PDA

View Full Version : Ανάγκη για αίμα.......



Maira
19/03/2015, 19:29
Καλησπέρα σε όλους.

Έχω να γράψω αρκετό καιρό ίσως και χρόνια! Ο καθένας με το σταυρό του που λένε.

Στέλνω μήνυμα ανάγκης.

Η μητέρα μου νοσηλεύεται στο Γ.Γεννηματάς στην Αθήνα και χρειαζόμαστε αίμα.
Κάνει μεταγγίσεις μέρα παρά μέρα.
Έχει καρκίνο και προσπαθεί να ανακάμψει από χημειοθεραπεία.
Πράγμα που σημαίνει ότι άγνωστο το πόσο αίμα θα χρειαστεί!

10 λεπτά από το χρόνο σας!
Όσοι θέλουν και δώσουν, ας γράψουν από σε ποιο νοσοκομείο έδωσαν (και όσοι θέλουν με πμ το ονοματεπώνυμο)
γιατί έχουμε ένα μικρό θέμα με χαμένες φιάλες που τις ψάχναμε!!!!

Τα στοιχεία είναι:

ΜΠΑΜΠΑΚΟΥ Ελευθερία του Ιωάννη
Γ.Γεννηματάς - Αιματολογική κλινική.

Σας ευχαριστώ!!

mikes
19/03/2015, 22:23
μαθε σε παρακαλω αν η αιμοδοσια του γεννηματα λειτουργει την κυριακη...
από το να παω στη νικαια και να χαθει η φιαλη καπου στο δρομο (αν και σε τοσες αιμοδοσίες, δεν μου εχει προκυψει τετοιο θεμα ποτε) καλυτερα να ερθω κατ'ευθειαν εκει!

ευχομαι ότι καλυτερο για τη μητερα σου!

Maira
20/03/2015, 23:54
Θα ρωτησω αυριο που θα παω, αλλα αν μου πεις σε ποιο νοσοκομειο εδωσες, καθε βδομαδα, με τη γραμματεια της αιμοδοσιας κανουμε αντιπαραβολη και παιρνουμε τηλ. στα νοσοκομεια που δωσανε αιμα! Οποτε αν θες, δωσε Νικαια και θα το βρουμε! Εχουμε μαθει πια!

mikes
21/03/2015, 00:04
ναι τη ξερω τη διαδικασια, αλλα ελεγα για πιο ευκολα για εσας, και μιας και παρουσιαστηκε όπως γραφεις θεμα με χαμενες φιαλες!
για εμενα δεν είναι τιποτα να ερθω εκει πανω, θα κανω και τη βολτα μου (που λεει ο λογος..)

Maira
21/03/2015, 13:04
Ό,τι θες! Η γραμματεία του Γεννηματά με μερικά τηλέφωνα βγάζει άκρη! Αλλά έχει ωραία μέρα για βόλτα! :-)

ΑΙΜΟΛΗΨΙΕΣ:

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 8.30ΠΜ - 6.00ΜΜ
Σ/Κ – ΑΡΓΙΕΣ 8.30ΠΜ - 2.00ΜΜ

Αυτά είναι τα ωράρια!

Ευχαριστώ και πάλι!

tsompanis
21/03/2015, 14:21
Μακαρι να πανε ολα καλα για την μητερα σου.
σε εναν μηνα θα μπορω να ξαναδωσω αιμα:(

mikes
21/03/2015, 17:38
Ό,τι θες! Η γραμματεία του Γεννηματά με μερικά τηλέφωνα βγάζει άκρη! Αλλά έχει ωραία μέρα για βόλτα! :-)

ΑΙΜΟΛΗΨΙΕΣ:

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 8.30ΠΜ - 6.00ΜΜ
Σ/Κ – ΑΡΓΙΕΣ 8.30ΠΜ - 2.00ΜΜ

Αυτά είναι τα ωράρια!

Ευχαριστώ και πάλι!

οκ! ευχαριστω!
την επομενη κυριακη αναλόγως καιρου θα πραξω (η νικαια η γεννηματα)! σημερα ξυπνησα με συναχι, και απ'οτι μου ειπαν στο τηλ από την αιμοδοσια, δεν κανει να αιμοδοτησω.. :(

συνηθως μου κραταει το πολύ 4 μερες οποτε την άλλη κυριακη λογικα θα είμαι ενταξει! συγνωμη.. :(

stavrouliasp
22/03/2015, 08:22
Οκ από εμένα. Έδωσα στο Γεννηματάς πριν λίγο. Σταυρούλιας Παντελής το όνομα μου. Περαστικά στη μητέρα σου.

Maira
22/03/2015, 22:30
Οκ από εμένα. Έδωσα στο Γεννηματάς πριν λίγο. Σταυρούλιας Παντελής το όνομα μου. Περαστικά στη μητέρα σου.

Σ' ευχαριστώ!!!!


οκ! ευχαριστω!
την επομενη κυριακη αναλόγως καιρου θα πραξω (η νικαια η γεννηματα)! σημερα ξυπνησα με συναχι, και απ'οτι μου ειπαν στο τηλ από την αιμοδοσια, δεν κανει να αιμοδοτησω.. :(

συνηθως μου κραταει το πολύ 4 μερες οποτε την άλλη κυριακη λογικα θα είμαι ενταξει! συγνωμη.. :(

Δεν πειράζει ρε συ! Ευτυχώς η αιμοδοσία, επειδή βλέπει ότι κάνουμε προσπάθειες δεν μας αφήνει χωρίς αίμα!

mikes
29/03/2015, 13:14
πηγα σημερα Νικαια... δεν με δεχτηκαν! καλυτερα ειπαν να αφήσω να περασουν λιγες μερες ακομα καθως είναι μολις 3 που εχω συνελθει από το κρυωμα.. :(

επιφυλασομαι για την επομενη κυριακη, (μεσοβδόμαδα δεν μπορω δυστυχως καθως δουλευω ολη μερα..)

mikes
05/04/2015, 10:01
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ
μολις γυρισα από νικαια! όλα οκ!
2 μοναδες από εμενα!
σου στελνω ινμποξ στο φατσοβιβλιο για στοιχεια και λεπτομέρειες...

nobody
11/04/2015, 14:38
οκ κι απο μενα,περαστικα στην μητερα σου