής και αιθεροβάμων.
Αλλά αν μία στις 100 το κάνει από καθαρό ενδιαφέρον και αγάπη αυτό και το πετύχει, τι να πω, κρίμα, και σας λυπάμαι εσάς που ξέρετε ποιοί είστε, σας λυπάμαι για τη μιζέρια σας και για την κακία που βγάζετε... Παρακολούθησα και το άλλο νήμα περί της ομοσπονδίας και από τη χολή που έπεσε κι εκεί, κατάλαβα γιατί τρώμε στη μάπα αυτούς που μας κυβερνάνε. Γιατί αυτοί μας αξίζουν.

Γιατί οι αγαθοί άνθρωποι με ιδέες ή δεν αντέχουν την κακία, ή απλά δεν τα καταφέρνουν...

Ξαναλέω ΔΕΝ με νοιάζει ποιά είναι τα κίνητρα αυτού του ανθρώπου,
ΑΝ πετύχει αυτό που θέλει να πετύχει, και τελικά προσφέρει κάτι παραπάνω στον μοτοσυκλετισμό της χώρας,
θα είναι αυπρόσδεκτος από εμένα και γι' αυτό και μόνο παρακολουθώ με καθαρό ενδιαφέρον την όποια εξέλιξη...
Στη χειρότερη μπορεί να είναι μια φούσκα σαν τις άλλες...

tzimidis
16/03/2015, 08:35
είχα να μπω από χθες το βράδυ...
μέσα σε λίγες ώρες γράφτηκαν 6 σελίδες, κάτι όχι σύνηθες δηλαδή, οι οποίες κατά το 80% τους είναι γεμάτες κακεντρέχεια, κακία και μισαλοδοξία...

δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, μπορεί στην τελική να είναι δήθεν και τάχα, ή μπορεί να είναι απλά αφελής και αιθεροβάμων.
Αλλά αν μία στις 100 το κάνει από καθαρό ενδιαφέρον και αγάπη αυτό και το πετύχει, τι να πω, κρίμα, και σας λυπάμαι εσάς που ξέρετε ποιοί είστε, σας λυπάμαι για τη μιζέρια σας και για την κακία που βγάζετε... Παρακολούθησα και το άλλο νήμα περί της ομοσπονδίας και από τη χολή που έπεσε κι εκεί, κατάλαβα γιατί τρώμε στη μάπα αυτούς που μας κυβερνάνε. Γιατί αυτοί μας αξίζουν.

Γιατί οι αγαθοί άνθρωποι με ιδέες ή δεν αντέχουν την κακία, ή απλά δεν τα καταφέρνουν...

Ξαναλέω ΔΕΝ με νοιάζει ποιά είναι τα κίνητρα αυτού του ανθρώπου,
ΑΝ πετύχει αυτό που θέλει να πετύχει, και τελικά προσφέρει κάτι παραπάνω στον μοτοσυκλετισμό της χώρας,
θα είναι αυπρόσδεκτος από εμένα και γι' αυτό και μόνο παρακολουθώ με καθαρό ενδιαφέρον την όποια εξέλιξη...
Στη χειρότερη μπορεί να είναι μια φούσκα σαν τις άλλες...


Anthropos pou mpainei se motoforum kai dinei apantiseis "pou pa re me to freewind kakomoiri" (true fact), rotaei pou tha brei kana 1000ari ama laxei naoume se kali katastasi sto tsampe, klp klp
sou fainetai esena oti exei tin aparaititi sobarotita kai diathesi gia na kanei kati sobaro????

stam2
16/03/2015, 08:40
Anthropos pou mpainei se motoforum kai dinei apantiseis "pou pa re me to freewind kakomoiri" (true fact), rotaei pou tha brei kana 1000ari ama laxei naoume se kali katastasi sto tsampe, klp klp
sou fainetai esena oti exei tin aparaititi sobarotita kai diathesi gia na kanei kati sobaro????

οπότε εμείς που κάνουμε σίγουρα κάτι πολύ σοβαρό τον βάζουμε στον τοίχο και ξεκινάμε την καζούρα για να περνά ευχάριστα η μέρα μας...
ΥΓ. τα παραπάνω που γράφεις δεν τα έχω δει κάπου, αλλά δεν λένε και πολλά σαν στοιχεία...

tzimidis
16/03/2015, 08:51
οπότε εμείς που κάνουμε σίγουρα κάτι πολύ σοβαρό τον βάζουμε στον τοίχο και ξεκινάμε την καζούρα για να περνά ευχάριστα η μέρα μας...
ΥΓ. τα παραπάνω που γράφεις δεν τα έχω δει κάπου, αλλά δεν λένε και πολλά σαν στοιχεία...

Ta exo dei ego kai ta exoun dei ki alloi. Dystyxos merika thread ta efage i marmagka.

esena mporei na mi sou lene polla san stoixeia, emena mou lene. Bebaia den eimai kai Profiler sto FBI , oute psyxanalytis.

Apo kei kai pera, o kathenas einai ELEYTHEROS na idrysei i na min idrysei o,ti goustarei i den goustarei i psyxi tou, kai oloi oi alloi einai ELEYTHEROI na akolouthisoun i na min akolouthisoun i na meinoun pagera adiaforoi.

Y.G. to an kanoume oi ypoloipoi kati sobaro, to kserei o kathenas monos tou

alexxxcbr
16/03/2015, 10:13
Προεδρε ειχα δει αγγελια του τιγρη πριν καποιες μερες στο car.
Θα το πουλησεις τελικα η το μετανιωσες?:wave2:

dimmie_72
16/03/2015, 10:14
Φίλε μην ακούς, είσαι μεγάλος μάγκας. Αν κατάφερες να ενθυλακώσεις 25(λέσχες)Χ300€=7.500€ σε χρόνο dt, Γ.Γ. δημοσίων εσόδων έπρεπε να σε κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ όχι πρόεδρο.

magi
16/03/2015, 10:30
είχα να μπω από χθες το βράδυ...
μέσα σε λίγες ώρες γράφτηκαν 6 σελίδες, κάτι όχι σύνηθες δηλαδή, οι οποίες κατά το 80% τους είναι γεμάτες κακεντρέχεια, κακία και μισαλοδοξία...

δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, μπορεί στην τελική να είναι δήθεν και τάχα, ή μπορεί να είναι απλά αφελής και αιθεροβάμων.
Αλλά αν μία στις 100 το κάνει από καθαρό ενδιαφέρον και αγάπη αυτό και το πετύχει, τι να πω, κρίμα, και σας λυπάμαι εσάς που ξέρετε ποιοί είστε, σας λυπάμαι για τη μιζέρια σας και για την κακία που βγάζετε... Παρακολούθησα και το άλλο νήμα περί της ομοσπονδίας και από τη χολή που έπεσε κι εκεί, κατάλαβα γιατί τρώμε στη μάπα αυτούς που μας κυβερνάνε. Γιατί αυτοί μας αξίζουν.

Γιατί οι αγαθοί άνθρωποι με ιδέες ή δεν αντέχουν την κακία, ή απλά δεν τα καταφέρνουν...

Ξαναλέω ΔΕΝ με νοιάζει ποιά είναι τα κίνητρα αυτού του ανθρώπου,
ΑΝ πετύχει αυτό που θέλει να πετύχει, και τελικά προσφέρει κάτι παραπάνω στον μοτοσυκλετισμό της χώρας,
θα είναι αυπρόσδεκτος από εμένα και γι' αυτό και μόνο παρακολουθώ με καθαρό ενδιαφέρον την όποια εξέλιξη...
Στη χειρότερη μπορεί να είναι μια φούσκα σαν τις άλλες... Φίλε μου το τηλέφωνο μου υπάρχει δεν είναι κρυφό, όπως και η έδρας μας στην ΔΕΘ ξεκίνησα κάτι σοβαρά. Πρώτη φορά ξεκίνησε κάτι με φυσιολογικές συνθήκες. Δλδ μια ομοσπονδία έχει έδρα και εξυπηρέτηση μελών της καθημερινά. Αυτό σημαίνει ότι έχεις ένα πρόβλημα θα βρεις κάποιον ανά πάσα στιγμή να σε βοηθήσει δεν θα με ψάχνεις. Είναι αλήθεια ότι γίνεται και γίνεται με αγάπη μεγάλη. Έζησα και Ευρώπη θέλω να κτιστη έτσι, ξεκίνησε λοιπόν εντελώς φυσιολογικά και πρέπει να πετύχει. Όπως δεύτερη κίνηση η συμφωνία με την ΔΕΘ για σαλόνι μοτοσυκλέτας, με πολύ καλύτερες τιμές. Πέρσι είχε 275.000 επισκέπτες η ΔΕΘ ένα μεγάλο ατού να βοηθήσει όλους οικονομικά που ασχολούνται με την μοτοσικλέτα, αναβάτες, ρουχισμό, ανταλλακτικά, κλπ πωλήσεις. Αυτά είναι ήδη γεγονός και έγιναν πράξη από αγάπη για τον μοτοσυκλετιστη, εμείς έχουμε και συνέχεια λοιπόν θα κάνουμε πράξεις και μετά θα τα λέμε, πριν τίποτα. Όποιος έχει απορίες ή θέλει συμμετοχή στο σαλόνι μοτοσυκλέτας στην ΔΕΘ Σεπτέμβριο μπορεί να μου τηλεφωνηση 6978058060.Οτι γράφω έχει γίνει ήδη είναι πράξη, βοηθώντας και εσείς θα το πάμε καλύτερα. ΚΏΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΑΛΉ ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΣΕ ΌΛΟΥΣ!!

magi
16/03/2015, 10:37
Φίλε μου το τηλέφωνο μου υπάρχει δεν είναι κρυφό, όπως και η έδρας μας στην ΔΕΘ ξεκίνησα κάτι σοβαρά. Πρώτη φορά ξεκίνησε κάτι με φυσιολογικές συνθήκες. Δλδ μια ομοσπονδία έχει έδρα και εξυπηρέτηση μελών της καθημερινά. Αυτό σημαίνει ότι έχεις ένα πρόβλημα θα βρεις κάποιον ανά πάσα στιγμή να σε βοηθήσει δεν θα με ψάχνεις. Είναι αλήθεια ότι γίνεται και γίνεται με αγάπη μεγάλη. Έζησα και Ευρώπη θέλω να κτιστη έτσι, ξεκίνησε λοιπόν εντελώς φυσιολογικά και πρέπει να πετύχει. Όπως δεύτερη κίνηση η συμφωνία με την ΔΕΘ για σαλόνι μοτοσυκλέτας, με πολύ καλύτερες τιμές. Πέρσι είχε 275.000 επισκέπτες η ΔΕΘ ένα μεγάλο ατού να βοηθήσει όλους οικονομικά που ασχολούνται με την μοτοσικλέτα, αναβάτες, ρουχισμό, ανταλλακτικά, κλπ πωλήσεις. Αυτά είναι ήδη γεγονός και έγιναν πράξη από αγάπη για τον μοτοσυκλετιστη, εμείς έχουμε και συνέχεια λοιπόν θα κάνουμε πράξεις και μετά θα τα λέμε, πριν τίποτα. Όποιος έχει απορίες ή θέλει συμμετοχή στο σαλόνι μοτοσυκλέτας στην ΔΕΘ Σεπτέμβριο μπορεί να μου τηλεφωνηση 6978058060.Οτι γράφω έχει γίνει ήδη είναι πράξη, βοηθώντας και εσείς θα το πάμε καλύτερα. ΚΏΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΑΛΉ ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΣΕ ΌΛΟΥΣ!!

Facebook Kostas Ioannidis profile η Ελληνική Ομοσπονδία Μοτοσυκλετιστων προφίλ πάλι θα δείτε τι έγινε! Κινητό για απορίες σοβαρές 6978058060.

magi
16/03/2015, 11:06
Προεδρε ειχα δει αγγελια του τιγρη πριν καποιες μερες στο car.
Θα το πουλησεις τελικα η το μετανιωσες?:wave2:

Ότι μοτοσικλέτα είχα από την πρώτη μέρα αγοράς της την βάζω αγγελία, ναι λοιπόν αλλά βλέπεις ότι η τιμή είναι αυτή είναι βασισμένη στην αξιοπιστία με δικά μου κριτήρια για την μοτοσικλέτα και δύσκολα αλλάζουν

sv1000s
16/03/2015, 11:50
απο την πρωτη μερα αγγελια????ο λογος:confused:

magi
16/03/2015, 11:55
απο την πρωτη μερα αγγελια????ο λογος:confused:

Βίτσιο πες το

buckley
16/03/2015, 12:05
Ρε που έχουμε μπλέξει...
ΥΓ Μ' αρέσει που την πέσατε και στο Βαγγελάκη .

akis_trevor
16/03/2015, 14:57
Σταμ,αν εχεις διαβασει τα παλιοτερα ποστ του ματζι και τα λες αυτα,μαλλον δεν εχουμε λογο να κουβεντιασουμε κατι παραπερα.
Αν δεν το εχεις κανει,ριξε μια ματια και θα δουμε αν εξακολουθεις να εχειςωτην ιδια αποψη..:wave2:

taisteal
16/03/2015, 15:11
Σταμ,αν εχεις διαβασει τα παλιοτερα ποστ του ματζι και τα λες αυτα,μαλλον δεν εχουμε λογο να κουβεντιασουμε κατι παραπερα.
Αν δεν το εχεις κανει,ριξε μια ματια και θα δουμε αν εξακολουθεις να εχειςωτην ιδια αποψη..:wave2:



Τα περισσοτερα ειναι σβησμενα.
Προσωπικα δεν με ενδιαφερουν ουτε οι λεσχες,ουτε οι facebook ομαδες κτλ.
Πως ομως απο αυτη την αποψη προκυπτει οτι ειμαστε κακεντρεχεις μιζεροι κακομοιρηδες και
ολα τα ομορφα δεν το'χω καταλαβει.
Αποψεις εκ του πληκτρολογιου για φυσικα προσωπα.
Αν κανει ο magi αυτο που θελει και του βγει,μια χαρα.
Δεν τον πολεμα κανενας,το να εκφερεις αποψη δεν σημαινει οτι εισαι αντιθετος με τα οποια σχεδια του.

akis_trevor
16/03/2015, 15:42
Τα περισσοτερα ειναι σβησμενα.
Προσωπικα δεν με ενδιαφερουν ουτε οι λεσχες,ουτε οι facebook ομαδες κτλ.
Πως ομως απο αυτη την αποψη προκυπτει οτι ειμαστε κακεντρεχεις μιζεροι κακομοιρηδες και
ολα τα ομορφα δεν το'χω καταλαβει.
Αποψεις εκ του πληκτρολογιου για φυσικα προσωπα.
Αν κανει ο magi αυτο που θελει και του βγει,μια χαρα.
Δεν τον πολεμα κανενας,το να εκφερεις αποψη δεν σημαινει οτι εισαι αντιθετος με τα οποια σχεδια του.

Μονο ενα θεμα-το καλυτερο δυστυχως-εχει σβηστει.
εγω απλα το ειπα για να καταλαβει τον ματζι,πωε μιλα και φερεται.αυτο ακριβως λεω.γιατι να με χαρακτηρισει ετσι;

stam2
16/03/2015, 16:42
Όμολογώ πως δεν έχω κάποια άσχημη εντύπωση από τον άνθρωπο, νομίζω ότι δεν έχει βρίσει κανέναν ούτε ειρωνεύτηκε ποτέ. Ταυτόχρονα από την αντίθετη πλευρά, συνασπίστηκαν μερικοί άνθρωποι οι οποίοι αδιακρίτως βάλλουν εναντίον του και προσπαθούν ποικιλοτρόπως να τον φέρουν σε δύσκολη θέση.
Δεν καταλαβαίνω ποιόν από αυτούς πείραξε ο άνθρωπος...!
Αν θυμάμαι καλά του κάνανε καζούρα για τις κουνημένες φωτογραφίες, για το πόσα και ποιά μηχανάκια έχει οδηγήσει, για το που, πότε και πόσο δούλευε και νομίζω (ας με συγχωρήσει) αφελώς απαντούσε με κάθε ειλικρίνεια και θάρρος της γνώμης του.
Τώρα τί από όλα είναι που προκαλεί την μήνιν τους εναντίον του δεν το καταλαβαίνω, ίσως είναι το θάρρος του να προσπαθήσει κάτι μεγάλο για έναν άνθρωπο μόνο, ίσως είναι και τα πολλά τρέφεν που λόγω γερμανομάθειας ανέφερε... Χα!
οκ, γελάσαμε, αστείο είναι γιατί επαναλαμβάνεται. ίσως είναι που ανέφερε τον σύριζα τόσες φορές, οκ επικαλείται ένα κόμμα που είναι κυβερνόν και ενδεχομένως εχει δώσει κάποιο (στήριγμα?) στην προσπάθεια...? Αδιαφορώ, ας είναι και ο Λεβέντης ή ο Μητσοτάκης που θα στηρίξει την όποια προσπαθεια.
Το θέμα είναι ότι ο άνθρωπος έχει βρεθεί στη σέντρα και βάλλεται. Και το χειρότερο είναι ότι σε ένα χώρο που υποτίθεται ότι υπάρχουν κάποιοι κανόνες και ένα τυπολόγιο, αφήνεται στο έλεος του πλήθους το θέμα γιατί ενδεχομένως διασκεδάζει το πλήθος... Αλλά μάλλον το νόμιμο είναι και το ηθικό... Όσο ειρωνευόμαστε με λεπτότητα (ή όχι), και δεν προσβάλλουμε άμεσα με χαρακτηρισμούς, κρατιόμαστε εντός κανονισμών....


Ξαναλέω δεν έβλαψε κανέναν, προσπαθεί να κάνει κάτι, το οποίο αν αποδειχθεί φούσκα, απλά θα σκάσει και τότε ας γελάσει όποιος θέλει. Όμως το να ψάχνουμε να βρίσκουμε κάθε φορά κάποιον να πετροβολήσουμε για να διασκεδάσουμε δεν μας κάνει πολύ διαφορετικούς από τους "λεβέντες" της γαλακτοκομικής...

MikeG
16/03/2015, 17:24
Ξαναλέω δεν έβλαψε κανέναν, προσπαθεί να κάνει κάτι, το οποίο αν αποδειχθεί φούσκα, απλά θα σκάσει και τότε ας γελάσει όποιος θέλει. Όμως το να ψάχνουμε να βρίσκουμε κάθε φορά κάποιον να πετροβολήσουμε για να διασκεδάσουμε δεν μας κάνει πολύ διαφορετικούς από τους "λεβέντες" της γαλακτοκομικής...

Αν μου επιτρέπεις τη γνώμη μου είσαι φάουλ σε πολλά που γράφεις και αυτό το τελευταίο με τη γαλακτοκομική είναι αλλού για αλλού.

1ον δε νομίζω ότι χρειάζεται υποστηρικτές ο συμπαθής magi. Η πλάκα, πλάκα και οι σοβαρές κουβέντες για σοβαρά πράγματα σοβαρές.

2ον Δεν νομίζω ότι κανείς τον προσέβαλλε ή ότι άλλο υπονοείς. Δεν είμαστε σε χαρακώματα και ο ένας είναι απέναντι από τον άλλο.

3ον και τελευταίο. Είναι γνωστό ότι εδώ στην Ελλάδα από του πουθενά και με τάχιστες διαδικασίες ξεφυτρώνουν ένα κάρο ομοσπονδίες, οργανώσεις, ΜΚΟ και δε ξέρω και εγώ τι άλλα σκατά. Ο κόσμος όχι απλά τις βλέπει με επιφύλαξη αλλά εννίοτε και με αρνητική διάθεση γιατί γνωρίζουμε ακριβώς τι συμβαίνει. Εδώ λοιπόν έχουμε το συμπαθή magi ο οποίος ξεκινάει κάποια θέματα θέλοντας να μας δείξει ότι είναι ο γνωρίζων την αλήθεια για το μοτοσυκλετισμό & ξάφνου υπάρχει και νέα ομοσπονδία. Τι ακριβώς λοιπόν θέλεις να κάνουμε εμείς οι κακομοίρηδες, βλάχοι, αγράμματοι και δε ξέρω τι άλλο; Να υποδεχτούμε άλλο ένα σωτήρα;

Όταν εκθέτω τον εαυτό μου και τα γραφόμενα μου σε δημόσια θέα τότε αυτά είναι προς κρίσην. Ξαναγράφω ότι ουδέποτε υπήρξαν προσβολές ή ότι άλλο υπονοείς που μας συγκρίνεις κιόλας με ότι έγινε στα Γιάννενα. Σταμέλο δεν έχω κανένα αρνητισμό απέναντι σου και δε σου γράφω επιθετικά. Όμως ρε φίλε ήταν λίγο καφρίλα ότι έγραψες.

Προσωπικά λοιπόν εγώ θα γούσταρα να μπει ο magis να μας πει το και το παλικάρια. Να αφουγκραστεί το παλμό. Έτσι όμως όπως έγινε μου μοιάζει με το "μουλωχτά τα κατάφερα και εγώ - εμείς να χωθούμε κάπου". Δεν ισχυρίζομαι ότι περίμενε από αυτό το οποιοδήποτε προσωπικό όφελος, αλλά ρε φίλε λίγη γ@μημ@νη διαφάνεια στο Greece καλό θα ήταν. Αλλά εδώ το μόνο εύκολο είναι όλοι να είμαστε διασπασμένοι.

& τέλος επειδή αφήνεις και αιχμές για τους διαχειριστές και εν τέλει για μένα, δεν είμαι εδώ για να διασκεδάζω το πλήθος, πόσο μάλλον να ρίχνω κάποιον στη πυρά για να γίνεται γλέντι. Αν αύριο το πρωί εγώ έρθω και γράψω ότι κάνω πίστα στην Ελλάδα (όχι πίστα για "σκυλιά" ε) πως το κόβεις, θα πρέπει όλοι να νοιώσουν μια σιγουριά και ταυτόχρονα να δέχομαι μόνο συγχαρητήρια.

Λοιπόν εν κατακλείδι σε παρακαλώ όχι εδώ μέσα εκφράσεις σαν "λεβέντες" της γαλακτοκομικής και άλλα παρόμοια. Εδώ μέσα εχθρούς δεν έχουμε ούτε θα γεννήσουμε.


Τέλος magi ελπίζω η προσπάθειες σας να είναι ειλικρινής και από ψυχής.

bulmont
16/03/2015, 17:49
Πάντως εγώ θυμάμαι, ότι είχα νιώσει πολύ άσχημα με την τοποθέτηση του Μάτζι σε στυλ
''γύρισα με κάποια φράγκα στην Ελλάδα, θα σας χαιδέψω λίγο το κ@λαράκι, γιατί είστε άφραγκοι
και με την πλάτη στον τοίχο''. Αυτά που τράβηξε τόσα χρόνια στις φάμπρικες της Γερμανίας
μάλλον δεν τον δίδαξαν και πολλά..............


Σαν μετανάστης κι' εγώ, που νιώθω τον παλμό των Ελλήνων στις δύσκολες αυτές μέρες
προσπαθώ να βοηθήσω όπως μπορώ, και όχι να εκμεταλευτώ την άσχημη κατάσταση προς όφελός μου.

Και μου κάθεται λίγο άσχημα ο τύπος που το καλοκαίρι κοίταγε να πάρει χιλιάρι με 1500 ευρώ και
αναθεμάτιζε όσους δεν κατέβαζαν λίγο τις τιμές τους να στήνει ολόκληρη ομοσπονδία μετά από ένα εξάμηνο................................

Κι' άλλος Κοσκωτάς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Δυστυχώς τα επικά θρέντ σβήστηκαν από τα οποία φαινόταν η αλαζονεία και η κουτοπονηριά του τυπάκου αυτού
Πιστεύω όμως που αρκετοί από εδώ μέσα τα θυμούνται και έχουν καταλάβει για το ποιόν του αγαθού, καλοπροαίρετου
Μάτζι.........Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρουν οι διαχειριστές αλλά πραγματικά θ' άξιζε τον κόπο..........

buckley
16/03/2015, 18:26
Όμως το να ψάχνουμε να βρίσκουμε κάθε φορά κάποιον να πετροβολήσουμε για να διασκεδάσουμε δεν μας κάνει πολύ διαφορετικούς από τους "λεβέντες" της γαλακτοκομικής...

Ρε φίλε αλήθεια το σκέφτηκες καλά αυτό πριν το γράψεις ?
Αν ναι λυπάμαι ειλικρινά ...