PDA

View Full Version : Παροπλισμος μοτοσυκλετας για μεγαλο χρονικο διαστημα



spyrakos35
17/03/2015, 10:54
Αν πρεπει καποιος να κουκουλωσει την μοτο για χρονικο διαστημα μεγαλο (πανω απο χρονο ή χρονια), τι θα πρεπει να προσεξει ετσι ωστε το μοτερ τουλαχιστον να μην ειναι για πεταμα λογω μη χρησης...


Διευκρινιζεται οτι σε ολο αυτο το διαστημα δεν θα παρει μπρος ουτε μια φορα.....

teogtp
17/03/2015, 11:04
Σε κλειστό γκαράζ;

spyrakos35
17/03/2015, 11:07
Ναι

zannisvel
17/03/2015, 11:09
-Αλλαζεις λαδια και φιλτρο.
-Γεματο το ντεποζιτο με βενζινη - και stabilizer αναλογα τη ποσοτητα της βενζινης.
-Προσπαθησε να κλεισεις το ρουμπινετο και να να αφησεις το μηχανακι να σβησει για να μην μεινει βενζινη στα σωληνακια των μπεκ.
-Αν εχεις τη δυνατοτηα σηκωσε τη μηχανη ωστε να μην ακουμπανε τα λαστιχα.
-Βγαζεις μπαταρια και τη φορτιζεις μια φορα το μηνα.
-βγαζεις τα μπουζι, ριχνεις ελαχιστο λαδι μεσα και τα ξαναβαζεις.

Μεχρι περσι το εκανα καθε χρονο για να περασει το χειμωνα στο garage, δε νομιζω να ξεχναω κατι.


ΥΓ. Πως και παροπλιζεται τωρα που ανοιγει ο καιρος? Δεν εχεις τη δυνατοτητα να τη κινεις εστω και λιγο μεσα σε αυτο το χρονο?

:beer:

teogtp
17/03/2015, 11:12
Αν είχα δικο μου κλειστό χώρο, θα έβαζα ενα αφυγραντηρα και θα άλλαζα τα λαδακια απο το μοτέρ με φρέσκα.
Άδειασμα το ντεπόζιτο απο βενζίνη και δούλεμα το μοτέρ μεχρι να σβήσει.
Και κουκούλωμα.

spyrakos35
17/03/2015, 11:12
ΥΓ. Πως και παροπλιζεται τωρα που ανοιγει ο καιρος? Δεν εχεις τη δυνατοτητα να τη κινεις εστω και λιγο μεσα σε αυτο το χρονο?

Αστο αυτο, ποναει ακομα

MAIK72
17/03/2015, 11:18
-Αλλαζεις λαδια και φιλτρο.
-Γεματο το ντεποζιτο με βενζινη - και stabilizer αναλογα τη ποσοτητα της βενζινης.
:

Για να μην σκουριάσει;;Δεν υπάρχει λόγος να κρατάς βενζίνη 1 χρόνο στο τεπόζιτο αν δεν πρόκειται να το βάζεις μπροστά μία φορά την εβδομάδα

zannisvel
17/03/2015, 11:26
ΥΓ. Πως και παροπλιζεται τωρα που ανοιγει ο καιρος? Δεν εχεις τη δυνατοτητα να τη κινεις εστω και λιγο μεσα σε αυτο το χρονο?

Αστο αυτο, ποναει ακομα

:beer:


Για να μην σκουριάσει;;Δεν υπάρχει λόγος να κρατάς βενζίνη 1 χρόνο στο τεπόζιτο αν δεν πρόκειται να το βάζεις μπροστά μία φορά την εβδομάδα

Για να μην σκουριασει ναι. Αν το αφησεις αδειο μπορει να υπαρξει προβλημα. Γιατι να το ρισκαρεις?

MAIK72
17/03/2015, 11:34
:beer:



Για να μην σκουριασει ναι. Αν το αφησεις αδειο μπορει να υπαρξει προβλημα. Γιατι να το ρισκαρεις?

Και μόλις ωριμάσει γίνεται σαν τσίπουρο:lol: Απλά μετά είναι για πέταμα... :beer:

DrBig
17/03/2015, 11:35
Αν πρεπει καποιος να κουκουλωσει την μοτο για χρονικο διαστημα μεγαλο (πανω απο χρονο ή χρονια), τι θα πρεπει να προσεξει ετσι ωστε το μοτερ τουλαχιστον να μην ειναι για πεταμα λογω μη χρησης...


Διευκρινιζεται οτι σε ολο αυτο το διαστημα δεν θα παρει μπρος ουτε μια φορα.....

Ester based synthetic oil και stabiliser στο τεποζιτο
http://chemlube-malaysia.blogspot.gr/2012/11/the-benefit-of-ester-based-synthetic-oil.html

Φευγεις μωρε?

McGyver
17/03/2015, 11:39
Σπύρο, όταν είναι πες μου να σΕ δανείσω το Mr. Funnel (http://www.mrfunnel.com/) να γεμίσεις το τεπόζιτο :winka:...

zannisvel
17/03/2015, 11:49
Και μόλις ωριμάσει γίνεται σαν τσίπουρο:lol: Απλά μετά είναι για πέταμα... :beer:

Γι'αυτο βαζεις το stabilizer, τη κραταει φρεσκια μεχρι και ενα χρονο συμφωνα με το μπουκαλακι. Το εχω δοκιμασει μεχρι και 6 μηνες και ηταν μια χαρα. Επισης προστατευει απο σκουριες και καθαριζει και το συστημα ψεκασμου.

OldMan
17/03/2015, 14:58
Κουκούλα οπωσδήποτε υφασμάτινη και με "αερα" (2-3 ποντους) στο τελείωμα...

devil's animal
17/03/2015, 17:52
αφου δεν θα το βαζεις μπροστα, γεμισε το με λαδι μεχρι πανω...το οποιο μετα θα πεταξεις και θα βαλεις φρεσκο...
γεμισε και το ντεποζιτο με βενζινη + το ματζουνι...
καλο θα ηταν να ειναι σε μπροστα και πισω σταντ για να μην "παρει" ο σκελετος των ελαστικων...βεβαια αν την χρησιμοποιησεις μετα απο 2 χρονια π.χ. παλι ξερα θα ειναι, αλλα μ'ενα φρεσκαρισματακι μ'ενα γυαλοχαρτο μπορει να σου βγαλουν κανενα εξαμηνο πριν τ'αλλαξεις...μπορει να κανει καλο το σηκωμα και στις αναρτησεις...

ισως και αυτο που σου ειπαν για τα μπεκ..να το δουλεψεις δλδ μεχρι να τελειωσει η βενζινη για να μην μεινει μεσα στα μπεκ...δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αλλα αν ειχε καρμπ θα το εκανες σιγουρα...η βενζινη, ως γνωστον, μετα απο πολυ καιρο γινεται σαν κολλα...
κουκουλα και ενα - δυο ποντους σκασιμο απο κατω οπως σου ειπε ο παλιανθρωπος για να φευγει η υγρασια...

σιγουρα θα ψειριασουν τα τακακια...

και εγω θα σου ελεγα να την πλακωσεις ολη στο WD40..ολη ομως...χαλα εκει ενα μπουκαλι και καντην να σταζει....του π0υστη μετα απο χρονια καπως θα'χει συντηρηθει...

THEOD
18/03/2015, 19:02
Τα τελευταία 3-4 χρόνια ακινητοποιώ την μηχανή (σε κλειστό χώρο) σχεδόν 6 μήνες τον χρόνο (κατάθεση πινακίδων γύρω στον Νοέμβριο και κατά Απρίλιο-Μαιο μεριά πάλι πίσω μαζί με μια 6μηνη ασφάλεια).
Δεν κάνω απολύτως ΤΠΤ από αυτά που αναφέρθηκαν... Απλά 1-2 φορές στο διάστημα της ακινησίας συνδέω για 24ώρες την μπαταρία με έναν C-TEK φορτιστή-συντηρητή για να μην μείνει εντελώς από ρεύμα και thats it.
Περιττό να πω ότι ξαναπαίρνει μπρος με μισή μιζιά και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα που να οφείλεται στην προηγούμενη ακινησία... έτσι έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι για τέτοια διαστήματα ακινησίας σε προφυλαγμένο χώρο δεν τρέχει κάστανο...Τώρα για πολύ μεγαλύτερα διαστήματα, δεν ξέρω - ίσως να έκανα κι εγώ μερικά από αυτά...

SHOOTER045
18/03/2015, 19:35
Σπύρο
Ξέρω κάτι dock στον Σκαραμαγκά για την περίπτωση σου

stynikop
18/03/2015, 21:16
Αν δεν θες να κανεις τιποτα από όλα αυτά, απλα μου δίνεις τα κλειδιά και στη συντηρώ!

Και δε θα σε χρεώσω και τίποτα γιατί με αρέσει το κούρεμά σου!

Αλλιώς, αν δεν θες να με βάζεις στον κόπο ότι είπαν παραπάνω.

Αν είσαι τύπος ακουστικός, ΔΕΣ κι αυτό :)
https://www.youtube.com/watch?v=QGATI27mZ6U

endopandou
19/03/2015, 06:55
(κατάθεση πινακίδων γύρω στον Νοέμβριο και κατά Απρίλιο-Μαιο μεριά πάλι πίσω μαζί με μια 6μηνη ασφάλεια).

Tι κερδίζεις με αυτό φίλε;

RaGe_Raptor
19/03/2015, 07:22
Σύμφωνα με τo manual της δικής μου μηχανής, ότι είπε ο Devils

THEOD
19/03/2015, 10:33
Tι κερδίζεις με αυτό φίλε;

Περισυ κέρδισα τα τέλη κυκλοφορίας των μηνών Ιανουαρ-Μαιος.
Πρόπερσι και φέτος μάλλον τίποτα. Το βασικό κέρδος και ο λόγος που το κάνω είναι για να πληρώνω μόνο μια 6μηνη ασφάλεια τον χρόνο (ετσι κι αλλιώς τους χειμερινούς μήνες πολύ-πολύ σπάνια έβγαινε από το γκαράζ) και δεν θέλω να έχω πινακίδες χωρίς το μηχανάκι να είναι ασφαλισμένο... Επαιξε μια φήμη το 2012-2013 ότι μετά από διασταύρωση θα στείλουν πρόστιμα σε όσους έχουν πινακίδες σε ανασφάλιστα οχήματα, το πρωτοέκανα τότε, και από τότε το καθιέρωσα...

tsompanis
19/03/2015, 10:43
Τα τελευταία 3-4 χρόνια ακινητοποιώ την μηχανή (σε κλειστό χώρο) σχεδόν 6 μήνες τον χρόνο (κατάθεση πινακίδων γύρω στον Νοέμβριο και κατά Απρίλιο-Μαιο μεριά πάλι πίσω μαζί με μια 6μηνη ασφάλεια).
Δεν κάνω απολύτως ΤΠΤ από αυτά που αναφέρθηκαν... Απλά 1-2 φορές στο διάστημα της ακινησίας συνδέω για 24ώρες την μπαταρία με έναν C-TEK φορτιστή-συντηρητή για να μην μείνει εντελώς από ρεύμα και thats it.
Περιττό να πω ότι ξαναπαίρνει μπρος με μισή μιζιά και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα που να οφείλεται στην προηγούμενη ακινησία... έτσι έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι για τέτοια διαστήματα ακινησίας σε προφυλαγμένο χώρο δεν τρέχει κάστανο...Τώρα για πολύ μεγαλύτερα διαστήματα, δεν ξέρω - ίσως να έκανα κι εγώ μερικά από αυτά...

Δεν την τακαρεις να μην γινουν τα λαστιχα σαν καρπουζια? Και μετα κανει ντόινγκ ντόινγκ?χαχα
Να φανταστεις ακομα και του τρακτερ χρειαζονται τακαρισμα αν το αφησεις για πανω απο 3 μηνες χωρις να το κουνησεις.ή εστω να το πας λιγο μπροστα για να αλλαξει πάτημα

tsompanis
19/03/2015, 10:44
Δηλαδη Σπυρακο δεν θα ανταμώσουμε τουλαχιστον σε σιδεροκωλη?:(

spyrakos35
19/03/2015, 10:47
Δε ξερω ρε φιλε.....

Η ζημια μεγαλη, ο αλλος ανασφαλιστος και δε συναινει στην αποζημιωση απο το επικουρικο....

Ημιμετρα δε με βλεπω να παιρνω....

Ιδωμεν....

akis_trevor
19/03/2015, 14:08
Δε ξερω ρε φιλε.....

Η ζημια μεγαλη, ο αλλος ανασφαλιστος και δε συναινει στην αποζημιωση απο το επικουρικο....

Ημιμετρα δε με βλεπω να παιρνω....

Ιδωμεν....

:(:(

και τοτε τι προτεινει ο τυπος;;έφτα εχει να σου φτιαξει το μηχανακι;;(φανταζομαι οχι)

spyrakos35
19/03/2015, 14:16
Καλα το πας...... Οχι....

akis_trevor
19/03/2015, 14:23
αρα;;;;;;ποια λυση υπαρχει;

spyrakos35
19/03/2015, 14:59
Αγωγη και για το μηχανακι ιδωμεν απο βδομαδα.....

zannisvel
19/03/2015, 15:01
Τουλαχιστον εσυ εισαι καλα!!!:)

Το μηχανακι με τον εναν η με τον αλλον τροπο θα φτιαχτει η θα αντικατασταθει.

:beer:

akis_trevor
19/03/2015, 15:46
Υπομονη και καλη τυχη ρε μαν...

skylaros
19/03/2015, 18:31
κυνήγησε τον όσο δε πάει! Αμαρτία να μπαίνεις σε τέτοιες σκέψεις και τέτοια μαυρίλα. Το να μην έχει κάποιος ασφάλεια το θεωρώ ηλίθιο και ανεύθυνο αλλά μπορώ ίσως να το καταλάβω. Τη μη συναίνεση με το επικουρικό είναι καθαρά ότι δε θέλει το κόστος της μ@λακίας ΤΟΥ πάνω του... Όχι ρε φίλε να τακάρεις το όχημα σου επειδή κάποιος ... Δε λέω άλλα εντάξει μπορεί και να μη θέλεις. Να την πλένεις μια φορά το δίμηνο και να τη στεγνώνεις καλά τουλάχιστο αυτό βοηθάει να βλέπεις που πάει να αρπάξει σκουριά φρεσκάρει πλαστικά και γενικά προλαμβάνει σε κάθε όχημα. Καλή τύχη σου εύχομαι και γρήγορα λύση !

ggs
20/03/2015, 09:20
Δε ξερω ρε φιλε.....

Η ζημια μεγαλη, ο αλλος ανασφαλιστος και δε συναινει στην αποζημιωση απο το επικουρικο....

Ημιμετρα δε με βλεπω να παιρνω....

Ιδωμεν....



ρε Σπυρο... είδα το πληγωμένο θεριό χθες… ω, ρε φίλε… :(

γρήγορα να ξεμπερδέψεις και να το φτιάξεις…

harris_x
20/03/2015, 09:26
Δε ξερω ρε φιλε.....

Η ζημια μεγαλη, ο αλλος ανασφαλιστος και δε συναινει στην αποζημιωση απο το επικουρικο....

Ημιμετρα δε με βλεπω να παιρνω....

Ιδωμεν....

καλά ξεμπερδέματα εύχομαι...

spyrakos35
20/03/2015, 10:14
ρε Σπυρο... είδα το πληγωμένο θεριό χθες… ω, ρε φίλε… :(

γρήγορα να ξεμπερδέψεις και να το φτιάξεις…

Τωρα γιατι το κανεις αυτο.... Εγω δεν παω επιτηδες απο κει.....

Manalishi
20/03/2015, 10:17
Κάλυψη για ατύχημα με ανασφάλιστο όχημα δεν έχεις?

sapila racing
20/03/2015, 10:21
spyrako καλα ξεμπερδέματα ευχομαι, μην σε παρει απο κατω!

amyroukai
20/03/2015, 10:45
Ειναι τεραστια μλκια να το βλεπεις λειψο... Καλα κανεις και δεν περνας απο οπου και να ειναι.

Τα ξαναειπαμε... Καλα ξεμπερδεματα.

chr1s_86
20/03/2015, 10:52
Όχι ρε φίλε δεν ήξερα τίποτα ! Τι να πω... καλά ξεμπερδέματα το συντομότερο...

tsompanis
20/03/2015, 11:32
Μεγαλη μπινια!Ουγκάντα ειμαστε ρε πστ μου:(

SHOOTER045
20/03/2015, 11:47
Και μετά σταματάς κανένα ανασφάλιστο και ακούς < δεν έχω, δεν κάνω, το παιδί μου, το σκυλί μου, δεν βγαίνω, δεν δεν δεν>
Του απαντάς ο άλλος που πληρώνει μαλάκας είναι? Τι φταίει να γίνει κάτι και να τραβάει τις ψ@@οτριχες τού?
Και ξανά ακούς παρόμοιες πίπες
- προσέχω, το βγάζω όταν χρειάζεται, ήταν ανάγκη κλπ.
Και κάποιοι παίρνουν το μέρος αυτών ή κρίση, ακρίβεια κλπ.
Δεν έχω δεν κυκλοφορώ ΤΕΛΟΣ
Η δέχομαι τις συνέπειες του νόμου.
Μόνο όταν το πάθει κανείς δικός σού το καταλαβαίνεις.
Δεν είναι σκληρό, ούτε απάνθρωπο,ειναι σεβασμός στην ζωή και την περιουσία τού άλλου.

Panos76
20/03/2015, 11:52
332655 έτσι ακριβώς.

alexxxcbr
20/03/2015, 12:11
Υπομονη ρε Σπυρακο.:rolleyes:

Aνεμος
20/03/2015, 13:02
Τεράστια μαλακία...:( Σπυράκο υπομονή ρε φίλε...και σύντομα με δυο ρόδες πάλι

stynikop
20/03/2015, 13:45
Ρε Σπύρο, λυπάμαι... :(
Δεν είχα ιδέα πως έγινε κάτι... για αυτό και σε προηγούμενο ποστ το πήγα στην πλάκα...

Και πάλι δεν ξέρω τι συνέβη, αλλά το σημαντικό είναι να είσαι καλά εσύ και η οικογένεια...
Τα υπόλοιπα, είτε 2 είτε 4 τροχοί, μας διασκεδάζουν, μας πηγαίνουν, μας δίνουν φτερά και ξεδίνουμε...

αλλά είναι δευτερεύοντα ...

devil's animal
20/03/2015, 14:13
ευκολα και γρηγορα ξεμπερδεματα ευχομαι...
:wave2:

spyrakos35
20/03/2015, 14:35
Παιδες σας ευχαριστω ολους.....

Δεν το βαζω κατω, ετσι ή αλλιως θα την βρω την ακρη.....

Εγω ειμαι καλα, καποια στιγμη -σουνερ ορ λειτερ- θα εχω και μοτο.....

Ραντεβου το βραδυ για ομορφιες :beer:


Edit
γέλασε ξανά καί κοίταξε με λατρεία την κορη του !!!
σσ... Απο τον παναγιωτη, κλεμμενο αλλα αληθινο

endopandou
20/03/2015, 14:51
Η δέχομαι τις συνέπειες του νόμου
...ειναι σεβασμός στην ζωή και την περιουσία τού άλλου.
Σωστός! :beer: Να σε ρωτήσω νόμε, βρίσκετε πολλά ανασφάλιστα στους ελέγχους σας ή περιστασιακά κανένα;

AristidisZ
20/03/2015, 14:53
Σωστός! :beer: Να σε ρωτήσω νόμε, βρίσκετε πολλά ανασφάλιστα στους ελέγχους σας ή περιστασιακά κανένα;

γιατί, νομίζεις ότι κοιτάνε ασφάλειες ;

ή το ΑΦΜ σου ψάχνουνε μήπως και χρωστάς τίποτα στην εφορία ή στο τσακίρ κέφι ψάχνουν για κάνα κλεμμένο, οπότε με άδεια / ταυτότητα είσαι ΟΚ...

SHOOTER045
20/03/2015, 14:58
Σωστός! :beer: Να σε ρωτήσω νόμε, βρίσκετε πολλά ανασφάλιστα στους ελέγχους σας ή περιστασιακά κανένα;

Κάποιον καιρό ήταν τρομερό το ποσοστό
Τελευταία από κανένα.
Αλλα υπάρχουν, νομίζω ότι αν μειωθούν οι έλεγχοι και τα πρόστιμα θα αυξηθούν

amyroukai
20/03/2015, 15:01
γιατί, νομίζεις ότι κοιτάνε ασφάλειες ;


Εχω πετυχει ασφαλειομπλοκο και με μοτο και με κουτι. Τροχαια Κηφισιας.

SHOOTER045
20/03/2015, 15:02
γιατί, νομίζεις ότι κοιτάνε ασφάλειες ;

ή το ΑΦΜ σου ψάχνουνε μήπως και χρωστάς τίποτα στην εφορία ή στο τσακίρ κέφι ψάχνουν για κάνα κλεμμένο, οπότε με άδεια / ταυτότητα είσαι ΟΚ...

Αριστείδη δεν φαίνεται το Α.Φ. Μ σε εμάς η μάλλον να το θέσω πιο σωστά δεν ψάχνουμε με βάση το αφμ.
Οι εισαγγελίες μας ενημερώνουν ότι η εφορία κινήθηκε για τις οφειλές.

endopandou
20/03/2015, 15:03
Κάποιον καιρό ήταν τρομερό το ποσοστό
Τελευταία από κανένα.
Αλλα υπάρχουν, νομίζω ότι αν μειωθούν οι έλεγχοι και τα πρόστιμα θα αυξηθούν
Ευχάριστο νέο. Σημαντικό το ότι δεν βρίσκετε ανασφάλιστα, αλλά για να λες πως υπάρχουν νομίζω δείχνει πως ενώ παλιά δεν είχε ο κόσμος για ασφάλεια, τώρα δεν έχει ούτε για βενζίνη.

zannisvel
20/03/2015, 15:07
Δυο φορες που με εχουν σταματησει το τελευταιο χρονο μου ζητησαν ασφαλεια παντως, και την ηθελαν και εγχρωμη.

SHOOTER045
20/03/2015, 15:11
Δυο φορες που με εχουν σταματησει το τελευταιο χρονο μου ζητησαν ασφαλεια παντως, και την ηθελαν και εγχρωμη.

Είναι λίγο μλκια αυτό
Αλλα υπάρχει κανονιστική που λέει ότι καταργήθηκε το αυτοκόλλητο ασφαλιστηριο, αλλα για να έχει ισχύ το εκτυπωμενο πρέπει να ειναι σε έγχρωμο εκτυπωτή.
Ναι είναι λιγότερα τα ανασφάλιστα πλέον

zannisvel
20/03/2015, 15:20
Ετσι μου ειχαν πει και μενα, αλλα και στο email απο την ασφαλιστικη εγραφε οτι πρεπει να εχει εκτυπωθει εγχρωμο.

LogOutGoRide
21/03/2015, 08:27
Το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να ελέγχει ο τροχονόμος είναι η ασφάλεια και το δίπλωμα. Δηλαδή εμείς είμαστε μαλάκες που εδώ και τρεις μήνες έχουμε την μηχανή (ή αυτοκίνητο δεν έχει καμία σημασία) σε ακινησία; Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες του κώλου, εκτός από την περίπτωση που υπάρχει άμεση ανάγκη και το κινείς μια φορά προς συγκεκριμένο προορισμό και αυτό ΜΟΝΟ για το αυτοκίνητο. Νομίζω είναι κατανοητό το που πας και γιατί. Αν είσαι άνετος να υποστείς τις συνέπειες του νόμου αν σε πιάσουν ανασφάλιστο, έχεις και την δυνατότητα να πληρώσεις και την ασφάλεια κανονικά, που στο κάτω κάτω θα στοιχίζει και λιγότερο από την οποιαδήποτε στραβή.

Λευκάδιος
21/03/2015, 08:43
Σπύρο υπομονή και εύχομαι σύντομα πάλι στους δρόμους :beer:

RaGe_Raptor
21/03/2015, 11:45
τ συντομότερο δυνατό να ξεμπερδέψεις σου εύχομαι.....:beer:

RaGe_Raptor
21/03/2015, 23:47
Φίλε έκανα μια σουζίτσα σήμερα αφιερωμένη σ'εσένα...:p Γερός να είσαι και να ξύνεις μαρσπιέ στο βαπόρι σύντομα ξανά...
332773

spyrakos35
22/03/2015, 05:52
Εισαι ωραιος ρε μαν

:beer: ×1300

mikes
22/03/2015, 07:36
εγω παντως σου ειπα, ότι αμα χρειαστείς υπερτουμπανο να πας καμια βολτα και να τσαγιωσεις κανα χιλιαρι, εχω να σου δωκω...

endopandou
22/03/2015, 08:35
εγω παντως σου ειπα, ότι αμα χρειαστείς υπερτουμπανο να πας καμια βολτα και να τσαγιωσεις κανα χιλιαρι, εχω να σου δωκω...
332813

endopandou
22/03/2015, 08:38
σουζίτσα σήμερα
Διακρίνω μεγάλη αστάθεια στη μοτοσυκλέτα σου. Το βαπόρι του Σπυρέτου είναι πολύ πιο σταθερό, δεν κάνει ποτέ σούζες.

mikes
22/03/2015, 08:41
332813

εσυ δε δικαιούσαι να μιλας.. ποσο μαλλον από τη στιγμη που εσπασες μοτερ στην προσπαθεια σου να με περασεις... :p :smokin:

endopandou
22/03/2015, 08:53
σεπετυχωσεκαμιαβολτασεπεταξωστουχαντακρεαθλιοπαιδι :p

SHOOTER045
22/03/2015, 08:57
σεπετυχωσεκαμιαβολτασεπεταξωστουχαντακρεαθλιοπαιδι :p

Έπαθες τέτοιο πράμα????????

endopandou
22/03/2015, 09:03
Έπαθες τέτοιο πράμα????????
ναι μωρέ με τον άκαρδο και από τότε το έχει βγάλει φιρμάνι σε όλα τα ιντερνέ το τρισάθλιο παιδί

mikes
22/03/2015, 09:34
σεπετυχωσεκαμιαβολτασεπεταξωστουχαντακρεαθλιοπαιδι :p
σιγα τη ζημια που θα μου κανεις ρε...
εχω πεσει και σε χαντακι μονος μου στην ετησια του '10....













...αλλα παρ'ολα αυτά το μηχανακι ΔΕΝ εσπασε....:smokin: :lol:

theofilos888
22/03/2015, 09:35
σιγα τη ζημια που θα μου κανεις ρε...
εχω πεσει και σε χαντακι μονος μου στην ετησια του '10....













...αλλα παρ'ολα αυτά το μηχανακι ΔΕΝ εσπασε....:smokin: :lol:

Τα μισα να μου ελεγε....... χαχαχαχαχαχαχα

spyrakos35
22/03/2015, 10:01
Διακρίνω μεγάλη αστάθεια στη μοτοσυκλέτα σου. Το βαπόρι του Σπυρέτου είναι πολύ πιο σταθερό, δεν κάνει ποτέ σούζες.

Το τρεισερ κανει;

endopandou
22/03/2015, 10:11
Το τρεισερ κανει;
Για ακόμα μια φορά... το τρέισερ γ@μεί και δέρνει. Αν επιτέλους καταλάβεις πως σαν αναβάτης είσαι παραπάνω από τα υπερωκεάνια που οδηγάς και δεν σε απασχολεί το πληθωρικό φαίνεσθαι που αυτά προσφέρουν στους αδαείς, πάρε το γ@μίδι το τρέισερ και θα κινείσαι πολύ πιο γρήγορα και με πολύ περισσότερη ασφάλεια. Στα μείον η απόλυτη αεροδυναμική κάλυψη που θα χάσεις.
Σοβαρέψου και go to the next level κούκλε. :wave2: